Een ambtswoning voor de burgemeester r ouóe WAAG A Kerst-Show OVERDEKTE Ziekenhuiskosten zullen verhoogd worden Het raadslid Torenvliet interpelleert Portret van de week AGENDA Moderne slaapkamer Eetkamer Modem bankstel Geihische eetkamer GoShische slaapkamer Gecapitonneerd bankstel WONINGINRICHTING BEVERWIJK Vervolg Stadsnieir Kinderfeest „Bloemwij •VWj^ Gistermiddag om twee uur verga derde de Raad onder voorzitterschap van de burgemeester. Afwezig waren wethouder Bakker (wegens ziekte), Coerts en De Wilde (met kennisgeving). Ingekomen stukken. Daartoe behoorde een brief van de heer W. de Boer, dat hij zijn benoe ming tot raadslid aanneemt. Ingekomen was een schrijven van de directeur van de lichtbedrijven met advies van de betrokken commissie van bijstand, waaruit blijkt, dat de huur van electriciteitsmeters niet be hoort te worden afgeschaft, waarmee B. en W. zich hebben verenigd. Dit werd voor kennisgeving aange nomen. In handen van het College werd ge steld een verzoek van het bestuur der O L. Vrouwe van Lourdesschool, R.K. school voor buitengewoon L.O. alhier om de bijdrage per leerling met in gang van 1 Januari te bepalen op 21 per jaar en over 1948 een suppletoire bijdrage te verlenen en een brief van 15 Dec. van de georganiseerde post- duivenhouders alhier met verzoek een verordening vast te stellen waarin wordt bepaald, dat in de buitenlucht gespannen antennedraden voor zover zij gevaar voor vogels opleveren voor zien moeten zijn van kurken. Een verzoek van de heer Torenvlied om vragen over het verstrekken van regenkleding te mogen stellen, werd naar het eind der agenda verwezen. Besloten werd de waardering van de Raad te betuigen voor het voor nemen van Ged. Staten om aan de gem.-ontvangers en -secretarissen in deze provincie een tijdelijke loontoe- slag te verlenen. Ingekomen was een schrijven van het college met betrekking tot het ko pen van een barak voor jeugdvereni gingen, waarbij B. en W. op verzoek van de heer Sietsma toezegden, dat zij zich over de plaatsing van een dee! daarvan nader zouden beraden. Ten slotte was ingekomen een Schrijven van de bond van Ned. Over heidspersoneel met het verzoek het gehele personeel een duurtetoeslag te Willen toekennen van ƒ2.50 per week en de daaruit voortvloeiende verhoging van loonbelasting voor rekening der gemeente te nemen De voorzitter stelde voor dit af te wijzen, omdat het Rijk bepaalde normen voor de loonbelasting heeft gesteld waar boven de gemeente niet mag uitgaan. De heer Torenvlied (Comm.) bepleitte hierbij niet naar de rijks ambtenaren, maar naar de particu liere werkers te kijken. Het loon van deze laatste is procentsgewijs veel sterker gestegen dan dat van onze ambtenaren. Hij becritiseerde de Rijks politiek en hekelde de politieke pam fletten van de zijde der Katholieken en de Partij van de Arbeid. Ten slotte werd tot afwijzing be sloten, waarbij de communisten geacht werden te hebben tegen gestemd. Toelating raadslid. De geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, de heer W. de Boer, werden in orde bevonden en tot zijn toelating besloten. Benoemingen. Benoemd werden tot Ieraren aan de gem. avondschool voor lager nijver heidsonderwijs alhier (voor vast te rekenen met ingang van 1 October 1948) tot leraren in de Ned. taal de heren W. G. Rupert, A. M. de Ree, beiden alhier. W. Wester te Egmond aan de Hoef en tot leraar in hand tekenen de heer J. de Haan alhier. Tijdelijk voor de duur van de cursus 1948/1949 tot leraar in de natuurkun de de heer D. W. Abelskamp alhier, in de wiskunde de heren L. J. M. Nies- sen, A. M. de Ree en W. G. Rupert alhier. F. J. M. Nuijens te Oudorp en W. Wester te Egmond aan de Hoef, in boekhouden en Ned. taal de heer J. de Groot alhier, in vaktekenen de heer J. de Haan, in bouwkundig tekenen de heren B. Blokker te Bergen en J. C. Frederiks te Santpoort, in bouw kundig tekenen en materialenkennis de heer O. Schenk alhier, in werktuig kundig tekenen en materialenkennis de heer C. Kok alhier en in calorische werktuigen en materialenkennis de heer C. A. Swets alhier. Benoeming leden commissiën en besturen. Voorgesteld werd over te gaan tot benoeming van twee leden van het college van regenten van het Centraal Ziekenhuis wegens periodieke aftre ding van de heren G. C. Dun en H. van den Bogaerde. Deze werden her kozen. Met hen waren resp. aanbevo len de heren G. Grondsma en K. Bos. Overgegaan werd tot het trekken van de afdelingen van de gemeente raad. Benoeming tijdelijke lerares aan het Gymnasium. In verband met de afwezigheid van mevr. H. F. Dekkers (wegens ziekte) werdg edurende haar afwezigheid be noemd tot tijdelijk lerares in het Ne derlands mevr. J. H. Hoekstra Meijer alhier. Medewerking aan school besturen. Besloten, werd tot medewerking der gemeente voor de aanschaffing van meubilair, leer- en hulpmiddelen enz. ten behoeve van de Sint Laurentius- school. Eveneens zullen gelden worden ver strekt voor reeds gedane en nog te doene voorzieningen tot herstel van schade, toegebracht tijdens de bezet ting ten behoeve van de Julianaschool (U.L.O.), de Julianaschool (G.L.O.) en de Wilhelminaschool (G.L.O.) Medewerking zal worden verleend voor de aanschaffing van schoolmeu- belen, schoolboeken, leer- en hulpmid delen ten behoeve van de Wilhelmina school (Christelijk schoolonderwijs aan de Doelestraat). Toelating van leerlingen uit andere gemeenten. Nu deze zaak bij de laatste wijzi ging van de LO..-wet 1920 wettelijk is geregeld, werd besloten over te gaan tot opheffing van de met een aantal gemeenten aangegane gemeen schappelijke regeling inzake de toela ting van leerlingen uit die gemeente tot de openbare lagere scholen te Alk maar. De opheffing der belastingen geschiedt met ingang van 1 Jan. 1949. Spoorwegverbinding langs de Handelskade. Op 9 September is de overeenkomst afgelopen, welke de gemeente had met de Hollandse IJzeren Spoorweg maatschappij inzake de aanleg, het onderhoud en het gebruik van een spoorverbinding van het station Alk maar naar en langs de Kanaalkade. De gemeente is nu met de N.V. Ned. Spoorwegen tot een nieuwe over eenkomst gekomen. Besloten werd deze te sluiten voor de periode van 9 September 1948 t.m. 31 December 1958. Verpachtig gemeentelijk vis water. Besloten werd de visserij in de wa teren behorende aan en gelegen on der de gemeente Alkmaar voor 1949 weer te verpachten aan de beroeps vissers C. M. van der Stok Jr. en J. Hessing, beiden te Alkmaar voor ƒ51.25 op door B. en W. te bepalen voorwaarden. Verkoop perceel bouwterrein. Besloten werd aan N. Schermer te Den Burg te verkopen een perceel bouwterrein aan de Bergerweg voor 15-per M2, in totaal voor 18.015. Bijdrage in restauratiekosten. Met betrekking tot het verzoek van de heer S. de Jong om een subsidie in de kosten van restauratie van zijn perceel op de Mient is bij onderzoek gebleken, dat de gevelbekrqning, be- staadne uit de zandstenen leeuwen- groep, zodanige werking en verzak king vertoonde, dat voorzieningen moesten worden getroffen. Ook deze week weer een zeer verdienstelijk stadgenoot op het ereplaatsje. De heer H. Lind is een geboren Alkmaar der, die het lief en leed van zijn stad met belangstelling volgde vanaf de tijd, dat hij om de hoek van zijn ouderlijk huis in het Victoriapark speelde. Een volle diensttijd heeft hij aan de Spoorwegen gewijd waar hij niet alleen een be kwaam en hulpvaardig bureau ambtenaar is geweest, maar ook in een bestuursfunctie in de Vereniging tot t.b.c.-bestrij- ding bij de Spoorwegen zeer goed werk heeft gedaan. Dat de heer Lind zich steeds ten volle voor sociaal werk heeft gegeven kan blijken uit zijn be stuursfunctie in Volksonderwijs en uit zijn medewerking aan tal van jaarlijkse uitstapjes voor de schooljeugd. In het be- scuur van de thans opgeheven turnvereniging Kracht en Vlug heid heeft hij destijds bewezen, dat ook de zorg voor de lichamelijke opvoeding zijn volle belangstelling had. Thans doet de heer Lind nog zeer verdienstelijk werk als bestuurslid van de afdeling Alkmaar van de Vereniging voor facultatieve lijkverbran ding en niet het minst als penningmeester van de Openbare Leeszaal en Boekerij hier ter stede. Men kan daar de heer Lind, die als gepensionneerd ambtenaar van de Spoorwegen over zijn eigen tijd kan beschikken, elke dag aanwezig vinden om 't vele werk te verrichten dat daar voor een penning meester te doen valt. Moge hij zich nog lang voor zijn geliefd Alkmaar ver dienstelijk kunnen maken. H. LIND B. en W. stellen de Raad voor van gemeentewege een subsidie te ver lenen tot een bedrag van 500. waartoe werd besloten. Verdeling der gemeente In kieskringen. De verdeling der gemeente in kies kringen voor de raadsverkiezing is bij Ged. Staten vastgesteld. Door het toenemen van het aantal kiezers en de vermeerdering van het aantal stern- districten is het nodig de grenzen der drie kieskringen daarmede in over eenstemming te brengen, zodat elke kieskring ongeveer een gelijk gedeelte der bevolking zal omvatten. De Raad accepteerde de voorgestel de regeling, welke aan Ged. Staten in overweging zal worden gegeven. Verpleging armlastige patiën ten in het St. Elisabeth- ziekenhuis. De gemeente heeft op 6 Juni j.l. de overeenkomst voor de verpleging van armlastige patiënten in het St. Elisa- bethziekenhuis opgezegd, omdat de tarieven in de practijk niet meer wor den nageleefd. Voor een nieuwe over eenkomst is volledige overeenstem ming bereikt met ingang van 1 Ja nuari 1949. B. en W. stelden de Raad voor deze overeenkomst te treffen. De Raad keurde deze goed. Verplegingstarieven Centraal Ziekenhuis. In overeenstemming met wat wij daarover reeds gemeld hebben be sloot de Raad de klasseverpleging in de derde klasse van het Centraal Zie kenhuis van ƒ4.50 op ƒ5.50 per dag te brengen. Een en ander met de uit zonderingen, welke wij reeds in ons nummer van Dinsdag vermeld heb ben. Voor sommige patiënten zal het nieuwe tarief reeds vanaf 8 Novem ber 1948 gerekend worden (zij die voor rekening van een overheidsinstantie worden verpleegd). De heer Woldendorp (rk) zou moeite willen doen voor een rijksbij drage in aanmerking te komen, de heer Asjes (comm.) laakte het dat alleen de 3e klasse in prijs verhoogd werd. Het is niet nodig de tarieven voor kin deren boven 10 jaar te verhogen. De heer Wiese (arb.) zou de bui tengemeenten, die hier patiënten heb ben tot bijdrage willen verplichten. De voorzitter deelde mede, dat het Rijk in de tekorten der ziekenhui zen zal bijdragen. 1947 is reeds veref fend, voor 1948 is er nog geen regeling De kosten der 3e klas patiënten wor den in de regel door fondsen en instel lingen betaald. De kosten zijn vrijwel overal hoger dan de tarieven en er zijn op dat gebied overal grote verschillen. Verreweg de meeste opgenomenen zijn 3e klas patiënten met vele verpleegda- gen en de tariven daarvoor moeten ver hoogd. In de le en 2e klasse overtreffen de tarieven de kostprijzen. Kinderver pleging is duurder dan die voor vol wassenen. De Ver. van Ned. Gem. zal bij het Directoraat van de prijzen op een meer uniforme regeling aandringen. Ge streefd wordt naar wettelijke regeling waarbij alle betrokken gemeenten tot bijdragen verplicht worden. De buiten gemeenten dragen al veel meer bij dan voorheen en na 1950 zal hier het stre ven naar een principiële vrijwillige re geling wel vastgelegd worden in een ponds ponds-gewijze verdeling der te korten. De heer Asjes zou de kinderen die langer dan 42 dagen verpleegd wor den- en dan voor eigen rekening liggen f 3.20 per dag willen laten betalen, zo dat de ouders niet bij Maatschappelijk Hulpbetoon moeten lenen. De voorzitter noemde als kost prijs voor de kinderen f 7.72 en vooc volwassenen f 6 tot f 5.38 per dag. De heer Asjes bleek ten slotte bereid, zijn amendement in een motie te veranderen waarvan de financiële consequenties door B. en W. onder zocht zullen worden. De rest van het voorstel werd aangenomen. Legesverordening. Zoals wij reeds vermeldden hebben B. en W. bezwaar de opgaven afkom stig uit het bevolkingsregister aan de kerkgenootschappen gratis te verstrek ken. Er is geen reden deze genootschap pen meer dan de kostprijs te bereke nen en de periodieke wekelijkse opga ven aan de kerkgenootschappen desge wenst tegen een verminderd tarief te leveren dat de kostprijs niet te boven gaat. De kostprijs voor de gezamenlij ke opgaven is berekend op ongeveer f 150 per jaar, gebaseerd op een tien tal gegadigden. Besloten werd deze prijs in de verordening vast te leggen, in zoverre deze opgaven voor kerkge nootschappen worden verstrekt. De heer Wiese bedankte het col lege voor de betrachte soepelheid. Goedkeuring rekeningen. Goedgekeurd werden de rekeningen 1945, 1946 en 1947 van de Commissie tot Huisverzorging en die over 1945 en 1947 van de Ver. voor Zuigelingenbe scherming. Wijziging of intrekking van strafverordeningen. Tijdens de bezetting zijn in deze ge meente verschillende strafverorde ningen- vastgesteld, meestal in de vorm van wijzigingen der Algemene Politie verordening welke vallen onder de be paling, dat zij uiterlijk op 1 December 1950 vervallen. Het komt het College gewenst voor dat de desbetreffende be palingen opnieuw vastgesteld e.q. in getrokken worden, waarbij zij een nieuw artikel 153 willen opnemen hou dende bepalingen ter voorkoming van schade door dieren "aan gemeentelijke eigendommen. De raad besloot een nieuwe verorde ning vast te stellen. Op voorstel van de heer Wiese zal alsnog worden nagegaan in hoe verre men kinderen die hier uit bui tengemeenten vertoeven en ergeps hun brood opeten na 6 uur in lokaliteiten met een B-vergunning zal kunnen toe laten. Vergunningstelsel voor detail verkoop van petroleum. De Ned. bond van petroleumdetaü- (Ontleend aan onze advertentie kolommen). VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Carnegie Hall, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Tot wederziens, 14 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Lassie komt thuis, 14 jaar onder geleide. ZATERDAG (Eerste kerstdag) Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 u.: Carnegie Hall, 14 j.; Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Tot wederziens, 14 jaar; Cinema Americain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Lassie komt thuis, 14 jaar on der geleide. ZONDAG (Tweede kerstdag) Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 u.: Carnegie Hall, 14 j.; Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Tot wederziens, 14 jaar; Cinema Americain, 2, 4.30, 7 en 9 30 uur: Lassie komt thuis, 14 jaar on- dei geleide. 't Gulden Vlies, 8 uur: Fluffy neemt de leiding. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Carnegie Hall, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Tot wederziens, 14 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Lassie komt thuis, 14 jaar onder geleide. 's Gulden Vlies, 1.30 en 4 uur „Dik Trom en zijn dorpsgenoten". BONNEN HALEN. ALKMAAR: Voor hen wier naam met A, C en E aanvangt. BERGEN: Voor hen wier naam begint met A, B, C, D, E. F en G. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Op de beide Kerstdagen zal de potheek van de heer B. H. J. Schouten in de Emmastraat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Oj 25 December kan men zich zo nodig om geneeskundige hulp wen den tot de artsen G. J. Suijmer (Em mastraat 36, tel. 3193) en C. J. Poort vliet (Egmonderstraat 16, tel. 4282) Op 26 December tot de artsen Dr. Pot, Kennemerstraatweg 65, tel. 3117) en B. J. Leeuwenberg (Oudegracht 283, tel. 2384). listen „Door eenheid sterk" had de raad verzocht om petroleumverkoop op de openbare weg afhankelijk testel len van een vergunning van B. en W. Volgens de .politieverordening is reeds een vergunning vereist voor zover pe troleum langs de huizen verkocht wordt aan niet vaste klanten. Indien aan het verzoek zou worden voldaan zouden zij die aan vaste klanten leveren ook een vergunning moeten, hebben, teneinde uitbreiding van het aantal detaillisten te kunnen voorkomen. Een zodanige beperking van het werk der detaillisten ligt niet op de weg van het college. Ook is het mogelijk, dat de gevraag de bepaling door het koninklijk vernie tigingsrecht zou worden getroffen of door de rechter onverbindend zou wor den verklaard. B. en W. achtén het ook ongewenst om dienaangaande verdergaande maat regelen te treffen dan waartoe de be staande bepalingen der politieverorde ning mogelijkheid bieden en stelden daarom voor op het verzoek afwij zend te beschikken. De heer Knuisting Neven (com.) legde uit, dat het de bedoeling van de Bond is tegen te gaan dat meer dere venters het inkomen der anderen zouden verkleinen. De voorzitter vreesde wille keur van een vergunningstelsel. De petroleümventers moeten zelf hun be drijf saneren vooral nu wettelijk geen bepalingen tegen vestiging of bedrijfs- uitvoering bestaan. Na enig debat werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de stemmen van de communisten tegen. Ambtswoning voor de burgemeester. In overeenstemming met wat wij daarover reeds gemeld hebben stelden B. en W. voor over te gaan tot aan koop van het huis van mevr. wed. P. VisserLangeveld gelegen aan de Em mastraat no. 1 voor f 26.500. Tevens werd voorgesteld het perceel voor een bedrag van f 11.800 in orde te laten brengen. Het huis is bedoeld als ambts woning voor de burgemeester. Vele raadsleden hebben hierover het woord gevoerd en er is buiten de te genwoordigheid van de burgemeester die zich tijdelijk naar zijn eigen ka mer begaf zeer lang over gedis cussieerd. Er is zelfs een geheime zit ting gehouden tijdens welke de direc teur van gemeentewerken ir. Knol de raadsleden van zijn bevindingen op de hoogte kon brengen. Alle raadsleden waren het er over eens, dat het wenselijk is, dat de bur gemeester zo spoedig mogelijk in Alk maar komt wonen en niet langer ge scheiden is van zijn gezin. Toch von den vele de prijs van aankoop of her stel te hoog, zagen in dit pand niet een ambtswoning welke op de duur zou bevredigen of achtten voldoende her stel (b.v. ten aanzien van de vochtwe- ring) niet mogelijk. De heer Van der th. kRaakman zoon PLATTE steenenbrug atthaas Een spel van lijn en kleur in 't hedendaagse interieur Een prettig indirect verlicht lits jumeaux, waarvan het hoofdeinde en. nachtkastjes een nis vormen. Een fijn gebogen kaptafel, een royale 4-deurskast, makkelijke stoelen en sierlijke tafel vormen, uitgevoerd in warm- getint notenhout, een zeer aparte slaapkamer 1850, Het dressoir valt onmiddellijk op door zijn grote lengte (2.45 m) én zijn gebogen zijden, een massieve schuif tafel. staande op gebogen wangen en een echt gemak kelijk garnituur stoelen, geheel gemaakt van notenhout, tonen U een echt huiselijke eetkamer1375. dat door zijn Epeda-vering onmiddellijk soepel veert, en geheel aan het lichaam aanpast, werd bekleed met prima effen velours ƒ1180,— Een garantie-bewijs voor 15 jaar zegi U voldoende over de kwaliteit. Het beeldhouwwerk aan het dressoir, de tafel en de stoelen en het mooie eikenhout, tonen U direct, dat hier een liefdevol vakman zijn best gedaan heeft. Hier door werd voor een billijke prijs een zeer mooie kamer gemaakt ƒ1350. De maker van de vorige kamer vervaardigde ook een prachtige, zeer zwaar uitgevoerde en gebeeldhouwde slaapkamer. Deze kamer kost compleet met toilettafel met draaibare spiegels 1375, Voor „harde werkers" of „luie mensen" etaleerden wij een prachtig geheel gecapitonneerd bankstel, met half ronde bank. De bekleding is van een zware gobelinstof of andere stof naar keuze 1395, Ga eens genieten van dit wondermooie schouwspel in de zestien etalages van 120 MODELKAMERS Het is heus een reisje waard Borden, die gaarne een betrouwbare prijsschating had gezien bepleitte daar bij nieuwbouw, zelfs al zou men dan maar rijksbijdragen voor een woning van 500 of 700 m3. krijgen, omdat het pand dat men nu op het oog had met zijn 1100 m3. ruimte zeer ondoelmatig gebouwd is. Over het algemeen werd betreurd dat men de burgemeester die dit pand bruikbaar had geacht geen betere woning kon geven. Vele raadsleden wilden evenwel van de nood een deugd maken en het huis aan kopen. (Wegens plaatsgebrek in deze Kerstcourant moeten wij alle debatten samenvatten. Red.) Men vreesde boven dien, dat het onderhoudswerk nog lange tijd in beslag zou nemen. Wethouder Van Slingerland deelde in zijn antwoord o.a. mede, dat de woning waarschijnlijk niet voor Mei beschikbaar zou zijn. Hij verdedigde de deskundigheid van ir. Knol om de wo ningkosten te beoordelen. Ten slotte werd het voorstel tot aan koop met 11 tegen 9 stemmen aangeno men. Vóór stemden de heren Groot. Van Slingerland, Vleugel. Steenis, Wol dendorp, Bos, mevrouw Kommerv. d. Zwaard, Leesberg, mej. Kamphuis en Asjes. De wethouder feliciteerde de terug gekeerde burgemeester met dit bsluit en deelde hem mede, dat men hem gaar ne iets beters gegund had. De burgemeester zegde de raad dank en hoopte spoedig zijn gezin naar Alkmaar te kunnen overbrengen. Interpellatie Torenvlied. Aan het slot der vergadering stelde de heer Torenvlied de reeds in ons nummer van Dinsdag gepubliceerde vragen inzake de regenkleding der ge meente-werklieden. Hij bepleitte uit voering van het raadsbesluit waarbij f 30 per betrokkene werd toegezegd, terwijl men geen rekening had gehou den met het feit of dit niet wist dat de directeur van de Reiniging reeds regenkleding gekocht en verdeeld had. Bovendien wees hij op diverse onbil lijkheden t.o.v. mensen, die van de bin nendiensten naar buitendiensten wa ren overgegaan of omgekeerd en de vergoeding daarom ten onrecht wel of niet hadden gekregen. Wethouder Van Slingerland deelde o.a. mede, dat zij die reeds zelf kochten geld gerestitueerd kregert op vertoon van de kwitantie. Voor het komende jaar is een nieuw voorstel te wachten. Bij bedrijven waar men niet kopen kon, krijgen de betrokkerten deze week nog f 30. Wie regenkleding kreeg ontvangt daarboven natuurlijk geen geld, tenzij deze minder dan f 30 kost. De heer Torenvlied laakte het dat de voorhanden jassen tot dusver ondanks de regendagen in het ma gazijn bleven. Het G. O. en de dienst commissies werken niet goed. Spr. zou er genoegen mee nemen dat een en an der opnieuw wordt bekeken en was desgewenst bereid namen van gedu peerden te noemen. Nadat de heren Hoytink en Steenis de heer Torenvlied klei ne politiek en het maken van propa ganda hadden verweten, nadat de wet- houder er op gewezen had, dat de re geling bij de Reiniging in overleg met de werklieden werd getroffen en de burgemeester van de zijde van het col lege van een soepele toepassing had ge sproken werd de interpellatie gesloten. De heer Groot wenste als oudste raadslid de burgemeester en diens ge zin een zalig Kerstfeest en een geluk kig nieuw jaar, wat de burgemeester met dezelfde vriendelijke wensen t.o.v. de raadsleden beantwoordde. Daarna sluiting. DIENSTREGELING Voor de feestdagen: le Kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten. 2e Kerstdag zwemzaal geopend van 912 uur. Oudejaarsavond tot 7.30 n.m. De voetbal rolt op 2e Kerstdag De enige competitiewedstrijd, die in en rond Alkmaar wordt gespeeld is die van R.K. A.F.C. tegen Zeevogels. Deze ploegen zijn allebei in staat om het de Randers behoorlijk lastig te maken, zodat van de zijde der Randers zeker belangstelling voor de uitslag van deze wedstrijd zal bestaan. Moeilijk is het te voorspellen, hoe de uitslag van deze wedstrijd zal worden. De nederlaag, die Texel vorige week van R.K. A.F.C. kreeg te slikken, wijst er wel op dat de Alkmaarders nog steeds serieuze plan nen voor de titel hebben. Met Zee vogels is dit echter ook het geval en het zou ons niet verwonderen als Zee vogels met een puntje naar huis ging. Over de ontmoeting die Alcmaria op tweede Kerstdag (aanvang 2 uur) tegen een K.N.V.B.-elftal, samengesteld uit 2e en 3e klasse spelers, zal spelen, schreven wij reeds. Het kan een aardige wedstrijd wor den, hoewel het ons voorkomt, dat de keuze-commissie een aanmerkelijk sterker elftal op de been had kunnen brengen. Ook de Alkmaarse Boys laat tweede Kerstdag de voetbal niet met rust. Op deze dag houden de Boys namelijk een reünie, waarbij uit „oude" Boysleden twee elftallen zijn samengesteld, die wedstrijden tegen het I en II Boys-elftal zullen spelen. In Boys I staat de vroegere spil Huib Appel opgesteld. Hoewel Appel oud- Boys-lid is, heeft men het niet aange durfd om hem tussen Goudsblom, Kwa- dijk, Slikker en andere leden op te stellen. Mogelijk dat men bang was Appel te beledigen door hem tussen min of meer grijze en kale hoofden op te stellen, maar mogelijk is ook, dat men oud Alkm. Boys I niet te sterk durfde te maken. Het belooft voor de Boys een gezellige dag te worden, daar de reü nisten zich na afloop van de wedstrij den onder de kerstboom zullen ver zamelen. Verduistering bij de Hei maatschappij te Heilo Naar ons ter ore komt zou eei ployé van het bijkantoor Heiloc Nederlandse Heidemaatschappij duisteringen hebben gepleegd to< bedrag van bijna f 14000. Deze ve teringen zouden mogelijk zijn gt doordat de betrokkene een dl administratie voerde en gefinf voorschotposten boekte. Woensdagavond was het jaa feest voor de kinderen van „I wijk" weer aangebroken. Het w half 7 een drukte van belang plein in de Boomkampstraat, va da grote stoet enthousiast zinge in de beste stemming onder 1 van politie, bestuur en dames' naar het Wapen van Heemskerk Evenals vorig jaar verzorgde d Groot de avond met diverse a films, die hiervoor dan ook een applaus in ontvangst had te r evenals de band van „Bloemwij! ook nu weer zorgde voor pa muziek. De aardige films die ve werden, o.a. De fotograaf, Het in de fabriek, e.a. werden nu e onder luid gejuich van de kinder volgd. In de pauze werden de ren onthaald op een kop chocolac koek, waarna het programma werd afgewerkt voor de lacher zingende kinderschaar, doch niet dat de kinderen nog eens werd tracteerd op een „zuurstaal". Na kinderen nog een zakje snoep i vangst hadden genomen, ging m< daan onder dezelfde vertrouwc ding weer huiswaarts. SOLI DEO GLORIA BRENG KERSTLIEDEREN Soli Deo Gloria hoopt in de kerstmorgen kerstliederen ten gel brengen op verschillende plaatse stad. Begonnen wordt om pl.m. h ven bij het Hof van Sonoy en geë wordt met een concert in de s vangenis en bij het Centraal 2 huis. THIE TOT 3 JAAR VEROORD! Donderdagmorgen heeft het Bij Gerechtshof de Duitser Herman I Emil Thie tot 3 jaar gevanger met aftrek veroordeeld. Op 15 eiste de procureur-fiscaal 10 jaar vervoerde op 24 October 1944 29 landers naar de Apollolaan die c represaille voor de aanslag op de Oehl Schagel werden neergescho Alkmaar was deze Duitser comm van het vuurpeleton dat aan de draverslaan 5 Nederlanders fusil KERSTVIERINGEN Onze verslaggevers zien in dez hen zeer drukke tijd de rust c mende kerstdagen met verlange: moet. Er worden tijdens de kers of vlak daarvóór en daarna in oi roeente vele kerstvieringen gel voornamelijk door kerken, Zc scholen enz. Men zal begrijpen redactie niet onder alle feesteli; sierde sparren kan zitten, hoe mc waarschijnlijk ook getooid zulle Wij zijn voornemens na afloc het feest een algemene rubriek vieringen" op te nemen waaronc ons toegezonden korte verslag plaatsje kunnen vinden. KINDERVOORSTELLING Maandagmiddag 2 uur geeft kende goochelaar en buiksprekei van Oorschot in het Wapen van kerk een voorstelling met zijn zi en sprekende pop. Voorts is poppenkast: de spannende avi van Jan Klaassen en Katrijn. I verkrijgbaar 's middags aan de z ALKM. DAMCLUB W.D.I Voor de onderlinge competiti den gisteravond de volgende i ten behaald: Groep I: J v BeekumP Vei A BurgertC Booy 02, H J H Kruider 2—0. Groep II: W VrolingC Fok SchipperA Bosman 20, J V P Noom 11. Groep III: J HommaG v I 2—0, G v d KuytJ Schipper J DE KAASMARKT De aanvoer op de kaasmar droeg hedenochtend 4600 kg. Ei twee stapels kleine boerenkaas en een stapel fabriekskaas k De handel was goed. Wat onze vooroudi schreven In de Alkmaarsche Couran 25 December 1848 vinden u volgende mededeling. Een baardscheerder aan Kamper Hoofd, wien meni malen zijn uithangende ko bekken had ontstolen, kwa het ingenieuse denkbeeld, een gaatje in dat bekken, ee: ge donkere draad in hechtei een schelletje, hetwelk hij buitentrappen van den f dien hij bewoonde nederlag uitslag beloonde zijn slim leg, want weldra hoorde hi het gerinkel van het schi langs de straat, hetwelk d< als een paard voor een arr onwetend met zich voerde, hij weer bestolen werd ei kwam hij niet alleen zijn o len bekken terug, maar he satisfactie den brutalen die grijpen en hem zijn herl ontvreemdingen met eene jarige gevangenisstraf te boeten, waartoe hij de i week, door de correctionele bank veroordeeld werd.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2