r Stad en Omgeving De prijsvraag van de Leeszaal AGENDA Tweeduizend mensen zagen Sihars meesterwerk te Langedijk Aikmaarse elftallen deden het niet slecht Voor het paard van schillenboer 1948 in data Marktberichten Pred kbeurten N.V.ALKMAAR5E WASSERIJ UITMUNTENDE WASBEHAN DELING De litteraire prijsvraag ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de Openbare Leeszaal en Boekerij de prijsvraag waarover- zo velen zich het hoofd gebroken hebben, blijkt niet gemakkelijk te zijn geweest. Er waren wel vele inzendingen, maar slechts 'n tiental correcte oplossingen, waaruit voor de beide toe te kennen prijzen geloot is, met het resultaat, dat de heren J. P. van Daalen, Laat 66 en J. de Jong, Bleekerskade 11, beiden te Alkmaar, de gelukkige, prijswinnaars zijn geworden. V-oor de velen, die in deze prijsvraag zijn blijven steken laten wij hier de gevraagde titels en de daarbij beho rende schrijvers volgen: In het kader van de jubileumfees ten plantte mevr. "Wytema een Julianaboom in de Bergerhout. Ongeval Myra Ward De ook in Alkmaar zo bekende actrice Myra Ward is Dinsdagavond ongelukkigerwijze zodanig gevallen, dat zij geruimeil tijd niet in staat zal zijn op te treden. Daar zij zowel in „Mijn Zuster.Eileen" als in „Vogel vlieg de wereld in", een hoofdrol vervulde, is door de directie van het Vrije Toneel (dir. Cor en Anton Buys) besloten om haar alleen in het laatst genoemde stuk door Andrea Domburg te doen vervan gen. Zoals bekend verondersteld mag worden heeft Het Vrije Toneel met de sublieme voorstelling van „Vogel, vlieg de wereld in" momenteel* in Het Cen traal Theater enorm succes. Avond aan avond ziin de voorstellingen uitver kocht. In verband nu met bovenstaande wordt op Maandag 3 Jan. des avonds 8 uur in 't Gulden Vlies in plaats van „Mijn zusterEileen", „Vogel, vlieg de wereld in" ten tonele gebracht. Wij zijn overtuigd dat de abonne's van serie C, waarvoor deze voorstelling gebracht wordt, van deze omzetting geen spijt zullen hebben. In dit prachtige stuk worden de voornaamste rollen vervuld door: Cor Buys, Sara Heyboom, Eric van Ingen, Ton Lensink, Henri Orri, Gijsbert ter Steeg, Andrea Domburg. Do regie is van niemand minder dan van Cruys Voorbergh. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Margaretha J., d. van K. Tip en A. ije Moor. Stephanus E. H., z. van N. A. M. Ypma en C. J. E. van Struijk. Maria A. B.. d. van J. Put en J. Breek. Johannes P. S. M„ z. van S. J. Ursem en C. G. M. Bis. ONDERTROUWD: Cornelis J. Janssen. 22 jaar en Jo hanna M. den Nijs, 25 jaar. Arie Glas, 33 jaar en Guurtje D' Schotvan ger, 28 jaar. Gerrit P. Harlland, 52 jaar en Neeltje Bestevaar, 45 jaar. Zeegert Donker, 55 jaar en Bregitta de Groot, 42 jaar. GEHUWD: Johann Weidema en Foekje Bakker. Nicolaas Peters en Dina Heiblom. OVERLEDEN: Maria Mulder, 74 jaar, geh. met A. Slenjiebroek. Johannes Roos, 34 jaar, weduwnr. van A. Pesser. Huberta C. Stavenuiter, 10 maanden. Johannes Konijn, 60 jaar, gehuwd met H. M. Heddes. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 1 Januari 1849 vinden wij de vol gende mededeling. Op den 26sten December heeft in Den Haag de eenvoudige en plegtige teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk over schot van wijlen Z.Exc. den graaf VAN DER DUIN VAN MAAS DAM, op de burgerlijke begraaf plaats aldaar. De wel-eerw. heer Ds. RUITSCHILD sprak bij het graf eene rede uit, waarin hij .hulde bragt aan den afgestor vene. Hij sprak over hetgeen de heer VAN DER DUIN, onder den zegen des Hemels, voor het va derland is geweest bij deszelfs herstelling, en over de vele en gewigtige werkzaamheden, later door den afgestorvene verrigl. Hij schetste voorts het bemin nelijke en godsdienstige karak ter van den ontslapene, en wekte zijne kinderen en vrienden op, om zijn nagedagtenis te eeren en zijne deugden na te volgen. 1. Het rode paard, -Althoff; 2. Judas penningen en pauweveren, Kelk; 3. Boefje, Brusse; 4. Are de Triomf, Re marque; 5. Gelijmde scherven, Schutte- vaer-Velthuijs; 6. Blokken. Bordewijk; 7. Brieven die hem nooit bereikten; Van Heijking; 8. Warrige draden. Oczy; 9. Majesteit, Couperus; 10. Rood en Zwart, Stendal van Beijle; 11. Hellend vlak. Mens; 12. Zes dagen, Van der Heide. Het doet ons genoegen, dat velen aan onze oproep voor financiële hulp aan de schillenboer, die binnen zes weken door ziekte tweemaal een hit verloor, gevolg hebben gegeven. Kon gister een totaalbedrag van 44.50 worden geno teerd. thans is een bedrag van 141.50 bereikt. Dat is prachtig! Toch nog niet voldoende om een ander paardje te ko pen. Velen kwamen „over de dam", wij hopen dat anderen de goede geste van naastenliefde en gemeenschapszins nog zullen navolgen. Verantwoording van heden: 31 Dec.: J. C. A. 10.—, H. f 1.—, N. C. W. f 3.—, P. f 2,50, Koffieploeg f 40.—, 2 onbekenden f 2.De B. f 10.N. f 2.—, C. V. f 0.50, W„ f 1.—, F. f 10.—, H. L. f 1.—, N. N. f 1—, Mevr S. f 10.—. N. N. f 1.- 97.—. B., f 1.—, J. L f 1- Totaal AUTO IN BRAND Gistermiddag-, omstreeks half zeven, raakte aan het Kwakelpad een voor de sloop bestemde auto in brand. Het dienstdoende corps van de brandweer, dat onmiddellijk uitrukte, behoefde niet daadwerkelijk op te treden, daar'n brandweerman, die in de omg. van het Kwakelpad woont, de brand reeds met een schuimblusapparaat geblust had. De cabine van de auto werd bescha digd. De brand is waarschijnlijk ver oorzaakt door spelende kinderen. ARBEIDER KREEG STEEN OP HET HOOFD. Gistermiddag kreeg een arbeider-, die werkzaam was bij het afbreken van een muurtje van een pand in de Langestraat, van drie meter hoogte een steen op het achterhoofd. De man, die bewusteloos raakte, werd per ziekenauto naar het Cen traal Ziekenhuis overgebracht. Na al daar te zijn behandeld kon hij naar zijn woning woeden vervoerd. PSYCHOMETRISCHE AVOND Woensdagavond organiseert de Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonfa" in ho tel Centraal aan het Hofplein een openbare avond. Als- medium zal op treden mevr. MulderSehalekamp uit Amsterdam. Men zie verder de adver tentie in dit blad. ZATERDAG Harmonie-Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Duel in de zon, 18 jaar; Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; De liefde van Marianne, 14 jaar; Cinema Ameri- cain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Straatmuzi kanten. Gulden Vlies, 8 uur: Soiree Dansante. Wapen van Heemskerk: Dansen. ZONDAG Harmonie-Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Duel in de zon, 18 jaar; Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De liefde van Marianne, 14 jaar; Cinema Ameri- cain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Straatmuzi kanten. Wapen van Heemskerk: Dansen. MAANDAG Bioscopen vangen om 8 uur aan. Gulden Vlies, 8 uur, 't Vrije Toneel, a.bonnementsvoorstelling ..Vogel, vlieg de wereld in". ZONDAGSLUITING APOTHEKEN Op 1 en 2 Januari zal de apotheek SchoutenOele in de Koorstraat no. 17 voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Voor de Zondagsdienst zijn zo nodig de volgende huisartsen be schikbaar. 1 Januari Dr. van Gilse en Dr. Kop- pejan. 2 Januari Dr. Kolk en Dr. Lourens. Voor de E.H.B.O.-dienst is beschik baar (tussen 20 en 3 uur) van 1 tot 8 Januari Dr. Kolk. (Geestersingel. Tele foon 2017). In bijgaand overzicht publiceren wij een terugblik op het thans verstreken jaar 1948. Uiteraard kan deze kroniek niet op volle digheid bogen en moesten wij ons bepalen tot de belangrijkste ge beurtenissen. Zelfs dan blijft er nog genoeg over. waard om ge memoreerd te worden. Een nieuwe burgemeester deed zijn intrede, de 8-October-viering had een apart cachet door het feit, dat wij 375 jaar geleden wer den bevrijd van het Spaanse juk, ook dit jaar zagen wij tentoon stellingen, jubilea en wat al niet meer. Een terugblik op het jaar 1948 is zeker de moeite waard. Portret van de week I A Een verdienstelijk stadgenoot wordt 2 Januari 80 jaar. Het is de heer N. Masee, die zijn meubelzaak en stof- feerderij op het Ritsevoort door hard werken tot een alom bekende en gewaardeerde onderneming heeft gemaakt. Als jongen in het vak be gonnen is hij in verloop van jaren een expert op dat gebied gewor den. Ondanks ziin drukke bezig heden heeft de heer Massee zich steeds voor het Aikmaarse vereni gingsleven geïnteresseerd. Hij was een der eersten, die zich voor de stadsversieringen op de ontzetdag inspande; voorzitter van dc buurt- vereniginig Ritsevoort en Koor straat en thans erevoorzitter. Ruim 36 jaar was hij lid van de feestcom missie der Aikmaarse ontzetvereni ging thans 8 October-vereniging. Ook voor de zang heeft hij zich als bestuurslid van diverse verenigin gen zeer verdienstelijk gemaakt. Hij was oprichter en penningmeester van het mannenkoor Orpheus en penningmeester van de Burger Sociëteit totdat deze plaats maakte vootf' de Muziektuin. die hij in de eerste vijf jaren mede bestuurd heeft. Nu zijn zonen in zijn voetsporen zijn getreden en de zaak hebben overgenomen, geniet deze bekende Alkmaarder. die zich thans in de Ruïnelaan 19 te Bergen heeft gevestigd, de rust na een welbesteed leven. Het zal hem op 2 Januari op zijn 80e verjaardag zeker niet aan belangstelling ontbreken. - N. MASEE GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het Propaedeutisch Examen voor natuurkundig ingenieur onze stadgenoot, jhr. L. X. van den Brandeler. COMPETITIE DAMCLUB W I) O In de onderlinge competitie werden de volgende resultaten bereikt: Groep 1: J v BeekumA Burgert 2-M) Groep II: P Noom—A Bosman 1—1: W Vrcling—J Veerman 2—0 Greep III: J Schipper Jr—J Homrna 2—0 Door insiders werd voorspeld, dat het succes dat „Caecilia" zou oogsten met ,,Het land van de glimlach"f weinig be neden hel haast-legendarisch geworden succes van de „Walsdroom" zou blijven En zij hebben gelijk gekregen Tweedui zend bezoekers trok tot dusver deze ver tolking van Léhar's operette en neg vier voorstellingen staan voorlopig op het pro gram Waarvan drie in Krommenie gege ven zullen worden en één aan de Lan gedijk UITZONDERLIJK GOED WERK Caecilia is en blijft een vereniging van amateurs en dat deze vereniging een ver tolking geeft, die in vele opzichten met bercepswerk te vergelijken is, bewijst wel op welk peil deze vereniging staat Ze ker er zijn leemten, welke beroepsmen sen wellicht ondervangen zouden hebben, maar die voor dit gezelschap niet breed voerig gesignaleerd behoeven te worden Het geheel is van zulk een overbluffende Welke verrassingen zal 1949 brengen In liet algemeen zijn de resultaten van de Aikmaarse K.N.V.B.-ers in 1948 bevredigend te noemen. Alcmaria staat in 2B met 5 punten achterstand op de leiders op de vijfde plaats. Aikmaarse Boys heeft nog steeds een serieuze kans op het kampioenschap in 3B Alleen Kinheim staat met slechts één punt meer boven de Boys. De ploeg uit het Ooievaarsnest staat er wel het beste voor. Met twee punten voorsprong op Texel en Watervogels gaan de Randers in 4A aan de kop. Zeevogels heeft in die afdeling echter één ver- liespunt minder en zal nog een ernstige concurrent, blijken. Ook R.K.A.F.C. heeft nog zeer goede papieren, zodat hier ten slotte van alles mogelijk is. De Aikmaarse N.H.V.B.-ers Jong Holland en Alkmaar zijn nog steeds in de running. Wij mogen dus wel de verwachting uitspreken, dat Alkmaar in 1949 toch minstens één kampioen krijgt te huldigen. De eerste wedstrijden in '49 Alcmaria vangt het nieuwe jaar aan met een uitwedstrijd tegen Hercules. In Alkmaar werd van deze ploeg ver loren en de enige ploeg, die tot nu toe ■kans heeft gezien Hercules op eigen terrein te kloppen, was Z.F.C. Het zal dus aanpakken worden daar in Utrecht Hoilandia,, dat enkele verrassende overwinningen op haar debet heeft staan komt een bezoek aan de Boys brengen. De Boys, die uit 5 thuis wedstrijden 9 punten verzamelden, achter wij wel in staat dit totaal tot 11 punten te vergroten. Het wordt voor Randers een belang rijke dag. Texel komt op bezoek en de punten tellen dus dubbel. R.K.A.F.C. heeft het minder lastig tegen het be zoekende SchoorI, dat wel met lege handen de duinrand zal moeten op zoeken. De tweede klasse. Van de drie Amsterdamse kopploe- gen in 2A heeft Spartaan tegen Velox j wel de lastigste wedstrijd. D.W.V. en A.F.C. zullen tegen Hilversum en W.F.C. wel geen grote moeilijkheden ondervinden. Van belang is hier nog de strijd tussen Volendam en Zaandijk. Als Zaandijk verliest, zal het met Hil versum vermoedelijk wel op de laat ste plaatsen blijven hangen. Z.F.C. kan aan T.O.G. wel eens een lastige tegenstander krijgen, hoewel wij de Zaankanters de beste papieren toekennen. Nu wij de Kennemers een maal hebben zien spelen is het voor ons wel duidelijk geworden, dat de Beverwijkers voor degradatie in aan merking komen en tegen West-Frisia geven wij ze dan ook geen schijn van kans. De derde klasse. In 3A blijft het nog steeds span nend. De leider K.V.V. moet naar Zil vermeeuwen. De punten zullen daar wel duur zijn. V.V.E. kan hiervan pro fiteren door Helder met lége handen terug te sturen. De Boys zullen er goed aan doen twee punten op Hol- landia te veroveren, daar Kinheim en H.R.C. de punten wel eens konden de len, D.E.M. zal met D.T.S. geen moei te hebben, terwijl Schagen en Pur- mersteijn niet ver van een gelijk spel zullen blijven. De vierde klasse. Zeevogels ontvangt L.S.V.V. en houdt de punten wel thuis. Berdos zien wij hetzelfde doen tegen Wieringer- waard. In 4B wordt het voor E.S.V. tpeh tijd eens 'n paar punten te verzamelei^ hetgeen tegen De Rijp zeker niet on mogelijk is. St. George kan hier pro fiteren van de vrije dag van Grasshop pers en de leiding overnemen door St. George te verslaan. C.S.V. raakt in 4C op achter. Van W.S.V. behoeft echter niet te worden verloren. H.S.V. doet het de laatste tijd niet slecht en zal ook U.S.V.U. wel weten te. ver slaan. Wethouder van Slingerland be ëindigde een lange ambtsperiode als loco-burgemeester. Ook hij iverd onderscheiden. A.V.A.-NIEUWS Programma a.s. Zondag Heren: 11 uur: AVA 1Tonegido 2 (Wieringen). Dit is voor AVA de laat ste gevaarlijke tegenstander in deze competitie en wel zeer gevaarlijk daar deze ploeg enkele weken geleden Vjug en Vaardig 1, AVA's grote concurrent, wist te verslaan. Dames: AVA 1 vrij. Ursem 1 AVA 2. Dit is voor de Aikmaarse da mes weer eens een mooie kans om te winnen., daar Ursem ook tot een dei- zwakkeren gerekend kan worden. AI.RMAARSE BILJART-COMPETITIE Vcor dc A-klasse werd gespeeld Drie RuiterOnder Ons Door Drie Ruiten niet 82 gewonnen 1 De uitslagen waren: H van Wonderen 115 23 24 5, T strijbis 58 23 30 2,52 K Kranenburg 105 24 28 4,37 J Strijbis 54 .24 11 2,25 L Dekker 73 26 14 2.80 Weisenborn 85 26 17 3,26 C de Gl'OO't 85 21 18 4.04 Burger 42 .21 7 2, F. vanStralen 80 22 13 3,63 Kramers 53 22 14 2,40 Op plechtige wijze werd de proclamatie van H.M. Koningin Juliana door x' l - ütós&iègö&Si.sj allure en zo verzorgd van regie en dictie, dat er gezegd mag worden: „uitzonderlijk goed" De „inhoud" van' het stuk is qua tekst niet bepaald meesterlijk, bovendien heeft de tekst sterk geleden door de vertaling Maar de tekst is bij een operette feitelijk van ezer ondergeschikt belang Als „ver haal" heeft deze operette meer inhoud dan menig andere en al kan men bezwa ren koesleren tegen de wijze, waarpp de auteur het probleem „Oost en West" be handeld heeft, de probleemstelling' als zo danig is vcor de operette niet alledaags Voer een componist als Léhar moest het Chinese motief wel een dankbaar onder werp ,zijn Jammer genoeg' laat het be stek niet tce diep op de betekenis van dit werk in te gaan Spel en spelers Niet zelden heeft bij een operette de regisseur de ondankbare taak met spel en zang zo goed als bet gaat te schippe ren Verzuchtte niet eens een regisseur aat de goede zangers niet spelen en de gcede spelers niet zingen kunnen? De heer Prijs heeft dit dilemma weten te overwinnen Het spel als zodanig gaf weinig leemten te zien en bewoog zich vrijwel voortdurend op een zeer hoog niveau De heer P Tromp gaf een Prins Sou-C'hong te zien, die de bezoekers zal bijblijven en menig beroepsman zou wat van hem kunnen leren Inderdaad, voor treffelijk amateurisme! De heer Hop als de ietwat komisch- getinte veldmaarschalk, Jac Prijs als Tschang; de voornar»;<; Chinees van oude stempel bleven maar weinig bij de heer Tromp ten achter Van de vrouwelijke rollen valt allereerst de vertolking op va» Mi) zuster van Sou-Chcng Toegegeven, het is de Euro pese versie cp een Chinese prinses, maar dan een voortreffelijke Mej Wolfswinkel heeft in haar creatie de twee laatste be drijven een fijne nuancering weten te ge ven die niet meer met amateurisme aan geduid kan werden, maar anderzijds ook ui et als eerste klasse bercei-swerk kan gelden Zij „speelt" nog' juist ieis te veel, maar zcu zij kans zien dit nog te over- winner^ wat grotendeels een kwestie van psychische aard is, dat zou zij hiermee iets gepresteerd hebben, wat neg niet „da gewesen" is aan de Langeaijkse to- neelhemel Zeer goed was voorts mevr N Hop—De Boér in de rol van Lizaf de Weense die niet wortelen kan in het onbegrepen China Van de kleinere rollen mogen wij nog even die van de Opper-euneuch aanstip pen De heer Klinkert is een ras-komiek en de wijze waarop hij geestig-weg zijn lachwekkende creatie gaf, had zoveel te meer verdienste waar hij in de toon bleef en dat betekent voor deze operette veel meer dan men oppervlakkig zcu kunnen denken Naast de solisten waren ook de koren uitstekend verzorgd De balletten, waarvoor in deze operet te^ die meer is dan alleen „muzïkaal-pra- lentje onzin", zo moeilijk een harmo nieuze plaatsing te vinden was, behoren tot de minst-geslaagde delen Wat in dit geval betekent: goed Ter rechtvaardi ging zij hier aan toegevoegd, dat hij een opvoering, waarbij aan elk onderdeel tot aan décors, belichting en de kleinste klei nigheden foe, zoveel aandacht is besteed, ook het balletwerk van een dergelijk ge halte moet zijn, dat het in Holland niet dikwijls gegeven werdt Alles bijeen: Caecilia heeft dit succes verdiend De solisten, de daverende ova ties en ae keren het applaus Het fs goed, dat Caecilia naar Krommenie gaat Dit werk behoort op breder schaal bekend te worden Beemster BURGERLIJKE STAND Geboren': Petronella J dochter van j de Lange en H C Schreuder -/* Mar- tinus J M, zcon van W C van Baarsen en C J Greuter O n d e r t r o u w d Hendrik J Boel houwer en Geertje Otjes Getrouwd: Jentinus de Jong en Femmetje Übbeis WARMENHUIZEN. 30 Dcc 1600 kg rode kool 8,20—9.50; 8900 kg gele kool 8,20 —9,60; 11,000 kg Deense witte kool 6; 170 kg andijvie 25 NOORD-SCHARWOUDE. 31 Dec 17,000 kg rode kool 7,60—11,60: 4000 kg gele kool 6,60—9.20: 14,000 kg Deense witte kool 5,40— 6,10; 16.000 kg uien 6—7,80; 1100 kg bieten: I 6.60; 2000 kg peen: III 5,20: 300 kg an dijvie 18—19 GROOTEBROEK. 29 Dec. 1948. Vei ling „De Tuinbouw". 60 kg Witlof I f 27—f 40; 4500 kg Gele kool f 7.20— f 9.30; 3000 kg Groene kool f 10.80 f 11; 600 kg Spruiten f 43—f 45; 500 kg Uien (nep) f 5.60; 25 stuks Bloemkool De Rijp De Raad sprak over geld- en woningzaken De Raad kwam Woensdagavond o.l.v. burgemeester J. Dalenberg in vergade- ring bijeen. Na behandeling van notu len, ingekomen stukken en enkele sub sidies, kwam een schrijven van de oudercommissie van dc lagere school ter tafel, waarin gewezen werd op vele gebreken aan de school. B. en W. zul len een onderzoek instellen. Tegen ont sierende reclame in de bebouwde kom zal een aanvullende politieverordening worden gemaakt. De begroting der ge. meente en het vleeskeuringsbedrijf gaf nog al stof voor discussie. Ontvangsten waren geraamd op f 88fB8.56; de uitga ven op fg 96.513,06, een bedrag van rond f 7800 bleef nog ongedekt. Het te be steden bedrag voor onderhoud van de woningen op het Westeinde vond men ten enenmale onvoldoende. Grondiger herziening van deze woningen is drin gend noodzakelijk. Getracht zal worden een hoger bedrag uit te trekken. Bij de rondvraag bleek, dat de rattenbestrij ding goed had gewerkt. Ds. Kenning, die naar de Zanddijk informeerde, kreeg te horen, dat besprekingen met polderbesturen en waterschappen op het programma staan. Het aantal toege wezen woningen kon geen blijdschap bij de Raad veroorzaken. De heer Sas sen had daarover een en ander op te merken. Getracht zal worden een ho gere toewijzing te krijgen. De heer Poel hekelde de trage gang van zaken bij de huidige woningbouw. Prof. Mr. A. Koelma, geridderd voor zijn grote verdiensten, nam afscheid van onze stad, om zich in Amsterdam te vestigen. OUDEJAAR ALKMAAR. Geref. kerk, av. 8 uur ds. van Meijenfeldt. BERGEN. Geref. kerk, av. half 8 ds. Telkamp. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, av. half 8, ds. Donner. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, av. half 7, dr. Polman. HEILOO, geref. kerk (in evangelisa- tiegebouw Kerklaan), 5 uur dr. Polman, HEER-HUGOWAARD, geref. kerk, av. half 8. ds. Huismans. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, av half 8, ds. Haitsma. SCHERMERHORN, geref. kerk, haif i. ds. Visser. SINT--PANCRAS, geref. kerk, av. half ds. Middelkoop. NIEUWJAARSDAG ALKMAAR, geref. kerk, half elf, dr. Polman. BROEK OP LANGENDIJK. geref. kerk, 10 uur, ds. Donner (bevestiging ambtsdragers) EGMOND AAN ZEE. geref. kerk, half elf, ds. Von Meijenfeldt. HEER -HUGOWAARÖ. geref. kerk, half 10, ds. Huismans (bevestiging ambtsdragers) NOORD-SCHARWOUDE. geref. kerk, 10 uur ds. Haitsma (bevestiging ambts dragers) SCHERMERHORN. geref. kerk, 10 u ds. Visser. ST. PANCRAS. geref. kerk, 10 uur, ds. Middelkoop (bevestiging ambtsdra gers). ZONDAG 2 JANUARI ALKMAAR, geref. kerk, 10 uur ds. Von Meijenfeldt; 5 uur dr. Poiman. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 uur (voorb. H.A.), en 3 uur d". Donner. BERGEN, geref. kerk, 10 uur (voorb. H.Av. en bev. ambtsdragers) en. 5 uur ds. Telkamp. HEILOO. geref. kerk in evangelisatie- gebouw, Kerklaan, half 9 dr. Polman, 4 uur leesdienst. HEER-HUGOWAARD, geref. kerk half 10 en half 3 ds. Huismans. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Telkamp van Bergen. NIEUWE NIEDORP, doopsgez. gem., 10 uur da. Francken-Liefrinck. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Visser. ST. PANCRAS, geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. ZUID -SCHARWOUDE. 10 uur. de heer Korndörffer. WESTERWEG TEL.2670

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5