WIJ MAKEN Ken passende knoop Stad en Omgeving, j^jaaisie Rode Kruis hield ledenvergadering zonder leden AGENDA Buitengewone ledenvergadering Vereniging van Volkstuinders Ledenvergadering Bond voor Staatspensionnering te Heiloo Moeder van Er is huisbi In Alkmaar nood-depot van 360 bedden Me|. Opwindende jacht op een inbreker VOOR IEDERE JAPON EN MANTEL Een nieuw bestuur Java's Pracht en Praal" Oudorp Groslijst P. v. d. A. Moordzaak opn voor de rech Pim, Pam en Onder voorzitterschap van dr. Jb. Maats hield het Nederlandse Rode Kruis, afdeling; Alkmaar haar jaarlijkse ledenvergadering. Bjj de opening van de vergadering, in de trouwzaal van het Stadhuis, was het voltallige bestuur aanwezig, terwijl geen van de leden aan de oproep gehoor had gegeven. De heer H. Nijdam, secretaris-pen ningmeester van de afdeling Alkmaar, deelde mede, dat in de plaats van wij len mr. C. A. de Groot in de functie van kringsecretaris de heer de Groot van Emden te Heemstede was be noemd. Tevens werd een brief voorge lezen van het hoofdbestuur waarin werd medegedeeld dat Hare Majesteit Koningin Juliana het beschermvrouwe schap van het Nederlandse Rode Kruis op zich had genomen.. In een andere brief van het hoofdbestuur werden mededelingen gedaan ten aanzien van het Rampen- en Oorlogsfonds. Uit deze brief bleek dat de huidige stand van zaken bij het Rode Kruis zodanig was, dat men niet in staat is bij nieuwe moeilijkheden of grote rampen de hulp te verstrekken die noodzakelijk moet worden geacht. Om hier verandering in te brengen werd op de algemene afde lingsvergadering van het Rode Kruis besloten een fonds in het leven te roe pen om in de kortst mogelijke tijd ver andering te brengen in deze toestand. Hiervoor, is nodig een bedrag van an derhalf millioen gulden, een bedrag dat de afdelingen liefst voor een zo groot mogelijk deel bijeen willen brengen. De heer Nijdam deelde mede dat in Den Haag reeds een zeer belangrijk bedrag was binnengekomen. In de bestuurs vergadering, die na deze ledenvergade ring werd gehouden, zou het bestuur overleggen welk bedrag de afd. Alk maar- in dit Rampenfonds zou storten. Het voornaamste doel van dit fonds is om overal in den lande depóts in te richten. Zo zal in Alkmaar bijvoor beeld een depót worden ingericht waar 360 bedden opgeslagen zullen worden. Alleen de inrichting van dit Alkmaarse depót moet ongeveer f 8500 kosten. Voorts werd nog mededeling gedaan dat de inzamelingscampagne van het Rode Kruis dit jaar van 30 Mei tot 6 Juni wordt gehouden en dat twee Alkmaarse helpsters hun medewerking hadden verleend aan het kindertrans port van en naar Oostenrijk. Bestuursverkiezingen. Hierna hadden de bestuursverkiezin gen plaats. Er waren drie vacatures, te weten voor mevrouw Pesman, wijlen mr. C. A. d§ Groot en mevrouw dr. C. C. Ringers-J-Binkhorst. Het bestuuur stelde voor deze vacatures de heren mr. J. A. D Driessen. A. B. A. Koster en D. Slinger candidaat. welke heren bii acclamatie werden gekozen. Dr. Maats greep deze gelegenheid aan om enkele woorden te wijden aan mr. C. A. de Groot, die steeds zijn beste en gewaardeerde krachten aan het Rode Kruis heeft gegeven. Het woord was hierna weer aan de heer Nijdam, in zijn functie als pen ningmeester. De heer Nijdam deelde mee dat de contributies met ongeveer f 1000 waren terug gelopen. Gezien de behoefte is het pijnlijk te zien dat er mensen weg lopen, temeer daar de kosten steeds eerder toe dan afnemen, zei spreker. Desondanks was er een batig saldo van f 2700, zodat de heer Nijdam wel meende dat men aan de verplichtingen in 1949 kon voldoen. Hoe groot het ka pitaal was kon de penningmeester niet zeggen, daar eerst in de bestuursverga dering moest worden besloten hoe groot het bedrag zou zijn dat in het Rampen fonds moet worden gestort. Tijdens de rondvraag werd slechts éénvraag gesteld. Een van de nieuw benoemde bestuursleden wilde weten of de ledenvergaderingen van het Rode Kruis afdeling Alkmaar altijd zo slecht door de leden worden bezocht, waarop een bevestigend antwoord kwam. Het laatste woord had de voorzitter die drie kwartier na de aanvang deze vlotte vergadering sloot. Uitvaart L. van der Linden Gistermorgen te 12 uur werd in de Ohapelle Ardente van het Centraal Ziekenhuis welke voor dergelijke gelegenheden reeds meermalen te klein bleek een rouwdienst gehouden ter gelegenheid van de uitvaart van wijlen Mej. L. van der Linden. Een vijftigtal Alkmaarders was hier bijeen gekomen om afscheid te nemen van haar, wier opgebaard stoffelijk overschot thans onder een schat van kransen en bloemstukken was bedol ven. Familieleden en vrienden, vertegen woordigers van de Gem. Handelsschool en diverse vorenioinuer» maakten ge bruik van de gelegenheid om van haar, die in zo velerlei omstandigheden tij dens haar jarenlang verblijf in deze ge meente met hen in vriendschappelijk contact had gestaan, afscheid te ne- n en. Slechts voor enkele minuten kon aan een der aanwezigen, namens allen gelegenheid worden gegeven enkele woorden te spreken, waarvan gebruik werd gemaakt door de heer Tj. Adema. voorzitter van de Openbare Leeszaal en Boekerij hier ter stede, in welke in stelling de overledene tot in het laatst van haar levensdagen een bestuurs functie bekleed heeft. Spr. bracht haar dank en hulde voor wat zij vooi deze vereniging heeft ge daan en voornamelijk voor de manier waarop zij dit gedaan heeft. Hij meen de daarbij namens alle aanwezigen een woord van dank te mogen spreken voor de wijze waarop deze vriendelijke vrouw altijd iets van haar charme en levensblijheid wist mede te geven aan allen, die~met haar in aanraking kwa men. Ds. A. J. van der Sluis, doopsgezind predikant te dezer stede, heeft daarna in zijn rouwdienst in gevoelige woor den de karaktereigenschappen van de zo populaire Miss Van der Linden ge tekend en haar gekenschetst als een vrouw, die in haar leven slechts op- echte vriendschap heeft gegeven. Spr memoreerde haar laatste moeilijke levensdagen en sprak de hoop en de verwachting uit, dat zij de vrede en het geluk zal vinden, welke zij door een lang, werkzaam en toegewijd leven in alle opzichten verdiend heeft. Ds. Van der Sluis vroeg dit in een gemeenschappelijk gebed, waarna de aanwezigen gelegenheid kregen, door een I->atst« hil> ->r> haar gelaat afscheid van deze zo algemeen geachte over ledene te nemen. Vervolgens vertrok de rouwstoet naar Diemen, waar op de begraafplaats „Rustoord" de teraardebestelling haeft plaats gevonden. Politie maakt gebruik van vuurwapen In de nacht van Dinsdag op Woens dag heeft zich in Alkmaar een opwin dende jacht afgespeeld, waarbij de politie een inbreker op de hielen zat, die zich niets van de schoten, die wer den gelost aantrok en dwars door de velden in de richting van Koedijk vluchtte, waar hij tenslotte door de rijkspolitie te Bergen werd gegrepen. Omstreeks half drie ontdekte een agent van politie, die surveilleerde in de omtrek van de Bergerweg een man, die zich verdacht ophield in de portiek van het huis op de hoek van de Nico- laas Beetskade, welk huis wordt be woond door de familie S. De man, die daar gehurkt zat nam de vlucht bij de nadering van de politieman en rende de Bergerweg over en dwars door de tuin van de gebroeders B. Hoewel de politieman enkele schoten loste, zette de man zijn vlucht voort, waadde dwars door een sloot en kwam zo in de Van der Lijnstraat, waar hij ziin achtervolger van zich wist af te schud den Gebleken is, dat de man van plan was, in te breken in het hoekhuis, waar hij de stopverf van een der ra men al had verwijderd. De inbreker rende verder door de velden in de richting van de Koedij kenvlotbrug,- waar hij een landbouwer aantrof, die vroeg op pad was. De man vroeg de landbouwer in een vlaag van eerlijkheid om wat geld. „daar hij door de politie werd achtervolgd". De land bouwer vertelde zijn vroege bezoeker, even te wachten, dan zou hij het zaak je wel in orde brengen. Dit deed hij ook prompt, want hij belde de rijks politie te Bergen -op, doch toen die ter plaatse verscheen was de inbreker reeds weer verdwenen, en bleek zich schuil te houden in het roefje vaneen daar gemeerd liggend schip. Daarmede was een eind gekomen aan zijn vrijheid, want de Bergense poli tiemannen rekenden de man in. Alvo rens hem achter slot en grendel te zetten, heeft men hem eerst nog naar Heiloo gebracht, in verband met de daar gepleegde inbraken, waarmede deze man echter niets te maken bleek te hebben. Uit het verhoor is komen vast te staan, dat men te doen heeft me een 33-jarige Amsterdamse schil der, die eerst enkele weken geleden uit Avereest is ontslagen. De man is in verzekerde bewaring gesteld. (Ontleend aan onze advertentie rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Mrs. Parking- ton (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: In het duister van de nacht (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur Gejaagd (14 jaar). Sted. Museum, 1012, 26 en 79 u.: Tentoonstelling „Maatschappelijk werk Toen en Nu". Kleine zaal Harmonie, 35 en 7.309.30 uur: Modeshow firma Lienesch. Consistorie geref. kerk, 8 uur, ledenvergadering Ned. Bijbelge nootschap. Luth. kerk, Oudegracht, 3 en 7.30 uur: Maranatha-conferentie. BONNEN HALEN, 24 MAART OUDKARSPEL: Alle inwoners. ZUID-SCHARWOUDE: Alle inwo ners. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Keizerwals, tot 14 j. onder geleide; Victoria Theater, 8 uur: Rio Rita, tot 14 jaar onder ge leide; Cinema Americain, 8 uur: Hoog spanning, 18 jaar. Luth. kerk, Oude gracht, 3 en 7.30 uur Maranatha- conferentie. BONNEN HALEN, 25 MAART KOGERPOLDER: Alle inwoners. WEST-GRAFTDIJK: Alle inwoners. Een avond van zang en ballet Zaterdagavond geven mevrouw eti de heer Pranger met hunne zang- en ballet-klassen een uitvoering in d? schouwburg ,,'t Gulden Vlies". Het programma ziet er zeer aantrekt kelijk uit. Behalve de kleinere zang klassen zal ook het Dameskoortje „Con Anima" enige nummers uitvoeren. Er zal door klein en groot echter niet alleen gezongen worden, doch ook gedanst. Wij willen alleen al noemen het op treden van enkele jeugdige spits-dan- sertjes, hetgeen alleen al de moeite var een gang naar 't Gulden Vlies waard kan zijn. Ten slotte wordt nog opgevoerd een zangspel in één bedrijf getiteld „Een visite in het Poppenhuis" (Muziek Cl. Ward, Nederl. vertaling J. E. Ver- brugh) Benoemd De heer J. D. Frerichs, opzichter der Plantsoenen alhier is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot hoofdopzichter der Gèmeente-Plantsoenen en Begraaf plaatsen te Enschede. Door het vertrek van de heer Frerichs verliest het per soneel van de Plantsoendienst een zeer humaan chef en de gemeente Alkmaar een uiterst bekwaam ambtenaar. Onder directe leiding van de heer Frerichs werden de zwaar gehavende Hout en de totaal verwaarloosde en geschonden plantsoenen direct na de bevrijding weer in de staat terugge bracht, waarin zij, vóór de oorlog ver keerden, terwijl de boomloze straten opnieuw werden beplant. De heer Frerichs heeft daarmede ook zeer zeker de dank en erkentelijkheid van de burgerij verdiend. Burgerlijke Stand Geboren Johannes F, zoon van J Ki uijer en C H Smak Pieter, zoon van X3 Kom en C Noorden Klaas, zoon van M Ruiter en G Roemer Johannes N J, zoon van N J Veeken en H Breetveld Hendrik, zoom. van J de Boorder en E A Terjung POLITIEVOETBAL. Het elftal van de Alkmaarse politie heeft Dinsdag de laatste competitie wedstrijd gespeeld, en wel tegen Haar lem 2, welke wedstrijd met 51 werd gewonnen. De Alkmaarse politieman nen zijn daarmede echter nog geen kampioen, want ook de Alkmaarse Rijkspolitie, die dezelfde plaats op de ranglijst inneemt, moet nog tegen Haarlem uitkomen. Winnen de Rijks politiemannen deze ontmoeting, dan zal er om de beslissing gespeeld moe ten worden tussen de gemeentelijke en de Rijkspolitie uit Alkmaar. LEVENSMIDDELENKAARTEN GEKOCHT. Voor de Bijzondere Politierechter in Alkmaar, mr. Peereboom, stond gis teren Fegemien F. uit Alkmaar, te recht. Haar was ten laste gelegd, dat zij enige levensmiddelenkaarten ge kocht had. Conform de eis van de of ficier, mr. dr. J. M. Vellinga, werd zij tot f 10 subs. 5 dagen veroordeeld. GESLAAGD. Bij het op 17 Maart 1949 te Schie dam gehouden examen voor costumiere slaagden de dames T. Kaandorp en J. Kapteyn te Alkmaar en R. Dingeman- se te St. Pancras. Geeft Uw japon en Uw mantel een eigen cachet. Stoffen knopen garnering is dit jaar de grote mode. Wij maken thans mooie knopen 1 voor U van ^jjeverihS 1 jjw eigen stof in iedere maat De Volkstuinhoudersvereniging „Alk maar en Omstreken" hield Woensdag een buitengewone ledenvergadering in Toms Café en Restaurant aan het Waagplein onder leiding van de heer C. Roeper. Belangrijke agenda Aan de orde kwam een voorstel van „Alkmaar en Omstreken" om zich af te scheiden van het Alg. Verbond van Volkstuindersverenigingen in Neder land. Volgens de statuten van het Alg. Verbond kan een besluit tot afschei ding slechts worden genomen op een vergadering, waar ten minste 2/3 van de ter vergadering aanwezige leden zich vóór afscheiding verklaren. Bo vendien moet het Algemeen Verbond op- die vergadering in de gelegenheid worden gesteld, om het aanblijven bij de landelijke organisatie te bepleiten. Alkmaar aan het woord Namens de Alkmaarse vereniging sprak de heer N. E. Wennink, secreta ris-penningmeester, die een uiteenzet ting gaf van de motieven, welke tot h voorstel tot afscheiding hebben ge leid. Op het a.s. congres van het Al gemeen Verbond zal worden besloten, om tot reorganisatie over te gaan. De federatieve leest, waarop 't Verbond tot op heden is geschoeid, zal worden losgelaten en het Verbond zal worden omgezet in één grote bond. De tuin ders worden van deze bond recht streeks lid en de plaatselijke vereni gingen zullen Worden omgezet in af delingen. Alkmaar kan zich hiermee niet verenigen. De vereniging in Alk maar heeft een stevige kern van- goe de tuinders en stelt te veel prijs op het behouden van hetgeen werd be reikt, om haar zelfstandigheid zonder meer te kunnen prijsgeven. Bovendien gaat deze reorganisatie gepaard met een contributieverhoging van 1.50 tot 2.50 per jaar. Het bestuur heeft er steeds naar gestreefd, de tuinen zo goedkoop mogelijk aan de leden te verhuren, doch deze contributieverho ging zal een pachtverhoging voor de leden tot gevolg hebben, waaraan het bestuur zijn medewerking niet .wil verlenen. De reorganisatie brengt nog meer bezwaren met zich. Het Alg. Verbond antwoordt De voorzitter van het Algemeen Ver bond, de heer Visser, verheugde zich er over, dat de heer Wennink naast de bezwaren t.a.v. de reorganisatie, ook het goede werk van dit Verbond naar voren heeft gebracht. Van een verlo ren gaan van de Alkmaarse zelfstan digheid is geen sprake. De afdelingen mogen naast de contributie van de Bond een eigen contributie heffen. Bo vendien is bepaald, dat elke afdeling of tuingroep bevoegd is een eigen tuin- reglement vast te stellen. In Alkmaar worden de zaken goed behartigd, en de invloed van de Bond op de afdeling zal dus minimaal zijn. De contributie verhoging is noodzakelijk. Alkmaar had er beter aan gedaan, op het a.s. congres zijn stem te laten horen. Uit treding was daarnaaltijd mogelijk ge-, weest. Spreker hoopte dat Alkmaar het Verbond zal blijven steunen. De heer Wennink vertolkte de me ning van Alkmaar, toen hij zeide, door het antwoord niet bevredigd te zijn. Onder een zelfstandige vereniging ver staat spreker een Ver. met eigen statu ten, een huishoudelijk reglement en eigen bezittingen en verplichtingen. Een tuinreglement biedt die waarborg niet, evenmin de bevoegdheid om zelf contributie te mogen heffen. Dit laat ste maakt de zaak slechts duurder. De contributieverhoging mag noodzakelijk zijn, zij is voor Alkmaar onaanvaard baar. De ,vice-voorzitter van Alkmaar, de heer W. Klaasse Bos, zeide, dat hij aanvankelijk een voorstander is ge weest van een behandeling op het con gres. Hij is er thans van overtuigd, dat uitstel ons niet de oplossing zal brengen, omdat de contributieverho ging voor ons onaanvaardbaar blijft. Nadat nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd, werd het voorstel t >t afscheiding in stemming gebracht. Van tie 169 uitgebrachte stemmen bleken er 167 voor afscheiding van het Alge meen Verbond te zijn; 1 stem was voor aanblijven en 1 stem van onwaarde. De heer Roeper zeide, dat de Volks- tuindersvereniging „Alkmaar en Om streken" zich hiermede dus afscheidt van het Algemeen Verbond van Volks tuindersverenigingen in Nederland en dus als zelfstandige vereniging blijft voortbestaan. Hij zou zeker in zijn taak te kort schieten, als hij niet een woord van dank bracht aan het Alge meen Verbond voor het vele goede werk, dat dit in het belang van het volkstuinwezen heeft verricht. Alk maar heeft zijn eigen weg gekozen en spreker uitte de wens, dat de vqrsni- ging ook in de toekomst op de hulp en steun van haar leden zal kunnen reke nen. Woensdag had in de Oude Herberg een ledenvergadering plaats van deze afdeling onder leiding van haar voor zitter, de heer A. Greeuw. In zijn openingswoord gaf spreker een over zicht van het afgelopen jaar, dat wij zouden kunnen noemen een „strjjd- jaar". Overal is een grote groei van leden in onze provincie. Spr. wees op de twee prachtig geslaagde propa- gandavergaderingen en kwam tot de bedrijfspensioenen, die, wat de zelf standigen aangaat, geen uitkomst zul len brengen. Met tal van cijfers toonde spr. dit nader aan. In 1950 komt de Noodwet Drees in behandeling en dan moeten wij klaar zijn. Het jaarverslag van secretaris Hol- tus werd goedgekeurd. Het getuigde van veel actie. Maandelijks gaan er pl.m. 2200 maandbladen rond voor huis-aan-huisverspreiding. Het aantal leden is 720. En een opmerking Voor een uitverkocht huis draaide gisteravond in het Gulden Vlies de film in kleuren: „Java's pracht en praal." Het was de film, die door de Stoomvaart Maatschappij Nederland in 1938 reeds werd uitgebracht en dus vn.l. een beeld geeft van vooroorlogse toestanden, zij het dan aangevuld met opnamen van het vlaggeschip der Maatschappij de „Oranje", welke van na de oorlog dateren. De film, die met grote aandacht werd gevolgd, werd door de heer Tan van een explicatie voorzien. Men maakte de reis per luxe mailschip naar Batavia en kreeg daarbij behalve van het verblijf der passagiers aan boord een indruk van het leven in de diverse aanlegplaatsen. Na de ontsche ping in Priok nam het oog van de ca mera ons mee over Java. Aardige mo menten uit het leven van de bewoners zowel in de vereuropeeste steden als in de desa's en interessante beelden over de cultures werden afgewisseld met mooie natuuropnamen van dit aan alle kanten zo rijke land. Dit alles ziende betreurt men opnieuw de cha otische tóestand, die oorlog en nasleep de gordel van smaragd brachten en groeit te meer het besef dat hier een spoedig einde der verwarring moet komen, wil het land niet voor decen nia een periode van snelle neergang en ellende tegemoet gaan. De avond werd georganiseerd door de afdeling Alkmaar van de Neder landse Reisvereniging in samenwer king met de Natuurhistorische Ver eniging, het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, de Nederlandse Ver. v. Huisvrouwen en de Volksuniversiteit. Samenwerking op de juiste manier. Onzerzijds gevoelen wij behoefte echter nog een opmerking te maken. Onze redactie ontving van het secre tariaat der Reisvereniging een schrif telijke uitnodiging om deze avond bij te wonen, opdat in onze kolommen verslag zou worden gegeven. Toen wij vijf minuten voor de aanvang in de zaal arriveerden, bleek géén stoel voor ons te zijn gereserveerd. Op onze vraag werd geantwoord: „Zoekt u maar een plaatsje, het bestuur weet ook nog niet waar het zitten moet". De zaal bleek vol. Op de achterste rij van het balcon veroverden wij nog een zetel, een vrij onaangename overigens. Orriets van de film te zien. stond ons nidts anders te doen dan op de rug van de stoel te klimmen. Zo zaten wij er twee uur lang, ons met de ene hand in evenwicht houdend, met de andere hand een zakdoek (lanterend, om het gelaat droog te houden. De hitte was n.l. in het nokje enorm. Wel passend in het kader van de avond, maar voor uw verslaggever minder aangenaam en zeker geen al te prettige situatie om zijn taak, de voorlichting van het publiek (nog wel op uitnodiging!) te verrichten. Besluiten wij met de hoop, dat in deu vervolge aan de journalist en zijn werk meer aandacht worde be steed. Op het dikwijls met zekere ge voelens genoemde platteland" deden wij andere ervaringen op! Prof. Roland komt experimenteren Zondagavond zal in het Gulden Vlies Prof. Roland, een man die vooral in Belgie en Frankrijk grote bekendheid geniet door zijn verrassende experi menten op het gebied van telepathie, hypnose, fakirisme, enz., optreden. Zijn repertoire is zeer uitgebreid en zijn optreden heeft ook in Belgische we tenschappelijke kringen zeer de aan dacht getrokken. Hij experimenteerde c.a. in het Stuivenberg Gasthuis te Antwerpen voor geneesheren en hoog leraren. Zeer succesvol was ook zijn optreden voor radio Brussel op 6 Dec. j.l„ waar bij hij er in slaagde om van de studio te Antwerpen uit een medium te Brus sel zijn opdrachten te laten uitvoeren, zonder dat er tussen hen beiden enig technisch verband bestond. Bij de uit voering in onze stad zal hij een inte ressant experiment uitvoeren, waarbij alle aanwezige personen die in het bezit zijn van een nummer van ons blad. Prof. Roland (zonder krant) enige opgaven zullen kunnen stellen over be richten en advertentiën in de krant. Daarnaast zal hij nog een groot aantal experimenten uitvoeren die de seance tot een interessante belevenis zullen maken. „ZIJN DE HEMELLICHAMEN BEWOOND?" Zondagmorgen tom 10 uur wordt in Valks Lunchroom een lezing gehouden, waarop Zondagmorgen prof. Minnaert een inleiding brengt over het onder werp. „Zijn de hemellichamen be woond?" De lezing wordt toegelicht met lichtbeelden. In kas was 233.84. Ontvangen waa ƒ1229.79, uitgegeven ƒ995.95. Het bestuur had besloten 25.at t te dragen aan de penningmeester vati f de bond voor het strijdfonds. Wegens het bedanken van de heer Eekhof bestond het bestuur uit 4 le. den en men wilde 't uitbreiden tot 7. Tot bestuursleden werden gekozen mevr. Kaandorp en de heren J. de Vries en Nierop. De propaganda, In bespreking kwam de propaganda. Er is een bespreking geweest van het Prov. Comité van onze bond met het Prov- comité van de bond van Plattelandsvrouwen. Overeengekomen is, dat begin October in Alkmaar de Plattelandsvrouwen een grote verga dering zullen beleggen, waar de voor zitter van het Prov. Comité van N.. Holland van de Bond voor Staatspen sionnering zal spreken, waarna dan de bondsfilm zal draaien. De bedoeling is om beide bonden zo mogelijk naast elkaar te krijgen, wat betreft de strfld voor premievrij staatspensioen. Ver der zijn er plannen voor een grote vergadering in Haarlem met een 2-tal bekende sprekers (hopenlijk ministers) In bespreking kwamen daarna de huisjes voor bejaarden. In het comité hebben zitting het volledige bestuur van de afdeling, dat met enkele dames en heren is aangevuld. Het dagelijks bestuur is B. Eekhof, voorzitter; mevr. RusKlomp, secretaresse; Barthelome, (de gemeente-ontvanger), penning meester. Nadat de heer Eekhof het dagelijks bestuur dank had gebracht voor alles wat dit reeds voor dit mooie plan had gedaan, gaf spr. een uitvoerige toe lichting. Het bleek dat het comité naar ver schillende plaatsen was geweest om zijn. licht op te steken en in Den Haag verschillende besprekingen had- v den gevoerd. De bouwkundige, de heer J. Rus Jr. werkte op 't ogenblik de plannen uit en zet de zaak op teke- ring. Het wachten is op Den Haag. De bedoeling is in het midden een hoofdgebouw te plaatsen. Het plan is verschillende huisjes te bouwen. Men kreeg wel de indruk, dat men verlan gend naar deze huisjes uitziet. Door verschillende leden werd het bestuur en speciaal de voorzitter dank gebracht voor wat hij voor de afdeling deed. Het bestuur van de afd. werd later als volgt samengesteld: A. Greeuw, voorzitter; J. de Vries, 2e voorzitter; P. Holtus, le secretaris; mevr. Kaandorp. 2e secretaresse; R. Brouwer, penning meester; M. Nierop, 2e penningmees ter en P. Swaag, commissaris. De Plattelandsvrouwen vergaderden De Vereniging van Plattelandsvrou wen afdeling Heiloo vergaderde Woensdagmiddag in de Rustende Ja ger. Nadat de voorzitster mevr. Glij- nis de pijn. 80 dames welkom had geheten, gaf zc het woord aan de heer Maan, propagandist van de alkali- vrije zeep „Echfalon". Op prettige wij ze werden de eigenschappen van dit product naar voren gebracht. Vervol gens declameerde mevr. Bakker-Voer man enige mooie gedichtjes. Daarna kregen we een verslag van mevr. Rij- neveld over haar bezoek aan de Prov. vergadering te Utrecht. Australië zond enige mooie wol len kledingstukken,, die verloot wer den. Tot slot een vacantie-trip van mevr. Frans die op uitnemende wijze van haar reis door Belgie en Frankrijk en de zeden en gewoonten van dat volk ver telde. Candidaatstelling P. v. d. A. voor de a.s. verkiezingen Morgenavond wordt in de ledenver gadering van de Partij van de Arbeid de candidaatstelling voor de gemeente raad behandeld. Een voorlopig comité heeft een lijst van aanbevelingen vast gesteld. De volgorde van de kopgroep is: J. Rus (aftr.), J. de Vries; Olivier (aftr.), A. Greeuw. N. Speur, N. Ma- jolee (aftr.) en Senff (aftr.). Deze volg orde kan dan nog gewijzigd worden door een referendumstemming die on der de leden moet plaats hebben. De candidaatstelling bij de K.V.P. Bij het bestuur van de KVP, afd. Heiloo. waren de volgende candidaten binnengekomen: P Kraakman, Herm. Groot, Jn. Bolten. P Zuurbier, A. Zoon, C. Bakker, Jac. Wassenaar, C. Hageman. J. Robert en J. C. Kueter. Door het bestuur werden hieraan toegevoegd de heren: J. Schuijt, G. Heyne, J. Punt, Jn. Borst en Pirovano. De drie laatstgenoemden moet ech ter nog gevraagd worden of zij hun candidatuur aanvaarden. In de a.s. ledenvergadering kunnen de leden dan nog aanvullingen doen. Daar na zal een college van 15 personen ge kozen door de ledenvergadering een volgorde vaststellen, waarna de gros lijststemming door de leden de juiste volgorde zal bepalen. UITVOERING UITGESTELD. De uitvoering van de Rederijkers Kamer ,.'t Ontluikende Roosje", die a.s. Zaterdag zou plaats hebben, is door een sterfgeval in de familie van één der medespelenden tot Zaterdag 23 April uitgesteld. De groslijst voor de Gemeenteraadsver kiezingen luidt als volgt; 1 g l van der Post; 2 S Visser; 3 S P Wognum, 4 G Zwaan; 5 A J Go vers Definitieve vaststelling der volgorde zal plaats vinden op nog aan te kondigen Het Gerechtshof te 's-G behandelde Woensdagmorgei beroep een vonnis tegen M een zeer treurige zaak, die leven van een moeder van deren, in verwachting van t een einde maakte. Het drama speelde zich 1948 af in het Diaconiehofj di-echt. De 25-jarige echtgenc de met zijn vrouw in onmi: reeds geruime tijd een verho het meisje B., die hem V( vonnis van de rechtbank e aan de hand had gedaan, zit vrouw te ontdoen, n.l. door i in haar voedsel te doen. bank had het meisje B. tot vangenisstraf veroordeeld, genoot kreeg 12 jaar. Het drie en twintig jarige werd gistermorgen door de van het Hof scherp onden ontkende B. over rattenkrv ben gesproken. Wel had zi dergelijk krantenbericht le B. zelf verklaarde als k: opnieuw, dat Maria B. me was gekomen. Zij noemde Rodent. „Zij is zélf om ver weest, maar kreeg het niet. de ik het." Hij deed het v pap van zijn vrouw. Vóór z kende B. zijn echtgenote h: ben vergiftigd. „Als Maria over begonnen was, was h£ beurd, edelachtbare," ver zich. Requisitoir De proc.-fiscaal achtte niet voor een klein gerucht Door haar harde jeugd w beschikt om af te glijden, was hij er van overtuigd, c dwang van dit meisje tot t overgegaan. Hij beschouw) als uitlokster en vroeg van het beroep. De raadsr Maar men moet c en eierkolen ki Als het publiek bereid is bare huisbrand te kopen cokes en eierkolen zuil de afloop van het huidige alle toewijzingen afgelev worden, aldus deelde de Economische Zaken, prof. van den Brink, in de E mee in zijn beantwoordin vragen van het lid de heei berg van de PvdA. De vraag richtte zich v thraciet, waarvan in 1948 minder werd geproduceer daaraan voorafgaande ja: viezenpositie liet geen in' thraciet op grote schaal trouwens een internation: Toen de productie va verminderde, was de best veelheid cokes en eierkol handel moest trachten brandstof af te zetten e: 1948 heeft hij inderdaad 1 gemaakt tegen het veria verbruikers om uitsluitei te betrekken. Men heeft i kes en eierkolen verko deze tendens zich voorts moeilijkheden in de brai ziening sterk vermindere: mand behoeven te vrezen der kolen komt te zitten Besprekingen ovei verkeer met Du Vandaag zullen te Dei sprekingen beginnen ove handelsverkeer tussen I de Amerikaanse, Britse c nes van Duitsland. Aan deze besprekingen genwoordigers van Nede betrokken Duitse gebied tingsautoriteiten deelnem Ongecorrigei Ministerraad Vandaag vergaderde raad, allereerst voor h< enige gewone agendapui zouden de ministers b: bespreking van het doi hcidsraad genomen bes! 19. Pepi vertelt zij aan Pim, Pam en Pon zitten te luisteren. Zei zame Pim waagt het i de rede te vallen. „Ik begreep al gauw dat park kon blijven" verder, „want de men ai snel ontdekt en bli de boom staan, waar werd op laatst een hi i n toen ik de stem hoorde, die vroeg wat was, begreep ik, dat he

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2