Koster^ Vakkleding SKOTSE TRYE Koningi Stad en Omgeving. fin Mode houdi audiëntie in Alkmaar AGENDA n.V. Payglop Tentoonstelling „De vrouw in de staat" geopend 59 Engelsen gasten van Alcmaria Victrix t Gerard Worm toont het Nederlandse product Victory-hotel Waard om door elke vrouw en meisje bezocht te worden Vanaf heden is de verkoop van weer uitsluitend in ons magazijn: Speciale voordelige aanbiedingen in Heren- en Jongenskteding en MODE-ARTIKELEN Bollen HAAKGAREN t Voor de tweede maal in één week heeft Koningin Mode audiëntie verleend in de oude stad Alkmaar. Voor de tweede maal hebben talloze Alkmaarse dames geantichambreerd tussen de smaakvolle bloemversiering van de firma Nuyens en zi) hebben haar opwachting gemaakt bij de sierlijke dienaressen der vorstin, die hen enige uren lang hebben doen vertoeven temidden van de weelde der toiletten en mantels, gedecreteerd door de heerseres, de door alle vrouwen op handen gedragen koningin die zich Mode noemt. Deze keer was het de heer G. Worm, die als ambassadeur van het hof de dames ontving en die hen in kennis bracht met hetgeen zijn gebiedster aan hem had toevertrouwd. Wel waren er boze tongen, die beweerden, dat de heer Worm slechts de rang van gezant toekwam tussen de groten der aarde, doch boze tongen zijn er overal en gezegd mag worden dat hij de titel „ambassadeur van koningin Mode" met recht mag voeren. Telt niet de vorstin onder haar onder danen dames van alle rang en stand, van tal van klassen? En zorgt zij niet voor leder van hen met evenveel toewijding? Il'iil J L I i zó wijd geknipt waren, dat zij schou- UltStekende Show Ih n6t|clercapes geleken. Vaak was de on derzijde bewerkt met zwaar koord- borduursel van hetzelfde materiaal en in dezelfde kleur. En dan de knoopgarnering! Vaak op zeer ongewone wijze toegepast, op zijnaden en midden-achter. Wij zagen ook veel sportieve japonnen van lin nen, Vlistra en Frans katoen, bedrukt met noppen, of gegarneerd met En gels borduursel. Geklede Japonnen Bij de geklede japonnen waren er veel met overrok. Zo zagen wij model „Tarantella", citroengeel, de overrok gegarneerd met zwarte franje en zwart wollen borduursel. Er was een heel fijne fantasie-tailleur, wit met lichtgrijs bedrukt van zijden linnen met wit batist vest, een model, dat bijzonder in de smaak viel. Enkele zuiver zijden japonnen werden ge toond met gefronste zijde langs het schootje, dat alleen achter klokte, en een shawlkraag van hetzelfde materi aal. Enige sluikvallende zwaar-zijden modellen completeerden dit geheel. Der traditie getrouw werd ook deze show besloten met een -aantal avond japonnen. Voor groot gala zagen wij modellen met bescheiden decolleté met smalle schouderbanden en van achter wijde rok, voor „gewonere" ge legenheden een sluike japon met losse plissé-baan, die in de taille vastge hecht werd door middel van goud- en korenblauwe pailletten, om vervol gens uit te waaieren, wat een leven dig effect gaf. Het sluittuk van de show werd gevormd door een zeer chique bruidsjapon met Stuartkraag van witte broderie georgette en lange tullen sluier. De bruidsmeisjes droe gen lavendelblauwe taftmoiré japon nen. Voor de aanwezigen kwam het eind van de verrukking nog al te spoedig Gaarne had men nog meer gezin, nog meer genoten en het oog te gast laten gaan. Maar om half zes sloeg het uur van scheiden en de vele dames, die 't Victory Hotel verlieten, keerden huis waarts met een zeker gevoel van spijt, dat dit feest weer voorbij was. Ongetwijfeld zullen velen het verlan gen hebben gekoesterd, des avonds nog eens terug te keren. Toen echter was de antichambre van Koningin Mode weer gevuld met een nieuwe schare belangstellenden, die even vol daan waren als hun voorgangsters. Jannie Oliemans-Addeson. De heer Worm heeft in zijn mode show, die plaats vond in alle zalen van het Victory Hotel, modellen getoond van vaderlandse bodem, modellen uit, wat in vakkringen heet, „de midden klasse". Goede kleding tegen redelijke prijs, dat was het, wat de mannequins lieten zien en op drie modellen na, die van Zwitserse origine waren, geheel van Nederlands fabrikaat. De show verliep, zoals elxe goede show behoort te verlopen. Er waren recht vrouwelijke versnaperingen, er was zachte muziek van een strijkje en er waren de vijf mannequins onder leiding van mevrouw Hans Smit, be kend door haar vele modepraatjes voor de omroep. En ook hier had men de goede gedachte gehad, de getoonde modellen onmiddellijk verkrijgbaar te stellen. Mevrouw Smit praatte even onderhoudend alsof zij voor de radio sprak, waarbij de illusie vergroot werd door de microfoon, die via de versterker haar stem tot in alle zalen hoorbaar maakte. De mannequins presenteerden de mo dellen voor slanke figuren, doch me vrouw Smit verzuimde nooit er bij te vertellen, dat een japon of een man tel ook in grotere maten verkrijgbaar was. Nederlandse Industrie Spraken wij dus de vorige maal over modellen van Franse bodem, waarbij de namen Christian Dior. Maggy Rouff en anderen een grote rol speelden, hier willen wij het hebben over de Nederlandse mode-industrie, die, het valt onmiddellijk te constate ren, een internationaal peil heeft we en te bereiken, met Amsterdam als centrum. Nooit waren de Nederlandse modehuizen in staat ook niet vóór de oorlog te presteren, wat thans kan worden getoond. Dat is eeh ver heugend teken, waarop niet genoeg gewezen kan worden. Want al te vaak wordt nog de mening gehuldigd, dat een japon, een mantel, een peignoir, 'n avondkleed alleen dan sierlijk kan zijn als het merk van de Franse mode koningen er in voorkomt. Voor wie de show van de firma Worm bijwoonde, zal deze mythe voorgoed tot het ver leden behoren. En bovendien, de kwa liteit speelt een even belangrijke rol als de élégance en de Nederlandse modellen zijn zeer zeker behalve gra cieus ook degelijk, een factor van groot belang. Zo zagen wij na twee mooi peig noirs met breed over de schouder val lende kraag, een zwart-wit geruite mantel met opstaande Dior-kraag en ruim klokkende rug, die zeer de aan dacht trok. Alle mantels hadden een royale kraag en sportieve grote zak ken. Enkele modellen van zwaar ve lours vielen bijzonder op. Er werd 'n prachtige aangesloten jas getoond, uit smalle banen gmaakt die op knie hoogte uitliepen. Dan was er een tur koois swagger met wijde raglanmou- wen en een bijpassende hoed, waar aan een lange shawl, die los om de hals geslagen werd. Een enthousiast applaus begroette dit model. Model „Blackie" toonde een 'rijke redingote met zeer wijde rok van dwarse banen uit zwaar taftzijden moiré. Voorts was er een zwarte mantel met losse over-revers van wit piqué, zeer ge schikt voor zwaardere figuren en ou dere dames. Tassen en byjouterieën waren van „Rivoli". In de collectie japonnen werd de zo moderne ronde schouderlijn geaccen tueerd door brede randen borduursel, alle modellen hadden korte of drie kwart aangeknipte mouwtjes. In jersey, die verrukkelijk dragen de stof werden heel mooie pakjes ge toond evenals de jurken in pasteltin ten, de rok glad naar voren, achter klokkend, in plooien of uitlopende ba nen. Een pakje van bleu tricot trok bij zonder de aandacht. Dit model (Mal- mö) toonde de blouse als een los hemdmodel tot heuphoogte, geïnspi reerd op de dracht der Bretonse vis sers, de rok had rondom platte plooi en. Verschillende japonnen werden gecompleteerd door boléro's, die soms Ontleend aan onze advertentierubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: „Met twee Jantjes op stap" (14 j.); Victoria Thea ter, 8 uur: „Het huis in het moeras" (18 j.); Cinema Americain, 8 uur: „George verovert de vloot" (tot 14 j. onder geleide); Wapen van Heems kerk:, Tentoonstelling „De Vrouw in ae Staat", 10 uur v.m.10 uur n.m. Aula Gymnasium, 8 uur: Zonnestraal avond (t.b.c.-bestrijding). Wapen van Haarlem, 8 uur: Rede Bonsema: De middenstand stiefkind van de gemeente raad. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Met twee Jantjes op stap (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het huis in het moeras (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: George verovert de vloot (tot 14 jaar onder geleide). Wapen van Heemskerk, 1022 uur: Ten toonstelling „De vrouw in de Staat". Gulden Vlies: Feestavond Ned. Reisver. Ulvadero. Opv. N.H. Toneel „De Ebben houten olifant". Volkspartij voor Vrijheid en Democratie In de Woensdagavond gehouden le denvergadering van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie is de can- didatenlijst voor de a.s. verkiezing voor de gemeenteraad opgemaakt. Zo als bekend heeft de heer P. Groot, die thans voor deze partij in de Alkmaarse raad zitting heeft zich niet meer ver kiesbaar gesteld. De candidatenlijst is thans als volgt vastgesteld: 1. Mr. dr. C. Berkhouwer; 2. H. W. Holsmuller; 3. mevr. G. Holzmüller-Teengs 4. Mr. H. Schuurman; 5. L. Elte; 6. A. de Man Jr.; 7. E. Mak; 8. P. Berkhout; 9. S. Smit 10. O. P. R. Elema. [Men heeft een bericht over deze candidaatstelling gisteravond in een ander hier ter stede verschijnend blad kunnen lezen. Waar evenwel ter ver gadering nadrukkelijk verzocht was een en ander nog niet te publiceren al vorens alle candidaten van hun plaat sing op de lijst hadden kennis gekre gen, hebben wij gemeend ons aan de ongeschreven journalistieke wet te 'moeten houden en het door ons ge geven woord niet te breken. Red.] Ere-metaal voor slager Rijper Op de te Utrecht gehouden interna tionale slagerstentoonstelling heeft on ze stadgenoot de heer G. Rijper in de afdeling vleeswaren een eerste en een tweede prijs gewonnen. Het hoogste eremetaal verwierf hij met boterham- menworst, de tweede prijs met de in zending van leverkaas. Gezien het feit, dat aan de expositie een selectie voor afging en talrijke buitenlanders deel namen, mag het resultaat van onze plaatsgenoot zeer goed genoemd wc-r den. Ook het vorig jaar behaalde de heer Rijper op deze tentoonstelling een eerste prijs. BONNENHANDEL. Een Alkmaarse huisvrouw kreeg een proces-verbaal, daar zij alle bonkaar ten van haar gezin, dat uit zes per sonen bestaat, verkocht. De koper kon eveneens worden aangehouden. Grote foto's van H. M. KONINGIN JULIANA met en zonder lijst. Voor scholen en zalen. De middenstand stiefkind van de gemeenteraad Hedenavond 8 uur zal in het Wapen van Haarlem, de heer T. Bonsema, oud wethouder van Alkmaar, spreken over De middenstand Het stiefkind van de gemeenteraad. Het voorlopig comi té' verzoekt middenstanders, die sym pathiseren met het plan om bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing met een eigen middenstandslijst uit te komen, deze avond te willen bezoeken. Ongetwijfeld hebben vele vrouwen ook uit onze provincie vorig jaar tijdens de jubileumfeesten een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 18981948". Maar toch zullen er nog meer zijn, die daartoe om welke reden dan ook niet in de gelegenheid waren. Het is daarom een juiste gedachte geweest van de „Nederlandse Vereniging voor Vrouwenbelangen en gelijk Staats burgerschap" de door haar op de tentoonstelling ingerichte stand niet voorgoed op een stoffige zolder te doen verdwijnen, maar met deze afdeling, welke „De vrouw in de Staat" heet, een tournee langs diverse plaatsen van ons land te maken. Gisteren arriveerde men in Alkmaar, waar in 't Wapen van Heemskerk een keurige expositie werd ingericht. Al vorens tot de opening werd overge gaan, maakten wij een wandeling langs het tentoongestelde, dat uiter aard vn.l. op het terrein der vrouw ligt. In de eerste plaats ziet men een aantal borden, waarop men de geschie denis kan volgen die verband houdt met de strijd om het vrouwenkiesrecht. Daarnaast is er een afdeling gewijd aan de vrouw in het sociale leven, waar aan de hand van vele foto's en brochures wordt getoond hoe de vrouw zich sinds het eind van de vorige eeuw langzaam maar zeker een plaats op dit gebied heeft veroverd en wat voor zegenrijke arbeid zij hier heeft ver richt. Er is een aardige afdeling, waar de plaats van de vrouw in de verschil lende politieke partijen wordt belicht; kortom men heeft de belangrijkste din gen uit de tentoonstelling van Den Haag gelicht en hier bijeengebracht, zodat het doel van de grote tentoon stelling: het tonen van wat de vrouw in de afgelopen halve eeuw heeft ge presteerd, van de grote moeilijkheden, die zij daarbij te overwinnen heeft ge had, van de vele nog braak liggende gebieden waarop zij zich verdienstelijk kan maken er zijn b.v. 11170 ge meenteraadsleden waarvan slechts 187 vrouwén.niet verloren is gegaan. De tentoonstelling is aangevuld met stands van plaatselijk karakter, maar toch alle in verband met de vrouw. Het Christelijke, Katholieke en neu trale kleuteronderwijs komt met aar dig werk van de kinderen, waarmede getoond wordt hoe veel werk op deze belangrijke instellingen ten bate van het jonge kind wordt verricht. Daar naast zien we stands van de Huishoud en Industrieschool in combinatie met de Landbouwhuishoudschool, van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek met boeken die baby. meisje en moeder tpt onderwerp hebben, een kleine stand van de VVV en voorts enkele aardige stands van Alkmaarse zakenlieden waarvan we noemen de fa. Spruyt met een leuke expositie van alles voor de baby, waaraan men nog een histo risch tintje heeft gegeven door een en ander weer te geven van de verzor ging van de baby rond 1900. Direct rechts van de ingang vinden we een stand van Kuiperij Bakker en een in teressante afdeling van de School voor B.L.O. en de daaraan verbonden Na zorg. De opening Omstreeks half acht verzamelden de genodigden, o.a. burgemeester Wytema, de wethouders Coerts en Bakker, de heer Rijs van de VVV en diverse an dere autoriteiten zich in de koffie kamer om het openingswoord te be luisteren van mevr. Bakker-Pott lid van het hoofdbestuur van eerder ge noemde vereniging. Alvorens zij het woord verkreeg sprak mej. K. C. Lief hebber enkele inleidende woorden. Zij is het ook aan wie Alkmaar deze ex positie te danken heeft. In onze stad is n.l. geen afdeling van de Vereniging voor Vrouwenbelangen. Mej. L. is wel lid en las in het orgaan der vereniging over de plannen voor de reizende ten toonstelling. Ze zocht contact met het hoofdbestuur en wist Alkmaar ook in geschakeld te krijgen. Mevr. Bakker- Pott wees op de belangrijke plaats, die d vrouw in de samenleving vervult. Zonder de vrouw geen harmonisch ge zin, maar ook geen harmonisch maat schappelijk bestel. Ook nu heeft onze vereniging nog betekenis. Veel is be reikt, maar er blijven nog wensen. Na dit openingswoord, werd onder haar leiding een rondgang over de tentoon stelling gemaakt, een tentoonstelling die waard is door elke vrouw en elk meisje en ook wel door mannen gezien te worden. De openingsuren zijn vandaag de gehele dag tot 10 uur nm. en Zaterdag van 10 'uur vm. tot 1 uur n.m Nieuwe winkel in de Magdalenenstraat Ook de Magdalenenstraat kan zich nu gelukkig prijzen in het bezit te zijn van een nieuwe winkel. De zaak voor vakkleding van de firma Koster, die reeds meer dan 40 jaar in deze straat is gevestigd, is thans na een grondige vernieuwing, eveneens ingesteld op de verkoop van heren-confectiekleding. De oude zaak voor vakkleding heeft een ware metamorphose ondergaan. Er is een goede verlichting aangebracht en de strepen die over het lichte behang lopen, domineren uitstekend met het geëtste glas van de étalageruit. Achter twee glazen toonbanken zijn kasten aangebracht, waar naast vakkleding ook confectiekleding en hoeden ten toon zijn gesteld. Hoewel de zaak vanmiddag reeds geopend wordt, heeft de heer Koster nog verdere plannen met zijn winkel. Er zal nog een vitrine bijkomen en ook binnen worden nog een paar verbete ringen aangebracht.Met deze vernieuw de zaak is niet alleen de heer Koster gediend, doch ook de hele Magdale nenstraat, die hierdoor weer meer in het teken van de belangstelling komt. Hoover-personeel brengt bezoek aan Alkmaar Van Donderdag 14 April af tot Dins dag 19 April zullen 59 Engelsen, leden van het personeel van de Hoovcr-stof- zuigerfabrieken te Londen, als gasten van Alcmaria Victrix een bezoek aan onze stad brengen. Vele Alcmarianen bewaren nog de prettigste herinneringen aan de dagen in Engeland doorge bracht en zijn verlangend de gasthe ren-van-toen thans in Alqmaer een har telijke ontvangst te bereiden. Op Donderdag 14 April 's avonds om 11 uur worden de Engelse gasten aan het station verwacht, waarna zij in Pa viljoen „Kinheim" zullen worden ont vangen. Hier bestaat gelegenheid om kennis te maken met de gastheren. Voor het huisvesten van de Hoover- mensen bestond in Alcmaria-kringen zo'n grote belangstelling, dat een re servelijst kon worden aangelegd. Vrijdagmorgen komt men in het Alc- maria-clublokaal, caférestaurant „Tom" op het Waagplein weer bijeen, waarna Magdalenenstraat It Alkmaar Wereldkampioenschap Biljarten 47-2 Gisteren zijn te Amsterdam in „Krasna- polsky" onder zeer grote belangstelling de wedstrijden begonnen om bovenstaand kampioenscrap Na twee ronden hebben de Belg Ga- briëls, de Nederlander v d Pol en de Fransman Galmiche de leiding met 2 ge wonnen partijen De Belg was uitstekend op dreef en heeft nu een algemeen ge middelde van 32 v d Pol heeft nog niet zo overtuigend gespeeld Hij won van Du- fetelle en De Ruyter, maar vooral tegen De Ruyter had hij veel beurten nodig, n 1 26 Van Hassel, de bekende Belg speelde een. prachtige partij tegen Metz Hij maak te in 9 beurten de 400 vol met een hoogste serie van 257 Metz bleef op 70 staan Maar tegen De Ruyter speelde dezelfde Metz met 36,36 gem (400 in 11 beurten, hoogste serie 106) Galmiche won van zijn beide langeno- ten Dufetelle en Chassereau De stand na de tweede ronde is nu: Gabriëls 800 25 197 32,-— V d Pol 800 39 132 20,51 Galmiche 800 46 90 17,39 Van Hassel 559 20 257 27,95 Metz 470 20 106 23,50 Chassereau 653 36 106 18,13 Dufetelle 376 37 53 10,16 De Ruyter 304 37 .58 8,21 Tournooi Lindenhoek- 1 Beker Gisteravond werden voor dit tournocri in café Huibers drie partijen gespeeld, die ai een zeer spannend verloop hadden Zij werden nl gewonnen met drie en één caramboles verschil J Kleverlaan won één partij en verloor de tweede op 99 Poetskoke verloor op 97 van N N De uitslagen waren: N N 100- 35 IS 2,85 J poetskoke 97 35 28 2,77 J Kleverlaan 100 33 14 3,06 C van Lienen 97 33 14 2,94 J Schouten 100 37 12 2,70 J Kleverlaan 99 37 10 2,67 Zaterdag en Zondag worden de laatste acht partijen gespeeld De stand is thans: J Schouten 8 pnt uit 4. gem 2,25; C van Lienen 6 pnt uit 5, ge'm 2,54; N N 6 pnt uit 5, gem 2,51; J de Boer, 4 pnt uit 4, gem 3,56; J Poetskoke 4 pnt uit 5, gem 2,96; Jong bloed 2 pnt uit 3, gem 2,53; J Kleverlaan 2 pnt uit 6, gem 2,41 De heer Kleyneer 40 jaar bij de firma Cloeck Een 40-jarig dienstverband bij een firma behoort nog steeds tot de zeld zaamheden. Maandag a.s. kan echter een dergelijk heugelijk feit gemeld worden. De heer W. Kleyneer zal dan de dag herdenken, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de fa. Cloeck. Als kleermaker heeft de heer Kleyneer zijn beste en gewaardeerde krachten aan deze bekende Alkmaarse zaak ge geven, helgeën voor de directie aan leiding is hem op Maandagmorgen te half elf een hartelijke huldiging te bereiden. De hand aan de stijfselkwast „Laat de mensen zelf knutselen", dit moet de gedachte van de heer Koster geweest zijn, toen hij besloot een win kel te openen, waar de klanten niet al leen behang en verf kunnen kopen, doch ook het juiste gereedschap kun nen huren dat zij, na het nodige ad vies van de vakman, op de 'goede ma nier zullen kunnen hanteren. In deze tijd, dat de mensen meer op de inhoud van hun portemonnaie gaan letten, is het een goede gedachte ge weest het publiek in de gelegenheid te stellen zelf aan het werk te gaan en hen daarbij zo goed mogelijk te hel pen. Daar het natuurlijk het meest op het materiaal aankomt, heeft de heer Koster zich in ruime mate van allerlei behang voorzien. Deze winkel, die op de hoek van de Laat en de Hofstraat gevestigd is, trekt direct de aandacht door de étalage, die de heer Balder smaakvol heeft ingericht. We twijfelen er niet aan hoe het Alkmaarse publiek zal reageren op deze uitnodiging zelf de hand aan de stijfselkwast te slaan. wit en ecru De zaak voor Kwaliteitsartikelen in groepjes de stad wordt bezichtigd, Jammer is het, dat de Kaasmarkt eerst op Vrijdag 29 April begint, zodat de voetballers deze bezienswaardigheid onthouden moet worden. Getracht zal worden het filmpje van de Kaasmarkt te verkrijgen. Vrijdagmiddag vermeldt het pro gramma een trip naar de bollenvelden. HooverAlcmaria V. Zaterdagmiddag vinden de voetbal, wedstrijden plaats. Om vier uur treedt Alcmaria 2 in het veld tegen Hoover F. C. 2, waarna om kwart vóór zes de beide eerste elftallen elkander zul len ontmoeten. In Londen won Alc maria Victrix met 52, doch sindsdien is het elftal van Hoover aanzienlijk versterkt. Gerekend mag worden op een aantrekkelijke match. De Post- harmonie heeft haar medewerking toe gezegd en zal de wedstrijd met muziek opluisteren. Zaterdagmorgen bestaat er gelegen heid tot winkelen, 's Avonds komen de gasten, de spelers van het eersteen tweede elftal en de pleegouders in ca fé „Tom" bijeen op een gezellige avond die de gasten door het Alcmaria-be- stuur wordt aangeboden. Op Eerste Paasdag vertrekt bet ge zelschap naar Amsterdam, alwaar de directeur van de Hoover-fabrieken in Nederland een rondvaart door de grachten en een diner aanbiedt, waar aan 125 personen zullen aanzitten. Te vens wordt een bezoek gebracht aan Marken en Volendam. Op Tweede Paasdag kunnen de Engelsen een keu ze maken uit een bezoek aan de mo torraces op het Gem.Sportpark, dan wel aan de bekerwedstrijd Hollandia Alcmaria Victrix te Hoorn. Dinsdag morgen te 7 uur vertrekt het gezel schap. Het bestuur van Alcmaria Victrix heeft kosten noch moeiten gespaard om de vrienden van de overzijde van de Noordzee op waardige wijze te ont vangen. De organisatie doet het beste verwachten en laten wij hopen, dat het weer medewerkt om het bezoek van de Hoover-mensen tot een voor hen onvergetelijke trip te maken. Burgerlijke Stand Geboren: Anna M, dochter van W Pijper en A Valkhoff Christina, dochter van T Goedhart en M Labe Ondertrouwd: Jan W M Koning en Johanna C Kaandorp Cornelis Snip en Trijntje G Jongbloed Willem Ran- zijn en Catharina N Kramer Jan Voor hoeve en Jacoba C J van Schoten Christiaan H Kingma en Anna A Voort- huijsen Zwarte handel in tabaksartikelen Tegen een Alkmaarder is proces verbaal opgemaakt wegens zwarte handel in sigaretten. Er konden nog 50 pakjes sigaretten in beslag worden genomen. Ook do leverancier zal de gevolgen van dit handeltje ondervin den. Tegen een caféhouder die in tabaks producten handelde zonder hiertoe gerechtigd te zijn, werd eveneens pro ces-verbaal opgemaakt. GESLAAGD A^n de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het candidaatsexamcn Romaanse taal- en letterkunde (Frans): Mej. N. Rolff te Alkmaart Alcmaria speelt Zaterdagmiddag De bekerwedstrijd Alcmaria Victrix— Wieringerwaard zal in plaats van Zon dag Zaterdagmiddag worden gespeeld. De wedstrijd zal om 4.30 uur aanvangen en wordt op het terrein aan de Sport parklaan gespeeld in plaats van'op het Sportpark. Covoto 4E ABONN.VOORSTELLING Woensdag 6 April zal in het Gulden Vlies het R'otterdams Toneel voor Co- vcto het historisch drama „Montserrat" van de Algerijn Robles opvoeren, onder regie van Paul Storm. Het stuk ver beeldt een episode uit de Zuid-Am. vrijheidsoorlog, waarin vele onderdruk ten zich geschaard hadden achter Simon Bolivar. De pers was unaniem vol lof over deze opvoering. WAARSCHUWING. Door de Commissaris van Politie te Alkmaar wordt de aandacht er op ge vestigd, dat soms leden van het „Ne derlandse Leger des Heils" het laten voorkomen, dat zij werken voor het „Leger des Heils" (stichter William Booth). Deze organisaties hebben niets met elkaar uitstaande, hoewel de uni formen veel gelijkenis met elkaar ver tonen. Het „Leger des Hells" (stichter William Booth) heeft uniformen met rode banden, terwijl bet „Nederlandse Leger des Heils" uniformen met blau we banden heeft. Aan het „Leger des Heils" (stichter William Booth) is door Burgemeester en Wethouders van Alkmaar vergun ning verleend tot bet houden van een huis-aan-huis-collecte van 4 tot en met 9 April a.s. DAMCLUB WDO. De uitslagen van de gisteravond ge speelde partijen waren: Afdeling 1: E. HofmanH. Toepoel 02, C. BooyC. Dammer 20. Afdeling 2: J. SchipperC. Fok 1—1, D. Davelaar—R. Zaadnoordijk 1-1. Door deze uitslag is W. Vroling kam pioen in afdeling 2. Beslissing prestatieprijs G. vd Kult— W. Vroling 02. Afdeling 3: G. van Beekum—J. Schipper Jr. 20, G. van BeekumF. van Weely 02. De Schager Markt Voor de Centrale werden aangevoerd 68 koeien. 16 stieren, 3 pinken, 376 nuchtere kalveren en 8 schapen. Op de leveringsmarkt van Maandag j.l. werden 187 nuchtere kalveren aange voerd. In totaal 563 stuks. De aanvoer van slachtvee bleef op de leverings markt onveranderd. Op de gebruiks- veemarkt was veel drukte, ook vooi' kalfkoeien was grote belangstelling. De handel was anders matig en duur. De hoogste notering lag veel hoger dan verleden week. De kooplust voor vetweiders was vrij kalm. De meeste weiders toonden weinig haast hoewel beste geldekoeien werden aangevoerd. De prima soorten koeien waren tot f 525. De verwachting dat de prijzen in April lager zullen worden is niet groot. De handel in vaarzen was stug, duur en prijshoudend; De handel in pinken was matig met een hogere notering. De aanvoer wordt van week tot week groter. Op de "paardenmarkt was óe aanvoer van slachtpaarden groter dan van rijtuig- en werkpaarden. De han del in slachtpaarden ging nog al. Rij tuig- en werkpaarden van f 500f 700; oudere paarden f 400f 550. De handel op de schapenmarkt is tamelijk lusteloos, hoewel de zaken wel eens slechter waren. Stelletjes ver- den verkocht tot voor f 90f 110. Op de biggenmarkt het oude liedje: ma tige handel en niet goedkoop. Kippen en konijnen een stille boel, prijshou dend, Veel bezoek. Heden overleed, na een kortstondige ongesteld heid, mijn geliefde Man en onze beste Broeder, Behuwdbroeder en Oom, FIETER DE HEER, in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, T. DE HEER—RUITER. Alkmaar, 31 Maart 1949. Wagenmakersstraat 19. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dins dag op de Gemeente- Begraafplaats. Vertrek van het Sterf huis nam. twee uur. Tot onze diepe droef heid overleed heden ge heel onverwacht, na voorzien te zijn van de genademiddelen der H. Kerk onze lieve Echtge note en zorgzame Moe der, Mevrouw ADRIANA CORNELIA VAN DE FAVERT, geb. van DALEN, in de leeftijd van 41 jaar. Alkmaar, 31 Maart 1949. Spoorstraat 26. Uit aller naam, M. H. v. d. PAVERT. MENNO. De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben Maandag 4 April des morgens te 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Dominicus, Waarna da begrafenis te 11.15 uur vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof St. Barbara, alhier. Rozenkrans bidden des avonds 8.15 uur thuis. Hiermede betuigen wij onze oprechte deelneming aan de familie na het over lijden van ons aller sport vriend CORNELIS VAN DAM. Dat hij ruste in vrede. Ned. Biljartbond, District Alkmaar. Wed. Midd. lft b. z. a. als HUISHOUDSTER, bekend met verpleging. Brieven onder no. A 256 bureau van dit blad. Gewaagd: NET MEISJE, voor halve dagen. Donder dags de gehele dag. Zater dags en Zondags vrij. DIRKMAAT, Juliana- straat 10. B. x. a. WERKSTER of voor de schoonmaak. Brieven onder no. A 254 bureau van dit blad. Ie en 2e KAPSTER gevraagd. A. BOUT, Voorstraat 91, Egmond aan Zee. Tel. 297. Eenv. Juffr., midd. leeft. P.G., b. z. a. als HUISHOUDSTER bij bejaarde Dame of Heer met kleine woning. Uitsl. Alkmaar. Brieven onder no. A 251 bureau van dit blad „Skotse Trye" is een krüdkoeke. zoals U 1 Jaren geen geproefd het rig en smakelijk zonde; ga Met de beste Spaan confijte oranjesnippers In Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2