Flossie begrijpt er niets van Prestaties van de A. M. H. C. onder de loupe Warmenhuizen is iinanciëel bekeken kerngezond Vervolg Stadsnieuws Verduistering bij de Heide maatschappij te Heiioo Naar ons ter ore komt zou een em ployé van het bijkantoor Heiioo der Nederlandse Heidemaatschappij ver duisteringen hebben gepleegd tot een bedrag van bijna f 14000. Deze verduis teringen zouden mogelijk zijn geweest doordat de betrokkene een dubbele administratie voerde en gefingeerde voorschotposten boekte. Kinderfeest „Bloemwijk" Woensdagavond was het jaarlijkse feest voor de kinderen van „Bloem wijk" weer aangebroken. Het was om half 7 een drukte van belang op het plein in de Boomkampstraat, vanwaar de grote stoet enthousiast zingend en in de beste stemming onder leiding van politie, bestuur en damescomité naar het Wapen van Heemskerk trok. Evenals vorig jaar verzorgde de heer Groot de avond met diverse aardige films, die hiervoor dan ook een warm applaus in ontvangst had te nemen, evenals de band van „Bloemwijk" die ook nu weer zorgde voor passende muziek. De aardige films die vertoond werden, o.a. De fotograaf, Het spook in de fabriek, e.a. werden nu en dan onder luid gejuich van de kinderen ge volgd. In de pauze werden de kinde ren onthaald op een kop chocolade met koek, waarna het programma verder werd afgewerkt voor de lachende en zingende kinderschaar, doch niet voor dat de kinderen nog eens werden ge- tracteerd op een „zuurstaal". Nadat de kinderen nog een zakje snoep in ont vangst hadden genomen, ging men vol daan onder dezelfde vertrouwde lei ding weer huiswaarts. SOLI DEO GLORIA BRENGT KERSTLIEDEREN Soli Deo Gloria hoopt in de vroege kerstmorgen kerstliederen ten gehore te brengen op verschillende plaatsen in de stad. Begonnen wordt om pl.m. half ze ven bij het Hof van Sonoy en geëindigd wordt met een concert in de strafge vangenis en bij het Centraal Zieken huis. THIE TOT 3 JAAR VEROORDEELD Donderdagmorgen heeft het Bijzonder Gerechtshof de Duitser Herman Ludwig Emil Thie tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek veroordeeld. Op 15 Dec. eiste de procureur-fiscaal 10 jaar. Thie vervoerde op 24 October 1944 29 Neder landers naar de Apollolaan die daar als represaille voor de aanslag op de SD-er Oehl Schagel werden neergeschoten. In Alkmaar was deze Duitser commandant van het vuurpeleton dat aan de Hard draverslaan 5 Nederlanders fusilleerde. KERSTVIERINGEN Onze verslaggevers zien in deze voor hen zeer drukke tijd de rust der ko mende kerstdagen met verlangen tege moet. Er worden tijdens de kerstdagen of vlak daarvóór en daarna in onze ge' meente vele kerstvieringen gehouden, voornamelijk door kerken, Zondags scholen enz. Men zal begrijpen dat de redactie niet onder alle feestelijk ver sierde sparren kan zitten, hoe mooi deze waarschijnlijk ook getooid zullen zijn. Wij zijn voornemens na afloop van het feest een algemene rubriek „Kerst vieringen" op te nemen waaronder alle ons toegezonden korte verslagen een plaatsje kunnen vinden. KINDERVOORSTELLING Maandagmiddag 2 uur geeft de be kende goochelaar en buikspreker Adrie van Oorschot in het Wapen van Heems kerk een voorstelling met zijn zingende en sprekende pop. Voorts is er een poppenkast: de spannende avonturen van Jan Klaassen en Katrijn. Kaarten verkrijgbaar 's middags aan de zaal. ALKM. DAMCLUB W.D.O. Voor de onderlinge competitie wer den gisteravond de volgende resulta ten behaald: Groep I: J v BeekumP Veer 11, A BurgertC Booy 02, H J Toepoel H Kruider 2—0. Groep II: W VrolingC Fok 11, J SchipperA Bosman 20, J Veerman P Noom 11. Groep III: J HommaG v Beekum 2—0, G v d KuvtJ Schipper Jr. 20. DE KAASMARKT De aanvoer op de kaasmarkt be droeg hedenochtend 4600 kg. Er waren twee stapels kleine boerenkaas a f 73 en een stapel fabriekskaas a f 72,50, De handel was goed. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 25 December 1848 vinden wij de volgende mededeling. Een baardscheerder aan het Kamper Hoofd, wien men meer malen zijn uithangende koperen bekken had ontstolen, kwam op het ingenieuse denkbeeld, door een gaatje in dat bekken, een lan ge donkere draad in hechten aan een schelletje, hetwelk hij op de buitentrappen van den kelder dien hij bewoonde nederlag. De uitslag beloonde zijn slim over leg, want weldra hoorde hij aan het gerinkel van het schelletje langs de straat, hetwelk de dief als een paard voor een arreslede onwetend met zich voerde, dat hij weer bestolen werd en be kwam hij niet alleen zijn ontsto len bekken terug, maar had de satisfactie den brutalen dief te grijpen en hem zijn herhaalde ontvreemdingen met eene een jarige gevangenisstraf te zien boeten, waartoe hij de vorige week, door de correctionele regt- bank veroordeeld werd. Slechthorenden bijeen De leden van de Vereniging tot be vordering der belangen van Slecht horenden afd. Alkmaar en Omstreken kwamen Dinsdagavond in de smaak vol versierde zaal van gebouw Heul 3 bijeen. Met een hartelijk welkom aan leden en genodigden opende de voor zitter, de heer N. de Jong, deze bijeen komst, waarna gezamelijk enkele kerstliederen werden gezongen. Mej. Mara Burger, die voor deze avond haar belangloze medewerking verleen de, begeleidde op de piano. Daarna werd een prachtig Kerst verhaal verteld door mej. L. Beets op zo'n boeiende wijze, dat de aanwezi gen als 't ware het gebeurde meebe leefden. Ook later op de avond wer den haar voordrachten met grote aan dacht gevolgd. Mej. Mara Burger zong enige liederen. Mooi klonk haar fijne stem door de zaal en via de groeps- telefoon konden alle S.H. ten volle van alles genieten. De alleraardigste tekenfilms door de heer N. de Jong vertoond, een voordracht van rrife- vrouw Witde Goede, zang van mej. G. Nierop beide dames S.H.-leden) t viel alles in de smaak. De twee gezellige pauzes onder ge not van thee, koffie en versnapering waren gezellig. Tot slot was er nog gezamelijk zingen en dankte de heer N. de Jong allen, die hebben meege werkt om deze avond te doen slagen, temeer waar de leden door enkele prijzen beschikbaar te stellen, een on derlinge verloting hielden, waardoor grotendeels de onkosten van deze avond konden bestreden worden. Het was een zeer geslaagde avond en ieder ging voldaan naar huis. N.V.ALKMAAR5E WASSERIJ WESTERWEG TEL2670 UITMUNTENDE WAS BE HANDELING Nogmaals diefstal van kleding Maakten wij dezer dagen melding van diefstal van kleding uit een per ceel aan de Cabeljaustraat, ditmaal kreeg een huis asm de Vermeerstraat een beurt. Terwijl de bewoners van het huis met visite aan het bridgen waren, kwam een insluiper door de achterdeur het huis binnen en stal van de kapstok in de gang een grijze bontmantel, een driekantig blauw handtasje, een groene shawl en een paar glacéhandschoenen. Van de vi site nam hij nog een bontmantel, een geruite hoofddoek en nog een paar glacé handschoenen mee. In verband met deze diefstal geeft i de politie de volgende waarschuwing: De dief komt door de steeg en gaat door de achterdeur binnen, gaat de gang door, slaat zijn slag en verlaat langs dezelfde weg het huis. Het is dus zaak om niet alleen de voordeur, maar ook de achterdeur gesloten te houden. FIETSENDIEFSTAL. Gisteravond werd uit een schuurtje achter een woning aan de Westerweg een fiets gestolen. BRANDGEVAAR TIJDENS HET KERSTFEEST De Commandant van de Brandweer vestigt er de aandacht op dat de brand veiligheid bij grote kerstmisvieringen veel te wensen overlaat. Dit gevaar wordt des te groter naar mate veel kinderen aanwezig zijn en wanneer tevens gebruik wordt ge maakt van kaarsverlichting in de kerstboom. De brandweer zal gaarne medewer ken om de brandveiligheid te verho gen door het instellen van een brand wacht, die zich zo onopvallend mo gelijk in de nabijheid van de kerst boom zal ophouden en die niet in uniform zal zijn gekleed. Ook bij kerstbomen in huiselijke kring dient men de brandveiligheid goed in het oog te houden en er vooral op te letten dat de kerstbomen niet »';aan in de omgeving van vitragegor dijnen en er verder voor te zorgen dat zowel kaarsen als gloeilampjes niet in de nabijheid van licht ont vlambare stoffen worden geplaatst. Aanvragen om een brandwacht kun nen worden gericht tot de Comman dant van de Brandweer. Burgerlijke Sfand Geboren: Else, dochter van J W Leep en A Schagen Nicolaas J, zoem van N Sinnige en A Adrichem Jan D, zoon van J D van der Oord en M Pran ger Franciscus M, zoon van J TUssens en C M van der Vlugt Ondertrouwd Anton Vinke .en Geertruida Pauw Johannes Mors en Dina C Rlemens Hendrik W Muller en Wilhelmina Schram Arie van Suijle- kom en Johanna Hartog Pieter D Luijt en Johanna P Kaandorp Jacob Hart- land en Dina Bestevaar Theodoras N Brouwer en Alida Verver Overleden: Jacob Broekhuizen, 53 jaar, gehuwd met T Bakker WELKOM IN HET VADERLAND Op ons bureau, Voordam 9, ligt een lijst ter inzage van militairen en bur gers, die met het Troepentransport schip „De Groote Beer" repatriëren. Deze boot vertrok 13 December van Tandjong Priok en zal vermoedelijk 6 Januari te Amsterdam aankomen. Met deze boot repatriëren o.m.: Kpl. A. H. J. Koekenbier, Kennemer- straatweg 93. Sold. S. Peperkamp, Wog- numsebuurt 6. Marn. II Z.M. J. J. M. Groothuizen, Huigbrouwerstraat 6. Marn. II ZM P. van Lienen, Dijkgraaf straat 9. Sergt. VSD W. Meijer, Corf- straat 59 en Doven (vr.) Egelandstraat 8, allen te Alkmaar. Verder Sold. H. A. Leyen, Broekbeeklaan 3, Bergen. Korp. G. H. Slijderink, Benedenweg 93. St. Pancras. T. Sergt. Ber. J. v. d. Fol, Julianastraat 11, Egmond aan Zee. Marn. II ZM. D. M. Eilander, Spoor straat, Broek op Langedijk. Mar. II ZM A. Gerritsen, Zuidervaart C 48, Stom- petoren. Mar. ZM J. A. Jonker, Walings- dijk B 14, Ursem. Akersloot Vergadering, IJ. H.N. Woensdagavond 22 Dec. vergaderde de IJsclub Akersloot in de zaal van de heer T. Koomen. De voorzitter de heer Jb. Meyer be treurde in zijn openingswoord de ma tige opkomst en gaf een overzicht over de winter van 1948, die zeer zacht was en slechts één ijsweek bracht. Toen er een wedstrijd was uitgeschreven, trad de dooi al weer in. Door de plannen tot ruilverkaveling van de Limmqr Polder zou het Kerkmeertje gedempt worden en de geliefde ijsbaan verloren gaan, doch deze plannen zijn afgestemd. Besloten werd een verbandtrommel aan te schaffen. Daar er geen behoor lijke bergruimte beschikbaar is, werd ditmaal afgezien van het kopen van rietmatten en palen. De algemene vergadering te Hoorn werd bezocht door de heren N. Blokker en C. Bakker, welke laatste hierover verslag uitbracht. De rekening en verantwoording van de penningmeester gaf een ontvangst van f 652.43 en een uitgave van 46.75, zodat het batig saldo f 515.68 bedroeg. Daar er enkele leden bij het aanbie den van de kwitantie bedankt hebben zonder de opzeggingstermijn in acht te nemen werd bepaald dat deze leden bij opnieuw toetreden f 1.50 moeten beta len. De aftredende bestuursleden Jb. Meyer en K. Groen werden bij accla matie herkozen. In de districtsvergadering van de Zaanstreek werd bepaald dat elke af deling 1 cent per lid aan de districts- kas afdraagt. De secretaris las de tarieven voor van BUMA bij muziek op het ijs, waar na de voorzitter de vergadering sloot. De elftallen van de Alkmaarse Mixed Hockey Club hebben hun laatste com petitie-wedstrijden in 1948 gespeeld. De prestaties van de Alkmaarse hockeyers zijn niet aldoor onverdeeld gunstig ge weest, zoals uit onderstaand overzicht je blijkt. Het is de gewoonte bij de jaarwisseling met allerlei goede voor nemens te beginnen en voor enkele elf tallen van de AMHC is dit nodig om de competitie niet op de laatste plaats te beëindigen. Heren I. Dit elftal staat op de vier de plaats. Deze plaats kan worden be houden doch er staan nog enkele zwa re uitwedstrijden op het programma. SCHC 8 6 0 2 12 20—6 Kampong 7 4 2 1 10 114 A'dam II 7 4 2 1 10 11—6 Alkmaar 8 3 2 3 8 1016 Ijsvogels 7 2 1 4 5 1011 VW 6 2 0 4 4 9—14 Pinoké II 7 0 16 1 7—21 Heren II. De helft van de competitie is voor dit elftal achter de rug. Vier punten is de oogst, doch gezien het doelgemiddelde kunnen de „oudjes" toch zeker wel enige plaatsen op de ranglijst stijgen. Adelborsten 10 9 0 1 18 377 Hurley 9 6 2 1 14 24—7 Te Werve 10 4 2 4 10 17—22 Kieviten 8 3 2 3 8 12—10 BMHC III 9 3 2 4 8 15—16 Alkmaar II 7 2 0 5 4 10—18 HBS II 8 2 0 6 4 10—26 Strawberries II 9 1 2 6 4 1332 Heren III. Anders is het met het 3e elftal. Een doelgemiddelde van 430 en twee winstpunten wijst er wel op dat dit elftal alle krachten zal moeten verzamelen om van de laatste plaats af te komen. Hermes Eechtrop BMHC IV Pinoké III Kraaien II 10 7 2 1 16 33—8 9 7 0 2 14 21—8 10 5 2 3 12 21—19 9 3 4 2 10 23—18 9 4 2 3 10 27—17 Strawberries III 8 1 4 3 6 1116 Zandvoort II 11 1 2 8 4 11—35 Alkmaar III 8 1 0 7 2 4—30 Dames I. Het eerste elftal van de da mes staat er wel het beste voor en een klein kansje op de eerste plaats be hoort nog tot de mogelijkheden, te meer daar tegen de leider BMHC nog een wedstrijd op het programma staat. BMHC III 8 7 0 1 14 22—9 A'dam II 8 6 0 2 12 24—13 Zuidwijck 9 5 1 3 11 18—12 Alkmaar 8 5 0 3 10 22—13 Leiden II 8 3 2 3 8 16—18 Ever Swift 9 2 2 5 6 1823 Te Werve 9 2 0 7 4 7—22 Zandvoort II 9 117 3 10—27 Dames II. In de afdeling van het tweede dames-elftal is het thans wel haast zeker welke ploeg met de tiel zal gaan srijken. HIC heeft 14 punten uit 7 wedstrijden behaald en nog geen enkel doelpunt op de creditzijde staan. De Alkmaarse dames staan in de middenmoot en meerdere wedstrijden tegen zwakkere tegenstandsters staan op het programma, zodat de positie nog wel verbeterd kan worden. HIC 7 7 0 0 14 48—0 AMVJ III 7 5 1 1 11 22—11 Hoorn 7 4 2 1 10 20—7 Alkmaar II 7 3 1 3 7 17—14 Hurley III 8 2 2 4 6 11—25 Pinoké III 7 2 1 4 5 7—19 Kraaien II 8 2 1 5 5 15—21 FIT in 7 6 0 7 0 2—44 Instemming werd betuigd met een schrijven van Ged. St., waarbij het oordeel van de raad werd gevraagd omtrent een eventueel te nemen be sluit om voor de daarvoor in aanmer king komende secretarissen en ontvan gers der gemeenten in de provincie een regeling te treffen. Een subsidie van 25 werd ver leend aan het Historisch Genootschap „Oud-Westfriesland" te Alkmaar voor de te organiseren tentoonstelling en feestelijkheden. Naar aanleiding van een verzoek van de muziekvereniging D.S.V. alhier om een jaarlijkse subsidie is besloten tiervoor f 200 te verlenen. Op 22 Nov. j.l. heeft de aanbesteding plaats gehad van de verbetering van de Noorderbrug, waarbij het werk is gegund aan de laagste inschrijver P. A. Dekker, alhier, voor de som van 8380 exclusief 500 voor een hulp brug. Van de Prov. Directie voor de Wederopbouw en de Volkshuisvesting is machtiging ontvangen van de bouw van vier woningwetwoningen voor de som van 38.434 aan de Fa. M. J. de Nijs, alhier. Goedgekeurd. De gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Langedijk en Alkmaar omtrent de toelating van leerlingen uit deze gemeente tot openbare lagere scholen in die gemeenten is over bodig geworden en besloten is tot op heffing hiervan over te gaan. Besloten werd om aan personeel in dienst der lagere publiekrechtelijke organen evenals voor het rijksperso neel een tijdelijke loonbijslag toe te kennen. De begroting van B. A. werd goed gekeurd. De heer 'Mink bracht verslag uit ever het nazien van de gemeentebe groting. Volgens hem gaf deze een zeer gunstig beeld en mogen wij de financiële toestand van onze gemeente als kerngezond beschouwen. Algemeen was men van oordeel, dat de vergoeding van s.e brandweerlieden met 1 per uur aan de lage kant was. Uren in actieve dienst zou men met 100 pet. verhoogd willen zien. De voorzitter dankte de 1 commissie voor haar werkzaamheden en merkte op, dat B. en W. de vergoeding aan de lage kant vinden. Een besluit werd aangehouden tot de vólgende vergadering. De heer Mink vond het honorarium van de wethouders te laag. De voorzitter was dit met hem eens. Het deed de heer de Groot (Wethou der) genoegen, dat de heer Mink over deze aanvulling heeft gesproken. Niet dat het gaat speciaal over de presta ties, maar wel over het tijdsverzuim. Hij hoopte, dat de verhoging op korte termijn zal plaats vinden. Een verzoek aan Ged. Staten zal worden verzonden. Restauratie gemeente toren. De voorzitter verklaarde dat een Stichtings-Commissie is opgericht en men is overeengekomen tot restauratie van kerk en toren. De plannen geven de volgende cij fers: begroting kerk, noordelijk ge deelte f 138.306.62, subsidie rijk 6 pet. begroting toren f 33.066. subsidie rijk f 50 pet. Omtrent de vergoeding die gevraagd wordt van de Provincie is nog niets be kend. Het geheel vormt een mooi mo nument. De kerk zelf heeft belangrijke kunst-historische waarde en dat ze behouden blijft is voor onze gemeenje van groot belang. Van de gemeente wordt gevraagd een garantie van f 15000. De heer Nannes vroeg of die voorwaarden aanvaard zijn. De voor zitter zeide dat bij het verdere toezicht, de gemeente voor de toren en de kerk voor het kerkbestuur is dat ze goed onderhouden wordt. Een verzoek was te elfder ure bin nengekomen van de caféhouders om het sluitingsuur vast te stellen op 23 u. Dit verzoek is aangehouden tot de volgende vergadering. Verzoek van de ijsclub SIS om ver goeding voor de electrische afrastering van de ijsbaan, t.w. een bedrag van f 157.50. De liefde kan niet helemaal van één kant komen en daarom meenden B. en W. dat een bedrag van f 100 voldoende was. Dit is aangehouden tot de volgende vergadering. Vervolgens werden be zwaarschriften schoolgeld en hondenbe lasting behandeld. De heer Mink vroeg over de werkzaamheden van de Noor derbrug of dit ook strubbelingen kan geven met het wegverkeer. De voorzitter dacht dat hoogtens 2 dagen het verkeer wordt stopgezet. De heer Mink meende dat de vuil nis-ophaaldienst niet naar genoegen functionneert. De man heeft geen vas te tijd en dan weet de jeugd er wel raad mee. De heer Nannes verzoekt om zo lang de toestand in Indonesië duurt, de openbare vermakelijkheden stop te zetten. De voorzitter vond dit moei lijk zolang hiervoor geen algemene regeling is. De heer de Groot zou bij de bruggen reddingshaken aangebracht willen zien. Dit komt in orde. Hierna sluiting. BURGERLIJKE STAND Geboren: Catharina J., d.v. Petrus Suiker en Anna E. Limmen; Simon M. z. v. Matheus Schipper en Catharina Kroon; Anna C. M., d. v. Petrus Jonge- jan en Alida Beukers; Christina C. M., d. v. Bartholomeus D. van Duin en Christina Pronk; Leonardus E„ z. v. Adrianus J. Reinders en Margaretha Bijl; Franciscus M., z. v. Johannes F. Mosch en Margaretha J. Groot; Jacoba C., d. v. Nicolaas J. Ligthart en Catha rina A. van Duin; Maria Cl, d. v. Jan Jonker en Jacoba Krom; Clasina W. E., d. v. Petrus Mosch en Elisabeth A. Groot. Ondertrouwd: Jan H. Bekelaar en Anna M. de Ruijter; Johannes M. Stet en Alida M. Slingerland. Gehuwd: Adrianus H. Kramer en Catharina J. -Molenaar; Gerard M. Hu- ting en Petronella M. Molenaar. Overleden: Wilhelmus Mekken, 70 jaar; Pieter Berkhout, 70 jaar. De Schager markt 11 paarden f 300f 750; 8 tijdkoeien f 400f 525; 12 magere gelde koeien f 350—f 500; 5 kalfkoeien f 625—f 825; 10 vaarzen f 300f 450; 18 magere schapen f 60f 100; 11 overhouders f 40f 65; 5 bokken en geiten f 20 f 60; 40 biggen f 40f 65; 116 konijnen f 4—f 17; 57 kippen f 3—f 7. Voor de Centrale werden aangevoerd: 4 stieren, 19 vette gelde koeien, 6 pin ken, 26 vette schapen, PREDIKBEURTEN EERSTE KERSTDAG ALKMAAR. Leger des Heils, heden Vrijdagavond 7 uur, openluchtkerst feest bij de Steenenbrug; eerste kerst dag v.m. 6 uur en nam. 7 uur wijdings - diensten, opvoering „De Trooster", zang. Geref. kerk, 10 uur, dr. Pol man; nam. geen dienst. Extra coll. diaconie. Ned. Chr. Gem.schapsbond (in W. en B.), voorm. 7 uur kerstwij- dingsdienst, de heer Van Oostveen. BERGEN. Geref. kerk, 10 uur, ds. Telkamp. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 uur ds. Donner. DE RIJP, 10 uur, ds. Kastein. EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds. Plug. EGMOND AAN ZEE. Geref. kerk, 10 uur ds. Von Meijenfeldt; nam. geen dienst. GROOT-SCHERMER, 10 uur, de h,eer Albertz; 7 uur kinderdienst. GRAFT, geen dienst. HEER-HUGOW AARD. Geref. kerk, half 10, ds. Huismans. N. NIEDORP, av. 7 uur, kerstfeest Zondagsschool. Doopsgez. gem., 10 uur da. FranckenLiefrink. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk IC uur, ds. Haitsma. OTERLEEK, 2 uur de heer Albertz. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. Appel. OOST-GRAFTDIJK, av. 7 uur kerst feest. SCHERMERHORN. Geref. kerk, 10 uur leesdienst; nam. geen dienst. SINT-PANCRAS. Geref. kerk, 10 u„ ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Keja. VEENHUIZEN, av. 7 uur, ds. Van V/ijk (kerstfeest) WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds. Boekee. ZUID-SCHARWOUDE, 10 uur, de Korndörffer; 4 uur kinderkerstfeest. TWEEDE KERSTDAG ALKMAAR. Leger des Heils, vm 10 en nam. 8 uur, samenkomsten; half 4 jeugddemonstratie, voordrachten, kerst spelen, kinderzang. Geref. kerk, 10 uur, ds. Von Meijenfeldt; 5 uur dr. Pol man. Extra coll. diaconie. Ned. Chr. Gem.schapsbond in W. en B., Donder dagavond half 8, de heer Van Oostveen. BERGEN. Geref. kerk, 10 uur ds. Tel kamp; 5 uur liturgische samenkomst. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Donner. DRIEHUIZEN, av. 7 uur kinderfeest. DE RIJP, 6 uur, kerstfeest Zondags school. EGMOND AAN DE HOEF. 10 uur, ds. Plug. EGMOND AAN ZEE. Geref. kerk, 10 uur, dr. Polman; 4 uur ds. Von Meijen- delft. Extra coll. diaconie. GRAFT, geen dienst. HEER-HUGO WAARD. Geref. kerk, half 10 en half 3, ds. Huismans NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 uur, ds. Haitsma; 4 uur ds. Vruggink van Krabbendam. N. NIEDORP, 10 uur, ds. Appel (koor zang) SCHERMERHORN. Geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Visser. SINT-PANCRAS. Geref. kerk, 10 cn 4 uur ds. Middelkoop. ZUID-SCHARWOUDE geen dienst. ZUID-SCHERMER, 10 uur, de heer Albertz. WARMENHUIZEN 23 Dec 20,000 kg rode kool 7.30—13,20;' 3000 kg gele kool 6,20 —7,70; 12,800 kg Deense witte kool 6; 3500 kg uien 7,60—7,70; 700 kg andijvie 14—22 NOORDERMARKTBOND, 24 Dec 12000 kg rode kool 7,30—11,70; 1000 kg gele kool 8,50; 10,000 kg Deense witte kool 6; 2000 kg groene kool 7,10; 500 kg andijvie 8,60— 13.70; 120H. kg peen: II 5,50 en III 4,50; 4300 kg bieten 6-6,30

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3