Stad en Omgeving. Spoct h ILCKMANN Kruidenierszaak S. KROM N.V. Klooste NOODI „Buffalo Bill" - een documentaire' SCHUDT UW LEVER WAKKER AGENDA Als de drank is in de man De KringzwemcompeWie Egmond aan Zee voteert 1,2 millioen voor wederopbouw en herstel Woensdag Abonneert U op dit blad KLOOSIEROLIE „OLIJF" JAN DE VRIES -IAAR. De ruimte tussen de sterren Een verdachte en een borrel D A.W. wint eerste deel Zij, die zich per 1 Januari op dit blad abonneren, ontvangen de tot die datum verschijnende nummers GRATIS En nu, Kerstfeest fen Nieuwjaar! Si. Pancras f Huishoudelijke Vergadering betrouwbare actieve Dame N.V. „VRIESIA" In de Cinema Americain zal vanaf Vrijdag de film Buffalo Bill worden gedraaid. In een persvoorstelling heeft de directie van dat theater er op gewe zen, dat het hier niet een der gewoon lijk gedraaide cowboy-films betreft, waar de jeugd gewoonlijk in groten getale heen trekt om er zijn vreugde aan Indianen, tomahawks en scalpen te kunnen beleven. Natuurlijk is een film over de grootste bisonjager aller tijden niet gemaakt zonder dat daarin do Wild West-taferelen een grote rol spelen, maar dat is niet het doel van deze rolprent. Deze prachtige gekleurde film is een documentaire en is vervaardigd naar zuiver historische gegevens. Zij brengt de strijd der Indianen in beeld en doet zien hoezeer de blanken een 75 jaar ge leden de rode broeders van de wijde vlakten steeds meer terugdrongen. De vracht op de bisons die ten slotte geen sport meer was omdat vanuit rijdende treinen op de dieren werd geschoten v. as oorzaak, dat het voornaamste voed sel voor de Indianen ging ontbreken. Uit winstzucht en door onverstand werd destijds met de belangen der In dianen totaal geen rekening gehouden. Er werden maatschappijen opgericht, welke bisonhuiden verhandelden en ten slotte bleef in verschillende Indianen stammen als de Cheyennes en de Sioux niets anders over dan de strijd bijlen op te graven en een bloedige actie te beginnen. In die dagen was William Cody al gemeen Buffalo Bill genoemd de grote man van de prairiën en de beste scherpschutter en de grootste bison jager van zijn tijd, maar hij was de vriend van de Indianen en deze film doet zien wat hij in zijn leven gedaan heeft om het lot dier verdrevenen te verzachten. Door de verhalen van een reporter van de New York Herald tot de held van het Westen verheven en in en n zult 's morgens weer kiplekker nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Washington door de president persoon lijk ontvangen en geridderd, doet zijn (Ontleend aan onze advertentie kolommen!, DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Oliver Twist, 18 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Jamai ca Inn, 18 jaar; Cinema Americain, 8 u.: vriendschap voor het rode volkje hem i Little 'old New-York, 14 jaar. ten slotte in ongenade vallen, zodat hij in een kermisschiettent zijn brood moet verdienen. In deze spannende film waarin de gevechten met Indianen tot een meesterlijke rnassa-regie hebben geleid, worden de hoofdrollen vertolkt door Joel McCrea, Maureen O'Hara en Thomas Mitchell. Deze fraaie histori sche film zal men zeker niet mogen verzuimen. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Oliver Twist, 18 jaar; Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Jamaica Inn, 13 jaar; Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Little Old New-York, 14 jaar. Stadhuis, 20.30 uur: Alg. ledenvergadering Ned. Rode Kruis. Café Centraal, Hofplein, 8 u.: Lezing over aardstralen voor Spir.Ver.' „Harmonia". De leden van het genootschap Phy- sica en van de afdeling Alkmaar van de Ned. Vereniging voor Weer- en Sterrekunde zaten gisteravond dicht opeengepakt in het overvolle zaaltje van Paviljoen Kinheim, om te luiste ren naar Prof. Dr. M. G. J. Minnaert uit Utrecht, die een inleiding hield over het onderwerp „De ruimte tussen de sterren". Nadat mr. De Lange het openingswoord had gesproken ving de professor onmiddellijk met zijn rede aan, die hij illustreerde met tal van uitzonderlijk fraaie lichtbeelden. Spre ker vroeg zich af, of er in de ontzag wekkende ruimte tussen de sterren zich iets bevindt en zo ja, wat dat dan kan zijn. In ieder geval moet het een zeer ijle materie zijn, want de bewe gingen der sterren gaan ongestoord door. Men kan hier spreken van het tussenkomen n een onzichtbare me despeler, evenals dat in 'n radio-lamp het geval is. Als voorbeeld nam prof. Minnaert 'n opname uit het Zevengesternte, de Pleyaden, waar een „nevel" hangt, die verlicht wordt door de sterren zelf, zo als een lantaren mist verlicht. Bewij zen voor deze theorieën worden gele verd door dat wonderlijk instrument, de spectroscoop, die aantoont, dat de Traunhoferselijnen in 't spectrum van nevel en ster identiek zijn. Het moeten dus rookachtige wolken zijn, die daar in ontzagwekkende afmetingen han gen. Vervolgens hield spreker zich bezig met de „donkere plekker" aan de he mel, die geen „open plaatsen" zijn, maar eveneens gaswolken, die het licht van de daarachter staande ster ren temperen of tegenhouden. Ook hier heeft de spectraal-analyse aange toond, dat de samenstelling van de wolk dezelfde is als die van de ster, zelfs gelijk aan die van onze aarde. Na de pauze toonde spreker aan, dat er ook wolken zijn in het heelal, die zelf licht uitsi alen. Dit licht ontstaat door de botsing der wolken met de interstellaire gasmassa's, wier dicht heid slechts één atoom per cm3 be draagt, maar waarvan de ontzaglijke kwantiteit toch wrijving genoeg ver oorzaakt. Prof. Minnaert toonde aan, dat de interstellaire melkweggassen radiogoL Gisteren stond Pieter P. uit Bergen terecht voor de politierechter in Alk maar, mr. R. W. J. C. van den l^ali Eake. Pieter had op 13 October enige bor reltjes gedronken in een restaurant in Bergen. Hij kwam daardoor niet in een betere stemming en beledigde de eigenaar van het café, de heer W. C. F. M. Deze verzocht hem daarop her haalde malen het café te verlaten, het geen verdachte niet deed. De officier, mr. C. J. V. Meischke, zei in zijn requisitoir, dat verdachte zelf toegaf, dat hij zich niet op het bevel van de eigenaar verwijderd had. De eis was 25 of 10 dagen. Daar verdachte P. tamelijk doof was ging hij vlak voor de groene tafel staan om de uitspraak te kunnen horen. Dit was niet handig van hem, want nu rook de politierechter onraad. „U heeft nu ook een borrel op", luidde de con clusie. Verdachte zei, dat hij dit ex pres had gedaan om net zo terecht te staan als hij was toen hij de over treding beging. De uitspraak was 25 subs. 15 dagen. Hierna werd het tweede gedeelte van de zaak behandeld. Toen P. zich niet wilde verwijderen, bad M., de eigenaal van. het café, hem vastgepakt, om hem buiten de deur te zetten. Daar dit niet zo gemakkelijk ging, snelde Hendrik D., ook een café houder uit Bergen, zijn collega te hulp. D. en P. hadden elkaar flink toege takeld en P. diende een aanklacht wegens mishandeling in. Hendrik D. zei, dat hij alleen maar tussenbeide was gekomen. De officier meende, dat D. dit op eigen resico had gedaan. Hem was geen hulp verzocht. De eis was 15 subs. 10 dagen. De uitspraak w°rd f 15 subs. 9 dagen. Kwade dronk. Simon Petrus L. uit Akersloot vroeg op 4 October aan S. V. een borrel Deze weigerde echter. Later op de avond bewerkte L. zonder enige aan leiding V. met zijn vuisten. Uit het politierapport bleek, dat L. steeds vechtlustig is. als hij gedronken heeft Mr. Meischke vond dit zo ernstig, dat hij 14 dagen gevangenisstraf eiste. Daar verdachte nog nooit eerder met de politie in aanraking is geweest, wilde mr. van den Wall Bake hem nog een laatste kans geven de gevangenis te ontlopen. De uitspraak subs. 24 dagen. Aan het verkeerde adres. J. J. M. H. uit Alkmaar had geld r.odig om negotie te kunnen kopen. Daar hij, volgens zijn verklaring, dat geld niet met handenarbeid kon ver dienen, ging hij bedelen. Toen hij aanbelde aan een huis ijl de Spoorstraat, werd hem opengedaan door de daar wonende politieman A. N. T. Deze bracht de man meteen wegens bedelarij over naar het poli tiebureau. Mr. Meischke eiste tegen H. 6 dagen gevangenisstraf en 1 jaar Rijkswerk inrichting met onmiddellijke gevan genneming. De uitspraak was conform de eis. HU praatte zich de gevangenis in. Dirk van O. uit Amsterdam beledig de zonder enige aanleiding 2 Eg- mondse meisjes. Van O. maakte op de rechtbank geen gunstige indruk. Mr. Meischke vond de overtreding bijzon der ernstig en eiste 3 weken gevange nisstraf. Van O. maakte zich in het begin van het jaar schuldig aan opruiing. Hij kreeg daarvoor 1 maand voorwaarde lijk. Daar hij nu weer met de justitie in aanraking kwam, zal hij ook deze gens, toen zij zijn vader uitscholden, omdat deze een fles water over hen leeg goot Aart ging de jongens achterna. Hij werd echter staande gehouden door zijn buurman K., die hem zei, dat hij dc jongens niet moest slaan. J. gaf toen zijn buurman de slag, die voor de jongens bestemd was. De eis' was 8 subs. 4 dagen en uit spraak 10 subs. 6 dagen. Alberdina de R. uit Oudorp sloeg een meisje, omdat deze haar kinderen geplaagd zou hebben. Uitspraak conform de eis f 10 subs. 6 dagen. Zondagmiddag werd in de Alkmaar- se Overdekte het eerste deel van de Kringzwemcompetitie verzwommen, waarbij het DAW gelukte een voor sprong van 30 punten te behalen op haar naaste concurrent Neptunus nit Zaandam. Dit succes was het resultaat van hard werken door alle DAW-er (sters), die zonder uitzondering gaven wat ze konden, hetgeen een belofte inhoudt voor de volgende twee ont moetingen. De verrichtingen van de Zaankan- ters zUn er, vergeleken met vorig jaar, wel op vooruit gegaan. NoordeL N.- Holland viel ons echter tegen; hun grote achterstand hebben ze echter te wijten aan een gebrek aan zwemmers- materiaal. De wedstrUden. L. Verheul verloor met handslag de 50 m. rugsl. van het Nept meisje E. de Boer (43,2), maar noteerde toch een goede tijd: 43.3. Tr. Schats werd derde in 47,0, voor een 13-jarige een mooie prestatie. F. Rentenaar maakte 48.7, T. Vormer 49 en N. Bol 52.9. Ook H. Willemse kon het tegen Kliffen van Nept. niet tot een over winning brengen en werd tweede in 31.6 gevolgd door B. Ekkel 34.4. De andere DAW-ers noteerden: H. de Jqng 36, W. Bloothoofd 36. S. Fraay 36.8, H. Bekke ring 38,4, J. Janssen 40 en J. Nierop 41.0. Op de schoolslag dames heeft DAW nu drie gelijkwaardige krachten: J. Piersma voegde zich met 1.37 bij de dames Boxem en Stor, die beiden met 1 35.3 de derde' plaats bezetten. A. Boxem had op de 100 m. rugslag met veel moeite met de anderen: hij was f 40 won in de nationale tijd van 1.16.3, de veteraan Breeuwer van Nereus /ird tweede met 1.26.8. De andere DAW-ers maakten: A. Leeman 1.13.6, M. Veb- heul 1.35.2. Mej. de Boer van Nept. won de 3 x 25 m. wisselsl. pers. voor meisjes in 1.08.7; L. Verheul werd tweede in 1.11.8; T. Schats zorgde voor een ver rassing door derde op dit nummer te worden in 1.14.3; F Rentenaar werd vierde in 1.15.8; T. Timmerman 1.23.6. 3 x 50 m. wisselslag est. jongens: 1 Nept. 1.54.8; 2. DAW I (Vlaanderen, Zut en Willimse) 156. 5 x 50 ui. borstcr. est. dames: 1. Nept. 3.12.8; 2. DAW 3.12.9. 5 x 50 m. borstcr. est. heren: 1. DAW I 2.33.3; 2. Noordel. N.Holl. 2.38. Zoals uit deze uitslagen blijkt, !v haalde DAW weinig eerste plaatsen; dat zij desondanks de eerste plaats bezetten danken zij aan het feit, dat de ploeg geen uitvliegers bevat, doch homogeen is samengesteld. De waterpolocompetitiewedstrijd DAWDe Ham werd door eerstge noemde gewonnen met 60. Öe totaaluitslag van het eerste deel luidt ten slotte: 1. DAW 1435,7 pt„ 2 Neptunus 1465.7 pt„ 3. Nereus 1525,7 pt. en 4. N.H.Holl. 1714,3 pt. ven uitzenden, die via spiegels worden straf moeten uitzitten. Hiermee reke- opgevangen en versterkt. Als grafie ken zoals bij een barograaf, worden deze golven dan zichtbaar. Inderdaad zouden zij als een geruis ook hoor baar gemaakt kunnen worden. ning houden veroordeelde de politie rechter hem tot 60 subs. 36 dager- Het meisje van Van O., een Eg- mondse, had op 30 October 10 gesto len om daarvoor een verjaardags cadeau voor hem te kopen. Mr. Meischke eiste 15 subs. 10 da gen tegen haar en gaf haar de raad de Verbintenis met de jongen te verbre ken, daar hij heel slecht gezelschap is. Mr. van den Wall Bake veroordeelde het meisje tot 15 subs. 9 dagen en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Handen, die los zaten., Voor de Centrale te Alkmaar aange Aart J. uit Oudkarspel maakte zich voerd op 13 December: 35 vette koeien op 23 October kwaad op enige jon- J 23 nuchtere kalveren, 32 vette schapen Joep Schreurs dirigent van „Orpheus" In een buitengewone ledenvergadering, welke gisteravond in „De Graanhandel' is gehouden is de heer Joep Schreurs te Amsterdam benoemd tot dirigent van het Mannenkoor „Orpheus" met een proeftUd van twee maanden. De heer Schreurs is een bekende figuur in dc zangerswereld, studeerde aan het conservatorium te Amsterdam en Brussel en is dirigent van enkele hoofdstedelUke koren. Dard* abonnementsconcert van H.O.V. Deze keer was het Marinus Adam, die de leiding had en ons alwéér véél romantiek kwam serveren. Het schijnt, dat deze soort muziek het orkest ten zeerste ligt, want het klassieke en nog minder 't moderne genre komen naar verhouding maar weinig aan bod. Zo werd dan het concert geopend met de Tragische Ouverture van Joh. Brahms, de romanticus, die veel met compacte harmonieën werkt en waarbij de klankkleur van het accoord steeds een giote rol speelt. Dit stuk werd door het orkest met kennelijke toewijding gespeeld. Toen kwam de soliste van de avond, de pianiste Ans Bouter, ons het vijfde pianoconcert van Beethoven voorspelen. Hoewel de soliste dit werk met min of meer vrouwelijke in slag speelde en de heroïke geest van Beethoven niet constant aanwezig was, viel er toch vaak van uitnemend kla vier-spel te genieten. De soliste had zéér veel applaus en bloèmen in ont- vanvst te nemen. De orkest-begelei ding stuurde liet op een méér brillante vertolking aan, zodat er toch een heterogene indruk moest achterblijven. Na de pauze de vierde Sinfonie van Peter Tschaikowsky en het heeft er alle schijn van, dat deze componist zo n soort specialité van de H.O.V. vormt, want ook nu weer bleek men hier muzikaal gesproken in z'n element te zijn. Deze merkwaardige Rus, die vaak een mengeling geeft van goed kope en edele motieven, blijft om zijn bloeiend sentiment en persoonlijk ka rakter nog steeds bij het concert bezoekend publiek geliefd. Deze vierde Sinfonie heeft naast vele pathetische bladzijden een ragfijn geïnstrumen teerd Scherzo en 'n brillante finale. Het was merkwaardig, hoe met dit stuk de orkestklank plotseling aan glans won en het samenspel veel homogener was. Dirigent Adam liet het orkest met de nodige spirit dit werk spelen. Het pu bliek, dat in behoorlijk aantal ,veel iongeren aanwezig was, werd met de muziek van de romantische Rus in vuur en vlam gezet. Men bracht het orkest een staande ovatie en Marinus Adam liet zijn musici verdiend in de hulde delen. We hopen ten slotte, dat de H.O.V. ons niet te lang in de ban van de romantiek zal houden, maar ook esns zal omzien naar Mozart of misschien Debussy? We zouden anders gevaar lopen in een wel wat éénzijdig klan kenbeeld te blijven verwijlen. Ms. Straks branden de kaarsen en kliijkt het lied. Straks wenst men gelukswensen met vrienden en verwanten, hier te lande en over heel de wereld. Men zoekt naar de fraaiste kaarten en bedenkt de schoonste wensen. Welnu, het comité voor de Kinder zegels biedt u dit jaar een collecte kaarten zo schitterend en passend voor uw doel, dat ge u over de keuze geen hoofdbrekens meer behoeft te maken. De stand in de hall van het post kantoor heeft ook iets bijzonders voor uw vrienden in het buitenland. Het tweetal prachtige vouwkaarten met ty pisch Hollands landschap en passende wens, is op zichzelf al een tocht naai' het postkantoor waard. Maar daar komt nog iets bij. Wat zou de fraaie kaart, de schoon ste wens voor uw vriend of uw fa milie te betekenen hebben, als daarop ontbrak de weldadigheidspostzegel „Voor het Kind"? Eerst wanneer uw Kerst- en Nieuw- jaarspost voorzien is van deze zegel, dragen uw wensen het kenmerk van uw waarlijk hartelijke gevoelens, ook voor anderen, die vooral in deze don kere dagen hunkeren naar licht en vreugde. De Kinderzegel op uw Kerstgroet of Nieuwjaarswens schept een sfeer van „goodwill" en brengt een stukje geluk in het leven van de duizenden kinde ren, die daaraan zozeer behoefte heb ben. Daarom: Koopt Kinderzegels en -Kaarten. Zij brengen geluk, u zelf èn vele kinderen. AANRIJDING Maandagmiddag j 1 heeft een aanrijding plaats gevonden voor de Bijzondere School alhier Een auto van de firma Wagenaai1 uit Broek op Langendijk kwam langs de Bovenweg toen een 12-jarige jongen zon der op te letten van achter een woning kwam De jongen werd door de auto ge grepen en over de weg gesmakt^ waar hij met een gebroken linker-onderbeen bleef liggen Dr Destree verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per zieken auto naar he^ ziekenhuis is vervoerd Marktberichten ALKMAAR, 13 Dec. 1948. (Alkm. Ex portveiling). Tomaten A 2252; Witlof I 33—44 en II 16—28; Rode kool 7—12; Savoye kool 67; Groene kool 713; Spruitkool I 3046, II 1526; Boere- kool 7—18; Sla 2—5; Andijvie 12—31.50; Rode bieten 6; Bospeen 718; Winter peen 4.506.10; Waspeen 818; Uien 5 7.60; Prei 715. Druiven (Alicante) II 1.051.13. Appels: Goudreinetten 49 72; Present van Engeland 6075. NOORDERMARKTBOND, 13 Dec 3400 kg aardappelen: bevelanders 4,60 en Koop- mans blauwe 5,80; 64,000 kg rode kool 7,1 —10,50; 24,000 kg gele kool 6,20—6,40; 19,00 kg groene kpol 78.70; 7000 kf Deense witte koffl 6; 100,000 kg uien 6,807,80 en idem drielingen 5,60; 8000 kg bieten: I 6,20—6,50, IX 4,50 en III 3; 12,000 kg peen; II 5,50, III 4,50—4,70 en IV 4,50; 8300 kg andijvie 18—32,10 W ARMENHUIZEN, 13 Dec 24,000 kg rode kool 7,30—8,60; 1700 kg gele kool 6,20; 40,500 kg Deense witte kocrl 5,20—6; 700 kg andijvie 17—19 zelf het Zuidelijk strand exploiteren, terwijl uitbreiding der strandexploita- tie in Noordelijke richting gezocht zal worden. De gehele begroting is ruim opgezet en ademt een optimistische geest en getuigt van een vooruitziende blik, hetgeen in deze tijd weldadig aandoet. Ondanks gedeeltelijke dekking van het tekort uit de oorlogsjaren ad f 75.000, sluit de begroting met een ruime post vooronvoorziene uitgaven, groot f 4500. De begroting van Egmond aan Zee voor het jaar 1949 is door B. en W. aan dt gemeenteraad aangeboden. Deze sluit op de gewone dienst in inkomsten en uit. gaven op 808.000.en op de kapitaaldienst op 1.145.000. Voor de wederopbouw der gemeente is een half millioen uitgetrokken, terwijl daarnaast nog 400.000.— geraamd is voor vergoeding aan de eigenaars van afgebroken percelen, die in 1949 zullen worden herbouwd. Voorts is voor nieuw bouw van woningen, bulten het herbouwplan nog 300.000.uitgetrokken. To taal is dus gerekend op niet minder dan 1.200.000.— voor herstel van oorlogs- schade en nieuwbouw van woningen. De begroting voor de gewone dienst kon sluitend gemaakt worden, dank zij de volgende uitkeringen uit het ge meentefonds: algemene uitkering f 54.000 (vorig jaar f 45.000), belas tinguitkering f 13.000 onveranderd, bij zondere uitkering f 45.360 (vorig jaar f 37.800). De totale belastingopbrengsten der gemeente zelf stegen van f 27.000 tot f 31.000. voornamelijk door hogere opbrengst der ondernemingsbelasting, grondbelasting en personele belasting, bii onveranderde heffingspercentages. De volgende subsidies zijn geraamd: Noordh. ver. Het Witte Kruis f 800, VW f 500, te stichten badhuis van Ket Witte Kruis f 1500, Medisch Op voedkundig Bureau' 3 cent per inwo ner, Centraal Ziekenhuis te Alkmaar f 500 (voorlopig), Maatschappelijk Hulpbetoon f 36.800, Stichting voor So ciaal werk (voor aanstelling van een sociaal werkster en gezinsverzorgsters in de Egmonden) f 1100. Wat het onderwijs betreft, is gere kend op de kosten van het school zwemmen, terwijl voorts ingevoerd zal worden tandheelkundige verzorging, in samenwerking met de gemeenten Ber gen en Schoorl. De dienst van Openbare Werken wordt uitgebreid. Aangesteld zullen worden een opzichter en een assistent opzichter, een voorman en drie ge meentewerklieden, allen in vaste dienst. Voorts zal een nieuwe vuilnis auto worden aangeschaft. Voor de aan leg van nieuwe wegen is f 46.000 uit getrokken, voor onderhoud van de be staande wegen f 10.000, voorzover in eigen onderhoud van de gemeente. De winsten van het gas-, waterlei ding- en electriciteitsbedrijf leveren voor de gemeentekas een bate op van totaal f 11.800. In tegenstelling met vele andere gemeenten, leveren alle bedrijven, ook de gasfabriek, een winst op. Ook voor verdere verfraaiing van de gemeente in 1949 zijn de nodige gel den uitgetrokken. In totaal is f 17.000 uitgetrokken voor de aanleg en 't onder houd van plantsoenen. Voorts zal langs de gehele Boulevard, ter vervanging van het prikkeldraad, een fraai hek werk gezet worden. Ook in 1949 zal de gemeente weder WIRON 1—HUGO BOYS 1. Op een zeer glad en glibberig veld wist Hugo Boys na herhaaldelijke po gingen, slechts één tegenpuntje te ma ken. De leiding was bij scheidsrechter Boekei in zeer goede handen. De eerste helft van deze wedstrijd was Wiron de meerdere en de W.- linksbinnen Hermans liet na tien mi nuten keeper Pancras vissen. Twintig minuten na de hervatting wist de H. B.-midvoor Pancras, einde lijk het zo vurig verlangde en verdien de tegenpuntje te maken. Het goal- tje was te danken aan een mooie voor zet van de invaller Oudeman, die een goede partij speelde. Het spel ging nu verder geleidelijk op en neer, met H. B. iets meer in de aanval. Beide par tijen kwamen vóór het einde niet meer aan doelpunten toe. Het was een mooie soortieve wedstrijd, waarin het H. B.-elftal aanvankelijk wat uit zijn verband werd gerukt, maar waarinde achterhoede met Westmeyer en Mo- denaar een beste wedstrijd speelde. L1MMEN OP DE 3E PLAATS De benjamins in afd. 4 C brengen het er maar goed af in hun nieuwe om geving. Nu moest ÏJ-Boys met een 41 nederlaag naar huis. Limmen heeft vooral vóór de rust een goede partij voetbal gespeeld en wist dit met drie doelpunten uit te drukken. Toen het 10 was, maakte IJ-Boys gelijk, doch vóór dat de thee geserveerd werd was het 31 voor de thuisclub. Al spoedig na de rust wist Limmen we derom te scoren, maar toen zakteLim- men wat af en kwam de IJ-Boys her haaldelijk gevaarlijk voor hel; Lirm men-doel. De achterhoede van Limmen is echter uit het goede hout gesneden en weerstaat elke aanval. Doch ook Limmen weet nog enkele aanvallen op te zetten, die niet van gevaar ont- bloot ziin. maar hoe precajr het soms nog wordt voor beide doelen, gescoord wordt er niet meer. Als even vóór het einde nog een nenalty. genomen wordt, denken we IJ-Bovs nog te zullen zien scoren, doch ook dit schot wordt ge keerd, zodat de eindstand 41 in het voordeel van Limmen blijft. Scheids rechter Hoek leidde op uitstekende wijze. HSV VERBETERT HAAR POSITIE. !HSV probeerde het weer eens met een sterk gewijzigd elftal en het re sultaat is niet slecht geweest, alhoe wel enkele spelers niet die hoogte be reikten, zoals dit eigenlijk behoort ih deze klasse. Vóór de riist zijn er kan sen geweest voor beide partijen, doch HSV, dat Jan Schuijt op de rechtsbui tenplaats had staan, profiteerde van een goed aangegeven bal van Jan Wit, door onhoudbaar vlak vóór de rust te scoren, fja de rust is het aanvankelijk HSV data in de aanval is, doch WSV dat over een technisch goede ploeg beschikt, doch alleen een schutter mist, houdt goed stand. Na ruim 20 minu ten spelen weet Zoon uit een corner te scoren, 20. Toch geeft WSV zich nog niet gewonnen en het spel gaat nu vlug op en neer. WSV zet echter alles op de aanval, doch het duurt nog geruime tijd voordat een verdiend te- genpunt komt, als de midvoor van WSV scoort, 2—1. HSV houdt verder goed stand, 'alhoewel Apeldoorn nog wel een enkele m5al handelend moet optreden. Met deze uitslag heeft HSV een verdiende overwinning uit het vuur gesleept. MU. tot Nut van 't Algemeen Departement Alkmaar. op DONDERDAG 16 DEC. 1948 des middags 5 uur in het Spaarbankgebouw. De secretaris, M. ALB. DE LANGE. Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te Alkmaar van 9 December 1948 is failliet verklaard D. VISSER, kleermaker, Nieuwpoortslaan 136, Alk maar, met benoeming van Mr. J. Krabbe tot Rechter commissaris en van onder getekende tot curator. Mr. H. SCHOLTEN, Nassaulaan 27, Alkmaar. KINDERJURKEN-, MANTEL- EN JAPONNENMIDDAG UNGESÏR. 27 SINDS 1887 GEVRAAGD voor damesconfectie en maat kleding, zaak Den Helder als coupeuse van kleinatelier en voor leiding van de verkoop. Gemeubileerde kamer, kl. keuken, verlichting, verwarming en een flink salaris worden voor goede kracht in uitzicht gesteld. Gegadigden gelieven te solliciteren onder no. A 261 bureau van dit blad. B. z. a. een NET MEISJE, enkele dagen in de week, geen was Koedijk 68. Te koop aangeboden we gens gezondheidsredenen aan de buitenkant van de gemeente Alkmaar. Prijs nader overeen te komen. Brieven onder no. A 256 bureau van dit blad. VVONINGRUIL. Grotere woning gezocht (bij voorkeur omgeving Station of Bergerweg) in ruil voor vrije woning van 5.50 (kamer en suite, keuken, 2 flinke slaap kamers, schuurtje). Brieven onder no. A 260 bureau van dit blad. CHEM. WASSERIJ EN VERVERIJ ALKMAAR Tel. 4041 (3 lijnen) Onze bekende prima af levering thans binnen 5 dagen. Langestraat 64, telef. 2160. tegen RHEUMATIEK, ISCHIAS en alle GEWRICHTS- en SPIERPIJNEN. voorheen ALKMAAR Heden weer volop voor oorlogs MICA te krUgen. Alle, maten by H. BIEMAN, Van Leeu wenhoekstraat 2. Te koop aangeboden: 2e hands schijvende HANDTELMACHINE, merk „Dalton." Brieven no. 3868 aan Adv.- Bur. K. TER BURG, t/o. de Grote Kerk. (Vervolg van pagin Y'ERDACHTE zegt, dat zij ingeroepen voor een vt kinderen uit Castricum, dit zou worden. HU had toen aan Christiansen zijn dac ven om verdienstelijk t< Duitse zaak te Ujken. Na een kort gesprek oi tact van verd. met zijn o in Duitsland vroeg de p caal waarom Breman om j ontvluchtte Duitsers bij Vi komen. Kloosterboer: hij dacht i geld had. Verd. zeide dat c'er al 8y, jaar geleden is zich niet precies meer kaï wat hij bij al die dingen gedacht had. HIJ had Brer eerst geweigerd, maar he' gegeven. Een getnlge, die geei spion QEHOORD werd vervolger P. Booy, die destijds h eras woonde en als timmei maar werkte. Deze kreeg i bezoek van Kloosterboer voorstelde voor hem te wi een schip uit de haven ver sterdam of Rotterdam moi 's avonds aan Kl. meidei schiedde zogenaamd voor kennis van KL Verd. had Duitsland er voordeel bij h Nederland omdat onze a vrUuit zouden gaan. Getul op aandringen van de pres spionnage in haar werk git Hij vertrok naar Rotten eens een praatje maken bij Als hy dacht, dat ze zo g geladen waren verwachtte wel zouden vertrekken en vertrek maar door. Soms t zich vergist had en dat hi weg was maar aan een ai lag, maar dat nam hij zc 't Waren toch kleine scl kwamen telkens terug wi Engelse beurtschepen. C geen zin zelf naar Addens en liet dat al gauw aai over. Op een keer aldu werd Ik in Rotterdam doi opgepakt. Ik zei, dat ik »iad en mocht bU de ki 't Was bitter koud in di werk stond me tegen. A werk had gehad zou ik di gedaan hebben. Getuige ze dachte hem wel verteld geld had gegeven voor di Duitsers en ook, dat hij v/ilde spionneren toen de getorpedeerd was. BU de capitulatie was g vrU man met 56 anderen „Heil Hitler!", maar sprong op een tafel en ze nu onze vijand was. Hij ri Koningin!" De Duitsers land weer nit!" De preside t verbaasde dat getuige, die telkens zich niets meer te kunnei zoiets als dit vlot kon ve: De verdediger, mr. Kon u wel een Engels sc Duits onderscheiden? Getuige: Dan keek ik n And< 65-JARIGE Addens uil de gaf toe de brieven n; te hebben doorgegeven. C zag hij het poststempel va Er kwam een spoorwegma er bij hem en vertelde, d gevluchte Duitsers zouc Toen was getuige juist dc landse politie gearresteeri zag hij Kloosterboer voor Nadat de procureur-fisci van de zaak had gevraagd tweetal getuigen te kunne sloot de president de gett charche door de verded: bracht, te horen. Dit wari Ginhoven uit Westervooi schreef hoe verdachte voor zijn (get.'s) gearrestee Castricum in de bres was g zich beijverd heeft gratie krijgen, hoewel deze broei 1942 toch gefusilleerd is. 1 hoord, dat ook mr. Scher bemiddeling van Kl. bevr worden. Hij kende de I niet en was huiverig hen van zijn broer te betrekki werd een zaak van leven Getuige Westra uit Sex de, dat zijn broer in No\ gearresteerd was en 14 Fi ter dood was veroordeeld, hulp van de gebroeders ingeroepen door wier bei broer niet gefusilleerd wc hem zelfs op de Weterin; mogen bezoeken. Later is door F. Coppers: „Misschien komt-ie hc meer terug", bromde de hij zijn verstand gebruik rustig waar hij is!" „Hussy is zo'n laf schreeuwde Egilson woedei terug en hij zal soldaten 1 „Ik zei al dat er met j< standig woord is te prat wendde de sheriff zich toi je nu heus, dat zij solda sturen?" „Doen jullie zelf wat j woordde Egilson kort en l verder met 't uitboren v; gaten, hetgeen Weber lar keurig genoeg naar zijn daan. Besluiteloos keken Brac

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2