Atlantisch Pact te Washington getekend Kort Bestek Einde van de oorlog in China nabij Victor Kravchenko wint het proces Regering teleurgesteld over het antwoord van Sukarno c.s. Brandstichting te Aartswoud I VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN „Een gids naar toevluchtsoord en kracht" Mr. Stikker: Wij staan schouder aan schouder met 'n zuiver geweten" Staakt het vuren" De „Katowice" verloren 150.000 Francs schade vergoeding Weerbericht „De uitnodiging was onvoorwaardelijk" Tabaksrantsoen weer normaal Sowjetunie verwerpt de grenscorrecties Amerikaans blad: Nederlanders onwetend" BJREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro .87294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Dinsdag 5 April 1949 146e Jaargang No. ftu ALKMAABSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus incassokosten TEN OVERSTAAN VAN meer dan duizend aanwezigen, o.w. President Truman, hebben de twaalf ministers van Buitenlandse Zaken en de ambassadeurs van de landen van het Noordatlantiseh Pact gisteravond in een historische plechtig heid het verdrag getekend, waardoor hun landen worden gebonden om een aanval op een als een aanval op alle te beschouwen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken verwelkomde de onder tekenaars en sprak een rede uit, waarin hij o.m. zeide: „Wij zijn hier om een plechtige daad te voltooien. Voor hen die de vrede zoeken, is het een gids naar toevluchtsoord en kracht, een steeds nabije hulp in gevaar. Voor hen, die voet zetten op het pad der aggressie, is het een waarschuwing, dat indien het nood zakelijk is, dat er aanstoot kome, wee dan hen door wie aanstdot komt. Van de daad, die hier verricht wordt, zal in toenemende mate goeds voor alle volken voortvloeien. Uit dit samengaan van velen zal nieuwe inspiratie voor de toe komst komen. Nieuwe kracht en nieuwe moed zal voortkomen, niet alleen voor de volken van de Atlantische gemeenschap, doch voor alle volken van de wereldgemeenschap, die voor zich en voor anderen gelijkelijk vrijheid en vrede zoeken." BECH (Luxemburg): De krachtigste en ernstigste vreedzame coalitie van materiële en morele krachten ter ver zekering van de veiligheid der deel nemende landen en de logische aanvul ling van het pact van Brussel. DA MATTA (Portugal); Het pact is een instrument van verdediging en in ternationale samenwerking. Ik acht het meer dan ooit noodzakelijk om de beginselen en de posities van de vol ken, die de bewaarders zijn van de idealen der westerse beschaving, te verdedigen. BENEOXEYRN (IJsland) „Wij allen verliezen liever het leven dan onze vrijheid, zowel als individu als in natie- verband". De president spreekt Nadat alle ministers gesproken had den, onmiddellijk voor de onderteke ning van het pact, voerde president Truman nog het woord. Hij noemde het pact „een schild tegen aggressie en te gen de angst voor aggressie". Hij zeide, dat Amerika en andere landen gehoopt hadden in het kader van de V. N. een internationale macht in te stellen voor het behouden van de vrede, doch dat deze pogingen werden geblokkeerd door een van de grote mogendheden. Het beschermen van het Noordatlan tiseh gebied tegen oorlog zou een gro te stap zijn in de richting van een per manente vrede op de gehele wereld, aldus zeide Truman. Minister STIKKER zeide o.m.: Het verdrag betekent het einde van de illu sie dat de Ver. Naties op zichzelf de we reldvrede zouden kunnen verzekeren, maar tevens de geboorte van een nieu- we hoop op duurzame vrede. Het oog merk van het verdrag is vrede vre de niet na een nieuwe oorlog, maar vrede nu en van nu af aan. Wij, die het grootste belang hebben bij de vei ligheid van het Noordatlantiseh gebied, staan van nu af schouder aan schouder in ons vaste besluit aggressie te ke ren, gelijk wij ook schouder aan schou der staan in ons vaste besluit anderen niet aan te vallen. Dit dan is de on wrikbare zedelijke grondslag van het verdrag. Wij zullen het ondertekenen met een zuiver geweten voor Gods aangezicht. Evenmin als op zo menig ander gebied van internationale samenwerking en aaneensluiting zal Nederland hier in gebreke worden bevonden. Mr. Stik ker besloot met de woorden: „En hier mede ootmoedig Gods genadige zegen afsmekend, verklaar ik, dat de Neder landse regering bereid is over te gaan tot de ondertekening van dit verdrag in dienst van de vrede. SPAAK (Belgie) verwelkomde het pact als een „daad van vertrouwen in de bestemming van de westerse be schaving". Hij zeide, dat het pact „niemand moet verontrusten, behalve natuurlijk iedereen, die het misdadige plan koestert om zijn toevlucht te ne men tot oorlog". PEARSON (Canada): Het verdrag op zichzelf verzekert niet de vrede. Hij drong er op aan, dat de belofte van veiligheid en stabiliteit, welke het pact inhoudt, tot werkelijkheid wordt ge maakt. Het verdrag moet leiden tot „positieve sociale en politieke ontwik kelingen, die uitgaan boven de nood toestand, waaruit het pact is geboren". RASMUSSEN (Denemarken)Wij tekenen het verdrag omdat het een instrument van de vrede is en omdat het geen ander doel heeft dan verde diging in geval van gewapende aggres sie. De Ver. Staten hebben op groot moedige wijze tot de handhaving van de vrede bijgedragen. SCHUMAN (Frankrijk): Het zou „misdadig zijn ook maar een enkele gelegenheid of mogelijke hulp' voor het bewaren van de vrede te verwaar lozen." Zolang de V..N nog niet sterk genoeg zijn om vrede en veiligheid te waarborgen, is een alliantie als het At lantisch pact niet overbodig. Schuman voerde verder ter verdediging van het bestaande Frans-Sowjetrussische pact aan, dat ook dit gesloten was ter waar borging van de veiligheid van Frank rijk. BEVIN (Gr. Brittannie): „Ik teken het verdrag namens een vrije parle mentaire natie en met bijna unanieme goedkeuring van het Britse volk. Ons volk vereert de oorlog niet, doch het zal er niet voor terugschrikken als het met aggressie wordt bedreigd. 'Als re sultaat van het pact is de democratie niet langer een serie geïsoleerde een heden, doch is zij een „samenhangend organisme" geworden. SFORZA (Italië): Het Italiaanse volk ziet, na twee wereldoorlogen in het tijdsbestek van één generatie, in dit verdrag een beslissende stap naar de toekomstige vrede in een vrije en ver enigde wereld. Indien dit verdrag in 1914 en in 1939 had bestaan, dan wa ren de veldslagen er niet geweest, die verwoestingen aanrichtten van Italië tot Engeland en van Frankrijk tot Rusland. LANGE (Noorwegen) noemde 't pact een „vredespact" waartoe Noorwegen was toegetreden omdat de V. N. niet de verwachte veiligheid kon verschaf- fen, en nadat de Scandinavische landen niet tot overeenstemming hadden kun nen komen over „de basis voor een Scandinavische defensie-unie en de noodzaak van solidariteit met een gro- tere en sterkère defensiegroep". De eigenlijke ondertekeningsplech tigheid nam twaalf minuten in beslag. Aiie ambassades te Washington, met uitzondering van die van de Sowjet- unie en de Oosteuropese landen, die de S.U. steunen, waren vertegenwoor digd en hadden plaats genomen voor het met een blauw tapijt bedekte po dium in de gehoorzaal. De Chinese communisten hebben be sloten heden een order „staakt het vuren" uit te vaardigen, aldus wordt uit gezaghebbende bron van het bureau van de Chinese president aan Reuter meegedeeld. Officiële vredesonderhandelingen tussen de nationalisten en de commu nisten zullen na het uitgaan van de orders „staakt het vuren" een aanvang nemen, zo werd medegedeeld. Woordvoerders der regering en an dere instanties te Nanking konden het bericht niet bevestigen. De vredeson derhandelingen tussen de regering en de communisten begonnen Vrijdag, toen een regeringsdelegatie in Peiping arriveerde. Kwart van lading gered Personeel van de rederij Doeksen, versterkt met een groot aantal losse arbeiders, is er in de loop van de laatste weken in geslaagd ongeveer het vierde deel van de lading uit het wrak van de Poolse boot „Katowice" die in de orkaan van 1 Maart bij Terschelling strandde te bergen. De storm van de laatste dagen heeft voortzetting der bergingswerkzaam heden onmogelijk gemaakt. Met het schip moet nu de rest der lading als verloren worden beschouwd. Victor Kavchenko heeft 50.000 francs schadevergoeding toegewezen gekregen voor de hem aangedane las ter van het Franse communistische blad „Les Lettres francaises". Claude Morgan en Andre Wurmser, respectievelijk directeur en hoofd redacteur van „Les Lettres Francaises", zijn elk tot een boete van 5.000 francs veroordeeld. De schrijver van het be trokken artikel, „Sim Thomas", is niet geïdentificeerd. De schadevergoeding van 50.000 francs en de beide boetes van 5000 francs vormen het vonnis op grond van het eerste deel van Kravchenko's aanklacht. Op grond van zjjn tweede aan klacht, die tegen Morgan en Wurmser, heeft hij eveneens 50.000 francs schadevergoeding ontvangen. Ook voor de derde aanklacht tegen Morgan is hem 50.000 francs schadevergoeding toegekend. Kravchenko had op grond van de eerste twee aanklachten in totaal twee millioen francs schadevergoeding ge- eist en nog eens twee milliben francs op grond van de derde aanklacht. Hij heeft in totaal een bedrag van 150.000 francs toegewezen gekregen. „Les Lettres frangaises" moet tevens de kosten van het proces betalen. Het juiste bedrag hiervan is nog niet be kend. Het tijdschrift moet de uit spraak op de voorpagina publiceren. De raadslieden van „Les Lettres Verwachting, geldig tot Woensdag avond: Over het algemeen veel be wolking met nu en dan enige re gen of motregen, vooral in het Westen van het land. Matige, aan de kust tijdelijk krachtige wind tussen Zuidwest en Zuid. Iets hogere temperaturen. Frangaises" hebben meegedeeld, dat zij hoger beroep zullen aantekenen. Rechter Durkheim zeide, dat het Hof van mening is, dat Kravchenko bewe zen heeft de auteur van het boek te zijn door zijn getuigenis over de ver geefse moeite, die hij zich gegeven heeft om een uitgever te vinden en in het bijzonder door het feit, dat hij extra honorarium moest betalen voor over matige correctie van drukproeven. Kravchenko's antwoorden en verkla- tingen voor de rechtbank hadden dui delijk bewezen, dat hij voldoende ont wikkeld was om een boek te schrijven. De bewering, dat Krachchenko gehan deld had voor de Amerikaanse geheime dienst achtte Durkheim gebaseerd op „gewaagde veronderstellingen". De uit een groot aantal Franse films bekende, jonge filmster Simone Signoret is door de Zwit serse filmmaatschappij „Prasens" geëngageerd voor de hoofdrol in „Swiss Tour B XV". Deze rolprent heeft tot onderwerp het leven van Amerikaanse verlofgangers in Zwitserland en is de eerste Zwit serse film, waarin Franse, Ameri kaanse en West-Zwitserse elemen ten van taal, handeling en sfeer zijn verenigd. Simone Signoret tijdens een draaipauze van de buitenopnamen in de buurt van Zermatt. Naar aanleiding van het Republi keinse antwoord op de uitnodiging tot het bijwonen van de voorbereidende conferentie te Batavia schrijft een po litieke medewerker van het ANP, dat ui kringen, welke in nauw contact staan met de Nederlandse regering een lichte teleurstelling hierover viel te constateren. De uitnodiging was namelijk onvoorwaardelijk gesteld en door Nederland ook onvoorwaardelijk aanvaard. Het Republikeinse antwoord stelt een der drie punten van de Canadese motie afzonderlijk en min of meer ge ïsoleerd op het programma. De Ne derlandse regering is, naar wij menen te weten, de opvatting toegedaan, dat Dr. Bunche terug naar Amerika Dr. Bunche, wiens missie practisch voltooid is, vertrekt heden van Rhodos naar de V.S. Te Beiroet zal hij een bespreking voeren met de verzoenings commissie der V.N., die een bijeen komst heeft met de Arabische leiders. Aan het eind van de week reist dr. Bunche naar de V.S. Misdrijf van kruidenier maakte vier gezinnen dakloos Op Zaterdag 12 Maart woedde in Aartswoud een brand, waardoor vier gezinnen dakloos werden. De enige, die bij het uitbreken van de brand thuis was. de kruidenier J. Bakker, vertelde, dat hij de brand ontdekt had en dat hij zich met zijn driejarig zoontje had kun nen redden door uit een raam te sprin gen. Het was reeds spoedig opgevallen, dat nog zoveel van de inboedel gered was geworden en hierover deden dan ook vrij spoedig geruchten de ronde. Burgemeester Breebaart had in de loop van de vorige week genoemde Bakker bij zich ontboden teneinde in lichtingen te geven. Voorts hoorde hij de personen, die in de bewuste brand- nacht aan het reddingswerk hadden deelgenomen,. Een en ander had aan vankelijk geen resultaat, doch Vrijdag avond achtte de burgemeester 't nood zakelijk de kruidenier van zijn bed te doen lichten en hem op transport te stellen naar Wognum, waar hij voor de groepscommandant van de Rijkspolitie werd geleid. De man bleef twee dagen 'hardnekkig ontkennen iets met de brand uitstaande te hebben, maai Maandagnamiddag heeft hij bekend de brand te hebben aangestoken. Van sijn verhaal over het door een raam sprin gen met een kind bleek niets waar te zijn. Bakker verkeerde in moeilijke financiële omstandigheden en toen hij op die bewuste Zaterdagavond, toen de andere bewoners uit waren, alleen thuis was, heeft hij uitvoering gegeven aan een bij hem op gekomen plan cm door het stichten van brand uit de zor gen te raken. Schip geramd op het 1} Gistermiddag kwam het sleepschip Gerjo, dat op het IJ ter hoogte van de Nieuwe Houthaven voer, in botsing met een ander sleepschip, de Vuyk Senior. De Gerjo, die met steenkool was geladen liep door de heftige bot sing een grote scheur op in de zijwand en bevond zich weldra in zinkende toestand. Het gelukte de Hulp in Nood van de firma Goedkoop, in sa menwerking met een drijvende kolen- knijper, de Gerjo met de kop op het droge te krijgen, zodat het schip niet meer kan zinken. Er waren geen per soonlijke ongelukken. Op de eerste verjaardag der ondertekening van het Marshall-plan is op de Utrechtse Jaarbeurs een Marshall Dag gehouden, die zich in de belang stelling van vele hoge autoriteiten mocht verheugen. Tijdens de rondgang over de beurs: v.l.n.r.: Prins Bernhard (tweede van links); naast hem (van op zij) Dr. F. H. Fentener van Vlissingen en W. A. Harriman. D® gepensionneerde Britse diplo maat Sykes gaat naar de berg Ararat, om er de resten te zoeken van de ark van Noach, die er indertijd na ■""'HMimiiiuiiigiiiiiiimiiiiiiiHiiiiiiHiiiiNiiiiiiiiiuiHiiiiiHimiHiimiiiHHiiHiimiiimiuHiiiim de zondvloed gestrand is. De Neder- VOOR het eerst is een stratosfeer-' landse onderzoeker Roozen en een v kruiser (70 personen) van New Amerikaan met dezelfde doelstellingen York naar Londen gevlogen. Sidney zijn er reeds aan het spitten. Op een Stanley, de uit Polen afkomstige glad hoogte van 11.000 voet moet naar janus, die de hoofdpersoon was in het men" zegt een hele ring van zee- jongste Engelse corruptieschandaal, is schelpen rond de berg liggen. En sinds sP°orloos zoek. Heel de Engelse poli- 2500 jaar komen er van tijd tot tijd ^iemacht is op de been. Stanley moest zich iedere dag melden; Polen wilde mensen naar beneden met stukjes hout van Noachs bouwsel. Zo gauw de ark uitgegraven is gaat Sykes ook even het verdwenen Atlantis ontdekken. Er gens bij de Azoren. Met radar en on derwatertelevisie. Eeuwen reiken el kaar de hand. Een 46-jarige in Rus land geboren, thans te Londen wonen de vrouw van een schilder brengt de gezondheidsleer in verwarring door uitsluitend op vruchten- en groenten- sap te leven. Zij gelooft de leeftijd van 150 jaar te kunnen halen zonder oud te worden. Twee jaar lang is honig de meest vaste substantie geweest, die zij eet en toch bevindt zij zich in buitengewoon goede gezondheid. Dit jaar wil zij zestig dagen vasten en al leen leven van zonlicht en lucht. Goed koop vrouwtje. hem niet terug hebben en ook Israel sloot de poorten voor deze financiële kronkelaal. q De bemanningen van vier Canadese schepen, die thans in In China worden ze ook ei wijter. Engelse havens liggen, zijn op bevel van hun bond in staking gegaan. Een senator uit Tennessee heeft een wetsontwerp ingediend tot afschaffing van het schrikkeljaar. Vrouwenbeul! Aan de grens bij Nispen werd een taxi onderzocht en toen kwamen er 250 horloges te voorschijn. Chauffeur en passagier wisten nergens van, maar de politie weet wel hoe laat het is. QARRY DAVIS, wereldburger nr. 1, heeft tegenover het Atlantisch Pact een „wereldburgerspact" opge steld, dat ieder vanaf 15 April kan te kenen. Iedereen z'n eigen minister! Er zit wat in. Aan boord van de Queen Mary ontving Churchill de pers, ge kleed in een overall met ritssluiting. „Dit soort stoeijurk wordt de heren kleding der toekomst", zei de oude vechter. „Ik beklaag u, met uw boord jes en dassen. Zie mij aan en koop een overall!" In Amsterdam hield de bond van goochelaars een wisselbeker- concours; Amsterdam won. Geen won der, na al die verkeerslessen! In het hoofdkwartier van de communisten in Buenos Aires kwamen zes mannen binnen, sneden twee bedienden de hals af en zetten een koffer met een tijd bom klaar. Die kon de politie nog tij- dij onaahadelyk maken. Naar wü vernemen, zal het tabaks rantsoen voor de volgende periode, die Vrijdag ingaat, weer normaal zijn. Voor heren zullen dus zes en voor dames twee rantsoenen beschikbaar worden gesteld. Maandag waren 173 mannen en 77 meisjes weer aan het werk in de siga- rettenfabriek van de British American Tobacco Cy te Amsterdam, waar bijna tien weken geleden, 27 Januari een sta king om een extra uitkering van 4 pet. uitbrak. Reeds eind vorige week had den zich een aantal werkwilligen ge meld. JONGEN DOOR STORM TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Gistermiddag omstreeks 12 uur is het tweejarig zoontje van de heer E. de Lange aan het Weiver te West- zaan, vermoedelijk door de hevige storm in het water gewaaid. Toen men het knaapje aan de wal bracht, waren de levensgeesten geweken. AANVRAGEN RECHTSHERS IEL Het secretariaat van de Raad voor het Rechtsherstel deelt mede, dat de termijn voor het indienen van verzoek schriften bij de afdeling rechtspraak van de Raad voor het Rechtsherstel te 's-Gravenhage, is verlengd tot 1 Jan. 1950, behalve voor die gevallen waar voor de termijn reeds was gesloten. De Sowjet-ambassadeur in Engeland heeft bij het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken een nota ingediend over de „onwettige wijziging van de westelijke grens van Duitsland" In de Sowjet-nota wordt volgens Tass gezegd, dat de Sowjet-regering het noodzakelijk acht de regeringen van Engeland, de V.S. en Frankrijk er van in kennis te stellen, dat zij de wijzi gingen van de westelijke grens van Duitsland, welke door de regeringen van Engeland, de V.S. en Frankrijk worden aangebracht met overtreding van de „verklaring betreffende de ne derlaag van Duitsland", als onwettig beschouwt". Overeenkomstige nota's zijn inge diend bij de ministeries van Buiten landse Zaken van de VS. en Frankrijk, zo meldt Taea. deze drie punten, ook volgens de be doeling van de Veiligheidsraad, één geheel vormen en dat het ook niet wel mogelijk is een der drie punten te behandelen los van de andere. Hier voor zijn hun consequenties onderling te nauw verbonden. De volgorde der drie punten bij de bespreking zal moeten worden vast gesteld in het gemeenschappelijk over leg bij het opmaken van de agenda der conferentie. Noors kroonprinselijk paar uit Nederland vertrokken Het Noorse kroonprinselijk paar is gistermiddag met een uur vertraging met het KLM lijntoestel naar Oslo, de Convair „Meindert Hobbema" gezagvoerder Ton van Ulsen om precies half vier van Schiphol ver trokken. Bij het afscheid waren ter uitgeleide aanwezig de Kamerheer en de Dame du Palais van H.M., Jhr. Mr. C. Dedel en mevr. L. Verbrugge, kapitein-vlieger G. Sonderman als vertegenwoordiger van Prins Bern hard, de Noorse gezant en de burge meester van de hoofdstad Mr. Arn. J. d'Ailly. Valsemunters gearresteerd in Antwerpen De Antwerpse politie heeft een bende valsemunters gearresteerd, die op het punt stond valse Nederlanse bankbiljetten van honderd gulden uit te geven. In een villa te Kapellen- Bosch, die werd bewoond door de Brusselse kunstschilder Rene Pru- ïiau, heeft men cliché's en een aantal zeer goed nagemaakte biljetten ge vonden. De schilder is gearresteerd, evenals een handelsreiziger uit Ant werpen en twee andere Antwerpe naren. Circus Strassburger weer op tournee Circus Strassburger zal ook dit sei zoen weer een tournee door ons land maken. Op 16 April worijt de eerste opvoering te Tilburg gegeven. Behalve zijn meer dan honderd paarden van Nederlandse bodem zal circus Strass burger een in ons land gedresseerde leeuwengroep in de arena brengen. Voorts staat er een zeeleeuwennum- mei op het programma. Ook olifanten, kamelen, lama's en zebra's zullen dit maal in het circuszand hun kunsten laten zien. Ford verlaagt de prijzen De Ford Company heeft medegedeeld, dat Ford-auto's met ingang van heden in Amerika 12 5 120 dollars goedkoper zullen zijn. De prijs voor Mercury- auto's zal met 80 a 100 dollars worden verlaagd, Lincolns met 100 dollars en sommige vrachtauto's met 12 29 dol lar. De prijsverlaging van Ford is de vierde in de Amerikaanse auto-industrie in minder dan 6 weken. CANADA VERWERPT SOWJET-NOTA Canada heeft de Sowjet-nota, waar in wordt gezegd, dat het Atlantisch Pact tegen de Sowjetunie gericht is, van de hand gewezen. Gezegd wordt: „Het is duidelijk, dat het verdrag niet tegen enig land, dat geen aggressie in de zin heeft, is gericht, noch ook is het in enig opzicht in strijd met het handvest der V.N.". De Washington Post schrijft: Het is bemoedigend op te merken, dat mi nister Acheson uit de aanwezigheid van mr. Stikker in Washington voor deel poogt te trekken teneinde een toenadering tussen Nederland en In donesië te bevorderen. Indonesië is een merkbare schaduw over het Marshallplan en het Noordatlantiseh veiligheidspact. Subsidies voor goe deren en wapens voor Nederland zijn moeilijk te rechtvaardigen wanneer Nederland een militaire blokkade in Indonesië toepast. De bezorgdheid op het capitool kwam duidelijk genoeg tot uiting, zeker om door de Neder landse functionarissen in Amerika verstaan te worden. Of deze door het Nederlandse volk even duideljjk kan worden verstaan is een andere zaak. Naar gebleken is, verkeert het waar schijnlijk in onwetendheid omtrent de feiten van de politionele actie en de omstandigheden van het huidige ge schil. NEDERLANDS COMPONIST COMPONEERT DEVIEZEN Het werk van de Nederlandse tango componist en orkestleider, A. Malando, die o.a. „Ole Guapa" vervaardigd heeft, zal door bemiddeling van de N.V. Les Editions Internationales Ba- sart te Amsterdam binnenkort ook in Engeland en Amerika verschijnen. Dit is niet alleen verheugend voor onze muziekliteratuur, want het gaat niet slechts om noten, maar ook om devie zen..

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1