Alkmaars Raad in korte vergadering bijeen SNEEUWWIT Het Sportpark krijgt een directeur iswetfh tjjddijk 56ct.p.pmd De leverbotziekte wordt bestreden Een ambtswoning voor de directeur van het Stadsziekenhuis ZEEPPOEDER O nitv Schoorldam Belangrijke proeven in de Zuidschermer Gistermiddag vergaderde de raad onder voorzitterschap van de burgemeester. Afwezig waren de heren Bakker (wegens ziekte), Woldendorp, Venneker en De Wilde. Na vaststelling van de notulen van de vorige vergadering werd mede deling gedaan van de ingekomen stukken. Daartoe behoorden, naast de goed keuring van diverse raadsbesluiten, verzoeken van de besturen van de Post- harmonie, de R.K. harmonie St. Caecilia en de Chr. muziekvereniging Soli Deo Gloria alhier om voor het jaar 1949 een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Besloten werd hierover te beslissen bij de behandeling der ge meentebegroting van 1949. Een adres van de heer L. P. C. Disseldorp alhier om voor hem en zijn in Krommenie wonende vrouw en kind een woning beschik baar te stellen, werd in handen van B. en IV. ter afdoening gesteld. Voor kennis geving werd aangenomen een mededeling van de heer A. de Vries te Harlingen, dat hij de benoeming tot onderwijzer aan de Bosboom-Toussaintschool niet kan accepteren. Ingekomen was nog een adres van het bestuur Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid met verzoek om een gemeentesubsidie van 10 cent per in woner voor 1949. Dit zal behandeld worden bij de gemeentebegroting. De Chr. Woningbouwvereniging „De Voorzorg" verzocht een voorschot van 555.879 voor het bouwen van 15 een- gezins-, 14 duplex, 8 beneden- en 16 bo venwoningen. Dit werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Door het bestuur van de Ver. „St. Jo seph" voor de R.K. Jongensschool alhier werden toegezonden twee aanvragen om de gemeentelijke vergoeding be- doeld in de art. 101 en lOlbis der L. O.- wet over 1948. Dit werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Het bestuur der R. K. meisjesschool alhier verzocht medewerking ingevolge art. 72 der L. O.-wet voor de aanschaf fing van boeken voor de St. Annaschool. Werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Ten slotte was ingekomen een adres van de heren W. Kessler, C. H. de Lan ge, bioscoopexploitanten en de heer W. Mooij, schouwburg, en bioscoopexploi tant alhier, met verzoek om gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van verma kelijkheidsbelasting bij het geven van voorstellingen met een culturele inslag op film- en toneelgebied. B. en W. stel den voor dit in handen van het college te stellen om advies. De heer Torenvliet (Comm.) had daartegen geen bezwaar. Voor films, welke als culturele films worden aan gemerkt wordt elders 8 3/4 procent be lasting geheven en hier 35 pet. Spr. zag gaarne een uitgebreid advies tijdig gereed vóór de begroting. De voorzitter beloofde, dat B. en W. tijdig advies zullen geven. Of dit uit gebreid zal zijn, kan nog niet bekeken worden. Benoemingen Benoemd werd tot tijdelijk onderwij zer aan de Nicolaas Beetsschool de heer P. J. Buis. tijdelijk onderwijzer aan een U. L. school te Amsterdam en tot on derwijzeres aan de Bosboom Toussaint- school mej. J. K. Bos, onderwijzeres aan de O.L. school te Heer Hugowaard. Besloten werd tijdelijk en tot weder- opzeggings toe aan te wijzen tot ad junct-directeur van de gem. avond school voor lager nijverheidsonderwijs de heer G. Waalewijn, leraar aan die school en hem tevens tot wederopzeg ging toe te benoemen tot adjunct-direc teur van de school voor voorbereidend middelbaar technisch onderwijs. Tot tijdelijk leraar in vaktekenen en constructie-leer aan de gem. avond school voor lager nijverheidsonderwijs werd benoemd de heer A. D. Beeldman te Bergen. Onderwijszaken De Raad besloot aan de besturen van de bijzondere scholen voor voorberei dend L. O. ter tegemoetkoming in de exploitatiekosten uit de gemeentekas toe te kennen een subsidie per in Alk maar wonende leerling van 4 jaar en ouder van 2,over 1947 en 4,over e.k der jaren 1948 en 1949. Aan deze besturen zal vanaf 1 No vember 1948 af uit de gemeentekas een bedrag vergoed worden dat nodig zal zijn om aan het daarvoor in aanmerking komende onderwijzend personeel een tijdelijke bijslag op de bezoldiging van 4.50 per maand uit te keren. Vastgesteld werd, dat het getal we kelijkse lesuren van 60 minuten, gedu rende welke in 1949 vakonderwijs aan de openbare U. L. school zal worden ze- geven bepaald wordt op 15/6 per leer kracht. Besloten werd aan de besturen der daarvoor in aanmerking komende bij zondere scholen voor L.O voor 1949 toe te kennen de nader voor elke school door B. en W. aangegeven voorschotten veredeld mei op de gem. vergoeding in de kosten van instandhouding. Het bestuur der R. K. meisjesscholen alhier verzocht gelden uit de gemeente kas te willen verstrekken voor de aan schaffing van schoolmeubelen, school boeken enz. voor de Maria-school aan de Paul Krugerstraat. De Raad besloot de gevraagde medewerking te verlenen. Instelling functie directeur van het Sportpark In verband met de uitvoerige motive ring welke wij in ons nummer van j.l. Dinsdag hebben opgenomen stelden B. en W. voor met ingang van 1 Juni 194? in te stellen de betrekking van direc teur van het sportpark met salarisgren- zen van 5400,6000,en in deze betrekking met ingang van dezelfde datum in vaste dienst te benoemen de heer G. Th. de Munk, commies 2e klas se. De heer De Zeeuw (Kath.) was niet tegen instelling van deze functie, nu B. en W. het thans de tijd vinden daartoe over te gaan. Waarom moet het salaris dan evenwel op 1 Juli 1948 in gaan? Dat vergt onnodig uitgaven van onze schatkist. Wethouder Van Slingerland iKath.) herinnerde er aan, dat salaris verbeteringen van andere ambtenaren ook terugwerkende kracht hadden. De heer De Zeeuw meende dat men dat met dit geval niet kon vergelijken. Het gaat hier om een geheel nieuwe functie. De voorzitter herinnerde aan de proeftijd van de heer De Munk. Die tijd mag men niet voorbijzien. De heer S i e t s m a (Arb.) deelde fcede, dat het voorstel van de terugwer kende kracht van het salaris in de com missie voor het sportpark niet was be sproken. Waar de heer De Munk een correct werker was gebleken, wiens werkzaamheden niet verminderd zijn, was het z.i. billijk, het salaris op het tijdstip van het beëindigen van de proef tijd vast te stellen, dus op 1 Juli 1948. De voorzitter herinnerde er aan, dat de heer De Munk zijn aan spraken ontleent aan een vroeger ge nomen raadsbesluit. Dat de definitieve benoeming eerst nu aan de orde komt is niet de schuld van de heer De Munk, die men daardoor niet mag duperen. De heer De Zeeuw kon zich .net deze zienswijze verenigen, waarna het voorstel van B. en W. door de Raad ge accepteerd werd. Met ingang van dezelfde datum werd besloten de besluiten van de burge meester, genomen ter waarneming van de taak van de Raad in de bezettings tijd tot vaststelling, resp. wijziging van de verordening regelende de samen stelling en de taak van de commissie van advies voor het beheer van het gem sportpark in te trekken. Een en ander zal worden geacht te.zijn ingegaan op i Juli 1948. Nieuwe afscheiding terrein Zomerbad De Raad besloot de grasmat op het terrein van het Zomerbad te verbete ren en ter plaatse een afscheiding aan te brengen met het terrein van het sportpark. Tevens werd goedgekeurd ae huurprijs van het zomerbad voor de resterende looptijd van het bestaande huurcontract (tot en met 15 October 1956) te verhogen met 400,— per jaar. De uitvoering der afscheidingswer- kfn. geraamd respect, op f 3600.— en f 1900,— zal bij suppletoire begroting op de dienst voor 1949 worden geregeld. De heer Torenvlied vroeg welke aischeiding er zal komen en drong er aan op opruiming van een zich daar vormende vuilnisbelt. Wethouder C o e r t s (Arb.) deelde mede, dat de afscheiding van betonpa- len met harmonicagaas zal zijn. De vuil nis zal verdwijnen. De heer Torenvlied zag tegen de afscheiding gaarne een aanplanting van rozenstruiken, om ze op de duur on doorzichtig te maken. Wethouder Co erts deelde mede, dat dit ook in het voornemen ligt, waarna het voorstel werd aangenomen. Wijziging verordening stadsziekenhuis De raad besloot tot wijziging van de verordening voor het Stadsziekenhuis alhier teneinde deze verordening meer in overeenstemming te brengen met het ambtenaren- en werkliedenreglement. De heer S i e t s m a noemde dit een voorstel van formele aard. Waarom moeten voortaan B. en W. de adjunct- directrice benoemen, schorsen of ont slaan? Dit moet de bevoegdheid van de Raad zijn. Wethouder Van Slingerland wees er op. dat de hoofden van takken van dienst door de Raad worden be noemd. Dit geldt dus niet voor adjunct directeur of -directrices, ook al hebben deze een belangrijke functie. De voorzitter merkte op, dat door de benoeming van een directeur de functie van adjunct-directrice een andere betekenis kreeg. Wenst de heer Sietsma een amendement? De heer Sietsma zou de gehele clausule c, waarin wordt aangegeven, dat de adjunct-directrice door B. en W. benoemd, geschorst en ontslagen wordt, willen schrappen. De heer H o y t i n k (A.R.) vond dit inconsequent. De functie van adj.-direc trice van het Stadsziekenhuis is in we zen geen andere dan die van andere adj.-directeuren, b.v. bij Gemeentewer ken, die ook door B. en W. benoemd worden. Uit de voorlezing van het ambtena renreglement bleek alleen het voor schrift, dat de hoofden van takken van dienst door de Raad benoemd worden. De heer H o y t i n k had geen be zwaar tegen benoeming door de Raad van adjunct-directeuren, mits men dan ook geen uitzondering maakt. De heer Kirpenstein (Arb.) wees er op, dat de betrokken adjunct directrice boven een groot personeel staat. Het is normaal haar door de Raad te laten benoemen. Het beste zal zijn punt o geheel te schrappen. De heer Sietsma zou dit punt willen aanhouden en inmiddels het ambtenarenreglement willen wijzigen. Adjunct-directuren moeten hun chefs vervangen en hun keuze is dus zeer be langrijk. De heer Torenvlied zou een motie-Siejsma willen steunen waarna de voorzitter beloofde de wense lijkheid van wijziging te zullen over wegen. B. en W. komen dan t.z.t. met een prae-advies. De Raad werd vervolgens geschorst om de heer Sietsma geholpen door B en W. de toegezegde motie te la ten opmaken. De heer Sietsma diende vervolgens een motie in, waarin werd uitgesproken dat het wenselijk was tot een wijziging van de verordening te ko men, waardoor voortaan niet alleen di recteuren, hoofden van takken van -dienst, maar ook adjunct-directeuren door de Raad worden benoemd, ge schorst en ontslagen. De voorzitter wees er op. dat, wie deze motie mede ondertekent, ge acht wordt dit standpunt te blijven in nemen. B. en W. zeggen prae-advies hierover toe, maar spr. achtte hetna raadpleging van het college niet wenselijk daarmede het gehele voorstel aan te houden daar men dan met ande re, daarin vervatte bepalingen in de krel komt. Spr. wilde de Raad verzoe ken het voorstel thans ongewijzigd aan te nemen. Komen er later Wijzigingen in het ambtenarenreglement, dan zul len B. en W. met een nieuw voorstel komen. Ten slotte is dit een vertrou wenskwestie. De Raad besloot daartoe. Ambtswoning directeur van het Stadsziekenhuis Zoals wij in ons nummer van Dins dag reeds uitvoerig hebben medege deeld, stellen B. en W. voor het college van regepten van het Centraal Zieken huis te machtigen een uitgave te doen van f 32.000.voor de bouw overeen komstig de Financieringsregeling Wo ningbouw 1948 van een ambtswoning voor de geneesheer-directeur op het terrein van het ziekenhuis. De heer Torenvlied wilde met het voorstel accoord gaan maar had zich gestoten aan de argumentatie. Er zijn honderden gezinnen, die in veel beroerdere omstandigheden leven en waar geen rekening wordt gehouden met de gezondheidstoestand van de echtgenote. De heer Van Der Borden (C.H.) merkte op, dat door deze bezwaren te gen het betrokken huis op de Kennemer Straatweg zij, die zich oeijveren voor een betere ontwatering van de Steijn- straat gelijk krijgen. Laat men deze ontwatcringskwestie nog eens onder zoeken. Een grondprijs van 10,is veel te laag. Men kan die er beter uit laten. Mej. Kamphuis (R.K.) wees er op, dat het gevaarlijk is ambtswoningen te bouwen als men zoals in dit ge val er niet zeker van is, dat een dok- téisgezin b.v. met veel kinderen er ook gebruik van zal kunnen maken. De heer Kirpenstein wees op de gelden, welke een voorstel als dit weer van de gemeente zal vragen. Was het niet mede de bedoeling van dit voorstel een goed ambtenaar voor de gemeente te kunnen behouden? De heer De Zeeuw voelde niet veel voor ambtswoningen. Men is begonnen er een te vragen voor de burgemees ter, nu weer voor de directeur van het Ziekenhuis. Straks vraagt men ze voor de directeur van Openbare Werken of misschien wel voor de raadsleden. Als deze functionnaris meent dat hij hier niet kan wonen, moeten we maar een ander benoemen. Thans verzwaart men onnodig de lasten der gemeente. We kunnen het hiervoor benodigde geld beter voor de. ontwatering van de Steijnstraat gebruiken, dan hebben al de buurtbewoners van de Kennemer- straatweg er profijt van. De voorzitter betreurde het, dat de discussie deze wending had geno men. Spr. heeft gemeend op te merken, dat de Raad zich over het algemeen wel met dit voorstel kan verenigen. Men mag niet over het hoofd zien, dat door het bouwen van deze ambtswo ning een ander pand vrij komt. Laat men de persoonlijke kant van deze zaak buiten de discussie houden. Wethouder C o e r t s wees er op, dat het vraagstuk van de bouw van arbei derswoningen natuurlijk primair is. Maar men heeft na de oorlog alleen de ze woningen nog maar gebouwd en er is nog geen enkele middenstandswoning verrezen. Eén zal er bij aanneming van dit voorstel vrijkomen. Wat de ontwa- teringskwestie van de Steijnstraat be treft, hebben alle bewoners daar een schrijven gekregen met de kennisge ving, dat B. en W. tot nader overleg bereid zijn maar er is geen enkel ant woord binnen gekomen. Wat het voor stel van de ambtswoning betreft, moet de grondprijs voor de toestemming van Woningbouw genoemd worden en ge calculeerd. De bouwprijs van 32.000 is niet te laag geschat. Natuurlijk wil len B. en W. deze directeur ook gaarne voor onze gemeente behouden. De heer Sietsma wees op de moei lijkheid, dat de grond in erfpacht aan het Stadsziekenhuis is uitgegeven. De voorzitter zeide, dat regenten die rekenplichtig aan de gemeente zijn, dit nader zullen bekijken. De heer Van Der Borden had als secretaris van de door de slechte af watering gedupeerde bewoners nooit een schrijven van de gemeente ontvan gen. Wethouder C o e r t s herinnerde hem er aan, dat hij ook niet in de Steijn straat woont. Wat de grondprijs betreft het bedrag daarvan kan nu eenmaal bij het bouwverzoek niet worden weggela ten. Nadat het voorstel tot bouwen van de gevraagde ambtswoning vervolgens z. h. s. was aangenomen, sprak de voor zitter in zijn hoedanigheid van voorzit ter van regenten van het Centraal Zie kenhuis een dankwoord voor de uit de discussies gebleken waardering voor het werk van de geneesheer-directeur. Goedkeuring rekeningen Goedgekeurd werden de rekeningen 1944 t.m. 1947 van de Ver. voor gezins verpleging. De rekeningen over de ja ren 1944 en 1947 sluiten met een batig saldo van resp. 619,96 en 250,72, die over 1945 en 1946 met een nadelig saldo van resp. 506.71 en 375.13. De bati ge en nadelige saldi worden met elkaar gecompenseerd. Eveneens werd goedgekeurd de re kening over 1947 van de Armenraad in dit district tot een totaal bedrag in ont vangst en uitgaaf van 24.636,71. BEGROTINGSBEHANDELING Na afloop van de agenda deelde de voorzitter mede, dat hij zich voorstelde on. op Donderdag 17 en Vrijdag 18 Maart de begroting te behandelen. Hij sprak de hoop uit.dzt het afdelingson- derzoek tijdig gereed zou zijn. Vraag de erkende merken I - BIRD'S EYE KRISTAL VITA VONK WINTERZON Prinses Margriet, die Dinsdagavond met haar moeder in St. Anton is aan gekomen, moet ondervindendat skieën niet zo eenvoudig is en dat men slechts met vallen en opstaan het doel kan hereiken. x Heiioo Burgerlijke Stand Geboren: Maria A P, dochter van J Kuijper en M Veul Herman W, zoon van C P Dobber en W J van der Bil Maria dochter van J J Schuijt en W Druijven Ondertrouwd: Theodorus Schut (te Akersloot) en Alida C Bijwaard Ariê Dekker (te Alkmaar) en Cornelia M Schouten Getrouwd Wilhelmus P Lodewijks en Maartje Mooij Nicolaas van Eist en Margaretha van der Laan Hendriku:- J Frankenmolen en Maria J van der Peet Overleden: Hendrik J Scholten, 8b jaar weduwnaar van M Visser ONGEVAL OP STEENFABRIEK Gister had er een ongeval plaats bij de N.V. Kalkzandsteenfabriek te Schoorldam, waar een arbeider de heer P. Mooy uit Alkmaar beklemd raakte tussen een onaf geschermde drijfriem en een schuil in de zandkel- der. Hij kwam er met een vernielde overall en 'n ontveld been wonderlijk goed af. Maar het had erger kunnen zijn.... West Grattdijk VACANTIETOCHTJE De reisvereniging „De Dijk" heeft in een vergadering ten huize van de penningmeester besloten om dit jaar een reis te maken naar Haarlem, Den Haag en Rotterdam, waar een bezoek aan de havens en de diergaarde zal worden gebracht. Op de terugreis word in Amsterdam een diner gebruikt en een theater bezocht. Als datum werd Zaterdag 11 Juni 1949 vastgesteld. „DE FLIEREFLUITERS" KOMEN. Zondag 27 Febr. komt de toneel vereniging „De Flierefluiters" uit Landsmeer in de zaal van de heer J. Schoon te West-Graftdijk met het blijspel „De Pechvogel". VISSERIJ-BESOMMINGEN IJMUIDEN De aanvoer bestond gisteren uit 1100 kisten kabeljauw, 910 haring, 865 koolvis, 680 makreel, 70 fijnvis, 110 schar, 250 schol, 50 bot, 75 wijting, 30 poon 50 leng, 110 schelvis en 25 kisten diversen Besommingen: 1 trawler f 10.900: 1JM 10. „Bergen" f32,620; 25 „Flamingo' f 21.760; KW 67 f4514; 39 f5220; IJM 11 f 332; 229 f 443; 230 f 377, SCH 140 f 6550 Donderdagmiddag kwam de advies- commissie-leverbotziekte en verschil lende veehouders bijeen in het café van de heer Saasen in de Zuidscher mer. De leiding van deze bijeenkomst berustte bij burgemeester Posch van Qtereek, Spreker heette in het bijzon der welkom de heer Dr. Scholten, in specteur van de Veeartsenijkundige dienst; de heer Rempt, directeur van de Provinciale gezondheidsdienst voor dieren en de heer E. Dz. Govers. Hij deelde mede hoe er plannen bestaan om in de Schermer grote proeven op te zetten ter bestrijding van de lever botziekte. Reeds in de oude literatuur wordt de gevreesde distomatose genoemd en aangeduid als „ongans". Belangrijke verliezen zijn door deze ziekte gele den. Door de advies-commissie Lever botziekte zijn reeds meerdere proeven fes Texel, Ameland, de Wormer, dei Zeevang en ook in Friesland genomen. De proeven staan onder leiding van de bioloog mevr. dr. N. Wibaut-Isebree Moens uit Amsterdam. De totale schade door de Leverbot ziekte aan rundvee en schapen toege bracht wordt geschat op ruim 40 mil- lioen per jaar. Vooral de indirecte schade bij het rundvee is zeer groot. Hierna werd het woord verleend aan mevr. dr. Wibaut, die uitvoerig de verwoestende werking van de leverbot toelichtte. In de gehele wereld komt deze ziekte voor zowel in Amerika als Australië. In Friesland is het zelfs voorgekomen dat hazen besmet waren en ook aan deze ziekte stierven. De levers van de besmette dieren worden door de botten doorboord terwijl zij zich met het bloed voeden. Het is ge beurd dat in één koelever 5000 botten werden aangetroffen. Via de mest komen de eieren van de botten op het land. Met regenachtig weer komen de eieren met het afge voerde water in de greppel terecht. Hier hebben zij een tussengastheer nodig n.l. een zeer klein slakje waarin zij zes weken verblijven, om dan weer via het gras in het lichaam van het dier terecht te komen. Het is een wonderlijke cyclus, het leven van deze parasiet. Men tracht de cyclus wel te onderbreken door het schaap pillen in te geven tegen disto- matosis. De grote botten sterven, de kleine blijven echter leven. Bovendien moet deze behandeling zeker verschil lende malen herhaald worden. Het heeft tot 1884 geduurd eer men de gehele levensloop van de leverbot nauwkeurig heeft vastgesteld. Het blijkt dat de slakjes leven in de' grep pels van bepaalde weiden. Op gedrai neerd grasland komen zij .niet voor Het draineren van grasland is echter zeer kostbaar. Verschillende proeven zijn genomen om de slakjes te doden. Het eenvoudigste is een behandeling met fijn keukenzout. Dit is dodelijk voor de slakjes. De cyclus is dan door broken en de leverbotziekte wijkt van de boerderij. Proeven worden genomen De proeven zullen genomen worden in de Zuidschermer in de polders G H en I, dit is een terrein van ongeveer 1000 ha, terwijl ook enkele bedrijven in polder K, die besmet zijn in de proef worden opgenomen. De plannen bestaan om op verschil lende bedrijven de greppels machinaal met zout te bestrooien. Dit zal ge schieden met een kunstmeststrooier met een strooibreedte van twee meter en machinale tractie. Aan de boeren zal een weidegeld word' vergoed van 1.per week per lam. Op de meest besmette bedrijven zullen ook proeven met kalveren worden genomen. Deze kalveren worden dan in de herfst ge slacht, de veehouders ontvangen dan de gemiddelde slachtwaarde en een premie die nog nader zal worden vast gesteld, alle onkosten als het benodig de zout en arbeidslonen worden door de commissie vergoed. De heer Mul had opgemerkt dat op een stuk land door hem gebruikt nim mer leverbotziekte voorkwam, terwijl het land daarnaast gelegen besmet was. De heer Govers deelde mede dat dit land ijzerzouten bevatte; de slakjes kunnen in die greppels niet leven. De heer Koning vroeg of het steeds meer voorkomen van longwormziekte in verband stond met de leverbotziekte. De heer Rempt deelde mede dat deze beide ziekten geheel los van elkander staan. Het is hem echter wel opgeval len dat de longwormziekte toeneemt. De aanwezigen boeren waren allen bereid aan de proeven deel te nemen en mevrouw Wibaut de nodige steun te verlenen. Een kleine commissie werd samengesteld bestaande uit de volgende personen: Jb. Konig, H. J. Bruijn, H. Smit, Jan Hoogschagen en J. Groot Hz. deze zullen onder lei ding van de bedrijfsassistent bij dp. voorlichtingsdienst de heer P. van Langen behulpzaam zijn bij de te ne men proeven. Mevr. Wibaut wil spoedig met da voorbereiding van de proeven aan vangen. De heer Uitentuis sprak de wens uit dat deze proeven goed zul len worden uitgevoerd; nimmer is in ons land een dergelijke grote proef ondernomen. Dr. Scholten de inspecteur van de veeartsenijkundige dienst deed het bijzonder genoegen deze middag te hebben bijgewoond. De afloop zal hij met bijzondere belangstelling volgen. De leiding is bij mevr. Wibaut in goe de handen. De heer E. Dzn. Govers verheugde zich over deze belangrijke proefneming en gaf nog enkele prac- tische wenken. De voorzitter achtte het een geluk kig feit dat zowel de heer Rempt de directeur van de Prov. Gezondheids dienst als de heer Scholten, inspec teur van de Veeartsenijkundige dienst zich sterk voor deze proeven interesseren. Hij feliciteerde mevrouw Wibaut met het succes nu deze groote proefneming tot stand zal komen. Het was jaren 'n wens van haar en dat de ze proeven in de Schermer worden gehouden deed hem genoegen. Het verheugde spreker dat de vee houders zoo enthousiast hun mede werking toezegden. Onder leiding van mevr. Wibaut met haar groote werkkracht en ken nis zullen deze proeven zeker tot een goed einde komen. Marktberichten WARMENHUIZEN, 24 Februari 90,300 kg rode kooi 12,80—13,40; 12,400 kg gele kool 10,80—11; 24,600 kg Deense witte kool 9,40; 300 kg groene kool 7,30; 1800 kg" u.'en 9,40; 10,400 kg peen 5,90—8,80 NOORDERMARKTBOND, 25 Februari 60,000 kg rode kool 12,80—13,30; 169,000 kg witte kool 9,40; 8000 kg gele kool 10,80— 11,40; 700 kg groene kool 9; 150 kg witlof: I 31 en II 20; 1300 kg bieten: I 6—6,10 en 5000 kg peen II 6 Prijs voor leren zolen en hakken omhoog Op grond van de nieuwe prijsbe- schikking voor schoenreparaties, die binenkort in werking treedt, zal de prijs voor leren zolen en hakken met ongeveer 10 pet. stijgen. Als uitwijkmogelijkheid voor het publiek zullen de prijzen voor gespij kerde gevulcaniseerde zolen en hak ken daarentegen worden verlaagd en wel van f 3.60 tot f 2.90. Gelijmd zal de prijs f 3.30 bedragen. Bovengenoem de bedragen hebben betrekking op de z.g. hoekprijs, d.w.z. de prijs, welke wordt berekend voor herenschoenen. Voor andere categorieën schoenen gelden verhoudingsgewijze lagere prij-

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3