Exclusieve Kousen Kousenbar Lentedroom „Fantasia" Rayonette £cAfaÉott Stad en Omgeving, r V Gaat het Bergense Dorpshuis voor de verenigingen verloren? AGENDA „FRISO" BRACHT „DE REAFIN" Nieuwe slagersvakonderwijscursus te Alkmaar geopend Zo juist ontvangen! het Gemeenie zou aankoop overwegen voor Kunstenaars Centrum 5.62 4.05 4.35 Boerderij afgebrand te Heer-Hugowaard Was Uw wol veilig in Het moge bekend worden verondersteld, dat het Kunstenaars Centrum Bergen dit jaar niet meer de beschikking heeft over het gedeelte van café De Vries, dat sedert twee jaar in het seizoen dienst heeft gedaan als expositie-gelegenheid. In verband met dit feit is het begrijpelijk, dat het bestuur van het K.C.B. pogingen onderneemt om elders in Bergen ruimte te vinden. Aanvankelijk scheen er een mogelijkheid te bestaan dat de heer Diesfeit, de eigenaar van De Rustende Jager een gedeelte van zijn zaak zou afstaan, doch als gevolg van be paalde omstandigheden kan aan dit voornemen geen gevolg worden gegeven. Thans vernemen wij uit betrouwbare bron, dat het gemeentebestuur van Bergen bezig is voor dit doel het Dorpshuis aan te kopen. 7oals men weet is het Doi-pshuis eigen dom van de familie Dekker, die het verhuurt aan de Stichting het Dorps huis en aan een groot aantal andere plaatselijke organisaties en verenigin gen. Als wij goed zijn ingelicht is het de bedoeling dat in het Dorpshuis thans een permanent pied a terre voor het K.C.B. wordt gevestigd, waaraan zich annex een sociëteit zal bevinden. Reeds werd ons de naam genoemd van de zoon van de schilder Caspar Nie- haus als toekomstig beheerder. Wij hebben het gevoel, dat deze zaak momenteel wordt behandeld zon der overleg, althans zonder voldoende overleg met de direct betrokkenen, zijnde de Bergense verenigingen. Het Dorpshuis is het tehuis voor tal van organisaties. Om er voor de vuist weg enkele te noemen: de P.v.d.A., de Vrouwenclub van de P.v.d.A., het Le ger des Heils, het Bergense Meisjes koor, de K.J.V.O., de Vrije Jeugdbewe ging, de Blauwe N.V., de Esperantis tenvereniging, de Arbeiders Toneelver eniging, het Dorpshuis zelf met de uitleenbibliotheek, de Onderwijzers vereniging, enz. enz. Is met al deze verenigingen en orga nisaties reeds contact opgenomen over de vraag, op welke wijze zij, na even tuele aankoop door de gemeente en het afstaan aan het K.C.B. onderdak verkrijgen? Is deze aangelegenheid reeds door de gemeenteraad van Ber gen behandeld en gaat dit college met dit voorstel accoord? Voorts zou men zich kunnen afvra gen: wat is momenteel belangrijker, een expositie-centrum annex sociëteit voor het K.C.B., of een algemeen te huis voor een zo groot aantal vereni gingen? Deze vraag klemt temeer daar de mogelijkheden tot vergaderen in Bergen practisch nihil zijn en men er niet komt met te zeggen: dat kan wel Exclusieve lezing voor de Volksuniversiteit Woensdagavond 2 Maart zal de se cretaris van het Afrika-instituut te Rot terdam, de heer A. G. Aukes, een le zing met lichtbeelden geven, waarbij bij zal vertellen van zijn reisindruk ken uit Ethiopië. In het begin van 1948 vertrok een Nederlandse goodwillmissie naar Ad dis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië, teneinde de grondslag te leggen voor nauwere betrekkingen tussen beide landen. Van deze missie was de heer Aukes leider. De missie heeft geduren de de periode van haar verblijf in Ethiopië de gelegenheid gekregen ver schillende aspecten van dit zo interes sante land te leren kennen. Men werd enige malen ontvangen dcor de Keizer, Haile Selassie I. die haar ten afscheid een groot gala-diner aanbood in het Keizerlijk Paleis, waar bij mede aanzaten alle ministers en het corps diplomatique. Aan de hand van een grote serie unieke lantaarnplaatjes zal de inleider r.n= vertellen over zijn wederwaardig heden in dit nog zo weinig bekende ïand. Een avond, welke zeker belangstel ling verdient. in onze Ragfijne natuurzijde zeer lang, modetinten Linksgeweven, gelijk nylon, prachtkous Geplatteerd, ondoorzichtig vooroorlogse kwal., ook zwart, ZIE ETALAGE STOFFENHUIS KOUSENBAR Langestraat 93 Alkmaar V. in café's gebeuren. Daarvoor ontbre ken aan de verenigingen uiteraard de middelen. Wij menen dat deze zaak. alvorens te worden beklonken, eerst terdege van alle kanten dient te worden be zien. opdat niet al te haastig een toe stand worden geschapen die men be zwaarlijk in het belang van het Ber gense verenigingsleven kan noemen. Zowel de gemeenteraad als de bestu ren der verenigingen zullen hier toch minstens een stem in het kapittel die nen te hebben. Dit is geen zaak die buiten hen om mag worden afgehan deld. Hervormde Jeugdraad Jongeren en vooral zij die niet ge woon zijn, om geregeld de kerk diensten bij te wonen, worden vpor a.s. Zondag n.m. 7 uur in de Kapel- kerk door bovengenoemde raad opge roepen om de Jeugddienst, die dan gehouden zal worden, te bezoeken. Ds. den Oudsten koos als onderwerp voor deze Jeugddienst „Dubbele Boek houding" en het zal U zeer zeker niet onverschillig zijn om te horen wat de ze bekende Alkmaarse predikant over dit onderwerp tot U te zeggen zal hebben. Jongeren beseft toch, dat juist in de ze diensten, welke geheel op U zijn ingesteld, juist in deze tegenwoordi ge tijd voor U van heel groot belang moeten zijn. Komt dus allen en neemt U verwanten en kennissen mede. Geslaagd Bij het te Amsterdam op Zaterdag 19 Februari 1949 gehouden examen der eerste Nederlandse Modevak schoolvereniging „Ensaid", slaagden van de school te Alkmaar voor het diploma „Kunstnijverheid en Moderne Sierkunst" mej. A. Modder, Schermer- horn. Voor het diploma „Lingerie, huishoud-, vak- en babykleding" mej. N. Bregman, Schagen, mej. T. Kaay, Alkmaar, mej. A. Lodder. Heerhugo- waard, mej. J. Luyt, Schermerhorn, mej. T. Ottens. Wieringen, mej. P. Rus, Schermerhorn, mej. C. Vis, Alk maar. Voor het diploma „Costumière en moderne stofversiering" mej. W. van Ammers, Bergen N.-H., mej. A. Ban kersen, Westgraftdijk, mej. M. Kluft, Oostgraftdijk, mej. N. Plooyer, Groot Schermer, mej. H. Schoon, Graft, mej. L. Zondervan, Westgraftdijd en mej. N. Zwart, Egmond aan Zee. Voor het diploma „Coupeuse" mej. A. de Boer, Alkmaar. Voor het candidaatsexamen voor electro-technisch ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft slaag de onze plaatsgenoot N. J. Blokker. (Ontleend aan onze advertentie- rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het verbor gen leven van Walter Mitty", 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Ik herinner me moeder (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Missie naar China (18 jr.) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Le zing Volksuniversiteit „Scheveningen Radio". Hotel Victory, 8 uur: Lezing voor „Oud-Alkmaar". ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Het verborgen leven van Walter Mitty, 14 jaar; Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: lk herinner me moeder, 14 jaar; Cinema Americaln, 7 en 9.30 uur: Missie naar China, 18 jaar. Gulden Vlies, 8 uur: De zaak A.D., Ned. Ver. v. Fabrieks arbeidersisters). Wapen van Heems kerk: Balmasqué. BONNEN HALEN. ALKMAAR, 26 Febr.: B tot Blom. Hedenochtend om half elf brak een schoorsteenbrand uit in de boerderij van de heer A. Oudhuis aan de Oost- dfik te Heerhugowaard. Het vuur greep spoedig om zich heen, waar door de gehele boerderij afbrandde. De inboedel werd grotendeels ge red. De veestapel, bestaande uit 24 stuks hoornvee en 3 paarden wist men tijdig in veiligheid te brengen. Twee grote schuren, in de onmiddellijke nabijheid van het brandende pand ge legen, bleven tengevolge van de gun stige windrichting behouden. Een en ander was voor een redelijk bedrag verzekerd. Vanzelfsprekend was er voor deze brand een grote publieke belangstelling. De brandweer van Heerhugowaard is op het ogenblik, dat wij dit schrij ven nog met de nablussing bezig. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina A E, dochter van C Ursem en A Kuis Cornelia Th M, dochter van W Groot en J M van Schagen Catharina M, dochter van J Braak en A Waij Janny C dochter van N H Gerritsen en C W Wester Ondertrouwd Gijsbertus Liedorp en Josina A van Kooten Overleden: Grietje de Vries, 64 jaar, gehuwd met A Koeman Andriesje de Vos. 76 jaar. wed van F A Busch INBRAAK IN DE MOSTERD- STEEG. In de nacht van 10 op 11 Febr. be merkte een nachtwaker, dat een deur van de rubbermattenfabriek in de Mos- terdsteeg alhier was opengebroken. Ce politie, die direct gewaarschuwd werd. constateerde, dat inbrekers de fabriek hadden bezocht. Er werd echter niets vex mist. De politie is er thans in geslaagd, twee Amsterdammers, die zich aan de inbraak hebben schuldig gemaakt, aan te houden. De mannen verkeerden in de veronderstelling, dat zij in een si garenfabriek inbraken. Inderdaad is hier vroeger een sigarenfabriek geves tigd geweest. Beide Amsterdammers zijn ter beschikking van de Officier van Justitie gesteld. GESLAAGD VOOR CANDIDAATS EXAMEN GENEESKUNDE. Donderdag slaagde voor het candi daatsexamen geneeskunde aan de Ge meente-universiteit te Amsterdam, de heer K. C. Knaap, alhier. Persoonlijk kampioenschap le klasse libre Gisteravond werden in café H Bos de wedstrijden om bovenstaand kampioen schap voortgezet Er* werd met weel ani mo gespeeld, maar de gemiddelden ble ven wel wat aan de lage kant c Haak man spande de kroon met 5,88 Eén van de vijf partijen kon wegens tijdgebrek, niet worden uitgespeeld, n 1 J Mors tegen W de Vries De uitslagen waren: C Haakman 200 34 27 5,88 M de Haas 134 34 22 3,94 W de Vries 200 51 35 3,92 Th Schot Jr 179 51 29 3,50 J Bus 200 43 27 4,65 J Adams 187 43 19 4,34 H de Haas 200 42 23 4,76 Th Schot Jr 159 42 22 3,78 Hedenavond worden de wedstrijden voortgezet DAMCLUB W D O Gisteravond werden op de clubavond van W D O in de eerste plaats de vier afgebroken partijen uit de wedstrijd Hei- looAlkmaar uitgespeeld voor de com petitie van de Kennemer Damkring De partij TuinmanVan Beekum werd door Van Beekum gewonnen; de partij J de Geus—C Booy werd remise C Dam mer en De Graaf deelden eveneens de punten, terwijl ook de partij J Kaal— C de Goede remise werd Hierdoor is de wedstrijd Heiloo—W D O door Alkmaar gewonnen Voor de onderlinge competitie van WDO werden de volgende resultaten behaald: Groep I: A Burgert—H Kruider 1—1; H J Toepoel—C Hartog 1—l Groep II: W Vrooling—P Worm 2—0; D Davelaar—C Fok 0—2, J Veerman—J Schipper Sr 0—2; J Schipper Sr—J Veer man 0—2 Groep II: W Vroling—P Worm 2—0; Jr 2—0 Boksen Op de Dinsdag en Woensdag te Amsterdam gehouden bokswedstrijden om het kampioenschap van het Dis trict Noord-Holland van de Neder landse Boksbond is het de „SSS-er" Herman Fock na een zeer spannende strijd gelukt zich te handhaven voor de finales dezer wedstrijden, welke op 1 Maart te Amsterdam worden ge houden. Inmiddels is het verzoek ge komen van een der tegenstanders, welke in Fock zijn meerdere moest erkennen om een revanchewedstrijd. Fock die als een sportief bokser be kend staat zei ogenblikkelijk toe zo dat op 9 Maart de Alkmaarder weer in Amsterdam zal boksen in een pro gramma van profs en amateurs. Geen gespleten haai - punten meer, 'want POINTFIX voedt het haar van binnenuit en maakt het glanr zend en gezond. Regelmatig, doch zuinig gebruiken. Tegen gisteravond had het bestuur van de Friese vereniging zijn leden opgeroepen voor een derde „buten- gewoane gearkomste" in 't Gulden Vlies, een avond waar de eigen toneel club onder leiding van de heer M. v. d. Ploeg opvoerde „De Reafin", een „fleurich" stuk in drie bedrijven van J. Bosga. In groten getale hadden de leden gevolg gegeven aan deze op roep: de toneelzaal was geheel bezet, terwijl ook nog velen een plaats had den gezocht op het balkon. Behalve de eigen leden waren er ook Friese jon gens, die hier als militairen gelegerd zijn, alsmede enige leden van de zus tervereniging te Pui'merend en enige vertegenwoordigers van De Molle- bonen, de vereniging van oud-Gronin gers alhier. Deze allen werden door de voorzitter, de heer H. Brink, bij de opening (waarom moest dat een half uur na de aangekondigde tijd pas ge beuren?) hartelijk begroet, terwijl o.a. de vader van de regisseur, die de reis van Haulerwijk naar Alkmaar voor deze \gelegenheid had onder nomen, een bijzonder welkomstwoord werd toegesproken. Verder sprak de heer Brink er zijn voldoening over uit, dat de club ditzelfde stuk morgen avond in Purmerend zal opvoeren. Wij durven voorspellen, dat men daar evenzeer zal genieten als gister avond in 't Gulden Vlies is "geschied. De schrijver heeft op zeer amu sante wijze de ervaring weergegeven van een zakenman, die, om met een paar vrienden een week vacantie te nemen om met de visclub „De Reafin" uit te gaan, er in toestemt, dat zij hem een brief schrijven met uitnodiging om deel te nemen aan een feest, dat één zijner leveranciers te Zaandam ter viering van het vijftigjarig bestaan Dat de belangstelling voor het slagersvakonderwijs in Alkmaar en wijde om geving niet alleen van blijvende aard, maar zelfs toenemende is, bleek Woens dagmiddag uit het feit, dat weer een nieuwe cursus kon worden geopend. Deze opening had plaats door de heer Z. v. d. Zwaag, namens het Slagersvakonderwijs te Utrecht, in de Slagersvakschool alhier, in tegenwoordigheid van de commissie van bijstand en de praktijkleraar. Sinds 1938 worden te Alkmaar reeds cursussen gegeven ter opleiding voor het diploma Vestigingswet Kleinbedrijf, aldus de heer v. d. Zwaag in zijn openingswoord, doch de jaren vóór de oorlog beschik ten we niet over een gelegenheid als deze. We moesten toen tevreden zijn met een cantinelokaal, wat niet altijd het onderwijs ten goede kwam. Nu heeft Alk maar met Leiden, als enigste plaatsen in den lande, een eigen school, met de nodige leermiddelen en machines. „Vestigingswet kleinbedrijf" bracht redding Het vei-heugt hem, dat Alkmaar permanent cursussen kan geven, waar uit wel zeer de belangstelling voor het bak blijkt De vakopleiding beoogt de ernstige voorbereiding tot het pa troonschap. Verrijking van de kennis is nodig, en daartoe geeft de cursus de gelegenheid. Naast het zakelijke ge deelte is er echter ook iets anders, de ondergrond van alles is de liefde en de toewijding voor het vak, dit is pri mair, de rest komt dan zeker wel. De opening van de cursus is niet al leen een formaliteit, een noodzakelijk iets, doch bij de eerste les die de opening eigenlijk is moet het zo nodige contact gelegd worden tussen de cursisten. Er moet zich een gemeen schap vormen, die er op uit is samen te werken. Het slagersvak is in de oorlogsjaren er niet op vooruit ge gaan. De beschikbare middelen noop ten veelal daartoe. Doch het peil van voor de ooi-log dient minstens weer bereikt te worden, dat is dus de kwa liteit opvoeren. Dat is het belang van de toekomstige slager, en daarom le nen zich de cursisten niet voor knoeie rij. We moeten goede vakmensen zijn, om het vei-trouwen van de consument waardig te zijn. Na deze openingsrede gaf de heer J. de Wit, praktijk-leraar de eerste inleidende les, en wees de cursisten erop, dat het diploma voor ieder met normaal vei-stand te behalen i-;. maar dan moet ei-nstig gestudeerd worden. De chaos in de slagerswereld 's Avonds om 7 uur had in de Graanhandel de uitreiking plaats van de diploma's voor de afgelopen cur sus. Helaas kon de Giidepenning niet worden uitgereikt. De heer Blaauw- boer heette de aanwezigen welkom. Daarna riehte de heer v. d. Zwaag zich in de eerste plaats tot de niet geslaag den, en zette hen uiteen, dat niet sla gen niet altijd vei-lies, doch ook wel winst kan betekenen. Aan de geslaag den gaf spreker de woorden mee: Wij leven in de schaduwen van morgen. Ei is een tijd geweest, aldus spr., dat we een groot vleesdebiet hadden, en velen zich op het slagersvak toeleg den. Toen kwam de moordende con currentie, grote werkloosheid, eo een snelle achteruitgang, die dreigde een ondergang voor het slagersvak te wor den. Gelukkig kwam toen als reddings plank de Vestigingswet Kleinbedrijf. We leven in een bezeten wereld, ook nu, ook voor het slagersbedrijf. Vele slagei-s houden zich niet meer aan de door de regering vastgestelde max.- prijzen, er is allerwege kritiek op de leiding, ei- is protestvergadering op pvotestvei-gadering, maar waar is de oplossing? Veel gepraat helpt niet. daden. En die dienen we zelf te stellen, en niet op anderen te mopperen. De vraag klinkt alom „Wat als de vlees distributie afloopt" Is dit een vraag geboren uit angst, of uit vei-ti-ouwen? Hoe staat gij geslaagden er tegen over? Dit is een zaak van het grootste belang voor alle slagers, omdat gij er in de toekomst mee te maken krijgt, We moeten de fout bij onszelf zoeken, verbeter de wereld, maar begin bij je zelf. Niet elkaar afkammen, doch naar elkaar toegroeien. Daar ontbreekt het zo vaak aan. Er is zeker toekomst voor het slagersbedrijf, als wij zelf willen. En de weg tot de toekomst is het verworven diploma, mits gij de opgedane kennis op de juiste wijze ge bruikt. De vakwedstrijden, die ge houden worden b.v. binnenkort te Schagen voor Noord-Holland hoven het IJ zijn een bewijs van de liefde voor het vak. De collectieve arbeids overeenkomst komt ook voor het sla gersvak tot stand. Na deze rede, waarmede met een daverend applaus werd ingestemd, werden de diploma's uitgereikt. De heer de Wit, praktijkleraar, sprak vervolgens de geslaagden toe. „De mens die zich verbetei-t is de beste" gaf spr. aan de geslaagden mee. In het begin was er weinig saam horigheid op de cursus, de liefde voor hel vak was nog zoek. Gelukkig mocht dat veranderen. Het verantwoordelijkheidsbesef kwam en het doel werd bereikt. Zet Uw boeken en diploma op een zichtbare plaats, zij zullen U herinneren aan Uw ver antwoordelijkheid, aldus spi-. De Le raar machinekennis, de heer Reurslag, zelde, dat als men wil, veel te berei ken is. Hij noemde het voorbeeld van de jonge slagersgezel Van Berkel, de man, die thans alom over de wereld bekend is. Tot slot bracht één der cui-sisten de dank van alien over aan Vakschool en leraren voor het vele wat voor hen gedaan was. Men bleef daarna nog geruime tijd in gezellige stemming bijeen. 0231 ALKALI VRIJ 35 ei per pak van zijn fabriek op touw zal zetten. Mevr. Boersma stemt er natuurlijk aan stonds mee in, dat haar man die uit nodiging niet mag afslaan en dan gaat de man zogenaamd „naar Hol land", maar langzaam aan rijst er twijfel aan de echtheid van de vrien delijke brief uit Zaandam, vooral als een kasteleines uit de omgeving ver telt van enige vrolijke leden van „De Reafin" en een politieagent komt ver tellen van een auto-ongeluk, tenge volge waarvan de drie vrienden in het diaconessenhuis te Leeuwarden zijn opgenomen. Pas na afloop van de va cantie, ais alle drie met duidelijke sporen van een ongeluk terugkomen, wordt de twijfel zekerheid en dan volgt een ontknoping, die de hele zaal voor de zoveelste maal doet da veren van de lach. Zonder voorbehoud kunnen we zeggen, dat de wakkere groep van „Friso" dit stuk op de juiste wijze heeft gebracht. Geen enkele van de twaalf spelers en speelsters viel uit de toon, allen hadden zich volkomen in geleefd in de verschillende verwikke lingen. zodat deze als heel natuurlijke gebeurlijkheden over het voetlicht kwamen. Het woord van dank van de voor zitter was echt verdiend, evenals het applaus, dat aan het slot uitgroeide tot een ovatie. Onder luide blijken van instemming heeft de heer Brink aan de heer en mevr. Dokter een etui met tafelgerei amigeboden als dank voor de ten be hoeve van de Toneelclub geschapen ge legenheid tot repeteren. Na afloop der toneeluitvoering werd er nog enige tijd gezellig gedanst. ORGANISATIE VOOR SUIKERZIEKTE-PATIENTEN In een dezer dagen gehouden alge mene vergadering der afdeling Alk maar en omstreken van de Nederland se Vereniging ter behartiging van de belangen voor Suikerzieken is een definitief bestuur gekozen. Tot voor zitter werd benoemd de heer H. J. R. Groothoff, Camperduin, secretaris is de heer Adr. Prins, Nieuwe Niedorp, verdere leden zijn de dames mevr. StufkensDeij, Heiloo, mevr. van KampenPeereboom. Sint Pancras, de hei-en J. IJspeert. Alkmaar, N. Kaan, Noord-Seharwoude en Jb. Steijn. Alk maar. Het ledenaantal is gegroeid van 27 bij de oprichting tot bijna 100 nu. De diëetcursussen zijn een succes ge weest; bij voldoende animo worden opnieuw kooklessen gegeven. In de loop van dit jaar zal een bijeenkomst voor alle diabetici uit deze omgeving worden uitgeschreven, waar o.m. een speciale film wordt vertoond. Het ligt in de bedoeling een propaganda-actie te gaan voeren en de suikerpatiënten te wijzen op het grote belang' van het lidmaatschap der N. V. S. JUBILEUM- AFVALWEDSTRIJDEN. Tot besluit van bovengenoemde wed strijden georganiseerd ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het dis trict Alkmaar van de Ned. Biljartbond, werd Woensdagavond in hotel de Nachtegaal, le finale gespeeld tussen het eerste en tweede vijftal van het district. Het eerste vijftal won met 236 caramboles. De gedetailleerde uit slagen waren: M. de Haas 142 47 22 3.02 C. de Boer 175 47 14 3.72 D. Buisman 134 22 19 6.09 J. Burger 200 22 36 9.09 A. van Lingen 250 20 67 12.50 A. J. de Wit 72 20 22 3.60 G. Wessels 300 20 92 15.— N. Venneker 226 20 46 11.30 Bergens Mannenkoor naar Noorwegen? Op de laatste vergadering van Ber gens Mannenkoor is 't1 plan geopperd naar Noorwegen te gaan en onder lei ding van de dirigent de heer Böhme een concert in Oslo te geven. De mo gelijkheid hiervan zal worden onder zocht. Het vorig jaar heeft Apollo uit Amsterdam, onder leiding van dezelf de dirigent, eveneens een concert in Oslo gegeven* Predikbeurten VOOR ZONDAG 27 FEBRUARI ALKMAAR. Groie kerk, 10 uur, ds. Den Oudsten; Woensdagav. half 8 tot 8 uur, oecumenische avondwijding; vrije toegang. Kapelkerk, 10 uur ds. Van Wijk; 5 uur ds. Wesseldijk; 7 uur ds. Den Oudsten. Rem. geref. gem., half elf, ds. Rappold. Luth. kerk (Oude gracht), ds. Roodenburg van Breda; 5 uur ds. Visser, em. pred. te Rotterdam voor het N.L.G. (H.Doop). Doopsgez. kerk, 10 uur ds. A. J. v. d. Sluis. Geref. kei-k, 10 uur ds. Von Meijenfeldt (voorb. H. Avondmaal); 5 uur dr. Pol man. Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur preeklezen; half 6 ds. Van der Lingen. (Coll. chr. doel einden.). Ned. Chr. Gem.schapsbond, in Waakt en Bidt, 3 uur jeugdclub; Dinsdagav. half 8 bijbelkring Houtweg 14; Donderdagav. evang. samenkomst in W. en B.. half 8, de heer Dammuller. Baptisten gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur, de heer G. Planting van Am sterdam; av. half 8 evangelisatiedienst. Oud -kath. kerk geen dienst. Herst. Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur, heiligingsdienst, av. 7 uur, openluchtsamenkomst Steenenbrug; 8 uur verlossingsbijeenkomst, leider ko lonel en mevr. Smael. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat, ,10 uur wijdings- dienst; 8 uur openbare samenkomst. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen (in Valk's lunch room), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Rozekruisers- genootschap, Oudegracht 114, half elf, tempeldienst; spreker de heer T. II, Ritman. Ver. van spiritisten, Har- monia, in hotel Centraal, Hofplein, half elf, de heer H. C. L. v. d. Laan van Haarlem. OMGEVING AKERSLOOT, av. half 8 ds. Van Santen. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Bekius. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds, Telkamp. Maranatha,' half elf ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 ds. Bijlsma; half 4 ds. Meeter van Amsterdam. Geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Mulder van Heemstede. Geref. kerk (Art. 31), 10 en 3 uur ds. Van der Lingen. Chr. geref. kerk, half 10 en half 4 ds. Henstra. Doops gez. keik, 10 uui-, da. Schepman. DE RIJP, 10 uur ds. Kastein; doops gez. gem., av. 7 uur ds. Keuning. Luth. kerk geen dienst. Geref. kerk, 10 en 3 uur, dienst. DIRKSHORN, herv. kerk, 10 uur ds. Post. Geref. kex'k, half 10 en 2.15 uur, ds. Van der Sluis. EGMOND AAN ZEE, herv. gem. 10 uur ds. Roobol. Geref. kerk 10 uur dr. Polman (vooi-b. H.Avondmaal); half 5 leesdienst. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. GROET, 10 u. ds. de Jong. Doops gez. gem. Noordeinde geen dienst. HEILOO, herv. gem„ 10 uur ds. Van Santen van Akersloot. Evangelisatie Kerklaan, 10.15 uur, de heer J. G. de Bruin. Geref. kerk (in evang.gebouw aan de Kerklaan), half 9 dr. Polman (voorb. H.Avondmaal); 4 uur ds. Von Meijenfeldt. HEER HUGOWAARD, herv. gem„ 2 uur ds. Van Wijk (H.Doop). Geref. kerk, half 10 en half 5 ds. Huismans. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, half 10 ds. Plug. NOORD-SCHARWOUDE, herv. gem„ 10 uur ds. Schmidt. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Haitsma. OOST-GRAFTDIJK, av. half 8 ds. Keja; doopsgez. gem„ 10 uur, ds. Keu ning. OUDORP, 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 uur ds. Leendertz. Geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Visser. SCHOORL. Zie Groet. SINT PANCRAS. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur, de heer At- bertz. Evangelisatie, 10 uur de heer Weeda van Amsterdam. WARMENHUIZEN, av. 7 uur, ds. Post. WEST-GRAFTDIJK geen dienst. ZUID-SCHERMER, 10 uur, ds. Keja. J. Feeke 400 20 100 20.— H. Hoogland 317 20 65 15.85 De eerstgenoemde spelers vormden het eerste vijftal. Piima WOL, diverse tinten, 3 pnt. 1.52 Geplatteerde WERKKOUSEN, 1 pt. 1.17 Fagfijne DAMESKOUSEN, 1 pt. 1.16 Extra grote ONDERJURKEN, 2 pt. 4.32 Zware lxandweef TAFELKLEDEN 8.67 Afgepaste VITRAGEGORDIJNEN 9.95 - 8.62 - 8.32 Prima wit Tafelzeil, 115cm. breed, servetpatroon 5.60 NATUURLIJK Dorresieijn Alkmaar Steenenbrug, Egmond aan Zee

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2