Jan Mokland's AUTO-MONTEUR leerling smid-rijwieMeller HOUTEN GARAGE Dinsdag Groot Schermers Raad besprak de gemeentebegroting j_aatste N ieuws IETS NIEUWS tegen grijze haren Maison Joh. Kalksma, Castricums begroting onder het mes 28 woningen voor gedupeerden, 12 voor Ouden van Dagen Schermerhorns Raad bijeen Advertenties Helderziende Majafra ENIGE NETTE JONGENS FRANKENBERG N.V. Ons overheerlijk Banket BEETSTRA-ELZINGA -V GULDEN VL1ES« 1 Febr. 8 uur Gisteren heeft de gemeenteraad van Castricum, als eerste in onze streek, de begrotingskoek aangesneden. De behandeling werd voorafgegaan door een Nieuwjaarsrede van burge meester C. F. Smeets, die 1948 ook voor Castricum een gewichtig jaar noemde en in dat verband herinnerde aan het 50-jarig regeringsjubileum, de troon- wisseling en de grondwetsherziening. Voortgaande werd in treffende bewoor dingen de nagedachtenis geëerd van de in Indonesië gevallen militair J. J. Twisk. Hierna werd herinnerd aan het 25-jarig raadslidmaatschap van wethou der J. de Vries en geconstateerd, dat de financiële toestand der gemeente met onbevredigend is en in 1948 de reserve niet werd aangetast. Al is de weder opbouw niet verlopen zoals werd ver wacht, niettemin kan Castricum pok in dat opzicht niet ontevreden zijn, al thans in vergelijking met andere ge meenten. Wel was verwacht, dat gedu peerden in groter aantal tot herbouw zouden zijn overgegaan. Het voor 1949 toegewezen aantal woningen bedraagt 57, terwijl bovendien plannen voor 34 huizen aanhangig zijn. Het aantal in woners is in 1948 gestegen van 7946 tot 8251. Nog honderd uit deze gemeente afkomstige gezinnen verblijven elders. Algemene beschouwingen In tegenstelling tot vorig jaar wer den ditmaal algemene beschouwingen gehouden. Mevr. Jacobs (PvdA) had lot voor het beleid van B. en W. die grote stuwkracht ontwikkelen, in het bijzonder voor de woningbouw. Met dankbaarheid werd geconstateerd, dat ook de minderheid van de raad in net college is vertegenwoordigd. De bevol king toont helaas weinig begrip voor de moeilijkheden waarvoor B. en W. vaak staan en toont zich meermalen on redelijk. Spreekster is niet doordron gen van de noodzakelijkheid van een te bouwen schouwburg of concertzaal, maar is dit wel ten opzichte van een verenigingsgebouw, mede ter beteuge ling van het dans- en drankmisbruik. Al is spr. geen tegenstandster van dan sen, toch ware het te wensen, dat het dansen in besloten clubs, zonder drank gebruik zou kunnen plaats hebben. Met spijt constateerde mevr. Jacobs, dat door het dansverbod in omliggende plaatsen, men hier op de dansavonden vaak minder gewenste elementen krijgt. Met dankbaarheid werd de bouw van de Finse school gereleveerd en de door de burgemeester daarvoor ontwikkelde activiteit geprezen. De heer Beumer (PvdA)zich aan sluitende bij het betoog van mevr. Ja cobs, dringt aan op het invoeren van onderwijs in handenarbeid op de scho len en op verlaging van de personele belasting, speciaal ook in verband met de aanstaande huurverhoging. De heer Bedeke (CPN) wijst op de urgentie van de aanleg van een nieuwe algemene begraafplaats. Op de oude zijn nog slechts vier graven beschik baar. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. met de naar voren gebrachte wensen gaarne rekening zullen houden. De moeilijkheden omtrent de algemene begraafplaats zijn ontstaan doordat Ge deputeerde Staten niet bereid waren de benodigde grond aan de gemeente te verkopen. Er bestaat enig uitzicht dat alsnog een oplossing wordt gevon den. Begroting onder het mes De heren Berlee, Beumer en Bastiaan betogen de wenselijkheid van pen sionnering van de wethouders en zullen t.z.t. met een foorstel komen. De heer Bedeke prefereert voor de nieuwe woonwijken electrische straatverlich ting boven gas en de heer Beijersber- gen van Henegouwen acht meerdere controle op het goed functionneren der gaslantaarns geboden. Via een praatje ever de rattenbestrijding, komt men te land bij de schoolartsendienst en van daar bij het medisch opvoedkundig bu reau, waaromtrent resp. de wenselijk heid wordt betoogd om de gehele be volking te laten doorlichten en van een psycho-technisch onderzoek van school kinderen. Kermis op Zondag De heer Bastiaan wenst afschaf fing van de kermis op Zondag. De voorzitter zegt, dat van verstoring der kerkdiensten door de kermis geen sprake is. Rekening houdende met be zwaren van Gereformeerde zijde, heeft men enkele jaren geleden de kermis pas om 7 uur des Zondags opengesteld, doch het overgrote deel -der bevolking voelde dit als een bezwaar en daarom is de.aanvang weer op 4 uur bepaald. De lieer De Graaf ziet in de ker mis allerminst een ontheiliging van de Zondag. Gaarne zou spreker echter zien, dat de kermis gecultiveerd werd tot een volksfeest zoals in vroeger eeu wen. De heer Beumer is evenmin een principieel tegenstander van de ker mis. doch vindt de houding van het betrokken kerkgenootschap minder juist. Dit jaar zal de kermis worden ge houden op het nog overgebleven ge deelte van het kermisterrein en een gedeelte van de Overtoom. De wegenbelasting De heer V e 1 d t vindt het onrecht vaardig, dat de bewoners van de pol der. die zelf de wegen onderhoudt en daarvoor polderlasten heft, bovendien aangeslagen worden in de wegenbelas ting. De heer Twisk wijst er op, dat de gelijkstelling van de belasting op de gebouwde en ongebouwde eigendom men pas van 1942 dateert, dus als een oorlogserfenis valt te beschouwen en daarom dubbel onrechtvaardig is. De voorzitter acht verlaging van de belasting op ongebouwde eigen dommen alleszins billijk, maar meent, dat de gemeente zich niet de weelde kan veroorloven deze post te wijzigen, daar anders verhoging van de school gelden er het gevolg van zal zijn. De heer Kaandorp vindt het op zichzelf een onredelijkheid om een deel der inwoners onbillijk te belasten, al leen onder het motief, dat anders het evenwicht in de begroting wordt ver stoord. Tenslotte komt de raad overeen, dat de begroting voor 1950 positief zal brengen: verlaging van het belasting percentage voor ongebouwde eigen dommen. Werkkleding en handenarbeid Uitvoerig wordt gesproken over de slechte geste van de gemeente om nim mer werkkleding voor de gemeente arbeiders beschikbaar te stellen. Aan de v. d. Meijleweg komt zowel een kiosk als een urinoir. Overwogen wordt op de zolder van de centrale openbare lagere school een lokaal voor handenarbeid in te richten, dat tevens tijdelijk voor het kleuteronderwijs kan dienst doen. Met het oog op laatst genoemd doel wordt tevens getracht de volledige beschikking te krijgen over het distributielokaal. Medegedeeld werd, dat van B. en W. geen voorstellen zijn te verwachten voor de bouw van een schoifwburg of concertzaal. Pro memorie werd een post uitgetrokken voor subsidiëring van de vereniging voor school- en werktuinen. De heer Berlee acht krankzinnigenverpleging een aangele genheid van het rijk. Een badhuis? Tenslotte heeft mevr. Jacobs een lans gebroken voor de totstandkoming van een badhuis. B. en W. delen deze wenselijkheid en zeggen gaarne mede werking toe, mits het initiatief uitgaat van een der kruisverenigingen. Mevr. Jacobs deelt nog mede, dat Het Witte Kruis in beginsel het oog had laten vallen op het stenen gebouwtje naast de bioscoop aan de Dorpsstraat. De gemeente-begroting wordt ver volgens zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Finse school In de middag-vergadering werd he loten tot subsidiëring van de Berger Schoolvereniging, en de instructie van de gemeente-artsen vastgesteld. Met 75 stemmen tegen de heren Veldt, Twisk, v. d. Meij, Beijersbergen van Henegouwen en Kaandorp werden goedgekeurd de verordeningen op de heffing van wegen- en rioolbelasting. Het voorstel tot aanvulling van de politieverordening werd van de agen da afgevoerd. Goedgekeurd werd het voorstel tot aankoop en financiering van een Finse school en daarbij door de heren Beijers bergen van Henegouwen en Bastiaan de buitengewone activiteit geprezen die door de burgemeester hiervoor is ontwikkeld. De school zal in bruikleen, worden afgestaan aan het R.K. school bestuur; het onderhoud zal echter door de gemeente geschieden. Vastgesteld werden partiële uitbrei dingsplannen voor het gedeelte Wil- helminastraatDorpsstraat en voor de omgeving van de Finse school. 28 en 12 woningen Tenslotte was er een voorstel van B. en W. om over te gaan tot het bou wen van 28 woningen voor gedupeer den en een complex van 12 stuks voor ouden van dagen. De aanbesteding van deze aan de nieuwe Overtoom te bou wen huizen kan direct plaats hebben, waarschijnlijk in twee percelen van 20 stuks en in massa. Het lot van de land- en tuinbouw Bij de rondvraag heeft de heer Beyersbergen van Henegou wen uitdrukking gegeven aan zijn be zorgdheid voor de toekomst van de tuinders- en boerenbevolking als ge volg van het verloren gaan van steeds meer cultuurgronden voor woningbouw. Welke maatregelen stelt de gemeente hiertegenover, zo vroeg spreker zich af, die voortgaande aandrong op een nauwgezet onderzoek om het leed zo veel mogelijk te verzachten en zo mo gelijk andere gronden ter remplacering te vinden. De voorzitter herinnerde aan het bestaan van de te Beverwijk geze telde commissie voor tuindersbelangen. De ontwikkeling in onze streek is zo danig, dat de land- en tuinbouw steeds meer wordt teruggedrongen en gaan deweg meer tuinders en boeren arbeid zullen moeten vinden in de groot-in dustrie. Bij onteigening van cultuur gronden wordt steeds zoveel mogelijk rekening gehouden met de belangen van de betrokkenen. Geraamte gevonden Tijdens werkzaamheden op het ter rein van het Prov. Ziekenhuis Duinen Bosch is een geraamte opgegraven. Vermoedelijk is dit afkomstig van een ir. de slag bij Castricum (1799) ge sneuvelde militair, zoals er hier reeds ir,eerdere zijn blootgelegd. FEESTAVOND DORPSSTRAAT De feestavond van de buurtvereni ging Dorpsstraat is een prettige bijeen komst geworden. Na een openings woord van de voorzitter, de heer J. Mul was de beurt aan het gezelschap Wi-Jo. Als vanouds wist dit Noordhollandse ensemble de stemming uitstekend op peil te houden. In de pauze heeft de voorzitter de leden van het gezelschap ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de oorspronkelijke combina tie gehuldigd. UITVOERING VITESSE De RKSV „Vitesse" geeft Zaterdag 12 Februari in de zaal van Roozendaal een met toneel, zang en muziek afge wisselde turnuitvoering. De r.k. schooljeugd heeft gisteren op hartelijke wijze de verjaardag van pastoor G. H. J. Goes gevierd. Hoe wordt het kempeer- terrein? In „Krasnapolsky" te Amsterdam is dezer dagen opgericht de kampeer- ders-vereniging „Bakkum" met 300 leden. In verband hiermede vond Ook te Zaandam een vergadering plaats, als uitvloeisel waarvan zich nog 60 leden hebben aangemeld. De heer Vogelenzang heeft in die bijeenkomst namens de directie van het PWN het woord gevoerd. Het hui dige terrein kon normaal 800 tenten bevatten, welk aantal vorige zomer werd uitgebreid tot 1200. Tegen vóór oorlogse prijs was hierin f 170.000 ge ïnvesteerd, door het plaatsen van 5 grote gebouwen, 6 groepen W.C. en watergelegenheid. Thans wordt ditter- ïein uitgebreid met 600 tenten, wat een extra kosten medebrengt van f 300.000. Dit laatste moet echter We deropbouw nog passeren. De kosten van kamperen bedragen f 2.45 per per soon per week. Kinderen beneden de 14 jaar gratis. Uit de discussies bleek veel waardering voor deze overheids zorg te bestaan. Ook de chef van het kampeerterrein, de heer Duinker, gaf waardevolle inlichtingen. Voorts wa ren aanwezig de hoofdkampwachter de heer Jacobs en Kortenoever, de bekende excursieleider. Voor de jeugd van 12-16 jaar zal in het voorjaar een cursus worden gehouden: „hoe te kam peren". De totaal-voorraad tenten met inventaris besomt men op 2}j millioen gulden. Door collectieve brandverze kering hoopt men alles veilig te stel len. De verzekering wil dit aangaan on 10 pet van het totaal bedrag. NF.D. HERV. KERK Ds. T. J. Mudde, predikant in alge mene dienst te Dieren, is beroepen als Ned. Herv. predikant aan ae Provin ciale Ziekenhuizen te Santpoort en Bakkum. Ds. Mudde heeft het beroep aangenomen. f 28.000 voor woning verbetering Vrijdagmorgen kwam de gemeente raad van Scnermerhorn onder voor zitterschap van burgemeester W. J. Driessen in vergadering bijeen. De voorzitter opende met een kort over zicht over het afgelopen jaar, waarbij hij o.a. aandacht had voor de vele ge vallen van woningherstel ingevolge de premieregeling. Ook zag hij met vol doening terug op de goede samenwer king met de wethouders en tussen B. cc. W. en de raadsleden. Na de notulen was het eerst aan de orde een schrijven van Gedeputeerde Siaten, waarbij wordt aangedrongen om de betrekkelijk gunstige financiële omstandigheden van thans te benutten voor het verminderen van de schulden last, daar ernstig rekening moet wor den gehouden met een teruggang van de financiële middelen in de komende jaren. Ook ten aanzien van het aan gaan van nieuwe lasten behoort het financieel beleid op genoemde ver wachting te wórden gebaseerd. De voorzitter zette uiteen, dat het ge voerde beleid met deze richtlijnen in overeenstemming kan worden geacht. Een van de vorige vergadering aan gehouden verzoek van de Volkshoge school te Bergen werd thans afgehan deld met toekenning van f 20 subsidie per jaar, tot wederopzeggens. De rund- veefokvereniging te Stompetoren kreeg voor haar tentoonstelling f 15 toege wezen. Het in de vorige vergadering aange nomen voorstel tot verhoging van het presentiegeld van de raadsleden van f 3 op f 4 als meer met de waarde van het arbeidersverzuim in overeenstem ming, bleek niet door Ged. Staten goedgekeurd. Wel is goedgekeurd de verhoging van het presentiegeld van de leden van het stembureau tot f 8. Aan de Alkmaarse vereniging tot be- stiijding van tbc deed de raad de toe zegging van een bijdrage in het ver moedelijk tekort van f 3000 naar ver houding van het aantal verpleegden, dat eventueel uit deze gemeente zal worden, opgenomen. Na goedkeuring van enkele supple- toire begrotingen verklaarde de raad zich accoord met verhoging van het voor de woningverbetering krachtens de premieregeling door de gemeente bij te dragen bedrag tot f 7000, zijnde 1/4 deel van de totale subsidie. Voor de thans afgewerkte en nog in behan deling zijnde gevallen, afgezien van eventuele nieuwe aanvragen, kan al dus een uitkering van f 28000 aan sub sidie worden verwacht. De voorzitter sprak bij de betreffende uiteenzetting die hij gaf, zijn voldoening uit over de vlotte gang van zaken bij het thans regelmatig afkomen van de goedkeu ringen van de directie voor de Weder opbouw. Aan de behandeling van de aanvragen wordt door de gemeente architect zeer veel zorg en arbeid be steed. Mededeling werd gedaan dat zich onder de reeds goedgekeurde aanvra gen ook 5 Schermer-molens bevinden welke o a. van een geheel nieuwe riet- bedekking zullen worden voorzien In verband met omvangrijke, drin gend noodzakelijke reparaties aan 12 woningen van de woningbouwvereni ging verklaarde de raad zich accoord met het verlenen van een voorschot van ongeveer f 5400 aan genoemde vereniging. Na een gedachtenwisseling over het al of niet plaatsen van een urinoir in het centrum van het dorp, waarbij zo wel voor- als tegenstanders hygiëni sche motieven aanvoerden, kwam aan de orde een wijziging van de Politie verordening. waardoor de politie meer effectief zou kunnen optreden tegen liet voetballen oo straat, waarmee de raad zich kon verenigen. Maandag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester Driessen. die de beste wensen voor een goede samenwerking in 1949 uitte en een terugblik op het afgelopen jaar wierp. Het was een financiëel gunstig jaar. In Driehuizen kwamen grote weg- verbeteringen tot stand. De Noordein- dermeerdijk nadert zijn voltooiing Dank zij de landbouwvoorlichting wor den vele bedrijven intensiever beweid. Het woningvraagstuk is nog zeer ur gent. Uit de ingekomen stukken bleek, dat de instandhouding van de O. L. scholen in Driehuizen en Groot-Scher mer weer voor 3 jaar is vastgesteld. Wethouder Wiedijk merkte op, dat op de gemeentebegroting voor 1949 voor het eerst een post van f 300 voor komt voor het uitbreidingsplan der gemeente. Dat lijkt belachelijk, aange zien Ged. Staten bericht hebben, dat tot 1960 slechs één woning gebouwd mag worden. Maar vele slechte wo ningen, die afgebroken worden, zullen toch vernieuwd moeten worden. Goede woningvoorziening zal noodzakelijk zijn als door beter landgebruik het welvaartspeil der gemeente zal stijgen. De heer Oudejans informeerde naar de mogelijkheid éénpersoonswoningen voor bewoning door een gezin te ver bouwen. Spr. zou de te hoge kosten voor de brandweer liever aan de kleu terschool willen geven. Het stratenplan zal spoedig verbeterd moeten worden. De heren Lageweg en Kieft vonden eveneens de kosten voor de brandweer te hoog geraamd.. De burgemeester deelde mee, dat men reeds bij Ged. Staten tegen deze woningpolitiek geprotesteerd had. Ant woord dient te worden afgewacht. De brandweer dient in goede conditie te zijn. De kleuterschool krijgt reeds een be hoorlijke subsidie en particulieren zul len het tekort moeten betalen. Zodra het puin- en zandrijden naar de Noord- eindermeerdijk is afgelopen, wordt de bestrating ter hand genomen. Bij stemming bleken de heren Oude jans en Kieft zich tegen de brandweer post ter verzetten. De" burgemeester deelde mede, dat de subsidie voor het fanfarecorps Christiaan de Wet is ingetrokken, daar deze vereniging thans non-actief is. De begroting werd vervolgens vast gesteld en de gemeenterekening 1946 besproken. Besloten werd op verzoek der Bazar-commissie het aangekochte uurwerk voor de gemeente te aan vaarden. Een kasgeldlening van 25000 zal worden aangegaan. Gunstig werd geadviseerd op het voorstel tot het geven van een tijdelijke bijslag op het salaris van de gemeente-ontvanger. Met de stem van de heer Kraakman tegen werd besloten 250 bij te dra gen in de restauratiekosten van de kerk te Driehuizen. De raad steit zich voor een ligprijs van 6.25 per dag garant voor het opnemen van t.b.c.-patiënten in het door de Alk maarse Ver. tot bestrijding der t.b.c geopend sanatorium. Bij de rondvraag deelde de voorzit ter op een vraag van de heer Lager- weg mede, dat het laatste stukje straat in Driehuizen eerst onderhanden kan worden genomen als Groot-Schermer grondig bestraat is. Daarna sluiting. „HET BEGON IN EEN GRACHT" Zondagavond had alhier een opvoe ring plaats van het toneelstuk „Het begon in een gracht", gespeeld door de toneelvereniging „Tonigido" uit Sint Pancras. Het eerste bedrijf was niet zo ge slaagd, te duidelijk hoorde men de souffleur; bijhet tweede bedrijf werd beter gespeeld. De figuur van Frede- rik Katoen, een vrijgezel boekhouder en hoofdpersoon in dit vrolijke stuk, werd uitstekend weergegeven door de heer H. Beeldman. De oerkomische si tuatie waarin deze vrijgezel vervalt is kostelijk. Ook de andere medespelers hebben hun uiterste best gedaan het geheel te doen slagen. Wat beter rol- kennis bij de jonge garde zal het ge heel ten goede komen, vooral bij de rol van Kees Miltenburg, de marconist en vrouwenhater, was de onduidelijke uitspraak zeer storend. Toch is het gezelschap erin geslaagd de aanwezi gen een echte ontspanningsavond te bezorgen. „Onze toekomstige land bouwpolitiek" Door de Partij van de Arbeid zal in samenwerking met de sectie agrarische vragen van de Dr. Wiardi Beekman Stichting op Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Februari 1949 in Tivoli te Utrecht een agrarisch congres worden gehouden over „de toekomstige landbouwpoli tiek". Op dit congres worden inleidingen gehouden door prof. dr. E. de Vries over: De Nederlandse landbouw en het buitenland, dr. ir. A. Vondeling over: Het Nederlandse landbouwbeleid. Aan het slot zal minister S. L. Mans- holt een samenvatting geven van zijn eigen opvattingen en plannen. Ongecorrigeerd Beperkt accoord op Rhodos Dr. Ralph Bunche, heeft de secreta ris-generaal der V.N. er van op de hoogte gesteld, dat de Egyptische en Israëlische afvaardigingen, die sedert verscheidene dagen op Rhodos bespre kingen voeren, een beperkt accoord hebben bereikt. Beide regeringen ver binden er zich toe het „staakt het vu ren", dat op 1 Januari 1949 van kracht was, als volledig en definitief te be schouwen. In het accoord wordt bepaald, dat land- noch luchtstrijdkrachten van een van beide partijen de thans bezette, meest vooruitgeschoven linies mogen overschrijden. In zijn verslag voegt Bunche er aan toe, dat de op Rhodos begonnen wa penstilstandsonderhandelingen een gun stig verloop hebben, ondanks de ge schillen, die onlangs zijn gerezen, en dat het sluiten van een wapenstil- standsaccoord mag worden verwacht. Het eerste nummer van de vierde jaargang van dit voor Noord-Hollan ders zo interessante maandschrift is weer uitstekend verzorgd. Aandacht wordt besteed aan de op 3 en 4 Augustus te Hoorn te houden Westfriezendagen. „Tijden verglijden" staat boven een vlot geschreven stuk over het steken van strandpieren op de Wadden bij Balgzand en Amsteldiep. Jan Mens begint een „Warrelweg door Waterland", waarbij een zeer fraaie tekening van Jo Spier. De rubrieken „AllëSnanswerk" en „Op doorreis" be vatten weer vele belangwekkende me dedelingen. De illustraties tekeningen en fo to's zijn voortreffelijk. Marktberichten MEDEMBLIK, 22 Jan. 1949. 96900 kg Bieten: I 6.30—6.60, II 4.70 en III 3.20; 58400 kg Peen II 6.10—6.20, III 5.60—5.70 en IV 2.30—2.60; 1700 kg Rode kool 9.40 —9.90; 12400 kg Gele kool 7.90—8.1O; 4400 kg Witte kool 6.90; 180 kg Spruit- kcol 13—27; 150 kg Witlof afw. 17—19. OBDAM, 24 Jan. 1949,. Peen B 6.30 en C 5.70; Kroten 6.40; Uien 8.60, grof 7.60 en drielingen 6.60; Rode kool 1010.10; Witte kool 7.40; Gele kool 8.40: Savoye kool 5.60; Spruiten 3959. Allen die blijk gaven van hunne belangstelling bij mijn 40-jarig ambtsjubileum zeg ik hierbij hartelijk dank. J. C. C. WESTMIJZE, controleur der belastingen Inspectie Alkmaar. DANKBETUIGING. Bij deze betuig ik mijn hartelijke dank aan ,,Maja- fra" magnetiseur, voor de snelle genezing van mijn Rheumatiek. Hoogachtend, Mevr. J. SINGER. Amsterdam-W„ Jan Evertsenstraat 144 I. (Magnetiseur) komt iedere Vrijdag te Alkmaar, café CENTRAL, Hofplein. Spreekuur van 116 uur. Ook voor minvermogenden. B. z. a. hulp in de huishouding in chr. gezin, v, d. e. n„ midd. leeft. Br. no. 3954 aan Adv.-Bur. K. ter Burg, Alkmaar. Mevr. V. AMERONGEN, Wilhelminalaan 22, zoekt tegen 1 Februari ZELFSTANDIGE HULP voor halve dagen (een hele dag). Z. aanm. 78. HUISHOUDSTER KEUKENMEISJE gevraagd, wegens huwelijk van het tegenwoordige meisje. V. g. g. v„ flink en opgewekt. 2e meisje en werkster aanwezig. Mevrouw DEKKER KRULL, Midden Duin en Daalseweg 3, Bloemendaal Tel. 22257. Gevraagd FLINK DAGMEISJE. Mev. v. DRIEL, Straat weg 157, Heiloo. RIJWIELHANDEL Ook voor alle voor komende REPARATIES P9» UW ADRES. Alle soorten ONDERDELEN voor de laagste prijs. LUTTIK OUDORP 3. TEL. 3485. b. z. a. ook als chauffeur voor trailer of bus. Brieven onder no. A 425 bureau van dit blad. Machinefabriek „SARBOL" Bierkade 14, Alkmaar, vraagt om in het vak te worden opgeleid. Loon arbeids voorwaarden C. A. O. WIE HELPT? Wij helpen! Gemeenteambtenaar en wijkverpleegster, die willen trouwen, zoeken INWONING in Alkmaar. Genegen lichte verpleging op zich te nemen. Geref. godsdienst. Br. no. 3942 aan Adv.-Bur. K. ter Burg, Alkmaar. Laboratorium- glaswerk voor Lyceum, Gymnasium of HBS Adr v. d. Kuip Mient 21 Tc'. 3818 BKIEFORDNERS PERFORATORS HECHTTANGEN HECHTMACHINES Langestraat 28 ALKMAAR. Te!. 2394 Vraag en Aanbod Te koop aangeboden Een pr mooie overgordijnen en een moderne wandelwagen, prijs zeer billijk Te bevr Uitenboschstraat 42 Oud-Engels dressoir en thee meubel Laat 73 Een 2-persoons ledikant, vlie genkast, zinken badkuip tin nen bedkruik notenhouten salontafel Chinees theeblad, nikkelen bouilloir en klein linnenkastje Lyceumstraat 8 Een prima bakfiets, open laadbak, rond nieuwe banden, f 125,— Holleweg 131, Heiloo Een klein wit emaille kolen- fornuis en stofzuiger. (130 V) Wilhelminastraat 22, Broek op Langendijk Eikenhouten schrijf bureau^ groot model, veel bergruimte Jan van Scórelkade 12 Prima keukentafel met la f 10,—, l dames-crapeaud f grote fiber-koffer f 10,2 pr hoge damesfjjgschoenen mt 39 f 10,samen, 1 pr lage da messchoenen- f 3,— 1 bl duf fel jekker (kl model) f 20.—, 1 grote grijze herenhoed f 5,— en l br damesmantel f 10 Dr Schaepmanplein 17 GEVRAAGD EEN GAZELLEHUIS H. PLOMP, RITSEVOORT 31 ALKMAAR. De Telota Company, Engeland, heeft een haarcrême in de handel gebracht, dat niet alleen het haar keurig houdt, doch tevens de grijze haren in de oorspronkelijke kleur terug brengt. Het is^onschadelijk en geeft niet af. Verkrijgbaar in potten vette crème, in flacons droge creme. De alleenverkoop voor Alkmaar heeft: HOOGSTRAAT 4 TELEFOON 4453 TE KOOP WEGENS VERBOUWING met golfplaten-dakbedekking en een IJSKIOSK, HOTEL „BELLEVUE", EGMOND AAN ZEE. Alle artikelen voor ziekenverpleging Adr. v. d. Kuip Mient 21 Tel. 3818 wordt steeds meer gevraagd. Ook U moet het eens proberen Banketbakkerij v.h. NAUTA Spoorsttaat 8, Telefoon 2315 Het vermaarde A.B.C.- Cabaret o. 1. v. WIM KAN en CORRY VONK met „HET BEGON MET OT EN SIEN". Plaatsbespreking vanaf Vrijdag 11 uur. Wegens ziekte van COR RUYS kan de 1< -bonnementsvoorstelling, serie B HEDENAVOND NIET DOORGAAN. Nadere mededeling volgt.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3