kwtSAlATAs De Pluimveehouder SOLDATEN LEREN LEZEN galais Driesprekers van verschillende richting spraken voor Steun Wettig Gezag Mr. Roosjen, Vermeer en Paier de Greeve Hoeveel slaap hebben wij nodig? Slagers demonstreerden hun kunnen Vele fraaie inzendingen op vaktentoonstelling te Schagen Wordt het proces tegen Jezus herzien Men zou er niets mee bereiken Sportprogramma voor Zondaq Nieuwe Bonnen DOMMMDAG 7 APRIL 1949 De vrijheid is ons hoogsie goed De grote zaal van Krasnapolsky te Amsterdam was gisteravond geheel gevuld ter gelegenheid van de eerste grote propaganda-vergadering in jjoord Holland van het enige tijd gele den opgerichte Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag". Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de burgemeester van Den Helder, de heer Ritmeester en leden van plaat selijke commissies uit dertig gemeen ten in Noord-Holland. De vergadering werd geopend door de heer L J P N A Bouwmarf, lid van Ged. Staten van Noord-Holland en voorzitter van de Prov. commissie Rede van Mr. A. B. Roosjen. Als eerste spreker nam hierop mr. Roosjen het woord. Spr. riep allen, die vrijheid, het vaderland en het vorsten- tische staten gebeurt een les voor ons zijn. De arbeidersbevolking van ons land voert een strijd met elementen, die tientallen jaren van opvoeding wil len vertrappen en ons terug willen dringen op donkere paden, welke wi] moeizaam gekomen zijn. Een volk, dat leeft, bouwt aan zijn toekomst. Op de bres voor de vrijheid. Op de bres voor de onafehankelijkheid. Het slotwoord op deze propaganda- vergadering werd gesproken door Pater Henri de Greeve, dit het besluit van de minister 'n ware opluchting noemde. „Wij zijn met een stok geslagen", zo zeide hij, „waarvan het ene einde het natonaal socialisme was. De tweede dreiging om ons te louteren is het andere einde van deze stok, het communisme. De grootste ronde van deze eeuw is de zonde tegen het woord. Verzet U tegen de leugen pers, die in ons land nog altijd niet is verboden en die dag aan dag voortgaat de arbeidersbebevolking te beliegen. Alleen militaire bescherming zou een grote vergissing zijn. Ook geestelijke bescherming is noodzakelijk". Pater de Greeve besloot zijn rede met „hoedt en beschermt wat U lief is". NATUURLIJK EN KUNSTMATIG BROEDEN. Het spreekt vanzelf, dat ieder zal trachten te fokken van de meest pro ductieve dieren. Nu is het niet eenvou dig om de eieren van de beste dieren huis liefhebben, op tot aaneensluiting I ujt te zoeken. Hiervoor is maar één .veg en gaf de taak van de verschillende onderdelen nader aan. Op de Grebbeberg'liggen Neerlands zonen in lange rijen. Zij betoonden hun trouw en brachten het grootste offer. Déhkt Nederland nog wel aan het en dat is controleren op de leg met be hulp van contröle-nesten. Controleert men niet op de leg, dan blijft het raden. Wel kan men, wanneer men liefhebber is en tevens goed waar legioen der trouwe vaderlanders, die nemer> misschien een enkele hen op- overal ter wereld vielen, doch ook in 4 de cellen, moordholeh en concentratie kampen van de vijand of door de hand van sluipmoordenaars en vuurpeletons? Dommelt 't Nederlandse volk thans? Zijn die offers gebracht voor een nieu we dictatuur? Want communisme is mensontrechting, worging van de vrij heid, muilkorfpolitiek, dictatuur en terreur. De Nat. weerbaarheid moet tegen sporen, die boven de andere uitmunt, maar zekerheid heeft men niet. Voor' broedeieren neme men niet al te grote, maar middelmatige eieren (geen dubbeldooiers) en van goede vorm (niet puntig) en niet ouder dan 10 a 12 dagen. Wenst men bruinschalige eieren te laten bebroeden, dan kieze men do donkerste schalen uit. Alvorens de eieren onder de kip te Piloot als verkeersagent Bij de voetbalwedstrijd Nederland- Frankrijk, die 23 April in het Stadion Feijenoord te Rotterdam gespeeld zal worden, zal voor de eerste maal in Nederland een vliegtuig worden ge bruikt voor de regeling van het ver keer. Dit vliegtuig zal gedurende een aantal uren rondcirkelen over de par keerterreinen en toevoerwegen en radiografisch inlichtingen over de si tuatie aan de centrale post van de ver. keerspolitie doorgeven. De verkeers regeling geschiedt dan verder van de centrale post uit, die op haar beurt weer radiografisch met diverse posten in verbinding staat. Deskundigen zijn van mening, dat een radioverbinding tussen vliegtuig en centrale post zeer duidelijk zal zijn. Van te voren zal echter nog een proef vlucht worden gemaakt om de verbin ding te beproeven. binnen- en buitenlandse vijand zo hoog leggen worden ze geschouwd. Daartoe mogelijk worden opgevoerd. Zij zullen houdt men ze tegen het lamplicht het niet hebben, ons goede, oude Ne derland. Hoort die roep, Holland nooit I een slaventroep, aldus besloot spreker zijn gloedvolle rede. Na hem voerde het Tweede Kamer- lid, de heer E. A. Vermeer, het woord. „Hoe wij onze vrijheid kunnen verde digen en onze onafhankelijkheid be veiligen, is hetgeen ons hier samen-1 brengt. Laat wat in de volksdemocra- £)E VRAAG hoeveel slaap een mens nodig heeft, laat zich zo maar niet beantwoorden. Er wordt wel gezegd dat de mens per etmaal acht uren dient te slapen, maar de individuele verschillen zijn te groot om een cate gorisch antwoord mogelijk te maken. Van de grote uitvinder Edison is bekend, dat hij aan een enkel uur slaap genoeg had. Hij ging daartoe in nimmer week voer of groen, zijn laboratorium een poosje op zijn Er is dan gelegenheid het broednest te werkbank liggen, om daarna zijn on- inspecteren; eventueel gebroken of be- derzoekingen weer te vervolgen. Gro- vuilde eieren worden in lauw water ge te veldheren als Alexander en Naoo- v/assen en het nest schoongemaakt, leon hadden zelfs genoeg aan een kwartier. Uit de geschiedenis is be- De schalen moeten overal even dik zijn. Eieren, die vlekken in de schaal vertonen of een dunne schaal hebben, worden niet voor broedei bestemd, daar deze doorgaans onbevrucht zijn. Zijn ze wel bevrucht, dat sterven meestal de kiemen af. Men neme geen broedeieren van die ren, die nog geen jaar oud zijn. Eieren, die een spoorreis gemaakt hebben, late men eerst een dag rustig liggen. Het verdient aanbeveling de kip niet onmiddellijk de broedeieren toe te ver trouwen, maar in het broednest eerst een paar stenen eieren te leggen. Blijft de hen hierop 24 uur rustig zit ten, dan kan men haar de daarvoor be- temde eieren geven. Het aantal bepale men naar de grootte van de hen. Men neme de kip dagelijks van het nest en wel op hetzelfde uur. Eten er drinken moeten dan in ren klaar staan, bij voorkeur mais en schoon water, Helicopter contra de coloradokever In West-Europa zal dit seizoen van helicopters gebruik worden gemaakt bij de bestrijding van de coloradokever. Dr. E. Wilkins, voorzitter van de in ternationale commissie ter bestrijding van de coloradokever, verklaarde op het Britse ministerie van landbouw, dat de campagne in het komende seizoen in het bijzonder Frankrijk, Duitsland en de lage landen zou gelden. In Noord- Frankrijk zullen 40.000 ha. worden be sproeid, waarvan 4000 met helicopters. De tentoonstelling, die de slagersver eniging „Ons Belang" ter gelegenheid van de Paasveetentoonstelling in een fraaie tent te Schagen organiseer de. is een volledig succes geworden. Het was de eerste maal, dat een derge lijke tentoonstelling in Noord-Holland werd georganiseerd en wij zijn er van overtuigd, dat het welslagen voor „Ons Belang" een aanmoediging zal beteke nen in de toekomst meerdere van deze tentoonstellingen te houden. Men is er volkomen in geslaagd op de traditionele Paasveetentoonstelling iets nieuws te brengen, terwijl velen In de regel zal de broedkip weer spoedig het nest opzoeken. Doet zij dit kend dat zij kort voor of tijdens een j nlcy dan <}rijve men haar na 5 a 6 mi nuten kalm naar haar nest en sluite haar weder op. De kip zal aan het dagelijks belangrijke veldslag een kort ogen blik sliepen. WJJ. Tegenover zulke kort- en diepsla- afnemen Sp0edig wennen en na een pers kent de geschiedenis 00 paar dagen reeds zelf het nest ver slapers, die zeker niet min er e en jalen^ zodra dit wordt ontsloten, prestserd. Gostlie was zo iemana en ook Lord Byron, de dichter. Over het algemeen kan men wel Dit dagelijks uitstapje kan, wanneer het tenminste niet al te koud is, na lü zeggen, dat onze cultuur er toe leidt a 12 dagen verlengd worden tot 10 a dat de mensen steeds minder gaan De dokter aan het woord 15 minuten. Gaat de kip uit eigen be slapen en men kan I weging eerder naar haar nest terug, zich met reden af-1 dan late men haar kalm haar gang gaan. Op de 5de of 6de dag schouwe men de eieren; de onbevruchte worden verwijderd. Men houde daartoe de eieren tegen 't lamplicht. Onbevruch te eieren zijn geheel doorschijnend, in vragen of onze ge zondheid hier niet nadelig door wordt beïnvloed. Vroeger, toen er 's avonds maar weinig kunstlicht was, in de tijd dat het met de verwarming slecht 1 da bevruchte kan men de kiem duide' was gesteld en dat de gelegenheid tot zien ontspanning veelal ontbrak, volgde Herft men meerdere broedkiopen TJ «elijk gezet, dan kan men misschien één of meer vrijmaken en" deze weer nieuwe eieren toevertrouwen. Een kip. die goed verzorgd wordt, kan zonder bezwaar zes weken aaneen broeden. den van slapen en waken het rhythme der natuur. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat de kleine steden om negen uur 's avonds uitgestorven le ken en dat de bewoners met de kip pen op stok gingen. Tegenwoordig is dat anders. In de gezellige, goed verwarmde en uitste kend verlichte huiskamer zit men tot laat in de avond te lezen of naar de radio te luisteren. Bovendien be zoekt men 's avonds de bioscoop, men gaat bij elkander op visite en er zijn 's avonds nog allerlei vergaderingen en bijeenkomsten. Voor veel mensen begint de dag tegenwoordig eigenlijk pas op een uur, waarop men vroeger naar bed placht te gaan. ^L KAN ik dat niet met bewijzen staven, persoonlijk ben ik van me ning dat er tegenwoordig niet alleen minder maar ook beslist te weinig I Aan het Hoge Gerechtshof van de wordt geslapen. Wanneer men er toe nieuwe staat Israël te Jeruzalem zou kunnen besluiten meer nachtrust een merkwaardige zaak ter behande- te genieten, zouden er niet alleen ling voorgelegd; iemand uit Nederland minder prikkelbare en minder slecht heeft verzocht het proces tegen Jezus uitziende mensen zijn, het is mijn Christus en zijn veroordeling te her- vaste overtuiging dat er minder ziekte zien. Blijkens verklaringen van het ge- W/IE een tijdje geleden bij de ingang van een militair terrein een sol daat van een Indonesisch wachtbataljon op post zag staan, behoefde zich nau welijks bezorgd te maken, dat hij niet zou worden binnengelaten, zolang hij de man maar een blaadje papier kon laten zien. De meeste militairen van het wachtbataljon verstonden namelijk de edele schrijfkunst niet. Dat is begrijpelijk, want bijna allen zijn regelrecht van dc sawah gekomen, of hebben hun pikolan verlaten voor het pakean militér en het geweer. En in de kampong kom je zonder lezen en schrij ven ook al een heel eind. Maar in het leger, is het anders, getuige de wacht post aan de poort. Daar om werd door tussen komst van de Dienst Vor ming een speciale stu diemogelijkheid geopend voor de militairen van de Indonesische onderdelen, die niet konden lezen en schrijven. Er kwam een studieruimte, men schafte een aantal leerplanken van de lagere school aan en men stelde onderwij zers aan. Eerst ging alles nog met enigszins scep tische verwachtingen, maar heel spoedig bleek, dat de gemiddelde Indo nesische militair wat ver rijking van kennis erg waardeert. Het opent voor hem de mogelijkheid om straks na het verlaten van de dienst uit te blinken en alleen dat idee doet al wonderen. Ze gingen dus studeren. Een elementaire cursus taal, rekenen en nog wat „speciaal ingesteld op de dienst van de candidaten". Natuurlijk vatten zij dat ernstig op, en er vielen nogal eens Straffen, om dat ze op wacht heel ge moedelijk een opgevou wen karton met figuren 'en letters te voorschijn haalden, en het Maleise •ijtje van Aap, Noot, Mies, Wim, Zus, Jet, enz. gin gen opzeggen. Ook be vond zich in de patroon tassen meestal een pot lood of een opschrijf boek, waarmee de vraag stukken van de „bagian- rekenen" werden opge lost. In het wachtlokaal was mogelijkheid tot stu deren te over en daar zat dan ook het gehele wacht- peloton, soms met korpo raal van aflossing incluis, ernstig in spreekkoor te mompelen: „Taliroda ajam pagar. enz. Net zolang tot de wachtcommandant zijn op twee poten hangende stoel normaal neerzette en riep: „Nieuwe wacht!" Maar ook op andere plaatsen beijveren zij zich om het raadsel 3 x 4 is 12 te ontcijferen. Soms thuis als zij met „perlop" naar de kampong zijn, of bij een koffiewarong, ergens in de stad, als ze geza menlijk nog eens napra ten over de nieuwe gang van zaken in hixn solda- tenleventje. De reeds ontwikkelden onder hen studeren ook, maar dan voor het sleu teldiploma. Daarmee le ren ze meepraten over 't klimaat in Holland, over de warme golfstroom, over die man, die op de helft van een 3 kilometer lange weg moest stoppen en toen nog zoveel uur de tijd had om in dorp B. te komen. Enfin, u kent ze, die vraagstukken. Welnu, ook deze leervakken hoort men weieens on verwacht in de tram of de bioscoop door een paar Indonesische militairen behandelen. Het is regel geworden, dat al die Kromo's, Wi- ro's, Sastro's en hoe ze dan nog meer mogen he ten, op een gegeven dag een certificaat van gun stig doorlopen cursus ont vangen, en dat papier, als het door een bevriende lijstenmaker is ingelijst, boven hun bed in de tang- si of thuis in de kampong hangen En ook is het bijna re gel, dat een soldaat, wan neer u hem een pas laat zien, deze nauwgezet con troleert en dan zeker van zijn zaak is, als hij be leefd mededeelt, dat u kunt passeren. hebben kunnen waarnemen, dat slager zijn niet alleen betekent een koe of paard slachten, een biefstukje snijden of worst maken. Dit toch waren de motieven, die bij de organiserende vereniging voorzaten. De medewerking die talloze Noord hollandse slagers hebben gegeven door middel van vele fraaie inzendingen is een belangrijke, zo niet de belangrijkste factor geweest om de tentoonstelling, waaraan tevens een slagersvakwed- strijd was verbonden, te doen slagen. Ondanks de concurrentie van de in ternationale slagersvaktentoonstelling in Utrecht, waren er in Schagen inzendin gen uit geheel Noord-Holland. Slagers uit Schagen, Den Helder, Alkmaar, Hoorn, Bergen, Krommenie, Beverwijk, Den Oever, kortom uit vrijwel geheel Noord-Holland, maakten voor deze ge legenheid hun mooiste sierstukken, eta lageschotels, fijne vleeswaren en worst soorten. Menig bezoeker zal wel eens het wa ter om ede tanden zijn gelopen, zo al thans verging het ons, bij het zien van de keurig opgemaakte hammen, ossen- tongen en andere onderdelen van koeien, paarden en ander vee, welke op de ta fels ten toon waren gespreid. Het is ons en vele bezoekers met ons, duidelijk geworden, dat het slagersvak zeer veelzijdig is. Men zou het niet verwachten, maar er zijn zelfs vele sla gers, die 'n zeer artistieke smaak heb ben. Met vet, dat met verschillende kleurstoffen was vermengd, had men met de zgn. stippeltechniek ware schil derijen gefabriceerd Buitengewoon lraai was de inzending van de heer P. G. Stipriaan te Barsingerhorn, die met vet en sprekende kleuren de Nederlands Hervormde kerk te Schagen had uitge beeld. Niet minder goed was het product van de heer C. J. J. Leibbrand. Deze Hel- derse slager had dezelfde kerk tot on derwerp gekozen. Het is 'n bouwwerk van spek. Ieder detail heeft de heer Leibbrand in zijn pronkstuk verwerkt en men vertelde ons, dat de kerk vol komen op schaal is gemaakt. Het gaat niet op alle inzendingen stuk voor stuk te bespreken In de eerste plaats zijn wij daar niet technisch ge noeg voor onderlegd en in de tweede plaats zou een dergelijke bespreking te veel plaatsruimte vergen. Wij moeten volstaan met op te merken, dat vele slagers uren lang gewerkt moeten heb ben om hun kunnen te demonstreren. Dat dit niet weinig is hebben de be zoekers van de slagersvaktentoonstel- l'Tig kunnen constateren Ongetwijfeld zal een en ander zeker hebben bijgedra gen tot meer begrip voor het slagersvak en de slagersvereniging „Ons Belang" verdiend dan ook zeker een woord van hulde voor haar loflijk initiatief. In ons blad van mogren hopen wij de verschillende prijswinnaars te kunnen publiceren. AchillesZwartemeer, zou zijn, telijk. zowel lichamelijk als gees- rechtshof zal deze zaak inderdaad wor den overwogen, zodra de nodige stuk- De mensen van vandaag zijn niet ken binnen zijn, goed uitgerust, zij leven tegen de Wat moeten wij van een dergelijke grens van hun kunnen en er is maar zaak zeggen? De algemene indruk is, weinig voor nodig om in hun- ver dat het geheel erg naïef aandoet. Ge moeide lichamen een geestelijke of steld, dat het hooggerechtshof de zaak lichamelijke afwijking te doen ont- in behandeling gaat nemen en het von- staan. nis in gunstige zin herziet of zelfs ver- Ik ben rr ervan bewust, dat we I nietigt, wat' is er dan mee bereikt? Dat nog steeds niet precies weten wat de smaad van de Joden weggewist slaap eigenlijk is, dat het slaapcen- wordt? trum in de hersenen nog slechts op I De gang van zaken bij de veroorde- een veronderstelling berust. Ik weet I ling van Christus leeft in deze tijd van dat er over slaap en slaoeloosheid nog het jaar heel sterk bij de Christenen, veel meer te zeggen is;> dat ieder mens Het is immers lijdenstijd. Wekenlang zijn eigen .sla-mtype" heeft, maar volgt de kerk in haar prediking Jezus d neemt niet weg, dat heel veel I op Zijn via dolorosa. Alle momenten uit mensen zich frisser, sterker en gezon- de lijdensgeschiedenis worden zorgvul- der zouden voelen wanneer zfj langer dig overwogen en belicht. Opnieuw sliepen dan zij nu doen. staat de gelovigen voor de «eert, wet mensen Jezus hebben aangedaan. De haat van de Joodse leidslieden tegen Christus behoeft weinig toelichting. Dat men hem wilde doden en dat het San hedrin uitsprak: „Hij is des doods schuldig", weet iedereen. En toch zal geen enkele prediker het in zijn hoofd halen om alleen de Joden voor het voetlicht te brengen. Want hij weet veel te goed dat wij ware Jezus in onze tijd ter dood veroordeeld van harte daar aan hadden meegewerkt. Een Christen belijdt immers, dat hij nog dagelijks doornen aanbrengt voor Je zus' kroon wanneer hij het kwade doet. Het is derhalve onjuist de Joden al leen verantwoordelijk te stellen voor het onschuldig sterven van Christus. Ons geloof verbiedt dat. Maar boven- die moet liet ook juridisch gezien on juist worden geacht. Want niet het Joodse volk, noch het Sanhedrin heeft Jezus ter dood ver oordeeld, maar de Romeinse rechter! Wij schreven al, dat het Sanhedrin Je zus' dood wenselijk achtte. Doch het was Pontius Pilatus, de Romeinse stad houder, die tenslotte het vonnis uit sprak. Daarom is men met een verzoek om herziening van het proces aan het ver keerde adres. De golnofebeüjdenia ven Nicéa, de apostolische geloofsbelijdenis en ook de Nederlandse geloofsbelijdenis, ver klaren met zoveel woorden, dat Chis- tus geleden heeft onder Pontius Pila tus. Dit is uitermate belangrijk. Want Christus werd veroordeeld door het Romeinse recht, de rechtsvorm die voor de beste in de wereld gold. Van dit recht heeft God Zich laten bedienen om Christus aan het kruis te nagelen. Het theatraal gebaar van Pilatus (die zijn handen in onschuld waste voor de ogen van de Joodse menigte, welke de verantwoordelijkheid voor de kruis dood wenste te dragen) doet daarvan niets af. Als ambtenaar van het Ro meinse rijk, als gezagsdrager sprak Pi latus zijn vonnis uit en dit is door de kerk van alle eeuwen goed begrepen Want nog elke Zondag klinkt de naam van Pontius Pilatus door de kerkge bouwen heen, zodra de geloofsbelijde nis wordt uitgesproken. Niet de hoge priester Kajafas niet het Sanhedrin, niet het Joodse volk worden genoemd, maar Pilatus, de hoogste wereldlijke autoriteit in het Palestina van Jezus' dagen. Uit dit alles blijkt wel, dat herzie ning van het proces tegen Christus door het hooggerechtshof niet kan geschie den. Ook een internationaal gerechts hof kan dat niet doen. Men bereikt er niets mee. De menselijke eer wordt niet gered en de mens zelf wordt evenmin K. DM JONG Een kleine indruk van de inzendin gen op de grote slagersvaktentoon stelling, welke gister en vandaag te Schagen is gehouden, georgani seerd door de slagersvereniging Ons Belang". De tentoonstelling viel een zeer grote belangstelling ten deel. (Foto Niestadt) II" Om het kampioenschap van Neder land: AGOWHeerenveen, BW SSV, VSV—NOAD. Promotie/degradatiewedstrijden. Pro motie tweede klasse, district 1: DWV Sparta, ZFCStormvogels. District 2: DFCDHC, RCHHW. District 3: Be QuickNEO, Gelria Labor. District 4: RBCTOP, HelmondDe Spechten. District 5: EmmenLSC. District 6: LongaBaronie DNL, De ValkChevremont. Promotie derde klasse: Zaandijk IW, ZilvermeeuwenHilversum, Scho tenBaarn, WADe Kennemers. Promotie vierde klasse: BKCSuc ces, RandersGrasshoppers, DVAV SLTO, DIOTIW, PurmersteijnOFC, DTS—DRC. Bekerwedstrijden. Groep A:- AFC JOS, UithoornLimmen. Groep E: WatervogelsWestfriezen, TexelAlcm. Victrix, Wieringerwaard Hollandia. Groep H: APGSWatergraafsmeer, WMHOPurmerend. Groep I: QSC—WE, CSV—De Spar taan. Groep J: HFC—TOG, Hillegom— Energia. Groep K: ZandvoortmeeuwenKin- heim, SloterdijkMeervogels. Groep L: DEMZW, St. Pancratius BPC. Groep O: GVO—WFC, RK AFC— WZ, BergenAndijk. Groep P: SchagenOSV, Ripperda DSS. Groep R: Always ForwardWestfri- sia. OudesluisZouaven, WWSt. George. Groep S: VitesseHalfweg, Meteoor Vliegende Vogels. Groep T: Ado '20—HRC, WD—RCZ, VroneTHB. Groep V: DJKBeverwijk, EHS De Germaan, Nieuwe NiedorpHelder. Atlantisch Pact en Onderwijzerssalarissen In de vergadering der Tweede Ka mer is gistermiddag aan de orde ge komen het voorstel van orde van de heer Gortzak (CPN) tot uitnodiging van de regering om onverwijld in een regeringsverklaring de nodige inlich tingen te verschaffen betreffende haar beleid inzake het Atlantisch Pact. Het verzoek van de heer Roosjen (AR) om verlof tot het richten van vragen aan de regering in verband met het verbreken van het overleg met de onderwijzersorganisaties met betrek king tot de herziening der onderwij zerssalarissen, werd ingewilligd. Uitbreiding Nat. Reserve Er wordt overwogen oni naast de te vormen infanterie-onderdelen van de Nationale Reserve in de naaste toe komst over te gaan tot het formeren van verschillende andere onderdelen Met name heeft men het oog op lucht doelartillerie, motordienst, parachu tisten-pontonniers, pioniers. verbin dingsdienst, vaartuigdienst, spoorweg dienst, luchtwachtdienst veldpost, pant- serdoelartillerie. wielrijders en cava lerie. DRUKKERSSTAKING IN WASHINGTON Te Washington zijn gisteren geen kranten verschenen als gevolg van een onverwachte drukkersstaking. De ra diostations wijzigden hun programma's om meer nieuwsuitzendingen te lnmnen (even. DE ENGELSE LEAGUE Gisteren werden de volgende league wedstrijden gespeeld: Eerste divisie: Huddersfield TownManchester Uni ted 21, LiverpoolWolverhampton Wanderers 00, Newcastle United Portsmouth 05. voor het tijdvak 10 t/m 23 April 1949. VOEDINGSMIDDELENKAARTEN 905 081 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees. 082 Vlees (A, B) 400 gram vlees. 083 Vlees (D) 100 gram vlees. 085 Alg. (A, B, D) 250 gr. boter, mar garine of vet. 086 Alg. (A, B) 250 gr. boter, mar garine of vet. 087 Alg. (A B) 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. 092 Alg. (B) 500 gr. boter, mar garine of vet. 094 Alg. (D) 125 gr. boter, mar garine of vet. 095 Alg. (D) 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas. TABAKSKAARTEN 903 73, 74 Tabak (QA) 2 rants, sigaretten of kerftabak. 75 Tabak (QC) 2 rants, sigaretten of kerftabak. BONKAARTEN BIJZ. ARBEID ENZ. ZA, ZB, ZC, ZD; ZE, MD, MF, MH 905 Geldig zijn de bonnen, gemerkt met de letter K. (De letters achter de bon nummers geven de kaarten aan, waar op de betreffende bonnen voorkomen). Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 8 April a.s. worden gebruikt. De niet-aangewezen bonnen 069. 070, 071, 073, 076, 077, 078 en 079 van de bonkaarten 903 en de bonnen 02, 05. 08 en 71 van de tabakskaart QA 903 kunnen worden vernietigd.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 7