Socialistische zege in Berlijn Een standje voor Griekenland en lof voor Turkije Dinscias 7 Dec 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145e Jaargang No. 288 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Grote opkomst winstpunten voor democraten Weerbericht Donderdag Kabinet der republiek bijeen Er zijn nog gelukkige mensen bureau administratie Voordam 9 - Tel. 3320 redactie Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: j BIJLSMA en C KRAK ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraëg en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartpal plus incassokosten HOOFDREDACTEUR: A KAPTEIN RA V ONREDACTEUR: W OLIEMANS Het Duitse Nieuwsbureau Dena (Ame rikaanse zone) maakt bekend, dat de definitieve uitslag der Berlijnse ver kiezingen aldus is: Sociaal-democraten: 858.100 stemmen (64.4 procent)Christen-democratische unie: 258.496 stemmen (19,4 procent); Liberaal-democraten: 214.224 stemmen 16.1 procent). Het aantal kiesgerechtigden was 1.580.575. Het aantal uitgebrachte stem men bedroeg 1.360.972 stemmen, dat is 86.2 procent. Er gingen 37.156 stemmen verloren. In Duitse politieke kringen, die in nauw contact staan met het Sovjet- hoofdkwartier te Berlijn, verklaart men, dat de Sovjet-autoriteiten in Duits land zich niet zullen storen aan de uit slagen der verkiezingen in West-Ber- lijn en dat deze geen invloed zal heb ben op de Sovjet-Russische politiek aldaar. Commentaar op de verkiezingen. Radio Moskou sprak van „onwettige aparte verkiezingen, waarvan de ge hele actie gevoerd werd in een geest van ongebreidelde propaganda tegen de Sovjet-Unie. Te Washington beschouwt men de grote opkomst bij de verkiezingen als rtn overwinning van het westen in de koude oorlog. Men wijst er op, dat het percentage 30 pet. hoger ligt dan bij de presidentsverkiezingen in de V. S. van de vorige maand. De „New York Times" schrijft: ..Een dramatische demonstratie van de be tekenis en success'en der ware demo cratie werd Zondag 160 kilometer ach ter het ijzeren gordijn gegeven". De „New York Herald Tribune" noemt de uitslag „misschien de grootste morele nederlaag, die de Sovjet-Unie ooit heeft geleden". Dr. Otto Suhr, sociaal-democratische voorzitter van de gemeenteraad, heeft meegedeeld, dat 12 zetels in de nieu we gemeenteraad open gehouden zul len worden voor leden van de socia listische eenheidspartij. Deze 12 zetels zijn in 1946 door deze partij veroverd. De nieuwe gemeenteraad komt half Januari voor het eerst bijeen. Tot die tijd blijft de oude in functie, aldus dr. Suhr. Louise Schroder treedt af. Louise Sch-öder. de 61-jarige waar nemende burgemeester van Berlijn, heeft de wens te kennen gegeven van haar functie ontheven te worden. Men verwacht, dat professor Ernst Reuter, de sociaal-democratische can- didaat voor de post van burgemeester, wiens verkiezing tot burgemeester in 1946 door het veto der Sovjets getrof fen werd. binnenkort zijn ambt zal aanvaarden. Aanklacht van NVV-voorzitler tegen „De Waarheid" Naar het ANP verneemt heeft de heer E. Kupers, voorzitter van 't NVV een aanklacht ingediend bij de officier van justitie te Amsterdam tegen „Be Waarheid", wegens belediging, zowel hem als het ITVV aangedaan. „De Waarheid" had in het verslag van de rechtszitting inzake H. j. Wou denberg onder grote koppen het be richt gebracht: „Kupers leverde de cartotheek an de millioenen van het NW uit". In zijn aanklacht verklaart de heer Kupers daardoor ernstig in •er en goede naam te zijn aangetast. Engelse onderscheidingen De Britse ambassadeur heeft van daag de volgende onderscheidingen uitgereikt: „honorary knight comman der of the Royal Victorian Order" aan vice-admiraal jhr. E. J. van HOlthe; „honorary commander of the Royal Victorian Order" aan jonkvrouwe D. van Tets en aan majoor baron J. J. L. van Lynden, als blijk van erkentelijk heid voor de diensten, die zij aan prin ses Maragaret hebben bewezen gedu rende haar bezoek aan Nederland in verband met de inhuldiging van ko ningin Juliana. De „Royal Victorian Medal" werd overhandigd aan de heer C G. Koedam, de chauffeur van p-inses Margaret gedurende haar ver blijf in ons land. HET CORRUPTIEPROCES IN LONDEN Sidney Stanley heeft op de derde dag van zijn getuigenis voor het tribu naal, dat een onderzoek instelt naar de beweerde corruptie in Britse regerings kringen, ontkend, dat hij ooit geld be taald of geleend had aan John Belcher, parlementair secretaris van het minis terie van handel. Noch, zo zeide hij, had hij ooit geld gegeven of geleend aan mevr. Belcher. Verwachting, geldig tot Woensdag avond: Meest krachtige en langs de kust tijdelijk harde of storm achtige wind tussen Zuid en Zuid west. Veranderlijke bewolking met ap de meeste plaatsen enige regen. Weinig verandering in tempera tuur. Tijdens de verkiezingen drongen twee gewapende Sovjet-soldaten een stem bureau binnen en eisten de kiezers lijsten op. De Britse militaire politie kwamen echter tussen beiden en arres teerde een der soldaten. De andere soldaat, die eveneens werd gearresteerd, slaagde er in zich los te rukken en te ontsnappen. Na de arrestatie kwam een Sovjet- Russische kapitein met zes gewapende manschappen om de vrijlating van de gearresteerde soldaat te vragen, die naar zijn zeiden, op onwettige wijze werd' vastgehouden", De Britse mili taire politie dreigde daarop de gehele patrouille te arresteren, waarop deze zich terugtrok. Nog later kwamen opnieuw twee Sovjet-Russische militairen, die met tommyguns gewapend waren. Ook zij werden met arrestatie bedreigd en trokken zich terug. De gearresteerde Sovjet-militair werd gisterochtend nog vastgehouden. Men stelt een onderzoek in naar de opdrachten, die de soldaat heeft gekregen en van wie hij ze heeft ontvangen. Uit Djokjakarta wordt gemeld dat het kabinet van de republiek Donder dag zal vergaderen om de toestand te bespreken. „Antara" meldt, dat het pre sidium van de Sobsi (de republikeinse vakcentrale) heeft besloten geen goed keuring te hechten aan een overeen komst tussen de republiek en de Ne derlandse regering, die de souverei- niteit van de republiek zou kunnen be snoeien. Zij steunt slechts een regering, die zich verzet tegen het imperialisme en het kapitalisme. Binnenkort zal de Sobsi een algemeen arbeiderscongres beleggen om alle krachten tegen het imperialisme en het kapitalisme te verenigen. Het werkcomité van het KNIP (voor lopig republikeins parlement) heeft „in principe" een wetsontwerp aanvaard voor de vorming van een autonome provincie Oost-Java. Deze provincie zal omvatten de zeven vroegere residenties Soerabaja, Madoera, Besoeki, Malang. Kediri, Madioen en Bodjonegoro. De regionale raad zal bestaan uit 75 verte genwoordigers. Tijdelijke loontoelage aan Rijkspersoneel De Nederlandse minister van Overzeese Gebiedsdelen, Mr. E. M. J. A. Sassen, in gesprek met de republikeinse premier en vice-president, Drs. Moh. Hatta, in het bergplaatsje Kalioerang bij Djokjakarta. Leiders Stemgroep voor het gerecht In het zwaar bewaakte gerechtshof van Acre is het proces begonnen tegen de leider van de groep-Stern, Nathaniel Friedmann Yellin, en zijn adjudant. Zij worden ervan beschuldigd, dat zij in strijd met de „anti-terroristenwet van 1948" lid zijn van de „Lecy" (strij ders voor de vrijheid van Israël). De officier van justitie verklaarde, dat de moord op graaf Bernadotte „evenzeer beraamd was als de aanval op Pearl Harbour". De beide verdachten weigerden te antwoorden op de vraag, of zij zich schuldig achtten. Zij verklaarden, dat zij niet gewaarschuwd waren, dat het proces zou beginnen en dat zij hun verdediging niet hadden kunnen voor bereiden. Veroordeelde Japanners voor Amerikaans Hof Het opperste gerechtshof der V.S. heeft met vijf tegen vier stemmen het beroep van twee Japanse overheids dienaren uit de o'orlogstijd, die door het internationale tribunaal voor oorlogs misdaden ter dood zijn veroordeeld, toegestaan. Het betreft generaal Kenji Dehihara en Koki Hirota. de vroegere premier van Japan. Het opperste ge rechtshof heeft dê behandeling van de zaak op 16 December vastgesteld. Ook vijf andere Japanners, die tot gevange nisstraf zijn veroordeeld wegens mis daden tegen de vrede, zullen door het Amerikaanse hof worden verhoord. Alle Dezer dagen is het koninklijk besluit Japanners bestreden de wettigheid van te verwachten waarbij de toekenning van de tijdelijke loonbijslag aan rijks personeel zal worden geregeld en waarin ook bepalingen ten aanzien van de loontoelage zullen worden opgeno men. De in dit besluit vervatte bepa lingen zullen vrijwel parallel lopen met die van de jongste bijslagregeling in het particuliere bedrijf. ENGELSE WALHARING AFGELOPEN. De haringvangsten onder de Engelse wal zijn niet langer lonend, De Kat- wijkse loggers hebben daarom een einde gemaakt aan de drijfnetvisserij en gaan de visvangst in het Engelse Kanaal beoefenen. de procesvoering. HAVENSTAKING AAN AMERIKAANSE WESTKUST GEËINDIGD De staking der havenarbeiders aan de Amerikaanse westkust eindigde gis teren. Er is overeenstemming bereikt tussen de bond van zeelieden en de reders, die de havenarbeiders hebben verzekerd, dat het nieuwe contract geen inbreuk zal maken op het recht der havenarbeiders in kleine havens van Alaska werkzaam te zijn. De sta king der arbeiders heeft drie maanden geduurd. TIJ EN IK en wij allemaal, om met J „de Groene" te spreken, we moch ten wel willen dat we op Tikoteia leef den. Het is een lieflijk eiland van vijf bij twee kilometer en het ligt 650 kilo meter zuidoostelijk van de Salomons eilanden. Negenhonderd mensen wonen er, die eerst vorige week hoorde dat er zoiets als een tweede wereldoorlog was geweest Schepelingen van 'n Aus tralische coaster hebben hen van de vorderingen onzer beschaving op de hoogte gebracht. De Tikoteia-anen hebben ons eendrachtig voor gek ver klaard en ze hebben gelijk, vrienden. Ze kennen daar geen politiek, geen be lastingen, geen inflatie, geen bonnen en geen zwarte handelaars. De vrouwen van het eiland dragen het haar kort, de mannen hebben fraaie kapsels en laten hun pruik bleken. Het enige wat er normaal is is de ooievaar. Jammer, dat 't zo'n end fietsen is. |_|OEWEL.we gaan steeds sneller. In Engeland nemen ze proeven met straalmotoren in een --ito. Het ding loopt op alles, zelfs op kolengruis. En hij rijdt hard. Als dat doorgaat kunnen voetgangers beter in bed blijven liggen. Toch hebben ook voetgangers hun leu ke momenten. Dezer da'gen wandelde er een door heel Nederland beminde grijze dame over het wandelpad van de Alkmaarse Loolaan en ze moest op een gegeven ogenbUk het rijwielpad krui sen. Juist kwam er een oud baasje op zijn fiets aan en hij kon ternauwernood zijn stuur houden, zo erg moest 'ie uit wijken. „Ken je niet uutkieken, pot- verdikkie!" schold de tachtiger. Prin ses Wilhelmina heeft er hartelijk om gelachen.Minder reden tot lachen had de Dedemsvaarter jongeman, die het lof in de Katholieke kerk had bij gewoond, maar in slaap gesukkeld was. Toen hij zich aan Morpheus armen ont worsteld had bleek de kerk gesloten. Hij klom in de biechtstoel en begon zinloos „hallo!" te roepen. Vervolgens scharrelde hij alle kerkbellen bij el kaar en begon te klingelen. Het orgel kon 'ie niet op gang krijgen en tenslot te beklom hij de toren en schreeuwde via de galmgaten de hele buurt wak ker. De pastoor vond zijn gedrag wei nig loffelijk. J_|ET HOUDT maar niet op. Iedere dag een drieling. Nu weer in Honselerdijk bij Delft. Vader en moe der Bruinen kregen drie poppetjes, die samen zeven pond wegen. Alles gaat goec. Ander zonnig bericht komt van Lou Bandy. Gaf een voorstelling in Rotterdam en een in Amsterdam. Op brengst ruim twaalf miel. Heeft Lou afgedragen voor het kankerfonds. Min der goed is het nieuws uit 'hina. De ene ramp volgt er op de andere. In Nanking heeft de communistische drei ging geleid tot een geweldige toene ming van het aantal huwelijken. De paartjes kijken niet meer naar de st id van de sterren, z^ wachten zelfs niet meer de traditionele gunstige datum af. Alles gauw- auw. De opperhoofden van de stam der Navajo-Indianen, 350 in getal, hebben in 't kamp Goulding's Post (Utah, V.S.) de volgende brief aan de Amerikaanse bevolking opgesteld: „De Navajo's schrijven ..u,i namen op een papier, om dank te zeggen in hun blanke vriender die gehoord hebben van hun honger en hun koude, en die voedsel en kleding gezonden hebben van ver weg. Zij zijn nu gezond. Jaagt in schoonheid. Leeft in schoonheid". Het document was ondertekend met be- inkte vingerafdrukken. Er zijn nog ge lukkige me..sen. Laat ons moed houden en glimlachen, vrienden! Lichtmatrozen pleegden dief stallen aan boord Dertien schepelingen, voornamelijk zeer jeugdigen, vulden de gehele ver- dachtenbank in de zaal van de Am sterdamse arrondissementsrechtbank, waar de bijzondere kamer Maandag zitting hield. Het hadden er 15 moeten zijn, doch één was buitengaats en de andere had verstek laten gaan. Tijdens de uit- en thuisreis van het s.s. „Ceram" van de maatschappij Ne derland hadden deze, hoofdzakelijk lichtmatrozen, zich vergrepen aan üe lading. Rollen dames- en herenstof, hoeveelheden thee. cacao en blikjes hadden zij uit de ruimen gestolen. Bijna allen erkenden het tenlastegeleg- de en het Hof zag ervan af de jonge lieden tegen elkaar te doen getuigen. Twee der verdachten achtte de offi cier van justitie de „auteurs" van deze serie diefstallen, zij hadden door hun slechte voorbeeld hun jongere col lega's in deze affaire betrokken en hen er toe aangezet hetzelfde te doen als zij deden; „slecht voorbeeld, doet slecht volgen". Tegen deze twee eiste hij 7 en 6 maanden met aftrek, tegen 8 verdachten straffen van 4 tot 2 maanden met aftrek en tegen de drie laatsten voorwaardelijke straffen tot 3 maanden. Winkelsluiting vindt geen onverdeelde instemming In verband met de nieuwe winkel sluitingswet, die in de toekomst waarschijnlijk van kracht zal wor den, en waarbij een uniforme sluiting van alle winkels, gedurende een mid dag in de week, doorgang zou vinden, brachten te 's Gravenhage enige ver tegenwoordigers van de vakgroep detail-handel in glas, aardewerk en huishoudelijke artikelen in een pers bespreking hun bezwaren tegen een winkelsluitingswet in de bovenom schreven vorm naar voren. Zij merk ten naar aanleiding van de uniforme regeling over alle bedrijven o.a. op, dat in tegenstelling met het feit, dat de winkelsluitingswet oorspronkelijk was ingesteld om de detail-handel te beschermen, het nieuwe ontwerp de consumenten zou willen beschermen tegen de detaillisten, die hun ver koopgelegenheid naar eigen goeddun ken wensen te regelen. De grote meerderheid der detaillisten zou te gen deze verplichte winkelsluiting zijn, of, wanneer zij doorgang zou moeten vinden, aan de Maandagoch tend-sluiting de voorkeur geven. Belastingverhoging in Frankrijk Heden zal het Franse kabinet bijeen komen teneinde te overwegen, hoe de belastinginkomsten kunnen worden verhoogd om de begroting van het vol gend jaar in evenwicht te brengen. In welingelichte kringen voorspelt men, dat de staat minstens 25 pet. meer aan belasting zal moeten ontvangen dan dit jaar, dat reeds een recordjaar was wat de belastingontvangsten betreft. Zakenlieden zijn van mening, dat voor een sluitende begroting de be lastingsinkomsten met 70 pet. moeten worden verhoogd, hetgeen zij echter onmogelijk achten. VLIEGTUIG NEERGESTORT TE MILAAN. Bij een vliegramp te Milaan zijn zes personen om het leven gekomen. Een toestel van de lijn MilaanBrussel is gisterochtend bij het opstijgen te plet ter gevallen. De zes slachtoffers zijn een passagier en de vijf leden der beman ning. ER KOMEN ITALIAANSE MIJNWERKERS Tussen de Italiaanse en Nederland se regeringen is een overeenkomst gesloten over het tewerkstellen van Italiaanse arbeiders in Nederlandse mijnen. ALGEMENE VERGADERING DER V.N. De algemene vergadering der V.N heeft een Brits voorstel, om de huidige zitting te Parijs voort te zetten tot zij haar agenda heeft afgewerkt, verwor pen. Truman over Oostelijk Middellandse Zeegebied President Truman verklaarde Maan dag in een overzicht voor het Congres dat het Griekse leger, na gedurende de afgelopen zomer een reeks van over winningen te hebben behaald, er niet in was geslaagd de burgeroorlog in Griekenland „definitief tot een goed einde te brengen". Hjj vo.egde hieraan toe, dat hierdoor „een mooie kans om de rebellen te verslaan, niet was verwe zenlijkt". De president verklaarde ver der, dat naar schatting ongeveer 20.000 man guerilla-troepen nog steeds tracht ten „vernieling en demoralisatie aan te richten in een poging om de weg té be reiden voor een uiteindelijke commu nistische overheersing van Grieken land" In Trumans overzicht wordt verder verklaard, dat „de Amerikaanse auto riteiten ervan overtuigd zijh, dat wat betreft 't aantal manschappen, hun uit rusting en de beschikbare voorraden, de Griekse strijdkrachten te land. ter zee en in de lucht in staat zijn hun huidige positie te verbeteren. Het Turkse leger. In Trumans overzicht werd met be trekking tot Turkije verklaard, dat „aanzienlijke vooruitgang" was ge maakt met het verhogen van de vuur kracht en van de doelmatige werking van het Turkse leger, waardoor dit in Overwinning der regerings troepen in China Kwestie voor de Ver. Naties? Naar' uit Nanking gemeld wordt rukken 20.000 man communistische troepen op naar het Zuiden, naar het strijdgebied bij Kiang Yen. Ook de regering zendt zware versterkingen uit Jangtsjou 50 km. ten Westen van Kiang Yen, naar dit gebied. Volgens gewoonlijk betrouwbare bronnen zijn drie legergroepen der regering, die Zuidwaarts uit Hsoentsjou oprukten, omsingeld door tien communistische kolonnes, ongeveer 112 km. ten Noor den van Pengpoe. Volgens deze bron nen zou dit de terugtocht van de com munistische strijdkrachten van het strijdtoneel bij Pengpoe verklaren. Regeringsberichten melden verder, dal de in Noord-Wëstelijke richting van Joetsjeng terugtrekkende commu nistische legers door de regerings troepen „volledig uiteen gejaagd" wor den. Een van Amerikaanse uitrustingen voorzien leger wordt overgebracht van Oost-Tsjekigng ter versterking van de verdediging van Sjanghai. Verder wordt gemeld, dat voor het eerst door communisten geleide troe pen in actie zijn gekomen ten Zuid- Westen van de doorgang in de grote muur van Koepiekou, de verbinding tussen Hopei en Jehol. Te Nanking wordt vernomen, dat 27 leden van de wetgevende Yoean, die verklaren, dat de door communis ten geleide legers door de Sovjet-Unie worden gesteund, een resolutie zullen indienen, waarin de regering wordt verzocht zich tot de V.N. te wenden om morele steun. BEKNELD TUSSEN AUTO EN MUUR Gisteren reed de chauffeur Nieu- wenhuizen uit 's-Gravenhage, zijn auto uit de garage. De chauffeur stak zijn hoofd uit het portierraam om achter uit te kunnen kijken. Hierbij raakte hij met zijn hoofd dusdanig bekneld tussen het portier en de muur van de garag#, dat de dood vrijwel onmiddel lijk intrad. DOODSTRAF GEëlST TEGEN HANDLANGER. De advocaat-fiscaal bij de Groninger kamer van het Bijzonder Gerechtshof te Leeuwarden eiste tegen de 47-jarige electricien J. Alsema te Stadskanaal de doodstraf. In zijn requisitoir achtte de advocaat-fiscaal verdachte schuldig aan tal van arrestaties, huiszoekingen, brandstichtingen en moord. staat werd gesteld weerstand te blijven bieden aan de communistische druk. De president besloot zijn verklaring met de woorden: „Het Turkse volk heeft de kans, welke het werd geboden, benut. Turkije werkt thans hard, teneinde het hoogst bereikbare voordeel te trekken uit het verstrekte Amerikaanse mate riaal en de gezonden instructeurs". Zes illegale werkers door vrouw verraden Op 7 September 1944 werden in het huis van een zekere Cohen aan de Bloemkweekerstraat te Rotterdam zes illegale werkers door de SD neergeschoten. De\ illegaliteit ver moedde, dat er verraad in het spel was. Na een uitgebreid onderzoek na de bevrijding viel de verdenking op de 42-jarige vrouw A. W. van Hoorn, die in het huis naast dat van Cohen woonde. Maandag stond zij voor de Rotterdamse kamer van het Haagse Bijzondere Gerechtshof terecht. Zij ontkende. De advocaat-fiscaal achtte het ten laste gelegde verraad wettig en overtuigend bewezen en eiste tien jaar gevangenisstraf met aftrek en ontzetting uit de beide kiesrechten. Als kroongetuige was de 25-jarige Joseph C. Gerrese, voormalig SD-er én gedetineerd te Leeuwarden, gedag vaard. Hij had de vrouw ontvangen toen zij haar verraad kwam plegen. Hoewel hij, zoals uit 't dossier bleek, bij een der vorige confrontaties ver dachte niet had herkend, verklaarde hij nu haar zeer positief te herken nen. Belgisch trampersoneel staakte Gehoor gevend aan de oproep van de Belgische Centrale voor het tram personeel hebben meer dan 16.000 leden van deze bond gistermorgen voor 24 uur het werk neergelegd, om te protesteren tegen „het langzame verloop der onderhandelingen, die tot een verhoging der lonen moeten leiden." Deze staking is vrijwel alge meen. Zelfs de buurtspoorwegen, die het grenspersoneel naar Noord- Frankrijk plegen te vervoeren, liggen stil. In Brussel reed gistermorgen geen enkele tram. Grote ondernemingen hadden hun vervoermiddelen ter be schikking gesteld om het personeel van huis te halen. Het centrum der Belgische hoofdstad kon de toevloed van het grote aantal auto's nauwe lijks verwerken. Hier en daar functio neerden de verkeerslichten niet met het gevolg dat het tot grote opstop pingen kwam. Verscheidene taxibestuurders werden bekeurd wegens prijsopdrijving. Dieptepunt in verval van zeden bereikt In de memorie van antwoord op de begroting van Justitie, zegt de minis ter dat. hoewel in de eerste tijd na de bevrijding een toenemend verval van zeden kon' worden geconstateerd en dit ook tot uiting komt in de statisi- sche gegevens over berechte misdrij ven tegen de zeden over de laatste ja ren, op grond van de binnengkomen politionele rapporten de verwachting is gerechtvaardigd, dat het dieptepunt thans gepasseerd is en er inmiddels een kentering op dit gebied is inge treden. VLIEGTUIG OP FORMOSA NEER GESTORT. Een vliegtuig van de Chinese lucht macht is op weg van Nanking naar Keeloeng bij laatstgenoemde plaats op Noord-Formosa tegen een berg gevlo- gen neergestort. 25 personen kwa men om het leven. Een 12-jarige jon gen, die ernstig werd gewond, is de enig overlevende. Onder leiding van Prof. Dr. A. E. van Giffen worden aan de Polstraat te Deventer opgravingen verricht, waarbij men op interessante vondsten is gestuit Men vond o.m. de van tufsteen opgetrokken fundr nten en muurresten van een gebouw, waarschijnlijk een boerde, ij uit de P-r c-/ int etuw.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1