St. Nicolaé Stad en Omgeving. v Drukke dag voor goede Bisschop AGENDA NOODL Heerenveei r Het grote feest weer voorbij BENZINE SPAREN DEVIEZEN GAREN Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Prijs 22 ct. Bergen Gro o t-Sch ermer Ook in de lagere I weinig verrassir -IAAR. Voor de kinderen der leden van de buurtvereniging „Het Ooievaarsnest" vond Zaterdagmiddag een Sint Nico- laasfeest plaats dat in alle opzichten Bis zeer geslaagd mag worden be- Êchouwd en zeer zeker van grote pro pagandistische waarde was. Hieraan werkte mede Emil Moretti als gooche laar, terwijl ook de Oud-Hollandse poppenkast niet ontbrak. Het is Moret ti wel toevertrouwd een kinderpro gramma af te werken. Dit werd bewe zen door het grote enthousiasme der kinderschare, doch ook de vele volwas senen genoten in stilte mede. Te 2 uur arriveerde de 'grijze bis schop met zijn knecht en werd met mu ziek en kinderzang ontvangen. Zoals altijd deelde hij aan de jeugd reprimades uit, en velen beleefden angstige ogenblikken. Rijkelijk werden de kinderen door hem bedeeld met speelgoed, taai en suikerwerk, terwijl aan de kleinsten en aan dé zieke pa tiënten dit aan huis werd bezorgd. Aan het einde gekomen van dit feest dankte de heer Mus, daar de voorzit ter de heer S. Visser, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, allen die heb ben medegewerkt tot het welslagen. Dankbaar was de heer Visser voor de attentie van de grijze' bisschop en zijn knecht die hem op zijn ziekbed even opzochten. Na afloop van dit festijn trok de schare naar de woning van de voorzitter en zong hem enige Sint Nicolaas-liedjes toe. Voor het I. v. A. O. Hoewel St Nicolaas wegens verkoud heid niet aanwezig was en Piet een nipperdag had opgenomen, liet de Sint bij monde van de voorzitter van de schoolcommissie, de heer E. J. M. Schinkel, zijn diep respect uitspreken voor zijn klas van leerlingen (waar de leeftijden variëren van 17 tot 50 jaar) die bewust of onbewust een voorbeeld zijn voor menig jeugdige of oudere mopperaar van deze tijd. Ook een woord van lof liet de goede Sint over brengen voor de heer de Vroome die reeds het derde seizoen, na de bevrij ding, aan dit soort onderwijs zijn krach ten en vrije tijd geeft om zijn leer lingen, dat bij te brengen wat zij ver geten of nimmer begrepen hebben. De wijze Sint wist dat veel meer gegeven wordt dan het lesrooster aangeeft (re kenen, Ned. taal, sociale kennis) maar dat ook de problemen van deze tijd worden besproken. De secr.-pennm. de heer Buwalda kreeg een woord van lof te horen, temeer daar hij dit seizoen twee avonden van zijn vrije tijd be langloos offert, om de lesgelden en ad ministratie hieraan verbonden te ver zorgen. De tweede klas die Donderdagavond les krijgt en waar de heer Riemmers met succes zijn scepter zwaait, kreeg een woord van waardering voor haar doorzettingsvermogen. Hierna werd de zak met verrassingen waarvan vele zelfvervaardigd waren) uitgepakt en met-een bijpassend woord door de heer de Vroome uitgereikt. Uit één en an der blijkt wel de zeer kameraadschap pelijke sfeer tussen leeraar en cursi*- ten. Het was een gezellige avond, van studeren is niet veel gekomen, maar St, Nicolaas voor de Stichting 40—45 Een opgewonden en blij zingende kinderschare begroette Zaterdagmid dag Sint Nicolaas toen hij, vergezeld van zijn onafscheidelijke zwarte knecht, het gebouwtje van de Vrij zinnig Hervormden aan de Heul bin nenschreed. De allerkleinsten keken in den be ginne wel wat bevreesd naar de man met de roe, maar al spoedig bleek, dat deze lang niet zo gevaarlijk was als hij er uitzag. De heer J. Plas, voorzitter der afde ling Alkmaar van de Stichting 1940/'45 heette de Sint in een geestig speechje hartelijk welkom, waarna de goede heilige het woord richtte tot de kinde ren. Er klonken ook enige vermanin gen, maar de berouwvolle kleine zon daars werden spoedig getroost met de lekkernijen, die uit de grote zak van Piet te voorschijn kwamen. Ook de tractaties, welke het dames-comité, dat deze middag georganiseerd had, ronddeelde, lieten zich, zowel bij de moeders als bij de kinderen, uitste kend smaken. Hoe ongedwongen Sinterklaas met de kleinen omging, kon blijken uit de woorden van een vierjarig meisje, dat Sinterklaas van haar liefste speelgoed vertelde met de woorden: „Jij mag ook wel eens met mijn pop spelen". De Sint heeft aan het slot van de middag aan alle kinderen een groot pakket uitgereikt. Dat was mogelijk geworden door de spontane medewer king van middenstanders én vele an deren, die de kinderen der gevallen verzetslieden gaarne een prettige mid dag wilden bezorgen. Aan het slot van de middag werd met graagte voldaan aan het verzoek van de oude bisschop om een liedje van hulde te zingen aan bet adres van de dames van het comi té. die zich voor het organiseren van ceze middag veel moeite getroost hadden. Al heeft de Sint dan ook geen na men genoemd, we mogen hier wel verklappen, dat in bet biizonder mevr Greidanus zich oók dit iaar weer zeer veel moeite voor bet organiseren van deze zo goed geslaagde middag heeft gegeven. GESLAAGD Voor het examen .physio-techniek, Zaterdag j.l. te Haarlem gehouden, slaagden onze stadgenoten mej. C. J. Sparringa. heilgymnaste-masseuse en de heer A. C Admiraal, heilgymnast- masseur. de boog kan en behoeft niet altijd ge spannen te zijn. Rolia. In de Muziektuin heeft de buurtver eniging Rolia een Sint Nicolaasfeestje gehouden. Om half 3 arriveerden de Sint en Piet. De kinderen wachtten met spanning op zijn komst. Groot was de blijdschap toen hij aankwam. En veel kinderen moesten bij de goede Sint komen. Enkelen om een vermaning, enkele voor een goed woord. De heer D. Ottink zorgde voor de muziek. En om half vijf kwamen de cadeaux en de snoeperij. PATIëNTEN BRENGEN DANK. Men schrijft ons: Daar wij niet in staat zijn ieder per soonlijk te bereiken, willen wij langs deze weg onze hartelijke dank uitspre ken aan het bestuur der t. b. c.-bestrü- ding, St. Nicolaas, de zusters, de heren van de band, de heer de Leeuw, alsme de aan de Alkmaarse Middenstand voor de zeer welwillende medewerking bij het beschikbaar stellen van geschen ken, waardoor ons St. Nicolaasfeest ge weldig is geslaagd. Wij blijven U hier altijd voor erken telijk. De Lighalpatiënten. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Anchors Aweigh, tot 14 jaar onder geleide; Vic toria Theater, 8 uur: Gifhandel in kin deren, 18 jaar; Cinema Americain 8 uur: De witte duivel, 14 jaar. DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Anchors Aweigh, tot 14 jaar onder geleide; Vic toria Theater, 8 uur: Gifhandel in kin deren, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: De witte duivel, 14 jaar; Victoria Theater, 22.30 uur: De hel van Buchen- wald; Gulden Vlies, 8 uur: 3e abbon. voorstelling serie A: Haagse Comedie met .„Mary, ik hou van je"; Huishoud en Industrieschool, 8 uur: Ledenver gadering. Na-uitreiking bonkaarten De na-uitreiking van bonkaarten 901 voor levensmiddelen zal plaats vinden te Alkmaar (kantoor Oudegracht 168) voor inwoners der gemeente Alkmaar op Donderdag 9 December 1948 van 8.4512 en 24 uur. Voor inwoners van de buitengemeenten op Vrijdag 10 December 1948 vr 8.4512 en 24 uur. Landbouwconsulent gaat verhuizen De dienst van de Rijksllndbouwcon- sulent, die thans gesplitst gevestigd is te Alkmaar en Wieringerwerf, zal eer lang te Schagen geconcentreerd wor den, indien althans de gemeente Scha gen zorgt voor een lokaliteit voor de huisvesting van deze dienst. Voorstel len, die moeten leiden tot aankoop van grond voor dit doel zullen morgen in de Schager gemeenteraad worden be handeld. Gezien de belangrijkheid van het Kijkslandbouwconsulentschap betekent de verplaatsing van de dienst naar Schagen voor onze stad een gevoelig verlies. ALGEMENE VERGADERING VAN HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD HOLLANDS NOORDERKWARTIER Woensdag 15 December zal in het Gemeenlandshuis te Alkmaar een alge mene vergadering worden gehouden van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier. De volgende voorstellen zullen in behandeling v/orden gebracht: Voorstel tot verkoop van 'n perceels gedeelte voorland van de Zuiderdijk van Drechterland in de gemeente Ven huizen aan de Nutsspaarbank te Den Helder; Voorstel tot verkoop van het recht van opstal op een perceel grond, deel uitmakende van de Oosterdijk van de Wieringerwaard met het daarop staan de dijksmagazijn van A. Graaf te Wie ringerwaard; Voorstel tot ruiling van grond langs de Nieuwe Egmonder Straatweg in Egmond-Binnen met J. de Waard Ozn., te Egmond a. d. Hoef, alsmede nog verschillende voorstellen op derge lijke zaken betrekking hebbend. Ook de begroting voor 1949 zal worden be handeld. OPLICHTING Dezer dagen werd door de Alkmaar- se politie een man aangehouden, die er zijn werk van maakte caféhouders op te lichten. De man had doosjes laten maken, die er precies uitzagen als de doosjes waarin National Tournament Chalk, een van de beste soorten biljart- krijt, wordt verkocht. Als het krijt echt is, kost een doosje 7,50. Daar het echter schaars is, vroeg en kreeg de man 9.60 voor een doosje. De in houd was rommel. Verschillende café houders uit lkmaar en de omgeving vlogen er in. Tegen de man werd pro ces-verbaal opgemaakt en het krijt werd in beslag genomen. Expositie Postduiven De duivensport en wij vestigen hier speciaal de aandacht op de post duivensport is nog niet in het sta dium gekomen, zoals dat vóór de oor log het geval was Het aantal p'ostdui- venliefhebbers is echter reeds zo groot, dat verscheidene verenigingen 't dub bele aantal leden hebben genoteerd. Daaronder zijn natuurlijk vele liefheb bers die nog wat moeten leren op dit terrein. De postduivenvereniging Alcm. Victrix heeft voor haar leden daartoe de gelegenheid geschapen door weke lijks een veertigtal duiven ten toon te stellen in café Haring, Oudegracht, die dan onder het oog van meerdere ge routineerde en deskundige liefhebbers worden besproken, zowel op kwalitei ten, vliegcapaciteit enz. Dat deze exposities vooral voor jon ge liefhebbers een uitstekende leer school kan zijn, is ongetwijfeld edit, feit. Er waren Zondagmorgen van 10 tot 13 uur in café Haring, Oudegracht te Alkmaar, dan ook vele postduiven- houders bijeen om de duiven van de liefhebbers Koot, Wagenaar, God- schalk-Noome en Herm. Schipper te bezichtigen. Vragen werden volop ge steld en beantwoord en alle duiven werden aan een beoordeling onder worpen. Een dergelijke expositie houdt tevens in, dat het vertrouwen wat de eigenaar in deze duiven eventueel bezit wel eens geschokt kan worden, doch veelal is het zo, dat degene die zijn duiven aan een dergelijke bezichtiging bloot stelt, wat men noerrit „Voor de draad" kan komen met zijn vogels. Het was een leerzame morgen en wij' vertrouwen, dat de eerstvolgende Zondagen een druk gebruik zal wor den gemaakt van deze geheel gratis en belangeloos ingerichte expositie! „MARY, IK HOU VAN JE" Dinsdagavond a.s. 8 uur zal de Haagse Comedie (Dir. Cees Laseuf) 't bekende blijspel van Norman Kras- na „Mary, ik hou van je" opvoeren, welk stuk in de afgelopen week een overweldigend succes behaalde voor de Berger Kunstkring. De hoofdrollen worden vertolkt door Ida Wasserman, Cees Laseur en Jan Retel. Voor deze bijzondere voorstelling zijn nog kaarten verkrijgbaar aan het Gulden Vlies. BURGERLIJKE STAND Geboren: Antonia E, dochter van J Ites en G Wijn Gerda, dochter van H de Vet en S A Snijder Margo Th H, dochter van J M de Boer en A M Pels Jan J, zoon van J Donker en G H Ul- lings Petrus J J M en Engelina M C, zoon en dochter van J Ursem en C M E Groothuizen Paulus J, zoon van A D G Nngtegaal en A J van Ginkel Gerda, dochter van A Vroegop en M Paap 49. Pim, Pam en Pom willen een padvindersclub oprichten. Dat is een heel goed idee van die kleine hondjes. „We vragen of onze vriendjes uit de klas ook lid worden", zegt Pam. „Ja, goed!" roept Pim opgewonden. „Tom mie en Brommie willen vast meedoen. En Kobus ook. Laten we het dadelijk aan hen gaan vragen". 50. Wetsnavel heeft al die tijd aan dachtig geluisterd, maar wil nu ook wat zeggen. „Weet je wel, dat je een clubhuis nodig hebt, als je wilt verga deren?" roept hij. „Alle verenigingen hebben een eigen clubhuis". Ja, dat is nu weer een nieuwe moeilijkheid. Hoe komen Pim, Pam en Pom aan een clubhuis? Zeevogels-N. Niedorp 3-1 (Van onze correspondent te Egmond aan Zee) Dit was een wedstrijd van gemiste kansen voor de Egmonders, die met twee invallers voor Van Dam en Jo Gioot uitkwamen. De opgestelde re serves De Waard en W. Groot ver vingen hen echter uitstekend. Het begin is voor Nieuwe Niedorp, dat reeds na 5 minuten een te laks op treden van de Egmondse defensie af straft. Van dicht bij benut de links binnen een uitstekende kans, 01. Hierdoor wakker geschud komen Zee- Vogels opzetten. Na een half uur trekt zelfs back Huiberts mee ten aanval en door zijn doorzetten komt de gelijk maker. De bal komt op de rug van één der N.N. backs, waardoor G. Kle verlaan op een meter van het doel de bal slechts voor het inschuiven heeft, 11. Geen minuut later onderneemt dezelfde speler vanaf het middenveld een rush en met een back op de hie len besluit hij zijn solo-ren op%e juiste wijze door van vlakbij onhoudbaar in te kogelen, 21. Met deze stand gaat de rust in. Na de rust is het een voortdurende strijd tussen de N.N. defensie en de Zeevogels-aanval. Kans op kans wordt verknoeid. De Nieuwe Niedorp-defen- sie komt danig in het nauw, doch de keeper is uitstekend op dreef; zelfs een kogel van de vrijstaande Kle verlaan op een meter van het doel de hij nog corner. Op soms wonderbaarlijke wijze ont komt het doel van N. N. aan een doorboring. Twintig minuten na de rust krijgt de gehele aanval van de Zeevogels de kans om te scoren. Ten slotte komt de bal bij de vrijstaande invaller linksbuiten, die van dicht bij onhoudbaar inschiet (31). Zeevo gels blijven in het offensief maar verder dan een' buitenspeldoelpunt brengen zij het niet. Zo komt met 31 het eind aan deze strijd van gemiste kansen. Wieringerwaard-R.K.A.C.F.O-2 (Van onze Alkmaarse correspondent) Op een zwaar, maar toch bespeelbaar terrein, zetten beide ploegen de tweede helft van de competitie in. Evenals in de eerste wedstrijd waren beide ploe gen weer aan elkaar gewaagd. De thuisclub met forse trappen, de bezoe kers meer technisch, echter wel eens met te kort spel. Na enig terrein ver kennen is het Oostindieër die met een hard =chot keeper Boeters aan het werk zet, maar deze staat prachtig op gesteld. Met een verre trap wordt de AFC-voorhoede aan het werk gezet en na enig heen en weer getrap in het strafschopgebied weten de Alkmaar- ders onverwachts de W.W.-keeper te passeren, 01. De roodbroeken probe ren het spel te verplaatsen, doch de gasten blijven tot de rust het initiatief behouden, wat nog met een doelpunt beloond wordt. Rust 02. Na de thee is het spel van de blauw gele Alkmaarders minder. Hun half time blijft te veel achter, wat het spel in de voorhoede niet ten goede komt. Veel gevaar gaat er van deze linie dan ook niet meer uit. De thuisclub opereert dan geregeld voor het doel van Boe ters, maar deze, uitstekend bijgestaan door de achterspelers, weet van geen wijken. De enkele kansen die de rood broeken krijgen weten ze niet te be nutten. Halverwege de 2e helft nog een kleine opleving bij de AFC-ers, maar als dit na 10 minuten niets ople vert, eindigt de wedstrijd zoals de stand met de rust was en gaan de Alkmaarders met de punten naar huis. SCHOORL I—TEXEL I 2—3 Sinterklaas bracht Schoorl geen puntjes in de voetbalschoen: Schoorl 3 moest met 12 het loodje leggen tegen Foresters 4 en Schoorl I moest met 23 in Texel I zijn meerdere erken nen, ofschoon gelijk spel beter de ver houding had weergegeven. Al spoedig na de aftrap kreeg Schoorl I de leiding na een traai doelpunt van P. Duinmeyer. De Texe laars scoorden echter al spoedig de gelijkmaker om even daarna de leiding over nemen (12). Nog vóór de rust echter bracht Weiland met een schit terend schot de stand weer gelijk (2—2). Na hervatting van het spel was Schoorl het meest in de aanval, maar wist dit overwicht niet in punten uit te drukken, zelfs opgelegde kansen werden gemist. 10 minuten voor het eindsignaal wist Texel zich uit de insluiting te ont worstelen en het werd 32 voor de gasten. Hoe schoorl zich ook inspan de, de gelijkmaker bleef uit en zo ein digde deze aantrekkelijke, sportieve wedstrijd tussen de elftallen, die de bovenste en de onderste plaats bezet ten in hun afdeling, met een 32 overwinning voor de Texelaars. EGMONDIA—BEEMSTER 3—4 Egmondia heeft tegen de leiders een be hoorlijke wedstrijd gespeeld Na een ge lijk opgaande strijd is het Beemsfer, dat na een kwartier de leiding neemt Slechts na enkele minuten weten zij de stand tot 2—0 te vergroten Egmondia ziet geen kans tegen te sco ren Tien minuten vóór de rust weet Beemster de stand zelfs tot 3—0 op te voeren Dat is Egmondia toch te bar en kort voor de rust weet Ron Geul op fraaie wijze de achterstand tot 3—1 te reduceren Nadat in de rust door de supportera een nieuwe elubvlag ia aangeboden, komt Egmondia daarna onstuimig 'opzetter. Reeds spoedig weet P Dekkers er 3—2 van te maken Alles lijkt dan weer mo gelijk, maar het loopt Egmondia niet mee Kort voor tijd stelt Beemster de zege veilig, door de stand op 4—2 te brengen, waarmee het einde komt Beemster ver diende de overwinning en behoudt hier- mea een uitstekende kampioenskans Alkmaar 1W.B.S.V. 1 40 Alkmaar verloor de toss en trapte af. Beide elftallen moesten er nog inko men maar het was Alkmaar dat na 10 minuten met een voor WBSV houdbaar balletje de leiding nam, 10. Even daarna wist de rechtsbinnen met een mooie pass de keeper, die over de bal heen rolde, voor de tweede maal te passeren, 20. Hiermede kwam de rust en was alles nog mogelijk. Na de thee ongeveer hetzelfde spel- beeld, alleen de keeper van Alkmaar even beter in het ballen vangen. Er was ongeveer 10 min. gespeeld toen de Alkmaar-jongens met een onhoudbare bal de stand op 30 brachten. Er werd door beide ploegen hard gewerkt. Dan met nog 5 min. spelen een mooie voor zet van P. Baas en het was de inval lende Wilkens die nog voor een pracht doelpunt zorgde. De gehele ploeg van WBSV speelde een ferme wedstrijd, doch het was haast onbegonnen werk om de achter hoede van Alkmaar te passeren. De scheidsrechter leidde een prima wedstrijd die door beide ploegen in de beste verstandhouding werd gespeeld. Ook het tweede is weer over de schrik heen en wist nu te winnen van Kolping Boys 2 met liefst 80. Het vierde wist in een zware wed strijd de punten mee naar huis te ne men door van Zeevogels 4 met 32 te winnen, nadat de rust met 21 voor Zeevogels was ingegaan. De rest van de wedstrijden is door de slechte terreinen afgelast. FORESTERS I—ZEEMACHT I 2—0. Foresters heeft in deze wedstrijd haar aanhang een aangename St. Nicolaas- suprise geschonken door revanche te nemen voor de destijds in Den Helder geleden nederlaag. Reeds direct na de aftrap scoort Fo resters na goed doorzetten van haar midvoor (1-0) en slechts weinige minu ten later ontstaat weer een doelpunt dat echter ten onrechte door de overi gens goed leidende scheidsrechter werd afgekeurd. Het laatste gedeelte van de eerste helft weet Zeemacht iets in de aanval te komen doch de Foresters-achter- boede, met Keuris wederom onder de lat, weet haar veste schoon te houden. Na de thee aanvankelijk wederzijdse aanvallen maar naderhand komt F. meer In de aanval. Vele kansen gaan door slecht schieten verloren, doch 10 min. voor 't einde heeft de rechtsbinnen suc ces als hij een van de lat terugspringen de bal in het doel plaatst. Fores ters was vooral na de rust sterker op het middenveld en kreeg zodoende beter gelegenheid haar aanvallen op te bouwen. Zeemacht daarentegen leed aan het euvel de bal te veel achter de man te plaatsen, waardoor het de F.- achterhoede wel gemakkelijk werd ge maakt. De puntjes zijn echter binnen en F. stijgt weer 1 of 2 plaatsen op de ranglijst. Alkmaarse Mixed Hockey Club AlkmaarA'dam II 11. Deze uitslag geeft de verhouding wel zo ongeveer weer van de pittige, in hoog tempo gespeelde wedstrijd. In de eerste helft was Alkmaar voort durend in de aanval; de tweede helft liet een klein overwicht van Amster dam zien. Reeds aanstonds zet Alkmaar enkele aardige aanvallen op, die echter op de goede achterhoede van Amsterdam vastlopen. Enkele malen wordt tot de keeper doorgedrongen, deze blijkt evenwel op zijn post. Na ongeveer een half uur spelen neemt,Alkmaar, na mooi opbrengen van D, Edens, de leiding door P. Beets, die de goede voerzet benut (10). Met een nog steeds in de aanval zijnd Alkmaar breekt de rust aan. Na de rust legt Amsterdam er een schepje boven op, zodat de verdedi ging van Alkmaar duchtig aan de tand wordt geyoêld, echter zonder resultaat, tot een kwartier vóór het einde, bij een aanval van Amster dam de scheidsrechter een overtreding op de doellijn constateert. Amsterdam krijgt een strafbully toegewezen (ons inziens volkomen ten onrechte), die benut wordt (11). Door deze tegen valler blijkt Alkmaar een beetje ont moedigd zodat Amsterdam geregeld op deze helft te vinden is. Tegen 't einde doet Alkmaar nog en kele verwoede pogingen om verande ring in de stand te brengen, evenwel zonder resultaat. Alkmaar IIIZandvoort II21. In deze enthousiast gespeelde wed strijd heeft het derde haar eerste pun ten binnengehaald. Reeds aanstonds ls het Alkmaar, dat het heft in handen neemt. Aanval op aanval wordt opge zet Eerst na eert kwartier spelen weet J. Mobron resultaat te "boeken met een mooi-, hard diagonaal schot. Direct hierop gelukt het de linksbuiten van Zandvoort door te breken en uit moei lijke positie weet hij de keeper met een hard, hoog schot onhoudbaar te passeren. De partijen staan nu weer gelijk en met deze 11-stand breekt de rust aan. In de tweede helft blijft deze stand behouden tot weer J. Mobron, nu uit een scrimmage, voor Alkmaar weet te doelpunten. Met nog tien minuten te spelen zet Zandvoort alles op alles om verandering in deze stand te brengen, echter zonder resul taat, zodat Alkmaar deze aardige wed strijd verdiend heeft gewonnen. Zutdwück—Alkmaar 21 (dames). Het eerste dameselftal heeft in Lei den geen gunstig resultaat weten te boeken, hoewel het een aardige wed strijd heelt gespeeld. De Engelse League De uitslagen van de Zaterdag ge. speelde league-wedstrijden luiden: Eerste divisie: Arsenal—Manchester City 11; Aston Villa-r-Birmingham 03; BlackpoolStoke City 1; Bol- ton WanderersPreston North End 5— 3; Derby CountyCharlton Athletic 51; Huddersfield TownPortsmouth 00; LiverpoolBurnley 1—1; Man chester UnitedNew Castle United 1-1; Sheffield UnitedMiddlesbrough 1—0; SunderlandChelsea 30; Wolver hampton WanderersEverton 10. IERLAND—ZWITSERLAND 0—1 Ten aanschouwe van ruim 23.000 toe schouwers heeft in Dalymount park de landenwedstrijd IerlandZwitserland plaats gehad. De Zwitsers hadden in grijpende veranderingen aangebracht in het team dat enkele dagen te voren zo'n zware nederlaag tegen Engeland op Highbury had geleden. Vier van hun spelers waren bij die gelegenheid gewond en moesten vervangen worden wat een totale omzetting der voorhoe de noodzakelijk maakte. De Zwitsers wonnen met 01. ALKMAARSE AGENTEN DOEN HET GOED De Alkmaarse Gemeente Politie en de in Alkmaar gedetacheerde Rijks politie nemen ieder met een elftal deel aan de politie-voetbal competitie. Dat dit ook met succes gebeurd blijkt wel uit het navolgende standje: Alkmaar R.P. 7 6 0 1 12 266 Alkmaar 7 5 1 1 11 31— 8 Haarlem 2 7 4 1 2 9 16- 8 Puurmerend 9 4 1 4 9 22—23 Den Helder 9 3 2 4 8 12—19 Beverwijk 8 3 1 4 7 15—24 Bloemendaal 8 1 4 3 6 8—14 Heemstede 7 1 2 4 4 9—16 Zandvoort 8 1 2 5 4 8—29 Dinsdag speelt de Rijkspolitie uit te gen Heemstede en de Gemeente politie zal als gastheer voor Haarlem 2 fun geren. HOC II—AVA I 3—5 In Haarlem werd de returnwedstrijd tegen HOC II ook door AVA gewonnen, waardoor deze tegenstander nu uitgescha keld ls Vlug en Vaardig deed echter ook geen misstap en versloeg Rapiditas met 9—S AVA ën Vlug en Vaardig staan nog steeds gelijk aan de kop met elk 15 punten Door het gladde veld konden de spelers hun spel onvoldoende ontplooien De schotvaardigheid bij de Alkntaarders was echter weer als vanouds Talsma maakte het eerste doelpunt door een fraaie worp van de rechtervleugel In de eerste helft ging het spel gelijk op, AVA was echter fortuinlijker met het doelen, waardoor de rust met een 2—0 voorsprong inging Na de pauze was HOC uitgespeeld, en AVA opereerde geregeld op de Haar lemse helft Pijcke en Zwart zorgden, na al dat geharrewar voor het doel nog voor drie doelpunten Men ging weer te vreden naar de Kaasstad Het Witte Kruis vergaderde He^ Witte Kruis hield Zaterdag onder voorzitterschap van de heer W de Vries een algemene vergadering in het Wijk- gebouw Van het hoofdbestuur was een verzoek ingekomen om de indertijd aan het sana toriumfonds toegezegde bijdrage te willen toestaan voor een grondige restauratie van Bos en Heicte dat zal worden inge richt voor tec-patiënten Het bestuur zal informeren of het hele bedrag hiervoor nodig is Van Huis- en Kraamverzorging was ontvangen het jaarverslag over 1947 Het ledental was in dat jaar toegenomen met 135 Pet, gestegen van 170 tot 400 Einde 1948 waren er al 750 leden Aan alle aanvragen kon worden vol daan Er was één vaste verzorgster aan gesteld voor één jaar De voorzitter uitte zijn grote waardering voor de activiteit van de dochter-afdeling Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental was gestegen van 950 tot 1020 Er was met het Wit-Gele Kruis teen overeenkomst gesloten inzake het in bruikleen afstaan van verplegings- materiaal uit het magazijn van Het Witte Kiuis In het bestuur was een wijziging ge komen door het vertrek van de heer G Taapken; in zijn plaats was tot voorzitter benoemd de heer W de Vries De rekening van de penningmeester over 1947 sloot in ontvangsten en uitgaven met f 2598,42 en een voordelig sado van f 74,91 Voor de afedling TBC waren de Cijfers f 2545,54 en f 1036,87 Nadat de fi nanciële commissie had gerapporteerd, dat zij boeken en bescheiden in de beste orde had bevondent werd de penningmeestér gedéchargeerd onder dankzegging voor zijn accuraat beheer Tot ledert van de kascommissie werden benoemd de heer Den Das en Lering De begroting van Het Witte Kruis werd voor 1949 vastgesteld op f 2825,— in ont vangsten en uitgaven, die vocrr de TBC- afdeling op f 2100,— Met het oog op de meerdere werkzaam heden veroorzaakt door stijging van het ledental besloot de vergadering het bode loon te verhogen van f 200— tot f 300,— Tenslotte kwam nog in behandeling de Beschrijvingsbrief voor de algemene ver gadering Over verschillende punten werd uitvoerig van gedachten gewisseld Tot afgevaardigden werden benoemd de heren W de Vries en A C Winder BONNEN HALEN ,11e inwoners van Groot-Schermér moe ten morgen. Dinsdag 7 December, hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen De bewoners van Driehuizen moeten eveneens morgen tussen 13 en 15 uur hun nieuwe kaarten afhalen De St. Nicolaasverrasaln mistige voetbalvelden zijn i kele surprise beperkt gfchi het algemeen waren de uits maal. Dat S.V.V. profiteer derby Blauw Wit en De V en dat Heerenveen Vie big het hoge Noorden tegen won, kan men moeil(jk de verwjjten. S.V.V. aj Zoals wjj reeds Zaterdag hebben andere factoren dai tere standen!ijst. invloed i op de ontmoeting Blauw wjjekers. De jongens van het IJ hebben zich kranig j dwongen de leiders een (2—2) af. S.V.V. klopte ir Stormvogels met 02 en I door aan de kop van dis hoeverre S.V.V. boven I leeft, zullen wij moeten Cterxes zonder Faas Wilke: in staat Ajax te weerstaai terdamse voorhoede had h verloren en wist zelfs niet punt te maken. Dat Haarler van A.D.O. won en D.O.E zelfde cijfers van 't Gooi, de stand geen doorslagge' andering. S.V.V. 11 7 2 2 Blauw Wit 10 7 1 2 Xerxes 10 6 2 2 Ajax 10 6 2 3 D.O.S. 10 6 0 4- Stormvogels 11 5 1 5 Volewijckers 11 2 6 3 A.D.O. 10 3 2 5 Haarlem 10 3 2 5 't Gooi 10 1 2 7 Sparta 9 0 2 7 V.S.V. still g< V.S.V. stevent op het schap af. Gisteren togen de naar H.D.V.S. en wisten m de „Schiedamse" terug E.D.O. bleef met 01 de over D.W.S., zodat aan de verandering kwam. De voorsprong van V.S.V. zijn vaar. „De Grote Koogse" ia vaarlijke zóne gebleven, d£ 35 zege op D.F.C. De ro< wordt gevoerd door de c Prinsenstad, die nu weer mi H.B.S. verloor. Het ziet ei uit, dat D.H.C. een andere voor het rode achterlichtje temeer waar Zeeburgia tej oord 22 gelijk speelde. V.S.V. E.D.O. Feijenoord Neptunus H.D.V.S. D.W.S. H.B.S. K.F.C. D.F.C. Zeeburgia D.H.C. A.G.O.V.V. en Heracles plaats verwisseld. Herac! met 01 van Go Aheai A.G.O.V.V.' met maar liefs N.E.C. won, nemen de A thans de bovenste plaats dese Boys speelde niet, i toch een plaats. Ook hier nederlaag van Heracles De hekkensluiter Quick werk door tegen Ensched spelen, maar had hiervan deel, daar Hengelo met 4- Quick won. Ook Wagenin een puntje in de wacht te Boys (33). A.G.O.V.V. 11 Ensch. Boys 10 Heracles- 11 Enschede 11 Zwolse Boys 11 11 9 0 2 10 5 3 2 10 4 4 2 9 4 3 2 11 3 5 3 11 4 3 4 11 5 1 5 11 3 4 4 10 3 3 4 11 3 2 6 11 1 0 10 Stuivert, Go Ahead Be Quick Hengelo 11 11 11 Wageningen 11 N.E.C. Quick 3 4 3 3 3 4 3 4 5 5 N.A.C. kre B.V.V. had een goede Zelf behaalde zij een ben: zege op V.V.V., terwijl 2o van Limburgia verloc kwamen de Bosse cracks o die zij zo zeer begeerden slagen hadden tevens tot Limburgia de plaats innam door F. Coppersr „Natuurlijk", was het „maar U kunt toch beter Fort blijvenV' Claire schudde het hoofi wil bij m'n landgenoten bli hoop ik, dat U, als er hier 1 mij komen, U deze wilt d< verwacht een brief uit en. „Zodra er brieven voor men, zal ik u die per bod: komen, dat beloof ik U. dat ik zo weinig voor U 1 Misschien kan ik U een kens en vccdsel sturen. Al: mede een plezier kan doen „Och neen", weerde Cli zou m'n positie toch niet

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2