3/4 EEUW PELS' WIJNHANDEL haarwerken Maison JON.KALKSMA c Stad m Omgeuwg- edwongen inwoning leidde tot moeilijkheden AGENDA P.O.A. n.v.^ Jaarvergadering „Ons Belang'' te Hensbroek Wie was de baas in de keuken ALKMAAR, TELEFOON 2585 Payglop Bergen Warmenhuizen Burgerlijke Stand Egmond aan Zee Eqmondbinnen Burgerlijke Stand Voor. de politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. v. d. Wall Bake, stond gisteren Mathilda Hendrika B. uit Ber gen terecht. Hendrika B. woonde in bij de wed. B. Dit gedwongen samenleven leidde echter tot moeilijkheden, die op 20 Februari hun hoogtepunt bereikten. De dames kregen verschil van mening over de vraag wie de baas in de keuken was. Hendrika pakte een afwasteiltje en gaf haar medebewoonster hiermee enige klappen op het hoofd, waardoor deze een bloedende wonde opliep. Tot baar verdediging voerde verd. giste ren aan, dat de weduwe B. haar eerst enige klappen met een lepel zou heb ben gegeven, waardoor zij een lichte hersenschudding zou hebben opgelopen. Dit verhaal vond echter niet veel ge loof bij de rechtbank. De officier, mr. J. C. V. Meischke, eiste tegen B. f 40 subs. 20 dagen. Rekening houdend met de financiële omstandigheden waarin zij verkeert, veroordeelde de politierechter haar tot f 25 subs. 15 dagen. AAN HET VERKEERDE ADRES Joseph van der G. uit Bergen ontving enige tijd geleden een brief van de be drijfsgroep voor metaalwaren, waarin stond dat er gunstig beschikt was op zijn aanvrage voor 450 kg staal. Het vreemde in deze zaak was, dat v. d. G. nooit een dergelijke aanvrage had in gediend, daar hij niets aan het staal had. Hij gaf daarom de brief aan een smid en zei, dat deze over het staal mocht beschikken. Achteraf bleek, dat de brief gericht was aan een naamge noot van verdachte, die in het plaatste Bergen in Limburg woont. Van der G„ die in staat van faillissement is, werd nu verduistering ten laste gelegd, daar hij de brief met de toewijzing niet zo maar had mogen weggeven. Mr. Meischke wees er in zijn requisitoir op, dat v. d. G. zich in verbinding had moe ten stellen met zijn curgtor, mr. van Hilten. Als hij dit gedaan had, zou er hoogst waarschijnlijk niets gebeurd zijn. De eis was f 40 subs. 20 dagen. Daar verdachte niet veel kan betalen, en een hoge boete ten nadele van de crediteu ren zou zijn, veroordeelde mr. v. d. Wall Bake hem tot f 25 subs. 15 dagen. EEN EERLIJKE VINDER Petrus Leonardus Z. uit Egmond aan Zee vond enige tijd geleden in de bus van Egmond naar Alkmaar een porte- monnaie, waarin zich ruim f 30 bleek te bevinden. Z. deed hiervan geen aan gifte, ook niet toen een van zijn vrien den hem er enige dagen later nogmaals op attent maakte. Van het geld kocht hij een paar nieuwe schoenen. Mr. Meischke eiste f 20 subs. 10 dagen en teruggave van de in beslag geno men schoenen, daar Z. het geld inmid dels aan de eigenaar, vd R., heeft te ruggegeven. De uitspraak was f 30 subs. 18 dagen. ONHANDIGE SCHARENSLIJPER Jacob Willem S. uit Oterleek kreeg enige tijd geleden bezoek van de scha renslijper K. die om werk verlegen was. S. stelde hem een mooie schaar ter hand, die prompt door de slijper werd stuk geslagen. Dit was S. te bar en hij wilde nu dat de man althans de helft van Se waarde zou terugbetalen. Toen de slijper hiertoe niet geneigd bleek te zijn greep S. een mestvork en gaf K. daarmee en klap in de zij, waardoor deze een gekneusde rib opliep. Achter af had S. medelijden met de onhandige slijper en hij gaf hem f 20, zodat deze ..zijn ziekte zou kunnen uitzingen". Als getuige-deskundige werd dr. Lourens gehoord, die destijds midden in de nacht voor het ongeval uit bed gebeld werd. Mr. v. d. Wall Bake veroordeelde S. conform de eis tot f 25 subs. 10 dagen. UITSPRAKEN Bernardus L. uit H.-Hugowaard werd op een avond in Februari aangehouden, toen hij een motorrijwiel bestuurde. Daar zijn achterlicht niet brandde, be sloot L. niet aan het bevel te voldoen en maar vlug door te rijden. Dit was niet erg verstandig van hem, daar de boete die hij nu zal moeten betalen heel wat hoger is dan voor een niet bran dend achterlichtje. De officier eiste f 75 subs. 25 dagen. L. werd bij verstek tot f 60 subs. 13 dagen veroordeeld. Ballonnetje maakte verre reis Begin April gaf het Kofa-magazijn alhier aan de kinderen reclameballon netjes cadeau. Een der kinderen heeft de ballon blijkbaar laten glippen en deze heeft een verre reis gemaakt. De heer Spruyt ontving namelijk een brief van de heer Friedrich Schulze uit Pinneberg (SleeswijkHolstein) een oude rentenier, die de ballon op 3 April 's morgens in zijn tuin heeft ge vonden. WAARSCHUWING. Per advertentie wordt door het be middelingskantoor „Snel", onder post busnummer 76, Alkmaar, bemiddeling aangeboden voor het verkrijgen van een som gelds op gemakkelijke wijze. Blijkens verkregen inlichtingen berust deze aanbieding op het zeer mislei dende „sneeuwbaT'-systeem. Aangezien hiermede het bemiddelingskantoor al leen eigen voordeel beoogt en geen enkele verplichting op zich neemt voor de betaling van de in het vooruitzicht gestelde som. wordt een ieder voor en aleer zich met het bemiddelingskan toor in verbinding te stellen, in over weging gegeven inlichtingen in te win nen bij de Commissie voor Woekerbe strijding van de Sociale Raad voor Alkmaar e.o., Langestraat 87, Alkmaar. Dirk K. uit Oudkarspel, die 8 Jan. te Schoorl een hoeveelheid zand Weg haalde en zich zo schuldig maakte aan stroperij, werd veroordeeld tot f 10 subs. 6 dagen. De eis was f 15 subs. 10 dagen. DE MIDDAGZITTING. Gistermiddag stond Klaas W. uitWar- menhuizen terecht. Politierechter was mr. J. N. Alblas. W. was ten laste gelegd, dat hij als caféhouder een z.g. fruitautomaat in zijn zaak had en derhalve opzettelijk gele genheid tot hazardspel gegeven had. W. was niet de eerste caféhouder die voor 'n dergelijke overtreding terecht stond. In de voorafgaande weken moesten reeds verscheidene van zijn collega's, hiervoor op het matje komen en steeds waren de vonnissen zo hoog, dat er van winst geen sprake meer kan geweest zijn. Tegen W. eiste de officier, mr. A. W. Holsteijn, gisteren f 200 subs. 30 da gen. De uitspraak was f 150 subs, één maand. WARMENHUIZEN, 1 April 29,100 kg rode kool 17,70—17,80; 900 kg Deense witte kool 12,90; 150 kg witlof: I 17 en II 12 zoals PRUIKEN, VLECHTEN enz. enz. worden op eigen atelier vervaardigd. Dameskapper Ged. Schoonheidsspecialiste HOOGSTRAAT 4 TELEF. 4453 iOntleend aan onze advertentierubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 3 uur; De rode schoentjes (tot 14 jaar onder geleidei; Victoria Theater, 8 uur: Vrouwen in de nacht, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Het vergeten bruidje (tot 14 jaar onder geleide).Sted. Museum, 1012, 25 en 79 uur: Tentoonstelling Bergense kunstenaars. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: De rode schoentjes (tot 14 jaar onder ge leide); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwen in de nacht, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Het vergeten bruidje (tot 14 jaar onder geleide). Sted. Museum; 1012, 25, 79 uur: Tentoofistelling Bergense kunst. I Oud genoeg om bewezen ie hebben, dat alleen kwaliteit een zaak in stand kan houden, jong genoeg, om de gewijzigde wensen van de nieuwe generatie tenvolle te kunnen bevredigen. Oude Jenever PEL Pels' ADVOCAAT Gestookte Citroen Samos (Eiland) Tarragona per Liter f 5.60 99 Fles 4.05 99 99 99 3.55 99 99 99 4.35 99 99 99 3.80 jaarvergadering Alg. Bond van Ambtenaren Gisterenavond hield de afdeling Alk maar van de Alg. Bond van Ambtena ren haar jaarvergadering in het ABB- gebouw aan de Koningsweg. De voor zitter, de heer W. vd Vall heette de 82 aanwezigen hartelijk welkom en gaf een overzicht van het landelijk aantal leden. Dit bedroeg op 1 Maart j„ 48843 en spr. hoopte, dat nog vóór 1 Juli a.s. het 50.000ste lid zou kunnen worden ingeschreven. De notulen van de vo rige jaarvergadering werden onveran derd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het hoofdbestuur inhoudende de me dedeling, dat via de Stichting van de Arbeid bij de Rijkssalariscommissie een voorstel is ingediend om het Rijkper- soneel dit jaar een vacantietoeslag toe te kennen van 2 pet. van het salaris. Het jaarverslag van de secre taris, welke functie de laatste maanden door de heer vd Vall werd waargeno men, werd, onder woorden van dank voor zijn onder moeilijke omstandig heden verrichte arbeid, goedgekeurd. Daaruit stippen wij aan, dat het le denaantal van de plaatselijke afdeling thans 585 bedraagt doch dat de hoop gewettigd is, dat dit zeer binnenkort de 600 zal hebben overschreden. De le den werd met nadruk verzocht hun nog ongeorganiseerde of in categorale groepen georganiseerde collega's op te wekken lid der afdeling te worden. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer G. H. de Vroome en diens re kening van inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 14671.54 met een voordelig saldo van f 678.86 werd even eens accoord bevonden. De door de kascommissie voorgesteld décharge werd met algemene stemmen verleend. In de drie bestaande bestuursvacatu- res werden bij acclamatie gekozen de heren J. Meyer (PTT). Euwe (WO) en D. Molenaar (Gem. Pers). De heer vd Vall had gemeend als voorzitter te moeten aftreden om de ze functie door een jongere kracht te laten vervullen. Spr. die meer dan 50 jaren in de vakbeweging heeft meege lopen was evenwel bereid zijn levens avond ook daaraan te wiiden en stelde zich als candidaat voor de functie van secretaris beschikbaar. Tot voorzitter werd bij acclamatie gekozen de heer F. Greve en tot se cretaris, de heer W. vd Vall. Al lid der kascommissie werd aan gewezen de heer F. Dekker. Bij de rondvraag werd besloten bij het hoofdbestuur stappen te onderne men om ook gemeente-ambtenaren bij het bereiken van hun 30-jarig dienst- jubileum 2 dagen verlof te doen verle nen. De kwestie van de standplaats aftrek zal in een speciale vergadering met een hoofdbestuurslid worden be sproken. Indien daarvoor bij de buiten leden voldoende belangstelling bestaat zal er voor hen een speciale bijeen komst worden belegd. Met een woord van dank voor de opkomst sloot de voorzitter hierna de vergadering. Alkmaarse ex-journalisten veroordeeld De Meervoudige Kamer sprak he denmorgen, bij monde van haar pre sident mr. Van Regteren Altena, de vonnissen uit tegen de drie verdach ten, aan wie de officier van Justitie, mr. Meischke, oplichting ten laste had gelegd ten nadele van een cx-politiek delinquent. Veertien dagen geleden had de offi cier tegen de ex-journalist George Wijnand Marie W. negen maanden gevangenisstraf geëist. De veroordeling luidde thans: 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De collega van W„ Theodorus Adri- anus Jacobus K„ werd vrijgesproken. Tegen deze verdachte was f 100 subs. 30 dagen geëist. De ex-distributieambtenaar Theodo rus Adrianus K„ tegen wie f 600 subs. 30 dagen was geëist, werd tot f 400 boete subs. 50 dagen hechtenis ver oordeeld. GESLAAGD. Voor de op 24 Maart en 9 April te 's-Gravenhage gehouden examens ter verkrijging van het diploma Belasting consulent slaagde onze stadgenoot, de heer J. P. L. Woldendorp. Charles Braibant over „De Franse geest" Als laatste spreker in dit seizoen kwam de heer Braibant met een lezing over Le Dra me de-la conscience? fran- gaise". Charles Braibant is zelf een bekend schrijver, en historicus. Bovendien is hij Directeur van de Franse Archieven. Spreker zei, dat hij 23 jaar geleden ook in ons land was, er enige tijd bleef en o.a. in zijn boek „Lumière bleue" over Nederland schreef, een land. dat en o.a. in zijn boek „Lalumière bleue') zal men tevergeefs zoeken, want d? uitgaven van dit boek zijn door dè Duitsers vernietigd. Vóór zijn vertrek naai1 Nedêrland heeft spreker in Parijs een Frans-Hol? landse tentoonstelling voarbereid en geopend. Het onderwerp van deze ten toonstelling is: „La Paix de Westpha- lie", speciaal ook de hereniging van Elzas en Frankrijk. Ook Nederland is vertegenwoordigd o.a. door het Ver drag opgemaakt in 1648 en „la tunique" van Grotius. Spreker kwam nu tot het eigenlijke onderwerp van zijn lezing, n.l. de strijd in de Franse geest tussen de univer sele en de nationale gedachte. In de Franse geschiedenis zijn na tuurlijk ups en downs. Tot de 13e eeuw was er een stijgende lijn van vooruit gang en ontwikkeling; in de 14de eeuw komt een crisis: 7-jarige oorlog, gods dienstoorlogen enz., maar telkens richt Frankrijk zich weer op. Na de dood van Lodewijk XIV is het land in een ellendig verval; onder Lo dewijk XV herstelt het zich. niet door toedoen van deze zwakke koning en niet op militair gebied, maar er is een algemene vooruitgang. Dan komen de revolutie en de oorlogen van Napoleon. De nederlaag van Waterloo was een ontgoocheling, een ineenstorting van de dromen van de 18de eeuw om in de gehele wereld de rechten van de mens te brengen. Het was niet alleen een materiële, maar ook, een morele terugslag. De universele stroming komt toch weer boven en leidt soms tot een verheerlijking van andere landen, die wij nu moeilijk kunnen begrijpen. Daar is b.v. de verheerlijking van Duitsland, van Pruisen nog wel. die begon met Mme de Staël en voortging met Hugo, Xavier de Barbier, Miche- let. De oorlog van '70 maakt daar een einde aan ,.1'esprit universel" trekt zich terug, wil geen dupe zijn, net als na Waterloo. Op het ogenblik zijn er veel letterkundigen in Frankrijk die belangstellen in de politiek en omge keerd veel politici, die ook schrijver zijn. Dat is o.a. een reden waarom er weinig romans verschijnen; de auteurs voelen zich te zeer aangetrokken door sociale problemen. Begin 19de eeuw zijn nog velen in Frankrijk geïnteresseerd door het denk beeld van algemene broederschap, o.a. de vader van spreker. Na '14'18 ver mindert dit „vous y croyez, vous a la Société des Nations"! zijn woorden van Clemenceau. Toch blijven deze twee richtlijnen (waardoor ook aarze ling ontstaat in de houding van Frank rijk); universalisme en nationalisme. Hiera dankte de vice-voorzitter, dr. Kamerbeek, spreker voor zijn boeiende voordracht. Willem van lependaal over „Onze Taal" Op de laatste lezing van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling in dit seizoen sprak gisteravond de bekende schrijver Willem van lependaal over „Taal, Volkstaal - en Volkshumor". Het was eigenlijk geen normale lezing, maar een lezing in conférence stijl, zoals de spreker het zelf noemde. Niet in een dorre opsomming van fei ten, maar in een aaneenschakeling van inslaande voorbeelden uit het da gelijks leven vol vrolijke noten, aie het publiek telkens in lachen deden uitbarsten, vertelde hij wat hij te zeg gen had en dat was niet weinig. Spr. wees er op, dat onder taal niet alleen moet worden verstaan het proza dat wij spreken, maar alle middelen waardoor wij ons uiten en onze ge voelens en gedachten aan de ons om ringende mensen mededelen. Tot de taal behoren dus de gebaren, het ogen- spel, de zang en de dans. Spr. toonde zelfs aan, dat onze gesproken taal hier uit moet zijn voortgekomen. De eigen lijke taal is volgens spr. niet die van de upper ten, maar de taal die door het volk gesproken wordt.... Het volk alleen heeft een levende taal en schept, vooral door de tragiek in z(]n bestaan, nieuwe taal. Deze i,ragiek, gepaard aan de pantsering tegen het noodlot, is ook de bron van de humor, want alle humor is terug te brengen tot tra giek. Wanneer wij lachen om moppen, dan analyseren we niet waarom wij lachen, maar denken we goed na, dan blijft er slechts een tragisch geval over. Daar het volk altijd in de meest tra gische omstandigheden verkeert, spruit uit het volk de echte humor voort. De Joden hebben naast de algemeen men selijke tragiek ook nog de tragiek van hun Jood zijn te dragen. Daardoor is het Joodse volksdeel ook het meest humoristische. Het is dan ook geen wonder, dat de humor in onze radio programma's na de uitmoording van het grootste deel van de Joden van zoveel minder gehalte is dan voor de oorlog. Dit en nog veel meer wist /.e heer van lependaal ons in zijn „conférence" te vertellen. Het publiek, dat intens meeleefde, dankte hem daarvoor met een hartelijk applaus. VIERKLEUREN POTLODEN met garantie. PRIMA VULPOTLODEN. Geslaagden der Rijkslandbouwwinterschoo! Alle cursisten, die deze winter de lessen aan de RijkslandSouwwinter- school te Alkmaar hebben gevolgd, zevenendertig in getal, hebben met goed gevolg de cursus doorlopen en zijn allen geslaagd. Hieronder volgen hun namen: •J. Aten te Wormerveer, A. Baan te Leiden, S. Bakhuijzen te Zaandam, C. van Beem te Middenmeer, P. M. van Beem te Middenmeer, C. Beemster te Hauwert, P. J. Blauw te Stompetoren, J. Boeder te Wognum, P. J. Borst te Wogmeer, Jb. L. van de Capelle te Beverwijk, J. Dekker te Burgerbrug, J. N. Hauwert te Wervershoof, W. Huij- gens te Bergen, J. Hoogschagen te Alk maar, C. Klaver te Sijbekarspel, B. Klok te Noord-Beemster, J. Kistema- ker te Beemster, P. J. Lammerschaag te Koedijk, A. J. Langedijk te Hoog woud, J. N. H. M. vd Liet te Heem stede, N. Mulder te Groet, A. Noome te Beemster, C. Posch te Westwoud, W. A. Spaans te Broek in Waterland, A. Stam te Westknollendam, B. Stapel te Sijbekarspel, J. F. Steenmetser te Heemstede, A. G. Schouten te Bergen, C. Schoen te Castricum, P. Vlam te Warmenhuizen, C. de Waal te Beem ster, G. Winkel te Oostwoud, P. C. Wisse te Warder, J. J. de Wit te Alk maar, K. Zwart te Wormerveer, D. J Snoek te Venhuizen, C. F, de Ruiter te Zaandam. HET NEDERLANDS HANDELS REGISTER Nieuwe inschrijving: Fa. Johan Klopper en Co, Warmenhuizen, Sta tionsstraat 15 c, drijver van handel in fokvee, paarden en schapen, meer in het bijzonder export van bovenge noemd vee. Venn. J P Beemsterboer en J Klopper. Opheffing: K Kramer, Langedijk, Noordscharwoude, Oosterstraat 63, comm. in pootaardappelen. Ontleend aan Het Nederlands Handelsregister. Dezer dagen vergaderde in café Kos- sen de tuinbouwvereniging „Ons Be lang" onder voorzitterschap van de heer K. Speets. Er werd op gewezen, dat het i.v.b. m. de heffing wenselijk is om ook lid te worden van „De Tuinbouw" te Ob- dam. Tevens werd aanbevolen om de spruitkool aan eigen veiling te bren gen. Nadrukkelijk werd de aandacht op de zetkoolregeling gevestigd, waar bij spruitkool niet aan de Z.O.-zijde van de Dorpsweg mag staan, doch uitsluitend aan de N.W.-zijde. Aan de mechanisatiecommissie voor de tuinbouw in West-Friesland werd wederom 10.subsidie verleend, evenals aan de Plantenziektenkundi- gen Dienst. Uit het verslag van de penning meester, de heer W. J. Leegwater, stipten we aan, dat de ontvangsten hebben bedragen ƒ13.373.42, w.o. ƒ691.— te vorderen; de uitgaven be liepen 12.421.82, alzo voordelig saldo 260.60. Het jaarverslag vermeldde om. dat het ledenaantal per ultimo '48 67 be droeg en dat er met de nieuwe sproei- machine klein 4000 snees gesproeid is. De afzet der stapelproducten was in het voorjaar goed tot zeer goed; dit kon niet gezegd worden van de herst- en winterproducten. De omzet liep van ƒ175.864.72 in '47 terug tot ƒ165.878.33 over '48, aldus een terug gang van ƒ9.986.39. De bestuursleden P. Kort en W. J. Leegwater werden herkozen. Besloten werd voor het bestellen van manden, zakken, kisten etc. een circulaire te verspreiden onder de le den. Volgens een berekening bleek, dat machinaal sproeien bij een deelname van 30 leden reeds evenveel kostte als het individueel sproeien. De heer Groet wenste aanschaffing van een centrale z.g. aardappelhut, voor welker inrichting mogelijk over heidssubsidie zou kunnen worden ver strekt. Bij de besprekingen stro-aankoop werd de voorkeur gegeven aan rogge- stro. Daar hier in kwantum moet wor den aangekocht, dient 'men via de vereniging te bestellen. Voor een bankgiro was nog weinig belangstelling. Het aantal leden, dat zich voor deze wijze van uitbetaling der gelden interesseerde, bleek slechts 5 te bedragen. De betaalmeester C. Gunder te H.- Hugowaard werd voor 1 jaar herbe noemd. Schipper S. Leegwater kreeg1 op zijn verzoek een verhoging van 38 op 40 ct. voor grof. De tarieven voor de an dere producten bleven ongewijzigd. De heer J. Volkers zou graag een verbe tering van de verzorging der embal lage zien. De heer S. Leegwater werd z.h st. herbenoemd. Bij de rondvraag bleek, dat grove zakken alleen op toewijzing verkrijg baar zijn, welke toewijzing niet ge makkelijk wordt verkregen. De heer G. Leegwater was niet te vreden over de uitvoering der uien- af ze tregeling.. De eigenaar zoek. De vrachtvaarder deelde mede, dat bij in de vorige afgelopen herfst enkele kisten spruitkool heeft geveild, waarvan de eigenaar nimmer is komen opdagen. De gelden staan nog ter beschikking. Expositie J. Terwey Bij Hopman exposeert de in Zwitser land wonende en werkende schilder J Terwey een aantal werken, waarvan het gehalte belangrijk afwijkt van de beloften welke deze kunst in jongere jaren inhiéld. Het abstracte van deze werken is slechts schijn. Er is maar zelden een poging om in kleur en vlak verdeling, zonder voorstelling, de idee weer te geven van hetgeen zich dan achter de reële wereld bevindt. Aan de ene kant poogt Terwey een religieuze voorstelling te wekken door een appèl aan glas-in-rood ramen en door tem pelzuilen, aan de andere kant geeft hij ornamentale versiering. Dit is allemaal toch wel erg cerebraal, en in de olie verfschilderijen nog weinig subtiel ge daan ook. De pastels zijn beter, en al roept m.i. ook hier het werk niets op dat ontroert, er is dan toch aesthetisch gevoel, een minder strakke en minder conventionele compositie, waarbij no. 20 zelfs een fijne kleurenzin toont. v. d. W. Burgerlijke stand Ondertrouwd; Pieter Felix (Bilt- hoven) en Cato Schut. Willem le Mair ('s-Gravenhage) en Willy Frieda Bui- zer. Gehuwd: Albertus Hovinga en Grietje Eezinga (Alkmaar) Overleden: Jannetje Sliggers, 42 jaar, echtg. van Cornelis Kokkes. Maartje Kasten, 72 jaar, wed. van Pie ter Koorn. SCHILDERIJEN AANGEKOCHT Ons bericht over aankoop van schil derijen door het Departement van O., K. en W. verdient enige correctie. De aankopen geschieden uit het ter be schikking van het departement staande fonds, gevormd door de verkoop van bijzondere postzegels. We vernemen voorts, dat thans uit dit fonds is aan gekocht werk van de Bergense schil ders Nico Berkhout en Henk van der Idsert. Geboren: Alphons, z. v. Martinus Goudsblom en Anna Takken. Willi- brordus Joseph Maria, z. v. J C Kem per en C Wit. Elisabeth Margaretha Maria, d. v. P Blokker en M C Dek ker. Margaretha Jacoba Maria, d. v. S. A. van Duin en A. Bleeker. Overleden: Geertruida Ligthart, oud 68 jaar, echtgenote van Pieter de Groot. Theodorus Goudsblom, oud 76 jaar. G e t r o u wd: Roelof Hooiveld en Cornelia P. C. van Buuren. Max Tak- kenberg en Klasina Grin. ONDERLINGE SCHAAKWEDSTRIJD De uitslagen van de onderlinge schaakwedstrijden zijn: le afdeling: H. Franse J. van Don 0—1; A. v. d. Berg— J. de Waal 01J. KoopmanJ. Zijp 01; A. HeereJ. van Don yy2A. Heere—A. v. d. Berg 1—0. 2e afde ling; N. KraakmanK. Groot 10; E. KonijnJ. Groen 01. De collecte on der de leden heeft ruim 35.opge bracht. Mede daardoor konden vijf nieuwe schaakklokken worden aange kocht. MET PASEN NIEUWE KOUSEN Prachtige sortering in vele soorten en prijsklassen, links en rechts De zaak voor kwaliteits artikelen Geboren: Wilhelmus Petrus Wil- helmina Maria, d. v. P. W. Lietfing en M. Apeldoorn. Leonardus Petrus Ma ria, d. v. J. A. Baart en I. C. M. Roo- zen. Isodorus Maria, z. v. X. H. Scholten en M. Chr. Eitjes. Joannes Hendrikus, z. v. A. J. Levering en KI Oldenburger Joseph Petrus Maria, z. v. A. J. Mooij en D. J. M. Kalb. Catharina Agatha Maria, d. v. J. Kool en J. Klaver. Ger- rit Jan, z. v. G. Rem en A. de Wit. Lambertus Jacoba Joseph, z. v. H. J. Kloes en J. W. Duineveld. Ondertrouwd: Hermanus de Boer' (Egmond aan Zee) en Anna de Waard. Gehuwd; Eduard Skotarczak en Jacoba Alijda Willemsen. Overleden: Maartje Mooij, oud 85 jaar, wed. van Engel Zwaan. Louisa van Duin, 43 jaar> Marijtje Wester, oud 82 jaap, weduwe van Simon Gouds blom. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: Cornelia Suhren van Hilversum. M. C. G. Melker van Ber gen NH. Jacob C. Grootjes van Alk maar. Nic. Roelofsen van Graft. Marg. W. Copier van Bergen NH. Vertrokken: Marg. M. Hopman naar Egmond aan Zee. M. C. G. Melker naar Voorschoten. Wed. M. Mulder- Delis naar Amsterdam. G. J. J. H. van Steenhoven naar Voorburg. SPORT Alcmaria verspeelde punt aan Texel Alcmaria heeft Zondag de eerste punt in de vóórronde voor de beker verspeeld. Het was de vierde klasser Texel die het presteerde de Alkmaar - ders met een gelijk spel naar huis te sturen. Met de rust hadden de Texe laars zelfs een 20 voorsprong. Daar Hollandia de volle winst behaalde is het mogelijk dat deze club met een gelijk aantal punten als Alcmaria deze voorronde kan beëindigen. Hollandia zal dan volgende week van Alcmaria moeten winnen. Wij nemen echter aan dat Alcmaria tweede Paasdag haar beste beentje zal voorzetten daar de Engelse gasten de reis naar Hoorn zullen meemaken. Zelfs een overwin ning van de Horinezen zal echter niet kunnen verhelpen dat Alcmaria de vóórronde als winnaar zal beëindigen daar hij een gelijk aantal punten het doelgemiddelde de doorslag zal geven. Alleen een 60 nederlaag zou voor Alcmaria funest zijn en dat is toch een veronderstelling die zelfs de grootste pessimist niet zal durven uitspreken. HUGO BOYS-NIEUWS. Hugo Boys heeft kans gezien haar zuidelijke plaatsgenoten SVW te ver slaan met 21 en is daardoor nog steeds ongeslagen in de Gouden Kruis- ronde. Het was een aardige wedstrijd met af en toe spannende momenten. Het tweede speelde tegen Duinranders 2 en wist een 72 overwinning te boe ken. Ook dit was een wedstrijd in de Gouden Kruis-ronde. Marktberichten ALKMAAR, 11 April (Exportveiling) Andijvie 51—55; spinazie (koud) 3917, (kas) 3341; worteltjes 1019; rabarber (koud) 18—45, (kas) 75; witlof: I 20—30 en II 10—16; rode kool 16—19,50; prei 7— 12; uien; afw. 1—3 en middel 56; knol- selderie *3,50*—7,50; radijs 6—13; selderie 13—18; sla 7—17; aardappelen 3—5 ALKMAAR, 11 April Aangevoerd vee: 45 vette koeien en 291 nuchtere kalveren; alle voor de Centrale NOORDERMARKTBOND, 12 April 16,000 kg rode kool 13—15,80; 10.600 kg gele kool 1214; 17,500 kg Deense witte kool 10—11,50; 2000 kg uien 2,90—4,22; 4500 kg Witlof: I 26—32, II 20—27 en III 16—22; 800 kg rabarber 14 LANGENDIJKER GROENTENVEILING, 12 April 25,000 kg rode kool 13—16,20; 15,000 kg gele kool 12—12.90; 34.000 kg witte kool 10; 4100 kg witlof: I 24—29 en II

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2