Alkmaarse Operettevereniging bracht „Victoria en haar huzaar" AGENDA Vermakelijkheidsbelasting bracht in 1948 f 195.000.- op Opvoering met goede.en minder goede momenten Met een zelfgetekende kaart De Gemeentebegroting Egmond aan Zee Afscheid F. L. v. d. Haagen n FIRMATH.KRAAKMAN&ZODN IJ muiden Bergen Schoort De tuinders bijeen Egmondbinnen Zuid-Scharwoude Obaam De Alkmaarse Operette Vereniging had deze keer het populaire en hier en daar wat goedkope werk gekozen van Faul Abraham. Het is eenvoudige mu ziek welke geen problemen stelt en alles aan sentiment in zich sluit wat onmiddellijk vat heeft op de luisteraar die zich vooral door slepende melo dieën voelt bekoord. Het bekende ver haal van Victoria en haar huzaar, dat een sterk melodramatische inslag heeft, en waarin uiteindelijk alles weer goed komt, mag bekend worden geacht. Komen we nu aan de vraag: Wat heeft men in 't algemeen van dit werk weten te maken? Dan moeten we on middellijk vaststellen, zonder misken ning van de verdiensten, die ook deze opvoering ongetwijfel bezat, dat het stuk zowel wat toneel als muziek be trof in een te langzaam tempo verliep. De ononderbroken stuwing, die juist dit werk vitaal moet maken, werd niet constant volgehouden. Dit kan echter bij de volgende voorstelling worden verbeterd. Gaan we nu over tot een kleine beschouwing van enkele indivi duele prestaties. Er waren drie rollen, welke in toneelopzicht verdienen te worden gememoreerd. Dat is Rie Wit als kamenier bij Victoria, W. Pieters die als oppasser van Janei, de note comique vormde en een zeer aardige Steiner-imitatie ten beste gaf. Het pu bliek, dat Steiner niet gezien had, zal dit wel een openbaring hebben gevon den. Graaf Terry (P. Kesselaar) levir- d? zeer verdienstelijk spel, de overigen moeten trachten in hun bewegingen wat meer natuurlijk te zijn. In vocaal opzicht zong men deze avond met wisselend geluk. DeAmerik. gezant (Schot) zong bescheiden maar verdienstelijk. Gravin Victoria (mevr. G de Groot—-Besse) zong haar partij met veel routine, maar moet zich hoe den voor een soort cabaret-sentiment. G. de Nijs, die de partij van Koltay zong, had o.m. in het tweede bedrijf zeer goede momenten, soms wat te ge forceerd van toon en wat te groot vibrato waren de zwakke kanten van deze zang. De kamenier van Victoria zong weer zeer vitaal. De balletten in- Declamatieavond Genootschap Nederland-Engeland Op Donderdag 10 Februari komt het Genootschap NederlandEngeland, af deling Alkmaar, met een prima avond. De Engelse Irene Brent zal lyrische oude en nieuwe Engelse poëzie decla meren en lezen. Het programma ver meldt o.a. Longfellow, Shelley. Keats, Shakespaere, John Masefield, Virginia Graham en eigen werk. Irene Brent verkreeg voor haar kunst verscheide ne Engelse onderscheidingen. De bijeenkomst zal plaats hebben in de Van Teylingenzaal van het Vic tory Hotel en begint om kwart over acht. gestudeerd door mevr. JonkerJonker kon men een zekere charme niet ont zeggen. De regie van A. Govers kan nog meer attentie besteden aan het z.g. stille spel. Het orkest o.l.v. Joh. Ger ritsen klonk nu en dan wat oneven wichtig maar produceerde overigens een bescheiden maar welluidend klank volume. Voor het visuele gedeelte was uitste kend gezorgd. De decors waren prima en ook aan de costumering mankeerde niets. We zouden bijna nog de koren vergeten, welke nu en dan zeer vol doende klonken. Bij het publiek viel deze opvoering zéér in de smaak, het spel werd door menig applausje on derbroken en dit zal de spelers onge twijfeld hebben gestimuleerd ook he denavond weer hun uiterste best te doen. Ms. BEVORDERD. In ons vorig nummer hebben wij ge meld, dat de Rijksklerk der le klasse Bureauchef ten parkette aan het kan tongerecht alhier J. van Nierop be vorderd is tot nood-klerk-bureauchef. Daar deze mededeling min of meer wminkt was opgenomen, laten wij hier de rectificatie volgen: De Rijksklerk der eerste klasse, Bureauchef ten parkette aan het het Kantongerecht te Alkmaar, de heer J. Nierop, is met ingang van 1 Fe bruari bevorderd tot hoofdklerk bureelchef. Uitslag slagzinnenwedstrijd Het heeft nog even geduurd eer wij ons door de rijstebrijberg van slagzinnen en gedichten hadden gewerkt om vast te stellen wie van onze lezers voor de prijs in aanmerking zou komen. Het is natuurlijk geen kunst „ge dichten" te leveren en dan op te tellen hoeveel men er bij elkaar heeft gekregen. Wij hebben bo vendien op de kwaliteit van het werk gelet en ofschoon elke in zender in het ene rijm wel eens gelukkiger was dan in het ande re, moet toch geconstateerd wor den dat er over het algemeen geen poëet was die zover boven de an deren uitstak, dat wij ons gerech tigd zouden voelen hem alleen te bekronen. Te meer niet omdat het maken van honderden gedichten een zeer tijdrovend werk is en meerdere inzenders er alleszins recht op hebben, dat hun tijd en moeite niet onbeloond zullen blijven. Wij hebben daarom deze fac toren in aanmerking genomen besloten aan de prijs van 50 nog 10 toe te voegen en het to taal bedrag daarna onder de drie daarvoor het meest in aanmer king komende inzenders te ver delen. Een eerste prijs van 30 is toe gekend aan de heer M. Beers, Achterweg 33, die ons 456 slag zinnen en gedichten toezond, een tweede van 20 aan de heer P. Ranzijn, Dijkgraafstraat 2, die ons met 387 werkstukken verraste en een derde van 10 aan de heer H. van Drunen, Troelstrakade 54, wiens inzending ook vele rijmpjes telde die de toets der critiek glansrijk kunnen doorstaan. De gelukkige prijswinnaars die wij met hun succes van harte feliciteren kunnen op onze ad ministratie hun welverdiende be loning in ontvangst komen nemen. Donateursuitvoering Crescendo Gisteravond gaf de accordeonvereni ging Crescendo in het Wapen van Heemskerk voor een volle zaal een donateursuitvoering. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter, de heer Volkers, bracht de combinatie van negen accordeons, een piano en slagwerk onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer J. Hartog, een achttal nummers ten gehore. Na een ietwat aarzelend begin ging het hoe langer hoe vlotter. De accordeonmu- ziek viel zeer in de smaak bij het pu bliek en de musici kregen herhaalde malen een warm applaus. Als goed uitgevoerde nummers noemen wij o.a. de ouverture lm Reiche des Indra's van Paul Lincke in een arrangement van R. Wassenaar, de fantaisie La Recon naissance van Benoit en de IJzer en Staalmars van B. Muller in een arran gement van Wassenaar. De heer Har tog toonde zich een bekwaam dirigent. Na deze muziek werd onder leiding van de heer G. de Man nog een kort cabaretprogramma ten tonele ge bracht. Hiervan noemen wij de West- friese voordracht „Op de Alkmaarse kermis" en de sketch „Van je vrienden moet je 't hebben", waarbij bleek hoe moeilijk het is voor een man die laat thuis komt. om te verklaren hoe hij dronken werd van koffie en cider. Na dit gevarieerde cabaretprogram ma was er voor de aanwezigen gele genheid tot dansen. Crescendo kan met genoegen op deze avond terugzien. (Ontleend aan onze advertentie kolommen), DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Ditte, een mensenkind (18 jaar) (geprolongeerd); Victoria Theater, 8 uur: Verwoeste le vens (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Crossfire (18 jaarf). Gulden Vlies, 8 uur: Victoria en haar huzaar". VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Opium (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Maca dam (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Joan de Paris (14 jaar). Gul den Vlies, 8 uur: Haarlemse Orkest vereniging. Prinses Beatrix bedankt Opa Opa Van 't Hoff ontving van morgen antwoord van H.K.H. Prinses Beatrix op het felicitatie telegram, dat hij Haar hond ter gelegenheid van Haar elfde ver jaardag. De enveloppe van het Paleis Soestdijk bevatte een door Prin ses Beatrix zelf met blokletters beschreven kaart, waarop staat: „Wel bedankt voor de goede wen sen. Beatrix. Soestdijk, 31 Januari 1949". De kaart was door Prinses Beatrix zelf versierd met een tekening van een feesttaart met brandende kaarsjes en een leuk versierde stoel. Het spreekt vanzelf, dat Opa door dit originele antwoord van de Prinses heel bijzonder verrast is en de kaart als een familiestuk bewaard zal blijven. HET COMBINATIE- INVTTATIETOURNOOI. Dit tournooi van cadre-speiers wordt morgen, Zaterdag en Zondag voortge zet en beëindigd in hotel De Nachte gaal. De stand is momenteel: 1 W. Watertor 6 punten uit 3 partijen, 2 J. Burger 6 punten uit 4 partijen, 3 J. Smit 4 punten uit 2 partijen, 4 A. Vink 2 punten uit 3 partijen, 5 P. Schouten 2 punten uit 3 partijen, 6 D. Buisman 2 punten uit 3 partijen. 7 B. Wykhuisen 2 punten uit 3 partijen, 8 M. de Haas 0 punten uit 3 partijen. Zoals men ziet is er met nog 5, 4 of 3 parijten te spelen nog van alles mogelijk al heeft Watertor momenteel de beste kans. INBRAAK AAN DE JULIANA VAN STOLBERGLAAN. In de nacht van Dinsdag op Woens dag is ingebroken in de woning van de familie M. aan de Juliana van Stolberglaan. Vermist worden distri butiebescheiden, zilveren voorwerpen en enig rookwerk. oen bontjas werd door de dader(s) in de tuin achterge laten. JAARVERGADERING ALKMAARSE BRANDWEER. Dinsdag 22 Februari hoopt de Vrij willige Alkmaarse brandweer in het Gulden Vlies zijn traditionele jaarver gadering houden, waarop weer diverse plechtigheden plaats zullen hebben. D.D.D. II in actie Nadat DDD II het eerste gedeelte van de competitie succesvol beëindigd had, werd het tweede deel Zaterdag 22 Januari begonnen met de belangrijke wedstrijd tegen Zijpe II Zijpe II was nl ook riög ongeslagen en had één overwinning meer Bij het begin van de wedstrijd bleek dat aan bord 10 de Zijper speler niet was opgekomen, waardoor al dadelijk twee .winstpunten voor DDD II genoteerd kon den worden Spoedig was de stand echter 2—2 door een fout van bord 6, maar na dat de borden 7, 8 en 9 voor een 8—2 voorsprong voor DDD hadden gezorgd, bleek deze moeilijke wedstrijd toch een groot succes voor DDD te worden Via enige remises en een keurige overwinning van Toepoel was de eind-uitslag een on verwachte 14—6 overwinning De gedetailleerde uitslagen waren: A Lcuwe—M Oud 1—1; A Blokker—H J Toepoel 02; P HoedjesJ Jorna 1—1; S Lenting—C J Helder 1—1; A Hoek— D Peerdeman 1—1; A v d VlietD Stam 2—0; J G BaltusM Langras Jr 02; P TuinA van Leeuwen 02; C Köoy-— J Miedema 02; niet opgekomen—M Langras Sr 0—2 De volgende wedstrijd vond Zateïda# 29 Januari plaats tegen Schagem J Deze wedstrijd werd in Alkmaar gespeeld Hoewel Schagen zelf reeds uitgeschakeld was door twee geleden nederlagen, be loofde deze wedstrijd zeer spannend te worden, aangezien DDD II met twee in vallers, n 1 vocrr Van Leeuwen en Langras Sr moest uitkomen Deze verwachting was dan ook geheel juist, wan* spoedig capituleerde bord 9 Stam zorgde voor 2—2, maar ook bord 10 ging verloren, .2—4 Een zware strijd ontwikkelde zich aan de andere borden, maar na enige remises wisten Oud en Helder toch nog door goede overwinningen de stand op 9—7 te bren gen Onder hoogspanning meosten de laatste spelers, Miedema en Toepoel, het eindresultaat vaststellen Toepoel had een zekere remise maar Miedema stond na delig Doch ook aan dit bord keerden de kansen en werd nog een ruime remise bereikt Uitslag 119 De gedetailleerde uitslagen van deze wedstrijd was: M OudJ de Vos 20; H J ToepoelJ Compas 11; J Jorna S Eriks 1—1; C J Helder—K Winkel 2—0; D PeerdemanJb Pronk; D Stam—C Sprenkeling 2—0; M J Langras Jr—J Keet 11; J MiedemaJ Portegies 1—1; C BijwaardD Marees 02; P de WijnC Portegies 0—2 BENOEMD. Bij de rechterlijke macht is benoemd tot hoofdklerk ter griffie kantonge recht Alkmaar de heer J. Amoureus alhier. De opbrengst der vermakelijkheids belasting is in 1948 onder de invloed van de per 1 April 1948 ingevoerde aanzienlijke verhoging der tarieven voor bioscoopvoorstellingen, bals en danspartijen en sportevenementen van sensationele aard opgelopen tot ruim 195.000.De netto-opbrengst voor dit jaar is voorlopig geraamd op 150.000.De uitkomsten der laat ste maanden geven reden tot de ver onderstelling, dat het bezoek aan de vermakeHjkheidslnrichtingen terug loopt. De toepassing der nieuwe verorde ning heeft uitgewezen, dat speciaal voor de zich op cultureel gebied be wegende verenigingen een soepeler heffingsmogelijkheid moet worden ge schapen. Onderzocht wordt of ook ten aanzien van films met een opvoedende strekking belastingverlaging mogelijk is. B. en W. hopen spoedig met een wijzigingsvoorstel in de Raad te kun nen komen. De opbrengst der opcenten op de grondbelasting en de personele belas ting kan gehandhaafd worden op het bestaande peil. De bij wijze van voorschot op de definitieve afrekening te verstrekken uitkering van ondernemersbelasting is voor 1949 vastgesteld op 396.000. zijnde ƒ50.760.hoger dan verleden jaar was geraamd, Distributiedienst. De distributiedienst staat in het te ken van een geleidelijke liquidatie, 't Vorig jaar werden de uitgaven ge raamd op 282.775, thans 159.330. Het aandeel, dat Alkmaar in de kos ten bjjdraagt is ƒ7.221.50. Kasgeldvoorzieningen. De lasten van de voorziening met kasmiddelen zijn voor 1948 geraamd op 65.142.01 en thans op 38.133.26, diverse baten op ƒ31.176.83 voor 1948 en ƒ67.790.30 voor 1949. In de loop van 1948 werd de kasmiddelenpositie met 2.000.000 verbeterd. Llchtbedrjjven. Het exploitatie-overschot van het electriciteitsbedrijf wordt dit jaar begroot op 141.925.Het gasbedrijf heeft in tegenstelling met het vorige jaar een sluitende begroting. Nu de ge meente weer vrijheid van handelen binnen het raam der financiële moge lijkheden heeft achten B. en W. het noodzakelijk, evenals in 1948 ƒ50.000 uit de winst van het electriciteisbedryf te reserveren voor de in de toekomst uit te voeren zeer wenselijke ombouw van het net in de normale spanning van 220 volt. In de begroting voor het gasbedrijf kon nog geen rekening worden gehou den met de prijsverhoging voor kolen. Zoals bekend heeft de Raad in ,Zjjn laatste vergadering reeds een verho ging van de gasprjjs vastgesteld. Ten stadhuize vond, zoals wij gister reeds meldden, een korte plechtigheid plaats. Burgemeester Wytema reikte aan de heer P. Verhoeven, hoofdboek- nouder-kassier der N.V. v.h. W. Hoogenstraaten en Co's Conservenfabriek, de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit. De heer Verhoeven was 50 jaar werkzaam bij bovengenoemde firma. Op de foto: Burgemeester Wytema speldt de gouden medaille op de borst van de jubilaris. Maandoverzicht1 Nutsspaarbank In de loop der maand Januari werd cp de spaarbankboekjes ingelegd 527.602,48 (v.j. 431.500,43) en terug betaald 384.928,39 (v.j. 308.760,41) alzo meer ingelegd dan terugbetaald f 142.674,09 (v.j. 122.740,02). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal; bij de aanvang van het jaar 10.872.315,37, bedraagt thans 11.014.989,46 (v.j. 10.519.033,65). Het aantal in de loop van Januari nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 215 (v.j. 226). Ingetrokken werden 143 (v.j. 145) boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 26.470, bedraagt thans 26.542 (v.j. 25687). Van dit aantal be horen 17233 (v.j. 16819) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6236 (v.j. 5796) aan personen of,instel lingen elders woonachtig en 3073 (v.j. 3072) aan schoolspaarders. Onder de in Januari nieuw uitge geven boekjes zijn begrepen 28 (v.j. 45) voor pasgeborenen (op deze boek jes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van 1. In Januari bedroeg het aantal posten van inleg 3402 (v.j. 3404), dat van terugbetaling 2186 (v.j. 2044) tezamen 5588 (v.j. 5448). De lediging in de loop der maand Jar.uari van 556 (v.j. 514) spaarbusjes leverde een bedrag van 8938,70 (v.j. 8042.20) aan kleine besparingen op. Voor enige dagen per week of alleen de middagen vragen wij een'flinke R.K." jongen van jaar of ouder voor bezorgen en pak, huiswerk. Wijnhandel aan de Platte Stenen- brug te Alkmaar. Burgerlijke Stand Geboren: Willem S, zoon van L Kukenheim en L M Gorter Gehuwd: Mario Nannolo en Marietje Mandjes Franciscus J Verberne en Jannetje M van Veen Overleden Neeltje Keijzer, 60 jr, weduwe van DkKulper Heiloo Burgerlijke Stand Geboren: Wouterus G. M., z. v. Adrianus A. Verkleij en Elizabeth Ch. Kollenburg. Theo M„ z. v. Simon W. Louter en Geertruida C. Mors. Carla E„ d. v. Klaas Roeda en Hendrika Vis ser. Matthijs J. C., z. v. Jacobus A. Straver en Sara C. de Munk. Cornelis T. z. v. Cornelis Th. Beentjes en Aga tha C. Kaandor" Ondertrouwd: Nicolaas Kleijn te Beverwijk en Trijntje M. G. Breider. Getrouwd: Tonnis Barelds en Eli sabeth van der Steeg. Overleden: Maartje Stam, 61 jaar, gehuwd met Jan Genesis, over leden te Alkmaar. Sieuwtje Pepping. 73 jaar, gehuwd met Clemens Straten. ONHEBBELIJK OPTREDEN. Reeds geruime tijd heeft de hout handelaar O. ongenoegen met de in stanties die belast zijn met woning vordering. Het betreft hier de kleine woning aan de Herenweg tegenover de onbewaakte overweg en die de verbin ding heeft HerenwegEwislaan. Toen Zondagmorgen de heer O. de wethou der van deze woningvordering aantrof in De Rustende Jager ontstond er on enigheid tussen beide, waarna de hout handelaar de wethouder een klap in het gezicht gaf. Proces-verbaal is op gemaakt. DE COLLECTE VOOR DE ARMEN. De collecte voor de armen der R. K. parochie heeft Zondag ruim f 1000 op gebracht. MET PENSIOEN. De heer C. Hartenberg, stations ambtenaar alhier, is reeds enige maan den met ziekte-verlof. Op 1 Maart gaat hij nu met pensioen de dienst dér Ned. Spoorwegen verlaten. De heer J. Vasbinder, voormalig chef van het station ter plaatse, zal zijn pensioen per 1 Febr. laten ingaan. Ook deze chef is reeds maanden met ziek teverlof. VISSERIJ-BESOMMINGEN Noteringen van 4e visafslag van giste ren: TJM 54 „Llmburgia'" f17,660; 19 „Ade lante" f10,370: KW 16! f 6370: 147 6360; X 87 1330 Van Herwijnen in de Ierse pers Zoals we reeds gemeld hebben, ex poseren momenteel Nederlandse schil ders in Dublin, terwijl Ierse schilders in Amsterdam tentoonstellen. Van de Bergenaren zijn te Dublin vertegen woordigd Jan van Herwijnen, Dirk Vis, David Kouwenaar eri Kees Jan sen. De Ierse pers is zeer gunstig, men prijst de Nederlandse schilderkunst en roept het publiek op tot een bezoek aan de tentoonstelling. De „Irish Times noemt in het bijzonder Jan van Her wijnen. Het blad acht zijn Stilleven, volgens De Tijd, een echo van de koele sereniteit van de oude Nederlandse meesters en vindt er iets in van hi^n geheimzinnig kleureninstinct. Er hangen zeventig doeken van 35 schilders, zodat de Bergense „ploeg" met acht doeken goed vertegenwoor digd is. De tuinbouwvereniging „Schoorl" hield Dinsdagavond in De Rustende Jager een ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer W. Seven- b.uysen: de voorzitter, de heer R. YVognum, die 43 jaar de voorzitters hamer hanteerde, moest wegens ern stige ziekte deze avond verstek laten gaan. De wnd. voorzitter wenste hem :n zijn openingswoord een spoedig en rjgeheel herstel toe. Notulen en jaarverslag werden uit gesteld, daar ook de secretaris afwezig was wegens ongesteldheid. Medege deeld werd, dat Woensdag a.s. 's mor gens 10 uur ir. Cleveringa te Bergen èeri lezing zal houden voor de Holl. Mij. van Landbouw over „Bodem en bemesting". De voorzitter wekte de aanwezigen op, deze lezing te gaan bij wonen. Van de Ned. Ver. voor Landaanwin ning was ingekomen een schrijven, waarin werd aangespoord tot toetre ding als lid. De vergadering besloot het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De rekening van de penningmeester sloot in ontvangsten en uitgaven met f 6988,39 en een batig saldo van f 35.81. De bezittingen waren met f 37.98 toe genomen en bedroegen thans f 327,97. Nadat de financiële commissie bij monde van de heer D. Stoel rapport had uitgebracht, werd de penning meester gedéchargeerd. Bij ballotage werden 4 nieuwe leden toegelaten. Bestuursverkiezing. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de aan de beurt van af treden zijnde leden, de heren J. Mooy en P. Henneman, met zo goed als al gemene stemmen werden herkozen. Beide heren aanvaardden hun benoe ming opnieuw. De drie manden werden c'oor het lot toegewezen aan de heren A. Kooy, V. Slik en Hazebelt. Hierna werd door verschillende le den gecontracteerd voor de teelt van O.I. Kers (laag, gemengd), snij- en slaboncn, pronkbonen. Bij de rondvraag kwamen nog enke le interne kwesties aan de orde. Ten slotte vestigde de voorzitter er nog de aandacht op, dat de cursus tuinbouw in Februari afloopt en er dan bij voldoende deelname een nieu we cursus zal worden georganiseerd. Snreker wees op het grote belang,van dit onderwijs en spoorde aan tot het volgen er van. Staande dc vergadering geven zich reeds enkelen op als cursist. BURGERLIJKE STAND Geboren: Clara M., d. v. Th. C. van der Molen en A. Lute. Petrus J., z. v. N. A. Baltus en J. Schoen. Mar- garetha E. M., d. v. P- M. Groot en M. E. Mannes. Maria A. C. d. v. P. H. Ran zijn en G. M. Hoogervorst. Adelbertus L., z. v. L. Schuit en B. E. Krimp. Franek, z. v. G. Rozing en M. Bernarz. Alida M., d. v. J. J. Valkering en A. van Dam, Maria A. H. d. van Th. Mors en M. Hopman. Ondertrouwd: Arnoldus Th. P. Straathof te Bergen en Maria W. Zuur bier. Gehuwd: Petrus W. M. Vink te Heiloo en Maria C. Roozen. Overleden: Maria Aardenburg, 91 jaar, wed. van Jan Diemeer. Wou- tr Goedmaat, 67 jaar, echtgen. van G. van Duin. Margaretha A. Baltus, 13 jaar, d. v. G. Baltus en J. van Oers. Simon Goudsblom, 82 jaar, echtgen. v. M. Wester. Pieter Ruiter, 88 jaar, we duwnaar v. M. Bakker. Maria Houten- bos, 58 jaar. Pieter van Duin, 83 jaar, weduwnaar van V. Dirkson. In tegenwoordigheid van twintig leden van het personeel der gemeente, bedrijven heeft het voltallige college van Burgemeester en Wethouders Dinsdagmiddag in de raadszaal officieel afscheid genomen van de scheidende bedrijfsleider van het, Waterleiding- en Electriciteitsbedrijf der gemeente, de heer F. L. v. d. Haagen, die op 1 Februari de dienst verlaat, wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Eurgemeester Niele prees de schel dende functionaris, wie het moeilijk valt het werk, dat hem lief was, neer te leggen, nadat hij meer dan 30 jaar de gemeente trouw had gediend. Hij werkte niet alleen voor het geld, maar ook uit liefde voor zijn arbeid. Altijd stond hij paraat, als zijn werk aai eiste, ook al was het midden in de nacht. Niet alleen het gemeentebe stuur, maar ook de gemeentenaren hebben zijn werk zeer gewaardeerd. Als bewijs van deze waardering bood hij de heer v. d. Haagen een geschenk onder enveloppe aan voor het kopen van een radiotoestel, met de wens, dat hij hiervan in zijn levensavond nog lang zou mogen genieten. Ook zijn echtgenote, die» hem trouw terzijde stond, werd in deze hulde betrokken, terwijl haar een fraaie bouquet werd aangeboden. Als oudste lid van het personeel sprak de heer H. v. d. Plas. In een geestig speechje dankte hij de bedrijfs leider, die niet alleen een kundig vak man was, maar ook als mens met zijn ondergeschikten vriendschappelijk om ging. Namens het personeel der be drijven bood hij een schermerlamp aan. Nadat ook de nieuwe directeur, de heer A. Hermann, waarderende woor den gesproken had, dankte de heer v. d. Haagen geroerd. Hij had niet verwacht zulk een mooi afscheid te zullen hebben. Hoewel het hem moei lijk viel het werk neer te leggen, was hij dankbaar, dat hij dit werk kon overdragen aan zijn zoon, die kort ge leden door de gemeenteraad met alge mene stemmen tot zijn opvolger be noemd is. De capaciteiten daarvoor heeft deze zeker en hij vertrouwde, dat deze met evenveel ambitie zijn taak zal uitvoeren. Buitengewoon speet het spreker, dat de heer Schotsman, de pas overleden directeur, met wie hij bijna 30 jaar allerprettigst samenge werkt had, zijn afscheid niet meer had mogen beleven. Nadat verversingen waren rondge diend, sloot burgemeester Niele met een kort woord deze plechtigheid, die voor de scheidende functionaris een bekroning en afsluiting van zijn arbeid betekende. Burgerlijke Stand G e fr o ren: Dina R Lt dochter van A :H'Ernst en D W F R de Johg Janny, dochter van D Visser en A Glas Elisa beth C, dochter van L Blok en A Stam J$n J, zoon van Th Eeltink en A Buys Carla P, dochter van C Visser en P Blok Ronald, zoon van G Zwart en J Zwart Ondertrouwd: Willem Prins en Wilhelmina A Koper Gerardus C J Roord (wonende te Bussum) en Cornelia E van der Gaag Marinus Dekker en Elisabeth A Brouwer (wonende te Eg- mond-Binnen Huibert Wijker en Knier tje Glas Klaas Dekker en Aafje Krab Getrouwd Petrus E J Hoppener en Engeltje Wijker Hendrink Hooge- boom (wonende te Bergen) en Antje Schimmel Gescheiden: Nanning Davids, wo nende te Castricum, en Gerritje Groen Overleden: Johannes J van Wer ven, 72 jaar echtgenoot van Tr Klaver (overleden te Alkmaar) Maria C Tiel- rooij, 90 jaar, weduwe van J Pronk Engeltje Blok, 58 jaar, echtgenote van J Dekker (wonende te Alkmaar) BOND V. STAATSPENSIONNERING. Zaterdag a.s. zal in café Kramer een propaganda-avond gehouden worden voor de bond van Staatspensionnering. De heer A. Greeuw zal een propagan- da-rede houden, terwijl een toneelge zelschap voor de nodige afwisseling zal zorgdragen. OVERPLAATSINGEN. De hoofdassistent-titulair bij de be lastingen de heer J. Vredenduin alhier is overgeplaatst naar Woudenberg. De heer J. van Puldener, kommies bij de belastingen te Hengelo is naar hier overgeplaatst. Marktberichten ALKM. EXPORTVEILING, 2 Febr. Witlof I 33—41, II 20—29; rode kool 714; savoye kool 6.5010.50; groene kool 1318.50; spruitkool, extra 51—57, I 35—48, II 11—28; boerekool 13 30; rode bieten 4.509; winterpeen 5.506.70; waspeen 1317; uien 4.50 8.60; prei 713; knolselderij 1.506.50, snijselderij 1011. Appels: Bramley Seedling 46; Goudreinetten 4679. BR. OP LANGENDIJK, 3 Febr. 38000 kg rode kool 10.70—11.90; 25000 kg gele kool 910.90; 2500 kg groene kool 21—26.30; 37000 kg witte kool 7.90; 4300 kg bieten I 6.90—7.30; 7000 kg peen 5.706.50; 7000 kg uien 7.508.80. NOORDERMARKTBOND, 3 Febr. 57000 kg rode kool 10.70—12.20; 30000 kg gele kool 910.40; 68000 kg witte kool 7.90; 5500 kg groene kool 11.80 20.80; 2500 kg peen III 6.10; 5500 kg bieten I 6.50, II 4.80. 20000 kg uien 7.80—8.80. WARMENHUIZEN. 2 Febr. 950 kg groene kool 918.40. Rode kool 10.70 —12.20; gele kool 9-9.20.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2