Stad en Omgeving. AGENDA Raad Oude I „De klokken van Cornevllle" Uitstekende opvoering door „Odeon" Koren zongen beschaafd en genuanceerd Drie inbraken in één nacht Juwelen en textiel gestolen De „Alkmaar Packet"- vloot onder de hamer Veel belangstelling, weinig kooplust War.venhuizen Koedijk Sf. Panera s Heer-Hugowaard Gemeenteverslag 1948 Niedorps sportveld wordt verbeterd Plannen nemen vastere vormen aan Ruim f 5600. onvoorzien op begr neest bekende operette van Robert sDannine wisten te hehm.Hen I»e meest bekende operette van Robert Planquette: „De klokken van Cornc- ville" bleek gisteravond in de bijzon der, geslaagde opvoering die „Odeon" er van gaf nog niets van haar aantrek kingskracht te hebben verloren en een stampvol Gulden Vlies heeft de muzi kaal zo mooi geïllustreerde geschiede nis van Germaine en Serpolette, van de oude Gaspard, de markies, Jean Grenicheux en zovele anderen, ten zeerste op prijs gesteld. Het geheel heeft onder de zeer muzikale leiding van directeur Joh. Kuiper en de regie van Jean Robert Jr. grote voldoening geschonken. Men beschikte over een goed orkest (Zaans amusements- en operette-orkest) een uitmuntend koor goede solisten en spelenden en had van toneelaankleding en costuums zeer veel werk gemaakt. Men mag Odeon gelukwensen met een kracht als mevr. I. M. Triest-Boots, die voor ons de grote verrassing van deze avond was. Zij heeft schitterend gezongen en uitnemend gespeeld en daardoor de rol van Germaine tot de hoofdfiguur gemaakt. De aanwezigen lieten hun grote waardering ook dui delijk blijken. Ook mevr. I. Lehneri- Vink een woord van lof voor haar spel en zang als Serpolette. De rol van de oude Gaspard eist heel veel, maar de heer Jean Robert Jr. heeft in alle op zichten meer gegeven dan men mocht verwachten. Een uitstekende prestatie. Als de Markies zag men met genoegen Bob Bruschke. Van de heer Leo Prinz is het zingen voldoende bekend. Hij had bovendien van de rol van Greni cheux een heel aardige opvatting. De heer J. Vreeker bleek als de Baljuw op de goede weg en de heren Stroomer, Vredenburg, Bek en Overtoom toon den zich prijzenswaardige operette krachten. Verschillende dames maak ten in kleine rollen een vlotte indruk en voor het koor een compliment. Eni ge aardige dansen waren ingestudeerd onder leiding van Anne Marie Kühne. Na het daverende slotapplaus werden voor tal van medewerkenden mooie bloemen opgebracht, die door voorzit ter Prinz aan Germaine, Serpolette en vele anderen onder applaus werden ge offreerd. 't Was voor Odeon een suc cesavond. G. De muziek. Dirigent Joh. Kuiper heeft de parti tuur van de Franse componist Robert Planquette mooi gerealiseerd zowel in vocaal als in instrumentaal opzicht. De koren klonken beschaafd en genuan ceerd, en hief. lag w.el hetmuzikaal zwaartepifht vpn deze' avond. Uitalles bleek dat ook" de solisten zich terdege op hun taak hadden voorbereid, zodat in dit opzicht geen ernstige tekorten vielen te constateren. De dames-solis ten bleken meer in hun mars te heb ben dan de heren omdat zij in hun vo cale partijen voortdurend de muzikale Cabaretavond E.V.C. Gisteravond trad in het Wapen van Heemskerk het „G. B. Cabaret" op voor de afdeling Alkmaar van de EVC. In zijn openingswoord zei de afde lingsvoorzitter, de heer C. Torenvlied dat men bij de ontspanning ook de po litieke achtergrond niet uit het oog mag verliezen. Spreker meende, dat van de beloften, die in 1945 via de En gelse zender aan de arbeiders zijn ge daan. niet veel terecht is gekomen. De artisten wilden nu met hun optreden een steentje bijdragen aan de ideolo gische strijd van de arbeiders, aldus de heer Torenvlied. Hierna was het woord aan de artis ten zelf. De politiek, die door alle schetsjes en liedjes was gevlochten, zullen we buiten beschouwing laten. Als we de artisticiteit bezien, moeten we zeggen, dat deze op een hoog peil stond. Hetgeen geboden werd maakte een goed verzorgde indruk en kan uit stekende cabaretkunst worden ge noemd. Na een origineel openingsnummer, getiteld „Gemengde berichten' was de de beurt aan Cor Zwart, die de ont wikkelingsgang van de mensheid op rijm had gezet. Iedere periode van deze ontwikkeling werd afgesloten met een happy ending, tot men kwam aan de .tijd van de atoombom en toen wist ook deze rijmelaar er geen eind meer aan, Uut en Ber Huising met hun liedjes „de drie schippers die in een Amster damse gracht vergingen", en Jan van Oort met zijn accordeon, zij allen de den hun uiterste best de avond te doen slagen en dat gelukte hun ook. Spe ciaal willen wij nog de boogie-woogie noemen, welke in een nieuwe creatie de politiek van Amerika en de sober heid waarin de Nederlandse arbeiders leven, werd uitgedrukt. De heer Wessel Hartog uit Zaandam maakte van de gelegenheid gebruik een korte redevoering te houden. Spr. zeide, dat nu de Nederlandse arbeiders nog verdeeld zijn, de EVC al haar krachten inspant een eenheid te vor men. De heer Wessel Hartog wekte de aanwezigen op de strijd tegen de be zittende klasse met volle kracht voort te zetten. Daar de proteststakingen, die momenteel in Amsterdam worden ge houden in het belang zijn van de ge- he.le arbeidersklasse, moeten de Alk- maarders deze acties steunen, aldus de heer Wessel Hartog. Na deze redevoering ging het G. B.- cabaret voort met haar programma. Evenals dit vóór de rede van de heer Wessel Hartog het geval was, werd de volle zaal een bonte verscheidenheid van zang, voordracht en muziek voor gezet. Deze cabaretavond heeft zeker vol daan aan het doel, dat de EVC zich gesteld heeft. spanning wisten te behouden. Een extra compliment voor de sopraan mevr. Triest-Boots, die een uitnemende vertolking van haar zangpartij wist te geven, ook mevr. Lehnert-Vink deed in haar rol van Serpolette uitstekende dingen. Wat de heren betreft had Bob Bruschke vocaal veel goede ogenblik ken, maar bleef ook wel eens even be neden de maat. De tenor Leo Prins zingt vitaal en met flair maar nu en dan te zwak. De Baljuw, de heer J. Vreeker, is op lofwaardige wijze voor de eerste maal opgetreden. Het Zaans operette orkest zorgde weer voor een bezielende en muzikale begeleiding. Ms. In de nacht van Woensdag op Don derdag is op drie verschillende plaat sen in Alkmaar ingebroken. Een aan zienlijke buit is de dieven hierbij in handen gevallen. De eerste inbraak vond plaats bij de familie vd B. in de Van der Meij- straat. De dieven, die zich met een valse sleutel toegang tot het huis ver schaften, namen enige bankbiljettenen distributiebescheiden mee. De tweede stadgenoot, die bezoek van ongewenste gasten kreeg, was de heer P. aan de Geestersingel. Naast een bedrag aan geld en enige distribu tiebescheiden werd hier een aantal sieraden gestolen, dat een grote waar de vertegenwoordigt. De sieraden be stonden uit enige broches en ringen, die met briljanten en diamantjes be zet waren. De derde inbraak werd gepleegd bij de heer H. aan de Clarissenbuurt waar- de inbrekers zich toegang tot het perceel verschaften door een raampje van de voordeur open te duwen. Bij de heer H. moest de textiel het ont gelden. Er werden drie lappen stof en 400 textielpunten ontvreemd. De politie heeft het onderzoek direct ter hand genomen. Burgerlijke Stand Geboren: Klaas B, zoon van N S P Leeuwenkamp en Th G M van de Laar schot Pettoxxella H, dochter van p Strijbis en N de Vries Bertie W M, dochter van J Deetman en A I H de Jong Johanna, dochter van J Boode en C W Kaandorp Ondertrouwd Simon Fredertks en 'Geertje Venlnga Cornells J J Ruijs en AdriansC M .van Struijk Mario Nari- nolo en Marietje Mandjes Josephus J Kèijsper en klazina de Jong Petrus J Reus en Anna A Spaans Franciscus J Verberne en Jannetje M van Veen Anthonius B Narold en Cornelia van Weert Overleden: Albertus van de Ka mer, 78 jaar, gehuwd met G van Diepen Kampioenschap van Nederland 3e kl. cadre 35-2 Van Lingen debuteert uitstekend Gisterenmiddag werd te Helmond een aanvang gemaakt met de wedstrijden om bovengenoemd kampioenschap De hier zo bekende speler A van Lingen begon uitstekend, niet alleen door zijn beide partijen op de eerste dag te winnen, maar bovendien speelde hij zijn partij tegen Dekker uit Den Bosch met een gemiddelde van 18,75 en een hoogste serie van 91 Hij heeft na de eerste dag de lei ding met een algemeen gemiddelde van 11,25 De gedetailleerde uitslagen van de eer ste dag waren: Van Tilburg (Helmond) 225 20 32 11,25 v Ommeren (Den Haag) 142 20 42 7,10 Van Beek (Eindhoven) 209 25 38 8,36 Brumpier (Amsterdam) 225 25 54 9, Van Lingen (Alkmaar) 225 28 29 8,03 Van Leeuwarden (Eindhoven) 167 28 23 5,96 Bakker (Amsterdam) 225 20 51 11,25 Dekker (Den Bosch) 113 20 30 6,65 Bakker 110 20 31 5,50 Van Leeuwarden 225 20 36 11,25 Van Lingen 225 12 91 18,75 Dekker 109 12 26 9,— Van Tilburg 204 26 37 7,84 Van Beek 225 26 36 8,65 Van Ommeren 225 30 28 7,50 Brummer 168 30 38 5,60 Volksdansavond V.C.j. Zaterdag 22 Januari des avonds om 7.30 uur organiseert de Vrijzinnig Christelijke Jeugd een Volksdansavond in de Aula van het Gymnasium. Hiervoor zijn uitgenodigd de jeugd verenigingen, die aangesloten zijn bij de AJC en de diverse VCJ-afdelingen uit de omtrek. Belangstellenden, die niet hij een jeugdvereniging zijn aangesloten, zijn natuurlijk ook van harte welkom. De avond zal onder leiding staan van mej. N. Blaak uit Utrecht, die een van de meest vooraanstaande figuren op volksdansgebied is in Nederland. Als intermezzo staan o.a. op het program ma een bewerkt sprookje van God fried Bomans en verschillende decla maties. DE BINNENLANDSE POLITIEK VAN DE LABOUR PARTIJ. Op Maandag 24 Januari houdt de heer Stanley Wright van de Press and Information Services van de Engelse Ambassade een inleiding óver de bin nenlandse politiek van de Labour re gering. De avond wordt gehouden in het A. B. B.-gebouw -en begint om 8 uur. Ook niet-ieden zijn welkom. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). VRIJDAG f' Harmonie Theater, 8 uur: Ditte, een mensenkind (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Een perfect alibi (18 jaar); Ci nema Americain, 8 uur: Vliegende tij gers (18 jaar). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Ditte, een mensenkind (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Een perfect alibi (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9 3C uur: Vliegende tijgers (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: De Maskers met „Overschotje". BONNEN HALEN Alkmaar: Zelfverzorgers en inrich tingen. In het Amsterdamse Krasnapolsky werd gisteren een belangrijke schepen veiling gehouden, waarvoor grote be langstelling bestond. O.a. kwam ook de „Alkmaar Packet"-vloot onder de ha mer, waarvan echter slechts enkele schepen in andere handen overgingen. De „groene" zaal was zelfs te klein om alle belangstellenden te herbergen. De kooplust was daarmee echter niet in verhouding. De veiling geschiedde ten overstaan van de notarissen E. Th. Scheltinga Koopman, W. W. Ruthgers, en mr. F. A. de Gelder. Als eerste kwam onder de hamer de 70 ton metende „Velsen Express". Het in 1929 gebouwde motorschip werd op geboden tot f 13.000. Op f 500 werd het afgemijnd door de heer Los te Bever wijk, die daarmee voor f 13.500 eige naar van het schip werd. De „Amster dam Express", groot 49 ton. werd op geboden tot f 7000, doch niet afge mijnd, hetgeen eveneens het geval was met het m.s. „Zaandam Express" (bod f 8000), m.s. „Wormerveer Express" (bod f 7000), m.s. „Nieuwediep Ex press" (bod f 9000)m.s. „Helder - Ex press" (bod f 7000). Het m.s. „Alkmaar Express, 60 ton en gebouwd in 1909, werd opgeboden 'tot f 5000 en atge- mijnd op f 200. Voor f 5200 werd eige naar van dit schip de heer Voet te Zaandam. i' Het 53 ton metende motordekschip „Alkmaar Packet 1" werd ook niet af gemijnd. Het in 1923 gebouwde schip werd opgeboden tot f 11.500. Twee ijzeren dekschuiten van resp. 82 en 96 ton gingen in andere handen over voor resp. f 3820 en 5150. A.V.A.-nieuws Haarlem 2 uur. BGV 1—AVA 1. We geven het A.-herenelftal hier weer de beste kans, daar ze op het ogenblik over een uitstekend elftalbe- schikken. De mogelijkheid bestaat zelfs dat onze Alkmaardérs Zondag dekam- pioensvlag kunnen hijsen, daar hun grote concurrent Vlug eri Vaardig wel een puntje zou kunnen verliezen en dit is voor AVA genoeg. De opstelling van AVA is als volgt. De Vries; Hovis en Spaans; Hoed, J. Pijning en Buitenhuis; Talsma, Driessen, Zwart, P. Pijning en Pijcke. De bëide AVA-dameselftallen zijn Zondag vrij. Damwedstrijd WDO-SNA De damclub S.N.A. uit Heer-Hugo- waard was gisteravond op bezoek bij.de Aikm. Damclub W.D.O.in haar. .club lokaal Hotel Ceres. Van beide c(utjs namen 20 spelers deel. Het eerste tien tal van W.D.O. leed tegen het eerste van S.N.A. een gevoelige nederlaag. Met 164 werd verloren. Vier remises zorgde voor de vier Alkm. punten. Het tweede tiental Van W.D.O. deed het beter en was met 13—7, waardoor de totaal uitslag werd 2317 voor SN.A. - ly;:. ---' Het spel der bezoekers maakte een uitstekende indruk. De gedetailleerde uitslagen waren:' le tiental. H. KruiderC. Groenveld 11, A. BurgertP. Groenveld 1L Jol BeekmanA. Smit 02, H. J. Toepoel L. Konijn 02, C. Booy—K. Öudhüis 11, P. VeenJ. Tromp 02, C. Dam merA. Hoogeboom 02, E. Hofman— J Borst 02, Jb. HartogA. OudHüis 11, J. KaalJ. Smit 0—2. 2e tiental. J. SchippérD: Tromp 2—0, K. W. ZaadnoordijkW. Oudhüis 1—1, C. FokC. Steur 11, A. BosmanH. Oudhuis 11, J. Veermarr^-J. Groot 11, W. VrolingG. Appelman 20, P. NoomP. Laan 20, D. DavelaarJ. Berkhout 11, G. v. d. KuytN. Vre- ker 11, A. F. DeickmannW. Groot 1—1. Hervormde jeugdraad Men schrijft ons: - -: A.s. Zondag organiseert de Hervorm de Jeugdraad zijn eerste dienst van dit jaar. Het is nu l>/} jaar geleden dat de' Jeugdraad deze diensten voor de jon geren en buitenkerkelijken organiseer de en in die tijd heeft de steeds stij gende belangstelling, zowel van de Kerkelijke Jeugd als de Buitenkerke lijken bewezen, dat deze diensten in een werkelijke behoefte voorzien. Van de kant van de Jeugdraad zal dan ook alles in het werk worden ge steld om deze diensten voor allen zo. zinrijk mogelijk te maken, vooral door te trachten die voorgangers te krij gen, die door hun arbeid onder de jongeren en buitenkerkelijken van hun problemen en moeilijkheden op de hoogte kunnen zijn. Voor deze eerste jeugddienst komt ds. Bartlema uit Heemstede voor u spreken. JONG HOLLAND-NIEUWS. Zaterdagmiddag gaan Jong Holland 1 en 2 naar Enkhuizen om daar resp. Dindua 2 en 3 te ontmoeten. Gezien de resultaten van beide elftallen is er zeker een kans aanwezig, dat de pun ten mee naar huis gaan. Oppassen is echter wel geboden. VERPACHTING STANDPLAATSEN VOOR DE KERMIS. De verpachting van standplaatsen voor de Alkmaarse kermis, die gehou den wordt van 27 Augustus tot en met 4 September, zal Dinsdag 15 Februari om half twee plaats hebben op het stadhuis. WIE MIST EEN HANDWAGEN? Aan het bureau van politie'Zijn - in lichtingen te bekomen omtrent een handwagen, die dezer dagen - .onbe heerd werd aangetroffen. Omzet veiling in T948: f 2.763.436.67 Bovengenoemdevereniging hield Woensdagavond een algemene verga dering. De voorzitter opende de druk be zochte vergadering met een woord van welkom, in 't bijzonder tot de heer S. Visser uit Koedijk, lid van het hoofdbestuur, die een inleiding zou geven over de vraagstukken waarmede de vereniging te maken heeft. De secretaris las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. In een ingekomen schrijven wordt vermeld, dat de heer L. Kalverdijk van Oudkarspel heeft bedankt als lid van het Prov. Bestuur, waardoor dus een vacature is ontstaan. Door de vergadering werd besloten cm voor lid van het Prov. Bestuur de candidatuur P. K. Volkers uit Oud karspel te steunen en voor lid van het hoofdbestuur de heer J. Langereis uit Hensbroek. Hierna kwamen verschillende be sprekingen naar voren, o.a. contribu- tberegeling onkosten weekblad land bouw en tuinbouw enz. Een korte beschouwing over de Benelux en de Economische Unie. In het laatste kan vermoedelijk voor ons neg een gevaar schuilen. Het kan echter niet eerder tot stand komen ot de gulden en de francs moeten een zelfde gezondheid genieten. Vervolgens deelde voorzitter mede dat door het dagelijks bestuur een regeling was getroffen voor de koolaflevering. De meesten der aanwezigen vonden deze regeling een ongewenste toestand, het zal weer zo alkomen dat de tuin ders de producten weer voor een lagere prijs van de hand zullen doen. Voorzit ter verwachtte toch dat men de tuin ders achter zich had. 'Een voorstel werd gedaan om de kool Weer uit te steken, d.w.z. produc ten aanbieden die gevraagd worden. V-öl'zitter zal het voorstel uit de ver gadering aan het dagelijks bestuur vó.-Hëggvfi:- De\veilirigo"mzet' over' 1948 heeft be dragen: 2.763.436,67 tegeh 2.710.180,57 in 1947. v— Rondvraag De heèr D. Mink bracht naar voren, dat de -tuinbouw is verenigd met de landbouw, maar dat nog een onrecht matigheid uit de weg dient te worden geruimd. Als de landbouw begint te aardappelrooien gaat men met vrach ten naar de steden en is er geen con trole op. Er is een groep die aan vei lingen .gebonden is maar een veel gro tere groep, die ongeorganiseerd is. Be nevens ontduiken zij ook de 50 cent die voor het minimumfonds bestemd is. De heer Visser hoorde een fris geluid en zou aanraden dat de afd. Warmenhui- zen dit in de jaarvergadering naar vo ren brengt. Burgerlijke Stand (December 1949). Geboren: Pieter Josephus Franciscus, zoon van Pieter Cornelis Stet en Hen- drika Hesselina Hensen. Adrianus Johannes Franciscus, zoon van Anto- nius Franciscus Bals en Martha Aga tha Aker. Elisabeth Clasina Maria, dochter vn Jan Mosch en Catharina Adriana Maria Dijkman. Marianna Tecla, dochter van Nicolaas Jonker en Lucia Schipper. Getrouwd: Adriaan Cornelis Grin en Martha Kist. Johannes Menandus Stet en Alida Maria Slingerland. Overleden: Marigje Jongman, 60 ja ren, echtgenote van Johan van der Sloot. Dieuwertje Schuurman, 74 jaren, weduwe van Jan Swagerman. EXCURSIE NAAR DE HOOGOVENS Dezer dagen maakten 38 land- en tuinbouwers, voor 't merendeel oud cursisten van de heer Donia, onder diens leiding een excursie naar de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrie ken te IJmuiden. Bijna drie uren werd meri daar door deskundigen rondgeleid. Toevallig trof het, dat de gloeiend-vloeibare ijzer massa uit één der hoogovens dun als water afvloeide in zandgoteri, waar het metaal zijn 1500 gr. C. aan de buiten lucht afstaat. De cokesfabricage, de geweldig krachtige electromagneten, 't pletten van omvangrijke brokken gloeiend staal tot platen en balken van verschillende maat en dikte en nog veel meer interessants zullen, dank zij ook de doeltreffende uitleg van de ter zake kundige employé's lang in herin nering blijven. OVERZEESE PLICHT GEDAAN. Op 29 Januari a s. hoopt het troepen transportschip „Waterman" wederom velen van onze dierbaren thuis te brengen. Ook voor onze burgerij is de aankomst van dit schip verheugend nieuws, want onze plaatsgenoot, de heer P. J. vd Gragt komt thuis. Deze marinier 1ste klas was een van de eer sten uit ons dorpje, die als dienstplich tigen moesten vertrekken naar de Oost, maar dientengevolge staat hij aan stonds weer als eerste in ons midden. Burgers kwijt U van Uw plicht, dus de vlag uit. OPROEPING TER KEURING LICHTING 1950. Dezer dagen is de lichting 1950 op geroepen om ter keuring te verschij nen. Voor deze lichting zal onze ge meente 14 jongemannen leveren. De keuringsdagen zijn voor 1 groep op 22 Februari a.s. en de volgende dag, de andere groep op 23 Februari a.s. en de volgende dag. Betrokkenen zijn reeds schriftelijk, bij aangetekend schrijven op de hoogte gesteld. Het gemeenteverslag 1948 van Heet. Kugowaard bevat verschillende in. 1 teressante gegevens, waarvan we et enkele noemen. Behoudens onvoorziene omstandig, heden kan thans worden verzekerd, dat de gemeentelijke administratieve' achterstand, ontstaan door de oorlogs omstandigheden, in 1949 geheel zal kunnen worden ingelopen. Er resten nog in grote trekken slechts de reke- j ning 1947 en de begroting 1949, die voorheen voor de aanvang van jiet jaar placht te worden vastgesteld, en de registratuur. Voor de inenting tegen dipheterie bleek nog weinig belangstelling te be staan. De straatverlichting werd aan merkelijk verbeterd en er zijn reeds meer lichtpunten dan voor dé oorlog. Er werden stappen ondernomen om tot een overzichterlijker indeling van het telefoonnet te komen. De onderstands normen werden verhoogd wegens de duurdere levenskosten. Tengevolge van de noodwet ouderdomsvoorzie ning, waarvan ruim 100 inwoners pro fiteren, liepen de uitgaven voor on derstand aan armlastigen naar be neden. De laatste tijd bleek het echter noodzakelijk aan sommige gezinnen een geldelijke bijdrage in de hoge kosten van gezinshulp te verschaffen Het aantal armlastige krankzinnigen steeg van 9 tot 11. De ziekenverpleging vergt tengevolge van het ziekenfond- senbesluit weinig uitgaven voor de gemeente. De gemeente-artsen verleen den in 7 gezinhen kosteloze hulp; de vroedvrouw in geen enkel geval. Be werkloosheid deed zich vrijwel uit sluitend tijdens de vorstperiode ge voelen. Het grootste aantal in steun zijnde werklozen bedroeg in één weck 57. Er blijven nog steeds geëvacueer de gezinnen in de gemeente woonach tig. die steun nodig hebben; momen teel zijn er nog 5 in zorg. De tuinders- credieten 1931 zijn nagenoeg afgelost Die van 1932 staan nog voor een be drag van pl.m. 14.000 open. Een raadscommissie bereikte met de meeste houders overeenstemming omtrent af betaling. In 2 gevallen moest gerechte lijke invordering plaats vinden. Het aantal schoolkinderen bedraagt 1400, waarvan 135 op scholen buiten de ge meente. In de bestaande schoolruimte bestaat achterstand, hoofdzakelijk door materiaalschaarste. De beide 0.1. scho len werden verbeterd, één nieuwe bij zondere school werd gebouwd en één verbeterd. Van de 59 personen der lichting 1948 zijn door afkeuring, uit stel e.d. slechts 24 in werkelijke dienst. Uit deze gemeente vervullen in Indonesië momenteel 50 jongemannen bun dienstplicht, er demobiliseerden Cr 5, terwijl niemand overleed. Predikbeurten VOOR ZONDAG 23 JANUARI 1949 ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Dikboom; Woensdagav. half 8 tot 8 uur oecumenische avondwijding, vrij toe gang. Kapelkerk, 10 uur, ds. Wessel- dijk; 5 uur ds. Den Oudsten; 7 uur jeugddienst. Rem. geref. gem., half elf, ds. Rappold. Luth. kerk (Oude gracht) half elf, ds. Steenbeek van Zaandam; 5 uur de heer Schendelaar van Den Helder. Doopesgez. kerk, avond 7 uur ds. Van der Sluis. Geref. kerk, 10 uur dr. Polman; 5 uur ds. Von Meijenfeldt. Geref. kerk (art. 31KO), in Waakt en Bidt, 10 uur en half 6, de heer Wiskerke, theol. student te Am sterdam. Coll. kerk. Baptisten gem. (in Nieuwe Doele)^. 10 uur evangelist Hofhuis; half 8 jongeliedensamenkomst. Oud-kath. kerk, in de Luth. kerk. Dezer dagen vonden onder leiding van burgemeester Baken verdere be sprekingen plaats omtrent het vergro ten van het huidige sportterrein. Had den de vorige besprekingen nog een in formatief karakter, nu evenwel waren door metingen en opgaven meer con crete gegfevens beschikbaar. Nadat n de heren Nic. Brüijn en C. Bart toe stemming was verkregen omtrent de overname van het land, wat door de aanwezigen zeer werd gewaardeerd, werd een globale kostenoverslag ge maakt. Vooral de heer H. Vonk was, door zijn grote bekendheid met het grondwerk in staat eeri nauwkeurige berekening over dit werk te geven. Het een en ander zal" nog nader moe ten. worden bestudeerd, daar over ver schillende onderdelen, zoals afraste ring e.d.. nog prijsopgave moet worden gevraagd. Algemeen was men echter van oordeel, d_t windsingel, prima af rastering en onderhoud van het huidi ge sportterrein, wel de noodzakelijkste dingen waren. Vurig wordt ook ver langd naar een eventuele verlichting van het terrein; gezien de prijsopgave behoort dit ook niet tot de onmogelijk- hden. O.i. zal dit de voet- en handbal in Nieuwe-Niedorp ten goede komen, terwijl dan "de buitentraining bij be hoorlijk weer in de winter normaal zal kunnen doorgaan. Om dan nog maar te zwijgen van de voordelen welke de an dere plaatselijke verenigingen zullen worden geboden, want het ligt in de bedoeling t een algemeen sportterrein van te maken. De financiële zijde is na tuurlijk het moeilijkste probleem. Ver schillende corporaties e.d. hebben ech- t hun medewerking toegezegd, doch onder de voorwaarde, dat eerst de bur gerij zich financieel geïnteresseerd toont, een aangelegenheid waar zich twee personen, mee belast hebben. Een woord van dank is zeer zeker op zijn plaats voor de heer Jn. Lont van Terdiek,. dié als. voorzitter van de Holl. Mij.'van Landbouw Afd. Nieuwe Niedorp en Winkel de besprekingen mede heeft georganiseerd en in eerste instantie heeft geleid. Terwijl de sportliefhebbers van Nieu we Ni=dorp en* omstreken, indien de plannen worden verwezenlijkt, zeer grote dank zijn verschuldigd aan bur gemeester en wethouders van Nieuwe Niedorp, de Ned. Hervormde Wezen ad ministratie en de Doopsgez. Gemeente te Nieuwe-Niedorp. „KUNST NA ARBEID" BRACHT .IDE NIEUWE GASTEN". De zesde bijeenkomst ,van het I. v. A. O. werd verzorgd door Kunst na Arbeid, dat, na een paar jaar rust, „De Nieuwe Gasten" van Bromet, over het voetlicht brachten. Een stampvolle zaal was in café Hees getuige van dit heróptreden. De regisseur en tevens voorzitter van het Instituut, de heer Bakker, opènde deze bijeenkomst met een wóórd van welkom, waarin hij de clementie van de bezoekers inriep, vooral voor de nieuwelingen. Voorts sprak hij een propagandis tisch woord voor de stichting „De Na tuurvrienden". Hierna volgde het op treden van „Kur.st na Arbeid" met „De Nieuwe Gasten". Hoewel het conflict in deze vlot ge schreven comedie misschien wat ge zocht is, konden wij de inhoud en de moraal wel waarderen; de keus was goed. En in aanmerking genomen, dat het weer de eerste keer was en dat er verschillende debutanten op het to neel stonden heeft KNA het er goed afbracht. Bij de nieuwelingen waren er, die niet veel voor de ouderen onderdeden en dat belooft iets goeds. Wij twijfelen niet, of de heer Bakker zal, na gedegen studie van zïjn disci pelen. nog menig succes met. zijn club boeken. De toneelaankleding van de fa. Poor ter uit Schagen en de verlichting van de heer J. Leguit uit ons dorp waren keurig in orde. Een gezellig bal hield .een voldaan publiek nog geruime tijd bijeen. Oudegracht, half 9 dienst. Herst. Ap. Gem., Töussaintstraat, half 10 en 4 uur en-Woensdagavond 8 uur dienst. -— Le ger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zondagsschool, 8 uur verlossingsbijeenkomst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat, 10 uur wijdingsdienst, 8 uur openbare samen komst. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Rozekrui- sersgenootschap, Oudegracht 114, half elf tempeldienst, spreker de heer B. Bersma. OMGEVING AKERSLOOT, half 10 ds. Van Santen. Marken-Binnen, elf uur, ds. Van Santen. BERGEN, Ruïnekerk, av. 7 uur ds. Bekius. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Telkamp. Maranatha, half elf ds. Van Deth, kinderzorgpastor. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 en half 4 ds. Bijlsma; Maandag 7.45 uur ds. Koningsberger over de geestelijke arbeid onder de militairen in Indonesië. Geref. kerk. 10 en 3 uur ds. Donner. Geref. kerx (Art. 31), 10 uur leesdienst; 3 uur de heer Wiskerke, theol. student te Am sterdam. Chr. geref. kerk, half 10 (voorb. H.Avondmaal) en 3 uur ds. Henstra. Doopsgez. kerk, 10 uur da. Schepman. DE RIJP, geen dienst. DIRKSHORN, herv. kerk, half 3 de. Post Geref. kerk half 10 en 2.15 uur ds. Van der Sluis. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Geref. kerk, 10 uur ds Von Meijenfeldt; half 5 dr. Polman. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur e-> av. 7 uur, dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur ds Plug. GRAFT, '10 uur, de, heer Albertz. GROET. Zie Schoorl. GROOT SCHERMER. 10 uur ds. Kas- tein (HDoop; bev. ambtsdragers). HEILOO. herv. gem., 10 uur ds. Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan, 10 15 uur ds. Reus van Amsterdam. Geref. kerk (in evang.gebouw aan de Kerklaan), half 9 ds. Von Meijenfeldt; 4 uur leesdienst. H.HUGOWAARD, herv. -gem. 10 uur - ds Bekius van Bergen. Geref. kerk, half 10 (voorb. H. Avondmaal) en half 3 ds. Huismans. HENSBROEK. 10 uur, ds. Van der Horst. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, 2 uur, ds. Roobol. NOORD SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Haitsma. OTERLEEK, av. 7 uur ds. Keja. OUDKARSPEL, 10 uur ds. Schmidt (coll. voor N.-Holland boven het IJ). OUDORP, 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 u. ds Leendertz. Geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Visser. SCHOORL, 10 uur, ds. De Jong. SINT -PANCRAS, geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Keja. Evangelisatie, 10 uur de heer Baaij van Amersfoort. URSEM, half elf, ds. Boers. WARMENHUIZEN. 10 uur, ds. Post. WEST-GRAFTDIJK. 10 uur, ds. Boekee. Burgemeester Bosma opende dag deze vergadering met geb raadsleden waren aanwezig, meester memoreerde, dat dit ste vergadering in het nieuw was en wenste alle raadsled zalig en gelukkig nieuwjaar, i uitsprekende, dat de goede ve houding van de partijen onderli dit jaar wederom gehandhaa blijven, tot heil der gemeente. De traditionele taak gebood, burgemeester een overzicht g de loop der bevolking over he lopen jaar. Op 1 Jan. 1948 vvi ln de gemeente 829 mannen, 77 wen, totaal 1599. Geboren 23 pers., 20 vr. pers., overleden 3 r 1 vrouw. Gevestigd 24 manr vrouwen. Vertrokken 46 mam vrouwen. Op 1 Jan, 1949 was 4 der bevolking 827 mannen i vrouwen, totaal 1616. Ingekomen s' Een verzoek van het Historii nootschap „Oud West-Frieslan een subsidie in verband met jarig bestaan, werd aang (ƒ25.—). B. en W. stelden voor aan d< J. Stam en G. de Heer een ti bijslag van ƒ4.50 per maand lenen, aangezien hun loon mine 72.per week of 312.50 per bedraagt. Aangenomen. Aan beide secretarie-ambtena de gemeentebode zal een grat van 2% der jaarwedde worde leend. Ontvangen was een schrijven heer H. Tames, waarin hij z noeming als lid van het Bui Armbestuur aanneemt, evens schrijven van de heer J. de We1 zijn functie als commissielid der huisruimtewet aanvaardde. Verder waren er nog enige stukken. Gemeentebegroting Hierover werd het woord ge door de heer Tromp, die begi de secretaris een woord van geven voor het duidelijk en overzicht. Hij hoopte, dat er i: grote aandacht werd besteed a huisvestingvraagstuk en aan g- tehuis en secretarie. Voorzitter antwoordde, dat B. dit in overweging zullen neme: In de begroting werd de jaai der beide wethouders verhoogd. De heer Wit vroeg of er di aan de Zwarte Weg niet 2 licht bijgeplaatst kunnen worden. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader JAN VISSER Szn., Weduwnaar van Jansje Spaarman, in de ouderdom van 68 jaar. Alkmaar T. VISSER, 's Gravenhage: W. CHR. VISSER. C. H. VISSER- KLOPPENBURG De Rijp: S. VISSER en Verloofde. Bergen W. G. SCHERMERHORN A. SCHERMERHORN —VISSER en Kleinkinderen. De Rijp (N.-H.), 19 Januari 1949. Kralingerbuurt 442. De begrafenis zal plaats vinden op Za terdag a.s. des namid dags 2.30 uur op de Alg. Begraafplaats te De Rijp. Vertrek van Centraal Ziekenhuis Alkmaar plm. 1.30 u. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer ADRIANUS MARINUS LOUIS, in de ouderdom van bijna 82 jaar. Vlissingen: B. B. LOUIS. B. LOUIS— ZIJLSTRA. Schiedam; Dr. N. H. LOUIS H. LOUIS—BIJL en Kleinkinderen. Alkmaar, 20 Jan. 1949. „Huize Westerlicht". De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 24 Januari a.s., op de Gemeente- Begraafplaats. Vertrek vanaf „Huize Westerlicht" des na middags 2 uur. Diep getroffen door de buitengewoon talrijke be wijzen van deelneming ontvangen na het over lijden van mijn vrouw, als ook voor de zoo vele en prachtige bloemen op haar graf gebracht dank ik al len hiervoor zeer hartelijk. H. L. Baron Taets van Amerongen. Bergen (N.H.), Jan. 1949. Hoflaan 25.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2