VERF Theo Groothuizen Heerhugowaards begroting Raad besprak de Als de bladeren vallen gaan vlees en spijsvetten van de bon idsmeter aan Zee avontuur Res door tjeerd a de-ma identie Als gij ermee opstaat of ermee naar bed gaat... Verdronkenoord 1Q3 (Platte Stenenbrug) ireniging ïkunde mantisch ver- gstelling zich bezaaide fir- godenzoon pleegt die zich of uit pure iet het door van groot zo'n warm geheel an- Olympus- ook deze izelschap van Neptunus en het godje doorboren, punten van .tgeput. Het is zich in sterk de planeten belang is palingen in van de le- Heemstede ïg der Ne- Weer- en erwerp gis- room hield, het gelukt aarde en dit jepalen. jegin van zijn met behulp parallax en methode, die benaderingsfor- harmonische wet uiteengezet de afstands- korte trekken fundamenteel indsbepalingen, emde worden van de pla- hierin, "dat de aarde verwij- neters als in worden ge- ningsmogelijk- )e grote moei- t werk voor- iker op alles- engezet. Dat moge blijken n 1931 op een aantal nauw- werd verricht, bekend ge le afstand tus- zon is daar- becijferd. pauze een aan- gde grafiekjes aarop op een- wijze de enor- voorstellings- afstanden die werden voor- daarna de ver- gebruikt wor- tussen de aarde te bepalen, i de waarlijk die hier be nen, indien men erschil zonster practisch ver spreker de ometrische pa ster op twee half jaar uit el- geobserveerd. Met op de aarde o.a. ruikt worden kan becijferd. Ver- 'laas de spectros- uitgaat van een issen helderheid, en de dynami- n voor dubbel en die de mas- islag heeft. ;r zeer summier [erne methoden ien, die gebruik in helderheid f, voor zeer ver m de polarisatie van de in het inter-stellaire dankwoord en de het traditionele aan dr. Claas sloot boeiende avond. het badseizoen dit jaar op 15 Mei maf die datum zal zijn tot het plaat geven van tenten oeente geëxploiteer- Zuidzijde van het mis van Koninginnedag zullen diverse ker- dagen in de ge- zweefmolen, een luchtschommel en lere vermakelijkhe- het nodige amuse- -COLLECTE lecte bracht dit een bedrag, dat, het inwonertal on hoog genoenfd kan het kerkbestuur der neente heeft de bis- benoemd de heer voorziening in de door bedanken van die 30 jaar deze ft. men >ver de bloembollen* gedeeld, dat dan de firma ValkerinS or de goede zorg®. „Hortus Bulbaruna ,p, dat deze tuin ver- de firma HofenBloK* raad der gemeente Heer-Hugo- waard kwam Maandagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester Sut- man Meyer in voltallige zitting in openbare vergadering bijeen. De commissie tot wering van school verzuim gaf verslag van de werk zaamheden over 1948. 23 gevallen van schoolverzuim werden in behandeling genomen. De heer A. A. Groen had een ver zoek jftgediend om voor 1947/43 ver goeding van reiskosten te verkrijgen voor zijn zoon, die de r.k. ulo-school te Alkmaar bezoekt. Om f 100 was ge vraagd. Het verzoek werd voor f 50 ingewilligd. De L.O.-wet opent de mogelijkheid om in het gemeentelijk toezicht op het l.s, te voorzien door aanstelling van controle-ambtenaren. In verband hier mede werd goedgevonden om de gem.- secretaris en -architect tot onbezoldig de ambtenaren van het gemeentelijk schooltoezicht te benoemen. Blijf in de plaats. Het schoolbestuur in de parochie van de H. Familie verkreeg gelden voor het aanschaffen van zongordijnen voor het schoolgebouw aan de Hensbroe- kerweg. De raad was met de voorzitter even wel van oordeel, dat het gewenst kon zijn, dat het schoolbestuur zou worden gewezen op de wenselijkheid van aan koop in de gemeente. Niet toegestaan. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van het bestuur van de r.k. jon gensschool in de par. v. d. H. Diony- sins om medewerking voor de uitbrei ding van het betegelde plein. De alg. politieverordening werd aan gevuld om het brandgevaar voor be langrijke gebouwen te beperken, o.m. door het aanschaffen van brandblus- apparten en bliksemafleiders. Vleeskeuringsdienst bij Alkmaar. De raad besloot ingaande 1 Juli a.s. voor de uitvoering der vleeskeurings- wet 1919 met de gemeente Alkmaar een gemeenschappelijke regeling aan te gaan. De vleeskeuring zal geschieden door de dienst van het abattoir aldaar, terwijl ook de noodslachtingen naar Alkmaar vervoerd zullen worden. Tot nu was dit Schagen. De kosten bedra gen f 0.40 y, per inwoner per jaar. De vergadering was van oordeel, dat de wijziging een verslechtering betekent voor zover het vervoer der noodslach tingen in den vervolge op eigen ge legenheid zal dienen te geschieden. De voorzitter zegde medewerking toe om te onderzoeken of hierin nog verbete ring zal zijn te bereiken. Het ambtenarenreglement werd ge wijzigd. Voor het uitvoeren der biscoopver- erdening was het noodzakelijk, dat de gemeente toetrad als lid van de Ver. van Ned. Gem. voor gemeenschappe lijke filmkeuring op Katholieke grondslag te Eindhoven tegen een con tributie van max. 1 ct. per rnwoner. De begroting. De heer Strooper verheugde zich over een sluitende begroting, waardoor de financiële zelfstandigheid der ge meente verkregen wordt. Hij prees de kwaliteiten der brandweer en de voortvarendheid met de woningbouw Spr. zag gaarne demping van de sloten langs de Basserweg en een doorgaande verkeersweg van de Kabel. Tenslotte gaf hij in overweging de raadszittin gen met gebed te openen en te sluiten. De heer de Groot vroeg zich af of het onderhoud der brandkranen vol- doende was. Ook hij wees op de sloten van de Basserweg. Het aantal kinderen voor kinderuitzending naar vacantie- kolonies vond spr. wel wat erg laag. De ambtenarensportvereniging kreeg f 100 subsidie. I.v.b. hiermede zou spr. gaarne zien, dat ook andere plaatse- Ujke sportverenigingen voor subsidie in aanmerking kwamen. Hij wilde ook kleinere woningbouw bevorderen. De heer Groenveld maakte bezwaar tegen de verhoging der wethouders- salarissen van f 360 op f 500. De voorzitter bracht de sprekers aller eerst dank voor de goede woorden ten aanzien van het beleid. Wat de verbe tering der kabel betreft is door het pol derbestuur medewerking toegezegd. Het eerste gedeelte zal spoedig verbeterd worden. Aan de invoering van het ge bed wenst de voorzitter gaarne mede werking te verlenen. In eerste aanleg wil hij dit punt echter in de fracties behandelen. Z.i. zijn er voldoende brandkranen. De plaatsen zullen in kaart gebracht worden. Indien noodza kelijk zal het aantal uit te zenden kin deren worden verhoogd. Voorbeeldig werkgever Met betrekking tot de subsidie voor de ambtenarensportver. wees de voor zitter er op dat het hier een kwestie van de werkgever betreft. Wijs andere werkgevers op dit goede gemeentelijke voorbeeld. Voorbereidingen worden ge troffen om tot de bouw te komen van een soort hofjes voor ouden-van-dagen. Tevens wees spr. er op dat er plannen bestaan om te komen tot modernise ring van het tehuis voor ouden van dagen. Spr. wees er de heer Groenveld op dat B. en W. minstens eens per twee weken vergaderen. Hij achtte ten aan zien van andere gemeenten de voorge stelde salarisverhoging billijk. Hierna werd de begroting z.h.st. aan genomen. Een wijziging der begroting 1949 ging vervolgens als gesneden koek onder de hamer door. Mej. J. K. Bos werd per 1 Mei a.s. wegens benoeming elders eer vol ontslag verleend als onderwijzeres aan de o.l.school Zuid. Mej, J. C. J. van Schoten wenst in het huwelijksbootje te stappen, in verband waarmede zij per 1 Sept. a.s. eervol ontslag verkreeg als onderwijzeres aan de o.l. schóól Noord. GROSLIJST K.V.P. De groslijst voor de K.V.P. bij de ge meenteraadsverkiezingen is ais volgt samengesteld: 1. K. Oudeman; 2. Jac. Groenveld; 3. P. Tromp; 4. A. Strooper; 5. P. van Langen; 6. H. Schouten; 7. Jac. Groenland; 8. J. A. Bakker; 9. Jn. Veld man. Schoort Oranje-feesten De eerste verjaardag welke H M Ko ningin Juliana als zodanig zal vieren, zal te Schoorl feestelijk worden herdacht 's Namiddags zal in de zaal van Nic Schuyt voor de kinderen van 6 tot en met 14 jaar het sprookje ,,Het Gelukskind" worden opgevoerd en zullen versnaperin gen worden aangeboden 's Avonds zal heel het dorp baden in een zee van licht en zullen muziek- en zangverenigingen blijde klanken doen horen Een gecostumeerd bal-masqué zal s avonds de feestgangers naar „De Rus tende Jager" trekken Gemeenteraadsverkiezingen Na gehouden groslijststemming is de candidatenlijst van de afd. Schoorl van de KVP, als volgt samengesteld: 1 C. Kaandorp, 2 N. Kaag, 3 Th. Meereboer, 4 A. J. Dapper, 5 J. Nanne, 6 P. J. Bijl, 7 S. Opdam, 8 D. vd Ploeg. CANDIDATEN VOOR DE P. v. d. A. Op de ledenvergadering van de afd. Schoorl van de Partij van de Arbeid werd de candidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen als volgt samengesteld: 1. H. Selhorst, 2. W. Sevenhuysen, 3. W. Pastoor, 4. H. Meedendorp, 5. mevr. RoosBreed, 6. J. van Dijk, 7. H. Bredevoort, 8. H. Mulder, 9. J. J. Korver, 10. R. P- Goettsch, 11. C. de Leeuw, 12. P. van Duin, 13. K L. Otsen Sr., 14. G. J. Brouwer. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer C. v. d. Slikke, werd voorzien door de verkiezing van de heer W. F. Koeman tot bestuurslid. Tot voorzitter werd gekozen de heer R. P. Goettsch. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Laurens J., zoon van J. Groenendijk en S. Kossen. Gehuwd: G. Evenhuis en H. Haijte- ma. F. Kuipers en G. Brommer. H. Parsser en M. IJfs. Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur 47 „Heb je nog altijd niet begre pen, dat ik een heel sterke aap ben?1' zegt Pepi lachend tegen Pim, Pam en Pom. „Ik ben een Gorilla en al ben ik nu nog maar jong, toch ben ik al heel sterk. Maar mijn Vader, die is pas sterk! Hij is de allersterkste aap uit het hele oerwoud, daarom is hij ook koning!" De drie hondjes kijken vol ontzag naar Pepi. Ze ontdekken steeds nieuwe eigenschappen in hun vriend je. Niet alleen dat Pepi een prins is. maar hij is bovendien nog oersterk. „Waarom heb je dat ons nooit eerder verteld?" vraagt Pim. „Och, het is niets om over op te scheppen", zegt Pepi bescheiden. „Bovendien gebruik ik die kracht nooit, als het niet ab soluut nodig is. Ik ben altijd bang, dat ik iemand bezeren zal!" „Maar nu heb je ons uit de nood gered. We zullen je eeuwig dankbaar zijn!" roept Pim. „Kom, schei uit met die nonsens", valt Pepi hem in de rede. „Laten we lie ver proberen hier uit het ruim te ko men". Op. dit ogenblik weerklinkt een zware fluittoon. 84 IN DE Zuster Blanca knikte. „U moet er straks met de dokter over spreken", ried ze. „Hindert het u, dat ik de ra men openzet? Het is heerlijk buiten". „Niet in het minst, zuster", zei Steensma. Hij genoot van de frisse buitenlucht en had juist zijn ontbijt gebruikt, toen Bastiaan op^ie open deur tikte. „Goedemorgen, mijnheer!" „Morgen, Bastiaan! Heb je een och tendblad meegebracht?" „Ik heb er een aan de kiosk ge kocht, mijnheer", zei Bastiaan een beetje verbaasd de courant uit zijn binnenzak halend. Ir. Steensma greep er nerveus naar. „Dank je, Bastiaan. Heelt er iemand voor mij gebeld?" ..Neen, mijnheer". "2?k geen P°st> Bastiaan?" •■Niets, mijnheer". Steensma sloeg de courant open en Vloog de inhoud haastig door. daar stond het al wat hij oent. Laatste berichtenblijkbaar een nog maar in de stadseditie op genomen. mysterieuze moordaanslag ♦na mfaVOnd is hier ter stede in oen ken/lp ,®nbew°ond perceel, een onbe- levolvor °w gevonden, die door eon revolverschot getroffen bleek, iijaens het vervoer naar het zieken- Zt ?\vrouw overleden, oud „nS_aCi,,t0ffer is ongeveer 30 jaar Dl r „fkleed in lange> donkere man- „1' gr„1Jze iaP°n en lage bruine merker "et ondergoed is niet ge- DWKÏ o£ papieren, waaruit de -dentiteït van de vrouw zou kunnen «Jn met op het slachtoffer aangetroffen, zodat roofmoord niet uit gesloten wordt geacht. In verband met het bovenstaande ezoekt de politie inlichtingen over eerj a*s gekleed persoon van onge- veer 30 tot 35-jarige leeftijd, gekleed m een donkerblauwe jas, bolhoed en lichtgrijze handschoenen. De man draagt een bril met in goud of douole gevatte glazen en is waarschijnlijk aan de rechterwang verwond of kort ge leden verwond geweest. Inlichtingen ten spoedigste verzoent aan het hoofdbureau van Politie, Laan C. van Cattenburch 19. Het bericht was met vette letters gedrukt en had een opvallende plaats in het ochtendblad gekregen. Ir. Steensma staarde een ogenblik moedeloos voor zich uit. Dit dacht hij is het einde. De man, die hier beschreven werd, zou iedereen onmiddellijk herkennen. Zuster Angelica zou het haar mo rele plicht achten hem aan te geven, zodra zij dit had gelezen. Hij voelde aan zijn wang. Twee pleisters zaten nog kruiselings op de laatste sporen van zijn verwondingen. Welke ezel ging er nu op avontuur uit met een gezicht vol pleisters! Een man met een bolhoed en grijze handschoenen had veertig procent kans herkend te worden, een man met een pleister op zijn wang Jachtig pro cent en een man met twee gekruiste pleisters liep als het ware met zijn visitekaartje te venten. Maar hij had toch niet kunnen voor- Z'en, dat er zoiets afschuwelijks zou gebeuren! Hij overdacht snel de situatie. Wie kon hem herkend hebben. Al lereerst de vrouw, die 'nem de sleutel had gegeven. Die had verbaasd naar zijn gezicht gekeken. „Bent U ook gevallen, mijnheer?" Ook de onbekende bij de telefooncel had hem bekeken. Een wang met twee gekruiste pleisters. Dat valt op, dat vergeet je niet Goed, zij hadden hem gezien, zij zouden hem herkennen, maar dan zou hij toch eerst gearresteerd moeten wor den. Toen bedacht hij verschrikt, dat iedereen in het ziekenhuis de courant zou lezen. Het signalement liet geen twijfel en bovendien, zuster Angelica zou Hij loosde een diepe zucht en viel terug in de kussens. De kamer draaide voor zijn staren' de ogen. Hij «loot %c en zag «van later Bu tiaan over zich heen gebogen. Die hield een glas water in de hand en zijn goedig gezicht was vol bezorgd heid. .Voelt u zich weer wat mijn heer?" „Ja. ja, zeker, Bastiaan. Ben ik lang weg geweest?" .Niet meer dan een minuut mijn heer. Wilt u niet iets drinken?" „Dank je, Bastiaan, het is al weer over. Je moet eens naar me luisteren, Bastiaan. Er is.er is iets heel ergs gebeurd. Ik mag je niet zeggen wat het is, maar je zult het spoedig weten. Iedereen zal het weten. Geloof geloof je,dat ik een vrouw zou kun nen vermooren?" Bastiaan schrok op. „Natuurlijk niet. mijnheer!" „Is er iemand in de kamer, Bas tiaan?" „Neen, mijnheer". „Ga dan eens naar de kast. De kle ren, die ik gisteravond heb gedragen. Bekijk ze "eens. vlug, Bastiaan!" Bastiaan ging naar de kast, haalde de kleren er uit en liep er mee naar het venster. ,Er zitten vlekken op uw jas, mijn heer en spatten op uw pantalon lie: lijkt wel „Het is bloed, Bastiaan. Hang de kleren weg en ga naar huis. Haal een andere jas, andere kleren en neem een grote koffer mee om deze weg te biengen". „Goed mijnheer", zei Bastiaan een voudig. Ga nu, Bastiaan, neem een taxi!" De bediende stond op en verliet snel de kamer. Steensma keek op zijn horloge, dat hij op zijn nachtkastje gelégd had. Kwart voor negen. Minstens een half uur zou Bastiaan weg zijn. „Zou er binnen die tijd wat kunnen gebeuren?" Was het niet verstandiger op te stean, zich aan te kleden en naar bui ten te gaan vóór het te laat was? Elke minuut was kostbaar. Hij kon niet werkeloos wachten. Hij stond naast zijn bed, toen hij voetstappen in de gang hoorde. Zuster Blanca. Zou zij het al weten? In een ogenblik lag hij weer onder d« dekitu Wordt varvolfd Heiloo j Onvergetelijke autotocht van het Instituut De inzet van het zomerprogramma van Jiet Instituut, n.l. een autotocht naar de bloeiende Betuwe en omge ving Nijmegen, was wel bijzonder goed. Het weer hielp nog een handje en zo hebben leden van het Instituut een dag vol van afwisselend natuur schoon gekregen Rijdende door de Vechtstreek in lentetooi, werd men reeds bij Bunnik verrast op onafzienbare boomgaarden met rose-witte appelbloesem. Ook de peer was nog op zijn best. Via Wijk bij Duurstede (oversteken van de Lek) ging het de zovele malen bezongen Betuwe in. De natuurpracht was overweldigend. Vooral bij Tiel, het plaatsje Zoelen met het prachtige kasteel op de ach tergrond, was imposant. Langs kron kelende dijkwegen aan de ene zijde de Waal en aan de andere kant zo ver als het oog rijkt bloeiende bomen, ging het op Nijmegen aan. Groesbeek en omgeving met z'n prachtige verge zichten in Duitsland, waar het Reich- wald begint, maakte indruk. Men maakte nog een „grensincident" mee doordat op verboden gebied werd ge reden. De deelnemers namen het nog al komisch op, wat wel kon, want het liep met een sisser af. De leiding droomde al van cachot en dies meer. Met het bergtrammetje werd een kor te rit gemaakt naar Beek en men kwam niet uitgekeken. Op de terugweg wachtte in Arn hem een heerlijk verzorgd dineetje. De organisatie was dan ook puik in orde, alhoewel de voorbereiding (vijf dagen) erg kort was. Te middernacht kwam men in ons dorp aan waar een der leden namens het gezelschap de leider, de heer Majolé, hartelijk dankte voor deze wel zo schitterende tocht door het mooiste gedeelte van Nederland. „SANS ATOUT" VERLIEST VAN „DE EGMONDEN" De bridgeclub Sans Atout was gis teravond op bezoek bij de bridgeclub De Egmonden te Egmond aan Zee in café de Wit. Na een hartelijk welkom door de heer A. H. Hartgerink, voor zitter van De Egmonden, waren de di verse paren al direct in actie om voor hun club een zo goed mogelijk resul taat te bereiken, omdat deze ontmoe ting bedoeld was als nederlaagwed strijd van de bridgeclub De Egmonden. De eerste ontmoeting die deze club had gespeeld tegen Bricas uit Castri- cum werd echter door De Egmonden gewonnen met 28 punten, terwijl de tweede ontmoeting, die tegen de brid geclub te Bergen door de Egmonders werd verloren met 78 punten. Onze plaatselijke vereniging bracht het er echter slechter af. Wist groep A zich betrekkelijk te handhaven met 4 ver- liespunten (173169), en groep B een behoorlijke winst te noteren van 52 punten (175227), groep C deed alle kans op een overwinning verloren gaan, door maar liefst met 114 punten te verliezen (265151), zodat Sans Atout verloor met totaal 66 match- punten. Bergen Heel Bergen aan hef tuinieren Wanneer men bezoek gaat verwachten, dan krijgt zowel de gastheer als de gast vrouw het druk Men doet zijn best zijn gasten zo goed mogelijk te ontvangen De heer des huizes zorgt voor een rokertje, de huisvrouw voor iets extra's ener komen bloemen op tafel Als de Meimaand is aangebroken begint ook de tijd te naderen dat Bergen gasten kan verwachten Een van de dingen, die aan een dorp een feestelijk aanzien geven, zijn bloemen in smaakvolle, kleurrijke tuintjes; zij schenken vreugde aan elke wandelaar, hetzij gast of inwoner Hopen vuil en weggeworpen materiaal, die zij- of achterkant, van de woningen entsieren, zal gast noch inwoner waar deren De poging die VVV verleden jaar deed om de bewoners op te wekken aan een tuinwedstrij d deel te nemen, werd een grot succes Helaas hielden enkelen zich afzijdig, ten onrechte menende, dat ^un kleine eenvoudige tuintje toch geen schijn van kans zou hebben in een wedkamp met de grotere Voor deze zomer heeft de VVV beslo ten iedere tuinbezitter automatisch tot deelnemer te maken aan de schoonheids wedstrijd Er zijn verschillende commis sies gevormd, die elke een bepaalde wijk op verschillende tijden in de zomer zul len bezoeken om zo een overzicht te krij. gen van de tuinen VVV roept alle tuin. bezitters op hun beste beentje voor te zetten, een schilderij, ets, houtsnede of vaas zal straks de vreugde, die ze zelf aan hun tuintje beleven nog verhogen Koninginnedag De Koninginnedag zal te Bergen worden ingeluid met een aubade van Bergen's Harmonie op het terrein van de Ruïnekerk. De burgemeester zal hier een toespraak houden, 's Namid dags is het feest voor de jeugd. De hogere klassen van de lagere scholen zullen kunnen genieten van Oranje- en kinderfilms, die in De Rustende Jager zullen worden vertoond en voor de lagere klassen is het feest in Duin- vermaak. De dag zal worden besloten met een grote fakkeloptocht. CANDIDATEN VOOR DE KVP Door de op Zondag 24 dezer gehou den groslijststemming van de KVP afd. Bergen zal de candidatenlijst der KVP voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als volgt zijn samengesteld: C. W. Ellis, J. J. Oldenburg, J. Ranzijn, J. J. Witte brood, F. L. Driessen, P. J. Borst J. H. W. Schmidt, B. Min, S. Louwe en K. Veldt. BU de Tweede Kamer is ingediend een nota van wijzigingen met betrek king tot de vaststelling van de begro ting van inkomsten en uitgaven van het Landbouw-egalisatiefonds voor het dienstjaar 1949. Vertoonde de oorspron- kelUke begroting een nadelig slot van f 359.333.000, in het thans aangeboden gewUzigd ontwerp van wet is dit terug gebracht tot f 226.750.000, dus een ver mindering van f 132.583.000. Sedert de bevrijding had het land bouw-egalisatiefonds tot dusverre het kar'akter van een levensmiddelensub- sidiefonds ten behoeve van de consu ment. Het mag evenwel worden ver- Nadelig saldo van Landbouwegalisatiefonds met 133 millioen gulden verminderd Warmenhuizen Weest voorzichtig met ritssluitingen Onderstaande mag een waarschuwing betekenen aan moeders hoe voorzich tig men met de ritssluitingen moet om gaan. Het gebeurde hier ter plaatse met een zoontje van de heer J. K., dat toen s' morgens de blouse van de klei ne dreumes werd aangetrokken de rits aangehaald het kind erbarmelijk begon te gillen. Het nekvel van de kleine zat vastgeknepen tussen de rits en hoe men ook probeerde het kon niet naar be neden getrokken worden. Een smid werd ontboden om het tangen de slui ting door te knijpen maar d-oor de ge weldige pijn van de kleine slaagde men ook hierin niet. Daarna spoedde men zich met het kind naar dr. Van Heste ren, die onmiddellijk de benarde plek verdoofde. Daarna kon met een tang de sluitng doorgeknipt worden. De hals van de kleine is tamelijk verwond en zit flink in de pleisters. Zuster Gorissen krijgt een motorrijwiel Dezer dagen hield de Linkse Kiesver- de leden van de wijkverpleging afd. Warmenhuizen, Koedijk, Schoorldam en Krabbendam om iets bij te dragen om zuster Gorissen in het bezit te stel len van een motorrijwiel. Een overbo dige weelde betekent dit zeker niet, gezien de grote afstanden die zij dage lijks en soms twee maal per dag moet fietsen en dan met die open wegen. De collecte heeft opgebracht 400. Vol gens prijsopgaaf vormt dit ook het be drag van aanschaffing. Namens het be stuur van de Gezinsverpleging een woord van dank aan de gevers (sters) die hebben medegewerkt tot het wel slagen van dit sympathieke doel. Wij wensen zuster Gorissen veel succes en hopen dat zij niet te veel met de We genwacht in aanraking zal komen. VERGADERING LINKSE KIESVERENIGING Dezer dagen hield de Links Kiesver eniging een ledenvergadering in zaal Slikker. Na gehouden stemming is de groslijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezing samengesteld als volgt: P. Mink, A. Vergay,, P. Dissel, W. Gutker Cz., P. de Groot Jbz., P. Rempt. Schermerhorn Candidatenlijst K.V.P. Bij de Zondag gehouden groslijststem ming voor het samenstellen van de can didatenlijst van de KVP werden 93 stem men uitgebracht, waarvan er 6 ongeldig waren Het resultaat is, dat de officiële lijst er als volgt zal uitzien: 1 P C Valckx (83 stemmen); 2 J Broersen (79 stemmen); 3 P N van Langen (81 stemmen als plaats vervanger); 4 P Ruijter (80 stemmen als plaatsvervanger); 5 J Duin; 6 A de Lan ge; 7 P N Kuijper St. Paneras - Een vrolijk lied en gulle lach Wij vieren Koninginne-dag De uitgebreide reputatie van de heer Jn van Alfen stelde in staat om hier aan staande Zaterdag goede klein-kunstenaars te brengen St Pancras krijgt de pre mière van het klein-orkest, dat ten doel heeft populaire melodieën onder de men sen te brengen Hiervoor zorgt „Advendo's Klein-Orkest" met medewerking van een zestal kunstenaars-artisten Cultureel zal deze avond op hoog peil staan, want er wordt uitsluitend goede kleinkunst en gezonde humor gepresen teerd. waarvoor de naam van de heer Jn van Alfen ons de volle garantie geeft Is vorig jaar bij het Openluchtspel te Broek op Langendijk, zijn grote organisa tie-vermogen niet ontdekt? Laten we hopen dat dit grote feest door alle Pancrassers eensgezind gevierd mag werden en dat dit streven gewaardeerd worde door in groten getale op te komen wacht, dat het karakter zich in de naaste toekomst andermaal zal wijzigen en het fonds wederom zal gaan dienen voor stabilisatie van de prijzen. Thans worden nog de navolgende ar tikelen op bonnen gedistribueerd: kaas, vlees (vleeswaren), spijsvetten en kof fie, terwijl deze distributie ook inciden teel nog geschiedt voor enkele andere artikelen, waarvan een gelijkmatige verdeling gewenst wordt geacht. Vlees en vet vrij. Voor de eerstgenoemde belangrüke voedingsmiddelen wordt krachtig naar opheffing van de distributie gestreefd. Hoewei met eventuele gevolgen van deze opheffing voor het fonds in de be groting geen rekening is gehouden, wordt voor vlees en vetten als tijdstip gedacht aan het begin van de a.s. herfst. Zoals vanzelf spreekt is het moment, waarop de distributie van deze producten kan worden beëindigd, ten zeerste afhankelijk van de ontwikkeling van de vleesproductie in eigen land. Door de snelle toepeming van het aan tal varkens laat deze zich niet ongun stig aanzien. Met betrekking tot het te voeren be leid kan verder nog worden medege deeld, dat de minister' streeft naar een aanmerkelijke vereenvoudiging van het stelsel van heffingen en toeslagen voor de melk en de overige zuivelproducten. De ingewikkelde maatregelen, welke grotendeels slechts een gevolg zijn van het streven om de producenten van alle producten precies de richtprijs te doen ontvangen, oordeelt de minister piet langer verantwoord. Het moet van meer betekenis worden geacht, dat kan wor den bereikt, dat de meest gewenste en doelmatige verwerking van de melk zal worden gestimuleerd. Reeds 1 Augustus? Tijdens een vergadering van de voor zitters van de R.K. Slagersverenigingen in Noord-Brabant werd medegedeeld, dat de verwachting bestaat, dat per 1 Augustus a.s. de, opheffing der vlees distributie een feit zal zijn. OVEREENSTEMMING INZAKE INDIA Naar vernomen wordt, zullen de pre miers der landen van het Britse Ge menebest heden naar Koning George gaan om hem er van in kennis te stel len, dat zij ermede accoord gaan, dat India als republiek deel blijft uitma ken va» het Gemenebest. Purmerender markt PURMEREND, 26 April. Aange voerd 1245 runderen waaronder 75 vette koeien, 9 stieren, 904 nuchtere kalveren, 26 schapen en 15 vette var kens voor de levering. 212 Melk- en. kalfkoeien 525850 (vrij goed); 872 geldekoeien 380640 (kalm duur); 28 pinken 290450 (goed) 35 graskalveren 190300 (kalm)65 nuchtere kalveren (fokkers) 3475 (vlugger); 14 stieren 400900 (vrij goed); 627 schapen, fokschapen 80110, weideschapen 5264 (kalm prijshou dend); 119 bokken en geiten 10—70 (vlóg); 850 biggen 4075 (vrij goed); 14 paarden 350800 (voor de dood wil- ig), 13 fokzeugen 150300 (stug); 3300 ■ude kippen en hanen (r. en w.) 2.25 *50 p. kg.; 600 id. (bl.) 2.50—2.70 p. kg.; 2400 jonge hanen (rode en witte) 2,20 2,40 p. kg.; 400 id. (blauwe) 2,753 p. kg.; 450 jonge hennen 47 p. st.; 150 eenden 1.504 p. st.; 450 konijnen 18 p. st.; 260 ganzen 36 p. st. 1 Stapel kaas Edammer 40+, wegen de 279 kg. prijs f 77,50. gaafste ïeuws (Ongecorrigeerd) ZEVEN PERSONEN OMGEKOMEN TE KAIRO Zeven personen kwamen om 't leven en 23 werden onder de puinhopen be dolven, toen gisteravond in het oude gedeelte van Kairo een gebouw van zeven verdiepingen instortte. Drie-en-zestig personen zijn aan de dood ontkomen. Rheumatische pijnen, knagend en slopend voor en na ondermijnen -langzaam maar zeker Uw hele gestel Blijf er toch niet mee doorlopen neem Uw maatregelen vóór het te laat is Doe eens een bloed zuiverende kuur met Kruschen Salts - De aansporende werking van Kruschen op Uw bloedzuiverende organen zal U een openbaring zijn, omdat ge U reeds na een betrekkelijk kort zij het regelmatig gebruik met blijde verbazing een ander mens voelt, jonger, vitaler, niet meer dat stramme en.... vrij van pijn Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingezonden mededeling) Het Radioprogramma VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I. 301 m Nieuwsberichten oin 6, 8 en 11 'uur VARA: 6,20 Gra mofoonplaten 6,30 Voor de Strijd- ki achten 7,00 Lezing 7,15 Flora Niel sen zingt VPRO: 7,30 Voor de jeugd 7,45 Van allen dag VARA: 8,05 Dingen van de dag 8,20 Populair concert 9,00 Mijn zonen (hoorspel) 10,15 Vindobano schrammel'n 10,45 Van boek tot boek 11,15 Metropole-orkest HILVERSUM II 415 m Nieuwsberichten om 7 8 ,en 11 uur NCRV: 6,00 Cello recital 6,30 Lezing 7,15 Nieuws uit Indonesië 7,30 Actueel geluid 7,45 Engelse les 8,05 Programma-proloog 8,15 Radio Philharmonisch-orkest 9,15 Benelux en arbeiders 9,35 Sans souci 9,55 Tulpen-Rallye 10,00 ,,De zee blijft vrij" 10,15 Geestelijke liederen 10,45 Avondoverdenking 11,15 Muziek 11,35 Romantisch-programma VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6. 8 en 11 uur AVRO: 8,15 Ochtendvaria 12,38 Piano-duo 1,2 Metropole-orkest 6,15 Reportage Tul pen-Rallye 6,30 Voor de Strijdkrachter 7,00 Radiostrip 7,10 The Romancers 7,45 De Regerings-Voorlichtingsdienst antwoordt 8,05 In het Radio-Zoeklicht 8,15 Concertgebouw-orkest 10,40 BBC- kcor 11,15 Paul Robeson zingt 11,30 Orkest Glenn Miller HILVERSUM II. 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7. 8 'en 11 uur KRO: 8,20 Piuk de dag 12,38 Promenade-orkest NCRV: 3,00 Omroep-orkest 6,15 Land en Tuinbouw 6,30 Gramofoonplaten 6,40 Bach-sonates 7,15 Nederlandse or ganisten 7,30 Het actueel geluid 8,05 Programma-proloog 8,15 Hongaarse Steravond 9,30 Familie-competitie 10,00 Tulpen-Rallye 11,05 De Vaart dei- Volken 10,25 Piano-duo 10,45 Avond- overdenking 11,15 Gramofoonplaten 11,40 Melodieën van Foster

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3