PELS I Voor Oudejaarsavond: Ameril resolut IJs in sloten en grachten is nog onbetrouwbaar Tandarts BOERS VoorOudejaarsavond Ervaren Verkoopster 1 NOC Stad en OmqeuwQ AGENDA VanSchagen VLUGKOKENDE IJsbaan ie Heiloo wordt morgen geopend HELFT ALLEN MEE Uitslaande brand op het Verdronken Oord snel bedwongen Vete met een strekel beslecht Woensdag 29 en Donderdag 30 December afwezig Groot en klein gebak Amandelbroodjes Saucijsenbroodjes Appelbollen Zoute koekjes Diverse salades laat ui volgens aloud Schots receptl WESSaiUEN'S HAVERMOUT w Modehuis HUESE, if.lf.if. huidaandoeningen Bes/is hei IAAR Enige dagen geleden brak voor de schaatsensljjpers een gouden tijd aan en gisteren reeds werden de tochten en sloten rond Alkmaar bereden. Ook kwamen gisteren de eerste kinderen met natte voeten en broeken thuis. Het ijs is dan ook nog lang niet betrouwbaar en de vele wakken en tochtgaten vor men een bedreiging voor een ieder die te haastig de schaatsen onderbindt. Gelukkig zal morgen de ijsbaan van Heiloo voor het publiek worden open gesteld, zodat men met volle teugen van deze typisch Hollandse volkssport zal kunnen genieten, zonder het risico te lopen met een nat pak thuis te komen. Het ijs op de sloten in en rond Alk maar is thans wellicht onbetrouwbaar der dan ooit. Immers het is de laatste dagen vrijwel windstil geweest, zodat het gehele wateroppervlak wel met ijs bedekt is en de zwakke plekken, die er altijd zijn, vrijwel niet zijn te on derscheiden. Het ijs op de singels en grachten in Alkmaar heeft voor de jeugd ook een sterke aantrekkingskracht. Op ver schillende plaatsen werd door sommige „flinke" jongens de Singel overgesto ken. Dat die jongens graag hun moed aan vriendjes willen demonstreren, is begrijpelijk, evenals het feit, dat zij het gevaarlijke van hun onderneming niet inzien. Onbegrijpelijk is echter, dat vele ouderen zonder meer aan deze escapades van onze jeugd voorbij gaan of zelfs geïnteresseerd gadeslaan. Gistermiddag zagen wij een jon geman, die over meer verantwoor- delijksgevoel beschikte, een kleuter gelastte van het ijs te gaan. Een oudere man, die de onderneming van de kleuter enige tijd had gadegeslagen, voelde zich blijkbaar tekort gedaan in zijn lust naar sensatie, want op vrij agressieve manier verzocht hij de jon ge man zich met zijn eigen zaken te bemoeien. „Want", zo zei de oudere, ,.sls die koter zin heeft een nat pak te halen, moet ie dat toch zelf weten". Wij .geloven niet, dat in Alkmaar veel mensen rondlopen met zo'n ont stellend gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel. Dat men zich vaak" het gevaar waar in de jeugd zich begeeft niet reali seert, willen wij niet als onverant woordelijk bestempelen. Men dient echter toch te begrij pen, dat het niet alleen de taak van de politie is de jeugd, en soms wel ouditre jeugd, van het ijs te jagen zo lang het niet is goedgekeurd. Het is niet zo eenvoudig iemand te redden, die midden in de Singel door het ijs is gezakt en men moet goed be seffen, dat het zelfs een levensgevaar lijke onderneming kan zijn. aan een -Warme Winter! Zorgt dat Uw tiofo <t tochtvrij ge* maakt. Onze behangers zijn specia listen op dit gebied. Aüe ingrediënten voor een tochtvrij huis hebben wij nu nog voorradig. Nauwelijks was gistermiddag de duisternis ingevallen of het angstige loeien van de brandweersirene deed zich in onze stad horen. Brandweer mannen op hun fietsen spoedden zich alle in één richting: naar het Verdron- kenoord, waar brand was uitgebroken in de Liberty Ice Cream Bar. De poli tie hield de vele toeschouwers, die staarden naar de grijze rookmassa's echter het grote raam op veilige af stand. Brand biedt voor velen altijd een angstwekkend maar ook boeiend schouwspel, doch waar het publiek eigenlijk op wachtte, kwam niet. Men zag geen vlammen. Dit dank zij het krachtdadige optreden van de brand weer, die het reeds aan de achterzijde van het pand uitslaande vuur spoedig onder de knie wist te krijgen. Feit was n.l„ dat de eigenaar van de zaak, de heer Ouwens, met zijn gezin gedurende de Kerstdagen niet thuis v/as. Bij terugkeer bleek de water leiding bevroren te zijn. Hoewel men zich in dit pand immer beijvert ijs in vele soorten en grote hoeveelheden te fabriceren, ditmaal was het weinig welkom. Men plaatste in het keuken kastje een brandend petroleumtoestel teneinde de waterleiding te ont dooien. En ziedaar niet alleen het ijs smolt. Even na vijf uur vatte de om geving vlam, zodat zelfs de loden waterleidingsbuis smolt. De brandweer bestreed het vuur met achuimblussers, boekte succes en had daarna nog lang werk om de geheel uitgebrande keuken achter de barruim- te na te blussen, waartoe de grote l-.oekblikken als wateremmers werden gebruikt. Even na half zes rukte het groot- rneteriaal weer in. Een grote brand in dit dicht ineen gebouwde stadsge deelte was gelukkig voorkomen. De eigenaar van het perceel is verzekerd. De commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, sloeg de verrichtingen van de brandweerlieden mede gade. Driekwart eeuw kwaliteit Oude Jenever Pels, p.* L. 5.60 Cognac (Frans) p. fl. Vanaf 7.16 Dubb. Kersenlikeur, p. fl. f 5.15 Punch van Rhum, p. fl. 4.90, 5.80 Citroenjenever, p. L. 4.85 Diverse Franse likeuren en champagnes Alkmaar Tel. 2585 Bordeaux en Bourgognes 1945: p. fl. 2.45, 3.30, 4.— Ital. Vermouth, p. L. 6.45 Elland-Samos, p. fl. 4.35 Oude Malaga, p. fL 5.25 (Ontleend aan onze advertentie kolommen). DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Carnegie Hall, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Tot wederziens, 14 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Lassie komt thuis, 14 jaar onder geleide. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Car negie Hall, 14 jaar; Victoria Theater, 2.30 en 8 uur; Tot wederziens, 14 jaar; Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Las sie komt thuis, tot 14 jaar onder geleide BONNEN HALEN. Woensdag 29 December: Letter G. Kerstfeest bij „Nieuwe Koers Ook de „Nieuwe Koers" heeft op haar wekelijkse Donderdagavond het Kerstfeest herdacht en wel zoals de voorzitter in z'n openingswoord memo reerde, in gepaste stemming, want de gebeurtenissen in Indonesië kunnen op een avond zoals deze niet ongemerkt voorbijgaan. De hoofdschotel van deze avond vormde een inleiding door Ch. Verstra ten over de „Kerstgedachte" en deze schotel bleek zeer wel bij de leden in de smaak te vallen. Spr. ging het ont staan der viering van het Kerstfeest na en schetste naast de verdeeldheid destijds bij de Joodse stammen en de geboorte van het Christenkind, de zon newendefeesten bij de heidenen. De tegenstelling tussen goed en kwaad wordt door het Kerstfeest in een dui delijker daglicht gesteld en het antt woord hierop werd volgens spr. door het Christendom gegeven. Deze inleiding werd door muziekspel van Joop Sik en samenzang omgeven, terwijl ook de inwendige mens niet vergeten werd, wat bleek uit de geser veerde chocolademelk. Annie Holman droeg op verdienste lijke wijze een paar gedichten voor, waarna Mart Radsma een „Verhaal op Kerstavond" voorlas. Het geheel was zoals de voorzitter Ot Neef in z'n slot woord opmerkte, een goede avond voor de leden geweest die daarna voldaan huiswaarts keerden. BEKENDMAKING De commissaris van politie te Alk maar maakt bekend, dat hem is geble ken, dat door inwoners dezer gemeemc aar» vreemdelingen nachtverblijf werd verschaft, zonder dat hij met het ver blijf van de vreemdeling in kennis werd gesteld. In verband hiermede vestigt hij nog maals de aandacht op artikel 27 van het „Vreemdelingenreglement 1918", waarbij is bepaald, dat een ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verleent, verplicht is daarvan bin nen 24 uur, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk, aan zijn bureau kennis te geven. Overtreding van dit voorschrift wordt gestraft met ten hoogste een maand hechtenis of een max. geldboete van t 500. Alkmaar, 28 Dec. 1948. Het hoofd van plaatselijke politie, de commissaris van politie, J. DREEUWS SPREEKUUR WETHOUDER Het spreekuur van de. wethouder van Volkshuisvesting zal deze week worden gehouden op Donderdag 30 December van 2 tot 3 uur ten stadhuize. Nufsspaarbank Alkmaar Overzicht tijdvak 118 Dec. 1948. In het tijdvak van 118 Dec. werd op de spaarbankboekjes ingelegd 224.250,41 (v.j. 181.956,65) en terug betaald 238.810,91 (v.j. 239.402,20) alzo minder ingelegd dan terugbetaald 14.560,50 (v.j. 57.445.55). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar 10.396.293, 63 bedraagt thans groot 10.396.293,63 bedraagt thans 10.660.978,72 (v.j. 10.195.155,51). Het aantal in voormeld tijdvak nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 94 (v.j. 63). Ingetrokken werden 51 (v.j. 60) boekjes. Het aantal in omloop zijn de boekjes, bij de aanvang van 't jaar 25606, bedraagt thans 26470 (v.j. 25606). Van dit aantal behoren 17269 (v.j. 16882) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6109 (v.j, 5621) aan personen of instellingen elders woon achtig en 3092 (v.j .3098) aan school- spaarders. Onder de in voormeld tijdvak nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 13 (v.j. 9) voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eer ste inleg van f 1). In voormeld tijdvak bedroeg het aantal posten van inleg 1583 (v.j. 1346) en dat van terugbetaling 1418 (v.j. 1319) tezamen 3001 (v.j. 2665). De lediging in voormeld tijdvak van 478 spaarbusjes leverde een be drag van ,5331.26 aan kleine bespa ringen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 3663, bedraagt thans 4564. WEDSTRIJDEN OP DE GLADDE IJZERS Nu de vorst nog steeds doorzet en hier en daar al ijsbanen zijn geopend, wordt ook weer aan 't wedstrijdrijden gedacht. In voorbereiding is de strijd om het kampioenschap van Noord- Holland te Bergen. Vrijdag zijn er wed strijden in St. Pancras en Zaterdag zal in Warmenhuizen weer gevochten wor den om de S.I.S.-beker. Langendijk gaat naar Davos. DIERENBESCHERMING In de omgeving van het Ziekenhuis zwierf een zwarte bouvier, reu, pl.m. 1 jaar oud en in de omgeving van de Frans Halsstraat een zwart katje. Bei de dieren zijn tijdelijk bij particulieren ondergebracht.' De inspecteur van Die renbescherming, de heer Verwer, Baanstraat, alhier, verzoekt opgave van eigenaren of liefhebbers. Gisteren stond Jan Z. uit Heiloo te recht voor de politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake. Z. had al sinds lang ruzie met zijn schoonzoon M. Op 17 September zag verdachte zijn schoonzoon op de fiets naderen. Hij besloot hem aan te hou den en de zaak eens uit de doeken te doen. Tijdens het gesprek dat volgde wond Z. zich zo op, dat hij M. enige klappen met een strekel (dit is een voorwerp om een zeis mee te wetten) had gegeven. Tot zijn verdediging voer de Z. aan, dat hij uit noodweer had geslagen. Dit bleek echter niet waar te zijn. Toen verklaarde verdachte, dat hij met de platte hand had geslagen. Dr. v. Hoolwerf, die M. had verbonden, was er echter van overtuigd, dat niet alle slagen met de hand zijn toege bracht. Dus bleef er van de verdediging niet veel over. De officier, mr. Meischke, achtte het ten laste gelegde voldoende bewezen en eiste f 30 subs. 20 dagen. De uit spraak was f 20 subs. 12 dagen. Ondank Is 's werelds loon. Jacob S., zonder bekende woon- of verblijfplaats, die hierna terecht moest staan, was niet verschenen. In de nacht van 31 October op 1 No vember had S. aangebeld aan de wo ning van de Alkmaarder Peperkamp. Hij vroeg P., of deze een nachverblijf voor hem had. P. haalde S. binnen en zei hem, dat hij de nacht in de achter kamer mocht doorbrengen. Nog dezelf de nacht vertrok de dankbare logé met medeneming van f 30 die hij uit een portemonnaie gestolen had. S„ die wel heel erg het in hem ge stelde vertrouwen geschonden heeft, zal 6 weken in de gevangenis over zijn zonde mogen nadenken. Een royale passagier. Johannes N. uit Egmond a. d. Hoef had op 31 October in Alkmaar enige borreltjes gedronken. Toen hij 's avonds per bus naar de Egmonden terugkeer de, kwam hij naast het meisje R. G. te zitten. Toen N. zijn buskaartje betaal de, kreeg hij een royale bui en schonk aan het naast hem zittende meisje f 25. Toen hij zich later bedacht, dat zijn in komen niet op dergelijke bokkespron- gen berekend was en hij zijn geld terug wilde hebben, weigerde de Egmondse schone aan dit verzoek te voldoen. N. ging tenslotte naar de politie en zei, dat hem bij het betalen van zijn bus kaartje f 25 ontstolen was. Hij stond gisteren terecht, daar hij opzettelijk aangifte deed van een feit, dat niet is gepleegd. Mr. van den Wall Bake veroordeelde N. tot f 35 subs. 14 dagen. De eis was f 40 subs. 20 dagen. Als men bedenkt, dat op deze overtreding 1 jaar gevan genisstraf staat, is N. er nog genadig van af gekomen. Beter laat dan nooit. Floris K., Pieter Jan S., Pieter B. en Jan V., allen afkomstig uit St. Pancras, waren op 22 November naar een aldaar gehouden dansfeestje geweest. Toen zij zich 's avonds laat huiswaarts begaven, bedacht een van het edele viertal zich, dat hij vergeten had een afspraakje te maken met een meisje, dat bij B. lo geerde. Dies begaven de knapen zich naar de woning van B. Om niet te veel lawaai te maken belden zij niet, maar forceerden een deur en draaiden in de woning overal het licht op. De familie bleek van zoveel belangstelling niet gediend te zijn en daarom stond het klaverblad gisteren terecht wegens 't wederrechtelijk binnendringen van een woning. Mr. Meischke kon zich niet voorstel len dat het afspraakje niet tot de vol gende ochtend had kunnen wachten en vond het nogal onhebbelijk om zo maar binnen te gaan. De eis was f 20 subs. 10 dagen voor ieder. Mr. van den Wall Bake maakte er f 15 subs. 9 dagen van. Uitspraken. Thomas G. uit Koedijk haalde op 9 November met een driewielige kar 'n hoeveelheid zand bij Schoorl weg. Eis f 15 subs. 10 dagen en uitspraak f 7.50 subs. 3 dagen. Anna M. uit Heiloo, die een onder wijzeres een klap had gegeven, werd conform de eis tot f 10 subs. 10 dagen veroordeeld. Nicolaas K. uit Langedijk viste 14 luiken uit het water op. Hij nam ze mee naar huis en verzuimde er aangifte van te doen. De uitspraak was conform de eis f 25 subs. 10 dagen. Bijna 900 schooizwem- diploma's in 1948 Voor de tweede maal in 1948 zijn in de overdekte bad- en zweminrichting alhier door de Commissie voor het Schoolzwemdiploma examens afgeno men voor de schoolzwemdiploma's A en B en voor het schoolzwemvaardig- heidsdiploma, en wel op 13, 15, 16 en 17 December 1948. Aan de examens na men deel de leerlingen van 29 scholen. Het aantal aanmeldingen bedroeg 358 voor diploma A, 205 voor diploma B en 63 voor het schoolzwemvaardigheids- diploma. Niet opgekomen waren 57 candidaten voor diploma A, 32 voor diploma B en 16 voor het vaardigheids diploma, terwijl afgewezen werden 37 candidaten voor A, 8 voor B en 15 voor het vaardigheidsdiploma, zodat het di ploma A werd behaald door 264 leer lingen, het diploma B door 165 leerlin gen en het schoolzwemvaardigheidsdi- ploma door 32 leerlingen. De examens hadden een zeer vlot verloop. Bij het in de maand Mei gehouden diplomazwemmen werden er uitge reikt 159 diploma's A, 176 B en 42 C„ zodat dit jaar 423 diploma's A, 341 B en 74 zwemvaardigheidsdiploma's wer" den uitgereikt, in totaal 838 diploma's. Door het noodlot achtervolgd In de Kooltuin 15a woont de schil- len-ophaler M. Swinkels, een oppas send huisvader, die door het noodlot achtervolgd schijnt te worden. Want voor de tweede maal binnen de tijd van zes weken Is een paardje gestorven, niet doordat het minder goed verzorgd zou zijn, maar doordat het door een dodelijke paardenzieke moest worden afgemaakt. Dit tweede paard was nog niet ge heel afbetaald en vóór dit gebeurd is, zal de man geen ander kunnen krij gen. Het paardje is bij deze man natuur lijk zijn broodwinning. Een gezin met 5 kinderen is hier geheel afhankelijk van het inkomen van de man en vader en daarom hebben medelijdende buurtgenoten een beroep op ons ge daan om door middel van de courant onze lezers In de gelegenheid te stel len hier een daad van menslievendheid te verrichten door iets voor dit goede doel af te staan. Wij hebben ons tot het Bureau van Sociale Zaken om nadere informaties over dit gezin gewend, waar men ons verzekerd heeft, dat deze man een oppassend en zorgzame huisvader is, die in deze benarde omstandigheden alleszins hulp verdient. Wij verzoeken allen, die aan deze menslievende daad willen medewerken hun bijdrage onder motto „Voor het paard" in de boekhandel van de firma Coster op de Voordam te willen af geven. Desverlangd kan men het ook op onze girorekening 187294 storten, even eens met vermelding „Voor het paard". Wij zullen zo spoedig mogelijk van de ingekomen gelden mededeling doen. Burgerlijke Stand Geboren: Peter L M, zoem van j H Gerritsen en M L Vreugde Simone c dochter van S Molenaar en C van Noort Willie H, dochter van A R Rensmaag en M van WanroolJ Anna C, dochter van w A Pleters en A G Schut Anna M H, dochter van S J Schagen en M M Hornyak Catharina S_ dochter van p W Hoebe en M G Martin Miny, doch. ter van B Nieuwhoff en H J M Breunts Overleden: Cornelia Ruis, 54 Jaar, gehuwd met K Snijders Adrianus Rusl tenburgi 62 jaar. weduwnaar van D Mo lenaar Cornells Spaans, 78 Jaar, we. duwnaar van M Kooij Maartje Groot 86 jaar, weduwe van S Dekker Gerben H Joustra, 74 Jaar gehuwd met T Boljen. ga Anna Groot, 73 Jaar, weduwe van D Appel AANRIJDING Gisteravond om 6 uur reed een mo torrijder in de Spoorstraat in de rich ting van de Singel. Hij verleende geen voorrang aan een uit de Snaarmans- laan komende vrachtwagen. Hoewel de bestuurder van de auto onmiddellijk remde ontstond een botsing, waarbij de motorrijder met het hoofd op het spatscherm van de wagen viel. Hij kreeg een verwonding aan de neus, welke door een lid van het Rode Kruis ter plaatse werd verbonden. Motor en auto werden beschadigd. Tegen de motorrijder werd proces-verbaal op- gemaakt, daar hij geen voorrang had verleend. GIFT VOOR DE U.N.A.C. Het bestuur van de UNAC, afdeling Alkmaar, ontving dezer dagen van het personeel van garage Schmidt, Heilig land, een bedrag van f 32,60, ten be hoeve van deze stichting. Een geste die navolging verdient. Van de buurtvereniging Roliea is 'n bedrag van f 68,67 binnengekomen ten behoeve van dezelfde instelling. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje MINY. B. NIEUWHOFF B. NIEUWHOFF— BREUNIS JAN. Alkmaar, 2e Kerstdag 1948. Houtmanstraat 28. Tijd. Centraal Ziekenhuis. Heden overleed, zacht en kalm, na een ge duldig gedragen lijden, mijn lieve Vrouw MARIA SLENDEBROEK, geb. MULDER, in de ouderdom van 74 jaar. A. SLENDEBROEK. Alkmaar, 28 December 1948. Westerweg 153 I. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Gemeen tebegraafplaats. Vertrek van het sterf huis nam. twee uur. NOORDERMARKTBOND, 28 Dec. '48. 52000 kg rode kool 7.60—12.60; 11000 kg gele koolo 6.4010.30; 22000 kg Deense witte kooi 66.30; 3000 kg Groene kool 7.40—12.40; 17000 kg Uien 7—8.30; 1000 kg bieten 1 8.30. Voor de hartelijke deel neming, ontvangen na het overlijden van onze zorgzame Man, Vader. Behuwd- en Grootvader, de Heer Francois Jean Henri Nettenbrejjers, betuigen wij door deze onze oprechte dank. Uit aller naam, H. J. Th. Nettenbreijers Schoenmaker. R'dam, December 1948. Groene Zoom 224. B. z. a. een nette HUISNAAISTER. Brieven onder no. A 305 bureau van dit blad. Op Handelskantoor is plaats voor een FACTURISTE Alleen zij, die voldoend! practijk hebben, gelieven te reflecteren. Brieven met volledige inlichtingen on der No. HA 634 Bur. Ver. Noordholl. Dagbl., Voor- dam 9, Alkmaar. Gevraagd FLINK MEISJE zelfstandig kunnende wer ken voor dag of dag en nacht. Mevr. v. DRIEL, Straat weg A 315 (157) Heiloo. B. z. a. MEISJE, 19 j. voor winkel of lunch room. Brieven onder no. A 304 bur. van dit blad. Gevraagd: FLINK MEISJE van 8.302 uur. Mevr. MIJLHOFF, Nieu- wesloot 40. Gevraagd: NETTE JONGEN, ca. 16 a 17 jaar, voor een voudige kantoorwerkzaam heden. W. SCHUURMAN, Electro- Techn. Groothandel N.V. Hofplein 2, Alkmaar. Appelbollen Appelgebakjes Appelflappen Saucijzenbroodjes Amandelbroodjes Croquet ten Pasteitjes Sneeuwballen Slagroomsoezen Slagroomwafels Taarten, Gebakjes Allerhande Zoute krakelingen en stengels Huzarensla Haringsla Hors d'oeuvres naarBanketbakkerij HOUTTIL 5. TEL. 2715. zonder inlevering: (met inlevering van gehakt) Er zijn weinig voedingsmiddelen zó voed zaam als havermout. Het bevat lecithine, vitamine B|, kalk, ijzer, vet, enz. Er zijn bovendien weinig voedingsmiddelen zó snel klaar als havermout. In vijf luttele minuten! En nu melk en suiker vrij zijn moet U eens een pak WeSSANBN'S havermout in huis nemen: bereid als de beroemde Schotse havermout. En dat betekenteen 6jnere smaak, een rijker geur kortom een voedzame, voordelige èn verrukkelijke voeding. Zomaar zonder bonnen! WESSANBN'S KONINKLIJKE FABRIEKEN N.V. IVormervttr Holland GEVRAAGD voor de Afdeling Dames- en Kinder- confectie Bekend met genoemde branche. Sollicitaties, met opgave van vroegere werkkring, verlangd salaris etc. te richten aan: Voorstraat 38 HARLINGEN TEL. 697. Krabberi vererger» de kwool en maakt U ontoonbaar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondragelijke lost en folterende |euk. Neem direct de heldere D.D.D.-vloeistof die diep in de poriën doordringt en de ziektekiemen doodt, zodat de huid zich kan herstellen. TT Ti Ti geneesmiddeltegen UARDE WOORDI heeft Nederland raad te verwachten, week in mijn bescl zijn de harde w spaard gebleven. 2i geweest dan de grt wacht zal hebben, van Amerikaanse e maar ook van de vrienden in de Rai betrekkelijk zachte „staakte het vuren" op een ogenblik, i hun voornaamste hadden mag daa: den beschouwd als Raad ook maar rechtvaardigheid v standpunt heeft. Voor de Verenigd jet-Unie is de Indo overduidelijk geble object in de „koude sinds 1946 voeren, van de Raad hebbe deze strijd welbewc men. Het Amerika worden gezien als communistische kr strekte koloniale Oost-Azië achter zi het gevaar af, dat d blemen zullen rij Want hetzelfde Ned Amerikanen in de ling hebben uitgesp belangrijkste deelnc pese herstelplan Europese landen, Washington wordt een militair bondge Amerikaanse standi zegevierd en was troepen in Indonesi op de stellingen, wc Innamen, dan zou geestdrift der Ned te werken aan het pact aanzienlijk bel IAAT WASHINGT willen nemen, klaard worden: In nummer II zijn in gebieden politieke staan door 'n hevi strijd der koloniale afhankelijkheid. In nen hebben zelfbest dcor verschillende dit in Indonesië, de geland) en Indo-Ch ren. Daaruit zijn on waarin het commur factor is gebleken immers poseert al de slachtoffers van perialisme" en Kremlin hebben i het prestige van gaarne optreden verdedigers van de wil der volken, due Gezien de toestan Washington, dat hei Azië onder geen in de kaart mocht met naar onze ge sende scherpte op een desperate pogir van alle niet comn Zuid-Oost-Azië in Amerikaanse bedoe De Russische hot derland in de Raad logisch gevolg van noeuvre. Onder het Ontwerp-statui goedg De woordvoerder nisterie van Buiter bekend gemaakt, sluiten van de rentie te I.onden worden gepubliceer tuut voor het toe! naai lichaam voor dagen geleden do werd uitgewerkt, geringen van Fr£ V.S. en de Ben keurd. Naar van betr luidt, zullen de controlebevoegdhed een of andere vor: tionaal lichaam vo overgedragen. door F. „Zal hij volgens Dicey bleef opn waarom niet? Hor liaar? Heeft zij „Ik ben er erg v/oordde Collin, kunnen zijn. Tel schip uit Holland binnenloopt, krijg Volgende week schip uit Amsterd Iaat dat Claire n „Natuurlijk nii of oud wijf', al zich tegen de v< het meisje iets „maar moeten doen?" „Ja, maar wat'" Dicey keek zi. en haalde toen

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2