CITROEN AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Stad m Omgeving, Windhondenrennen opKoninginnedag Alkmaars pianist ziet de Franse radio Het programma op 30 April, 4 en 5 Mei De Ruitertjes weer terug Zeventig inbraken in één jaar Wij noteren niet alleen orders maar leveren ook! nrisM M. Rare toestanden in de studio's N.V.ALKMAAR5E WA5SE&I Contactavond van „De Band" Postduivenhouders bijeen Portret van de week Verdr. Oord 46, telef. 4572 IJmuiden Warmenhuizen Tn eendrachtige samenwerking,heb ben het Algemeen Oranjecomité, de Chr. Oranjevereniging en het Bevrij- dingscomité een aantrekkelijk pro gramma voor de a.s. feestdagen sa mengesteld, met als hoogtepunt de windhondenrennen op Zaterdagmiddag 80 April in het Gem. Sportpark. Koniginnedag wordt geopend met het luiden van de klokken om 8 uur. Om half negen maakt de Postharmo- nie een rondgang door de stad, om zich te half tien bij het Raadhuis op te stellen. Aldaar vindt een aubade plaats, waaraan de leerlingen van alle zesde klassen vein de lagere scholen o.l.v. Nico Akkerman zullen deelne men. In de-loop van de morgen zullen de in het garnizoen Alkmaar geleger de militairen een parade houden, waaraan o.m. een band uit Haarlem zal medewerken. Op het Waagplein vindt een concert plaats, waarna de militairen voor de autoriteiten zullen defileren. Om 10 uur worden in het Sportpark de finales van het school- voetbaltournooi gespeeld. Heiloo 1 speelt tegen HBS 2, Gymnasium 2 HBS 4 en HBS 5Ambachtsschool 6. Om 11.10 uur spelen de winnaars van ae competitie der 6e klassen der openbare scholen tegen de Willibror- dusschool. Op het Boys-terrein aan de Sportlaan wordt een estafette voor meisjes gehouden, gevolgd door de fi nale van de handbalwedstrijden van het voortgezet onderwijs. Windhondenrennen. Het middagprogramma concentreert zich in het Sportpark. De finale tus sen het R.K. Lyceum en HBS 1 opent het sportfestival en een wielerwedstrijd voor nieuwelingen gaat aan de hoofd schotel, de windhondenrennen vooraf. Talrijke honden zullen aan de start verschenen en ook van buiten Alk maar zijn reeds verschillende deel nemers ingeschreven. Het heren-elftal van AVA speelt een handbalwedstrijd tegen IJmond uit Velsen, terwijl in de pauze van deze match een wed strijd op transport- en bakfietsen in vakkleding het publiek menig vrolijk moment zal bezorgen. Deelnemers voor deze wedstrijd kunnen zich vóór 29 April opgeven bij de heer N. Bosch man, Zaadmarkt 42. Voor de win naars zijn aardige prijzen beschikbaar gesteld. Na afloop zal burgemeester Wytema de prijzen uitreiken. Het avondprogramma vangt om zes uur aan. De plaatselijke muziekkorp sen zullen dan op verschillende plaat sen in de stad concerteren. Overigens vindt het feest binnenshuis plaats. In het Wapen van Heemskerk komen de leden van de Chr. Oranjevereniging bijeen, terwijl in het Gulden Vlies het Alg. Oranjecomité feest viert. Beide bijeenkomsten zijn echter voor alle le den toegankelijk. In het Wapen van Heemskerk spreekt ds. Den Oudsten een feestrede uit. Het Chr. Gem koor o.l.v. Prangers J.-Holland en het Alkm. Klein Orkest zullen hun medewerking verlenen. Het programma vermeldt voorts de vertoning van vier films over het Koninklijk Huis. In het Gul den Vlies vraagt Roland Wagter de Kaas voor buitenlanders Gistermorgen hebben de ruitertjes op de Waagtoren hun glorieuze ren tree gemaakt en mochten zich ogen blikkelijk in de grote belangstelling van de aanwezige toeristen verheu gen, hetgeen andermaal bewees dat de ruitertjes tot een van de grootste bezienswaardigheden van de stad be horen. Er is van de voet van de Waag toren nog meer vreugdevol nieuws te melden. De kaasverkoop aan vreem delingen is weer toegestaan en de vreemde valuta's waartegen de kaas verkocht mag worden, zijn aanmerkelijk uitgebreid. Er mag in het komende seizoen kaas verkocht worden tegen elke valuta, welke door de Nederland se Banken wordt aanvaard. De prijzen van de kaas zijn verlaagd tot een basisprijs van twee dollar. Ook de beschuitjes met kaas zullen wederom verkrijgbaar zijn, zodat als het caril lon aan het eind van de volgende maand weer in de toren zal zijn aan gebracht, niets een succesvol seizoen meer in de weg staat. Wat onze voorouders schreven Wij lezen in de Alkmaarsche Courant van 16 April 1848 het volgende: De ondergeteekende neemt de vrijheid het geëerde publiek te berigten, dat hij als vorige jaren wederom gearriveerd is met een zeer aanzienlijk assortiment Dag en Avondbrillen en Lorignettea; voorts eene collectie Periscopische oog- of brillenglazen, van de schoonste vinding, dienende lot Condensatie der lichtstralen voor Concave Connexe en Biecon- nexe voor de Cataract; hij geeft volgens stijl eene doelmatige Bril, die voor het gezicht het meest geschikt is, waarover Hee- ren deskundigen getuigenis kun nen geven en is hij ten allen tijde bereid zich aan een onderzoek zijner glazen en van zijne kennis derzelve te onderwerpen. J. SMITS Staande met zijn kraam op de Oudegracht. aandacht. In een bont programma tre den op Herman en Pim Tholen. Elly Westermeier, Dick Harris met Roland Wagter als conferencier. Een bal m.m.v. van de Haarlemse band The Strino Serenaders zal Koninginnedag besluiten. Op 4 en 5 Mei. Aan de vooravond van de Bevrij dingsdag wordt bij het monument in de Harddraverslaan een krans gelegd. Het programma voor 5 Mei bestaat uit een concert in de Grote Kerk. Dit concert wordt uitgevoerd door het Mannenkoor Orpheus o.l.v. Joep Schreurs, de koorklassen van Nico Akkerman, P. Dalenberg, bas en de drie R.K. kerkkoren o.l.v. C. Hof, di rigent van het St. Laurentius Zang koor. Door de gemeentepolitie te Rozen- daal is een 26-jarige Amsterdammer aangehouden, die het gepresteerd heeft in één jaar tijds zeventig inbraken te plegen. Door een onderzoek van de Alkmaarse recherche is komen vast te staan, dat de man in de nacht van 20 Januari ook een bezoek aan Alkmaar heeft gebracht. Hij pleegde toen inbra ken in de vd Meystraat, de Clarissen- buurt en bij de heer P. aan de Gees- tersingel. Van laatstgenoemde stal hij een aantal zeer kostbare sieraden. Van al het gestolene is nu echter niets meer te achterhalen. De man is in het Huis van Bewaring te Breda ingesloten. Heropening eüectro- technisch bureau Hedenochtend werd in de Lange- straat het electro-technisch bureau Pedroli heropend. Er is in de tijd dat de winkel gesloten is geweest docr de architect en uitvoerder, de heer F H Ringers, zowel binnen als buiten heel wat veranderd. De naast het pand ge legen kapperszaak, die enige tijd ge leden uitbrandde, is bij de winkel ge trokken, zodat de zaak twee maal zo groot is geworden. Het eerste wat de bezoeker bij het binnentreden op valt, is de moderne verlichting. Er is een ruim gebruik gemaakt van ge wone- en indirecte verlichting, zodat de winkel, als alle lampen aan zijn, in een zee van licht baadt. Het effect wordt nog verhoogd, doordat het in terieur in een lichte tint is gehouden. Achter de toonbank is een kast met gekruiste vakken, waarin zich gloei lampen bevinden. Tegen de rechter muur is een standaard, waarop nikke len gebruiksvoorwerpen staan. Verder is er in de winkel een kerncollectie electrische artikelen. Deze zaak is een nieuwe parel in hel snoer van onze winkelstraat. (Ontleend aan onze advertentierubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Een koninkrijk voor een huis (tot 14 jaar onder geleide); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De zesdaagse (tot 14 jaar on der geleide); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Twintig jaar op wacht (tot 14 jaar onder geleide). Stedelijk Museum, 1012 en 25 uur: Tentoonstelling Bergense kunst. ZONDAG EERSTE PAASDAG Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Een koninkrijk voor een jiuis (tot 14 jaar onder geleide); Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De zesdaagse (lot 14 jaar onder geleide); Cinema Ameri cain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Twintig jaar op wacht (tot 14 jaar onder gelei de): Sted. Museum, 25 uur: Tentoon stelling Bergense kunst. Gulden Vlies, 8 uur: Heintje Davids, Wjlly Ver voort é.a. MAANDAG TWEEDE PAASDAG Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Een koninkrijk voor een huis (tot 14 jaar onder geleide); Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De zesdaagse (tot 14 jaar onder geleide); Cinema Ameri cain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Twintig jaar op wacht (tot 14 jaar onder gelei de); Sted. Museum, 25 uur: Tentoon stelling Bergense kunst. Gulden Vlies, 8 uur: Residentie-operette met „Geschichten aus dem Wienerwald". Sportpark, 2 30 uur: Sintelbaanraces. DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Een konink rijk voor een huis (tot 14 jaar onder ge leide); Victoria Theater, 8 uur De Zes daagse (tot 14 jaar onder geleide); Cinema Americain, 8 uur: Twintig jaar op wacht (tot 14 jaar onder geleide). Gulden Vlies, 8 uur: Zangklassen Joh. Kuiper met Eén dag Khalief. Sted. Museum, 1012, 25 en 79 u.: Tentoonstelling Bergense kunst. Bergen N.K Tel. 2456 TEN BATE DER TBC-BESTRIJDING Uitsluitend ten bate der tbc-bestrij- ding wordt Donderdagavond 8 uur in 't Wapen van Heemskerk geconcer teerd door de Accordeonver. Vita Nova te Alkmaar, Bergen's Accordeonver. en de Castricumsche Accordeonver. Zij die dit goede doel willen steunen kunnen daarvoor kaarten krijgen bij de dirigent Alb. van der Wolff, Lindelaan 119 en de heer Swart, Ritsevoort 15. Alkmaar telt onder zijn bevolking verscheidene uitstekende pianisten. Zoveel zelfs, dat het arbeidsterrein voor deze kunstenaars overbevolkt raakt,. Geen won der dan ook, dat meerdere van hen wegtrekken, om elders te trachten, in. hun bestaan te voorzien. Zo redeneerde ook de pianist Ger Visser, bij alle Alkmaar- ders welbekend. Visser trok naar het Zuiden van Frankrijk, om daar zijn geluk tc beproeven. Weliswaar begint het seizoen aan de Azuren kust ten einde te lopen, maar er valt voor iemand, die werken wil op dit gebied, toch nog wel een bestaan te vinden. Ger Visser trok eerst naar Lyon, daarna naar Nice en in beide steden werkte hjj voor de radio. Over zijn belevenissen in La douce France, over de indrukken, die hij daar opdeed en over de toestanden, die hij daar aantrof, publiceren wij onderstaande brief, die hij aan een zijner vrienden in Alkmaar zond. Mijn eerste reisdoel was Lyon, waar ik een week bleef voor mijn werk in „Ambassadeurs". Lyon maakte op mij de indruk van een- flinke fabrieksstad met veel fonteinen en veel regen. De stad is mooi gelegen aan de rivier maar naar Hollandse smaak tamelijk smerig. Alle straten zijn geplaveid met. kinderhoofdjes, waarover het verkeer van trolley-bussen, trams en auto's voortdavert. Er rijden gloednieuwe a„to's naast vehikels uit 1925. En het is een dwaas gezicht, een welgekleed heer zo'n brik van een kwart-eeuw geleden te zien aanzwengelen en dan gewapend met zijn slinger te zien in stappen. Je bent werkelijk verbaasd, dat het gedrocht na enig gesputter nog wegrijdt ook! Men ziet ook prachtige gebouwen naast afzichtelijke gedrochten van ar chitectuur. Eén ding hebben de hui zen achter alle gemeen, ze zijn alle overdekt met een grjjs-zwarte laag van de rook der fabrieken. Ik denk dat de huisschilders in Lyon een karig be staan hebben! „Ici radio Lyon!" Wanneer men dat in Holland uit de luidspreker hoort, wordt er niet verder bij nagedacht. Maar wanneer ik terug ben in Hol- lanc zal ik toch bij het horen van die woorden een glimlach niet kunnen on derdrukken. Tweemaal heb ik in Lyon voor de radio gewerkt en het gaat daar wel heel anders toe, dan in de in alle opzichten geperfectionneerde studio's van Hilversum. De „studio" lag boven in een oud gebouw en bestond uit een vrij grote ruimte met een smerige, houten vloer, bedekt met stukken karpet. „Streng verboden te roken" stond ergens op WESTERWEC TEL.2670 UITMUNTENDE WASBE HANDELING een bord, maar die woorden waren schier niet te lezen, want het vertrek stond blauw van de rook. De heren orkestmusici waren aan hun repetitie en wie de 'onberispelijke orde en netheid van de Hilversumse studio's kent, zouden de haren te berge rijzen. Plotseling een knipperend lampje. De omroeper begint een spraakwater val in een soort motorkoplamp te stor ten, struikelt bij het weglopen over en paar rumba-instrumenten, die daar door rommelend over de houten vloer rollen. De uitzending is begonnen. Tussen de nummers was er veel ap plaus en over en weer geschreeuw. Zo is radio-Lyon. Rommelig, smerig, maar buitengewoon gastvrij, gemoede lijk en typisch Frans. Na Lyon naar Nice aan de Cóte d' Azur. Een stralend blauwe hemel weerspiegelt zich in de Middellandse Zee aan de voet van de Promenade des Anglais. Het seizoen is feitelijk aan het aflopen, maar nog wemelt het hier van de prachtigste wagens en toiletten. „Le Palais de la Mediterranée", waar ik werk, ligt te blakeren in de zon. Het is inderdaad een paleis des vermaaks met een speelzaal, een groot theater, een nachtclub, een bar en een kolos van een dancing, doch ook hier doet de druk der tijden zich gevoelen. Des avonds is het in de vermakelijkheden niet druk (het leven is zeer duur) en veel gasten zitten des avonds in hun hotelkamer. De radio-studio van Nice is gevestigd in een bioscooptheater. Ergens in een klein donker hokje stond de verster ker-installatie opgesteld met ontzaglijk veel draden, die er zo maar los bij- hingen. Ook hier weer diezelfde non chalance bij de uitzending. Alleen in Parijs schijnt het goed georganiseerd te zijn. De publieke smaak vraagt steeds meer tango's, rumba's, samba's, paso-doble's enzovoorts. En men houdt angstvallig vast aan de Franse teksten, ook in de gezongen refreintjes van Amerikaanse nummers. Naar mijn ge voel vloekt dat erg, want de Ameri kaanse muziek komt toch voort uit een volk met een geheel andere mentaliteit. Doch de Fransen schijnt dat niet te hinderen. Zij spreken elk woord Engels met hun Franse accent uit en voelen zich er wel bij. En waarom ook niet? Een Fransman blijft toch een Frans man. Dinsdag a.s. zal in „Het Wapen van Heemskerk" een contactavond van de band NederlandIndonesië worden ge houden. Op deze avond zal de heer J. Groet uit Alkmaar, die onlangs gere patrieerd is, uit eigen ervaring vertel len over het leven van onze jongens in Indonesië. De toneelgroep RASA treedt die avond op met een revue „Roei met de riemen die je hebt". Er bestond maar matige belangstel ling voor de vergadering van de Alk maarse Concourscommissie-vergadering die gisteravond gehouden werd in café Haring aan de Oudegracht. Dit was jammer, omdat de leden daar nog een overzicht konden krijgen van hetgeen er door de Alkmaarse Concourscom missie was gepresteerd in het afgelo pen seizoen en wat er alzo voor plan nen gemaakt zijn voor het seizoen dat voor de deur staat. Uit de mededelingen bleek o.a., dat er verschillende moei lijkheden waren ontstaan met het ver zenden der duiven, omdat de Ned. Spoorwegen slechts op enkele stations een spoorwagen kan stationneren voor het inladen van duiven. Besloten werd, dat de Alkmaarse Concourscom missie de gedupeerde verenigingen te gemoet zal komen in de vrachtprijzen die dergelijke verenigingen moeten be talen om hun duiven in Alkmaar te krijgen. Verder bleek, dat alle leden een abonnement hebben genomen via hun vereniging op het nieuwe post- duivenorgaan. Besloten werd, dat vóór Zondag 24 April twee derbyringen moeten worden opgegeven aan de sec retarissen cler verenigingen met een inleg van 25 cent per ring, waarvoor derbyvluchten zullen worden gehouden met de jonge duivenvluchten. Eveneens zal dit geschieden met het aantonen van twee ringnummers, waaraan zelfs het aangetoonde kampioenschap voor jonge duiven is verbonden. Ook dit jaar zal er wederom een t.b.c.-concours worden georganiseerd, zoals dit reeds geschiedde in het seizoen 1947. Een commissie, bestaande uit de heren H. Pel, voorzitter; J. M. Schipper, secre taris, en G. P. Hartland, penningmees ter, zal daarvoor contact opnemen met de resp. autoriteiten, opdat deze post- duivenvlucht, die vastgesteld is op de laatste z.g. africhtingsvlucht met jonge duiven, een flink batig saldo voor de t.b.c.-bestrijding moge opbrengen. Verder bleek, dat verschillende ge vallen bekend zijn van ongelukken, veroorzaakt door antennedraden. Deze gevallen moeten echter aan de resp. verenigingssecretarissen worden opge geven, waardoor de betreffende auto riteiten een overzicht krijgen van de moeilijkheden die deze draden veroor zaken. Verzocht zal worden deze an tennedraden van kurk te laten voor zien. Het verslag van de kascommissiz werd uitgebracht door de heer C. Ra- beling en met een applaus onder streept. Uit alles bleek dat de Alkmaar se Concourscommissie eèn gunstig jaar achter de rug heeft. Morgen wordt de eerste africhtings vlucht voor oude duiven gehouden, waarin reeds „gespeeld" wordt door enkele plaatselijke verenigingen. Zijn de prijzen als regel geld- of luxe-prij zen, morgen is dit anders. Geheel in de trant van het paasfeest zijn de prij zen ditmaal kippeneieren. Morgen wacht menig postduivenhouder weer vol belangstelling op zijn duif of doffer! Zilveren zakenjubileum Woensdag 20 April telt de Laat, Alk maars tweede winkelstraat, een jubi laris onder zijn bewoners. Op die dag namelijk herdenkt de heer J A de Ruy- ter, de eigenaar van het bekende café ,.De Tijd", op de Laat 179, recht tegen- Gver de Dommicuskerk, de dag waar op hij zich daar vóór vijfentwintig jaar vestigde. Oorspronkelijk was het café „De Tijd" een verlofzaak, doch veertien jaar later kreeg de heer De Ruyter ook vergunning en sindsdien is hij de enige vergunninghouder op de Laat gebleven. De heer De Ruyter, die in de hele pjovincie bekend staat om z'n beste koffie en prima borrel, mag dan van nature al zwart kijken, zijn cliëntele en zijn vrienden weten, dat hij voor iedereen klaar staat. De jubilaris weet niet, waarop hij trotser moet zijn, op het feit, dat hij in die hele kwart eeuw nooit een be keuring heeft gehad, of op zijn echt genote, die hem met grote kennis van zaken en een niet te stuiten voortva rendheid ter zijde staat. Ongetwijfeld zullen velen van de gelegenheid gebruik maken, op de Woensdag te houden receptie, het echt paar De Ruyter geluk te wensen met het zilveren jubileum van café „De Tijd". Opening dierenasyl Hedenochtend nam de heer Daatse- laar, gediplomeerd kynologisch be- voepstrimmer en handelaar, officieel zijn dierenasyl, het eerste in Alkmaar, in gebruik. In dit asyl kunnen katten en honden, waarvan de bazen en bazin nen met vacantie zijn of die om een an dere reden het dier korte tijd kwijt willen, worden ondergebracht. Het valt nog niet mee over voldoende ruimte te beschikken en daarom moest de heer Daatselaar zijn toevlucht nemen tot een oude koestal aan het Fnidsen Het kostte uiteraard heel wdt tijd voor de verbouwing zo ver was, dat het ge bouwtje geschikt was voor zijn nieuwe bewoners. Beneden zijn nu tien afge scheiden hondenhokken, waarvan Je grootte 1.20 m. bij 3 meter is. Op de bovenverdieping zijn negen hokken van 1.30 m. bij 1.30 m., die voor kattpn bestemd zijn. Het tehuis is gereed en het wachten is nu slechts op de eerste logé'j. DE HEER HERMAN CAARLS professor Caki Om nu te zeggen dat wij ons tij dens het bezoek aan de heer Her man Caarls op ons gemak voelden neen. Zegt u nu zelf. Je zit daar met zijn drieën, de fotograaf, pro fessor Caki en uw verslaggever op een kamer vol mysterieuze dozen, stangen en hoge hoeden, waaruit ieder ogenblik konijnen en ander vee te verwachten is. Je krijgt een kleine privé-voorstelling met enke le nieuwe experimenten van pro fessor Caki en je ziet kaarten op onnaspeurlijke wijze verdwijnen en doekjes te voorschijn komen van plaatsen waar geen doekjes kun nen zitten. Caki betaalt je een tientje, dat hij je niet schuldig is, - maar dat je toch ook heus niet in handen krijgt en de fotograaf krijgt een hamer naar zijn hoofd geslingerd. De fotograaf denkt al aan ziekenhuizen en jodiumlucht- jes om daarna met open mond en verdwaasde ogen te constateren dat die hamer slechts vijf gram weegt. Nee, rustig voelden wij ons allesbehalve. Later werd het wat A belei*»Dat was toen mevrouw Caarls meedeelde dat de thee klaar was en in een kamer zonder mysterieuze voorwerpen hetgesprek werd voort gezet. De toverdingen kwamen niet meer ter tafel en wij kregen het over de tijd dat Caki successen als zwemmer boekte. Evenals vele Alkmaarders leerde Caki zwemmen aan het Zeglis bij Punt en Van Diepen. Hij leerde het goed, zo goed zelfs, dat hij lange tijd tot de beste lange-afstandzwem mers van Nederland behoorde. DAW heeft bovendien een kleine twintig jaar van zijn kwaliteiten als waterpolospeler kunnen genieten. In die tijd moest je hem als tegenstander in het water in de gaten houden. Eén voor deel was er. Zijn omvang maake dat niet moeilijk. In 1939 werd Caki beroepsgoochelaar. Door heel Nederland heeft hij zich in tien jaar tijds een uitstekende naam verworven en de liefde voor zijn vak is in die jaren toegenomen. Kindervoorstellingen hebben zijn bijzondere interesse. „Ik vind het steeds weer prettig voor kinderen te mogen werken", zei pro fessor Caki. En wij zijn er van overtuigd dat de kinderen het minstens even prettig vinden als professor Caki die het land der mysterieën voor hen opent. HARMONIE-THEATER Een koninkrijk voor een huis Een Hollandse film, die uitstekend voldeed en een probleem behandelt, dat momenteel wel, om maar eens de geijkte term te gebruiken, in het mid delpunt der belangstelling staat: n.l. de inwoning. En als Heintje Blom, de marktkoopvrouw dan met haar dochter een deel van een woning in de Apol- lolaan krijgt toegewezen in dat deftige huis en bij de verwaande mevr. haar intrek neemt, waarbij ook Heintjes broer niet ontbreekt, kan men zich voorstellen tot welke komische tafere len dat alles aanleiding geeft. Verder maken de liefde van de deftige zoon voor Heintjes dochter en de valse tex tielpunten-affaire het geheel nog wat gecompliceerder, maar het „happy end" wordt toch gevonden. Tal van aardige scènes, waarom hartelijk is ge lachen, hebben de bezoekers een zeer amusante avond bezorgd. En dan een Hollandse film waarin onze taal ge sproken wordt door bekende Hollandse artisten is toch wel weer eens aange naam. Heintje Davids was zeer goed op dreef, Matthieu van Eysden als de gemoedelijke heer des huizes in de Apollolaan, speelde heel natuurlijk. Johan Kaart als de broer was in zijn element, terwijl het jonge paar aller aardigst vertolkt werd door Annie van Duyn en Rob de Vries. De muzikale begeleiding was af en toe wat hard. Diverse kleinere rollen werden over het geheel aardig getypeerd. Het voorprogramma brachten een paar goede journaals met in 't Holl. Nieuws enige geslaagde opnamen van de uitvoering van de Mattheus Pas sion en van de reis per vliegmachine van de KLM over Mauritius naar In donesië. Zeer interessant. Donald Duck zorgde voor de vrolijkheid in een tekenfilm. Er staal een juweel van een slaapkamer geëtaleerd ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN Op 17 April zal de Zondagsdienst vcor huisartsen worden waargenomen door Dr. .Degenaar en Dr. Koppejan. Op 18 April (2e Paasdag) door dokter Bartstra (waarnemer) en dokter Lou- rens. OPENSTELLING APOTHEKEN Zondag 17 April en Maandag 18 April zal de apotheek van mevr. Wed Wanna, Mient 11, voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst ge houden. GESLAAGD. De heer J. Eldermans te Alkmaar slaagde voor het eindexamen der Mid delbare Landbouwschool te Groningen. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 16 April. 3700 kg rode kool f 13—f 13.70; 1500 kg ivitte kool f 10f 11; 2500 kg bieten II f 4.50; 3000 kg Bevelanders f 4.50f 4.70; 3700 kg Witlof I f 24—f 27, II f 19—f 20 en III f 11—f 15. ALKMAAR 16 April (Exportveilinj;! Andijvie 58—60; spinazie. 22—36; worteltjes 10—19; rabarber )kas) 65, koude grond 17 —35; rode kooi 14 50 -19,50. gele kool 9—13,50; prei 9—12; uien, afw 1—3.8»; bieten C—7,50; witlof: I 15—24 en II 10—13; radijs 822; selderie 313; selie 6,50— 12,50; sla 8—23; aardbeien 2,507,71 p st, aardappelen 3,50—5,50 WARMENHUIZEN 15 April 1370 ka witlof: I 19—30, II 13-20 en III 10 CINEMA AMERICAIN Twintig jaar op wacht Twintig jaar op wacht staan is geen kleinigheid, doch voor Stan Laurel is niets te gek. Het verhaal begint in 1917. Stan kreeg opdracht in een loopgraaf achter te blijven tot 'hij afgelost zou worden. De nieuwe wacht kwam niet, doch dit was voor de plichtgetrouwe soldaat geen reden zijn post te verlaten. Eerst twintig jaar later werd hij ont dekt, toen hij het vuur opende op een overvliegend vliegtuig. Stan werd over gebracht naar een inrichting voor mi litairen en daar was het dat zijn vriend Ollie, die inmiddels gelukkig getrouwd was, hem terug vond. Het is te begrij pen dat, als deze twee wapenbroeders elkaar terugvinden, het hek van de dam is. Ollie nodigt zijn vriend uit mee naar huis te gaan, hetgeen prompt een echtscheiding tot gevolg heeft. Dan trekken de twee gezworen kameraden de wijde wereld in en beleven het ene avontuur na het andere. Op onnavolg baar komische wijze slaan zij zich door de lastigste situaties heen, hierbij ge steund, zij het dan achter de schermen, door de knappe regie van Blystone. Wat betreft deze film kunnen wij kort zijn: de namen Stan Laurel en Oliver Hardy zeggen genoeg. Het enige, dat wij er aan kunnen toevoegen is, dat het tweetal weer uitstekend op dreef is. Vooraf worden naast het wereld nieuws een tekenfilmpje en een film over het leven van de zeehonden in de Beringzee vertoond. VICTORIA-THEATER De Zesdaagse Een diepe greep in de oude doos bracht deze week voor Victoria Joe E. Brown in de Zesdaagse! We zien Joe niet in zijn nieuwste creatie 15 jaar geleden draaide deze film al in Nederland en het is haar aan te zien. Deze Zesdaagse is het equivalent van alle andere Joe Browns Luidkeels gillend dart hij 6 dagen lang de wielerbaan rond. om na allerlei sen saties als valpartijen, chloroformdoe- ken, brekende kettingen, zegevierend uit het strijdperk te treden. Als altijd is ook hier weer de vrouw een conditio sine qua non om hem tot dergelijke malle demonstraties aan te zetten. Degenen die Joe's hardhandige avon turen kunnen waarderen verzuimen niet deze film te bezoeken. Binnen- en buitenlands nieuws, een filmpje met gedresseerde honden en enige tekenfilms vormen 'een smake lijke hors d'oeuvre voor de Zesdaagse. Predikbeurten VOOR ZONDAG 17 APRIL (EERSTE PAASDAG) ALKMAAR. Kapelkerk, nam. 5 uur ds. Den Oudsten: 7 uur jeugddienst. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. Appel. N.NIEDORP, doopsgez. gem., 10 uur dienst mmv. kerkkoor. VOOR MAANDAG 18 APRIL (TWEEDE PAASDAG) N. NIEDORP, herv. gem., 10 uur ds. Appel. VISSERIJ-BESOMMINGEN. Aanvoer: 540 kisten kabeljauw, 100 schol, 100 schar, 20 bot en 10 fijnvis. Besommingen QG 405, f 2060; IJm. 226, f 160, IJm, 241, f 285. BLOEMBOLLENDAG TE LIMMEN. Zaterdag 24 April vindt te Limmen uitgaande van de vereniging „Neversie" de jaarlijkse bloembollendag plaats waaraan verbonden een bezoek aan de „Hortus Bulborum".* GESLAAGD. Aan de landbouwhogeschool te Wa- geningen is geslaagd voor het candi- daats-examen Nederlandse landbouw onze plaatsgenoot, de heer N. Mole naar.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2