Siad en Omgeving Wijlen Mr. C. A. de Groot ter aarde besteld AGENDA Bond van Zangkoren in Noord- Holland bijeen Opperwachtmeester N. Waterdrinker te Heiloo gehuldigd Alkmaarse B< Vele sprekers stelden zijn verdiensten in het licht Concours dit jaar in Hoogkarspel zen kwart eeuw bij de politie St. Pancras De Rijp Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Het lo De Voetbaluits Zaterdagmiddag vond op de gemeentebegraafplaats de teraardebestelling plaats va* wijlen de heer mr. C. A. de Groot. Onder de velen, die de deken der advocaten de laatste eer bewezen, merkten wjj op de president van de rechtbank, mr. van Regteren Altena, de loco-burge meester, de heer G. van Slingerland, de commissaris van politie, de heer Dreeuws en vele andere autoriteiten. Verscheidene leden van de zittende en staande magistratuur en vrijwel de gehele balie waren aanwezig, toen de rouw stoet op de begraafplaats arriveerde. De kist was onder een schat van bloemen bedolven. Als eerste spreker trad de wethouder en wnd. deken der advocaten, mr. A. J. M. Leesberg, naar voren. Mr. Lees berg zeide, dat hetgeen reeds over de diep betreurde deken der advocaten is gezegd, geen ijdele klanken en woor den zijn. Nu het stoffelijk overschot aan moeder-aarde wordt toevertrouwd, moet men bidden, dat zijn Schepper hem genadig zal zijn. Mr. van Regteren Altena zei, dat het zoeken van mr. de Groot naar een perfecte vorm paste bij diens wezen. Spreker dankte de overledene voor de wijze waarop deze hem steeds tege moet is getreden. Dr. F. Frederikse sprak hierna na mens de afdeling Alkmaar van het Nederlandse Rode Kruis, waarvan mr. de Groot meer dan dertig jaren lid was. Spreker betuigde namens de af deling en het hoofdbestuur zijn mede- laven en was er zeker van, dat' men dit ijverige lid zeer zal missen. Di-. Mol, die sprak namens de zeer vele vrienden, die de overledene zich heeft verworven, herdacht de avonden, die men gezamenlijk in de kegelclub heeft doorgebracht. Dr. Mol sprak nog enkele persoonlijke woorden en dankte mr. de Groot voor alles wat hij voor zijn vrienden heeft gedaan. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door de loco-burgemeester, de heer G. van Slingerland. Deze bracht de vele functies die de over ledene heeft vervuld en de grote plaats, die hij daarbij innam, in herin nering. In het gemeentebestuur was mr. de Groot een zeer geziene figuur. Ook in het college van B. en W. was hij de juiste man op de juiste plaats. De heer Van Slingerland dankte voor alles wat mr. de Groot voor Alkmaar heeft gedaan. „Zijn werken was een voorbeeld voor ons allen", aldus de loco-burgemeester. De heer Grondsma. die de Openbare Leeszaal en Boekerij vertegenwoor- d'gde, zeide, dat het bestuur van de Leeszaal zeer dankbaar is voor alles wat de overledene voor deze instelling heeft gedaan. Evenals de voorgaande sprekers richtte de heer Grondsma zich met een speciaal woord tot me vrouw de Groot. Een zuster van mr. de Groot dankte tenslotte allen voor de eer, haar broe der bewezen. Zij dankte de overledene voor de vele hulp, die hij steeds heeft geschonken. Ds. van Wijk haalde Matth. 25 vers 19 tot 21 (de gelijkenis dertalenten) aan en sprak naar aanleiding hiervan enkele gevoelvolle woorden. De plech tigheid werd besloten met het bidden van het „Onze Vader" De heer Anderson nam afscheid van de Postharmonie Zaterdagmiddag nam de Postharmo nie officieel afscheid van haar diri gent, de heer Anderson. Hiertoe waren de leden van de Post harmonie, genodigden en belangstel lenden in de grote zaal van 't Gulden Vlies bijeengekomen. Omstreeks 3.30 uur kwam de schei dende dirigent met zijn familie bin nen. Een pittige mars verwelkomde hen en bij het aanhoren van deze mars zullen de meesten zich wel gerealiseerd hebben, wat het moet betekenen van een dergelijk corps afscheid te moe ten nemen. Vooral als men weet, dat de Heer Anderson ongeveer 11 jaar geleden begon met een aantal leden, waarvan het grootste deel geen mu ziek kon lezen. Dit releveerde voor zitter Visser naast de vele prettige herinneringen, die de Postharmonie en haar dirigent in de loop der jaren ver zamelden. Er is nu eenmaal een tijd van komen en een tijd van gaan, zei de heer Vis ser, al valt het weieens moeilijk dit onder ogen te zien. Maar U kunt met trots terugzien op de resultaten, die U heeft bereikt en waarvoor wij allen U zeer erkentelijk zijn. Wij laten het daarom niet bij woorden en bieden U een geschenk aan, dat niet uit de kas doch door de leden van de Postharmo nie bijeengebracht is. Het geschenk was een fraaie rook tafel met garnituren, benevens een oorkonde, 'waarbij de heer Anderson tot ere-dirigent van de Postharmonie werd benoemd. Vervolgens spraken de bescherm heren van het corps, de heren Fischer en Verhagen. Ook de ere-commissaris Mr. C. J. de Lange gaf van zijn be langstelling blijk en voerde namens de 8 October-vereniging het woord. Uit al deze speeches en uit de brief, die het Oranje-comité had gestuurd, sprak oprechte bewondering voor de muzi kale prestaties van de heer Anderson en de bloemen en geschenken, die hem deze middag werden aangeboden, wa ren een tastbaar bewijs van die waar dering. Nadat er thee was geserveerd, werd er een smalfilmpje gedraaid, dat aar dige momenten uit de geschiedenis van de Postharmonie te zien gaf. De heer Anderson heeft nu officieel afscheid genomen, maar nog lang zal zijn naam bij de Postharmonie in ere worden gehouden. „Ambtenaar, geef ons een huis" Gisteravond is wel duidelijk gebleken, dat het woningnood-probleem in het middelpunt der belangstelling staat. De zaal van het Gulden Vlies was tenmin ste totaal uitverkocht, toen de speel- groep Amst. Volkstoneel „De Jordaan op de planken" een voorstelling gaf van Albert Wellings tijdbeeld: .Ambte naar geef ons een huis". Als voorbeeld ziet men het woning nood probleem in het volkse milieu van de Jordaan. Alle onenigheden, die ontstaan door inwoningen en het zonder vergunning betrekken van een huis enz. worden in het café in de Jordaan behandeld. Andere moeilijkheden zijn tevens fragmentarisch verwerkt. De caféhouder en zijn vrouw, hun zoons Jan en Henk, Door, eerst de ver loofde van Jan, later de vrouw van Henk, Mien Willems de vrouw met haar dochtertje die haar huisje uit moet, Piet de visboer en Aal werkzaam in het café zijn de hoofdfiguren, terwijl ook de „niet anders kunnende" ambtenaar niet ontbreekt. Een groep amateurs uit de Jordaan heeft dit stuk op echt ori ginele wijze gespeeld en gezongen. Door, Henk, de caféhoudster, Mien Wil lems, Piet en Aal bleken zich op net toneel goed thuis te gevoelen en wisten met diverse bijfiguren het geheel tot een succes te maken. Zij werden aan 't slot met een luid applaus beloond. Namens het Alkmaarse „Koepel"- comité werden door de heer Putman ran Mien Willems bloemen aangebo den die bedoeld waren voor het ge hele ensemble. G. DIERENBESCHERMING Zaterdagmiddag is op de Laat door een auto aangereden een bruin hondje. Kentekenen: bruin, witte borst, reu, pl.m. 1 jaar oud. Het diertje wordt thans verpleegd ten huize van de in specteur. De eigenaar wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk te melden. Ter beschi king een mooi wit katertje pl.m. 4 maanden oud. Adres C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. De naam van onze stadgenoot, die slaagde voor het examen Boekhouden Associatie was in tegenstelling met hetgeen eerder werd gemeld de heer H. A. van den Hoef. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Bambi (tot 14 jaar onder geleide); Victoria Theater, uur: Bloed en zand (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De avonturen van Robin Hood (14 jaar). DINSDAG Bioscopen als Maandag. BONNEN HALEN Alkmaar: U en V. Broek op Lan- gendijk: Alle inwoners. Kees Hana sprak voor de Nat. Hist. Vereniging Voor bovengenoemde vereniging hield de heer Kees Hana een voor dracht over de wadden, schorren en slikken, een onderwerp, waar de spre ker wel bijzonder in thuis is. Achter eenvolgens behandelde hij de aanslib bing en de duinvorming en in verband daarmede de plantengroei en dieren wereld. Aan de hand van buitengewoon fraaie opnamen zagen wij, hoe door wind en getij opbouw en afbraak plaats hebben en hoe de eerste planten, de pioniers, tot de duinvorming meewer ken. Tevens wees spr. op de aanpas- sing van de plant aan deze wisselende omstandigheden, o.a. bij de helm, die niet verder onderstuift dan de aren, zodat het zaad toch kan worden ver spreid- Vervolgens waren de zoetwater- plassen en duinpannen aan de beurt mt hun rijke plantengroei: orchideeën, wintergroen, parnassia, enz. Op de slik ken maakten wij kennis met de zee- pieren, die de grond vruchtbaar ma ken, de alikruiken, die prachtige spo ren trekken, en de kokkels, die duide lijk de openingen lieten zien, waardoor het voedingswater in en uitstroomt. Microfoto's werden vertoond van de larve van het goudkammetje, de worm die een huisje van zand maakt en de kristalwieren, die als een vlies bij eb op het slib achterblijven. En dan de „wandeling" over het wad! Kousen en schoenen uit bleek hier wel het beste, Op het eiland Ameland zagen wij de geweldige afbraak van het duin, waar door de klei weer zichtbaar werd, met duidelijke hoefafdrukken, een schedel van een paard en resten van water putten, overblijfselen van het dorpje Sier, dat a.h.w. door de duinen was overspoeld. Tot slot besprak Kees Hana nog de architectuur vin de boerderijen, woonhuizen en kerkjes op de wadden eilanden. Daar de voorzitter, dr. Swaner arg- de Veye door ziekte verhinderd was, bedankte de secretaris, de heer Dorge- lo, de spreker voor zijn leerzame en boeiende voordracht. Het was een prachtige avond. ARKA ORGANISEERT EEN FEESTAVOND Dinsdag 1 Februari zal in hotel „Vic tory" een feestvergadering worden ge houden van de Alg. R.K. Ambtenaren- ver. afd. Alkmaar. Het bestuur heeft voor deze feestavond uitgenodigd de heer Ben van Hest, voordrachtkunste naar te Den Haag en de heer F. V/. Kooijman te Tilburg, (een der schrij vers van „Pelgrims naar de Una Sane ta"), die een causerie zal houden over een onderwerp, dat alle aanwezigen zal interesseren. Het geheel zal worden aangevuld en opgeluisterd door een orkest. Schoten klonken in de nacht Vrijdagavond omstreeks elf uur be gaven een bewoner van het Hoever- pad, J. P. K. en zijn vrouw zich naar huis. Op enige afstand van zijn woning zag de heer K. twee mannen langs de slootkant liggen, die zich kennelijk voor hem verborgen. K. bracht eerst zijn vrouw naar huis en ging toen op onderzoek uit. Bij zijn komst vluchtten de mannen het wei land in en waadden door een sloot. Zij zetten hun tocht door het weiland voort, tot zij de Hoevervaart bereik ten. Ook voor deze hindernis bleven zij niet staan, doch sprongen pardoes in het water. Aan de overkant van de vaart gekomen namen zij de vlucht In de richting van de v. d. Woudestraat. Toen de heer K. de mannen bijna had ingehaald, keerde een zich om en zei: Ga terug of ik steek je kapot". K. achtte het toen raadzamer een daar wonende wachtmeester van de Rijks politie te waarschuwen. Deze som meerde de mannen te stoppen; toen zij hieraan niet voldeden loste de wachtmeester enkele schoten. Niette min wisten beide mannen te ontko men. Toen de heer K. later thuiskwam, vond hij achter zijn woning een jute zak, waarin zich acht eenden van zijn buurman bevonden. Men had dus ken nelijk met eendendieven te doen. De buurman verklaarde, dat de laatste weken al een twintigtal eenden van hem gestolen zijn. De politie heeft het onderzoek ter hand genomen. Burgerlijke Stand Geboren: Albeitine M, dochter van J J Beaumont en J de Haas Jacoba, dochter van F stuiver en C Vogelppel Anna C dochter van C W van der Sluis en F Scheffer Simon C, zoon van J Spaans en A C van Liere Cornelia J A, dochter van J de Werae en S Dijkgraaf Maria C E, dochter van P A Jacobse en W M Lantman Overleden: Cornelis P de Jong 77 jaar, gehuwd met G Zuiker Cornelis A de Groot, 60 jaar, gehuwd met A J H Meijerink Adrianus Bellis, 75 jaar, we duwnaar van M Nederveen Margere- tha W Schokker, 87 Jaar, weduwe van J F Grcenenberg PAARD SLOEG OP HOL Zaterdagmiddag wilde men 'n zware ijzeren grasrol van het voetbalveld van de Alkm. Boys aan de Westerweg, over brengen naar het voetbalveld van RK AFC. Men had een paard voor de rol gespannen dat, toen men op de harde weg kwam, schrok dit van 't geratel van de rol. Het paard sloeg op hol en de naast het dier lopende voerman moest tenslotte de teugels los laten. Ter hoogte van de gevangenis werd het paard door dè in Alkmaar gelegerde soldaat P. Pikaar uit Leiden bij het hoofdstel gegrepen en terzijde van de weg gedrongen, waar het tot stilstand kwam. VECHTPARTIJ OP DE LAAT In de nacht van Zaterdag op Zon dag kregen op de Laat, nabij de Bloem- straat, twee personen ruzie. Zij ver keerden beiden onder invloed van sterke drank. Een 52-jarige voorbij ganger wilde beide mannen kalmeren. Zijn vredelievende stemming werd ruw verstoord, toen hij van één van de mannen zo'n klap kreeg dat zijn neus been beschadigd werd. De man begaf zich naar het politiebureau, waar hij op zijn beurt gekalmeerd werd, doch dit ging rustiger. Tegen de ruwe drinke broer kon procesverbaal worden opge maakt. ZEVEN JAAR VOOR ALKMAARDER De Bijz. Raad van Cassatie veroor deelde Zaterdag de Alkmaarder A. P. M. tot 7 jaar gevangenisstraf met af trek. Wegens verraad was hij door het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam tot 12 jaar veroordeeld. De raad achtte M. echter minder toerekeningsvatbaar. Vijfentwintig jarig bestaan in zicht Talrijke afgevaardigden van de Bonc van Zangkoren in Noord-Holland kwa men gisteren noder leiding van voorzit ter P. J. Mink in het Paviljoen Kin- heim te Alkmaar bijeen om een agenda van niet minder dan twee en twintig punten af te werken. De voorzitter moest in zijn openings woord helaas constateren, dat het de Bond in het afgelopen jaar minder gun stig was gegaan. Zes koren waren door allerlei oorzaak uitgetreden, terwijl het concours te Midden-Beemster een fi nancieel tekort had opgeleverd. On danks dat blijven wij ons best doen voor de koorzang. De voorzitter had onlangs een verga dering van koordirigenten te Utrecht bijgewoond. Hierop waren enkele richt lijnen besproken, waarmede men wil trachten het peil der te zingen werken op hoger niveau te brengen. Een cen trale commissie zou zich bezig moeten houden met de keuze der verplichte werken voor de zangwedstrijden. De voorzitter verwachtte van een en ander niet te veel. Het volgende belangrijke punt was het jaarverslag van de secretaris, de heer K. Burger uit Andijk. Ook hij memo reerde het concours te Midden-Beem ster, waaraan door 26 koren werd deel genomen. De resultaten van de zang zijn nog niet zó als vóór de oorlog. De wisselprijs ging van IJmuiden naar St. Pancras. Alle leden kregen 't bonds lied „Wij zangers" toegezonden. Als muzikaal adviseur van de Bond is be noemd de heer Jac. Bonset. Het rapport van de commissie tot na zien van de rekening over Ï948 was gunstig. Naar aanleiding van de reke ning zelf en het tekort op het con cours meende Hauwert, dat wellicht kan worden volstaan met één inplaats van twee dagen. Dit zal bij grote deel name volgens de voorzitter echter niet mogelijk zijn. Verhoging afdracht aan het H.B. Een uitgebreide discussie volgde op het voorstel van het Hoofdbestuur om de jaarlijkse afdracht per lid van f 0,30 op f 0,50 te verhogen. De algemene prijsstijging op elk gebied maakt het noodzakelijk. Dit jaar hoopt de Bond zijn 25-jarig bestaan te hedenken. Wil men iets extra's doen dan zal er ook geld voor moeten komen. De mu zikale adviseur zal ook een zekere ver goeding moeten hebben. Het voorstel werd aangenomen. Hetzelfde geschied de met de begroting, die sluit op een bedrag van f 410,70. Een bestuursvoorstel betreffende een wijziging van art. 8 van het reglement met een amendement van Grootebroek en inhoudende dat eventuele vacatures in het H.B. zullen worden voorzien uit de leden van de verenigingen zelf, ter wijl een zittend bestuurslid bij uittre ding van zijn eigen koor als zodanig niet behoeft af te treden, werd aan vaard. Een bestuursverkiezing wegens pe riodiek aftreden van de heren C. Balk en A. Lek deed beide heren weer met grote meerderheid van stemmen hun zetels innemen. In de vacature C. Kos ter werd gekozen de heer Hellenberg uit Beemster. Het nieuwe concours. Belangrijk was ook het besluit om dit jaar op uitnodiging van „Thalia" te Zaterdagochtend werd op de post van de rijkspolitie, tegenover 't Raad huis te Heiloo, het 25-jarig ambts jubileum van de opperwachtmeester N. Waterdrinker gevierd. In de met een reusachtige rood-wit-blauwe vlag en bloemen versierde post was een groot aantal mannen van de rijkspolitie en genodigden bijeengekomen om de op perwachtmeester op ondubbelzinnige wijze van hun gevoelens te doen blij ken. Onder de genodigden bevonden zich o.a. de kapitein Van der Steur, de oud- wnd. burgemeester van Heiloo de heer Vennik, burgemeester J. J. Nieuwen- huijsen van Limmen, terwijl later ook burgemeester Kalff van zijn belangstel ling deed blijken. De eerste wachtmees ter Van Rooy, die de functie van cere moniemeester waarnam, kweet zich op uitstekende wijze van zijn taak. Als eerste spreker nam wachtmeester Visser van de groep Heiloo het woord. Spreker zei, dat de mannen van deze groep zeer erkentelijk zijn voor de wij ze waarop de opperwachtmeester steeds hun ambtelijke en sociale belangen be hartigt. Het personeel, dat nooit tever geefs een beroep op hem doet, schonk samen met de leden van de districts staf een rooktafel. Een van de mannen De Alkmaarse biljart- competitie De stand der cadre-klasse op 14 Jan. was: Optimisten 4095 444 9,22 37 Drie Ruiten 3484 429 8,12 33 Z.E.K.Z.? 3806 513 7,41 33 Excelsior 4490 484 9,27 30 Onder Ons 2774 460 6,03 27 Biljartver. Optimisten kampioen. Voor de 2e plaats is een barrage- partij gespeeld tussen Drie Ruiten Z.E.K.Z.?, welke door de „Drie Ruiten" is gewonnen en dus 2e geworden is. Hoogkarspel, mede in verband met het 65-jarig bestaan van dit koor het jaar lijkse concours te Hoogkarspel te doen plaats vinden. Er is een mooi terrein, vertelde de afgevaardigde en bü slecht weer kan het concours er toch ook doorgaan. JOp verzoek van andere ko ren zal het tijdstip iets vervroegd wor den en verschoven worden naar de maand Juni. Talrijke voorstellen kwamen ter ta fel. Dat van drie koren om te verbie den, dat in de erewedstrijd een nummer wordt gezongen, dat ook 's middags al werd gebracht, vond algemene bijval. Evenals dat om punten toe te kennen in de erewedstrijd. Het zal een juiste beoordeling bevorderen. Het voorstel van Andijks Gemengd Koor om geen nummers als verplicht aan te wijzen van in de jury zitting hebbende com ponisten, bracht vele tongen in bewe ging. De heer Jonker uit Schoorl kon het daarmede niet eens zijn. Het zou het peil van de zang niet verhogen, om dat de juryleden dikwijls de meest ge wilde liederen schreven. Hij adviseerde het zó te stellen, dat men niet verplicht zou zijn een werk van een jurylid te nemen. Men schakelde hier de muzika le adviseur in. Als een werk van een jurylid niet goed is, moet het afgewe zen worden. Op dit punt kwam men nader terug bij de bespreking van een voorstel van Niedorps Gemengd Koor. dat een puntenwaardering voor het vrije werk wilde toekennen, ten einde het gehalte der te zingen werken op te voeren. Het H.B. stond hier wel sympathiek tegenover, maar achtte het middel bezwaarlijk. Ook hier zal de muzikale adviseur worden ingeschakeld. Teneinde zeker te zijn, dat het gekozen werk geschikt is, zende men het vóór half Maart aan de secretaris, die het dan aan de heer Bonset met dat doel zal doen toekomen. Uit een groslijst werden tot juryle den voor het concours te Hoogkarspel gekozen de heren F. J. Roeske. Nic. Hoogerwerf en Jac. Bonset. Tijdens de rondvraag meldde de vereniging „Zang doet leven" uit Oostwoud zich aan als lid van de Bond. Met dit prettige slot en het „Tot weersziens op 't concours' van de voorzitter, kwam een einde aan deze vergadering, die voor koren en zang in Noord-Holland ongetwijfeld haar vruchten zal afwerpen. Onderscheiden Naar wij vernemen is onze stadgenoot M. A. Heijnis, dienstplichtig soldaat der 7 Dec. divisie in Indonesië onderschei den met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau met ie Versierselen der Zwaarden. VOOR WONINGZOEKENDEN De wethouder van Volkshuisvesting is verhinderd Woensdag 19 Januari a.s. spreekuur te houden. WARMENHUIZEN 15 Januari 5000 kg rode kooi 8.80—10,90; 3000 kg gele kool 7.40—7.80; 50o kg Deense witte kool 6,40 NOORDSCHARWOUDE 17 Januari 58,000 kg rode kool 9,40—10,50; 16,000 kg 'gele 'kool 7,90—8,40; 190,000 kg witte kool 6,90; 70,000 kg uieri: gewone 8,40 grove 7,40 en drielingen 6,40; 5000 kg peen; II 6,10 en III 5,60; 43W kg bieten: I 6,30—6.90 en II 4.90 BROEP OP LANGENDIJK, 17 Januari 40,000 kg rode kool 9,409,70; 38,000 kg gele kooi 6.90—8.20; 10,000 kg groene kool 9,90—14,20; 80//>ü kg Witte kool 6,98 30,000 kg uien 7,40—8,30 Excelsior Optimisten Drie Ruiten Volharden Driesprong Gekr. Valk Alc. Victrix Onder Ons Z.E.K.Z.? Lindenhoek Excelsior A Harmonie Excelsior B Stand A-klasse. 6916 1572 4,39 !-3 7095 1608 4,41 75 5483 1611 3,40 73 6729 1699 3,96 72 5804 1518 3.82 69 4834 1619 2,98 67 4721 1538 3,06 38 5165 1809 2,85 39 B-klasse. 5579 1766 3,15 94 4958 1912. 2.59 94 6103 1792 3,40 01 5116 1758 2,91 O1? 4926 1821 2,70 65 Optimisten 4753 1896 2,50 60 Volharden 5110 1912 2,67 56 Drie Ruiten 4059 1660 2,44 48 De verenigingen Z.E.K.Z.? en Linden- hoek hebben een barragewedstrijd ge speeld die door ZEKZ? gewonnen is, zodat deze als kampioen uit de strijd gekomen is. Stand G-klasse. Driesprong 4020 1704 2.35 83 Alc. Victrix 3575 1710 2,09 83 Z.E.K.Z.? 4298 2052 2,09 7? Lindenhoek 3473 1877 1.85 70 Onder Ons 3736 2228 1,67 70 De Waag 4196 2010 2,08 57 Gekr. Valk 3563 1874 1,90 52 Volharden 3243 1967 1,64 40 D-klasse. Excelsior 3608 2065 1,74 98 Alcmaria 3283 1964 1,67 93 Drie Ruiten 3125 1825 1,71 78 Driesprong 3224 1810 1,78 63 Harmonie 3052 2148 1,42 61 Gekr. Valk 3195 2302 1,39 61 Optimisten 3266 2397 1,36 51 De Waag 2446 2121 1,15 47 Lindenhoek 2487 2463 1,00 32 (Kolommen resp.: caramboles, beur. ten, gemiddelde en punten). KAMPIOENSCHAP 4e KLASSE LIBRE Na een zeer spannend verloop (Zondag middag waren er nog vier candidaten n 1 Van Baden, Hecker, Prins en Bakker), Is het Van Baden gelukt het kampioen schap in deze klasse de behalen Hier volgt de eindstand. Van Baden 7 504 235 2,14 14 11 Prins 7 433 204 2,22 13 10 Hecker 7 521 264 1.97 13 9 Bakekr 7 513 226 2,26 17 8 Bobbeldijk 7 487 254 1,97 15 7 Jansen 7 459 242 1,89 13 6 Haasbroek 7 399 240 1,66 19 5 Quant 7 302 228 1,32 13 Nadat de heer P Rolie de prijzen had uitgereikt en alle spelers op de van hem welbekende manier had toegesproken bracht hij dank voor de prima organisatie aan de Biljartvereniging „De Waag'' Na mens de spelers dankte de heer Jansen voor de prima regeling der wedstrijden had een schilderstuk gemaakt, waarop I de wapens van de gemeenten, waar de I heer Waterdrinker gediend heeft (Z. erj N.-Schermer, Schermerhorn en Heilooj I waren afgebeeld. Onder de wapens wa- ren de jaartallen aangebracht. Ook met j dit werkstuk bleek de jubilaris zeer blij te zijn. Mevrouw Waterdrinker, die i evenals haar man, steeds veel belang. stelling toont voor het welzijn van de leden der groep, werd verrast met een mand bloemen. Voorts waren er bloem stukken van de Ned. Politiebond enf de schietvereniging Castricum. De districtskapitein Van der Stem-1 meende, dat goede wijn geen krans be hoeft. Hij hield zich echter niet geheel en al aan dit spreekwoord, door nog j enkele sympathieke woorden tot de jubilaris te richten. Adjudant Van Uden, die namens het l personeel van de districtsstaf sprak, meende, dat niet het behalen van een I ambtsjubileum belangrijk is, doch de manier waarop dit wordt behaald. Spreker ging de loopbaan van de jubi. j laris na en wees op het grote aandeel dat de heer Waterdrinker in het ver zetswerk heeft gehad. Burgemeester Kalff meende, dat de verhouding tussen hem en de groep en I in het bijzonder met de leider van de groep, uitstekend was. Aan de vele wel gemeende woorden van lof die de „op-I' per" al in ontvangst had moeten ne men, kon hij, naar zijn zeggen, maar weinig toevoegen. De laatste spreker, de heer Vennik, I zei dat het hem genoegen deed de I opperwachtmeester zo van alle kanten te horen prijzen. Zijn vriendschap metj de jubilaris stelde hij op hoge prijs. De jubilaris dankt. Hierna nam de heer Waterdrinker I zelf het woord. Hii dankte alle sprekers I voor hun vriendelijke en waarderende woorden en zei er van overtuigd te zijn, dat ze van harte gemeend waren. Spreker zeide, dat een 25-jarig jubi- I leum geen verdienste is, doch een her denking, de goede gewoonte getrouw. L De opperwachtmeester ging in gedach ten zijn loopbaan na en zeide, dat hij I steeds geprobeerd had de voetsporen I van zijn vader te drukken. Spreker be loofde, dat hij en zijn mannen alles I zouden doen om de groep Heiloo tot H een van de beste groepen in den lande li te maken. De heer Waterdrinker dank te ten slotte allen, die deze dag voor| hem onvergetelijk hadden gemaakt. Juist toen de opperwachtmeester zijn I toespraak had beëindigd, reed een or-1 geldraaier ongestraft met paard en wa gen het trottoir op en speelde voor de I ramen van de post het „Lang zal hij I leven". Deze aardige attentie werd door alle aanwezigen met een driewerf hoe ra voor de jubilaris en zijn vrouw be sloten. Hiermede was het officiële gedeelte afgelopen. Men bleef toen nog geruime tijd gezellig bijeen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: een winterregen jas, bruin gevoerd; een geblokte sjaal; enkele hand schoenen en wanten; kinderschoentje Verloren: een bruine boodschap- j pen tas; een dames-armbandhorloge; een g blauwe wollen sjaal; een bruin school- étui met inhoud In lichtingen te bekomen bij de Rijks- politie, posf. Sint Pancras en ten Gemeen te-huize BOND VOOR STAATSPENSIONNERING Woensdag aanstaande wordt in de to neelzaal „Vrone" alhier, een propaganda- avond gehouden van de Bond voor Staats- pensionnering De heer A Greeuw uitj Heiloo zal een propaganda-rede houden met als onderwerp: „Wat minister Drees ons heeft gebracht" Verdere medewer king wordt verleend door het Cabaret gezelschap „Onder eigen vlag" DE BEVOLKING VAN 1948 De bevolking bedroeg op 1 Januari 19# in totaal 1515 personen (790 mannen en 725 vrouwen) Door geboorte en vesti ging vermeerderde, dit getal in 1948 metl 124 Door vertrek en sterfte werd een I vermindering van 94 geconstateerd Toclifi groeide het bevolkingsaantal dus en komtl men per 1 Januari 1949 op 1545 inwonersI JONG-HOLLAND NIEUWS Het was een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige tegenstanders, die Jong 1 Holland II en Andijker Boys I Zater dagmiddag tegen elkaar speelden. Jong| Holland II won de wedstrijd met 4—2, en verdiend! Hierdoor is Jong Holland; opgeschoven naar de tweede plaats, die I zij echter deelt met de Andijker Boys, 117. De veldwachter heeft alles in zi.in boekje genoteerd. „Ik zal ervoor zorgen, dat die drie brutale rakkers eens gauw gegrepen worden", zegt hij. „Ik ga nu dadelijk op pad om die deugnieten te vangen". „Ik ga met u mee", roept de heer Vossema. „En ik ook!" zegt de schilder. Maarwaar moeten Pim, Pam en Pom gezocht worden? 118. Allereerst gaat de veldwachter, vergezeld van de heer Vossema en de schilder, naar Moeder Woeffie toe. Diel kan hen echter niets vertellen. Het! enige wat zij weet, is, dat haar drie rakkers op weg zijn gegaan om iets tel kopen. Van de heer Vossema hoorl zij dan, wat Pim, Pam en Pom 0ei kocht hebben. Ze schrikt hevig. „OM als hun dan maar niets overkomen is I roept ze. „Ach wat", antwoordt <jc| sluwe vos. „Denkt u liever aan ffl'JI De schade, die ze mij berokkend heb'| ben". 16 11 3 16 10 4 14 8 4 15 8 2 15 6 5 16 5 4 15 4 5 15 5 2 14 5 0 14 2 3 16 2 2 1 De Kennemei verrassing. 16 12 2 2 16 8 3 5 15 8 2 5 16 8 2 6 15 7 3 5 13 7 2 4 15 5 4 6 13 5 3 5 16 4 1 10 14 3 2 9 16 2 2 12 Slechts twee Alkmaarse behoefde niet naar Utrecht hetgeen weliswaar niet oni A.F.C. had een vrije dag, i «peelden. Het is voor deze ploegen maarse Boys won in een z H.R.C. verspeelde een punt, Als Alkmaarse Boys Zon spel tegen H.R.C. voldoend even op elkaar en wellicht Alcmaria dat heeft geprest mogelijkheid is er als er gi strijd tegen Kinhelm. Randers rekende met Ws punt verspeelden, heeft oo) De Alkmaarse derby R.F daardoor nog in belangrijk D.W.V. en A.F.C. wi eens. D.W.V. en A.F.C. hebber stuivertje gewisseld. A. F. duidelijke cijfers Vrienden sloeg, heeft de leiding ge D.W.V. een puntloze wed Zaandijk speelde. Een go, van Zaandijk, evenals die Eluiter Hilversum, die zow: winning op W.F.C. kon bc De prestaties van Elinck laatste tijd middelmatig. 5 weer van Velox verloren. AFC DWV Spartaan Elinkwijk Velox WFC HVC Vr.schaar Volendam Zaandijk Hilversum Z.F.C. zag zijn kansen o pioenschap weer groter v, een overwinning op O.S.V. derlagen van Westfrisia graafsmeer. Laatstgenoemd zeifs met 40 van De Ke Z.F.C. W.gr.meer T.O.G. W.-Frisia Alcmaria U.V.V. Hercules Rapiditas Kennemers O.S.V. S.D.W. Zilvermeeuwen m: fout. Helder heeft een spaak van Beverwijk gestoken, die nog een kans op de t verloren met miniem ver: meeuwen en V.V.E. maakt ten en bleven dus aan de Succes speelde zowaar K.V.V. en theoretisch blij] voor de Wieringers bestaai laatste plaats af te komen Zilvermeeuw. 15 10 0 I WE 15 8 3 KW 15 7 3 I Beverwijk 14 7 2! Always Forw. 14 6 2 1 ADO 15 3 8 Helder 15 7 0: Vitesse 14 5 3 BKC 15 4 3 i Succes 14 2 4! D.T.S Het is omdat Hollandia strijden te laat is begonne ders zouden de Horinezen i tegenstanders van de Boy werden. HRC moest, eve District I: Xerxes—Storr ADO—Blauw-Wit 1—2, S wijekers 01, Ajax't Go, Haarlem 20. District H: DFCH-DVS Zeeburgia 40, EDODH' Feijenoord afg., VSVNi District III: Zwolse Bc 01, WageningenHengele Ensch. Boys 21, Go Ah< 14, Ensch. BoysBe Qui District IV: JulianaTS mond—VW 1—3, NA( 1—2, MVV—Willem II 1- Spechten' 21. District V: Heerenveen— HSC-Be Quick 0—0, G\ 13, VelocitasLeeuwaj AchillesFriesland 61. District VI: PSV—Eini NOADKerkrade 31, 1 Helmondia 31, Spel. En 11, Longade Baronie 2A: Hilversum—WFC Zaandijk 0—0, AFC—Vj 51, Volendamde Spart; lox—Elinkwijk 21. 2B: OSV—ZFC 0—1, Ut afg., TOGWestfrisia 4 SDW 31, De Kennemer: 4—0. 3A: WE—BKC 2—1, Zi Vitesse 41, Beverwijk- SuccesKW 11, Alwaj ADO 2—1. 3 B: GVO—DTS 2—1, I dia 1—1, Alkm. Boys—Ki SchagenDEM 03. 4 A: LSWWieringer ZeevogelsVrone 22, I 22, Nieuwe NiedorpSc RandersWatervogels 2 4B: SportersZouaven shoppers—Bergen 21. friezen 2—2, De Rijp—Sijb St. GeorgeWW 12. 4 C: CSV—USVU 1—1, 1 31, HSVAssendelft 0—2 C1, RCZMonnikendam 4 E: SDZVVB 0—1, C3. ASVOntwaakt 4 Madjoe 1—0, IEV—DSS

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2