Willem van der Reyden ontkent verraad en doet opzienbarende onthullingen Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Zaterdag 23 April 1949 146e Jaargang No. 95 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Geheimen rond het England-Spiel (8) De Duitsers wisten letterlijk alles over hem en na de bevrijding wist het Engelse Ministerie van Oorlog zelfs niet wie hij was Nieuw werk voor de Parlementaire Enquêtecommissie In een fraaie villa te Norwich Communisten veroveren Nanking Het Jangtse-front stort ineen Gevallen in Indonesië Hedenmorgen te zes uur is de Nederlands-Duitse grens gecorrigeerd In de nieuwe gebieden is het rustig To burn or not to burn Clavan speelt niet Meer vet spek op bon Toestand in Indonesië niet ongunstig BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAAfiSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus incassokosten IfORT GELEDEN heeft de Raad van het voormalig Verzet naar wij menen te weten op grond van door de, zich journalist noemende, heer Willy le Comte verstrekte gegevens in ronde woorden doen publiceren, dat het ver raad in het England-Spiel is gepleegd door de voormalige Nederlandse ge heime agent Willem Jacobus van der Reyden, die thans in Engeland woont. De Raad eiste van de Regering, dat zij zijn uitlevering zou vragen, uiteraard met de bedoeling, dat tegen hem rechtsingang zou worden verleend. Twee dingen hebben wij sindsdien, op grond van exclusieve informaties uit Engeland, kunnen berichten: Ten eerste, dat Van der Reyden nog deze zomer Engels staatsburger zal worden door naturalisatie en ten tweede, dat hij besloten heeft alle Nederlandse kranten, die hem beschuldigden, een proces aan te doen wegens laster. Wij wensen onzerzijds daaraan direct twee opmerkingen te verbinden. Ten eerste, dat wij de publicatie van de Raad van het voormalig Verzet alleronge lukkigst achten, omdat men stellig niet kan beweren dat Van der Reyden „het verraad" in het England-Spiel pleegde. En ten tweede, dat Willem Jacobus van der Reyden wel degelijk en inderdaad op 13 Februari 1942, toen hij door de Duitsers was gearresteerd, zijn code aan Kriminal-Direktor Schreieder heeft gegeven, alles wat Schreieder wilde weten heeft verteld (en dat later tegenover Abwehr-chef Giskes herhaalde) en dat hij vervolgens ook nog de nieuwe code uitleverde, die Londen hem had meegegeven voor de nog in vrijheid werkende agent Aart Alblas. En wij voegen daaraan toe: een maand later had Schreieder een vaste radioverbinding op Londen. Het England-Spiel was begonnen! Mocht de heer Van der Reyden ons op grond van deze publicatie een proces willen aandoen, dan zijn wij tot zijn dienst. En dan zullen wij Schreieder, Giskes en de Duitse code-specialist Ernst May als getuigen doen Optreden. zou worden geïnterneerd? Red.) Ik heb van de Engelsen slechts twee lessen in coderen gehad en werd drie weken lichamelijk getraind. Dat was alles. Op 7 September 1941 ging ik als ge heim agent naar Nederland, nadat ik eerst nog de rang van marine-officier had gekregen. Ik werd aan boord van een MTB gezet (een motor-torpedo boot), die mij tot twee mijl onder de Hollandse kust bracht. Daar moest ik overstappen in mijn „dinghy" een op vouwbaar rubberbootje. Maar dat ding sloeg al gauw om, mijn radioset ver dween in de golven en ik moest zwem mende aan land komen Dat kon onge merkt gebeuren. En zo stond ik dus in bezet Nederland. W7ILLEM VAN DER REYDEN, die op het ogenblik als electricien werkt in de toffeefabriek van de firma Mac intosh te Norwich, aan de Oostkust van Engeland, woont daar in een prach tige villa, die temidden van een wei- onderhouden tuin ligt aan een straat, •waar de beter gesitueerde burgerij woont. De eerste indruk, die dit home op de bezoeker maakt is: dit is niet be paald het huis van een eenvoudig elec tricien. En die indruk wordt versterkt, ais men binnen treedt. Overal uitste kende, hoewel niet nieuwe, meubelen, Op het dressoir een foto van Willem en zijn Engelse vrouw, op de dag van hun huwelijk: 8 November 1945. Do minee Howard G. Marshall van de Christ Church in Mayfair heeft het voltrokken; Van der Reyden droeg de uniform van Nederlands marineman, twee strepen op de mouw. en hij is op die foto magerder dan thans, nu hij weer zijn vroegere, kolossale omvang heeft herkregen. Naast hem. in het wit, staat Gwendoline Margaret Brewis, dochter van R. Swan Brewis. van be roep Company Director. Vermoedelijk om daar een behoorlijk tegenwicht aan le geven heeft Willem als beroep van zijn vader opgegeven ..Postmaster Ge neral": directeur-generaal van P. T. T. Wij hebben echter in Nederland aan het hoofd van PTT. nooit een mijn heer Van der Reyden gekend De vier jaren Duitse gevangenschap hebben Van der Reydens donkere ha ren aan de slapen geheel doen vergrij zen. Sachsenhausen is hem niet in e koude kleren gaan zitten zijn ogen knipperen achter de zeer licht om rande brilleglazen. als hij er over spreekt. Veel mishandelingen, tubercu lose, roodvonkeen lang verhaal van veel ellende. Hij weet er alles van Zo sterk als vroeger ben ik lang niet meer. zegt Van der Reyden tot zijn bezoeker Vroeger kon ik letterlijk een paard optillen Ik zette mijn schouders onder de borst en lichtte het oaard met de voorpoten van de grond. Ik zou het niet meer kunnen. Van de publicaties in de Nederlandse bladen weet Van der Reyden alles af. .lawel Ziin vade** woont in Rotterdam en stuurt hem regelmatig alle knipsels toe (Bii informatie aan het bureau Bcolking te Rotterdam is ons mede gedeeld dat de heer W. D. van der Rey den de vader, daar niet in het kaart systeem voorkomt Red.) En laat u die kranten maar rustig zeggen, dat u verraad hebt gepleegd? Nee Via mijn vader zal ik bin- np" d.r' a' die Nederlandse kranten, ook die. welke het communiqué van de Raad van het Verzet nebhen geputli- ceeid """echtelijk laten vervolgen we gens laster Want. zo zegt de welgedane man tot fn bezoeker, ik heb helemaal geen ei raad gepleegd Kijk eens. ik was oo, spronkelijk telegrafist bij de koop- daiflti In het begin van de oorlog oen en h u u"'P ir> ingeland aangekomen dienst in r ^erlandse geheime n Londen mijn diensten aange- Heeft V. d R. vroeger niet vpr- r Derksema te zijn ge- wongen omdat hij anders als NSB-er Maar „Een figuur als modder" zo vervolgt Van der Reyden zijn verhaal ik sloeg al -gauw een figuur als modder, toen ik een levens middelenwinkel binnenstapte. Want „die stomme Engelse geheime dienst" had mij rantsoenkaarten gegeven, zoals ze alleen aan Duitse soldaten werden uit gereikt. En bovendien hadden ze mij Nederlands zilvergeld gegeven, hoewel dat in Nederland al was ingetrokken en vervangen was door zinken munten. Toen ik dat ontdekte heb ik ook mijn paspoort maar vernietigd! (Wij merken hierbij op, dat Van der Reyden een pertinente onwaarheid spreekt. In September 1941 was er van omwisseling van het zilvergeld in zin ken geld nog geen sprake. Dat gebeurde eerst bij beschikking van het departement van financiën van 5 September 1942; dus een jaar later. (Waarom hij, door niemand gedwon gen, in een verhaal dat zijn betrouw baarheid moet bewijzen zulk een kapi tale leugen debiteert is ons een raad sel. Red.) In die eerste tijd heb ik nog een bezoek van een half uur aan mijn vader kunnen brengen, zo vervolgt Van der Reyden zijn verhaal. (Was dat niet ver boden? Red.) In Februari 1942 heb ik een andere Nederlandse geheime agent ontmoet, een voorïnalige sergeant, wiens radio niet werkte. (Vermoedelijk Ter Laak. Red.) Ik heb die radio voor hem gerepareerd. Een paar dagen later kwam er een onbekende naar me toe, die een radio bij zich droeg. H'j vroeg: Ben jij Rover? Rover was de naam, waaronder ik bij de Engelse dienst was geregistreerd als agent en daarom vertrouwde ik die kerel direct Ik zei: Ja, ik ben Rover. En daarop werd ik onmiddellijk gearresteerd, want die vent was van de Gestapo. Zie vervolg op pagina 6. De communistische troepen begon nen vanochtend vroeg Nanking binnen te trekken. Alle verantwoordelijke ambtenaren hebben thans de stad ver laten. Alle berichten in de stad wijzen er op, dat de nationalistische verde diging van de Jangtse-linie ineen is ge stort. Het publiek zoekt in verlaten hui zen en winkels naar voedsel en ande- Weerbericht Verwachting, geldig totZondag avond: Vannacht weinig wind met tegen zonsopgang vorming van plaatselijke mistbanken. Morgen overdag droog en overwegend zon nig weer met matige wind tussen Zuidwest en Zuid, een iets hogere temperatuur dan vandaag. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Marine: Serg.vliegtuigtelegrafist D. H. Berkhout uit Rotterdam: Mar. 1 z.m. A. A. Buys uit Koewacht Z. Koninklijke Landmacht: Sold H. J. Pape uit Ouderkerk a.d. Am- stel (gem. Nieuwer-Amstel); Sold, le kl A. van Houten uit A'dam Sold, le kl. D de Vries uit gem Gorssel. Sold, le kl. J. den Das Uit A.Paulowna. Serg C. A. Edens uit Groningen. Sold. H. van Hoogdalen uit Schiedam. Korp. E. Winsink uit Amersfoort, le It. Jhr. C. F M. I. van Nispen tot. Pannerden uit Renkum. Majoor F T Venema uit Westerlee (ge meente Scheemda). Van het Koninklijk Ned.-Ind. leger ineuvelden zes Indonesische militairen. Ramen en re waardevolle artikelen, deuren worden ingetrapt. Volgens onbevestigde berichten heb ben de communisten vanochtend de buitenwijken van Woesih bereikt, een belangrijke stad aan de .spoorlijn, 120 km. ten Z.O. van Nanking. Door be zetting van de stad zouden de spoor wegverbindingen met Sjanghai worden afgesneden. Nieuwe nationalistische hoofdkwar tieren zijn gevestigd te Tsjangsja, de hoofdstad van Hoenan, en te Hangtsjou. Voor beide steden geldt de staat van beleg. Nader wordt gemeld, dat de natio nalisten de stad Woehoe, 100 km. ten Z. W. van Nanking, hebben ontruimd Volgens de laatste berichten bevinden de communisten zich op 5 km ten Westen van deze stad. Te Nanking is een officiële verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de Chinese nationale regering de strijd tegen de communisten tot het bittere einde zal voortzetten. Door de waarnemende president Li Tsoeng Jen werd bij zijn terugkeer te Nanking hedenavond een decreet uitge vaardigd. waarin minister-president ge neraal Ho Jing Tsjin gelijktijdig tot mi nister van defensie en tot opperbevel hebber van alle strijdkrachten der Chi nese regering te land. ter zee en in de lucht wordt benoemd. OOK EXTRA VERLICHTING OP BEVRIJDINGSDAG Niet alleen op Koninginnedag maar ook op 5 Mei a.s. is het toegestaan extra verlichting te ontsteken. CORRECTIE'S a"p/h' NEDERLrDUITSE GRENS 1///A Nederlands gebied a Kleine correctie i lil Meer omvangrijke correctie omtctit vah de waterstaat_maaht Heden is in het aan. Nederland toege voegde Duitse gebied de volgende pro clamatie, zowel in het Nederlands als in het Duits, aangeplakt: Krachtens overeenkomst tussen de regeringen van de Ver. Staten van Amerika, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Belgie, Lu xemburg en Nederland is het gebied tot aan de nieuw uitgezette grens voorlo pig toegevoegd aan Nederland In en over dit gebied heeft de Duitse over heid geen bevoegdheid meer. Het ge zag .wordt door het Nederlandse be- stuiir uitgeoefend. In beginsel is het Nederlandse recht van toepassing. Het plaatselijke bestuur berust bij de land drost. Bescherming van personen en goederen wordt volgens de Nederland se wetten gewaarborgd. Het maat schappelijk verkeer vindt normaal voortgang. De gehele bevolking van de gebie den, die onder Nederlands bestuur zul len wordën geplaatst, was er gisteren van overtuigd, dat zij de laatste dag onder Duitse administratie beleefde. Er hing in de grensdorpen, die wij in ge bied zelfkant bezochten, een sfeer, zo als men die aan de vooravond van grote gebeurtenissen kan verwachten Men zag overal groepjes mensen bij een, die kennelijk stonden te discus siëren over de wijze waarop de ge biedsoverdracht zal plaats hebben en over de gevolgen ervan. Van een ner veuze stemming was evenwel geen sprake; het leven in de dorpen ging zijn gewone gang. Het enige vertoon, dat op de naderende overdracht duid de, was de verhuizing van de Duitse douanekantoren en van de families der grensbeambten. In de Koninklijke Schouwburg te s-Gravenhage dreigde gisteren in de laatste scène voor de pauze van Hum- let een kleine paniek te ontstaan, toen een dame uit het publiek „brand" riep. Op het toneel was n.l. door een storing in het lichthet een gummi slangetje gaan smeulen. Het publiek werd onrustig, maar een paar kalme rende woorden van Hamlet zelf Paul Steenbergen) bracht de zaal onmid dellijk weer tot rust. Ook het slan getje koos de wijste partij en zette de brandpoging niet voort. To burn or not burn, that was the question. Franse ploeg samengesteld Clavan zal hedenmiddag te Rotterdam niet tegen Frankrijk spelen, aangezien gebleken is. dat zijn enkelblessure, op- elopen in de wedstrijd tegen de Rode Duivels, nog niet volledig genezen is. Als reserves zijn opgeroepen de spelers Van Overbeek (BW) en Bloemendaal (Go Ahead). De definitieve samenstel ling van het Nederlandse elftal zal eerst hedenmiddag worden bekend gemaakt. Het Franse elftal is als volgt samen gesteld: Vignal (RC Paris); Salva (RC Paris) en Marche (Reims); Cuissard (St. Etienne), Jonquet (Reims) en Hon (Stade Frangais); Gabet (RC Paris), Batteux (Reims), Baratte (Rijssel), Piouff (Reims), aanvoerder en Flamion (Reims). gEHALVE die zenuwscheuterige drukte over de grenscorrecties (die sommige Duitse heren Landraub noemen) is er natuurlijk nog meer in de wereld aan de hand. In Horsham (Engeland) bijvoorbeeld, waar de re chercheur William Wykes zich maan denlang de haren uit het hoofd trok. omdat hij een reeks inbraken onopge helderd moest laten. Hij kon en hij kón de dader maar niet vinden De hoofd commissaris gaf hem een paar hulp rechercheurs mee en die klaarden het Wykes zit in de cel. Hij heeft bekend de inbraken zelf te hebben gepleegd Viif tig! Q Zotter maakte het de man, die door de stalen deur van de Spaarbank in Brighton brak en verdween me' twee vulpennen; kapitaal van and'r halve ton bleef onaangeroerd, n Neger keer maakte de Amerikaan Thomas Clark een vliegramp mee en hij leefi nog. Heeft gisteren gesolliciteerd als steward bij 'n luchtvaartmaatschappij Lef! ^EVENTIG jaar werd de oudste student van Leiden, de heer Swierstra, en men heeft hem zwierig gehuldigd. Veel droge woorden en veel mi in lil in min I lil inn lil uii(l-„I huppelwater toe. De mannenkoren der politiecorpsen uit de grote gemeen ten zullen de koningin op Soestdijk een aubade brengen. Kunstschilders, die het hoger op zoeken, gaan van de lucht uit de panorama's schilderen, die de Welkom, nieuwe volksgenoten!, Welkom, Groot-Germaanse groten! Zingt verheugd op Seyss z'n wijs: Holland heeft weer Schweinefleisch! KLM passagiers zien. Grote vraag naar groene verf. De baas van de KLM, onze veel maar nooit vól-prezen Albert Plesman, gaat Zondag naar Canada om luchtige zaken te bespreken op een ver gadering van andere vliegbazen. Cl Omdat wij tegenwoordig meer borrels dan bier drinken gaat de brouwerij Van Vollenhoven stilliggen; Amstel etf Hei- nekens nemen de klanten over voor 650.000 gulden en de aandelen willen ze wel hebben tegen 130. 4* DIRECTEUR FRANS van circus Mikkenie heeft aan zijn geboorte plaats, Maastricht, twee beren cadeau gedaan Ze hebben een woning toege wezen gekregen in een park. Op 30 April grote militaire parade op de Ma liehaan in het Haagje, voor 't eerst sinds elf jaar. In de lucht: Harvards, Spitfires en d bliksemsnelle Meteor- straaljagers. Dat zij mogen verslijten bij parades alleen! Een Amerikaanse officiële meneer heeft verklaard dat de postzegels van de Republiek geldig zijn. Daar wordt nou over gedelibereerd. C En professor Piccard gaat volgend jaar opnieuw proberen 2000 meter in de Middellandse Zee te duiken. De Wesfduifse grondwet De drie westelijke geallieerden heb ben een nieuw memorandum overhan digd volgens hetwelk een grotere vrij heid wordt verleend bij het opstellen van een grondwet voor West-Duitsland. De geallieerden blijven zich echter verzetten tegen de insluiting van Ber lijn bij de „begin-organisatie voor °cn federale Duitse republiek" Hoewel de Duitse politieke partijen onderling van opvatting verschillen, zijn waarnemers van oordeel, dat de twee belangrijkste partijen, die sociaal-democraten en de christen-democraten, door het nieuwe vc orstel tot overeenstemming zullen kunnen geraken. Rooie Frits en De Slop liepen tegen de lamp De Amsterdamse recherche heeft gis teren een drietal mannen gearresteeid, dat voor verschillende zaken door de politie gezocht werd. De 27- jarige metaalarbeiders J C.. bijgenaamd d- Slop" en zijn broer, de 37-jarige F. J. C„ bijgenaamd „Rooie Frits", werden aangehouden in verband met een diefstal van 16 rollen vitrage. De broers zijn goede bekenden van de politie. „De Slop" is nog de minst erge van het tweetal, want zijn eerste ken nismaking met de politie kwam pas op zijn 16de jaar. „Rooie Frits" echter moest zich reeds op 10 jarige leeftijd in verband met een diefstal verantwoor den en sindsdien is hij betrokken ge weest bij 14 diefstallen met braak. Tevens werd gearresteerd de 23 jarige los werkman A. L.. die uit een loge ment op de Nieuwendi.ik een jas had meegenomen. Het bleek een gelukkige vangst te zijn, want L. wordt door veertien gemeenten gezocht voor ver duisteringen en oplichtingen. Voedselvergiftiging in Hunzel Na een feestmaal ter gelegenheid van een priesterfeest in Hunsel bij Weert is aldaar een twintigtal personen meer of minder onwel geworden. Ze vertoonden in lichte graad verschijnselen van voed selvergiftiging. De meesten waren na korte tijd weer vrij behoorlijk opge knapt. PRINS-REGENT KAREL NAAR KONING LEOPOLD. In de loop van de volgende week zal prins-regent Karei koning Leopold in Zwitserland ontmoeten. De eerste mi nister en minister van justitie zullen tijdens het onderhoud aanwezig zijn. En spek in de bloedworst Aangezien gebleken is, dat onder de tegenwoordige omstandigheden spek en vet varkensvlees moeilijk zijn af te zetten, waardoor aanzienlijke voorra den onverkoopbaar dreigen te worden zal met ingang van Maandag 25 April 1949 tijdelijk een wijziging worden ge bracht in de rantsoenwaardering van het vet spek en van een aantal vlees- warenartikelen waarin voor een be langrijk deel spek is verwerkt. Op de nieuwe vleesbonnen 101, 102, 103 vlees, de vleesbonnen van de toe- slagkaart en voor bijzondere arbeid, enz., gemerkt met de letter L, en de rantsoenbonnen voor vlees, zal het pu bliek in de eerstvolgende weken voor elke 100 gram vlees, waarop deze bonnen recht geven 125 gram vet spek (waaronder tevens te verstaan kinne baklappen en vette lappen) kunnen verkrijgen. Doorrregenlappen en mage re lappen daarentegen blijven gewaar deerd op 100 gram per rantsoen. Voor alle kookworstsoorten is de bonwaarde vastgesteld op 200 gram per rantsoen, voor rolpens en gerookt vet spek op 150 gram per rantsoen. Deze maatregelen gelden niet voor de oude vleesbonnen die heden hun geldigheid verliezen. Alle leverworstsoorten en leverkaas mogen thans zonder inlevering van bonnen worden verkocht, evenals bloed worst en tongenworst, waarin, in te genstelling met voorheen, spek mag worden verwerkt. De prijzen waarvoor bloedworst en tongenworst met spek aan het publiek mogen worden ver kocht bedragen ten hoogste, respectie velijk 19 cent en 25 cent per 100 gram. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening zal deze maatregel slechts handhaven zolang het in ver band met de voorraden spek mogelijk is. Van' officiële zijde te Batavia wordt medegedeeld, dat de achter ons liggen de week weinig verandering in het algemeen aspect bracht, hetgeen bete kent dat de gunstige tendens zich hand haafde. De moeilijke gebieden op Java de omgeving van Malang in de eer ste plaats bleven zorgen baren, raet dien verstande intussen dat ook hier de toestand in het algemeen gesproken niet ongunstiger werd. De activiteit der ben den legt in die gebieden intussen nog een zware druk op de bevolking. Of schoon het in de omgeving van Djokja met name in het gebied tussen Djokja en Solo eveneens nog onrustig is, verbetert de toestand in Djokja zelf duidelijk. Bantam blijft het deel van Java. waar het herstel het snelst in zijn werk gaat. Op Sumatra is de ontwikkeling van zaken eveneens over het algemeen gunstig: de economische gegevens van dit gebied tonen telkens weer, dat het tempo van de terugkeer tot de normale toestanden daar sneller is dan op Java. Noodlottige stoeipartij Op de eerste etage van een carton- nage- en papierwarenfabriek aan de Egelaptiersgracht te Amsterdam tracht te Vrijdagmiddag een jongeman spelen derwijs een 17-jarig meisje om haar middel te grijpen. In een poging om zich te weer te stellen pakte zij zich vast aan een dwarsbalk, die twee naar bui ten openslaande deuren afgrendelde. De balk schoot los, de deuren zwaaiden open en het meisje viel van de eerste etage op straat. Ze kwam op haar linker zij terecht, brak haar linkerarm en ■been, kreeg voorts een bekkenfractuur er een hersenschudding en is in het Binnengasthuis ter verpleging opgeno men. Tenor Garreis vermoord De tenor Hans J K. Garreis, verbon den aan de Metropolitan Opera te At lanta. is in een steeg vermoord gevon den. Garreis werd in 1913 te Frankfort aan de Main geboren. Vóór de oorlog ti ad hij in Duitsland op als begeleider cóncertpianisten-dirigent. In 1941 kwam hij naar de Verenigde Staten, waar hij onder de naam van John Garreis als zanger optrad. Maandagavond was de zanger nog opgetreden in een Othello- opvoering. KIND UIT HET RAAM GEVALLEN Te Rotterdam is het tweejarige meis je J. W. van de derde verdieping op straat gevallen. Het kind had overeind gestaan in haar bedje, dat vlak bij het raam stond. Toen de moeder, uit vrees voor ongelukken, het kind wilde weg halen, verloor zij haar evenwicht. Bei den vielen tegen het raam, dat open schoot. Het kind viel. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek het reeds over leden te zijn. MEVROUW GENERAAL ORSBORN IN ONS LAND Mevrouw generaal Orsborn—Hig- gins, echtgenote van de generaal van het Leger des Heils en wereldpresiden te van de Bond van Vrouwen in net leger (gezinsbond), begon gisteren een tournee van een week door ons land. In een aantal plaatsen zal zij bijzon dei e samenkomsten leiden.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1