L Kantoorbediende (nt.) UW AGENDA TOELATINGSEXAMEN OPLEIDING VROEDVROUW Siad jmOmqejowQ. Bond voor Staais- pensionnering Pirn, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur aatsfe Aardschokken in Belgie GENEESMIDDELTEGEN HUIDAANDOENINGEN ZEER GROTE COLLECTIE PRACHTIGE DESSINS Prijzen vanat 59 ct. per rol OMZET VERGROTEN T Alkmaarsche Courant Federatie-vergadering te Alkmaar Zaterdagmiddag- had in Paviljoen „Kinheim" de voorjaarsvergadering plaats van bovengenoemde federatie onder leiding van haar voorzitter, de heer A. Greeuw uit Heiloo. De be langstelling was zeer groot. In ztin openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van de afdelingen in de fe deratie. Het bleek, dat alle aangeslo ten afdelingen één of meer propagan- davergaderingen hadden gehouden. De belangstelling was zeer groot geweest en er was bovendien een grote leden winst van de gehele federatie. Uit 't jaarverslag van de heer Beintema uit Castricum bleek, dat alle oude afde lingen weerfwaren opgericht en dat er tien nieuwe waren bijgekomen. In één jaar tijd waren alle aangesloten afde lingen meer dan verdubbeld in leden tal. Het verslag meldde, dat de groot ste winst was gemaakt onder de zelf standige middenstanders, de vrouwen en vooral de jongere generatie. Ver der stippen wij uit het verslag aan, dat alle afdelingen grote activiteit hadden ontplooid en dat nog dagelijks nieuwe leden toetreden. Zo was de afd. St. Pancras vair 35 leden op 225 gekomen en Heemskerk van 52 op 195 in nog geen half jaar tijd. Er bleek zeer veel te zijn gedaan. De voorzitter vond dit wel een fili- citatie waard aan alle besturen en afdelingen en speciaal aan de onver moeide secretaris. Namens de verga dering bracht de heer Wijnveld (Oud- karspel) woorden van dank aan de heer Meintema. Hij zou daarin ook de voorzitter willen laten delen voor zijn bij uitstek verzorgde spreekbeur ten, wat de vergadering met een har telijk applaus onderstreepte. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer Kool (West-Graftdijk) bleek, dat er een kassaldo was van ƒ168. De aftredende bestuursleden H. Bruin, Alkmaar en IJ. Beitema, Cas tricum, werden met algemene stem men herkozen. Aan de orde was daar na de propaganda. Oa. behandeling van een voorstel prov. comité voor 'n grote meeting te Haarlem; 2. congres Leeuwarden; 3. vergadering met afd. Plattelandsvrouwen in N.-Holland. Deze voorstellen werden uitvoerig toegelicht. Besloten in federatief ver band genoemde meeting en vergade ring te bezoeken, Bij de rondvraag verzocht de afd. Amsterdam medewerking voori haar propaganda. Men wil deze maand een trote vergadering beleggen met een spreker. Verder wil men de komende zomer openluchtbijeenkomsten houden in parken en in verschillende delen van de sta<£fmet muziek en sprekers. Besloten werd, dat het dagelijks be stuur van het Prov. Comité de heren Greeuw en Beintema de propaganda zullen helpen regelen. De heer Greeuw zal de spreekbeurten vervullen, waar bij men ook ds. Buskens zal vragen. De heer Beintema zal de administra tie, drukwerk enz. verzorgen. De ver gadering was van oordeel, dat Am sterdam goed moest worden aange pakt om daar binnen korten tijd diver se federaties te stichten. Besloten werd om ook deze zomer in de af delingen krachtig door te gaan met propaganda. Nadat de voorzitter nog ,een en ander over de bedrijfspensioe- nen had gezegd en een ieder had aan gespoord om onverzwakt door te werken voor een premievrij staatspensioen, sloot hij deze goedgeslaagde verga dering. Zilveren zakenjubileum Morgen, Dinsdag 5 April, zal het 25 jaren geleden zijn, dat bakker A. Mo lenaar zijn zaak in de Grensstraat opende. In die kwart eeuw is ter plaatse veel veranderd. Toen de heer Molenaar zich daar vestigde, moet hij een vooruitziende blik hebben' gehad, want sindsdien is een geheel nieuwe wijk verrezen, en die omstandigheid was oorzaak, dat de bakker zijn klan tenkring gestadig zag groeien. Vijf-en-twintig jaar heeft de heer Molenaar zijn clientele tot volle te vredenheid bediend. Stipt op tijd ver schijnt hij iedere dag met zijn wagen, om brood, beschuit, koekjes en gebak af te leveren, daarbij geassisteerd door zijn zoon en indien nodig één van zijn dochters. En zelfs op de dag van het jublieum kan bakker Mole naar het niet over zijn hart verkrijgen zijn klanten in de steek te laten. Ook dan zal hij zijn plicht doen. Maar daarna wordt in intieme kring feest gevierd. De winkel blijft die dag dan ook dicht. Wij twijfelen er niet aan of velen uit zijn omgeving zullen het met ons eens zijn, als wij bakker Molenaar van harte gelukwensen met zijn zilveren zakenjubileum. Bouwplan 53 woningen van de Chr. Woningbouwver. „De Voorzorg" De Chr. Woningbouwvereniging ,,De Voorzorg" heeft om een bouwcrediet van 555.879 verzocht, benevens een grondcrediet van ƒ92.364.19, bestemd voor de bouw van 53 woningen op een terrein achter de 2e Oosterstraat. Vol gens dit plan zullen worden gebouwd 15 ééngezins woningen (huiskamer en woonkeuken en boven 3 slaapkamers en douchecel)14 duplexwoningen (een benedenwoning met woonkamer, 2 slaapkamers en keuken. De boven- en benedenwoningen hebben elk een ingang; 8 benedenwoningen (woon kamer, 3 slaapkamers, keuken en douchecel); 16 bovenwoningen (woonkamers, keuken en daarbov.en 3 slaapkamers en douchecel). De kosten bedragen ƒ91.838.95 voor de grond en 555.879 voor het bouwen totaal ƒ647.717.95. B. en W. stellen voor het gevraag de bouwcrediet te verlenen, benevens een grondcrediet van ƒ91.838.95. De grond is eigendom der gemeente. Aan genomen wordt, dat met een opbrengst van de grond van ƒ1650 per te bou wen woning de kostprijs voor de ge meente goed gemaakt is, zodat de Raad kan besluiten te verkopen voor 87.450. De gemeente zal het ge vraagde bedrag uit eigen middelen moeten fourneren. Van het Rijk kan een jaarlijkse bijdrage van 100% van het exploitatietekort verwacht wor den. B. en W. stellen de. Raad voor de bovengenoemde gelden te fourneren. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: „Met twee Jantjes op stap" (14 j.); Victoria Thea ter, 8 uur: „Het huis in het moeras" (18 j.); Cinema Americain, 8 uur: „George verovert de vloot" (tot 14 j. onder geleide). DINSDAG Dioseopen als op Maandag. Een gemeentelijke accountantsdienst In de vastgestelde salarisverordening is opgenomen de functie van directeur van de gem. accountantsdienst, die tot dusver verificateur van gemeente- financiën heet. Uit de thans bestaande regeling blijkt, dat de verificatuur hoofd is van het verificatiebureau en het is niet duidelijk of het verificatie bureau een afzonderlijke dienst is, wat, volgens B. en W., wel de bedoeling is geweest. Sedert in 1941 de voorschriften werden vastgesteld heeft het toezicht op het financieel beheer der gemeenten en haar diensten en bedrijven zich zo ontwikkeld, dat nagenoeg overal in de grotere gemeenten het controle-appa raat zelfstandigheid heeft gekregen. Het dient enigermate vrij en onafhan kelijk te zijn zoals dit ook in het parti culier-bedrijfsleven bestaat. Veel hangt af van de mensenkennis en tact van controleur en gecontroleer- den, maar het is toch dienstig de taak van het apparaat behoorlijk te om schrijven. B. en W. willen de bestaande regelingen van 1941 vervangen en door een meer nauwkeurige omschrijving van een gemeentelijke accountants dienst. In de daarvoor ontworpen ver ordening is tevens de instructie van het hoofd van de accountantsdienst vervat. B. en W. stellen de Raad voor, de door hen ontworpen verordening aan te nemen. Instelling Commissie voor personeelszaken B. en W. achten de maatregelen wel ke ten aanzien van het gemeentepersa- neel moeten worden genomen van zo danig gewicht, dat er h.i. aanleiding is daarvoor een commissie van bijstand in het leven te roepen met als voorzitter de wethouder van personeelsaangele genheden. B. en W. menen, dat deze commissie uit dezelfde personen moet bestaan als de vertegenwoordiging van de Raad in de commissies van overleg voor de ambtenaren en de werklieden. Zij verzoeken de Raad tot instelling cii benoeming als boven aangegeven te willen besluiten. Begrotingen Instellingen van Weldadigheid Goedgekeurd werden de begrotingen voor 1949 van de afd. Alkmaar van het Centraal Genootschap voor kinderher- stellings- en vacantiekolonies; de afd. Alkmaar van de Noordholl.ver. „Het Witte Kruis" (wijkverpleging, wijk- kraamverpleging en Gezinsverzorging); de afd. Alkmaar van de R.K. Ver. „Het Wit-Gele Kruis" (wijk- en kraamver- pleging en gezinsverzorging); de Ver. voor zuigelingenbescherming; de Ver. Zorg voor de leerlingen en oud-leer lingen der school voor B.L.O. te Alk maar voor wat betreft de werkinrich ting en de cursus vervolgonderwijs voor oud-leerlingen en ten slotte de Alkm. Ver. tot bestrijding der t.b.c. DIERENBESCHERMING In de omgeving van de Schermer- weg zwerft geruime tijd een Jozy hondje en in de Landstraat een Cy pers poesje pl.m. 4 maanden oud. Ter beschikking enige jonge hond jes ,een zwarte hond. teef, pl.m. 2 jaar, lief voor kinderen, eneen type kees hond pLm. 10 maanden oud reu. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. BOUW VAN EEN ONDERGRONDS URINOIR B. en W. achten het gewenst in het bolwerk bij de Heilooërbrug een onder gronds urinoir aan te brengen. De kos ten van de inrichting worden in totaal op 3000 geraamd. De raad besloot daartoe over te gaan. Een aula op de Algemene Begraafplaats B. en W. zijn. in de reeds lang gevoelde behoefte aan een aula op de Alg. Be graafplaats tegemoetgekomen door plannen te maken voor een dergelijk gebouw bij de hoofdingang op de ruimte vóór de nieuwe graven. Daar door blijft het doorzicht op de fraaie middenpartij van de begraafplaats vla het poortgebouw gehandhaafd. Het is om het vóórrijden van lijkwagen en volgrijtuigen voor de nieuwe aula mo gelijk te maken noodzakelijk een deel van de vijver te dempen. De aula heeft ruimte voor 70 zit- en ofcgeveer 60 staanplaatsen. Boven de entree is ruimte voor het plaatsen van een orgel desnoods ook voor het publiek. In totaal kan dan de aula een 150 personen plaats bieden. De archi tectuur past bij de omgeving en met een ruime beplanting wordt rekening gehouden. De wachtkamer in het poortgebouw kan voorzien van enkele toiletten worden ingericht als wachtkamer voor het publiek, dat in de aula wordt toe gelaten als de overledene is opgebaard en de familie heeft plaats genomen. De kosten van de aula zijn op f 39.700 geraamd, waarin begrepen meubilering en stoffering (zonder kosten van een orgel). Alle andere kosten bedragen f 4.150, zodat het totaal op f 45.250 komt, wat een bedrag van f 2800 per jaar aan afschrijving vraagt. B. en W. willen deze kosten vinden in een verhoging van de begraafrech- ten, in de le klas van f 40f 60, in de 2e klas van f 18f 40, in de 3e klas van f 8f 20 en de 4e klas van f 6 f 10. Het gebruik van de aula behoeft niet afzonderlijk betaald te worden. B. en W. stellen voor tot de bouw van een aula over te gaan. Geldlening ter financiering van woningbouw^ De minister van wederopbouw heeft in April en October 1947 grond- en bouwvoorschotten aan de gemeente toegekend door de stichting van com plexen van 23 woningen, onderschei denlijk 107 woningen, door de Ver. v. Volkshuisvesting „Alkmaar". In de loop van 1948 besloot de re gering de verstrekking van voor schotten voor woningbouw uit 's Rijks kas te beëindigen om de staatsschuld te verlichten. De machtiging tot gun ning van rijksvoorschotten voor de stichting van woningcomplexen vóór 31 Dec. 1947 gegeven zullen voor zover nog niet opgenomen worden vervangen door 50-jarige leningen bij rijksfondsen en instelilngen tegen een rente vn 3 1/4 pet. per jaar. B. en W. zijn er in geslaagd de bo venbedoelde voorschotten in aanmer king te brengen voor vervanging door een lening bij de Rijkspostspaarbank op de genoemde voorwaarden. Voor vervroegde aflosing of conversie- gelden de thans gebruikelijke voor waarden. Het op te nemen leningsbedrag zal ten hoogste f 1.475.000 bedragen en tot een bedrag van f 1.226,432,66 moe ten dienen tot aflossing van de rijks- vorschotten en voor de rest tot ver dere financiering van deze woning bouw. B. en W. stellen voor de bovenge noemde geldlening met de Rijkspost spaarbank te Amsterdam aan te gaan op nader door hen aangegeven voor waarden. Welkom in hef vaderland Met het troepentransportschip „Wa-, terman", dat 17 Maart uit Tandj. Priok is vertrokken en vermoedelijk 13 April te Rotterdam zal aankomen, repatrieert o.a. de soldaa. W. H. Stoop, Kennemer- straatweg 200, Heiloo. Met het troepentransportschip Kota Inten, dat 21 Maart uit Tandj. Priok vertrok en vermoedelijk 19 April te Rot terdam zal aankomen repatriëren o.a. gren. R. J. Kaptein, Frieseweg 48, Alk maar; soldaat H. Klos, Middenweg H 53, Heerhugowaard; soldaat A. Bolten, Mallevoortsdijk N.I., Heiloo; korporaal J. C. Knibbe, Groot-Schermer C 4; luit. M. Renaud, Zuid-Scharwoude nr. 5. 28. Als meester Uil weer naar huis vertrokken is en Pim, Pam en Pom met Pepi in hun mandje liggen, raken ze nog niet uitgepraat over alles, wat ze gehoord hebben. „Het lijkt me enig, zo'n reis met zo'n groot schip te maken", zegt Pim. „Ach wat", ant woordt Pepi droevig. Dan ben ik weer alleen. Ik zal jullie heel erg missen". Daarop weten Pim, Pam en Pom weinig te zeggen. Ook zij zullen Pepi missen als hij weg is. v,Weet je wat wij morgen eens doen moesten", roept Pim plotseling uit. „Nee?" „Wat dan?" roepen zijn bioer- tjes vol verwachting uit, want ze we ten wel als Pim met een plannetje op de proppen komt, dat het meestal iets goeds is. „We vragen aan Moeder of we mor gen naar Buldogstad mogen om eens naar de boten te kijken, die in de ha ven liggen. Misschien is er wel een schip bij, dat naar Afrika vaart". „Ja, en wat dan?" vragen Pam en Pom nieuwsgierig. „Nou dan niets", zegt Pim droog. „Alleen maar kijken, hoe zo'n boot er uit ziet". Hef Noordhollands Toneel met De Ebbenhouten Olifant Ter prettige afwisseling van haar films en lezingenreeks organiseerde de Nederl. Reisvereniging voor haar leden en Ulvadero Zaterdagavond een toneelavond met bal. Het jonge, veel belovende Noordhollandse Toneel bracht de Ebbenhouten Olifant over het voetlicht. De gezellig gearrangeer de zaal van het Gulden Vlies ontving een goede bezetting die met genoegen en spanning de belevenissen van de ebbenhouten olifant heeft gevolgd. Het stuk brengt het verhaal van een gemaskerde bandiet die op zoek is naar een ebbenhouten olifant die in één van zijn poten een briefje bevat dat de gemaskerde naar de galg zal helpen. Een spannend verhaal, niet van smetten vrij. dat zijn ontknoping vindt in het ontwaken van de hoofdfi guur uit een nachtmerrie tengevolgé van het lezen van sensatielectuur. Toon Buissink, de hoofdfiguur en Nel Keys- per als zijn hospita waren de kurk waarop deze uitvoering dreef. Twee veelbelovende krachten, goed gesecun- deerd door Mea Coppens. Het optreden van Mea Coppens was niet overal even soepel; somtijds wist zij met haar handen geen raad in die gedeelten, waarin zij haar schrik en angst moest uiten. Bep Speet, als Corrie, 1' enfant, ter rible, Jan Dogger als Ching Li en Jos Groenland als de butler hebben on danks hun niet grote rollen uitstekend werk gedaan. Vooral Jan Dogger door zijn gebroken Hollandse uitspraak. Rest nog Arie Jonker als de vriend van de hoofdfiguur, en in 't geheim de gemaskerde, en Jan Fernée als de amateur-detective met waardering te vermelden. Globaal een goede opvoering die te recht met een hartelijk applaus en dankwoorden van de voorzitter van de N.R.V. werd beloond. Onder goede muziek van Aldert Dekker c.s. werd de avond met een ge zellig bal besloten. Als een tijger, klaar voor de sprong, volgt Kramer de schermutseling rooi- zijn heiligdom in de puntloze promotiewedstrijd Alkmaarse BoysZaandijk. Burgerlijke Stand Geboren: Maria L., d. van J. C. Schouten en M. J. Hoebe. Emericus J. N., z. van J. H. J. Revers en A. Kó- vacs. Frits C., z. van A. Hermes en C. Obdam. Getrouwd: Johannes Struijs en Margaretha A. Mak. Overleden: Pieter de Heer, ge huwd met T. Ruiter, 79 jaar. Gebena C. Oudejans, 7 maanden. Adriana C. van Dalen, gehuwd met M. H. van de Pavert, 41 jaar. Marktberichten ALKMAAR, 1 April 1949. (Alkm. Ex portveiling). Andijvie 6264; Spinazie 2541; Winterpostelein 1215; Wortel tjes 1019; Rabarber 3280; Groene kool 1319; Spruitkool I 3548 en II 1528; Rode kool 1021; Gele kool 9 17; Prei 715; Uien afw, 14, midb. 6; Bieten 6—9; Witlof I 30—41, II 15—28; Aardbeien 219; Radijs 513; Selderie 9—16.50; Selie 13—17; Sla 15—21; Aard appelen 3.506. L.G.CENTRALE, 4 April 1949. 3750 kg Rode kool 1718.70; 1500 kg gele kool 21.20; 6600 kg witte kool 12.40; 270 kg witlof I 36, II 24; 24000 kg Uien 9.60 —10.60. J. Schouten wint de Lindenhoekbeker Na een spannende strijd, die pas Zondagavond in de laatste partij werd beslist, heeft J. Schouten voor dit jaar de Lindenhoek-beker gewonnen. Na de partijen van Zaterdag, waar bij o.a. Poetskoke aan Schouten zijn eerste nederlaag toebracht en Jan de Boer met 4.34 gem. van Jongbloed won, moest de laatste partij van het tour- nooi tussen Schouten en de Boer de beslissing brengen. Schouten speelde in deze finale zijn beste partij van het tournooi en won met 100 tegen 79, waardoor hij over winnaar werd met 10 m.p. v. Lienen, die remise gespeeld had met Jongbloed, kwam op de tweede plaats met 7 p. en J. de Boer op de derde met 6 p. Deze laatste speelde echter met het hoogste alg. gem. van het tournooi, n.l. 3.55. Nadat onder veel belangstelling de slotpartij was beëindigd, maakte de heer Poetskoke de officiële totaaluit slag bekend, waarna de voorzitter van de „Lindenhoek", de heer Jongbloed, overging tot de prijsuitreiking. Deze mocht terecht wijzen op het succes van dit tournooi en roemde de deelnemers voor de sportieve wijze waarop zij gestreden hadden. Hij dankte de spelers, de regelingscom missie, de arbiters, de schenkers van de vele prijzen en ook de pers voor de aandacht, die zij aan dit tournooi had willen schenken. Met weemoed herdacht spreker het Lindenhoek-Iid van Dam de beker winnaar van 't vorig seizoen, die juist deze week aan de vereniging was ontvallen. Staande werd door alle aanwezigen een minuut stilte betracht voor deze ware sportvriend. Aan mevr. van Dam zou een herinneringsmedail le worden uitgereikt. Hartelijke woorden sprak de heer Jongbloed tot J. Schouten, de winnaar van het tournooi, die ondanks enkele partijen met zwak gemiddelde toch vijf van de zes partijen had weten te winnen. Aan mevr. Schouten werden mooie bloemen aangeboden. Ook voor de overige deelnemers had spr. waar- derepde woorden en op vlotte wijze richtte hij aan de verschillende spelers de keur van prijzen en extra prijzen uit. Ook dankte hij de fam. Huibers voor de wijze waarop zij alles had ver zorgd en tot het welslagen van het tournooi had meegewerkt. Ongecorrigeerd) De muren scheurden In Zuld-Belgie hebben zich heden nacht omstreeks half twee drie aard schokken voorgedaan. Muren scheurden en schoorstenen kwamen omlaag en mensen liepen verschrikt de straat op. Door het vallen van een steen brak een oude vrouw haar arm. De schok had plaats in het gebied van Binche, Ecaussines, St. Vaast, Roeulx en Bracqucgnies. C. Jongbloed 100 24 16 4.16 NN 54 24 16 2.25 J. Poetskoke 100 45 20 2.22 J. Schouten 83 45 11 1.84 C. Jongbloed 59 23 13 2.56 C. Jongbloed 100 46 8 2.17 C. v. Lienen 100 46 8 2.17 J. Schouten 100 28 21 3.57 J. de Boer 79 28 10 2.92 Eindstand: 1. J. Schouten 583 250 21 2.33 10 p. 2. C. v. Lienen 568 230 24 2.46 7p. 3. Jn. de Boer 540 152 18 3.55 6 p. 4. J. Poetskoke 589 200 29 2.80 Op. 5. N.N. 544. 219 17 2.48 Op. 6. C. Jongbloed 492 185 19 2.65 5p. 7. J. Kleverlaan 495 205 15 2.41 2p. Autobotsing Zaterdagmiddag heeft op de hoefc van de Komlaan, Kerkelaan> een botsing plaats gehad tussen twee luxe wagens De auto uit de Kerkelaan, die links van dé wei reed en naar de Beukenlaan afzwenkte, had geen uitzicht op de Komlaan De bestuurder van de wagen op de Komlaan zag telaat de tegenligger Door het omgooien van het stuur, door beide chauffeurs, werd een ernstig on geluk voorkomen De wagens grepen elkaar op zij en werden niet onbelangrijk be schadigd Persoonlijke ongelukken behalve een buil en schram, kwamen niet voor Ten kantore van W. F. STOEL ZOON'S BOUW- MATERIAALBEDRIJF Luttik Oudorp 25, Alkmaar, is plaats voor Leeftijd tot c.a. 16 jaar. Voor flink jongmens die aan wil pakken goede kans om vooruit te komen. Hulp bij studie wordt verleend. Eigenh. geschreven brieven met opgaaf schoolop leiding, leeftijd enz. aan ons kantoor. Krabberf verergert de kwaal en maakt U ontoonbaar. Bestrijd» de oorzaak van uw ondragelijke las» en folterende jeuk. Neem direct de heldere D.D.D.-vtoeistof die diep in de poriën doordringt en de ziektekiemen doodt, zodat de huid zich kan herstellen. BEHANGSELPAPIER LANGESTRAAT 68 ALKMAAR Op 28 April a.s. zal het schriftelijk gedeelte van het toela tingsexamen worden afgenomen voor de kweekscholen voor vroedvrouwen te Rotterdam en Amsterdam. De nieuwe cursus vangt aan op 1 September a.s. Duur van de opleiding: 3 jaar. Minimum leeftijd voor toelating: 19 jaar. Kosten der opleiding voor inwonende leerlingen 200. per jaar. Nadere inlichtingen verstrekt de Voorzitter der Examen commissie, Dr. C. Banning, Geneeskundig Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, Parkweg 12, Scheveningen, tel. 554835. Aanmeldingen voor deelname aan het examen worden inge wacht vóór 16 April a.s. bij-de Voorzitter voornoemd. Nieuw product bekend maken Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koop krachtig publiek.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2