Vacantie in een bunker N pher Blake Op 2 Mei begint de Bedrijfsvoetbalcompetitie Gijzen tot sroordeeld Alkmaarse Boys gaan naar Hilversum De Bioscopen CINEMA AMERICAIN De onbekende zanger VICTORIA-THEATER De motorduivels HARMONIE-THEATER Een koninkrijk voor een huis VERKADE - PERSONEEL NAAR EGMOND Oudorps Raad in korte zitting bijeen Cicero speelde „De Gouden Bruiloft" te N ieuwe Niedorp aafsfe ieuws Marktberichten ereem de stoot voor elkander" bond in welke n ander bewijs it het volgende [Ografisch moest dit.direct ver- n slechts spora- machtig en het met de agent- :uwe stenograaf t in verhouding n zwoegend en de vergadering vlug, ik kan het er Overeem een /ijfeld zal iedere week, zich iets le tijd dat alles ehandeld. temt ie scènes zijn niet taferelen. Boeiend ,e wachtkamer met keuze van Chris- k spel van Jan ïys en Johan Rem- n dit stuk niet an- an als een voor- :chter aan regie en re eisen stelt. Het /as wel zeer geluk- de beschikking te elzeboer, een jeug- die een zeer goede had getoond, maar legenheid kreeg te :on. En men heeft rgist. Hij heeft zijn benut en zich naast als Johan Rem- jys schitterend ge- verstandige leiding veel goeds van Jan verwachten. Het lohan Remmelts en beste handen. Mis- ;te wat sterker dan it was juist wat in uitdrukking moest voor hun spel in Verder komen in /eer vijf en twintig jor, waarvan ech- ioubleerd kon wor- net succes gebeurde. ;r Adamson werd van Ko Arnoldi s de Bree. Van de g genoemd de pre- :d Schild, de ge- Joop Kok, Ad. jerateur en portier, chard Flink als ad- De toneelwisseling ;len geschiedde vlot. ils geheel verdiende applaus van het tal volle en mag als zan deze serie wor- En dat men derge- het groot repertoire stemt tot dankbaar- G. aad van Cassatie in deelde hedenmorgen van Gijzen uit A1U- /angenisstraf met af- Gerechtshof te Am- ilde hem destijds tot f van 6 jaar. n cassatie was beves- het vonnis, behalve betreft, welke de ad- p 8 jaar wenste te Gijzen thans veroor- id neemt toe ikt ons erop opmerk- Paasvacantietijd de toeneemt, bereiken de politie iderlijk voetballen op van ruiten, vernielen i baldadigheid in de t dezer dagen extra jn en doet een drin- uders en opvoeders en pupillen ernstig op iigheid te wijzen. Randers wacht een zware wedstrijd Het kleine wedstrijdprogramma dat morgen is vastgesteld, vermeldt voor de Alkmaarse clubs toch nog enige belangrijke wedstrijden. De Boys gaan naar Hilversum om daar tegen de club met dezelfde naam te spelen. De Alkmaarders hebben een kans beide punten te veroveren en dan is er nog van alles mogelijk. De Randers hebben het morgen moeilijker. Zij gaan op bezoek bij de kampioen 4 B, Grasshoppers en zullen nog beter moe ten spelen dan verleden week om een overwinning te behalen. Promotie derde klasse De club uit Ilpendam, IW, zal het niet gemakkelijk hebben tegen Zilver meeuwen. Een overwinning van de gasten zal de Boys welkom zijn. De Kennemers speelt morgen een uit wedstrijd tegen Baarn. De Kennemers doen het de laatste tijd slecht, doch Baarn is evenzeer uit vorm. Een ver deling van de punten is dan ook waar schijnlijk. Promotie vierde klasse De belangrijkste wedstrijd is hier Succes—BKC. BKC speelde verleden week een aardige wedstrijd tegen Randers, maar toch geven we Succes in deze ontmoeting een redelijke kans. Zeker is dat de winnaar van deze ont moeting een mooie kans heeft in de derde klasse te blijven. De beker De voorronde van de bekerwedsti ij- den is vrijwel ten einde en de wed strijden die morgen gespeeld zullen vrnrden, zijn over het algemeen van weinig belang. In groep E, waar Alc- maria met negen punten uit vijf wed- siriiden als eerste geëindigd is, wordt de "laatste wedstrijd gespeeld. West friezen en Texel zullen moeten uitma ken wie op de onderste plaats eindigt. In groep H is Woensdag de wedstrijd WatergraafsmeerPurmerend gespeeld welke door de thuisclub met 30 ge wonnen is. In groep I wordt de wed strijd VVBWE gespeeld. De uitslag van deze wedstrijd kan geen enkele invloed meer uitoefenen op het ver dere verloop van de bekerwedstrij den. In groep O spelen Andijk en RK AFC hun laatste wedstrijd. De verlie zer zal de onderste plaats op de rang- liist bezetten. Bergen zal het lang niet gemakkelijk hebben tegen WZ. De uitslag is van geen belang meer. In gvoep P krijgt Zeevogels bezoek van OSV. De gasten hebben veel belang bij een overwinnipg en de Egmonders zullen het ongetwijfeld zwaar krijgen tegen deze vrij harde ploeg. St. Pancras Een beroemde zanger heeft een be koorlijke vrouw, die op een grote bootreis kennis maakt met een schat rijke Fransman, dié weet, dat hij zon der haar niet kan leven. Een moordenaarshand slaat de zan ger van het donkere bovendek in zee. Hij is verdronken, zijn vrouwtje is weer vrij. De Fransman slaagt er in haar te trouwen. Edoch, de zanger was niet dood. Hij werd des nachts door vissers uit het water gehaald en leefde sindsdien te midden van hen in een klein kust- plaatsje, waar hij verliefd werd op een vissersmeisje, dat hem lief had, hoe wel ook hij zelf niet wist wie hij ge weest was, omdat hij zijn geheugen had verloren. Een reizende bioscoop exploitant ontdekt zijn prachtige zang stem, neemt het paar mee in zijn auto en maakt met hen zijn fortuin, om dat steeds meer mensen naar de on bekende zanger komen luisteren, van wie als hij zingt men slechts zijn schaduw op een projectiedoek kan aanschouwen. Het is licht te raden hoe de historie verder verloopt. Zijn vroegere vrouw hoort zijn stem en herkent hem, de man, die hem wilde vermoorden doet opnieuw een mislukte poging. Na een dramatische scène vindt de samenstel ler van deze interessante film de enig mogelijke oplossing. Het behoeft geen betoog, dat Tino Rossi de onbekende zanger is en dat het zijn gouden, vaak gevoileerde stem is, die de toehoorders tot het einde geboeid houdt. Liefhebbers van de motorsport kun nen deze week in het Victoria-Theater duchtig hun hart ophalen. Een jonge man, Bill Fox, heeft zijn hart aan de speedway verpand en tracht als ren ner een plaats te krijgen. Hij krijgt zijn kans die hij volledig uitbuit. Met hals brekend bochtenwerk stuwen zijn ra zende machine en de waanzinnige toe juichingen van het publiek hem van de ene overwinning naar de andere. Al zijn successen en veine voeren hem echter niet naar zijn geluk want zijn hartstocht voor de speedway brengt een scheiding teweeg tussen hem en zijn vrouw. De tweede wereldoorlog onderbreekt zijn carrière en brengt hem in Duitse krijgsgevangenschap. Na de oorlog teruggekeerd in zijn vader land beproeft hij zijn krachten weer op het gravel en het blijkt dat hij op zijn cnrne back is. Met deze laatste rit heeft hij tevens zijn grootste innerlijke strijd gestreden en hij besluit zijn helm aan de kapstok te hangen ter- wille van zijn huiselijk geluk. Nieuws van binnen- en buitenland en een maandbericht van de J. Arthur Hank-production over Palestina vor men een goed begin van het program ma. .In het Theater Harmonie draait op nieuw de film „Een koninkrijk voor een huis". Dat deze film geprolon geerd is, js he(- best,e bewijs, dat ze reeds een groot aantal bewonderaars heeft getrokken. tbericht April Bevelanders genh. 3.70—5,10; Wit- -19. III 10—12; spina- 010.20; uien 33,20; Jonathan 81lOS IJmuiden VISSERIJ-BESOMMINGEN Aanvoer 165 kisten wijting, 180 ka beljauw, 400 makreel, 60 wijting, 65 schartong, 10 heilbot, 15 haring, 75 wolf, 60 koolvis, 25 poon, 114 schelvis, 260 schar, 240 schol, 40 bot en 50 diversen. Besommingen IJM. 71, Bloemendaal, 7200; 8, En Avant f 9290; 94, Zwarte ee f 8510; 241, f 127, 213 f 259; BN 41 1 414; KW. 15 f 5690; 77 f 700. Vergadering „Het Witte Kruis" j boskamp gehuldigd Donderdagavond vergaderde in café Bouwstra „Het Witte Kruis", afdeling St- Pancras In zijn openingswoord betreurde de voorzitter de geringe opkomst Hierna feliciteerde voorzitter De Vries de heer J Boskamp met zijn 25-jarig ju bileum als bestuurslid dezer vereniging en bood hem, na een hartelijke toespraak, een bloeiende hortensia aan Boskamp dankte met een kort woordje en hoopte nog vele jaren deze philantropische ver eniging te mogen steunen Het verslag van een vergadering van de Noordhollandse Bond, welke op 14 Dec. 1948 te Amsterdam was gehouden werd voorgelezen In deze vergadering was de pensionnering van de wijkzusters behan deld, welk punt na weinig tegenstand, werd aangenomen Uit het financieel jaarverslag van de secretaris-penningmeester bleek, dat het kassaldo op 1 Januari 1949 bedroeg zon der wijkverpleging) f 269,04 Het kassaldo van de wijkverpleging apart bedroeg f 301,97 Tevens zijn er nog gelden op de Boerenleenbank enz De commisie tot nazien der rekening had bij monde van de heer P de Kraker, alles in de beste orde bevonden Voor 1949 werden benoemd de heren D de Vries en P de Kraker Bij de rondvraag deed de voorzitter het voorstel eens inlichtingen in te winnen aangaande het nieuwe rijdende Röntgen- apparaat teneinde een bevolkingsonder zoek te houden tegen TBC De vergade ring gaf het bestuur machtiging dit plan in de omliggende gemeenten te bespreken De kosten van zulk een aparaat bedragen f 50,000 Tevens zal nog een poging gedaan wor den om een EHBO-cursus op te richten voor de aanstaande wintermaanden Heiloo DE NATIONALE FEESTDAGEN Het is begrijpelijk, dat de feestelijk heden ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. Koningin Juliana en de herdenking van de gevallenen, alsmede' de festiviteiten die nog georganiseerd zullen worden ter gelegenheid van het 12'/i-jarig huwelijk van het koninklijk echtpaar, de aandacht hebben van het betreffende comité tot viering van de nationale feestdagen. Juist met het oog daarop is de viering op 30 April sober tjes gehouden. Wij laten hieronder het programma volgen: 8 uur: Jongens en meisjes van 6 en 7 jaar gaan naar De Rustende Jager, waar een goochelaar zal optreden. Na afloop tractatie. 10 uur voor kleuters van 4 en 5 jaar, eveneens na afloop tractatie. 1.305.30 uur: Filmvertoning voor kinderen van de R.K., Chr. en O.L. scholen. De herdenking van de gevallenen zal alleen geschieden op Woensdag 4 Mei met een stille tocht naar het mo- rument aan de Kennemerstraatweg. Het programma luidt: 18 uur: De burgerij wordt verzocht de vlag halfstok te hijsen. 19.15 uur. Verzamelen in de Bergeon- straat van allen, die willen deelnemen aan de stille tocht naar het herdenkings monument. De route is: Holleweg, Ver- schuirlaan, Kennemerstraatweg. Bij het raomument zal de brandweer de erewacht betrekken. 19.45 uur. Het R.K. Gemengd Koor .Nieuw Leven" zingt onder leiding van Piet Groot. Het Chr. gemengd koor „Zang en Vriendschap" zingt: Blijf bij ons Heer", van W. H. Monk. 20 uur: De vlag wordt half stok ge hesen. Een ieder neme 2 minuten stilte in acht. Het begin en einde wordt aan gegeven door een korte roffel van om floerste trommels. Hierna kranslegging. Er bestaat gelegenheid bloemen te leg gen bij het monument. 's Avonds 8.15 uur zal een Wijdings- dienst in de Ned. Herv. kerk worden gehouden, terwijl in het Verenigingsge bouw aan de Kerklaan om 8.30 uur 's avond een gecombineerde kerkdienst gehouden wordt voor hervormden en gereformeerden. Op Donderdag 5 Mei 's- morgens 8 uur zal een H. Mis worden opgedragen in de St. Willibrorduskerk aan de Westerweg voor allen die tijdens de laatste oorlog hun leven gegeven hebben voor het vaderland. Hensbroek GEMEENTERAAD S VERKIEZING De stemming voor de Gemeenteraads verkiezingen zal te Hensbroek gehouden worden op Woensdag 15 Juni Terreinmoeilijkheden opgelost Op Maandag 2 Mei zal de Alkmaar se Bedrijfsvoetbalcompetitie een aan vang nemen. In totaal zullen dertig elftallen verdeeld in drie afdelingen aan de competitie deelnemen. In afdeling A zijn ingedeeld: Licht- bedrijven, Ringers, l'avav, Hulskamp, Postillon, Conijn, Slagers, Politie 3> Hoge Hu s, D.S.V. Afdeling B: Alkmaarsche Courant, Melkboeren, Stoel, Papierduivels, Sova, Tabak, Reiniging, VIVO, Ypma, Che vrolet Boys. Afdeling C: Telefonia, Black Boys, Ford Boys, Bakkers, POA, Nagengast, Krom, Hoismuller, Perzifo en Rin gers 2. Ook dit jaar is het bestuur van de Alkmaarsche Bedrijfavoetbalverenigin- gen voor grote moeilijkheden ge plaatst. De belangstelling van de zijde der bedrijven is zo groot en de speel- mogelijkheden zijn zo gering, dat het bestuur zijn toevlucht heeft moeten zoeken tot de terreinen in de omlig gende dorpen. Behalve op het veld van Go Ahead zal gespeeld worden op de terreinen van Kolping Boys te Oudorp, BSV te Bergen en een nieuw aan te leggen terrein te Bergen. De speeltijd is teruggebracht op twee maal een half uur, zodat in het hoog seizoen twee wedstrijden op hetzelfde veld gespeeld kunnen worden. Deze maatregelen hebben het mogelijk ge maakt, dat enige honderden bedrijfs voetballers weer menige prettige avond tegemoet kunnen zien. De gisteravond in café „Tom" ge houden jaarvergadering bood overi gens niet veel nieuws. Het keurige jaarverslag van de secretaris, waarin gewag gemaakt werd van een zeer succesvol "voetbalsiezoen werd goed gekeurd. Het financieel overzicht sloot met een bedrag van 5549.44, w.o. een batig saldo van 282.37. De heer v. Houten deelde mede, dat kas en bescheiden in orde waren. Grote waar dering ondervond het bestuur en de competitieleiding voor het zeer vele werk, dat verricht is. Zowel de be stuursleden, de heren G. Hartland, C. Neef en N. Schats, alsmede de com petitieleiders, de heren N. Brinkman en J. Nijhuis werden bij acclamatie herkozen. De heer Elte vertolkte de gevoelens van de verenigingen, toen hij woorden van hartelijke dank sprak. De zwemavond in het Overdekte Zwembad is een groot sportief suc ces geweest. Besloten werd in het ko mende najaar wederom een dergelijke avond te organiseren. De heer C. Neef lichtte ten slotte de voorschriften toe, welke moeten wor den nagekomen om aan de bedrijfs- competitie deel te nemen. Ook dit jaar' zullen de wedstrijden door K.N.V.B.- scheidsrechters geleid worden. Het seizoen 1949 belooft weer goed te worden. £)E DIRECTIE van Ver- kade's fabrieken te Zaandam heeft in de on middellijke nabijheid van Egmond aan Zee twee bunkers gehuurd. Een grote en een kleine. De kleinste bunker is be stemd voor vacantiehuis- je, in welker nabijheid een z.g. Bruynzeelhuisje wordt gezet. Zowel Dun- ker als huisje worden ge zellig ingericht en kun nen worden gehuurd voor 1 week. Het Bruyn zeelhuisje komt waar schijnlijk begin Mei be schikbaar en de bunker eind Mei of half Juni. De grote bunker is door de directie voor 2 jaar be schikbaar gesteld voor de leden van het Perso- neelsfonds. het z.g. fonds voor bijzondere noden. In het personeelsorgaan van Verkade's Fabrieken, „De Kern", geeft mej. Memelink een beschrij- ving van het Plan-Eg- mond. In de eerste plaats om hen, die sceptisch teyenover het wonen in een bunker staan, te overtuigen van het genoegen, dat dit vacantie verblijf zal bieden. Er zijn twee slaapkamers met 6 Butagasstellen en onder de keuken totaal 13 bedden en een vaste wastafel een kelder, die dient als opslagplaats met stromend water; een douchecel en voor ligstoelen, fietsen, aardappelen en twee toileten; een grote keuken met groenten. Donderdagavond 8 uur vergaderde de raad van Oudorp onder leiding van burgemeester Bakker. Besloten werd instemming te be tuigen met het ontwerpbesluit van Gedeputeerde Staten in zake de be zoldiging van gemeentesecretarissen. B. en W. hadden voorgesteld het uitbreidingsplan in verband met de bc.uw van een transformatorstation door het PEN buiten werking te stel len. De raad ging hiermee aeeoord. Besloten werd tot verhuur van diverse landerijen. Een 13-tal percelen werd verhuurd. Overgegaan werd op voorstel van Gea. Staten tot wijziging van de ver ordening op de vermakelijkheden en op de begrafenisrechten. De gemeenterekening 1947 werd aangeboden. In de commissie tot na zien daarvan werden ber.oemd de he ren Van der Post, Visser en Buren. Z.h.s. werd goedgekeurd de gemeente begroting van 1949 te wijzigen. Besloten werd een kasgeldlening van f 40.000 te sluiten. De Stichting voor geestelijke Volksgezondheid in Noord- Holland had een subsidie aangevraagd Castricum VEILINGVERENIGING „ONS BELANG" Het grootste gedeelte van de aan leer bestond uit witlof. Ruim 500 kis ten van dit produc» blevpn onver kocht. De prijsnotering van gisteren is: witlof I 1215, witlof II 911, spi nazie 813 prei 4, rabarber 8—12, sla I lO'/i, sla II 5. ROUTE VLAGGEDAG-OPTOCHT De optocht, die Zondagmiddag ;n het kader van de Vlaggedag word. gehouden, gaat langs de volgende ioute: Muyleweg, Bakkumerstraat. Vinkebaan, Ruiterweg, Torenstraat, Wilhelminalaan, Prins Bernhardstraa: Cieweg, Torenstraat, Pernéstraat. Gcelvinckstraat, Burg Mooy straat. Dorpsstraat, Schoolstraat, Overtoom en kermisterrein. van 10 cent per inwoner. De raad be sloot op voorstel van B. en W. een jaarlijkse bijdrage van 5 cent fier in woner toe te staan. Besloten werd tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling met de gemeente Oterleek omtrent de toela ting van leerlingen uit buitengemeen ten tot de openbare lagere school. Bij de rondvraag informeerde de heer Buren waarom de raad niet in ce uitvoering van werken wordt ge kend. De voorzitter antwoordde dat dit slechts bij onderhandse aanbestedin gen geschiedt. Openbare aanbestedin gen geschieden volgens de gemeente wet door B. en W. Bergen Prijs Ex-Libriskring Een prijs welke jaailijks word toege kend door "de Nederlandse Ex-Libriskring voor het beste ex-libris, dat in het voor afgegane jaar werd gemaakt, is dit jaar toegekend aan mevr G M PotVan Reg- teren Altena te Bergen (derde prijs) voor ex-libris van Iterson DOKTERSDIENST. Morgen, Zondag 24 April, wordt de medische dienst waargenomen door dr. Lugten, telefoon 2700. BULGARIJE WIJST NOTA'S VAN DE HAND. Bulgarije heeft de Britse en Ameri kaanse nota's waarin er tegen geprotes teerd werd dat de regering te Sofia de clausules van het vredesverdrag betref fende de „vrijheden" had geschonden, van de hand gewezen. RIJKSDIENSTEN OP DE NAT. FEESTDAG In afmijking van hetgeen er is ver meld, is thans bepaald, dat op de Na tionale Feestdag, 5 Mei, de rijksdien sten gesloten zullen zijn van 1 uur des middags af. Grote belangstelling voor geslaagde opvoering Marktberichten ALKMAAR, 22 April (Exportveiling) Bevelanders 35; witlof: I 15—22 en II 10 14: bloemkool: I 6572 en II 3642; rode kool 7,50—19,50; spinazie 8—12; sla: I 14—18, II 8—12 en III 4; andijvie: I 24—33 en II 16—20; radijs 15—22; rabarber 5—22; winterpeen 7,10; waspeen 26—32: uien 6.20—7,10; prei 812; soepgroenten 1—5 LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE 23 April 5800 kg witlof: I 15—19 en II 10—12; 7300 kg gele kool 12; 1400 kg rode kool 13,20 NOORDERMARKTBOND, 23 April 14,000 kg rode kool 1314,90; 3000 kg gele kool 12—12,60; 16,000 kg witte kooi 11,20 12,20; 1000 kg "prei 4; 5000 kg aardappe len; Bevelanders 34,60; 18,000 kg witlof: 1 20—24, IB 12—21, II 17—19, IIB 10—17 en III 'lO—14 WARMENHUIZEN, 22 April 1600 kg rode kool 13—15,90; 1800 kg gele kool 12— 14; 1200 kg Deense witte koot 12; 4200 kg bieten: II 4,50 en III 3; 3850 kg witlof: 1 15—17 en II 10—12 HEM. 22 April 1949. Witlof: 1 15—20, (I 10—14 en III 10—11; Sla 7—9; Spi- nazie 22, Prei 6; Aardappelen 34.20; Andijvie 1024; Winterjan 77; Zoete Armgard 77. Onze plaatselijke toneelvereniging „Cicero" heeft met de opvoering van het volkstoneelspel met zang en dans in drie bedrijven .,De Gouden Brui loft" opnieuw een groot succes weten te boeken. De belangstelling was bij zonder groot. De zaal van de Prins Maurits was tot in alle hoeken bezet. Het stuk speelt hoofdzakelijk op het „Suikerhofje", een hofje voor ouden van dagen. Het zijn dan de be woners Berkmans die daar hun gou den huwelijksfeest vieren, onder grote belangstelling van hun buurtbewoners. Het leed is het gouden paar niet be- ipaard gebleven en de echte feest- reugde wil nog niet komen, daar hun ileinzoon Frans in de gevangenis (ten nrechte) is opgesloten wegens ver- 'alsing van een wissel. Maar het is liet Frans die dit op z'n geweten heeft maar Henri Meeuwsen. de zoon van en bankier, alwaar Frans vroeger als boekhouder in dienst is geweest. De ware toedracht van de onbehaaglijke geschiedenis voor de familie Berkmans komt aan het licht door de voorwaar delijke invrijheidstelling van Frans. Iet weerzien met de oudjes is ontroe- end, evenzo de smart van bankier Meeuwsen, die voor de harde werke- jkheid wordt geplaatst dat z ij n zoon Ienri Meeuwsen. de schuldige is, een meinedige, een nietsnut, die z'n jonge jaren slijt in obscure kroegen. Toch wordt alles in zoverre hersteld, dat Frans het compagnonschap door ban kier Meeuwsen wordt aangeboden. Maar Frans krijgt meer, na veel moeite gelukt het Frida Meeuwsen, Frans haar liefde te verklaren, waarin hij zich niet onbetuigd liet. Frida die ja renlang voor hem gestreden heeft, zelfs tegen haar mondaine moeder. De buurtbewoners Nelis en Jans hebben hierin een bescheiden rol gespeeld, maar gaan volledig op in het grote ge luk van deze twee jonge mensen. Zie daar de korte inhoud van het stuk, dat de zaal sterk boeide. Hieruit blijkt wel, dat de spelers van Cicero blijk hebben gegeven in speelkracht te zijn vooruit gegaan. Het is vooral aan het buitengewone sterke spel van Co Leguit, als bruide gom Berkmans, te danken' dat de op voering is geslaagd. Alle hulde aan deze dilettant voor z'n opvatting van z'n rol. Daarnaast was het bruidje Griet (Truus Vrede) een te jonge ver schijning, maar gezien het sterke spel van Leguit. heeft zij zich er dapper en meer dan voldoende doorheengeslageh. De gast van Cicero, de heer Adr. Krabman, speelde de bankiersrol uit muntend. De fat Henri Meeuwsen was een on dankbare rol. Nog nimmer hebben we Jb. Fijnheer zo uitstekend zien spelen als hierin. Dat houdt een belofte in voor de toekomst. Corry Rootjes in de rol van mevr. Meeuwsen was heel goed, maar hier en daar te beweeglijk, te onnatuurlijk. Haar dochter Frida (Rie Blaauw) was een moeilijke opgave. Voor deze rol werd bijzonder veel gevergd. Haar rolkennis was prima en toch kwam haar spel niet altijd van binnenuit.. Frans Berkmans. de boekhouder, ge speeld door Koos Nicolai, was in goe de handen. Af en toe in tempo iets te traag. De bewoners van het hofje, Nelis, Jans (z'n vrouw) en Bet waren heel goed. Jb. Besoo als Nelis was beslist best en het publiek heeft geschaterd om de komische noot, die het echtpaar in dit stuk naar voren bracht. Het was voor Jans (Map v. d. Kommer) waer V, V - -If een geschreven rol. En met Bet (Jan- ny Appel) de buurvrouw van de bruid is Cicero een goede kracht rijker ge worden. Zij overtrof alle verwachtin gen. Tot slot Jaap Koster als Teem, de regent van het hofje. Hij was best, al hadden wij het zalvende in het ge sprokene meer zien volgehouden. Aan het stuk werkten nog een dertig tal figuranten mede. De buurtmeisjes in hun liedjes en wensjes waren aller aardigst. De heer Jn. Boon als voor zitter van het viscollege „Het roestige Haakje" was een „nummer" op zichzelf en het publiek heeft buitengewoon ge noten van z'n feestrede tegen de brui degom. De verlichting van het toneel, belan geloos verzorgd door het installatie bureau C. Leguit was buitengewoon mooi en speciaal de ballonnetjes deden het prima. Het schilderwerk van Ant Groen uit 't Veld was af. Het kap- en grimewerk, verzorgd door de heer Paardekoper. was goed. Zonder uitzondering kenden alle spe lers en speelsters hun rol prima. Ook de regisseur, de heer Van Vliet, komt veel lof toe. Aan het einde van de avond hadden alle medewerkenden een welverdiend en daverend applaus in ontvangst te nemen. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen De Plattelandsvrouwen hielden de zer dagen hun bijeenkomst in zaal Hees. Na de opening door mevr. Kooi- Spaans en het voorlezen der notulen werd een kleine hulde gebracht aan mej.. A Korver, die dertig jaar werk zaam is geweest aan de gasfabriek Het aantal leden, dat op de vergade ring aanwezig was, bleek te klein om tot de bestuursverkiezing over te gaan Deze moest worden uitgesteld. Daarna las mej. Spaans voor uit het aardige boek „Kinderen van mijn klas". Met het bespreken van enkele huishoude lijke zaken werd de vergadering be sloten. (Ongecorrigeerd) Plaatsvervangend chef Generale Staf benoemd Naar wij vernamen is de chef van het kabinet van de Minister van Oorlog, Generaal-Majoor M, R. A. Calmeyer, met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tut plaatsvervangend chef ven de Generale Staf. Met ingang van dezelfde datum zal als chef van het kabinet optreden Majoor A. L. van den Berge, thans reeds aan het kabinet verbonden. MARKTBERICHT LEEUWARDEN, 114 stieren, 95 vette koeien, 2582 melkkoeien van 395—910, 245 pinken van 175455, 1028 nuchtere kalveren, 325 schapen van 4080, 206 varkens, 308 biggen en lopers, biggen van 40— 65, lopers van 65—80, 35 bokken, 96 paarden van 140650. Aangevoerd 5034 stuks. Stieren, melkkoeien en pinken: aan voer ruim, handel fleurig, prijzen ho ger. Varkens: aanvoer ruim; biggen en lopers: aanvoer ruim, handel fleu rig, prijzen hoger. Schapen: aanvoer minder, handel kalm, prijzen gelijk. Paarden: aanvoer minder, handel fleu rig, prijzen hoger. De Veehouderijcentrale nam enige runderen en schapen en de aange voerde nuchtere kalveren over. Kaas: Goudse volvet 1.691.70, Edammer 40+ 1.49—1.50. Stemming vlug. ZWAAG, 22 April. Spinazie-824; postelein 34—37; prei 8—9; gele kooi 1213; rode kool 16; slabonen 200; witlof 1021; radijs 1011; rabarber 3—7; sla 4.10—15.30; bloemkool 25—70; perziken 80; stoofsla 29—30; aardbeien 3.20; Goudreinetten 40—79; Present v. Engeland 53—87; zoete appel 52; Jo nathan 42—82; Present v. Holland 31 —79; Winterjan 54—75; St. Remie 54 —61. GROOTEBROEK, 21 April 1949. „De Tuinbouw". 6000 kg Aardappelen: Sou venir 4, Bevelanders 3.60—4 en Noorder ling 5; 2500 kg Witlof I 18—23 en II 10 —15. Scheepvaarlberichten Aalsum, 21-4 van Beira naar Dar es Salaam Alcor, Porto Alegre—R'dam, passeerde 20-4 Finisterre Aldebaran, A dam—Baltimore, 21-4 690 mijl west Scil- lies Aldegonda (t), 21-4 van Bangkok te Pladjoe Axeldijk, R'dam—Havana, 21-4 van Antwerpen Berkel 21-4 van Corcubion naar A'dam Celebes, 21-4 van Batavia naar Singapore Delfsha- ven, 21-4 van Lagos naar Cotonau Gaasterkerk, A'dam—Beira. 21-4 te Lude- ritzbaai Èdam, 21-4 van Baltimore naar naar Norfolk Groo'tebeer A'dam—Jav£, 21-4 te Port Said Grootekerk 21-4 van East Londen naar Port Elisabeth It- tersum. 21-4 van Pointe Noire naar Taco- radi Java, 21-4 van Balik Papan naar Makassar Jupiter, 21-4 van Bremen naar A'dam Laurenskerk, R'dam—Cal cutta, 21-4 van Colombo Limburg, 22-4 van Bahrein te Kuweit Madoera. Java —A'dam passeerde 21-4 Ouessant Ma- riekerk 21-4 van Yokohama naar Nagoya Nigerstroom. 21-4 van A'dam te Ham burg Prins Alexander, St John—Ham burg, passeerde 20-4 Lands End Prins Willem van Oranje, 21-4 van Londen naar R dam Prins Willem V, 21-4 van Ham burg te Antwerpen Raki, 22-4 van Dji bouti te Suez Ridderkerk, R'dam Australië 21-4 20 mijl noord Ouessant Saidja, 21-4 van Miri naar Pladjoe Taria (t), Suez—Abadan, passeerde 21-4 Aaden Tiba, R'damMontevideo, pas seerde 21*4 Fernando Tjibesar, 22-4 van Nagoya te Tarakan Woensdrech* (t), 21-4 van Aruba naar Lands End Alpherat, 22-4 van New York te Nor folk verwacht Amstelstad 22-4 van Sabang te Suez verwachf Clavella (t), ten anker te Cartagena Delft, 21-4 van Callao naar Mollendo (Peru) Duiven- dijk, 22-4. 4 uur, van Londen naar R'dam, wordt aldaar in de namiddag verwacht Eemdijk, 21-4 van New Orleans naar Ha vanna Kelbergen, Bona—A dam pas seerde 22-4 Dungeness Larenberg 22-4 van Barranquilla te Maracaibo Nestor, Hamburg—Valencia, passeerde 22-4 Kaap da Gata Papendrecht, R'dam—Abadan, 22-4 150 mijl noordwest van Alexandrie Pygmalion 22-4 van Guanta te Cumana Samarinda, 22-4 van Makassar naar Soerabaja Sarpedon 22-4 nog de Ma racaibo Stad Alkmaar, Port Said—R' dam. passeerde 22-4 Straat Messina

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3