I DD. Landbouwpolitiek zal op den duur weer zelfstandig worden Resolutie van Veiligheidsraad doodvonnis voor federalisten R 1 lil I ieuws Minister Mansholi spreekt te Utrecht „Hoed af voor Marshall maar jas uit om te werken" Overdracht herbouwplicht Verenigde Naties voltallig bijeen Vrees voor herstel der Republiek Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur EFFECTENBEZITTER! ^öe^Snruuiee&J^ifeaer Hensbroek Kleuterschool geopend Oterfeek Heiioo AVONTUUR ESIDENTIE Stompetoren Langedijk Afscheid Nico Snel Uitspraken in Enkhuizer distributie-affaire Geslaagden van de Ambachtsschool Het Radioprogramma H iii, mam erd) n bij rand it is in het St. Iffingham (Illi- l uitgebroken, aan 30 patiën- ieft. Ongeveer ir gewond ten- uit het ven bij het uitbre- irschijnlijk 100 rdiepingen tel- l is vermoede- :olenbergplaats, l liftkoker zijn uit 6 omlig- :e, werd het uur in de as DEN NAAR D ;den per vlieg- :en voor over- regering. Hij loorreizen naar ing van *en )ns Genoegen" De Rustende comedie van „Excuseer. k, dat de hele ;vendige dia- gevoelige ma- ewerkt. Jam- stoelen in de ns Genoegen" maar ja.... in voorj aars- en bloeiende htig verdeeld, p de rechte ng een succes Brabant was it door een >nen en toe aren zo juist beslist een Wie was de orden uitge- oude stjjve mevr. A. den Keizer (voor geknipt was) ile Hartlever zouden de Dr. Boerhave, ;ebeeld door renmentaliteit orziet de ge in een kwaad werden tegen ter, ofschoon srd het leven verkocht huis ;n, maar er van het onderwijzeres .vaarmee mei. tte). itondig leven, door alle be- jongen het succes dan de van de toe- m alle rollen den. Slechts nog volgen; nge vriendin- dankbare rol als enfant ;e tot grote iwe tante en ervulde van ve Brabantse levenswijs- c zorgde voor e zamen een EN jkheid van raafplaats 'enomen be doening, dat aats dus ein- arop aange- jk .van zekere leze Begraaf- waren er ite bezwaren, werkelijkheid ;el van B. en :an komen, ■volking haar talen, name- ;oekomst van Druik maken, oor hen zeer ur vind ik van een Al- >eten niet op aar op dege- arvoor is het Qke Begraaf- s zien en van wie er geen niet aan be nen dan an- •n van diver- jetalen van deren nooit profiteren. raad alsnog 1, dat de gel- moeten wor- hoging der ■ne. Een abonne. Minister S. I— Mansholt heeft gisteren op de Marshall-dag, die op de Utrechtse Jaarbeurs werd gehouden, een redevoering uitgesproken, waarin htj zelde, dat de uitvoering van de Nederlandse landbouwpolitiek mogelijk is geworden dank zij de hulp van het Marshall-plan. Indien de Marshall-hulp niet tot stand zijn gekomen, aldus de minister, zou de invoer van grond stoffen voor de landbouw drastisch zijn beperkt. Dit zou een zware weer slag op de veestapel hebben gehad en de gevolgen zouden voor het Neder landse volk fataal zijn geweest. Zestig procent van het voedergraan wordt np het Westelijk halfrond aangekocht. Om efficient te zijn, zo vervolgde de minister, zal de veestapel tot 3.8 millioen runderen, 15 millloen kippen en 3 millioen varkens moeten worden uitgebreid. De Nederlandse landbouwpolitiek is er op gericht, dat na het beëindigen van het herstelprogramma op eigen kracht kan worden voortgegaan. Minister Mansholt gaf een uitvoerig overzicht van de agrarische structuur van ons land en de sociale betekenis van de agrarische sector. De kleine be drijven moeten de boeren en hun mede werkers bestaanszekerheid .geven. Ooedgeleide, rationele bedrijven met een zo hoog mogelijke productie, die uit sociaal en economisch oogpunt ge rechtvaardigd zjjn, kunnen deze be staanszekerheid verzekeren. Het rich ten van de productie is daarom nood zakelijk, zo zelde de minister. Dit betekent, dat regering en or ganisaties in de landbouw gezamen lijk zullen moeten uitmaken, welke maatregelen ten aanzien van produc tie- en marktbeleid zullen moeten worden genomen. Slechts hierdoor kan de zekerheid ontstaan, dat een soepel systeem geschapen wordt. Op dit ogenblik, aldus minister Mansholt, lijdt nog steeds 75 procent van de wereldbevolking aan onder voeding. Voor ons, die in de hoog ont wikkelde landen leven, zo vervolgde hij, is het wellicht niet gemakkelijk ons met dit feit vertrouwd te maken. Inschakeling der F.A.O. Ik acht het noodzakelijk, dat de F.A.O. zoveel mogelijk wordt inge schakeld bij de samenwerking in eco nomisch verband. Voorts ben ik uiter mate verheugd over het feit, dat het mogelijk is gebleken op de interna tionale tarweconferentie, die op ini tiatief van de regering van de Ver enigde Staten te Washington bijeen geroepen werd, overeenstemming te bereiken. Resumerend moge ik zeggen, zo be sloot minister Mansholt zijn toesprak, dat het van primair belang is, dat de Nederlandse zeer grote vooroorlogse importen van granen worden vervan gen door een sterke verhoging van de productie van eigen voedermiddelen. Dit is slechts mogelijk door inten sivering en verbetering van de land bouw, zowel in de akkerbouw als in het gemengd bedrijf. Verbetering van De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft bepaald, dat voortaan slechts bij hoge uitzondering goedkeuring zal worden verleend voor de overdracht van z.g. herbouwplich- ten. Deze goedkeuring, die is voorbe houden aan het college van algemene commissarissen voor de wederoubouw, werd tot dusver vrij gemakkelijk ver kregen. Alleen herbouwplichten, die betrekking hebben op verwoeste wo ningen, al dan niet met bedrijfsruimte er. die behoren tot een onverdeelde nalatenschap zullen nog aan één van de deelgerechtigde erfgenamen kun nen worden overgedragen. Voor het everige moeten wel zeer bijzondere redenen zijn aan te voeren, wil de goedkeuring voor de overdracht wor den verleend. De overdracht van herbouwplichten terzake van geheel verwoeste opstal len, die niet als woningen met of zon der bedrijfsruimte kunnen worden aangemerkt, zal slechts worden goed gekeurd, wanneer de herbouw dezer opstallen geschiedt in een gemeente, waarvoor een wederopbouwplan is of zal worden vastgesteld. De bepaling volgens welke bij de overdracht van herbouwplicht voor bedrijven eerst advies wordt gevraagd van het be stuur der gemeente, waar het ver woeste bedrijf was gevetsigd, blijft van kracht. Indien vóór het bekend worden van deze beperkende bepalingen reeds aantoonbaar overeenstemming was be reikt over de overdracht van een her bouwplicht of indien van de zijde van het ministerie reeds bepaalde toezeg gingen zijn gedaan, zal de goedkeu ring alsnog verleend kunnen worden Illegaal werkster werd V.-vrouw van de S.D. De Joodse verpleegster I. Seelig uit Amsterdam werkte mee in een ac tieve verzetsgroep. Zij werd betrapt met een grote hoeveelheid illegaal materiaal en gevangen gezet. Volgens haar advocaat, mr. P. A. Hoogbergen, is haar door de S.D.-er O. in gevan genschap zoveel angst aangejaagd, dat z-ij er in toestemde V-vrouw te wor den. De procureur-fiscaal bij de Bijzon dere Raad yan Cassatie achtte de aan I. S. opgelegde straf van 12 jaar ge- gevangenisstraf met aftrek van voor arrest eigenlijk te laag, al wilde hij angstpsychose bij het illegale werk, tijdens gevangenschap en nadien wel in aanmerking nemen. Gezien haar optreden en gedragingen leek het hem wenselijk een psychiatrisch onderzoek te doen instellen, waartoe hij conclu deerde alvorens een straf te noemen het onderzoek, uitbreiding van onder wijs en voorlichting, moeten dit mede mogelijk maken, terwijl vooral ook door grondverbetering en ruilverka veling gepoogd wordt groter effiën- tie in de landbouw te bereiken. Dank aan Amerika. Ik weet te spreken namens het ge hele Nederlandse volk en namens de Nederlandse landbouwende bevolking in het bijzonder, wanneer ik op deze plaats de diepe erkentelijkheid uit spreek, die wjj allen jegens de Ver enigde Staten voelen. Hoezeer de agrarische bevolking begrijpt en waar deert, dat het doel van de Marshall hulp is Europa weer op de been te helpen door de zelfwerkzaamheid der Europese volkeren te stimuleren, moge blijken uit een kernachtige uitdruk king, die ik uit de mond van een Ne derlandse boer hoorde: „Hoed af voor Marshall, maar jas uit om te werken". Debat over Atlantisch Pact De Algemi je Vergadering der V. N. komt hedenavond om 21.00 uur (Ned. tijd) te Flushing bijeen om opnieuw te trachten de lange agenda, die het vorig jaar tijdens de bijeenkomst te Parijs niet kon worden afgehandeld, af te werken. De voorzitter van de vergadering, de Australische minister van buitenlandse zaken, Herbert Evatt, zal de voltallige bijeenkomst van 58 landen toespreken, welke daarop onmiddellijk uiteen zal gaan. De Algemene Vergadering zal mor genmiddag opnieuw in volledige zitting bijeenkomen om het rapport van de algemene commissie te ontvangen. Het voornaamste punt, dat van de bij eenkomst te Parijs is overgebleven, is de kwestie van het beheer over het voormalige Italiaanse imperium, waar over de vier grote mogendheden geen overeenstemming hebben kunnen be reiken. Voorts komt ter sprake een Chileense motie, waarin de Sowjetunie wordt beschuldigd van schending van „funda mentele rechten van de mens, traditio nele diplomatieke gewoonten en andere beginselen van het Handvest". Waarnemers zijn van mening, dat de Sowjetunie tijdens de zitting wellicht een gelegenheid zal zoeken om een volledig debat over het Atlantisch Pact te beginnen. Conferentie van Sumatra gesloten Zaterdag is de slotzitting van de conferentie van Sumatra gehouden, waar alle delegaties het ter vergade ring opgestelde manifest onderteken den. In de zitting, die acht uur duur de, werd uitvoerig gedebatteerd. De voorzitter van de conferentie Abdul Malik, zelde ten aanzien van de resolutie, die op 28 Januari door de Veiligheidsraad werd aangenomen, dat daarin voortdurend sprake Is van twee partijen. „Daarin wordt dus over ons en zonder ons beschikt. Ziedaar mijne heren, dat de resolutie voor ons een doodvonnis is". De gedelegeerde van Zuid-Tapanuli zeide, dat wanneer de Republikeinse leiders op Bangka zélfs als particu lieren weer naar Djokja zouden terug keren, het volk zou zeggen: De Re publiek is blijkbaar hersteld. Dit zou het resultaat zijn en de stem van het volk zou hierover dan niet zijn ge hoord. Waar het om gaat, is, een organisatie te vormen, waarin onze nationale gevoelens bevrediging kun nen vinden, waarbij de regionale be langen verzekerd zijn. Geen herstel van Republiek. Abdul Malik verklaarde daarop, dat de restauratie van de Republiek, zoals die door de Veiligheidsraad verlangd wordt, een miskenning van de volks wil zou zijn. De resolutie van de Vei ligheidsraad van 28 Januari zou tot resultaat hebben, dat vele, thans autonome gebieden weer verdwijnen. „Wij weten, hoe het onder de Repu bliek geweest is, wij weten niet hoe het worden zal, maar daarvoor zijn wij bang. Wij gevoelen ons verantwoor delijk voor het lot, dat onze volks genoten dan wacht". Nadat van verschillende zijden be zwaren waren gemaakt tegen de re solutie van de Veiligheidsraad, las de voorzitter de tekst van de Canadese resolutie voor en concludeerde, dat deze geheel gebaseerd is op de reso lutie van 38 Januari en dus geen we zenlijk gunstiger aspect biedt. WONINGBOUW VOOR LANDARBEIDERS De gezamenlijke landarbeiders organisaties, samenwerkend in de Unie van de Landarbeidersbonden hebben met de verenigingen en stichtingen in gevolge de landarbeiderswet een ver gadering te Utrecht gehouden, waar de woningbouw voor de landarbeiders werd besproken. Eenstemmig kwam men tot het oordeel, dat er gezamenlijk getracht moest worden de Landarbei derswet weer in werking te doen treden en dat er bij de overheid op aan moet worden gedrongen dat het bouwen van landarbeiderswoningen, ingevolge deze wet ook financieel mogelijk wordt. 29. En zo gaan de drie broertjes de maal op stap en zal pas tegen de avond volgende dag naar Buldogstad. Moeder terugkomen Moet dat soms betekenen, neeft hun plannetje goed gevonden en dat Pim, Pam en Pom weer in een. hen meteen een briefje voor Oom El- avontuur verzeild geraken? Ik weet het mer medegegeven. Misschien weten jul- niet, maar het is wel jammer, dat Oom lie nog wel, dat Oom Elmer ook in Bul- Elmer niet op zijn neefjes kan passen, dogstad woont en Moeder vraagt hem want als Pim, Pam en Pom zo alleen op in dat briefje of hij een oogje op haar stap gaan, gebeurt er nog wel eens wat. drie zoons ènPepi wil houden. Voorlopig lopen de drie hondjes met Maai Pim, Pam en Pom treffen het al- hun vriend Pepi echter nog rustig door weer niet, want Oom Elmer is ook dit- Buldogstad in de richting van de haven. Juist Bü hebt U financiële voor lichting nodig;. ABONNEERT U OP WEEKBLAD VOOR BEURS, FINANCIËN EN ECONOMIE Bevat o.m. Vragenrubrieken op beleggings- en belastinggebied en Iedere week een volledige koerslijst VRAAGT GRATIS PROEFNUMMER Kakverstraat 35, Amsterdam Telefoon 32817 Het was Zaterdag voor velen te Hens broek een blijde dag. Toen werd n.l. de kleuterschool officieel in gebruik ge nomen. Hoewel reeds enige maanden les aan de school gegeven wordt, ge durende welke tijd het bestaansrecht al overduidelijk is bewezen meen de het voorlopige bestuur niet eerder tot definitieve openstelling te moeten overgaan, alvorens inrichting en les materiaal geheel in orde waren ge bracht. De voorzitster van het voorlo pig bestuur, mevrouw BlauwNeuhaus, kon in haar openingswoord vele ouders en genodigden het welkom toeroepen. We merkten o.m. op mevrouw Stolluit Amsterdam, inspectrice van het Kleu teronderwijs voor Noord-Holland bo ven het IJ; B. en W. van Hensbroek en burgemeester de Boer, namens het gemeentebestuur van Obdam. De voorzitster wees op de verschil lende en talrijke moeilijkheden, die bij het stichten der school overwonnen moesten worden en bracht warme dank aan de velen, die medewerking op zo velerlei terrein hadden verleend. Spr. hoopte dat de school tot aller vol doening en zegen van het kind werk zaam zal mogen zijn. Hierna werd de school Èezichtigd. Het is een keurig ingericht en ruim lokaal geworden, met volop licht en lucht. Ook meubilair en lesmateriaal genoten aller belangstelling en waarde ring. Ongetwijfeld hebben allen een zeer gunstige indruk van een en ander meegekregen. Nadat het gezelschap zich weer in de zaal van de heer Kossen had verenigd en o.m. mevrouw Stoll namens de re gering het voorlopig bestuur had ge lukgewenst en burgemeester Kooiman het ere-voorzitterschap der vereniging had aanvaard, werden huishoudelijk reglement en statuten vastgesteld. In verband met de beperkte plaats ruimte moeten we met dit korte resu mé volstaan. Hensbroek heeft een kleu terschool, waarop het met recht trots kan zijn! „Kunst naar kracht" op de planken De toneelvereniging „Kunst naar Kracht" bracht Zondag j.l. in haar voorjaarsuitvoering het blijspel „Nico- demus en zijn schaduw" ten tonele. Na het openingswoord van de voorzitter, waarin deze memoreerde dat het een goede gewoonte is om in een seizoen een toneel- en een blijspel op te voe ren, waarbij thans weer de beurt aan het blijspel is, ging het doek voor de eerste maal open en deze avond heeft het publiek intens kunnen genieten en somtijds smakelijk kunnen lachen om de vermakelijke scènes, die in dit stuk voorkomen. De hierin voorkomende pantomimes en de goed uitgebeelde ge laatsuitdrukkingen dei- spelers waren althans voor Oterleek iets aparts en deden de zaal schudden van het lachen. Zonder uitzondering hebben alle medespelenden hun uiterste best gedaan om deze uitvoering tot een goed sluitend geheel te maken, waarin zi,j ten zeerste zijn geslaagd. De grime was in handen van de heer Loevens uit Alkmaar en deze heeft door de keurige wijze waarop dit ver zorgd was veel tot het succes van deze avond bijgedragen. BURGERLIJK «5 STAND Geboren: Catharina A M dochter van J P Leek A Haaker Parasokkeja G, dochter van A Leifting W Niki- tenko Ondertrouwd: Gerardus Nieuwe- boer en Frederika van der Maat>- Pieter Brakenhoff en Afra Th Wit 66 IN DE DOOR TJEERD ADEMA „Had u, toen u in de taxi stapte veel geld bij u, mijnheer?" „Ruim vijfduizend gulden", ant woordde Steensma. De inspecteur liet een fluittoontje van verrassing horen. „Zo, zo", zei hij, „dan hebben de heren struikrovers een goede slag ge slagen". Hij stond op. „Wij zullen trachten het mysterie te ontraadselen, mijn heer", zei hij. „Als u mij niet méér gegevens kunt verschaffen, zal het een lastige kwestie zijn". Ir. Steensma knikte. „Ik zou u, in verband met mijn officiële functie, willen verzoeken van een en ander geen melding in de dagbladen te laten maken, inspecteur". „Ik begrijp uw bezwaren, mijnheer", zei de inspecteur. „Ik zal mijn chef verzieken, de zaak niet in het rap port voor de pers op te nemen". „Ik ben u zeer erkentelijk", zei Steensma vriendelijk. De jonge inspecteur boog. „Ik dank u beleefd voor uw bereidwilligheid, mijnheer", zei hij. „Ik hoop, dat ik u niet te veel vermoeid heb. Zodra wij een spoor van de straatrovers ontdek ken, hoop ik u dat te berichten". Steensma knikte de jonge man vriendelijk toe. Inspecteur Van der Weele maakte opnieuw een kleine buiging en ver liet, op zijn tenen lopend, de zieken kamer Tegen de tijd, dat de bezoekuren waren verstreken en familieleden, vrienden en kennissne van de patiën ten in bonte groepen corridors en trappen bevolkten op weg naar de uitgang, meldde zich bij de portier een jonge dame met het verzoek de heer Van Waardenburg te mogen spreken. Zij had een bouquet in de hand en deelde mede, dat zij een verre tocht gemaakt had, in da hoop nog doze middag bij de zieke te worden toege laten. Door de omstandigheid, dat zij een patiënt uit de eerste klasse wilde spreken, had de, portier zich in ver binding gesteld met de -hoofdzuster, die enig bezwaar had gemaakt, maar ten slotte toestemming voor een kort bezoek had gegeven,"' toen de portier nog mededeelde, dat de bezoekster de verloofde van jonkheer Van Waarden- burg, freule Tervooren uit Warmond, was. Zuster Blanca besloot zelf de pa tiënt op dit bezoek voor te bereiden. „Er is een verrassing voor u op komst, meneer Van Waardenburg", zei ze met een veelbetekenend lachje. Eigenlijk moest ik vandaag niemand meer bii u laten, maar voor dit be zoek wil ik natuurlijk graag een uit zondering maken". „Wie is het, zuster?" informeerde de zieke nieuwsgierig. „Nw verloofde, mijnheer", antwoord de de zuster glimlachend. „Is dat nu geen verrassing?" Gemeente-avond in café Zwart Zaterdagavond werd in café J. Zwart een gemeente-avond der Ned. herv. kerk gehouden die geheel werd ver zorgd door de V.C.J.C. Toen het scherm omgehaald werd stond een vijftigtal jongeren op het toneel opgesteld. De voorzitter, Roel Hiemstra, heette de aanwezigen welkom en gaf een over zicht van het afgelopen jaar, waarna het bondslied werd gezongen. Vervol gens nam de bonte avond een aanvang. De Vrije Vogels brachten aardige lied jes naar voren, o.a. „Columbus" en de „Chineesjes". De heer Abcouer leidt1» op prettige wijze de samenzang. Onder leiding van de heren J. E. van Dok en van Eeten werd tot slot een toneel stukje „Het Duivelsbruggetje" opge voerd. Zowel de inhoud als het spel kon het publiek zeer bekoren. Ds. Keia bracht een woord van dank aan de jongeren en wekte de ouderen op hun werk te steunen. De heer Nico Snel, de bekende Alk- maarse musicus, die zich later in verband met zijn werkzaamheden in Schagen vestigde, is te Noordschar- woude door de operettevereniging „Cae- cilia" ter plaatse en het Zaans Ope rette Orkest gehuldigd ter gelegenheid van zijn afscheid. De heer Snel vertrekt namelijk op 15 April naar Oakland bij San Francisco (Californië) en het is geen wonder dat de zaal waarin de operettevereniging en het orkest optraden geheel gevuld was met een enthousiaste menigte be wonderaars. De vereniging en het or kest hebben dan ook veel aan de lei ding van de heer Snel te danken. Het orkest speelde operette-muziek en koor en orkest hebben gezamenlijk fragmen ten uit de operettes „Das Land des Lachelns" en „Die Lustige Witwe" ge geven. De heer Nico Snel mocht aan het einde van de avond diverse geschen ken in ontvangst nemen. Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. "Doet de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat j de huid zich kan herstellen. Ambtenaren veroordeeld Hedenmorgen deed de Meervoudige Kamer te Alkmaar uitspraak tegen een viertal ex-distributie-ambtenaren, die te Enkhuizen onregelmatigheden hadden gepleegd. Petrus H. S., tegen wie zes maan den voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 250.subs. 60 dg-, werd geëist, werd veroordeeld tot 8 maanden voorwaardelijk met 'n proef tijd van drie jaar en 800 gulden boete subs. 60 dagen hechtenis. De maand gevangenisstraf, welke tegen Roelof v. d. H. werd geëist, vond de rechtbank te weinig en veroordeelde hem tot dezelfde gevangenisstraf met 200 gulden boete of 40 dagen hechte nis. Tegen de 26-jarige Cornelia A. werd veertien dagen geleden een boete van 100.subs. 30 dagen geëist, een boe te van 75 gulden subs. 15 dagen hech tenis was haar vonnis. Ten slotte sprak de rechtbank het vonnis uit tegen Alida S., dat luidde 300 gulden boete of 60 dagen. De of ficier had tegen deze verdachte zes maanden voorwaardelijk en een boete van 250.subs. 30 dagen geëist. De Medemblikker postambtenaar Hendrikus O., tegen wie vier maanden was geëist, werd tot 300 gulden of 80 dagen veroordeeld. Marktberichten ALKMAAR, 4 April (Exporveiling) Andijvie 57—64; spinazie 18—50; wortel tjes 10—21; rabarber 50—78; spruitkool: I 41 en II 26; rode kool 13—23; gele kool 1316; prei 7—14; uien: afw. 1—4 en mid del 6—5; witlof: I 30—41 en II 20—28; sperciebonen (zout) 36; aardbeien 2—26 (p st); radijs 2—15; selderie 1—16; selie 21; sla 10—18; Aardappelen 4—6 WARMENHUIZEN, 4 April 7800 kg rode kool 17—20,70; 400 kg gele kool 16; 800 kg Deense witte kool 13; 1050 kg uien 10,40; 5500 kg peen 6—7 LANGENDIJKER GROENTEN CENTRALIS 5 April 26,000 kg rode kooi 17—19,80: 30,000 kg gele kool 14,80—20,90; 20,000 kg witte kool 12,4012,60; 5000 kg witlof: X 2330 en n 1319; 21,000 kg uien 9,60 —10,60 NOORDERMARTBOND, 5 April —50,000 kg rode kool 17—21,50; 15,000 kg gele kool 14,80—16,40; 65,000 kg witte kool 12,40— 13,30; 36,000 kg uien 5.10—10,60; 95 kg witlof: I 30—32 en II 25—27; 700 kg prei 12 AVENHORN, 2 April 4500 kg Aardap pelen: Eigenheimers 44,60; 40,200 kg uien; grote maat 9.40, geworie maat 10,40 drie lingen 8,40 en nep 4,504,70; 15,530 kg bie ten: I 6—6,10; 15,200 kg Witlof: I 35—41 en II 30—37; 73,075 kg peen: II 2,50—7, III 2,50—6 en veevoer 1,30—1,50 Wordt vorvolgd .1 Avondpraktijkcursussen: Gediplo meerd werden de volgende leerlingen: Smedenbankwerken. S. P. vd Berg, J. C. Borst, J. J. M. Erkamp, W. Kluft, C. Mous, A. J. vd Steen en D. Winsum. Auto-, motor- en rijwielherstellen: N. J. Bleeker, G. J. Brouwer, P J. Buis, A. M. Druiven, H. J. Geels, A. B. v. d. Kamer, W. Liefting, G. M. Rus, Folkertsma, F. B. Tiebie, J. P. Theiss- ling, F. Vermeire, A. Vader, Langedijk, J. Volker, P. L. Zwart, J. Nooy, H. Zo merdijk. Niet gediplomeerd werden 7 leerlingen. Electrotechniek: J. J. Brakenhof, J. C. de Jager, P. P. Overdijk, ^A. N. Stu- benitsky. Niet gediplomeerd 1 leerling. Timmeren: N. J. Wester, N. J. Tessel J. H. Beers, A. J. Wester. Schilderen: P. Bakker, G. S. de Jong, A. Kooger, P. J. Kraakman Avondvakcursussen: Gediplomeerd werden de volgende leerlingen Kleermaken: P. J. v. Alphen, A. de Beer, A. Beers, A. Glas, B. Glas, G. v. Leijen, A. C. Mulder, J. v. d. Struik, E. C. v. Twuijver, N. C. Swager, T. Olden- broek. Behangen en stofferen: M. A. L. v. d. Viugt, B. J. v. Dijk, C. Ruiter. Schoenmaken: J. H. G. Buiter, J. de Groot, F. Jak, S. Oostveen, N. Verhoogt. Brood- en banketbakken: H. de Groot G. W. Noort. Niet gediplomeerd 1 leerl. Gezellenafdeling: Kleermaken: C. A. Steenhuis. Behangen en stofferen: J. Gravendijlt. Bevordering avondpraktijk cursussen Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Smeden-bankwerken: B. J. Burger, P. E. Buter, E. Hemminga, J. G. Ko per, P. C. v. d. Laan, J. L. Schreuder, S. Docter, C. Hoogeboom, H. Haan- raads. Niet bevorderd 4 leerlingen. Auto-, motor, en rijwielherstellen: L. W. Appelman, C. Barf, P. Berkhout, J. J. Dekker, P. Dekker, J. C. Gaarthuis, Heerschap, E. O. Kareis, J. Koopman, R. Korver, Kamper, E. Leeuwenkamp, C. Mantel, D. Pater, J. Schaap, J. J. Leguit, W. Smit. D. J. de Vries, J. A. Zentveld, J. Zonneveld, F. A. M. Huls kamp J. Wilbrink. Niet bevorderd 2 leerlingen. Electrotechniek: C. E. Bierman, J. den Hartigh. J. D. Hes, F. Th. Hoede- man, J. de Jong, E. Moorman, L. v. d. Werf, A. Dekker. 1 leerling werd niet bevorderd. Timmeren: J. M. J. Hopman, J. N. Keetman. J. W. Pepping, J. Wijte, 1 leerling werd niet bevorderd. Schilderen: H. C. C. Burger, S. Th. Gieling, J. Visser, N. P. Portegies, L. M. Groot. Schilderen B: J. M Breed. Niet be vorderd 1 leerling. Avondvakcursussen Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd: Kleermaken: H. Hageman, H. J. Smidt, H. K. Oldenbroek. Niet bevor derd 3 leerlingen. Behangen en stofferen: G. de Boer, Th. Ranzijn, A. G. v. Twuijver, C. A. de Vries, T. ten Wolde, G. J. Dol, Niet bevorderd werden 2 leerlingen. Schoenmaken: W. Rong, K. J. Booy. Niet bevorderd werden 2 leerlingen. Brood- en banketbakken: J. Aber- crombie, A. A. Bock, P. Boonacker, G. Gongrijp, K. den Hartigh, J. Held, J. C. van Hoorn, A. J. Impinck, J. W. Keesman, E. J. S. Maas, L. de Rover, P. Ruis, P. J. Smolenaars, J. S. Wester, P. J. Klos. Niet bevorderd 4 leerlingen. fan de 2e naar de 3e klasse bevor derd: Kleermaken: C. J. Bosklopper. J. P. Dekker, J. v. Wezop. Behangen en Stofferen: K. Engel, "W. A. Erkamp, J. A. Kager, G. S. Klaver, P. G. Schouten, Th. H. Wester, N. Zon neveld, Niet bevorderd werd.l leerl. Schoenmaken: G. F. Bos, A. van Dijk, C. M. M. Ei-kamp, L. J. Götz, A. Hurk- mans. Brood- en banketbakken: M. M. J. Glorie, J. Koedijker, E. Sloot. J. V. Venneker, J. F. Weder. Van de 3e naar de 4e klasse werden bevorderd: Kleermaken: G. M. Alleman, C. J. M. Baars, J. de Boer, M. C. Droge, F. H. Grondsma, M. Hopman, C. Huigen, J, de Waard, J. A. Boersma. Niet bevor derd werd 1 leerling. Behangen en stofferen: J. C. Tamis, A. v. Geelen, J. L. M. Schaap. Niet be vorderd werd 1 leerling. Schoenmaken: P. J. de Goede, N. C. Mijnen, A. Vos. Niet bevorderd werd 1 leerling. Brood- en banketbakken: Th. J. J. Bos, A. Joostens, P. Leerling. Gezellenafdeling: Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd: Kleermaken: A. A. M. Burger, M. Nordeman, P. Schenk. Stofferen J. H. Kollmer. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 6. 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Tom Erich (piano) 6,30 Voor de Strijdkrach ten 7,00 Pepi 7,15 Achter het voet licht 7,30 Ik zou zo graag7,50 Voor de Wederopbouw 8,05 Westeuro. pees commentaar 8,15 Bonte Dinsdag- avondtrein 9,35 Als ik daar nog aan denk 9,45 Buitenlands overzicht 10,00 Pierre Palla's parade 10,30 Zang- en samenspel 11,15 Gramofoonmuziek HILVERSUM II. 415 m Nieuwsberichten om 7 8 en 11 liur KRO: 6,10 Sport- praatje 6,20 Actualiteiten 6,30 Dr W H C Tenhaeff 7,15 Kamermuziekgezel schap 7,45 „Dif is leven" 8,05 De gewone man 8,12 Gramofoonplaten 8,30 Lijdensmedidatie 9,30 Radio Phil- harmonisch-orkest 10,45 Avondgebed 11,15 Gramofoonplaten VOOR WOENSDAG HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Victor Silvester en orkest 12,00 Jan Vogel en zijn orkest 12,38 The Kilima Hawaiïans 1,20 Vincentino 5,15 Me. tropole-orkest 6,20 „Fats Waller (piano) 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,00 Prof Dr E de Vries VPRO: 7,30 Voor de jeugd 7,45 Ds N van Gelder VARA: 8,05 Dingen van de dag 8,20 Promenade, orkest 8,50 „Huwelijk in de schaduw" (hoorspel) 10,00 Malando 10,25 Volks, ilderen 10,45 In de tuin der poëzie 11,15 Bruce Lowe zingt 11,35 Kwartet Jan Corduwener HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8. 1, 7 8 en 11 uur NCRV: 8,15 Muziek bij het werk 11,15 NCRV-koor 4,15 Voor onze Jongens en meisjes 6 00 Onze Nederlandse koren en korpsen 6,30 Gramofoonplaten 6,45 „De kunst van reizen" 7,15 Nieuws uit Indië 7,30 Hét actueel geluid 7,45 Engelse les 8,05 Programma-proloog 8,15 Lij densoverdenking 8,45 Omroep-orkest 8,45 „De zee blijft vrij" 10,00 Gramo foonplaten 10,15 Geestelijke liederen 10,45 Avondoverdenking i ii 1 f I I -iï i

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3