Nu kunt II geld verdienen „DE VERFPOT" WIJ NAKEN Een passende knoop WINKELMEISJE Huishondster Fa, O Nu zelf schilderen en behangen gelijk 'n Vakman Deze wee gerookt Gevorderd Rijwielhersteller Stad en Omgeving, Op Vrijdag 29 April herleeft de Kaasmarkt in volle glorie AGENDA P.O.A. n.v- Meesterlijke Chopin-vertolking Gerard Hengeveld van Eerste steenlegging O. L. School Wij verkc V.V.V. ziet terug op actief jaar Extra' aanbieding Klepper's Vishandel JOH. WEIJMER, MatorrifwielSAF Vorig jaar 130.000 bezoekers op bet Waag plein In de gisteravond in „Het Wapen van 1133x1600" gehouden vergadering van de V.V.V. „Alcmaria" heeft de onder-voorzitter, de heer D. J. Scheffel, mede gedeeld dat er goede hoop bestaat, dat op 29 April de Kaasmarkt in volle glorie zal herrijzen. Hoewel de moeilijkheden rond de Kaasmarkt nog niet definitief Zijn opgelost, is de hoop gewettigd, dat voor dit jaar althans deze unieke be zienswaardigheid behouden zal blijven. Gezien de bezwaren, ligt het niet in de bedoeling weer een geluidsinstallatie aan het Waaggebouw aan te brengen. Voorts zijn de nodige stappen ondernomen om ook in het komende seizoen weer de verkoop van de beschuitjes met kaas mogelijk te maken. In zijn openingswoord memoreerde de heer Scheffel de reorganisatie inde boezem der vereniging en complimen teerde de heer Th. J. de Munk met zijn benoeming tot directeur van het Sportpark. Bij de ingekomen stukken was een tip tot het instellen van een Alkmaarse kaas-koffietafel. De Hore- ca-leden hadden hiertegen evenwel be zwaren. Namens de commissie tot na zien der rekening deelde de heer Kooy mede, dat de postverkoop diver sen ad f 813,19 moeilijk te controleren was. De financiële commissie heeft ech ter, aldus deelde de heer Nijhuis me de, de boekhouding thans zo ingericht, dat controle op deze post mogelijk is. De rekening over 1948 sluit in ont vangsten met een bedrag van f 12921.34 en in uitgaven f 13686.23. Aan contribu tie van de leden werd f 2568.15 ont vangen, de inkomsten van de torenbe klimming bedroegen f 3847.20 en de opbrengst van de motorraces f 3077.70. Uitvoerig jaarverslag. In het jaarverslag, uitgebracht door de directeur, de heer H. Rijs, werd met vreugde gewag gemaakt van het feit, dat het vreemdelingenverkeer in Alk maar sedert de bevrijding belangrijk is gestegen en het aantal overnach tingen van Nederlanders en buitenlan ders een record-aantal heeft bereikt. Erkend dient echter te worden, dat door een propaganda op grotere schaal waartoe de middelen helaas ont breken de positie nog belangrijk ver beterd had kunnen worden. Met er kentelijkheid wordt een toenemend le dental en een groeiende belangstelling voor het werk van de V. V. V. gecon stateerd. Wat betreft de propaganda werd gemeld, dat 8000 folders zijn ver spreid, terwijl van de 5000 geïllustreer de boekjes van Alkmaar 600 exem plaren zijn verkocht. Het aantal mon delinge informaties bedroeg ruim 5000. het aantal schriftelijke inlichtingen 806 en het aantal telefonische 620. Vooral de buitenlandse aanvragen namen be langrijk toe. Het aantal verzonden brieven en drukwerken bedroeg over 1948 1242. Aan de rondvaarten werd door 3910 personen deelgenomen en aan de autobustochten naar de Afsluit dijk door 743 personen, w.o. ongeveer 300 buitenlanders. 130.000 bezoekers. Het aantal bezoekers gedurende het seizoen 1948 kan tussen de 130.000 en 140.000 worden getaxeerd. Op de eerste Vrijdag in Augustus was de belangstel ling zo groot, dat het voor velen niet mogelijk was een kijkje op de markt te nemen. In 1936 bedroeg het aantal bezoekers 35.000; 1937 40.000; 1938 46.000; 1939 42.000; 1940 17.000 en in 1941 33.200. In 1948 brachten 19197 personen een bezoek aan de Waagtoren tegen 17760 in 1947. Blijkens een mededeling van de Commissaris van Politie bedroeg het aantal gasten, dat in Alkmaar overnachtte in het tijdvak van 14 Ju ni tot en met 31 December 1948 9489. w.o. 1484 buitenlanders, bestaande uit 655 Belgen, 251 Engelsen. 200 Fransen, 124 Zwitsers, 88 Amerikanen, 83 Denen, 33 Zweden. 23 Oostenrijkers, 9 Span jaarden 5 Duitsers, 3 Luxemburgers, 3 Tsjechoslowaken, 2 Turken, 1 Afri kaner, 1 Australiër, 1 Aziaat, 1 Ita liaan en 1 Pool. Mede dank zij de medewerking van de contact-commissie voor de Midden stand stegen de contributies van f 634 over 1947 tot f 2768.15 in 1948 en het aantal leden van 298 tot 456. Het keurige jaarverslag besluit met de wens, dat de V. V. V.. die het als haar plicht beschouwt de belangen van de stad Alkmaar te dienen met alle toewijding en liefde, ook in 1949 samen met de gemeentelijke overheid de Kamer van Koophandel, de midden- etandsbedrijven, de leden en vele an deren mag werken voor een welva rend Alkmaar. De begroting voor 1950 sluit met een bedrag van f 14112.84 Het exploitatie tekort wordt geraamd op f 1010. Het be stuur heeft besloten de entreeprijs voor een bezoek aan de Waagtoren te ver hogen tot f 0.25. Tournooi Lindenhoek- Beker Gisteravond werden in dit tournooi in café Huibers vier interessante partijen gespeeld Jan de Boer scheen in zijn partij tegen N N recht op de overwinning af te gaan, want hij stond 40 caramboles voor Maar verrassingen blijven bestaan enmet 4 punten verschil verloor hij de partij nog Hij speelde met 3,84, maar zijn te genstander speelde met 4,— Tegen Kle verlaan deed De Boer het veel beter Spe lend met 4,15 gemiddelde won hij met 100 tegen 48 Ook Jongbloed was goed op dreef en won met 100 tegen 77 van Kleverlaan (ge middeld 3,33) Van Lienen en Poetskoke speelden een spannende partij, die echter even te veel beurten eiste Met 100 tegen 96 won Van Lienen C van Lienen J Poetskoke C Jongbloed J Kleverlaan N N j de Boer J de Boer J Kleverlaan 100 37 18 2,70 96 37 17 2,59 100 30 19 3,33 77 30 14 2,56 100 25 17 4,— 96 25 16 3,84 100 24 18 4,16 48 24 9 ,2— Bij de rondvraag uitte de heer A. J. Elte de wens, dat nu eens voorzien wordt in de vacature van voorzitter, terwijl de heer C. Brouwer gaarne een vertegenwoordiger van de Horeca-be- drijven in een der commissies zag. Beide voorstellen zullen in het bestuur besproken worden. Het slot van de vergadering stond in het teken van de veel omstreden vermakelijkheidsbelasting. Gevraagd werd of de V. V. V. geen stappen kon ondernemen om de heffing van ver makelijkheidsbelasting voor bijv. mo deshows tegen te gaan. De heer C. Brouwer wees op de zware lasten, waaraan de Horeca-bedrijven onder hevig zijn en de ontstellende bedragen, die betaald moeten worden om in een café een radiotoestel te bezitten. Het onderwerp vermakelijkheidsbelasting ligt echter meer op het terrein van de middenstandsorganisaties, aldus de ver gadering. (Ontleend aan onze advertentierubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Keizerwals, tot 14 j. onder geleide; Victoria Theater, 8 uur: Rio Rita, tot 14 jaar onder ge leide; Cinema Americain, 8 uur: Hoog spanning, 18 jaar. Wapen v. Heems kerk, 810 uur: Tentoonstelling „De vrouw in de Staat"; Victory-Hotel, 2 uur: Mode-Show Gerard Worm. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: „Met twee Jantjes op stap" (14 j.); Victoria Thea ter, 8 uur: „Het huis in het moeras" (18 j.); Cinema Americain, 8 uur: „George verovert de vloot" (tot 14 j. onder geleide); Wapen van Heems kerk:, Tentoonstelling „De Vrouw in de Staat", 10 uur v.m.10 uur n.m. Closetpapier Tafefpapier (damast) Witte servetten Menukaarten Nieuw gebouw voor het Ziekenfonds Morgenochtend, ongeveer half elf, zal de eerste spade gestoken worden in het bouwterrein op de hoek van de Costerstraat en de Emmastraat waar het nieuwe gebouw van het Zieken fonds zal verrijzen. Een en ander zal onofficieel geschieden. MORGEN OP 1 APRIL OM 2 UUR gaat onze nieuwe winkel open! Dan ziet U een keus in behang-, verf- en schildersartikelen zoals U nog nooit gezien heeft. le Als schilder geven wij U geheel gratis volledig advies. 2e Onze SUPRA verf is een nieuwe Engelse samenstelling, daar kan iedere leek spiegelglad mee -schilderen. 3e Voor enkele stuivers verhuren wij U prima kwasten, waardoor V WO succes heeft. 4e Ook de kleine geheimpjes van het behangen vertellen wij U en dan kunt U 't zo! Onze winkel is een uitkomst voor allen, die zelf schilderen en behangen. u zult er pleizier van hebben. WIJ GEVEN U 'T MEEST TEGEN DE LAAGSTE PRIJS! DUS VOORTAAN NAAR: OP DE LAAT. HOEK HOFSTRAAT. Groot enthousiasme van talrijk publiek De belangstelling in 't Gulden Vlies voor het populaire Chopin-program- n;a, dat Gerard Hengeveld ons kwam voorspelen, was boven verwachting. De pinanist vond een volle zaal luiste raars. Chopin is een van de groot meesters, die bij het algemeen mu- ziek-minnend publiek wel ten zeer ste aanspreekt. Het geheim hiervan schuilt wel in de charme van zijn be koorlijke melodieën. Van een beroemde componist zijn er altijd bepaalde werken waar het pu bliek zich bijzonder aan hecht. Ook bij Chopin is dit het geval. Iedereen kent of probeert te spelen, de Nocturne in Es, de „Berceuse" en de grote Polo naise in As op. 53. Deze werken wa ren ook door de pianist op het pro gramma geplaatst en vormden voor- nrmelijk het z.g. populaire gedeelte. Gerard Hengeveld speelde Chopin met een toucher, dat sommigen mis schien wat te stevig voorkwam voor de componist, die men steeds in een droomwereld waande. Het waren deze avond geen versluierde of vage klan ken welke uit de vleugel kwamen wel een overduidelijke muziek van Chopin, waarin geen pasage verloren ging en waarin zelfs geen kort voor slagje werd gemist. De structuur van de werken werd zéér scherp getekend, zonder het gevoelselement te verwaar lozen, en dit was „de prestatie" van de pianist. .,Het Biechtgeheim" Ontroerender dan ooit te voren zal Willem Goossen's Volkstoneel ten to nele brengen het actuele drama Het Biechtgeheim waarin de vreselijke strijd van een priester uitgebeeld wordt. In een grote bezetting zal dit stuk worden uitgebracht met o.a. Wil lem Goossens als „de priester" en Roosje Kohier als „de blinde moeder" Verder werkt mede het gehele ensem ble. Dè voorsteling vindt plaats in 't Gulden Vlies op Woensdag 4 April, aanvang 8 uur. Het middendeel van het programma waren twee grote werken, de Sonate in b kl. t. op. 58 en de Fantasie op. 58 beide werden meesterlijk gespeeld met spanning in de climax van de me lodieën. Hieromheen groepeerden zich een serie kleinere werken, waarvan we bijzonder willen vermelden de Mazur ka op. 59, de Polonaise c kl. t. en het Impromptu op. 51. De Polonaise in As op. 53 vormde het brillante en effect volle slot van de avond. Het publiek was buitengewoon ent housiast en riep de concertgever ver scheidene malen terug. Als toegift volgde een melodie uit een Cantate van Bach, bewerkt door Myra Hess. Ms. Uitslagen en programma wijziging schoolvoetbai Uitslagen. Ulo Alkmaar I—Ulo Belgen I 4—1; Handelsscool III—Ulo Ju liana III 11—I; HBS II—Ulo Heiloo I 0—3; HBS IIIUlo Juliana I 23; Gymnasium II—Ulo Alkmaar II 5—4 (n s); VGLO I— Gymnasium III 3—0 In verband met de bekerwedstrijd van Alcmaria Victrix aanstaande Zaterdag moest het programma voor 2 April als volgt gewijzigd worden; Vrijdag I April: 4,45 uur: Ulo Juliana II—Ambachtsschool IV, terrein B Zaterdag 2 April: 2 uur: Lyceum I— Gymnasium I, terrein B; 2 uur: Kweek school IHBS I, terrein Alkm Boys, Sport- laan; 2 uur: HBS IVAmbachtsschool m, terrein C; 2 uur: HBS V—Ulo Bergen n, terrein D; 3,20 uur: Handelschool I— Ambachtsschool I, terrein B; 3,10 uur: Handelsschool IIAmbachtsschool I, ter rein Alkm Boys, Sportlaan; 3,10 uur: Ambachts-Avondschool II— Ambachts school II, terrein C; 3,lo uur: Ambachts- school VI—Ambachtsschool V, terrein D Burgerlijke Sfand Geboren: Saskia, dochter van H. Coerman en A. W. Stroeker. Gehuwd: Willibrordus A. Himmel- reich en Maria J. Kueter. Johannes van der Veen en Cornelia Torenvlied. Overleden: Cornelis van Dam, oud 49 jaar, geh. m. N. van Horik. De sfadsdokter komt naar Victorientje kijken Op 8 October van het vorige jaar hebben wij er in, een uitvoerig artikel over het Victoriebeeld op gewezen, hoe dit in verloop van jaren waarschijnlijk door de baldadige jeugd geschonden is geworden. Een vleugel is gebroken ge weest en weer „aangelijmd" en de hand, die ons Victorientje zo triom fantelijk naar boven houdt en volgens de Alkmaarders om er een krans aan te kunnen hangen mist drie of vier vingers. Wij plaatsen elk jaar op onze Spaanse bevrijdingsdag onze officiële bezoekers tegenover ons vrijheidsbeeld en het is geen reclame noch voor Alkmaar, noch voor Victorientje, die bij haar ont hulling als een beeldschone vrouw werd beschreven ais men telkenjare Weer naar een invalide met een paar gebroken vingers moet kijken. Evenwel, Victorientje is een stads- patiënte en dat is misschien de oorzaak dat het zo lang geduurd heeft voor zij eindelijk aan de beurt kwam. De krans, die het vorig jaar op 8 October aan haar mollige stenen arm is gehangen, is verwelkt, maar nog altijd steekt daar de gebroken hand uit en wjj zagen nimmer enige voor bereiding om onze stedemaagd te res taureren. Dokter Ir. Knol heeft nu evenwel zijn goede zorgen aan Victorientje ge wijd. Hg heeft zelfs een specialist in consult geroepen en de Amsterdamse beeldhouwer C. de Leeuw heeft een stellage om' het beeld getimmerd en maakt een wasafdruk van de wond, waarna hij op zijn atelier een nieuwe hand zal fabriceren. Binnen tien dagen zal het werk waarschijnlijk gereed zijn en een ver jongde stedemaagd zal op 8 October aan allen, die zich weer in haar schoonheid komen verlustigen, de monstreren, dat zij weer even bekoor lijk en even handig als vroeger is ge worden. Staalconstructie- en machinefabriek Een nieuw bedrijf is aan het Zeglis verrezen. In deze tijd, waarin zoveel za kenlieden naar nieuwe mogelijkheden zoeken, wilde ook de heer Veldstra, die de scepter zwaait in de Staalconstructie- en Machinefabriek firma Ten Pas Co, niet achterblijven. Hij zag in, dat zijn werkplaats aan de Noorderkade niet kon voldoen aan de eisen die aan een modern bedrijf wor den gesteld. Daar zijn ruimte de laatste tijd door de aanleg van het fabriekster rein aan de Noorderkade nog meer be perkt werd, ging hij op zoek naar een betere werkplaats en deze vond hij aan het Zeglis. Daar stond een ge bouwtje van 30 bij 15 meter leeg. In koortsachtige haast ging men aan het werk, om vóór Zaterdag geheel inge richt te zijn en het ziet er naar uit of het plan zal slagen. Het personeel dat nu onder véél betere omstandigheden zal kunnen werken, leeft van harte mee en doet zijn uiterste best de plannen te doen slagen. „Het is een stel fijne kna pen" zegt de heer Veldstra en hiermee schetst hij volkomen de toestand in zijn bedrijf. De nieuwe werkplaats is ingesteld op alle mogelijke constructiewerk en her stelwerkzaamheden. Door de grote openslaande deuren kunnen desnoods machines van 20 ton naar binnen wor den gebracht. Een door het hele gebou w aangebrachte loopkraan kan stukken van 3 ton met het grootse gemak ver plaatsen. Dit grote "n goedingerichte gebouw kan aan alle eisen, die aan een modern bedrijf worden gesteld, vol doen. De heer Veldstra en zijn personeel kunnen tevreden zijn over het werk. door hen i 'n korte tijd verricht. Oplichter aan het werk De politie verzoekt ons voornamelijk parfumerie- en kapperszaken op het volgende attent te maken. Het is n.l. mogelijk, dat men aanbiedingen zal ontvangen van Chinese haarnetjes merk Hestia van een onder gefingeerde naam (Handelsonderneming Pega, Smedeweg 11, Amsterdam) werkend persoon. Oe netjes worden tegen de aantrekkelijke inkoopprijs van 20 cent door middel van een schriftelijke offerte aangeboden. Men vliege er niet in. Hier is bedrog in het spel. Bij opening na bestelling van het onder rembours toegezonden pakket blijkt dit niet de bedoelde in houd te hebben Te hoge prijs voor slechte wol Voor de Bijzondere Politierechter in Alkmaar, mr. H. K. A. Stoffels, stond gisteren Johannes Arend S. uit Alk maar terecht. S. verkocht in Februari te Egmond aan Zee verschillende huis vrouwen breigaren van minderwaardige kwaliteit voor een te hoge prijs. De officier, mr. dr. J. M. Vellinga, had uitgerekend dat S. voor deze min derwaardige wol 50 tot 75 cent per Knot te veel vroeg. Daar het echter maar een kleine hoeveelheid betrof, eiste de officier f 50 subs. 30 dagen en verbeurdverklaring van de wol. Mr. Stoffels veroordeelde S. tot f 30, subs. 20 dagen en verbeurdverklaring. Bevordering bij de Rijkspolitie Bij beschikking van de algemeen inspecteur van Rijkspolitie is in het kader van de overgang van het perso neel- der Parketwacht naar het Korps Rijkspolitie, de wachtmeester J. de Visser van de Parketgroep Alkmaar, te rekenen met ingang van 1 Januari 1946 onder gelijktijdige bevordering tot opperwachtmeester bij het Korps Rijkspolitie ingedeeld. LANGENDÏJKER GROENTENCENTRALE 31 Maart 12,000 kg rode kool 16,20— 17,10; 18,000 kg gele kool 21,80—26; 15,000 kg witte kool 11,90—13; 1500 kg witlof: I 41—45 en II 32—40; 10.000 kg peen 2,50; 2100 kg bieten 8.10—8,20; 25,000 kg uietl 9,40—10,40 VOOR IEDERE 'JAPON EN MANTEL Geeft Uw japon en Uwj mantel een eigen cachet. Stoffen knopen garnering is dit jaar de grote mode. Wij maken thans mooie knopen 1 voor U van 1 Uw eigen stof I Wnnenin iedere maat. Een blijde dag voor Groet Onder grote belangstelling vond Woensdag de eerste steenlegging plaats van de openbare lagere school. Een ja renlang gekoesterde wens van de be volking gaat in vervulling, het einde van de via dolorosa er kan met recht 'an een lijdensweg worden gesproken is in zicht. De moeilijkheden dateren al van 1934, toen de minister kwam met zijn concentratieplannen, wat koren op de molen was van de toenmalige burge meester, die droomde van één openbare school voor heel de gemeente. Van het oude schoolgebouw, waarvan de eerste steen was gelegd in 1"67, deugde plot seling niets meer, het moest verdwij nen. Maar de bevolking dacht er anders ■over en sprong op de bres voor net behoud van haar school. Er werd ver gaderd, gerequestreerd, op een audiën tie bij minister Marchant gepleit, maar de strijd scheen hopeloos. Ten einde raad werd -overgegaan tot de stichting van een vereniging voor Bijzonder neu traal onderwijs; mocht de opheffing van de openbare school toch doorgaan, dan wenste men hetzelfde onderwijs onder een andere naam voort te zetten. De Koninklijke goedkeuring werd verkre gen en enige tijd later zakte het on weer af. Van de stok achter de deur be hoefde geen gebruik te worden ge maakt. Intussen vergat men, dat de tijd ook de oude school niet spaarde. Eindelijk werd ingezien, dat er toch wel iets te repareren was en kwamen B. en W. met een voorstel tot verbetering van de school, waarvoor een crediet van 1600 werd gevraagd. VW Groet-Cam- perduin drong echter aan op het bou wen van een nieuwe school en het raadslid P. Kos ijverde voor vernieu wing. April 1939 kwamen B. en W. met een voorstel om in beginsel te beslui ten tot de stichting van een nieuwe school: de bestaande school kon, naar het oordeel van deskundigen niet meer afdoende worden verbeterd. De kosten werden geraamd op 15000. Maar de lijdensweg was nog niet ten einde. Dikke onweerswolken pakten zich sa men boven Europa. De jeugd moest wijken voor de militairen en vond een heenkomen in het gebouw van de Ned. Herv. kerk. Kort daarna werd het oude gebouw weer betrokken, maar 10 Mei 1940 moest het weer ontruimd. Nog ééns zou het oude schooltje zijn bestem ming volgen, tot December 1942. De jeugd moest verhuizén naar het R.K. verenigingsgebouw. Drie jaar later, October '45 werd een barak gebouwd en kreeg de Groeter jeugd weer een eigen home; zij het dan ook verre van ideaal. Van nieuwbouw kon wegens materiaalschaarste voorlopig niets ko komen. De raad onder aanvoering van burgemeester mr. Jochems, bleef niet werkeloos. Aan architect Zuurbier werd opgedragen een plan te maken voor een nieuw gebouw. Een school van 100.000 was te duur, 12.000 per lo kaal, meer mocht het niet kosten en dan.was Groet nog de eerste jaren niet aan de beurt, het stond niet op de urgentielijst. Dank zij de grote voort varendheid van burgemeester mr. Jochems en de hulp van alle mogelijke instanties kon toch 7 Januari '49 wor den overgegaan tot de aanbesteding. Jan Kroon werd de bouw gegund, als laagste inschrijver voor 33950. Woensdagmorgen kon bij een stra lend zonnetje de eerste steenlegging ALKMAAR, 30 Maart (Exportveiling) Andijvie 62—64; spinazie 27—45; wortel tjes 1020; spruitkool I 55; rode kool 13—22,50; gele kool 13,50; prei 7—18; uien; afwijkend 1,10—4,60 en middel 6; bieten 6—7,50; rabarber 56—74; witlof: I 46—56 en II 29—39; knolselderie 6,50; radijs 12—18; selderie 1117; selie 17—19; sla 21; aardappelen 3—6; winterpeen 3,30—1,90 WARDENHUIZEN, 30 Maart 25,800 kg rode kool 16,20—20; 3000 kg gele kool 24,10 —25,20; 5700 kg Deense witte kool 11,90— 14,10; 2600 kg uien 10,40; 2100 kg peen 6—7 NOORDERMARKTBOND, 31 Maal't 42,000 kg rode kool 15,20—19,80; 13,000 kg gele kool 17,5025,20; 100,000 kg rode kool 11,90—12,10; 16,000 kg peen 4—10,4: 23,000 kg uien i 50—51 en II 43—45 plaats vinden in tegenwoordigheid van B. en W. en raadsleden, onderwijzend personeel, leerlingen en vele belang stellenden. De opening Burgemeester Jochems heette allen hartelijk welkom en wendde zich daar bij in het bijzonder tot de heer Ver- nooy, inspecteur van het lager onder wijs, en de heer Kettenborg, die van 1913 tot 1946 als hoofd der school was werkzaam geweest in de oude school. Spreker memoreerde nog eens de vele moeilijkheden doch meende dat er voor leerkrachten, ouders en kinderen thar.s alle reden was tot dankbaarheid, een goed en prettig gebouw toch is van grote waarde voor onderwijs en opvoe ding. Toen was het grote ogenblik aange broken. Drie leerlingen, t.w. Nic. Jon ker, Jenny van Lente en Piet Hulshof légden elk als volleerde metselaars eerv éerste" steen op het trasraam, terwijl de fotograaf in actie kwam. Na deze plechtigheid voerden nog het woord de inspecteur van het lager on derwijs, het hoofd der school de heer W. Bant, de voorzitter der oudercom missie de heer A. M. Oosterbaan, en de aannemer de heer J .Kroon. De jeugd uitte haar blijdschap' met het zingen van een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt vers. De blijde morgen werd besloten met tractatie voor de jeugd en een gezellig koffieuurtje in „De Staande Leeuw". Schoorl Burgerlijke Stand Geboren: Emma P., dochter van J. Opdam en van P. C. Kooijman. Ma deleine, dochter van C. Leeuwenkamp en van G. IJfs. Ondertrouwd: J. Roos en D. Bok- slag. Obdam EMIGRATIE. Het gezin D. Leegwater te Obdam zal Donderdag a.s. via Gothenburg emigreren naar Debert, 60 mijl voorbij Halifax. Dit is het eerste gezin uit on ze gemeente. DAT GAAT MAAR ZO! Een schrikachtig paard kan malle sprongen maken. Dit ondervond onze plaatselijke petroleumleverancier, de heer G. Bijvoet, die gelukkig niet zo schrikachtig is uitgevallen. Met paard en wagen stond hij, vóór het te weten, Dinsdagmiddag pardoes aan de andere zijde van het hek. in de voortuin van de heer Neefjes. Behoudens materiële schade kwam alles op „z'n pootjes te recht". Hensbroek Kleuterschool wordt geopend De kleuterschool te Hensb^oek Obdam, die reeds enkele maanden of ficieus in gebruik is, zal Zaterdagmid dag nu officieel geopend worden. Hieraan kon tot nu niet worden vol daan door verschillende omstandighe den. Zo was b.v. door materiaalschaars te nog niet alle lesmateriaal aanwezig Kraak en Vente naar Heiloo Maandag a.s. om acht uur komen in de Rustende Jager in Heiloo. op ini tiatief van het bestuur van de Fores ters, scheidsrechter Nijs, de bekende sportjournalist Joris van den Bergh. Leen Vente en Piet Kraak over hun sportervaringen spreken. Deze, voor voetballiefhebbers zeer interessante avond, zal voor ieder toegankelijk zijn- HET NEDERLANDS HANDELSREGISTER Opheffing: RK Ziekenfonds „St Mar- tiuus", Oude Niedorp, 't Veld 311 Onder linge ondersteuning bij ziekte (Ontleend aan Het Nederlands Handelsregister! Gevraagd DAGMEISJE, van 84 uur. Mevr. WESTERKAMP, Emmastraat 93, Alkmaar. Mevr. v. d. MINNE, Prin ses Julianalaan 2, Alkmaar, vraagt een FLINK MEISJE. Gevraagd NAAISTER, 1 dag. p, w. Br. o. no. A 245 bureau van dit blad. GEVRAAGD in Brood- en Banketbak kerij te Alkmaar. Brieven onder no. A 246 bureau van dit blad. Gevraagd een nette werkster, voor 1 of 2 ochtenden ln de week. Mej. VAN DER LEE Emmastraat 9. Eenvoudige Wed. b. z. a. als HUISHOUDSTER in net gezin of bij all.st. Heer te Alkmaar. Br. o. no. A 247 bur. v. d. blad, JUFFROUW, 59 jaar, b. z. a. als bij een heer in Alkmaar. Brieven onder no. A 249 bureau van dit blad. Gevraagd per 1 Mei, een FLINKE JONGEN, leeft. 16—20 jr. by J. DE HART, Zuivelhandel, Hee- renweg C 52, Schoorl. Gevraagd RIJWIELHANDEL OVEREEM, Breedstraat 29. stal teli V R Gevraagd 1 of 2 COMMENSAALS. Heerenweg 139, Heiloo. Wed. op leeftijd vraagt PENSION. Br. met opgaaf van prijs onder no. A 248 bur. van dit blad. DEZE WEEK: SCHELVIS gr. f 0.55 p. p. SCHOL gr. 0.35 p. p. SCHAR gr. f 0.25 p. p. KAREI-I., HAKE, TONGSCHAR, HEILBOT, TARBOT, TONG, KUIT, FILETS, VERSE BAKHARING enz. Koningsweg 55, Alkmaar. Telef. 4728. ONTVANGEN: HEREN ALPINO'S met leren band. DAMES- en KINDER- ALPINO's in diverse kleuren. FNIDSEN 90, ALKMAAR. Da ontsmette 0 RI61NELE BIETENZADEN voor VEEHOUDERS levert franco ZAADNOORDIJK Waagplein Alkmaar iT. Wend inri TE KOOP AANGEBODEN: 500 c.e. K.K. geh. gerevideerd (des Br. no. A 243, bureau van dit blad I Étrnm

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2