- lijsten! Electromotor ZAADNOORDIJK ;en Kwart eeuvJ op de bres voor Bergens Volksgezondheid Di Boys gaan met zijn aisen naar de Zaan Gymnastiekvereniging U.D.I. 40 jaar Koopt bij onze adverteerders!! iRiCAIN wacht :ater izen Keurmeester De Groot gehuldigd Beemster patste N De conferentie te Batavia Begin de dag met iVOROI Randers speelt voor de laatste kans St. Pancras Belangrijke wijziging in politie-verordening Jubileumviering te Hensbroek- Obdam Nieuwe Niedorp The Strino Serenaders Firma Gebr. De Vries I wij ons tij heer Her- ,ak voelden Je zit daar >graaf, pro- aggever op ;uze dozen, :n, waaruit i en ander i krijgt een met enke- van pro- kaarten op rdwijnen en ramen van ekjes kun- ilt je een schuldig is, eus niet in fotograaf zijn hoofd f denkt al idiumlucht- i mond en constateren vijf gram !en wij ons d het wat aar was en 'erd voort- n het over lkmaarders Hij leerde tandzwem- ae twintig In die tijd Eén voor- werd Caki ar tijds een die jaren eresse. „Ik zei pro- ït minstens ■ieën voor staan is geen jtan Laurel is aegint in 1917. een loopgraaf afgelost zou it kwam niet, lichtgetrouwe st te verlaten, werd hij ont- pende op een in werd over- ing voor mi- at zijn vriend kig getrouwd is te begrij- rapenbroeders hek van de riend uit mee prompt een heeft. Dan ;n kameraden ileven het ene Op onnavolg- t zij zich door ;n, hierbij ge- de schermen, i Blystone. innen wij kort rel en Oliver it enige, dat >gen is, dat d op dreef is. het wereld en een film ihonden in de ;se oude doos ictoria Joe E. ijn nieuwste draaide deze het is haar lagse is het Joe Browns 6 dagen lang a allerlei sen- hloroformdoe- zegevierend en. Als altijd een conditio it dergelijke e zetten, landige avon- n verzuimen ;n. nieuws, een honden en 'een smake- de Zesdaagse. en APRIL )AG) nam. 5 uur eugddienst. r, ds. Appel, gem., 10 uur 8 APRIL DAG) m., 10 uur ds. 1 INGEN. abeljauw, 100 >n 10 fijnvis. >060; IJm. 226, CE LIMMEN. It te Limmen ng „Neversie" endag plaats bezoek aan de ;hool te Wa- r het eandi- se landbouw 2r N. Mole- 15 April 1924 kwam de heer G. de Groot naar Bergen als keurmeester bü het Gemeentelijk Slachthuis. 15 April 3949 had hij 25 jaren gewaakt voor de gezondheid van talloos velen, had hij de bewoners van Bergen, Schoor!, Koedijk en IVarmenhuizen een kwart eeuw beschermd tegen de gevaren, die het nuttigen van ondeugdelijk vlees cp! evert. Up deze dag wapperde de driekleur vrolijk van het Gemeente lijk Slachthuis en kwamen autoriteiten en belangstellenden in groten getale de jubilaris de hand drukken en over stelpen met waarderende woorden en zichtbare blijken van waardering. Aanwezig waren onder meer de he- hen G. v. Slingerland, wethouder en loco-burgemeester van Alkmaar, mr. leesberg, wethouder van het slacht huis te Alkmaar, de hoofdboekhouder, de administrateur, de keyrmeester, het personeel van het slachthuis te Alk maar, dr. Huygens, burgemeester van Bergen, de heren Brak, wethouder. De Vries, gemeentesecretaris, de heren Swaag en Onrust, leden van de com missie voor het slachthuis en vele slagers. Verschillende sprekers voerden het woord. Mer. Leesberg opende de rij. Hij wees op het zonderlinge gebeuren, dat het gemeenteestuur van Alkmaar naar Bergen kwam om één van zijn eigen amtenaren te huldigen. De si tuatie is minder gecompliceerd, dan men op het cerse gezicht zou menen: toen de gemeente in zake de vlees keuring een taak kregen en Bergen voor de keus werd gesteld zich aan te sluiten bij Alkmaar of zelfstandig te blijven, gaf Bergen de vorkeur aan het laatste, maar Alkmaar zou zorgen voor de keuring. 15 April 1924 werd de lieer De Groot door Alkmaar benoemd tot keurmeester, waarna deze naar Eergen vertrok en zich nu op en top Bergenaar voelt. De wijze, waarop de heer De Groot in deze 25 jaren heeft gewaakt voor de volksgezondheid, al dus mr. Leesberg, stemde steeds tot hoge tevredenheid. Spreker eindigde met de jubilaris geluk te wensen en de hoop uit te spreken, dat hij nog ja ren lang op dezelfde wijze zou mogen voortgaan. Als herinnering werd de jubilaris een fraaie bronzen medaille van de gemeente Alkmaar aangeboden. De burgemeester spreekt Burgemeester dr. Huygens huldigde de jubilaris namens Bergen. Spreker wees er op ,dat Bergen zich mag ver heugen in een zeer goed verzorgd slachthuis, dat naar hij hoopte nog vele jaren onder leiding van de heer De Groot zou werken tot heil van Bergen. Spreker liet zijn waarderende woorden vergezeld gaan van een en veloppe met inhoud. Eerste verjaardag van Europese economische samenwerking Ter gelegenheid van de eerste ver jaardag der ondertekening van de con ventie van Europese samenwerking heeft de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker, telegrammen verzonden aan minister Spaak, voorzitter van de Raad, de se cretaris-generaal Marjolin en Harriman In deze telegrammen geeft Nederland de verzekering van de grote waarde die de Nederlandse regering aan het werk van de GEEC hecht. De minister hoopt van harte, dat het de organisa tie van Europese economische samen werking mogelijk zal zijn in het ko mende jaar haar zo vruchtbare werk voort te zetten dat onmisbaar is voor het economische herstel van West- Europa en de totstandkoming van de economische Europese samenwerking. Vijftien Franse spelers De Franse voetbalbond maakte be kend dat voor de wedstrijden tegen Ne derland op 23 April te Rotterdam en tegen Schotland op 27 April- te Glas gow 15 spelers zijn uitgenodigd de reis naar Nederland en Schotland mede te maken. De definitieve samenstelling van het elftal zal pas enkele dagen voor de betreffende wedstrijd worden bekend gemaakt. De volgende spelers zijn aangewezen: Doel. Vignal RC Paris, achter: Marche Reims en Salva RC Paris, midden: Jonquet Reims, Mindonnet Nice, Cuis- sard St. Etienne, Hon Stade Francais en Prouff Reims, voor: Gabet Racing Pi ris, Baratte Rijssel, Favre Stade Erangais, Baillot Metz, Batteux Reims, Flamion Reims en P. Sinibaldo Reims. Ontploffing in kolenmijn De onder Sowjet-contröle staande radio-omroep van Berlijn heeft mede gedeeld, dat bij een ontploffing in het kolengebied van Mansfeld in Saksen verschillende personen om het leven z>jn gekomen. De Duitse economische commissie in de Sowjët-zone heeft een onderzoek gelast. Drie Tsjechen uitgeweken Drie Tsjechoslowaken hebben Dins- 6en ccnmotorig vliegtuig bij kaanlV°m Wo,d Beieren (Ameri- «et vliegtuig had "°°dIandi?lg ge™aakt VaincL-,, toestemming om van bestuurd Eraag te vliegen en werd oorloe hii?00r Karl Bederf tijdens de re passaèiero bij de RAF. De ande en ziin vrnn waXe" een zekere Perum wekenen. betreft hier uitge" srim?j?dwlbare meisjes school te bergen n.-h. mer^rvfrir1-120^11331, de in dit num" Mridelh/ °™end.e advertentie van de Middelbare Meisjesschool te Bergen, ff®3"" wordt bekend gemaakt, dat de nlaatc unlVan nieuwe leerlingen kan ?'aats ha,bben bij de directeur en di rectrice der school, waar tevens een vnnr^lf' Pr°2ramma's en lijst van voorrechten, verbonden aan het eind diploma, verkrijgbaar zijn. De heer Voorthuysen, directeur van het slachthuis te Alkmaar, oud-leer meester van de heer De Groot, hul digde vervolgens zijn „stuurman", die de kunst had verstaan steeds tussen de klippen door te zeilen. Aan zijn stuurmanskunst was het te danken, dat botsingen, aanvaringen, waren uit gebleven, hij had een sfeer van ver trouwen weten te scheppen tussen de Keuringsdienst en de slagers, die na tuurlijk een deel van hun vrijheid moesten opofferen. De heer Maasen, slager, sprak na mens zijn collega's waarderende woor den. Nooit werd tevergeefs een be roep gedaan op de heer De Groot en ook in zjjn vrije tijd hielp hij gaarne, ais dit nodig was. De verhouding tus sen ambtenaar en zakenman was hier voorbeeldig. De heer Frielink, keurmeester te Alkmaar, bood namens het personeel van het slachthuis te Alkmaar een fraai bloemstuk aan en de heer Jon ker, die 19 jaar met de jubilaris had samengewerkt, volgde dit voorbeeld. De heer Jb. Swaag, lid van de com missie voor het slachthuis, sprak bij afwezigheid van de wethouder, waar derende woorden. Spreker memoreer de nog hoe zich hier in 1920 midden in het seizoen een geval van vlees vergiftiging had voorgedaan, wat heel wat onrust veroorzaakte en de bewo ners de ogen opende voor het grote nut van een keuringsdienst. Nu draait alles tot ieders voldoening. Laatste spreker was de heer W. de Vries, ge meentesecretaris, die jaren lang als se cretaris van de slachthuiscommissie met de heer De Groot had samenge werkt en daaraan prettige herinne ringen bewaarde. De jubilaris zei ten slotte allen har telijk dank voor hun waarderende woorden en goede wensen en de vele zichtbare blijken van waardering. Spreker hoopte, dat spoedig weer de cude drukte zou terugkeren, al was 60 varkens of 23 runderen op één dag, zoals wel was voorgekomen, wel een beetje te veel van het goede. De voor de heer en mevrouw De Groot onvergetelijke morgen werd besloten met een poosje gezellig na- babbelen. Een paalmijn is geen kievitsei! Een dezer dagen werd door twee jongetjes van 8 jaar in een weiland in de Bergermeer een paalmijn gevonden, uit de tijd toen de polder zo'n soort mastbos was. De Mijnen Opruimings Dienst wil deze zeer gevaarlijke explosieven niet eens vervoeren en vernietigt ze altijd ter plaatse. De jongetjes nu hadden wel eens ge hoord, dat munitie 'bij de politie moet worden aangegeven en dies sprongen zij met de paalmijn, als ware het een kievitsei, over sloten heen met een polsstok en togen naar het politiebu reaualwaar een geducht standje de beloning was! Dit voorval moge voor ouders nog weer eens een waarschuwing zijn: Drukt uw kind even op het hart, dat zij munitie toch vooral laten liggen. Een kennisgeving aan de politie is 't enige, wat mag. Prachtig geslaagde bonte avond van K.J.V.O. De Kennemer Jeugdgroep van Onthou ders trad Donderdagavond in „De Rus tende Jager" voor een volle zaai op met een bont programma Ten einde ook een steentje bij te dragen om het landhuis „Oud Bussum" in de gemeente Huizen in te richten tot kliniek voor chronisch zieke kinderen, d''e thuis niet verpleegd kunnen worden, had KJVO besloten de baten van deze Bonte Avond af te dragen aan de Stichting „Noord hollandse Buitenkliniek voor Kinderen" De avond werd geopend door „Het Ber ger Meisjeskoor" van de KJVO,dat on der leiding van en aan de piano begeleid door Corrie Morée—Dol, een tiental lie deren tgn gehore brachtt die met een warm applaust werden belooiid I-Ie was alles zuiver van toon en mooi van voordracht Vooral Wildzangf Grootvaders Kiok, Kleine wolkjes varen' O Salutaris en de Avondklok werden buitengewoon gewaardeerd „Het blauwe Cabaret" was een mooi propaganda-nummer van de blauwe bri gade Zelfs Ome Gert en Ome Klaas, twee echte ouderwetse Westfriese boertjes, raakten ten slotte overtuigd dat de nieuwe tijd toch beter was dan de oude met zyn vrouwen- en kinderarbeid en een borrel Mevr^ Francisca Krijgsman, met Corrie Moréè—Dol aan de piano vergastte haar auditorium op enige liederen, die zeer in de smaak vielen, „Die Nachtigall' (Russ Volkslied), „Fra 1 Flori" (Ode aan de lente) en „La Foletta" van Marches! Als laatste nummer voo'r de pauze volgde een Menuet uitgevoerd door een dans- 'groep onder leiding van de heer K Boot, tegen een prachtig décor, vervaardigd door de kunstenaar C Colnet Dit nummer werd een groot succes en werd later nog eens herhaald Met een blijspelletje en e°n kleine Can. tate van Cath. van Rennes vverd de schit terend geslaagde avond besloten, waarbij de KJVO-ers weer alle eer inlegden en waarop ze met grete voldoening kunnen terugzien De politie meldt Gedurende het tijdvak van 8 tot en met 11 April werden aan let politj^-buieau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: kluwen wol (Jaeger); liniaal; hangslot; een paar da meshandschoenen (glacé; bruin lederen tas; autoped (rood; muntbiljet (f2,50); por- temonnaie; bijltje; ceintuur; boodschap pentas; ring De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: jongensjas; herenhandschoenen (glacé) dameswant; damesschort We ggelopen: een Terrier" DOKTERSDIEN ST OP PASEN Morgen, Eerste Paasdag wordt de medi sche dienst te Bergen waargenomen door dekker Poot Tel 2423; op Tweede Pa dag door dokter Van Gelder, Tel 2027 MIDDELBARE MEISJESSCHOOL met 5-jarige cursus te Bergen (N.-H.) Aanmelding van nieuwe leerlingen, voor alle klassen zo spoedig mogelijk bij de Directeur, D. L. Daalder, Komlaan 8 Bergen (tel. schoei 2591, huis 2616). Met de M.M.S. is een A-school ver bonden, die opleiding voor het eind diploma M.M.S. in 6 jaar mogelijk maakt. Directrice Mej. G. J. Scholten itel. school 2625, huis 2154). Rijksschoolgeld plus toeslag, welke op 1 Sept. opnieuw met 1/5 wordt ver minderd. Prospectus, programma en lijst van voorrechten, aan het einddiploma ver bonden, aan bovenstaande adressen verkrijgbaar. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Dirk Tromp en Mar- garetha Bibo. Cornelis Konijn en Joanna Alida Maria Jonk. Herma- nus Josephus Jonk en Johanna Catha- rir.a Cristina da Wit. Petrus Stel tenpool en Margaretha Groothuizen. Johannes Gerardus Boots en Klasina Velzeboer. Overleden. Bernardus Elbertse, 58 jaar, echtgenoot van W. C. J. vdKamp, wonende te Amsterdam. Cornelis Johannes van der Steen, 44 jaar, echt genoot van A. Klerk, wonende te Am sterdam. Maartje Eijssen, 63 jaar, weduwe van P. Zwart. leuws (Ongecorrigeerd) Heden heelt de UNCI het volgende communiqué uitgegeven: „De heden morgen gevoerde besprekingen tussen de delegaties van Nederland en van de Republiek onder auspiciën van de UNCI waren gewijd aan de modalitei ten van herstel van de Republikeinse regering in Djokjakarta. De voorzitter van de Republikeinse delegatie, mr. Moh Rum heeft het standpunt van zijn delegatie met betrekking tot dit onderwerp uiteengezet. Or. J H van Royen heeft verklaard, dat de Neder landse delegatie het Republikeinse standpunt zal bestuderen. Als gevolg op zijn verklaring in de openingszit ting van Donderdag jX besprak Dr. van Royen de Nederlandse grondwet in verband met de Nederlands-Indo nesische Unie. De vergadering werd ten slotte verdaagd tot Dinsdag a.s." Tanden blank en rein; aden? fris als morgendauw. Alkmaarse Boys speelt de Eerste Paasdag de belangrijke wedstrijd tegen Zilvermeeuwen, de Zaanse ploeg die evenals de Boys vier punten uit drie wedstrijden heeft weten té verzamelen. Boys, zet de Paasdagen goed in en breng de heide punten mee naar Alk maar. Dat zal een stap in de goede richting zjjn. Ook Randers speelt de Eerste Paas dag. Op het terrein van de Boys wordt de wedstrijd tegen BKC gespeeld. Ran ders heeft, als er gewonnen wordt, nog een kansje om te promoveren.Er zul len dan echter geen fouten meer ge maakt mogen worden. Zaandijk voor zware taak. Hilversum zal ongetwijfeld alles in het werk stellen om de punten thuis te houden. Zaandijk dat op bezoek komt zal het dan ook niet cadeau krij gen. Alkmaarse Boys en haar aanhang zal zich zeker met een overwinning van Hilversum verheugen. De beker. In het begin van deze week schre- Donderdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester G K Kroonenburg Alle raadsleden waren aanwezig Gedeputeerde Saten hadden geen be denkingen tegen het raadsbesluit om f 3000,— aan het gemeentelijk sportterrein te besteden B en W zagen wel kans om voor dit bedrag alles in orde te maken Rijk en gemeente vergoeden samen de helft van het salaris Van 'n gediplomeerd gezins verzorgster De vereniging „Gezinszorg" in deze gemeente had een verzoek inge diend om subsidie en er werd f 325,toe gekend Alle raadsleden waren zeer te vreden me^ de resultaten dezer vereniging Benoeming Vakonderw^zeres B en W stellen de raad voor om tot de benoeming van een vakonderwijzeres voor handwerken aan de openbare lagere school over te gaan Ook had het raadslid J Kloosterboer Jnz zich tot de raad gericht per brief, daar hij op de ouder-avond dezer schooi ernstige klachten ontvangen had van de ouders De raad kon zich deze klachten volledig indenken Reeds vier maanden was er aan o 1 s geen hand- werk-onderwijs gegeven De raad besloot met algemene stemmen om mevr De Jong te benoemen tot vakonderwijzeres op een jaarwedde van f 420,Tevens werd de restrictie gemaakt, dat de tegenwoordige onderwijzeres moet zorgen dat zij binnen één jaar in het bezit is van de vereiste akte De subsidie van de IJsclub „St Pancras" voor 1949 werd verhoogd tot f 200,— Het hek bij de Bijzondere school alhier verkeert in een zeer deplorable toestand, De raad verschafte een bedrag tot ver betering Aan de Stichting Geestelijke Volksge zondheid in Noord-Holland werd een sub sidie verstrekt van 6V2 cent per inwoner B en W stelden de raad voor om de politie-verordening te wijzigen in verband met brandgevaar van belangrijke gebou wen Door Gedeputeerde Staten was een wijziging toegezonden, welk voorstel door de raad in de politie-verordening werd opgenomen Door B en W zal een lijst worden aan gelegd, waarop alle belangrijke gebouwen van historische waarde geplaatst zul len worden Ook kan ontheffing door B en B verleend worden Tevens stellen B en W voor de politie verordening te wijzigen in verband met arbeid, waarvan hinder door buren wordt ondervonden De raad nam het volgend artikel in de verordening op: „Het is verboden, langs of nabij de wegen, stra ten en pleinen arbeid te verrichten, die naar het oordeel van B en W voor de openbare orde, zedelijkheid en gezondheid gevaar, hinder en schade opleveren" Hiervan is uitgezonderd de arbeid in een inrichting vallende onder de Hinderwet, Veiligheidswet of andere wet Een en ander zal nog door de Kroon goedgekeurd moeten worden Bij de rondvraag vroeg de heer De Waal of de heer Lissenberg nu spoedig in aan merking kwam voor een huis De voor zitter antwoordde dat betrokkene zo spoe dig mogelijk geholpen zal worden De raad zag gaarne dat het uurwerk weer spoedig in de torenklok zou komen De burgemeester zal de gemeente-opzich ter opdracht geven een en ander uij. te voeren Door de Rijkspolitie zal toezicht wor den uitgeoefend op het terreintje bij de gashouder Dit is iegenwoorlig een pu blieke speelplaats, aldus het raadslid Groen ven wij dat Alcmaria door Hollandia kon worden uitgeschakeld als de Hori- nezen met 60 van de kaasstedelingen zouden winnen. Dat was een reken fout. Alcmaria heeft nl. een doelge- middelde van 103 en Hollandia heeft de cijfers 84 achter haar naam staan. Een nederlaag met meer dan één doel punt verschil zal dus voor Alcmaria al funest zijn. Die schande zal Alcmaria haar supporters en Engelse gasten ech ter niet willen aandoen en wij rekenen dan ook op een overwinning. Berdos een kleine kans. Berdos is nog niet uitgeschakeld. Een overwinning op Purmerend geeft de Bergenaren zelfs nog een kansje om de voorronde te overleven. In groep O. waarin RKAFC en Bergen meespe len, zal de strijd tussen WFC en GVO gaan. Deze Zaanse clubs spelen Twee de Paasdag tegen RKAFC en Bergen. OSV legt Schagen het vuur na aan de schenen. De Oostzaners hebben nog gëen enkele verliespunt en als OSV Zondag van Ripperda wint, komt de kans van Schagen danig in gevaar. HRC is als winnaar uit de voorronde te voorschijn gekomen. Toch zullen de Heldersen de uitwedstrijd tegen VVD willen winnen om ongeslagen de com petitie te beëindigen. Gymnastiek maakt de mens jong en krachtig. Dit kunnen de honderdtallen leden gétuigen, die in de loop der jaren de rijen van de gymnastiekvereniging „UDI" te HensbroekObdam hebben gevormd. Een betere propaganda voor de gym nastiek in 't algemeen en de jubilerende vereniging in 't bizonder kan zeker niet makkelijk gevonden worden. En zo kan de vereniging op z'n 40e verjaardag een vitaliteitt aan de dag leggen, die op generlei wijze aan grijs heid of verval van krachten doet den ken. Integendeel. We willen even enkele grepen uit de rijke historie der vereniging in her innering brengen. 24 April 1909 vond de oprichting plaats. Het eerste bestuur werd samen gesteld uit de heren Druif, Groot, Klop per, Buisman en Potgieser en de dames Havinga en Bolkenstein,. Als leiders werden gekozen mej. Havinga en de heer Potgieser. De zaken verliepen vlot. Want nadat 6 Mei met de repetities was begonnen, werd de eerste openbare uitvoering al op 31 Aug. d.a.v. gegeven. Men deed het in die dagen voor een koopje; de entrée bedroeg slechts 30 ets. De uitgaven der vereniging waren er dan ook naar, want de vergoeding voor een leider een heel jaar rond bedroeg 50. „Udi" had inmiddels een gevestigde plaats in de dorpsgemeenschap verwor ven. wat o.m. mag blijken uit de aan bieding van een vaandel in 1913. De vereniging was doortrokken van een kerngezonde geest. De leden toon den durf en doorzettingsvermogen. En zo kon 't niet anders ofschoon het suoces boven verwachting was of men moest op 't turnfeest te Venhui zen in, 1914 een eerste prijs behalen met 145 punten. Het huwelijk. In 1919 vond de afscheiding der da mesafdeling plaats. „Nea" werd opge- richt en zou zich tot op vandaag de dag Voorlopig geen C.P.N.- betogingen in Velsen De burgemeester van Velsen heeft be sloten voorlopig elke toestemming voor het houden van communistische op tochten, openbare vergaderingen en andere demonstraties te weigeren. Dit besluit is genomen naar aanleiding van de verstoring van de openbare orde op 13 April, toen een aantal personen bij het vertrek van het troepenschip „Grote Beer" op de Noordersluis te IJmuiden demonstreerde tegen het verschepen van militairen naar Indonesië, èn ais gevfilg van het feit, dat twee commu nistische wethouders van Velsen, Th. Kruisman en R. van Eyken, zich bij deze demonstraties hebben misdragen als opruiers. 194 NIEUWE WONINGEN IN NOORD-HOLLAND Volgens de voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek werd in Februari 2801 woningen vol tooid. Van deze woningen zijn in de prcvincie Noord-Holland (zonder Am sterdam) 194 gereedgekomen, een aantal, dat in Januari 400 bedroeg. HEM, 15 April 1949. Aardappelen 3; Spinazie 32—37; Bospeen 32—37; Prei 69; Andijvie 39; Witlof I 1925; Wit lof II 12—17; Witlof III 10—13. DE BETOGING BIJ HET VERTREK VAN „DE GROTE BEER" Naar aanleiding van het A.N.P.-fie- richt van Donderdag „demonstratie bij vertrek van „Grote Beer" meldt men ons, dat hierdoor de indruk wordt ge wekt als zouden ongeveer 3000 com munisten hieraan hebben deelgenomen. Het laatste moet ten stelligste ontkend worden. Slechts, een zeer beperkt aan tal bevond zich onder de vele aanwe zigen, waarvan enkele in het bezit waren van spandoeken met anti-mili taristische leuzen. Voorts werd inder daad geconstateerd, dat de wethouders Th Kruisman en R. v. Eiken aan deze actie leiding trachten te geven. De instemming aan boord bestond slechts uit het maken van lange neu zen. Overigens werd de actie volkomen genegeerd. STABILISATIE VAN DE GRAANPRIJZEN Aangezien in het komende seizoen geen richtprijzen voor de granen zul len gelden, zoekt de Stichting voor de Landbouw thans naar maatregelen, zo vernemen wij, waardoor enerzijds de prijzen der granen, met het oog op be- waarkosten en risico's, in de loop van het seizoen kunnen oplopen, terwijl anderzijds het prijspeil voldoende wordt gehandhaafd. Indien onvoldoende waarborgen wor den verkregen voor een stabilisatie van de prijzen, dient een centrale ver koop te worden bevorderd door de in voering van een systeem zo is men van oordeel dat in grote trekken overeenstemt met de vroeger bestaan de Gewestelijke Tarwe-Organisaties. KONINGIN EN PRINS WONEN AVONDMAALSDIENST BIJ. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard hebben gisteravond in Baarn de avondmaalsdienst bijgewoond in de Nederlandse Hervormde kerk op- de Brink in Baarn. Ds. J. A. J. Ver- maat ging in deze dienst voor. WOGNUM, 15 April '49. Bevelanders 4.304.70; BI. Eigenheimers 5.50; Witlof: I 21—28, II 14—20, III 10—15, aanvoer 22750 kg; Bieten 5.90; Spinazie 4153; Rabarber 2126; Stoofsla 26; Sla 9.70; Jonathan 45110. wèl thuis gevoelen in de gemeenschap „Udi-Nea". In ditzelfde jaar aanvaardde burge meester Kooiman het beschermheer schap en in 1920 trad de vereniging toe tot 't K.N.G.V. Als leiders hebben na de heer Pot gieser achtereenvolgens hun beste krachten aan de vereniging gegeven de heren Schotsman, Boot, van den Berge, de Waal en de tegenwoordige functio naris Korver uit Purmerend. Het ledental is momenteel gestegen tot 90, waaronder een bloeiende kleu terafdeling. Voorwaar een forse pres tatie voor een kleine plaats. Het be stuur vertrouwt er evenwel op dat bii gelegenheid van 't jubileum het 100e lid kan worden ingeschreven. Een mooier geschenk zou moeilijk denkbaar zijn. De dagen 23, 24 en 30 April zullen te Hensbroek-Obdam in 't teken staan van de jubilerende vereniging. Heel de dorpsgemeenschap zal zich opmaken om de grootse feesten, waaraan maan denlange moeizame voorbereidingen zijn voorafgegaan, waardig mede te vieren. Meer dan ooit zal de warme sympathie blijken, die elke plaats genoot „Udi-Nea" toedraagt. En meei; dan ooit zal de vereniging zich daar door gesterkt gevoelen om met onver schrokken moed koers te zetten naai de vijftig jaar! De Niedorper jeugd op de planken Woensdagavond vond de jaarlijkse kinderuitvoering plaats in zaal Hees onder grote belangstelling van de zijde der ouders. De voorzitster van de Oudercommis sie, mevr. Koopmans, riep allen een hartelijk welkom toe, waarna het hoofd van de O.L.S., de heer Oepkes, een kort propagandistisch woord sprak over de betekenis van de vereniging „Volksonderwijs". Hierna was het woord aan de kinde ren van 4e en 5e klas, die, onder lei ding van meester Schutte, een drietal liederen zongen. Het toneelstukje „Arme Hans" werd heel aardig door enkele kinderen naar voren gebracht, waarin To Bood en Ugo Hiddema de hoofdrollen vervulden. •De declamatie van de heer Schutte sloeg in bij het publiek. Het zelf ge dichte Naco-lied van meester Schutte, een gegeven uit z'n „forensentijd" H H.- WaardN.-Niedorp, oogstte een dank baar applaus. Onder de vrolijke klan ken van het Niedorps Amusements Orkest werd het eerste gedeelte van het programma besloten. Een zangnummer „Vogeltje fuït", ge zongen door Greet Keuken, was best en als de voortekenen zich niet bedrie gen, schuilt hier een goed zangeresje in. Wederom trad meester Schutte voor het voetlicht met een eigen gemaakt liedje, slaande op ons mooie dorpje. Het toneelstukje „De Toverviool" was één der hoogtepunten van de avond. Onder de velen, die hierin mee speelden, was het vooral Piet Heije, die uitblonk. Maar ook Ben Biesheuvel en Piet Chattillon hebben goed ge speeld. Er is onbedaarlijk gelachen, vooral toen de speelman Piet Heije in de knoop kwam met zijn pruik. Naar de liedjes in dit stukje, welke met hel dere jongensstemmen werden gezon gen, werd met grote aandacht geluis terd. Onder deze jongens schuilt be slist toneelbloed. Aan het slot van de avond bood rroester Oepkes een prachtige tekening aan van de eerste O.L.S. Deze tekening was zelf door hem vervaardigd. Wet houder Zwagerman nam namens de ge meente dit geschenk in ontvangst ter aanvulling voor het nieuw op te rich ten museum. De heer Oepkes sprak nog een kort woord, waarna mevr. Koopmans het onderwijzend personeel en vele wer kers daarbuiten hartelijk dank bracht voor het welslagen van deze avond, die in het teken der jeugd stond. De kinderen hielden zich rustig, wat een prettige indruk gaf en dan mag zeker gezegd worden, dat er een uitstekende band tussen onderwijzer en leerling bestaat. Het Bestuur van het Alge meen Afdelings Ziekenfonds „Alkmaar en Omstreken" deelt hierdoor aan de ver zekerden mede, dat de prac- tijk van de heer A. J. Ruiter, tandarts te Alkmaar, zal worden voortgezet door de heer A. R. E. VAN DEN BOSCH, tandarts, Kennemerstraat- weg 31, Alkmaar. Spreekuur; Dagelijks van 89 uur, beh. Dinsdag en Donderdag. De verzekerden, ingeschre ven bij de practijk van de heer Ruiter kunnen t/m 30 April a.s. kosteloos van tandarts veranderen. Zij, die hiervan geen ge bruik maken worden ge acht de opvolger van de heer Ruiter als tandarts te be houden. Het Bestuur van het Algemeen Afdelings Ziekenfonds „Alkmaar en Omstreken". Verwacht: HANDGRAS- MAAIMACHINES. Doet thans Uw bestelling bij Fa. W. ZAADNOORDIJK, Waagpleln, Alkmaar. NAAM GARAGE GHR. DE VRIES FRIESCHEWEG 4. TEL. 4337—4287. Zondag 17 April 1ste Paasdag In CONCORDIA te Noord Scharwoude. MUZIEK THEO GROOTHUIZEN Verdronkenoord 103 PlatteStenen Brug UW ADRES voor prima en spoe dige aflevering van Uw defecte bedi-ijfs- tot 30 P.K. is het REP. en WIKKEL- BEDRIJF Telef. 2161—4655. Voldoende service. fUm/ti tydL rux^ Li Aejt o-m ~j~o TL $-&>&7riSzj>cc(arr Waagplein - Alkmaar is alles wat U nodig heeft voor Uw tuin! Vooir REPARATIES KUNSTGEBITTEN snel en goed- P. Stokman, Kennemer- straatweg 74. Alkmaar. TEL. 3711

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3