WAAGT Die Wint! ouóe waar, Scliiltiersknec Stad en Omgeving, Rallye-rijders op weg naar Alkmaar SKOTSE TRYE AGENDA Herziening der Sociale Verzekering Pensionhoudster berekende te hoge prijs Brood- en Banketbakkersbediei Tulpen sieren de wagens Prijs per Eiter f 5.50 j^aaiste ^Jieuws Washington ziet mogelijkheden Lanpedijk Egmond aan Zee Uilslag bridgewedstrijd VAN IJ TOT MARSDIEP Skotse Trye. Ech, Op het ogenblik dat wq dit schrijven snorren de deelnemers aan de Tulpen- rallye over Nederlandse wegen. Van morgen in alle vroegte zijn zij bij Wern- hout de grens gepasseerd en werden hun wagens getooid met kleurige slin gers tulpen, die tintelden ln de schijn van de vroege zon. Tegen zeven uur werd dat evenwel anders, want toen betrok de lucht, ofschoon de automobi listen daar weinig oog voor hadden. In hun banier stond immers „haast" ge schreven. Wat de Alkmaarse deelnemers be treft, werd gisteravond bekend ge maakt, dat de heren Krom, Schmidt en Paarlberg uit Parijs vertrokken waren. Over de verrichtingen van Dr. Groen- hardt uit Dirkshorn en mevr. en de heer Kokkes is niets bekend. Even over vieren hedenmorgen ver schenen de Deense ploeg Skarring— Sclinakenburg met Mercedes Benz en de Tjechische Hudson van Feiner aan de controlepost te Breda. Over de or ganisatie waren de deelnemers best te spreken. Alleen in Parijs werden moeilijkheden ondervonden. Bij Wern- hout kwamen hedenmorgen de Ford van Marx en de Volkswagen van Kost met elkaar in botsing. Beide équipes moesten uitvallen. Het aantal pech vogels schijnt echter over het alge meen mee te vallen. Bij de Bredase contr&le trok vooral de aandacht de in Propaganda-avond der broederschapsfederatie Gisteravond vond in de bovenzaal van café-restaurant „Central" aan het Hofplein een propaganda-avond plaats, georganiseerd door de Broederschaps federatie Alkmaar. De federatie, die als overkoepelend lichaam bedoeld is van verschillende verenigingen, die alle op hun wijze de broederschapsgedachte propageren, omvat zoals bekend de In ternationale Vereniging Bellamy, de Theosofische Vereniging, de Anti-Vivi sectie-Bond, de Bond voor Natuur geneeswijze en de Bond van Vegeta riërs. Twee dezer componenten waren deze avond door een spreker vertegen woordigd. n.l. de Vegetariërs en de Theosofische Vereniging. Na een uitstekende vertolking van Haydn's trio voor piano, viool en cello door een ensemble onder leiding van de h?er Van Lienen, kreeg de heer J. Jans uit Amsterdam het woord voor zijn onderwerp „Vegetarisme in ver band niet de Broederschapsgedachte". Op duidelijke wijze schetste de heer •Jans de doelstellingen en de principes van de vegetariërs, waarbij hij ook in ging op de nieuwere richting, n.l. het veger-etisme, in de praktijk gebracht door hen, die ook geen melk, geen eie ren, geen roomboter gebruiken. Nauw in verband met zijn onderwerp behan delde spr. ook de natuurgeneeswijze, die de natuur zo dicht mogelijk tracht te benaderen. Veel ziekten zijn te her leiden, aldus de heer Jans, tot psychi sche storingen, die wij zelf in de hand hebben. Het verband met de broeder schapsgedachte werd door spr. gelegd door het feit, dat de vegetariërs, die het berokkenen van leed op ieder klein gebied willen vermijden, dit ook in het grote geheel willen zien doorwerken, zodat de vrees, de haat, de onderlinge twisten tot het verleden zullen gaan behoren. Enkele vragen werden door de heer •Tans tot ieders tevredenheid beant woord. Na de pauze sprak de heer K. de Jong over Theosofie in hetzelfde ver band. Op meeslepende wijze wist de heer De Jong zijn toehoorders een in zicht te geven in de theosofie, de wijs heid. de kennis omtrent het goddelij ke. De problemen, die om ons zijn, al dus de heer De Jong, kunnen wij niet met het verstand benaderen, dit moet met het hart gebeuren, want het ver stand leeft in de verdeeldheid. Spreker bracht als zijn standpunt naar voren, dat slechts de vorm ver andert, doch dat alle leven eeuwig is, en onverbrekelijk -erbonden met ,de stof. De verscheidenheid geeft kleur aan het leven, doch achter die ver scheidenheid ligt de eenheid. Die een heid te peilen en te kennen is het stre ven der theosofie. De avond werd besloten met een tweede optreden van het muzikaal en semble. DIPI.OMAZWEMMEN EN NOG WAT. Op 11 Mei zal er in de Alkmaarse overdekte weer gelegenheid worden gegeven, proeven van bekwaamhid in het zwemmen af te leggen, volgens de daarvoor geldende eisen. Een uitste kende gelegenheid voor de jeugd, om nog vóór de zomer begint en er dus overal gezwommen zal worden, te be wijzen, wat zij in het water waard is. Bovendien zullen ook dit jaar weer schoolzwemwedstrijden worden geor ganiseerd. die verleden jaar zo'n groot succes werden, en waaraan zoveel leerlingen hebben deelgenomen. Liefhebbers van zwemwedstrijden staat nog een ander evenement te wachten, tenminste, als de daarover ge voerde besprekingen tot een gunstig resultaat leiden. Er wordt namelijk on derhandeld tussen de betrokken in stanties, om dit jaar de wedstrijden om het districtskampioenschap van de po litie in Alkmaar te laten verzwemmen. Zoals men weet wordt de zwemsport door de Rijkspolitie naarstig beoefend, en ook de te Alkmaar gedetacheerde Rijkspolitiemannen oefenen regelmatig. En wie zou meer nut kunnen hebben van de edele zwemkunst, dan een po litieman? Bern gestarte ploeg Hoogenboom— VermeulDanckaerts, die, in Zeeuws costuum gestoken, een levendei reclame vormde voor haar provincie. Aan de hand van de lijst van uitval lers, welke het A.N.P. hedenmorgen om 12 uur verstrekte zouden wjj kunnen concluderen, dat alle drie Alkmaarse teams de controle te Breda op tijd zijn gepasseerd. Herdenking gesneuvelde militairen Telkenjare op de morgen van de tiende Mei begeeft zich een groep oud-militairen uit de oorlogsdagen van 1940 naar de beide Alkmaarse kerk hoven om de in de oorlog gesneuvelde en daar begraven soldaten te geden ken. Dit gebeurt in alle stilte zonder uiterlijk vertoon en zonder toespra ken. Op de graven worden bloemen gelegd, terwijl elk der aanwezigen ieder op zijn eigen wijze in gedachte bij zijn gevallen kameraden vertoeft. Deze korte plechtigheid laat vooral door zijn eenvoud niet na diepe in druk te maken. Ook dit jaar hebben oud-militairen het initiatief genomen om op 10 Mei wederom een bezoek te brengen aan de graven van hun gewezen makkers. Iedereen, die in de periode 1939'40 onder dienst geweest is, wordt ver zocht Dinsdag 10 Mei dês morgens 8 uur bij het verzamelpunt (voor het standbeeld van mevr. Bosboom-Tous- saint hoek WilhelminalaanKenne- mersingel) aanwezig te willen zijn, waarna gezamenlijk afgemarcheerd wordt. Bijdragen voor de te maken onkosten (bloemstukken) wprden gaar ne door mr. D. Bosscher ten kantore der Amsterdamse Bank, Voordam, in ontvangst genomen. Het comité ver trouwt, dat velen zich geroepen zullen voelen deze plechtigheid mee te ma ken. (Ontleend aan onze advertentierubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Een konink rijk voor een huis (tot 14 jaar onder geleide) (geprolongeerd); Victoria Theater, 8 uur: Motorduivels (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De onbe kende zanger (boven 18 jaar.) Sted. Museum, 10—12, 2—5 en 7—9 uur: Ten toonstelling Bergense kunst. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Een konink rijk voor een huis (tot 14 jaar onder geleide) (geprolongeerd; Victoria Theater, 8 uur: Intrigue (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Onteerd (boven 18 jaar). Sted. Museum, 1012, 25 en 79 uur: Tentoonstel ling Bergense kunst. Café Centraal, 8 uur: Ledenvergadering „Alkmaar Ont zet". Naar welke school? Bij de begrotingsbeschouwingen is er over geklaagd, dat de ouders van ge meentewege de laatste jaren een te sobere mededeling over de bestaande scholen en de daaraan verbonden on derwijsmogelijkheden wordt gegeven. In, verband daarmede is thans van gemeentewege een fraaie folder met geïllustreerde omslag uitgegeven, bestemd voor de ouders wier kinderen voor het eerst naar school zullen gaan. Daarin worden niet alleen de nodige wenken voor de aangifte gegeven, maar bovendien een overzicht van de diverse scholen, leerplan en de voortzettings mogelijkheden bij het onderwijs. Zo mogelijk zullen de kinderen op de dichtstbijzijnde school worden ge plaatst. Ook t.a.v. de bijzondere scholen worden namen en adressen gegeven. N. V. NOORDER BANK ALKMAAR. In de op 27 dezer gehouden jaarlijk se algemene vergadering van aandeel houders werd het dividend over het boekjaar 1948 vastgesteld op 7 pet. (evenals vorig jaar). De heer M. Groot Jzn. werd als commissaris herkozen. LINDENSCHOOL I KAMPIOEN. Door een 21 overwinning van Lin- denschool I op Rochdaleschool I, is het elftal van de Lindenschool kampioen geworden. R.P. ALKMAAR WON VAN PURMEREND Het politie-elftal van Purmerend heeft in een beker-competitiewedstrijd tegen de R.P. Alkmaar met 41 het onderspit moeten delven. De Alkmaar- ders speelden een vrij forse wedstrijd, waartegen Purmerend niet was opge wassen. Reeds na enkele minuten slaagde Alkmaar er in een 10 voor sprong te veroveren, doch spoedig waren de partijen weer op gelijke voet. De rust brak aan met een 31 voorsprong voor Alkmaar. Na de rust had Purmerend regelmatig veld- overwicht, doch tegen de verwachting in slaagden de Alkmaarders er in de score tot 41 op te voeren. Zowel Alkmaar als Purmerend zijn nu op de bovenste plaats van hun af deling geëindigd en komen in de vol gende ronde. Mr. M. G. L. van Schouwenburg, voorzitter van de Raad van Arbeid te Alkmaar, heeft gistermiddag een in leiding gehouden over het onderwerp: „Herziening der sociale verzekering". De inleiding werd uitgesproken aan het einde van de lunch in het Victory- hotel waaraan de leden van het Depar tement Alkmaar van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Han del deelnamen. Mr. van Schouwenburg zeide, over een zeer ingewikkeld onderwerp te spreken, zodat men zou kunnen den ken aan het gezegde: „Het oog is gro ter dan de maag". De herziening, al dus spr., wordt ingewikkeld gemaakt door de belemmerende factor van de uitvoering. De heer Van Schouwenburg begon met een overzicht van de sociale voorzieningen, zoals deze ten behoeve van ons volk zijn getroffen, t.w. de Ongevallenwet van 1901, die ontstond na het tijdperk der industrialisatie, die eerst slechts voor enkele bepaalde fa brieken gold, met name genoemd, doch die in 1921 op iedereen van toepassing werd. De ongevallenwet houdt geen rekening met het inkomen, doch be schermt ieder, die in loondienst is. Een logische aanvulling vormt de Ziektewet van 1913, die echter pas in 1929 in werking trad. Voorts is daal de Invaliditeitswet, eveneens indivi dueel gericht, en waarbij ook de ouder- domsverzekering wordt geregeld. Ouderdom en invaliditeit zijn name- WIE Burgerlijke Stan J Geboren: Peter, zoon van P. Kieft en A. Koeten. Gehuwd: Melchert Pauw en Marga- reta M. Pierkes. Johannes F. He mels en Jansje E. Revers. Jacobus A. Koortens en Catharina M. Overman Gerrit Ditsel en Geeske Ottema. Willem Ranzijn en Catharina N. Kra mer. Hans Cnossen en IJtje tuma. Dan- De reiniging op Koninginnedag In verband met de Koninginnedag op Zaterdag a.s. zal op die dag geen vuilnis opgehaald worden. De bewoners van de Zaterdagse wijk wordt dan ook verzocht geen vuil nisvaten buiten te zetten vóór Woens dag 4 Mei a.s. Een mooi succes Het ten bate van de Alkm. tbc Ver eniging gegeven concert op Donderdag 21 April j.l. door de accordeon vereni ging „Vita Nova", alhier, heeft een batig saldo opgeleverd van f 145,99. Een groot succes waarvoor allen die hieraan meewerkten een woord van lof toekomt. Tabak en vlees gewilde artikelen op zwarte markt OPBRENGST EMMABLOEM- COLLECTE. De opbrengst van de Zaterdag 23 April gehouden Emmabloem-collecte- bedroeg f 1792.38. Enige tijd geleden werd Margaretha L. uit Bergen door de tuchtrechter tot een voorwaardelijke boete van 100 veroordeeld, omdat zij in de zomer van 1948 als exploitante van een vacantie- pension 6.per persoon per dag had gerekend, waar dit maar 5.had mogen zijn. Tegen dit vonnis had Mar garetha appèl aangetekend, zodat de zaak gisteren voor de Economische Po litierechter in Alkmaar, mr. H. K. A. Stoffels diende. Mej. L. zei, dat zij verleden jaar een pension was begonnen, zodat ze nog niet goed van alle toestanden op de hoogte was. Zij had aan het Directo raat Generaal voor de Prijzen gevraagd wat zij mocht berekenen, doch zij had geen antwoord ontvangen. Iemand van de VW had- toen gezegd, dat zij wel 6.per persoon per dag mocht vra gen. Achteraf bleek dat het maar 5. had mogen bedragen. Voor het komend jaar heeft zij wel toestemming 6.te berekenen. De officier, mr. dr. J. M. Vellinga, kon niet goed begrijpen, waarom L. tegen het vonnis van de tuchtrechter appèl heeft aangetekend. Hiervoor was volgens mr. Vellinga geen enkele re den en hij vroeg daarom bevestiging van het vonnis. Margaretha zei hierna tot haar verdediging dat zij zich niet bewust was geweest dat zij in over treding was. Zij vond het niet prettig een voorwaardelijke straf te hebben, die als het zwaard van Damocles bo ven haar hoofd blijft hangen. Mr. Stof fels kon zich dit wel enigszins voor stellen en hij verlaagde de voorwaarde lijke boete daarom tot 50. Tabaksgrossier miste grote hoeveelheid bonnen Petrus Johannes P., tabaksgrossier in Alkmaar, kwam bij controle 5448 rantsoenen te kort. P. vertelde dat hij twee jaar in het ziekenhuis was ge weest en dat er in die tijd 7000 rant soenen weggeraakt waren. Het was hem nu gelukt weer 1500 rantsoenen in te lopen. Mr. Vellinga zei dat grossiers in tabaksartikelen grote vergoedingen voor handelsverlies krijgen. P. heeft echter aan verschillende winkeliers voorschotten gegeven, die later onin baar bleken. De officier eiste 200,- subs. 2 maanden. P. voerde tot zijn verdediging aan, dat als hij geen voor schotten verstrekte hij veel klanten zou verliezen. Mr. Stoffels was het echter met de officier eens, dat, nu de zwarte handel in vlees en tabaksartikelen nog welig tiert, er streng tegen overtreders op dit gebied moet worden opgetreden. Mr. Stoffels vonniste daarom conform de eis. Originele manier om bonnen tekort in te lopen. Johannes B., slager uit Warmenhui- zen, was ten laste gelegd, dat hij door zijn tweelingzoons een stierkalf had la ten slachten. Mr. Vellinga merkte in zijn requisitoir op, dat er vooral in de kop van Noord-Holland heel wat sier kalveren op onverklaarbare wijze ver dwijnen. Met het oog op de precaire vleespositie eiste de officier tegen B., die overigens gunstig bekend staat, 100 subs. 30 dagen en verbeurdver klaring van het in beslag genomen vlees. Mi-. Stoffels kon zich hiermee verenigen en vonniste conform de eis. Pieter M., eveneens afkomstig uit Warmenhuizen, was de leverancier van het stierkalf. Hij was B. een aantal vleesbonnen schuldig en meende de re kening op deze manier te kunnen ver effenen. De Economische Politierechter veroordeelde M. tot 75 subs. 25 dagen De eis was 100 subs. 30 dagen. th. kRAakman zoon p i a t r e S'EENENBSUG alkmaar lijk gekoppeld. Ook deze wet beschermt de arbeiders. Voor zelfstandigen kent men de Vrijwillige Ouderdoms Verze kering, die dus een supplement is van de invaliditeitsverzekering. Dan kent men in Nederland de wet op de Ziekenfondsen, die in? 1942 door debezetters werd ingesteld, doch reeds lang op het departement gereed lag. Later kwam de Kinderbijslagwet, die in tegenstelling met die op de Zie kenfondsen geen loongrens kent. Uitvoerig behandelde mr. van Schou wenburg het vraagstuk van de unifi catie, waarbij hij zich afvroeg of een vaste premie voor ziekte en ongeval lenwet tot de mogelijkheden behoort. In Engeland is dit mogelijk gebleken met uitzondering van enkele met name genoemde bedrijven: Vervolgens ging spr. in op de Ouder domsvoorziening, die gebaseerd is op de in 1919 veertien jarigen. Dit bete kent, dat de opzet in 1970 pas zelf-sup- porting zal zijn, maar dan nog alleen als de regering aan haar verplichtingen had voldaan. Bovendien wordt door de Wet op de bedrijfspensioenen het vraagstuk gecompliceerd gemaakt. Het is namelijk niet zeker of er een alge meen ouderdomspensioen komt, met daarboven de ouderdomsverzekering, of niet. De Noodwet Drees geldt slechts voor drie jaar. Men kan slechts hopen, dat vóór het einde van die termijn een algemene regeling tot stand zal zijn gekomen. Mr. Van Schouwenburg besloot zijn inleiding met de opmerking slechts de zekerheid te hebben, zijn toehoorders deelgenoot te hebben gemaakt van de onzekerheid die er heerst. Door de aanwezigen werd een ruim gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen, waartoe de interes sante causerie van deze bij uitstek des kundige spreker aanleiding was. De ronde van Alkmaar De veertiende ronde van Alkmaar, georganiseerd door de wielervereni ging „Alcmaria Victrix", zal naar alle waarschijnlijkheid een succes worden. Tachtig amateurs schreven in. Niet alleen de kwantiteit is groot, ook de kwaliteit van de inschrijvers laat niets te wensen over. Wij behoeven slechts de namen van renners als Duijff, Hooy- echuur, Timmermans, Krever, van Brenen, Witteveen (de winnaar van het vorig jaar) Petrie en de Alkmaarse deelnemers Leo de Booy en Jan Hen- nink te noemen om het publiek de ze kerheid te geven dat weer fel om de vele fraaie prijzen zal worden ge streden. Zoals bekend zullen de ronden ge draaid worden op het parcours dat wordt gevormd door Jan van Scorel- kade, Nic. Beetskade, v. d. Lijnstraat, een gedeelte van de Bisschop Botte- manneplein. De amateurs zullen om 3.30 uur star ten voor de 100 km lange wedstrijd. Daarvoor rijden vijftig nieuwelingen een wedstrijd van veertig km. Ook bij de nieuwelingen zal men van goede sport kunnen genieten. Het bestuur van „Alcmaria Victrix" is er namelijk in geslaagd een zeer sterk veld nieuwe lingen samen te stellen. Dat de „Ronde van Alkmaar" in de rennerswereld een goede klank heeft, bewijst wel het feit, dat de secretaris van de organiserende vereniging deze week een aantal brieven en telegram men ontving van wielrenners, die ver zochten om alsnog te mogen inschrij ven. Het bestuur heeft deze verzoeken af moeten wijzen, daar de N.W.U, niet toestaat, dat meer dan tachtig deel nemers op dit kleine, doch aantrekke lijke, parcours zullen starten. Dienstuitvoering Post- en Telegraaf De directeur van het Post- en Tele graafkantoor maakt bekend, dat ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zijn kantoor voor de Postdienst zal zijn geopend van 9—10 uur. Geen behandeling vindt plaats van postwissels (met uitzondering van te legrafische), postbewijzen, kwitantiën, belastingbetalingen en pasmuntaange legenheden. Voor de postcheque- en girodienst is het kantoor gedurende bovenvermel de tijdsduur geopend voor het aanne men van stortingen met spoedbehan- delingen of spoedbericht het uitbeta len van cheques, op welker advies ten girokantore spoedbehandeling is toe gepast of waarvoor telegrafische machtiging tot het doen uitbetalen is verleend, alsmede voor het doen van uitbetalingen op reispostchequeboek- jes. v Er zal slechts één' briefpostbestel ling worden uitgevoerd. Kwitantie invordering, pakketpostbestelling en bestelling van aangetekende stukken zullen niet plaats vinden. Aan de busrechthouders zal van 8 10 uur gelegenheid worden gegeven tot afhalen van correspondentie. Er heeft die dag geen postverzen ding plaats. Voor de Telegraafdienst zal het kantoor geopend zijn van 810 en van 13—14 uur. Het Post- en Telegraafagentschap Houttil. alsmede de Telegraaf- en Te lefoonstations Kennemerstraatweg, Omval en Voormeer zullen gesloten z ij n. (Ongecorrigeerd) De rapporten, die uit Batavia te Washington worden ontvangen over de vorderingen, welke gemaakt worden in de besprekingen tusen Nederland en de Republiek hebben ertoe geleid, dat de Amerikaanse autoriteiten, die bij deze kwestie betrokken zijn, een iets optimistischer gevoel hebben op het stuk van de mogelijkheid, dat het Indonesische vraagstuk binnen niet te lange tijd tot een oplossing zal worden gebracht. Het Nederlandse aanbod voor de te rugkeer van de Republikeinse regering naar Djokja, wordt te Washington al gemeen gewaardeerd als een stap in de goede richting en als een oprechte poging, om met de toestand in Indone sië uit de impasse te geraken. Naar de mening van gezaghebbende kringen in de Verenigde Staten dient hiertegen over te staan een even oprechte reac tie van de Republikeinen. Het herhaalde persoonlijke overleg van Moh. Hatta met dr. van Royen en het feit, dat hij ter plaatse is gekomen om de Republikeinse delegatie te ad viseren, wordt in bedoelde Amerikaan se kringen opgevat als een bewijs van het verlangen van de zijde der Repu blikeinen om tot een begin van over eenstemming te geraken. Vereniging tot bevordering der belangen van slecht horenden Dinsdagavond hielden de leden van deze vereniging hun laatste bijeen komst van dit seizoen. De voorzitter, de heer N. de Jong, opende met een hartelijk woord van welkom in 't bijzonder aan mej. E. Janse en de heer D. v. d. Pol, die deze avond geheel belangeloos zouden optre den. Na een korte inleiding werd mede gedeeld, dat thans ook hier ter stede voor S-H jongeren een club is opge richt, waarvan voorlopig de bijeen komsten ten huize van de heem dé Jong gehouden worden. De vereniging werd bereid gevonden de jongeren te helpen totdat zij sterk genoeg zijn om op eigen benen te staan. Daarna werden door de heer v. d. Pol verscheidene liedjes gezongen met begeleiding van piano door mej. Janse. De vrolijke versjes, waarvan enkele spontaan door allen werden meege zongen,, het samenspel op de piano, de alleraardigste voordrachten en ge dichtjes, die om beurten werden voor gedragen, vielen zeer in de smaak. Het steeds opklaterend applaus bewees wel ,hoe men via de groepstelefoon van alles genoot. In de pauze tractatie van een eeht- paar, dat zijn 50-jarig huwelijksfeest had gevierd, een dankbare geste, die de gezelligheid nog verhoogde. Deze laatste avond was vlug voorbij. De tweede voorzitter, de heer H. Veltkamp, dankte mej. Janse en de heer v. d. Pol hartelijk en ontving de belofte van hun medewerking voor het volgend seizoen. Nieuwe aanwinsten voor de leeszaal AARDKUNDE 550 B75 Bos: Geologie voor natuurvrien den 1945 550 B89 Brouwer; Vulkanen 1946 Geïllustreerd, krtn 550 FlOw Faber: Be wordingsgeschiedenis van Nederland 1947 Geïllustreerd BIOLOGIE 570 A25 Alders: Overal biologie 1946 Ge ïllustreerd 570 K73 Koningsberger: In leiding tot de biologie 570.1 H22 Hana: Van dier en plant, water en land Geïl lustreerd 570,1 K98 Kuyper en v d Noort: Handboek 'voor aquarium- en ter- rariumkunde Geïllustreerd 1935— 570. T30t Thüssje: Een' tweede jaar in Thljsse's hof Geïllustreerd 570.2 D45 Diergaardeboek: Het nieuwe 1942 570.2 E28.5 Eising: Fa- rade in de tropen 1948 Geïllustreerd 573 B99 Bijlmer: De evolutie van den mens 573 K47d Kleiweg de Zwaan: De dwerg volken 1942 Geïllustreerd 573 K47do Kleiweg de Zwaan: Doelstelling en ont wikkeling der anthropologic 1943 Prtn 573 K47ij Kleiweg de Zwaan: De IJstijd- mens in Eurooa Geïllustreerd PLANT- EN DIERKUNDE 580 F37 Foerster und Steiner: Blumen auf Europa's Zinnen 1937 Geïllustreerd 580 M45 Mcltzer en Westhoff: Inleiding tot de planten-sociologie 1942 Geïllustreerd 530 S34 Schierbeek, Acht-en-twintig eeuwen bloembestuivlng 1947 Geïllustreerd 590 B57 Bierens de Haan: Wat gaa^ er om in uw hond? 1947 Geïllustreerd 590 B58.5 Blnsbergen en Mootj: Zien is kennen! 4e druk Geïllustreerd 590 G88 Groot, de: De beoordeling van de "hond 1944 590 W81 Woblbold: Het wonder van het instlnct 1944 Geïllustreerd GEMEENTELIJK MARKTWEZEN ALKMAAR. Op de dato 27 April 1949 te Alkmaar gehouden paardenmarkt werden in to taal aangevoerd 134 paarden (vorig jaar 198). De prijzen waren als volgt: Voljarige paarden van f 500 tot f 800, 21/^-jarige paarden van f 375 tot f 475. ly2-jarige paarden van f 275 tot f 375. werkpaarden t.m. 7 jaar van f 400 tot f 600. oudere werkpaarden van f 350 tot f 450, hitten van f 500 tot L7Q0, slachtpaarden van f 500 tot f 750. Han del stug. Sowjets sluiten Berlijnse sluizen Hedenmorgen is voor de tweede maal binnen 24 uur door ingrijpen van Sowjetrussische zijde het ver keer op de Westberlijnse waterwe gen gestagneerd. In de vroegte arri veerde een groep Sowjetrussische manschappen, met tommyguns gewa pend, bij de sluis van Charlottenburg ln de Britse sector en hield daar vier binnenschepen aan, die op weg wa ren naar het vliegveld Gatow om luchtbruggoederen te laden. Aan Britse functionarissen, die ter plaatse kwamen, werd van Sowjetrus sische zijde medegedeeld, dat geen schepen zouden worden doorgelaten zonder vertoon van een speciale, door de Sowjets uitgegeven groene pas. Ook de sluis bij Ploetzensee is ge sloten. De heer Post hartelijk als burgemeester van Landsmeer begroet Oud-gemeente-secretaris G G Post is gisteren geïnstalleerd als. burgemeestf v^n Landsmeer waar hem een hartelijï welkom is bereid Aan de installatie in de raadzaal ging een tocht met muziek door de gemeente vooraf In de plechtige raadszitting heeft loco-burgemeester Vermeij een rede uit gesproken en daarin de bijzondere be langstelling van de nieuwe burgemeester gevraagd voccr enkele bijzondere Land- meerse belangen De heer Pos^ heeft ver-t volgens een uitvoerig woord gesproken, waarin hij toezegging deed zijn werk kracht geheel aan zijn nieuwe gemeente te zullen wijden en voor haar belangen naar beste kunnen op de bres te staan Verschillende raadsleden hebben de bur gemeesterlij ke rede beantwoord Nadat de familie Post door de school jeugd was toegezongen, volgde een zeer druk bezochte repeptie A-klasse: Gebr v d Molen SSVz pnt; gebr Hopman 48V2; HuibertsDe Raadt 42Vs; Heddes—Van Pel 4lVs! Dekker- Smit 40; KareisDe Waard 39Vï; De Goede—Koper 38; ApeldoornLieftigh 301/# B-klasse: Bas—Van Winsum 491/2 .pnt; Hopman—Modder 47; Pepping—Groot 44; Hopman—Leij en 421/»; Hartgrink—Burger 42, dames Hartgrink—Dekker 41V2; Ad miraal—De Raadt 41; gebr Dekker 28Vs C-klasse: Hopman—Verver 30V2Kareis —Keizer 261/s; Jinker^Groen 25; Zwart— Duin 23i/2; Huiberts—Baltus 23; Groot- De Waard 2lV2; Burger—Dekker 18 ff- In de Zaanstreek treedt begin Sep tember een schooltandartsendienst in werking; de ziekenfondsen betalen de kosten, de gemeenten dragen 't (even tuele) tekort Te Zaandijk komen de A.R., R.K. en C.H.U. bij de raadsverkie zing met een gemeenschappelijke lijst uit. De heer C. Roscher, commissa ris van politie te Zaandam, is 3 Mei 30 jaar in politiedienst. ff- Door de BBC werd Dinsdagavond het muziekwerk „Symphonische schets" van de Hoornse componist Gerard H. Boedijn uitgezonden. Wognums Zangkoor zal op Koninginnedag voor het algemeen radioprogramma optre den. Q Te Hoorn werd een zeer druk bezochte voorjaarsmarkt gehouden; er waren 864 stuks vee, maar bovendien 224 kramen met van alles en nog wat. ff- Met groot feestbetoon is te Wierin- gerwerf de eerste vergaderlokaliteit al daar geopend. In Middenmeer is een aanvang gemaakt met het opruimen van de puinhopen van de Geref. kerk; ook de toren zal worden gesloopt. ff- Den Helder verdient een eresaluut voor het houden van een bridgedrive ten bate varr de Niwin. ff Het personeel van de Papierfabriek te Velsen krijgt binnenkort een winst uitkering, bedragende 45 voor de ge huwden en 30 voor de overigen. D De aanvoer van spinazie aan de Be- verwijkse veilingen bereikte met 15.000 kisten (120.000 kg) een record; er bleeI niets onverkocht. In park „Velser- beek" te Velsen wordt Zaterdag a.s. <>e (sinds de oorlog gesloten) theeschen- kerij geopend. Met grote vreugde wij kennis van de g te van ons zoontj broertje EELCO. G. ROMAR—GLi J. ROMAR JOKE Alkmaar, 26 April 19! Rlppingstraat 83. Tijd. adres: Centraa kenhuis. Enige kennlsgevln Heden overleed, een lang ziekbed, o geliefde Zoon, Bn Zwager en Oom N. C. EDEL. Uit aller naa C. EDE Alkmaar, 26 April 1 De crematleplechtigh zal plaats hebben V dag 29 April in het matorium te Velsen aankomst van tr< 10.09 uur halte Dl huis Westerveld. Liever geen bezoel Heden nam de H tot Zich,; onze lij zorgzame Man, Vac Behuwd- en Grootvai de Heer BERNARDUS REINIER TENKIN1 in de ouderdom 75 jaar. Psalm 56 vers 6 (be Uit aller naam; G. TENKINK—LA Heiloo, 27 April 1949 Kennemerstraatweg Geen bloemen. De begrafenis zal, D. plaats hebben a.s. terdag op de Gemeei Begraafplaats te Al maar. Vertrek van het ste huis nam. twee uur. Pension „Marieke", L weg C 147, Schoorl, vr NET MEISJE voor het seizoen, voor diening en licht huisw Tel. 367. HUISHOUDSTER, P.G. gevraagd in gezin 3 personen te St. Pani waar huisvrouw ontbre Brieven onder no. A bureau van dit blad. FLINKE DIENSTBO voor de huishouding dag en nacht gevr. Hu verkeer, hoog loon. JAN DE RUIJTEF Laat 179. Gevraagd BAKKERIJ OUWEHA: Mient 4. Tel. 2569. GEVRAAGD. F. STROOMER, Sch merhorn. Voor all.st. dame of h GEM. ZIT-SLAAPKAM1 te huur m. of z. pens omtrek station. Br. o. A 381 bureau van dit b Kom nou... 95 cent Dat is de helft van gewone koekjes kosl wilt gewone koekjes op één lijn stellen beroemde, originele Trye" Deze onver lekkere Fryske krüdl de edelste bestandde andere lekkernij te bc van het aroma, van met goed gezelschap

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2