Uncle Sam lonkinaar In 1952 moet Europa op eigen benen staan rS'?n gestuit' De twee de op I het dak Sedeeltelijk wegslaan van Ernst en luim in bonte vaart Tweede bonaanwijzing voor sinaasappelen Sleutel tot de overwinning in een toekomstig wereldconflict Men leert het nooit... Ensemble Wi-Jo vijftien jaar op de planken Geestrijk vocht en schietende politie DONDERDAG 6 JANUARI IMS Geen reden tot overdreven optimisme Richard Bissell, de speciale assistent van de administrateur van het plan- Marshall Paul Hoffmann, heeft op een persconferentie verklaard, dat het plan- Marshall na 1953 in zijn huidige vorm niet zal worden voortgezet, ondanks de verwachting, dat er in dat stadium van het Europese herstel een groot dollar tekort in Europa zal bestaan. Waar schijnlijk, zo zeide hij, zullen der deelnemende landen „verdere steun iti een of andere vorm" in 1953 verdie nen. doch het totale plan zal „volgens schema eindigen". De organisatie voor Europese economische samenwerking heeft het dollartekort van West-Europa na 1952 geraamd op minstens 1 milliard dollars. Bissell zeide in het rapport van de O.E.E.S. niet te zien. dat zou duiden op de noodzaak het E.R.P- als zodanig te verlengen na het tijdstip, dat bespro- ken en aanvaard was De voor deze groep van landen voor een veelomvattend programma gestelde doelen kunnen, naar wij menen, in de oorspronkelijk daarvoor vastgestelde fciid bertVt worden, aldus Bissell, die daaraan nog toevoegde, dat landen als Griekenland, Oostenrijk en West-Duits- land ook na 1952 misschien nog hulp nodig zouden hebben. Het is echter on mogelijk te zeggen, of een dergelijke hulp verleend zal worden en in welke j vorm dit zal geschieden. Volgens Bis sell kan zelfs niet worden aangenomen, dat het E.R.P. vier jaren zal duren. Daarover moet het Congres van jaar tot jaar beslissen. De E.C.A. zal in de laat ste week van Januari de aanvrage voor de gelden voor het komende jaar bij het Congres indienen en ongeveer 4.347 milliioen dollars vragen, het door de Europese landen genoemde bedrag. De Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking heeft te Parijs de rapporten gepubliceerd, die aan de E.C.A. zullen worden aangeboden en die de ramingen bevatten der bedragen, welke de 19 aan het plan-Marshall deel nemende landen menen nodig te heb ben voor 19491950, het tweede jaar van het plan-Marshall en het program ma op lange termijn der 19 Marshall- landen. De opgegeven ramingen voor 1949 195C' blijken met een gezamenlijk be drag van 4.330 millioen dollar niet veel af te wijken van de bedragen, welke voor 1948'49 werden opgegeven. Economische inzinking voorkomen. Het is thans nog niet mogelijk een definitief oordeel te geven over de uit- werking van de Marshall-hulp voor Europa in het eerste jaar. Wel valt bijv. wat ons land betreft vast te stellen, dat dank zij de Marshall-hulp een economi sche inzinking werd voorkomen en valt een geleidelijke stijging van de export vast te stellen sinds het plan-Marshall in uitvoering is. De grote moeilijkheid voor het opstel len der ramingen voor 1949'50 is ech ter, dat nog geenszins vaststaat, welk bedrag het Amerikaanse Congres voor 1949'50 voor de Marshall-hulp zal be schikbaar stellen. Zelfs de meest inge wijden weten niet eens, welk bedrag de Amerikaanse regering aan het Con gres voor de Marshall-hulp zal voorstel len. Wanneer men er echter rekening mede houdt, dat indertijd van Ameri kaanse zijde is vastgelegd, dat de Mars hall-hulp van jaar tot jaar kleiner wor dende bedragen te zien moet geven, zal men in Europa voor 1949'50 rekening jjenen te houden met een kleiner be drag aan Marshall-hulp dan voor 1948 -—1949. Dit zou dan tevens betekenen, dat men zich ook wat het consumptie- peil in Nederland betreft niet aan overdi even optimisme mag overgeven Uit het rapport op lange termijn kcmt wel als ae voornaamste conclusie near voren, dat West-Europa in 1952— 1953 nog te kampen zal hebben met een groot dollardeficit, waartegen een over schot wordt verwacht in het verkeer met niet-dollarlanden. Vooral voor En geland, de Benelux en west-Duitsland blijkt, dat er dan nog een groot deficit zal bestaan in het verkeer met Ame rika, terwijl er in het verkeer met de andere gebieden op een surplus wordt gerekend. Een oplossing der moeilijkheden kan alleen worden gevonden door het in orde brengen van de nationale huishou dingen en door economische samenwer king. Wanneer men hierin niet zou slagen, zal het bereiken van een even wicht in het Europese verkeer alleen gciukken, wanneer men genoegen neemt met een terugval op een aan zienlijk lager levensniveau. Daar men echter nog tot 1952 de tijd heeft om tot overeenstemming te komen, kan men slechs de verwachting uitspreken, dat de geesten rijp zullen worden, om de zozeer gewenste samenwerking moge lijk te maken. NEGEN VAN JAAR VOOR HOOFDRED. ,VOLK EN VADERLAND" De 46-jarige journalist L. Lindeman, tijdens de bezetting hoofdredacteur van het NSB-orgaan „Volk en Vader land", werd door het Haagse Bijzon dere Gerechtshof veroordeeld tot een gevangenisstraf van 9 jaar met aftrek en ontzetting uit de beide kiesrechten voor het leven. Verder werd hem ver boden op enigerlei wijze in het pers wezen werkzaam te zijn. De eis was 12 jaar. Hoewel de in begin December 1943 aangewezen bonnen voor sinaasappelen tot dusver slechts in enkele gedeelten van ons land zijn gehonoreerd is het noodzakelijk in verband met de te verwachten grote aanvoeren in deze maand reeds thans een tweede bon aar. te wijzen. Uiterlijk 15 Januari moet men de bonnen 534 en 540 Algemeen bij een handelaar in groente en/of fruit inleveren. Bon 534 Algemeen (voor houders van A B- en C-kaarten) geeft recht op 500 gram, bon 540 Algemeen (voor houders van D- en E-kaarten) op een kilogram sinaasappelen. De detail listen moeten de bonnen geplakt op op- .vlakvellen uiterlijk 19 Januari inleve ren bij een grossier in sinaasappelen. Deze dienen de bonnen uiterlijk 22 Jan. in te leveren bij de rayonleider van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit, waaronder zij ressorteren. De rayon leiders moeten tenslotte uiterlijk 25 Januari de bonnen bij dc distributie diensten inleveren ter verkrijging van eer. ontvangstbewijs. Instellingen kun nen zich ter verkrijging van sinaasap pelen tot de rayonleiders wenden. Naarmate de aanvoer voortgang heeft zal op de ingeleverde bonnen kunnen worden afgeleverd, met dien verstande, dat eerst de oude bonnen gehonoreerd moeten worden. MINISTER DREES NIET VIA COLOMBO Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat de reis van de minister-pre sident, dr. Drees, niet via Colombo gaat. Twee eendenjagers verdronken Toen twee jagers, die de Korten- hoefse plas per roeiboot waren opge varen om op eenden te jagen, 's avonds laat nog niet waren terugge keerd. is een tiental dorpelingen een onderzoek gaan instellen. In een roeiboot, voorzien van storm- iampen op en per fiets rondom de grote plas „De Wije Bliek" werd naai de jagers gezocht. De nasporingen ble ken de ergste vermoedens te bevesti gen. Men vond de roeiboot in omge slagen toestand drijvende. Vermoede lijk is de licht gebouwde boot omge slagen. toen de jagers omstreeks half zeven in de vooravond huiswaarts wil den keren. Tegen die tijd brak een hagelbui boven Kortenhoef los. Bij het verdere onderzoek vond men nog een rugzak en een pet van een der jagers drijvende in het water. Het onderzoek werd 's nachts om half twee gestaakt. Gistermorgen ging' men opnieuw naar de vermiste jagers zoeken, tot nog toe zonder resultaat. Op een der eilanden trof men de hond van een der mannen 'aan, die daar blijkbaar was heengezwommen. Tevens heeft men een aantal van de geschoten eenden gevonden. De slachtoffers zijn de jachtopziener J. Breyer uit Kortenhoef en de heer O. van Dijk uit Den Haag._ Tsjechoslowakijehou dt 42 millioen over De Tsjecho-Slowaakse minister van financiën heeft aan de nationale ver gadering de begroting voor 1949 voor gelegd. De uitgaven bedragen 89.278.000.000 kronen, hetgeen 221.000.000 kr. meer is dan in 1948. De ontvang sten worden geraamd op 89.320.000.000 kr., hetgeen 32.425.000.000 kr. meer 1s dan vorig jaar. De begroting zal dus een overschot vertonen van 42.000.000 kr. vergeleken met een tekort van 10.161 millioen kr. in de begroting voor 1948. De hogere ontvangsten wor den bijna uitsluitend toegeschreven aan de pas ingevoerde „algemene" be lasting, die in de plaats treedt van de vroegere omzetbelasting en aan andere indirecte belastingen. In zijn toelichting zeide de minister, dat na de nationalisatie van de natio nale bank er niet langer kapitalisti sche elementen in de Tsjecho-Slo waakse financiële economie waren. De nieuwe, grote verkeersweg ArnhemWestervoort, die de verbinding vormt naar de grens via Zevenaar, is in gebruik gesteld. Rechts de nieuwe fabrieksterreinen van de gemeente Arnhem. WOONRUIMTEWET 1947 Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verlenging van de geldigheidsduur der bepalingen van artikel 30 der Woonruimtewet 1947. Dit artikel behelst enkele voorzienin gen, welker werkingduur is beperkt tot uiterlijk 1 Januari 1949. Voorge steld wordt thans in dit artikel te le zen I Juli 1950 in plaats van 1 Januari 1949. Gisterochtend omstreeks tien uur zijn in een huis aan het Plantsoen te L=!den twee kinderen om het leven gekomen door het spelen met een mor- v tiergranaat. De slachtoffertjes, de acht- I jarige Theo de Wit, wonende in het huis waar zich de ontploffing voor- I £fd en de neSenjarige F. J. van der R Meer, wonende aan het Utrechtse I aagpad te Leiden, hebben, voor zover npg is na te gaan, op een bovenver- I cor,PmS Van het 6en°emde huis met Sianaat gespeeld, die reeds drie ;v' jaar thuis werd bewaard. Hoe de ontploffing is geschied, is b-anH i! "a te gaan' Een beêm van branie onmiddellijk door de den dewin, De llchamen wt» schade hoJ verminkt- De materiële muren zich tot gate" in de nieuwe oplichterstruc Door de politie te 's Gravenhaee is aangehouden de 44 i.H»« i ,ls ..'man J. C. de R il 8 los werk' in de plaatselijke bladen advertenties I aanbood in ru.l v00," woonl'ulmt® I Van een lo t„i tegenprestatie, van een 40-tal gegadigden bewoog hg enkelen tot afgifte va„ bedragen* vanerende van f too tot r ïan toonde hen een benedenwoning^ vertelde dat de woning - ittvam en danTetro^kon worden Het geld zou dienen om hem in verhuiskosten naar elders teee moet te komen. Gegadigden, die zich later aan de woning vervoegden om nadere afspraken te maken, werden ontvangen door een verwonderde j^uw, die verklaarde van niets te (Van onze correspondent te Washington) TERWIJL DE AANDACHT van het overgroté deel der mensheid is ge richt op Berlijn, China en andere hete plekken in de koude oorlog tussen Oost en West, houden Amerikaanse strategen zich intensief, maar zonder veel opzien te baren, bezig met het „dak van de wereld" de ijzige arctische en sub- aretische gebieden, die misschien de sleutel tot de overwinning in een toe komstige oorlog zijn. De vorige maand hebben 65 Ameri kaanse oorlogsschepen en dertig lucht eskaders, met een personeel van in to taal 31.000 man, de grootste manoeu vres gehouden, welke ooit in het Noor delijk deel van de Atlantische Oceaan uitgevoerd zijn. Voor de eerste maal zijn dezer dagen B-50's, de zwaarste bommenwerpers, die de Verenigde Sta ten bezitten, voor het houden van oefe ningen naar Alaska gezonden. Deze vvintertraining zal tot half Maart wor den voortgezet. Voor de maand Febr. staan nieuwe viootmanoeuvres in net hoge noorden op het programma. Bij zondere uniformen, welke de dragers er van in staat moeten stellen, tempe raturen tot 55 graden Fahrenheit onder het vriespunt te trotseren, werden aan de lopende band vervaardigd. Tussen 5 en 8 Nov. werd bij Argentina (New- foundland) Gen amphibisch experiment ondernomen: lucht- en landstrijdkrach ten namen aan deze landingsmanoeu vre deel. Dergelijke oefeningen zijn ook gehouden in de Hudsonbaai en andere arctische gebieden door gecombineerde Amerikaans—Canadese strijdkrachten Reeds gedurende de vorige winter, zond de vloot, een vliegdekschip naar de Straat Davis, de wijde passage tussen Labrador en Groenland, die van de Atlantische Oceaan nr.ar de Baffins Brni voert. En een van Admiraal Byrds be langrijkste opdrachten o-> zijn tocht naar de Zuidpool was het testen van een duikboot bij ongewoon lage tem peratuur. Grote aandacht. ^/AAROM BESTEDEN de Ameri kaanse militairen en waarschijn lijk ook de Russische zoveel aandacht aan het Noordpool gebied en aan het vraagstuk, hoe mensen, schepen, vlieg tuigen en machines zich in een buiten gewone koude gedragen? Misschien kan het antwoord het best gevonden worden in een rapport dat generaal Carl Spaatz, kort voordat hij zijn functie van staf-chef van de Ame rikaanse luchtmacht neerlegde, opge steld heeft. Daarin zegt hij: „Er zijn acht grote industriële gebieden in de wereld met een productie, die hen tot een allerbelangrijkste factor in een -oorlog maakt. Deze acht gebieden zija gelegen in Japan,, Midden-Siberië, de Oeral, het Moskou-district, het Donbek - ken, West-Europa, de Britse eilanden en de Verenigde Staten. Al deze sleu- telgebieden liggen boven dertig graden Noorderbreedte en de twee grote land. massa's, waartoe zij behoren het i Eurazische en het Noord-Amerikaanse continent hebben een punt, waar zij elkaar raken in de Noordelijke IJszee. Hoewel het poolijs practisch onbe- gaanbaar is voor landstrijdkrachten en schepen het passeren verbiedt, werpt het geen hindernis op voor vliegtuigen. De kortste luchtweg van het middel punt der Verenigde Staten naar de Oeral, tussen Alaska en Duitsland, of tussen Groenland en Japan, loopt di rect over het poolgebied. Ook kolonel Benrt Balchon, de Noorse Noordpool expert, die een maand gele den in dienst in gegaan van de Ameri kaanse luchtmacht, verklaarde in een rede, in Januari 1947 in Noorwegen uit gesproken. dat de Noordpool in een toekomstige oorlog een brandpunt zal zijn, „omdat de kortste route tussen de gebieden van vitaal belang over de arctis leidt". Een andere deskundige, generaal Wil- i lem E. Mitchell, een van de pioniers van de luchtvaart, zei eens: „Wie Alaska bezit, bezit de wereld". Niet slechts bommenwerpers zouden de „kortste weg" over het dak van de wereld kunnen volgen, maar ook raket wapens zou deze route op hun weg naar Detroit of New York, naar Mos kou of Stalingrad openstaan. Of enige natie, met inbegrip van de Ver. Staten en de Sovjet-Unie, raketbommen be zit. in staat om duizenden kilometers af te leggen en een uitgekozen doel met zekerheid te treffen, is niet bekend. Wel bekend is echter, dat de Duitsers kort vóór hun nederlaag geloofden er één te hebben, die, in Frankrijk gelan ceerd, de Verenigde Staten zou kunnen bereiken. Ten slotte geven wij nog een citaat uit „Arctic Diplomacy" een uitgave van de bekende Foreign Policy Association „Indien onze militairen wat al te veel gehamerd hebben op het belang van het Noordpoolgebied voor de verdedi ging van ons continent, moet dit be kend worden gemaakt, opdat het land zijn volle aandacht kan besteden aan gebieden van groter importantie in strategisch opzicht. Wanneer echter de militaire theorieën omtrent de Noord pool juist zijn, „moeten de Verenigde Staten onmiddellijk stappen nemen om hun in dit gebied nog zwakke positie met grote snelheid te versterken. De Minister van Luchtvaart in Amerika, W. Stuart Symington en de chef van het Amerikaanse luchtwapen in Europa, comman der John K. Cannon, hebben een bezoek aan Duitsland gebracht om de luchtbrug in ogenschouw te nemen. Later zijn deze autoriteiten in Engeland geweest om de Ame rikaanse bases te bezichtigen. Op de foto van links naar rechts: Minister Symington, Lord Tedder, maarschalk van de R.A.F. en Com mander Cannon. Het ensemble Wi-Jo els Volendammers. Het zal een zestien, zeventien jaar geleden zijn, dat in Schoorl twee jonge mannen elkaar ontmoetten, twee mensen met artistenbloed in de aderen> die voorbestemd waren om later een duo te vormen, dat bekendheid kreeg: in de gehele provincie en ver daarbuiten. Jo de Leeuw, schilder van pro fessie had zijn bedrijf in het dorp yn Wim Lakeman. die schaar, tondeuse en kam hanteerde, was daar ook werkzaam, om de Schoorlenaren de haren te fatsoeneren cn de kin glad te houden. Maar behalve hun werk, hadden zij nog meer onderhanden. Zij gaven veel van hun vrije tijd aan verenigings- avonden en brachten daar voordrachten, liedjes en andere ontspanning. En zo geviel het, dat zij op zekere avond gezamenlijk optraden in een voor dracht op een feest van de plaatselijke voetbalvereniging. Dat optreden werd een groot succes en mede op aandrang van anderen is toen het idee geboren, voortaan de roem op de planken gezamenlijk te oogsten en by elkaar te blijven. Het duo Wi-Jo was geboren, het duo, dat nu, in 1949 zijn vjjftien- z z doken Wim en Jo onder, om na de bevrijding weer te voorschijn te ko men. Hun eerste avond na de bevrijd ding was in Haarlem in het concert huis voor de B.S. Enkele maanden lang werkten zij toen weer met z'n tweeën, tot Peter Presti, de gooche laar, Riet Stam, accordeon en Jan de Wit, piano hun duo weer op peil brachten. Later kwamen er nogmaals mutaties. Professor Remidol verving1 Presti, Liesje Morsch wijdde haar krachten aan de ploeg', Annie Hof kwam aan de piano. En ten slotte ver ving Ria Brinkman Liesje Morsch. In deze combinatie trekt het gezelschap nu door het land met de jubileum tournee, die Zaterdag 15 Januari be gint. Radio-ar tasten. Veel kunnen de kleinkunst-artisten nog vertellen van hun belevenissen in die afgelopen vijftien jaar. Van lo geerpartijen in de deftigste slaap kamers en in hooibergen, van de keer, toen zij op Schiermonnikoog drie da gen insneeuwden, van razzia's in volle zalen in Noord-Brabant tijdens de be zettingsjaren en nog tal van herinne ringen meer. Met trots halen zij bij voorbeeld op hoe minister In 't Veld, destijds burgemeester van Zaandam, meerdere malen van zijn enthousiasme blijk gaven. Maar zij zijn het er over eens, dat de factor, die een groot deel bijdroeg tot hun populariteit de radio was. Reeds in 1935 kwamen zij voor de microfoon in een streekuitzending van de V.A.R.A. en sindsdien traden zij reeds 34 maal voor de radio op. Binnenkort, op 13 Januari kan men hen weer beluisteren. Dat is dan de levensloop van het duo Wi-Jo, dat reeds zovelen een aan gename avond heeft bezorgd, niet al leen in Noord-Holland, maar door het gehele land, tot in de verste uithoe ken toe. En hoewel het brengen van steeds wat n: i het voldoen aar. de vraag van het publiek altijd weer grotere moeilijkheden meebrengen, twijfelen zij er niet aan, of zij zullen ook in de toekomst er in slagen, hun reputatie hoog te houden. Zij gaan dan ook het zestiende jaar van hun bestaan met vertrouwen in, gesterkt door de mening, die het publiek, dat grote onberekenbare publiek, over hen heeft. jarig jubileum viert. Levensloop met stijgend succes Op 20 Januari 1934 traden Wim en Jo tezamen voor het voetlicht, voor het eerst in hun nieuwe combinatie, met een eigen programma. Hoe raar een stuivertje kan rollen blijkt wel uit het feit, dat degeen, die in die lang vervlogen jaren hun eerste teksten schreef (op zijn ziekbed en louter uit liefhebberij) thans adjunct-directeur van de Alkmaarse distributiedienst is, de heer N. Splinter. De man, die toen de muziek maakte was Jan v. d. Brink en wat meer zegt, hij doet het nu, bij het derde lustrum nog. Daar stonden ze dan samen, nu eens in een dorp, dan weer in een stad en ze brachten een liedje, een praatje, een voordracht, een schets. Het kwam voor, dat ze tezamen 22 nummers iri een programma brachten. De hele avond moest immers gevuld worden? En dan droegen ze vaak drie costuuma over elkaar, om hun programma non stop te kunnen houden. Dat dit dus in het begin zwaar werken betekende, spreekt wel vanzelf. Daar kwam nog 6ij, dat het duo Wi-Jo niet over een vaste pianist beschikte, zodat steeds vooraf repeteren noodzakelijk was. Zo werkten ze twee, drie, vier, vijf jaar met steeds stijgend succes. Vanaf het begin al brachten zij hun num mers in eigen décor en zorgden ook voor een eigen verlichting, zodat ze van niemand afhankelijk waren. Hol landse voordrachten, schetsen in West fries dialect, vooral Jo de Leeuw is daarin specialist, wisselden elkaar af in bonte rij. Nieuwe bezettingen. Toen kwam er een verandering in het programma. Op 23 Juli 1939 trad de eerste vaste medewerkster bij het duo op, Loekie Tap, het Alkmaarse meisje, dat met haar dansen bijdroeg tot het succes van de opvoeringen. Een jaar later heeft het -meisje het duo weer verlaten en toen brak een moei lijke tijd aan. De oorlog belette de eer ste maanden het opfreden, maar later is men toch weer begonnen. In 1942 breidde het ploegje zich uit tot 6 per sonen.De Kamiki-Hawaiïans (drie meisjes en een gitaar) en de vaste pia nist Wim Lenselink, allen uit Haar lem, kwamen het gezelschap verster ken. Deze combinatie heeft ook een jaar stand gehouden, tot de Rico's (twee meisjes en een gitaar) hun in trede deden tezamen met Oebe Boots- ma, de pianist uit Schoorl. Het optreden werd steeds moeilijker. De bezetters, in combinatie met hun vriendelijke vrienden van de land wacht grepen iedereen, op wie zij de hand konden leggen. Lang hebben de artisten van de groep Wi-Jo het kun nen uitzingen, maar toen zij verschil lende malen door het oog van de naald gingen, toen zij de grijpende handen van de landwacht aan den lijve voel den, was de maat vol. In Juni 1944 Dezer dagen liet de Haagse politie een vrachtauto stoppen, omdat de ver lichting niet in orde was. De chauf feur bleek onder Üe invloed van alco hol te verkeren en was niet in het be zit van de vereiste papieren. Een tweede inzittende werd weggezonden om een man te halen, die wel in het bezit van de papieren zou zijn. Na enige ogenblikken verscheen deze ter plaatse, doch bleek ook onder drank invloed te kerkeren en van het tonen van de papieren kwam niets. Wel maakte de tweede inzittende vafl de auto het de politie zo lastig, dat hij met gebruikmaking van de gummistok werd verwijderd. Van deze gelegen heid maakte le laatstaangekomene ge bruik om in de auto te springen en weg te rijden. Een der aanwezige agenten van politie sprong op de tree plank, doch moest daarvan weer af springen, omdat hij anders bekneld geraakt zou zijn tussen de vrachtauto en een geparkeerde taxi. waarmede de vrachtauto in botsing kwam. Enige schoten werden gelost, doch de be stuurder reed door. Een achtervolging werd ingesteld en even later werd dc vrachtauto onbeheerd gevonden op het trottoir in de Riemerstraat. In de cabine van de auto en in de voorruit waren kogelgaten. Van verwondingen is niets gebleken. Het onderzoek wordt voortgezet. BEZETTINGSSTATUUT OP 17 JANUARI ONDER DE LOUPE. Groot-Brittannië, Frankrijk en ook de Verenigde Staten hebben 17 Januari aangenomen als datum voor de heri. vatting te Londen van de onderhand® lingen inzake het bezettingsstatuut vatj Duitsland, waarover te Frankfort be* sprekingen waren gevoerd door litaire gouverneurs, de generaais Cïap,

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5