CITROËN Stad en Omgeuïtu}. AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Bergen en zijn diverse affaires Voor altijd Pilatus, een stuk met j de klank van bronzen klokken Hef Oude Hof, het Dorpshuis, het Badhuis Opheldering nodig Veiligheid is niet in geldswaarde uit te drukken, dus KEES KOSTER, Bergen, Tel, 2456 CINEMA AMERICAIN Het lokkende leven -VICTORIA-THEATER Het verloren spel HARMONIE-THEATER Het geheime commando Jef Heydendael hield ons een spiegel voor 1 Qgmgenti Hef eeuwige dilemma van opportunisme en ideaal Middelbare Schoolver enigingen organiseren Toneelavonden Ten bate van Pro Juventute N.V.ALKMAAR5E WASSERIJ Heiloo Bergen Siompei Jaarverga* Schermer Gei Casiri JN ONS NUMMER VAN 9 DEZER namen wij een ingezonden stuk op van de heer A. Schoen te Bergen, hetwelk als opschrift droeg „Het gaat niet goed in Bergen". Dat opschrift was niet alleen typerend voor het artikel in kwestie, het is typerend voor de stemming in geheel Bergen. Reeds gedu rende geruime tijd verschijnen er ln de plaatselijke en regionale bladen re dactionele en ingezonden artikelen, die in Bergen hangende kwesties behan delen. De ene kwestie heet „Oude Hof". Een andere „Het Badhuis". Nu ls daar weer het Dorpshuis, dat de gemoederen in beweging brengt. Het wordt zo langzamerhand een onverkwikkelijke geschiedenis, al deze „kwesties". En men zou zeggen, dat het tjjd wordt deze affaires voor eens en altijd uit de wereld te helpen. Dat kan en dat moet. Dit is in het belang van de Bergense gemeenschap en het is zeker niet in de laatste plaats een kwestie van reputatie van het gemeentebestuur. Wat de zaak Het Oude Hof aangaat geloven wij, dat deze thans wel de voldoende aandacht hééft van het ge meentebestuur en de raad. De pers heeft het volle licht laten schijnen over deze zaak en men kan zich moeilijk voorstellen, dat het gemeente bestuur alsnog overijld en onjuist te werk zou gaan. Men mag iemand als dr. Hemelrijk dankbaar zijn voor de energieke wijze, waarop hij zich teweer heeft gesteld, toen hij vreesde (en waarschijnlijk met reden!) dat onbe raden stappen dreigden te worden ge nomen. Desondanks wekken wij de gemeenteraad op alle aandacht aan 't Oude Hof te blijven schenken. Het be treft hier een levenskwestie voor Ber gen. Niets meer en niets minder. Het Dorpshuis. Wat het Dorpshuis aangaat, ook hier is door ons geattendeerd op een aangelegenheid, die terdege door de raad onder de loupe moet worden ge nomen eer zij haar beslag krijgt. Laat het college van B. en W. vooral open kaart spelen en niets achter gesloten deuren bedisselen. Het kan wellicht geen kwaad dit nog eens met nadruk naar voren te brengen. Het college toch heeft zo langzamerhand de repu tatie van een Geheim Genootschap ge kregen en niets is meer funest voor een open en faire behandeling der za ken. Wordt het Dorpshuis Inderdaad bestemd tot al dan niet permanent pied terre voor het Kunstenaarscen trum, accoord. Maar is er dan terdege rekening gehouden met de belangen van alle verenigingen, die hierin hun plaats van samenkomst hebben? En zo ja: Staan deze toezeggingen dan zwart op wit? Eerst dtm, en niet eerder, lijkt het ons tolerabel tot aankoop of be schikbaarstelling over te gaan. Ten slotte kan men moeilijk beweren, dat het pad der Bergense verenigingen over rozen gaat waar het vergaderruimten betreft. Het is hun goed recht vast te houden wat ze thans bezitten en minstens de zekerheid te eisen, dat een gelijkwaardige ruimte tot hun beschik king komt. Het Badhuis. Het Badhuis. Dat is een nare affai re. Dubbel naar, omdat ze niet te be handelen is zonder persoonsnamen te noemen. Over het Badhuis zijn reeds kolommen vol geschreven en het lust ons niet deze hele lijdensgeschiedenis opnieuw uit de doeken te doen. Ener zijds zou ons dit te. veel plaatsruimte kosten, anderzijds hebben wij de over tuiging, dat de Bergense bevolking wei min of meer op de hoogte is van de toedracht van een en ander. Let wel: min of meer. De details zijn tot Wat onze voorouders schreven Wy lezen in de Alkmaarsche Courant van 12 Maart 1848 het volgende: Het vroeger geannonceerde Concert, te geven door Mevrouw A. Herz, K.K. Hofzangeres uit Weenen, heeft Zaterdag den 3den Maart plaatsgehad, De Concert geefster, de talent- en studie volle Zangeres, die men vooral in de Aria uit de Opera Robert le Diable bewondert door de angst, die zij in de laatste woorden ge nade! genade!! weet uit te druk ken, gaf ons wederom blijken, hoe zij hare stem meester is en hoe ze in studie is ervaren. Mevrouw Herz heeft dan ook de verwachting van het kunst minnend publiek overtroffen. Nog meerder genot mogt men op dien avond smaken door de uitvoeringen van Mejufvr. M. Meijroos, Pianiste en den heer H. Meijroos, Violist van het conser vatoire te Leipzig, beide uit Enk- hxdzen ter adsistentie op het Concert genodigd. Mejufvr. Meijroos speelde zoo vlug en met zoo juiste inacht neming van piano's, forto's en maat, dat men niet weet wat het meest in haar, bij de uitvoering van de schoone en moeijelijk ge kozene stukken, te bewonderen, öf de vlugheid harer vingeren öf de juistheid van de uitvoering der muzijk. De heer Meijroos, hare broeder, schijnt als met haar gewedijverd te hebben om het publiek bij af wisseling te strelen en te treffen door zijn vioolspel. Hoewel np eenen 19-jarigen leeftijd weet de heer Meijroos toch mannelijke kracht en vuur in zijne forto's, gratie en wegslepende zang m zijne moderato's te brengen, ter wijl zijn adagiospel ieder kunst minnaar trof. Voorzeker zal men op den eenen of anderen tijd hunne ta lenten met lof en roem ook uit vreemde landen hooren vermel den. op heden nooit openbaar gemaakt en het gevolg is, dat men telkens weer pijnlijke opmerkingen hoort maken aan het adres van dr. Huygens, de burgemeester. Deze toch zou niet ge heel als onpartijdige in deze affaire zijn opgetreden. Hoe het zij, vast staat in elk geval, dat de heer Schuil, leider van de K.J.V.O. te Bergen, op ver bluffend lakonieke wijze bij de neus is genomen door het gemeentebestuur ln zijn geheel of door de burgemeester persoonlijk. De heer Schuil beschul digt uitsluitend de burgemeester en hij meent, dat met argumenten ten allen tijde voor iedere instantie te kunnen uiteenzetten en bewijzen. Dit is in hoge mate betreurenswaardig. Wat de heer Schuil voor de Bergense jeugd heeft gedaan (en nog doet!) is al te bekend om het te bagatelliseren. Jaar in, jaar uit trok hij er met een groot deel der Bergense jeugd op uit, leerde de jongens en meisjes de na tuur kennen (en dus liefhebben) en het gevolg was, dat deze jeugd van Bergen zeker niet tot de meest van dalistische in ons land behoort. In tegendeel! Dit feit ronduit te erkennen houdt tevens een erkenning in van de grote verdienste:! van de heer Schuil. Men zou nu menen, dat deze man op alle medewerking had kunnen re kenen van de overheid in Bergen. Men vergist zich. De heer Schuil kreeg geen enkele medewerking. Hij werd aan het lijntje gehouden, enkele^jaren achtereen, toen er voor zijn organi satie, de Kennemer Jeugdgroep voor Onthouding, een kans was het voor malige badhuis van de Duitsers als onderkomen voor zijn vereniging te krijgen. De geschiedenis van dit Badhuis is de geschiedenis van een treurspel en voor de heer Schuil is het ronduit een via dolorosa, een weg vol smarten, ge worden. Het slot was, dat hij zijn kans teloor zag gaan. Dick Hubers, de pot tenbakker, kreeg het perceel toegewe- zen en zal er zich binnenkort in'vesti gen. Om geen verkeerde gevolgtrek kingen te laten maken: de heer Hu bers heeft met de gehele affaire als zodanig niets uitstaande; hij heeft uit sluitend geprofiteerd van een hem ge boden kans en zijn integriteit wordt op geen enkele manier aangevochten. Men kan nu zeggen: maar het zou toch jammer zijn geweest op deze plaats, bij het Oude Hof, een jeugd huis te plaatsen. Als dit zo is, accoord, maar waarom moet de heer Schuil dan enkele jaren lang aan de praat worden gehouden, waarom wordt hij in slaap gesust, iedere keer opnieuw, dat hjj op het gebouw kan rekenen? Als men deze plek wil behouden als natuurreservaat, waar alles voor te zeggen is, waarom verschijnt dan op slechts luttele meters afstand van dit badhuis het woonhuis van de'-burge meester zelf? Ter verfraaiing van bet Oude Hof? Als pendant van de oude boerderij van Strooker? Het is mogelijk. Wij voor ons kunnen ons smaakvoller verrijking van het Oude Hof voorstellen, doch dat is,een kwes tie van smaak die hier niet aan de orde is. Men beweert, dat de burge meester er niets voor voelde zo dicht bij zijn woning een jeugdhuis te heb ben. Het zou te onrustig zijn. Dit lijkt ons een zwak argument Is deze hele geschiedenis van dat Badhuis wel met alle kaarten open op tafel en met geopend vizier behandeld Dit is een vraag, die de heer Schuil pertinent ontkennend beantwoordt. Hij wil niets liever dan die kaarten op ta fel gooien en hoopt daartoe zijn kans te krijgen. Een andere vraag is: speelde persoonlijk gerief, persoonlijk voordeel, een rol in deze zaak? Een derde vraag: mag men een figuur als de heer Schuil willens en wetens zo lang om de tuin leiden? Een vierde: heeft het geen zin het hele complex van vragen, als hier gesteld, op het tapijt te brengen, opdat klare wijn wordt geschonken en de waarheid van de verdichting wordt gescheiden? Nogmaals: dit is een nare zaak. Maar voor de reputatie van het ge meentebestuur is het dringend gewenst eens en vooral licht te laten schijnen over zovele schemerachtige en half duistere punten. Dan zal zich de waar heid wel uitkristallise-en in deze poel van gerucht, beschuldiging en teleur stelling. Hier ligt een taak voor de raad der gemeente. Dinsdagavond vindt in Bergen een gemeenteraadsvergadering plaats. Wellicht doet zich de gelegenheid voor deze kwesties op het tapijt te bren gen. Hier moet niet in alle talen wor den gezwegen, en stellig niet achter gesloten deuren. Hopenlijk moge blij ken, dat een deel der geruchten en verwijten onjuist is. Tevens zou ver klaard kunnen worden hoe men in Bergen in het algemeen staat tegen over de jeugdverenigingen. Men krijgt soms de indruk, dat deze als quantité's negligables worden beschouwd. Dit kan toch niet mogelijk zijn in een zo pro gressief college? Als men de behan deling van de K.J.V.O. echter ziet zou men oprecht gaan twijfelen. Hoe dan ook: open kaart is thans I Bestrijding van iepenziekte Tussen 1 April en 1 October is het verboden iepenhout te laten liggen, op gestapeld te houden of te vervoeren, met uitzondering van: a. hout met een doorsnede, kleiner dan 7 c.m.; b. geheel ontschorst hout;. c. hout, dat onder water ligt; d. hout, waarvan de schors in haar geheel op de door de minister van landbouw, visserij en voedselvoor ziening te bepalen wijze is behan deld. Niet nakoming van dit verbod wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste duizend gujfien. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Het geheime commando (18 jaar); Victoria Theater. 7 en 9.30 uur: Het verloren spel (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Het lokkende leven (18 jaar). Grote Kerk, 7 uur: Matthaus-Passion Gulden Vlies, 8 uur: Snip en Snap- revue. ZONDAG Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Het geheime commando (18 jaar). Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Het verloren spel (18 jaar). Cinema Americain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Het lokkende leven (18 jaar). Grotekerk, 2 uur: MatthSus-Passion. Gulden Vlies, 8 uur: Snip en Snap-revue. NAGEKOMEN PREEKBEURTEN ALKMAAR. Kapelkerk, om 5 u. niet ds. Wesseldijk doch de heer G. Chr. Dun. DIRKSHORN, half 3, ds. Post. EGMOND AAN ZEE, 10 en 7 uur, ds. Roobol. OUDE NIEDORP, av. 7 uur, ds. Appel. OUDKARSPEL, av. 7 u. ds. Schmidt. WARMENHUIZEN, 10 uur, dsè Post. ZUID-SCHARWOUDE, 10 uur, de heer Korndörffer. cfp~r Ook in de meest moeilijke jaren hebben wij steeda vast gehouden aan ons principe „De klant is Koning*',, Nn alle afdelingen rich weer steeds meer vnllen en wij tn de gelegenheid rijn in alles een grotere sortering te brengen» willen wij l) vooral aanraden ten volle van de door ons geboden serviee gebruik te maken. Ons vakkundig personeel zal U steeds gaarne in alles advies geven. Zonder enige verplich ting verstrekken wij U prijsopgaaf en begro tingen. Uw inkopen, welke Uzelf niet kunt tnedenemen; worden gratis «net onze eigen autodienst thuis bezorgd, terwijl onze Meubel afdeling, Beddenmakerij en Stoffeerderij steeds gereed staat voor het verrichten van werkzaamheden en van eventuele reparaties. Bij 't inrichten van Uw woning Geldt ons devies: De klant is Koning VROOM a DREESMAiW ALKMAAR Het Lokkende Leven met Mora Free man en James Dunn: Goed meisje met slechte moeder. Meisje wordt ook slecht. Knoopt relaties aan met boef met goede moeder en wordt verliefd op zeeman met beste (overleden) moeder. Meisje wordt op haar beurt moeder. Aanvan kelijk goede moeder, daarna slechte moeder, weer later goede moeder. Boef blijkt goede boef en zijn moeder nog beter dan best. Eind goed al goed. In Alkmaar zeggen ze dan: „Goed waar deloos". Twee vrouwen, die op één man ver liefd zijn is een nog steeds dankbaar onderwerp waarop vele films geba seerd werden. Zo ook met „Het verlo ren spel" waarin Bette Davis en Mary Astor hun hart aan George Brent heb ben verpand. Er wordt echt Amerikaans met hu welijken gegoocheld- waarvoor men, eveneens tvpisch Amerikaans, steeds een oplossing weet te vinden. Er is een baby die van moeder verwisselt en er is het uitstekende spel van Bette Davis dat veel goed maakt tegenover de nonchalante wijze waarop het pro bleem in deze film wordt behandeld. Overigens is Het verloren spel" een gezellige film die de aandacht van be rin tot einde gevangen houdt. in Bergen een eerste vereiste. Onzer zijds zal aan deze eis bij voortduring worden vastgehouden. In het belang van het dorp in het algemeen en des- zelfs bevolking en overheid in het bij zonder. Op het politiebureau zat vanmor gen een heer in de cel die gisteravond niet in staat bleek zijn naam op te ge ven. De politie wilde de naam van deze heer weten omdat hij pogingen aanwendde een bestelauto te besturen. Deze pogingen waren min of meer ris kant daar de bestuurder zich te lang met „oude klare" had opgehouden. Een der slagzinnen voor de film „The cloak and the dagger" die onder de titel „Het geheime commando" deze week in het Harmonie-theater loopt, luidt: „Ze dachten, dat hij een droge geleerde was, maar hij ontpopte zich als een koelbloedig detective". Wij we ten, welke waarde te hechten aan de gekleurde slogans, die de filmmakers doen uitgaan om hun publiek te trek ken, doch in dit geval maken wij op zettelijk gebruik van deze zin en wil len daar zelfs nog woorden aan toe voegen. Niet alleen als detective ont popte hij zich, maar boyendien als een voortreffelijk acteur, even voortreffe lijk ter zijde gestaan door Lilli Pal mer, Robert Alden e.v.a. en onder de even voortreffelijke leiding van Fritz Lang. De naam van de regisseur alleen al was jarenlang de garantie van een knap geregisseerd werk. En ook hier heeft Lang weer blijk gegeven van zijn meesterschap. Want „Het geheime commando" is een uitstekende film, ondanks het feit, dat men hier alweer een verzetsfilm krijgt voorgezet. Lang heeft nooit kunnen afstappen van zijn voorliefde voor sterke effecten be reikt met de camera alleen, voor een büzondere lichtval, voor een tot het uiterste doorgevoerd filmriim in ge luid maar vooral in beeld. De lugubere impressies, die wij ons herinneren uit de tijd van zijn samenwerken met Thea von Harbou (daarbij denken wij altijd opnieuw aan het meesterwerk „M") plaatst hij nog altijd suggestief in ons geheugen. Lang boetseert zijn snelersmateriaal naar believen en buit zlln mogelijkheden tot het uiterste uit. De „hii" in de film is de oude bekende Gary Cooper, vergrijsd onder het licht der Jupiterlamnen maar nog altijd vi taal en krachtig. F.n ondanks het iet wat. ncMor-d «-wolken-schijnt-toch-de- zon" slot is. ..Het geheime commando" een film met inhoud die ons iets te zeg gen heeft en die men daarom niet mag verzuimen. De opvoering door het Amsterdams Toneelgezelschap van Heydendaels to neelwerk „Voor altijd Pilatus", die gis teravond voor een volle zaal in het Gul den Vlies werd gegeven, heeft de goede indruk, die wij na de lezing van dit Nederlandse stuk reeds hadden, stellig nog versterkt. De nog jonge schrijver heeft de problematiek van het oppor tunisme in de mens, de strijd van het ideaal versus de dweepzucht, van de eeuwige norm contra de weifelmoedig heid van het menselijke hart, verwerkt in een stuk van twee bedrijven met een proloog en een epiloog, dat niet alleen zeer speelbaar ls, maar onmiskenbaar sterk van compositie mag worden ge noemd. Er zijn niettemin zwakke plekken in fan te wijzen; de proloog ls te lang en van te geringe bewogenheid; de vraag, of Pilatus wel waarlijk zózeer de histo rische resultaten van zijn juridische moord op Christus heeft voorzien als Heyendael aanneemt, moet ongetwij feld ontkennend werden beantwoord. Maar daartegenover staan in de conceptie van dit stuk sterke delen. Zo is het bepaald een vondst te noe men, dat zich binnen drie dagen na de kruisiging van Jezus de menson waardige (en toch zéér menselijke!) vertoning herhaalt: dat Pilatus, nog onder de verse indruk van het ge pleegde kwaad, opnieuw in lafheid en met uitschakeling van alle wetten, behalve die van het zelfbehoud, tot rechtsverkrachting zijn toevlucht neemt om „orde en rust te bewaren". In die recidive houdt de schrijver ook ons, moderne Pilatussen-van-alle-dag de spiegel voor: zó zijn we. Dat hij niet de figuur van Christus zelf voor het voetlicht brengt, maar zijn aanwezigheid naar de geest on weerstaanbaar doet voelbaar worden in bijna ieder woord,-geeft aan de tendenz van dit stuk (want het is eeft tendenzstuk) het zwaarst denkbare ac cent. Heyendael spreekt hier zij het in oneigenlijke zin de zware woor- ncn van menselijke verantwoordelijk heid nopens de eeuwige beslissingen. En hij plaatst de woorden en daden, die ons innerlijk projecteren tegen de bewogen en wisselende achtergronden van het alledaagse kleine leven, op het hoge niveau der eeuwigheidswaarden. Waarin zij tenslotte, naar de „nieuwe leer die Rome ten val bracht", resul teren. Dit is het beklemmende en het ver lossende: dat de Pilatusgeest, de levenshouding van schipperen en plooien, in de confrontatie met de ab soluutheid van de Christelijke eisen, tot een vale miezerigheid ineenschrom pelt. Dat de Geest het wint. Oók als de moderne mens, dit wetende en ken nende, nochtans de Pilatus in zich méér cultiveert dan de idealist, die de loutering van het zelfverloochenend leven moet aanvaarden. Wij hebben ln ons nummer van Woensdag het stuk naar vorm en in houd breedvoerig besproken; wij mogen volstaan met daarnaar te verwijzen. Defresne had de opvoering uitstekend geregisseerd. Paul Huf speelde de Pilatus met zo indringende kracht, dat de figuur van deze geboren opportunist tot een levend wezen werd. Dat de pro loog, ondanks de zegkracht van Hut wat vlak bleef, is een verwijt aan de schrijver en zeker niet aan het grote talent, waarvan de acteur opnieuw blijk gaf. Johan Fiolet was bewonde renswaardig als de „niet te handige, riet te domme en niet al te corrupte" Cor nelius Pollio, die door het grillige leven op een zijspoor gerangeerde frontsol daat, die in de intriges smoort. De Zadok van Edwin Thomas had iets krampachtigs; de geringe natuurlijk heid van zijn mimiek deed geen recht i wedervaren aan de martelaarsfiguur van het eerste uur, die Heijdendael be doeld heeft. Jo Sternheim schitterde als de gladde heelmeester Ephraim, het type van de gespleten mens, die zijn louche wegen verhult in een waas van cliché-vroomheid. Wim Vesseur typeer de met grote trefzekerheid de al-ver slindende hartstocht van het Joods- religieuze fanatisme. Kees van Iersel voldeed als Julius Strabo, de garni zoenscommandant die maar één oplos sing kent voor alle problemen: het zwaard. Het was een prachtige opvoering van een toneelspel dat naar inhoud en vorm zeer belangwekkend mag heten. Voor ons lijdt het geen twijfel: wij zullen van Heijdendael nog meer goeds mogen verwachten. A. K Dinsdag 15, Vrijdag 18 en Zaterdag l"1 Maart hopen Berméonto (M.M.S.), Autoi-Esmen (Gymn.), Pacivolo (Han delsschool), V.O.K.Z.O.S. (H.H.B.S.) en Emagosas (Ulo) een gezamenlijke to neelavond te geven in 't Gulden Vlies. Het programma bestaat uit drie Chinese stukken en een Chinese dans. De bate van de laatste twee avonden is bestemd voor Pro Juventute. Hiermee toont de jeugd dat het met haar toch niet zo heel treurig gesteld ls. Leerlingen van vijf middelbare scholen trachten samen te werken en een goede verstandhouding tussen elkaar aan te kweken. Zij wil de ogen niet gesloten houden voor moeilijkheden om zich heen. Zij weet, dat Pro Juventute be hoefte heeft aan algemene belangstel ling enaan financiële steun. Ouders, weet dat uw kinderen nog niet zonder uw hulp kui.nen, ook hier kan uw steun niet gemist worden. Uw kinderen zijn door dit initiatierf te nemen de goede richting ingeslagen, laat het geen teleurstelling worden noch voor de jeugd noch voor Pro Juventute. Dins dag 15 Maart is speelhal voor ouders en belangstellenden gereserveerd. Thans roept de jeugd U, de jeugd, die tracht te beseffen dat samenwerking tussen elkaar in en buiten de schoolvereniging de grondslag zal moeten worden voor de grote samenwerking in de toekom stige maatschappij. Jstt» da Lange. DIRIGENT BENOEMD Onze stadgenoot de heer G. C. Pran ger is uit een voordracht door het Ge mengd Koor „Euphonia" te Schagen bestaande uit 85 leden met vrijwel algemene stemmen tot dirigent van dit koor benoemd. Naar wij vernemen heeft de heer Pranger de benoeming aanvaard. Hij komt in de plaats van de ook hier bekende dirigent Nico Snel, die naar de Ver. Staten gaat vertrekken. BEGIN VAN BRAND Gistermorgen, omstreeks 10 uur, brak een begin van brand uit in de woning van de familie Fenijn in de Kinheim- straat, doordaf een stofzuiger op een brandende petroleumkachel viel. Aan het kordate optreden van de bloemen handelaars Nijman en Nuijens uit Lim- men is het te danken, dat erger werd voorkomen. Toen zij vergeefs poogden met hun jassen het vuur te doven, heb- ben zij het brandende vloerkleed naar buiten gebracht waardoor zij zelf brandwonden opliepen en hun kleren werden beschadigd. GESLAAGD VOOR MELKCONTROLEUR Bij het te Hoorn gehouden examen voor melkcontroleur, uitgaande van het Rijkszuivelconsulentschap voor Noord- Holland zijn op 9 Maart uit onze omge ving de volgende candidaten geslaagd: H. Booy, West-Graftdijk; A. W. Kaan dorp, Bergen; E. A. Kaandorp, Castrl- cum; J. R. Mante, Jisp; C. S. Kroon, Oterleek; J. H. Smorenburg, Alkmaar: J. J. Swart, Akersloot. De politie maakte gisteren drie processen-verbaal op tegen bestuur ders van vrachtauto's, waarvoor geen rijvergunningen waren verstrekt. WE5TERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDELING „DAMCLUB HEILOO" De competitie begint zijn einde te naderen. Vorige week gaven wij de stand in de kop van groep 1. Thans la ten wij ze volgen van groep 2 en 3. Groep 2: P Beukers 1521; A Kroon 14—19; W Hoogeboom 15—18; P Oud 14—15. Groep 3: Jb Helder 1928; A Alle man 2228; R Hofman 1824; IJ vd Blom 17—21; C Lieshout 17—20. De verdere uitslagen luiden als volgt: Groep 2: W Hoogenboom A Kroon 0—2; A Winterink—J Spaan 0—2. Groep 3: D SmitB Hofman 02; S HottentotJb Helder 02; SnelBruin 0—2. OOGST VAN DE WEG Gevonden: 1 zilverbon van f 2,80; 3 zilverbons van fl,—armbandje; auto ped; mantelceintuur; hond (terrier) Verloren: portemonnaie, inhouden de f 5,—; portemonnaie, inhoudend enig klein geld; een groen houten luik 35x70 cm; speelgoed-auto met opschrift: „Vee- vervoer G Schotten"; poederdoos; hoofd- doeV (groen)„ Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grote laan 17( telefoon 2444, elke werkdag tus sen 10 en 11 uur DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 13 Maart wordt de me dische dienst te Bergen waargenomen door dr Van Gelder, Telefoon 2027 Marktberichten WARMENHUIZEN 11 Maart 62,400 kg rode kool 12,80—16,70; 32,100 kg gele kool 14,90—18; 17,700 kg Deense witte kool 9,40; 15,000 kg peen; III 6 en II 7; 5600 kg bleten 6,40 ALKMAAR, 11 Maart (Exportveiling) Andijvie 60—65; spinazie 64—68; worteltjes 10—18; groene kool 19,50—31; spruitkcol: extra 75—83, I 50—70, II 35—48 en III 20- 30; rode kool 9—18; gele kool 9—18; prei 7—16; uien: afw 14,30 en midbaar 6; bieten 9—9; rabarber 52—58; knolselderie j 4—7; selderie 10—15; aardappelen 48,50; Appelen: Present van Engeland ^893; Federn: Win ter jan 64—81 NOORDSCHARWOUDE, 12 Maart I 85,000 kg rode kool 12,80—17,40 en afu'- 7—13,10: 73,000 kg gele kool 11—16,20; 77.000 kg witte kool 9,4—10,50; 4200 kg uien 3,20— 4,96 Wederopbouwd mei andere De raad vergaderd, onder voorzitterschai ter Niele. Na enige discussie van B. en W. aange ambtenaren, te reken ari 1949, b(j aanstellii andere gemeente kon en reiskosten te ver, de installatiekostcn, t van 5 pet der jaarwed «al ook gelden voor zowel van het openb: b(jzonder lager onder Aan de heer IJ. Sta: betering aan zijn won atraat een gemeenteli gekend van f 1080 b drage van f 810. Na uitvoerige to< voorzitter werd beslo ting voor geestelijke voor het jaar 1949 eei lenen van 10 cent pe door het bestaande su per inwoner voor het kundig Bureau komt Ter ere van de nag< onlangs overleden di meente-bedrijven en diensten tegenover de esloten de Stationsti oorgetrokken wordt tendeels nu nieuwe gijn, te herdopen in Banstraat". Gemeenschappelij deropbouwdienst. Na toelichting dooi werd besloten met de sen, Castricum, Callar Vrijdagavond werd i Stompetoren de jaar houden van de Sc! •chap. De voorzitter, ds. E «le in zijn openingswc Schermer gemeenschi verenigingen op het aan een zekere vere Getracht zal worden dachte van de opricht< lflken. Het ledental b' biel. Uit het jaarvers cretaris, de heer Jb. K f' ten wij op, dat de Sc! schap vele goed ges 1 organiseerde. Door de penningmee Groot, werd een fina zicht uitgebracht. I hebben over 1948 ƒ41 de uitgaven 3433.1! j5 730.35. De kosten nale feestdagen warer tale uitgaven 2614.46. en kaartverkoop wc ƒ1844.60. Er is dus ec van 769.86, waarvan garantiefonds (dat gehe den aangesproken) ge de kinderfeesten werd geven. Besloten werd een houden om de toekoms spreken. Op 5 Mei zal gen he worden gehouden. Als heer Verhagen uit Sch den uitgenodigd met „Geheime zenders". In een oogstfeest worden gelijktijdig met de tent de rundveefokverenigi .Wielrijders zal een z.g. ronde om de Schermer reden. De aftredende bestu de BoerStam en P. |herkozen. Terwijl in de tieren J. Blaauw, P. Cc JjVaalburg en mevr. Gro redend en niet herkiest kozen: J. van Baar, C. A. Jansenvan Andel toningApeldoorn. Hierna werd door de geveen, architect te Bei gehouden over de arch platteland. Spr. üet ons vele bt zien in Noord-Holland, rijen en arbeiderswonin ons landschap. Maar oo geheel mislukte gebouw geving ontsieren. Ook en bruggen «kunnen c schoon verhogen of veri Spr. zag hier een taak mer Gemeenschap om c schapsschoon te waken de aanwezigen op te zor boomaanplant en vooral sen waar dit mogelijk i, te planten. Tot slot werd nog eer gedachten wisseling gehoi PEC1VOGE Toen de boerenknecht in dienst van de heer aan de Zuidervaart thuis' boodschap te Stompetore gedaan, kwam hij tot d, dat hij zijn portefeuille f 450 had verloren. Voor die dit voorjaar naar Ca: itereren, zeker een tegenv ICUI t DIENSTJUBILI Vrijdag herdacht de heei n adjunct-commies bij de I 9 fnW,S' alhier, zijn 4( Jubileum. 1

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2