7 Reclame Aanbieding N.V. ALKMAARSCHE OVERDEKTE K. W. Timmerman Vertegenwoordiginggevraagd Ook Schotland bleef Frankrijk de baas UW OMZET VERGROTEN Koopt bij onze adverteerders!! Warmenhuizens Raad voelt niet veel voor kerkrestauratie Heiloo Tentoonstelling Stichting maatsch. werk ten plattelande te St. Pancras Li m men 42.50 42.00 97.50 275.00 440.00 115.00 20.00 Gevraagd een 2e BEDIENDE of aank. 2e Bediende Banketbakkerij KOKKES, Langestraat Alkmaar in machinerieën ol ijzerwaren. SPECIALE KOOPJES Natuurlijk D0RRESTEIJN Magdalenenstraat 11 - Alkmaar Woensdagavond kwam de raad bij een onder voorzitterschap van Burge meester Nolet. Mevr. Vogelaar was met kennisgeving afwezig. Bij het vaststellen van de notulen stelde de heer Mink de vraag of de voorwaarden door het Wit-Gele Kruis zijn aanvaard, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. Verzoek van K. Jonker, Westfr.dijk te Krabbendam, om een tegemoetko ming in de kosten van vervoer van zijn dochter naar de R.K. Meisjesschool te Warmenhuizen. Besloten is een tege moetkoming toe te kennen en deze te bepalen op f 25 per jaar, als bijdrage in de kosten van het gebruik van een rijwiel. Verzoek van de Stichting voor de Geestelijke Volksgezondheid in Noovd- Holland te Alkmaar, om de jaarlijkse subsidie te verhogen van 3 y', cent tot 10 cent per inwoner, op grond van de uitbreiding van haar arbeidsterrein. Dit verzoek werd door de raad goed gekeurd. Verzoek van de Mechanisatiecom- missie „Noordholland" om een subsidie in de kosten van proefnemingen met en beoordeling van doelmatige mecha nisering van de Noordhollandse tuin bouwbedrijven in 1949. Besloten is hiervoor een subsidie van f 50.te verlenen. De raad besloot met de nieuwe be- »oldigingsregeling voor gem.-secreta- rissen in te stemmen. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat zij vooralsnog geen termen aanwezig achten om gevolg te geven aan het verzoek om de presentiegelden voor de leden van de raad. De heer Rozen- daal verzocht hierover protest te laten horen, wat bij de andere heren bijval vond. Door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting is medegedeeld, dat de huren voor de in de v.m. school te Schoorldam gebouwde woningen zijn vastgesteld op f 3.60 voor de wes telijke woning en f 3.30 voor de ooste lijke woning. De heer T. Donia is 25 jaar als hoofd der O.L.School hier werkzaam ge weest. B. en W. stelden voor het door hem gevraagde ontslag met ingang van 1 Sept. 1949 eervol te verlenen, onder dankzegging voor de vele en lang durige diensten in het belang van het onderwijs aan de gemeente bewezen. Restauratie gemeente-toren en N.H. Kerk. In de raadsvergadering van 22 Dec. 1948 werd besloten tot aanvaarding van de algemene subsidievoorwaarden van het Rijk voor de restauratie van de gemeente-toren. Intussen heeft de adviescommissie van de provincie Noordholland voor de restauratie van monumenten haar advies uitgebracht omtrent de subsidiëring in de kosten van restauratie van kerk en toren, het welk luidt als volgt: Kerk: 60 pet. Staat der Nederlanden f 82.983,97; 15 pet. Provincie Noord- holland f 20.745,99; 10 pet. Gemeente Warmenhuizen f 13.830.67; 10 pet. Ker kelijke gemeente f 20.745.99; totaal f 138.306,62. Toren: 50 pet. Staat der Nederlanden f 16.533,28; 10 pet. Provincie Noord holland f 4.959,98; 35 pet. Gemeente Warmenhuizen f 11.573.29; totaal f 33.066,55. B. en W. achtten de restauratiekos ten aanvaardbaar en stelden voor in de kosten van de restauratie der kerk een subsidie uit de gemeentekas te ver lenen van 10 pet. tot een bedrag van f 13.830,67; de restauratie van de ge meente-toren op te dragen aan de ..Stichting tot restauratie van het Ne derlands Hervormde Kerkgebouw te Warmenhuizen met toren", onder voor waarde, dat van de werkelijke kosten, geraamd op f 33.066.55 voor rekening der gemeente zullen worden genomen 35 pet of maximaal f 11.573,20 De voorzitter zeide, dat met de werkzaamheden van restauratie 4 jaar gemoeid zullen zijn en de onkosten over deze jaren verdeeld zullen wor den, zoals bij de onderhandelingen is besloten. Een beroep zal gedaan worden op de burgerij. Zo zal 10 pet. tot een lager bedrag komen. De bedragen zullen dan ook tot een maximum begroot zijn. De heer Nannes zeide er van te schrikken nu hij de cijfers ziet. Hij vond het niet verantwoord, wij zitten in onze gemeente nog met krotwoningen. Spr. zou liever het geld hieraan willen be steden. Als het geestelijk leven ermede vooruit zou gaan dacht hij er misschien anders over. De heren Rozendaal en Mosch konden hun goedkeuring er ook niet aangeven. De heer Mink vond dat met weinig waardering over dit monument gedacht werd. Het geestelijk leven zou er zeer zeker mee gebaat zijn. Als het van de baan geschoven zou worden zou spr dit een blaam voor onze gemeente vin den. Hij deed dan ook een beroep op de heren om het niet te stagneren. Wij gaan trots op wat we in onze gemeente hebben en het is geen onoverkomenlijk bezwaar. Wat wij van deskundigen er van horen zal het een prachtig geheel worden. In ieder geval moet de toren grondig worden hersteld Wanneer het zou afstuiten en de gemeente voor de volle 100% van de kosten van de toren zou opkomen zijn we veel meer kwijt. De heer Nannes zou het een schrij nend onrecht vinden. De volgelingen van de mensen die voorheen naar de kerk gingen, zien nu liever dat de kerk wordt afgebroken. Sor. is voor restau ratie van de toren. Dan behouden wij toch nog het silhouet in onze gemeente. De heer Mink diende de heer Nannes van repliek en zeide dat het geestelijk leven bij onze nieuwe voorganger ter dege vooruit gegaan is Spr. hoopte dat b"ven zich zouden beraden. De h-c- do Groot vond het bedrag wel hoog. Hij zou niet alleen de toren maar ook niet graag de kerk zien ver dwijnen. De voorzitter betreurde het uitermate dat voor dit fraaie historische gebouw niet meer wordt gevoeld. Als wij alleen de toren zouden behouden, dan zou het een droevig aanzien geven. Spr. zou het voor ons nageslacht niet verantwoord vinden dat de raad, die in 1949 zitting had, deze schuld kreeg te clragen. De gelegenheid voor de restauratie is er nu en Rijk en provincie hebben blijk ge geven het gebouw voor de gemeente te behouden. Wij beschikken over een goede begrotingspositie. Waarom zou den wij hiervoor niet iets ter beschik king stellen voor een cultureel werk. De voorzitter zeide dat het geenszins zijn bedoeling is om met geld van de gemeente te smijten. Rijk en provincie steunen niet omdat het een kerkgebouw ir maar omdat het 'n historische, artis tieke en culturele waarde heeft. De heer Nannes vreesde dat het over 100 jaar weer een bouwval zal zijn. Terecht merkte de voorzitter op dat kerk en toren bij elkander horen, zon der toren is de kerk niets en omge keerd. Hij hoopte dat de heren het voorstel zullen overwegen. De heer Nannes zeide dat het nage slacht het ons niet kwalijk zal nemen maar ons er om zullen honen. Hierover volgde stemming met als uitslag 3 om 3. Het voorstel is dus aan gehouden tot de volgende vergadering. Blijkens deskundig rapport bestaat de mogelijkheid om de gemeentewoning, vroeger bestemd tot hoofdonderwijzers woning te Schoorl, door verbouwing te splitsen in twee woningen, waarvan één geschikt voor een groot gezin en één voor een klein gezin. In verband met do nog steeds heersende woningnood meende men deze mogelijkheid te moe ten gebruiken. Een hiervan gemaakt plan lag ter inzage. Het Rijk zal ver zocht worden hiervoor een bijdrage toe te kennen krachtens de premieregeling woningverbetering en -splitsing. De uit dit besluit voortkomende financiële re geling zal t.z.t. aan de Raad worden voorgedragen. Een ontwerp-besluit tot 2e wijziging der gemeentebegroting voor de dienst 1949 werd ter vaststelling aangeboden. De rondvraag leverde niets op. Dr. Van Driel naar Enschede Dr. G. D. van Driel, die 13 jaarlang zijn artsen-practijk ter plaatse heeft verricht, is met ingang van 1 Mei 1949 benoemd tot arts in gem. dienst te En schede. Dr. van Driel heeft gedurende de oorlog prachtig werk verricht, voor al als med. leider van het Rode Kruis, afd. Heiloo. Dr. van Driel is tijdens zijn ambtsperiode tevens waarnemend gemeennte-arts geweest. Ongetwijfeld zal het betreurd worden dat deze po pulaire dokter onze gemeente gaat verlaten. Meester Tamis 25 jaar onderwijzer In September a.s. is het 25 jaar ge leden, dat meester W. Tamis, hoofd onderwijzer aan de R. K. Jongens school, alhier, in functie kwam. Thans is een commissie benoemd die hem voor het vele en verdienstelijke werk dat hij voor de jugd verricht, zal hul digen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Iemkje D( dochter van G- Oc-sterwcud en T Weening Margaretha A C, dochter van P J Zuurbier en M de Jong Johanna A, dochter van N de Boer en G D Denneman Geertruida Mt dochter van J Wittebrood en M Bras Ondertrouwd: Gerard J Bakker (te De Rijp) en Theresia M Dekker Harm K-Schoenmaker (te Amsterdam) en Anne J E Kloosterboer Getrouwd: Jacobus C Zoon en Jo hanna M Hoetjes Gerardus Nieuwe boer en Frederika van der Maat Simon Schaper en Agnes Altenburg GECOMBINEERDE LIJST. De A. R. en C. H. kiesverenigingen te Heiloo, zijn overeengekomen bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing met één gecombineerde lijst uit te komen. De oneven nummers zullen worden bezet door de candidaten der C. H. en de even nummers door de A. R. candi daten. Deze gecombineerde lijst is als- volgt samengesteld: 1 C. J. Vahl, 2 P. de Graaf, 3 J. Kingma, 4 P. M. Tim merman, 5 W. van Staalduinen, 6 J. Lentz. DEN BURG, 25 April. Aangevoerd werden 12 koeien f 475f 650; 17 biggen f 52.50—f 70 en 55 nuchtere kalveren voor de levering. Vrijdag, Zaterdag en Zondag werd door bovengenoemde stichting een ten toonstelling georganiseerd in hotel „De Eendracht" te de Rijp. Nadat Vrijdagavond de heer S. Sies- werda de talrijke genodigden welkom had geheten, gaf hij een uiteenzetting over de motieven, die tot het doen houden van de tentoonstelling hadden geleid. Vervolgens werd het woord ge geven aan mej. Dijkstra, propagandiste van de Stichting Maatschappelijk werk te Plattelande. Deze ging breedvoerig in op de doel stelling van de stichting. Gaarne on derstreepte zij de woorden van deheer Sieswerda, die daarnaast zijn volle me dewerking toezegde. De Stichting Maatschappelijk werk te Plattelande is in de crisisjaren ontstaan en bepaalde zich hoofdzakelijk tot voorlichting aan land- eri tuinbou wers. Uit rapporten bleek echter dat er niet alleen veel gedaan moet wor den, maar meer nog dat er een groot arbeidsveld open ligt. Maatschappelij ke werksters werden aangesteld, die zich vooral toeleggen op het bevorde ren van sociale en culturele verheffing te Plattelande. Ook wordt de meeste aandacht be steed aan geestelijk en lichamelijk on- volwaardigen en tenslotte wordt door al dit werk in alle opzichten ter zake kundig advies gegeven aan de over heid. Tot nu toe bestaat de stichting van Overheidsgelden. De bedoeling is echter niet een overheidsinstelling te blijven, maar te worden een stichting van en voor maatschappelijk werk. Na haar rede dankte mej. Dijkstra Het Witte Kruis voor de voorberei dende werkzaamheden en nodigde de aanwezigen uit, een bezoek tè brengen aan de tentoonstlling. De tentoonstelling. In de ruime bovenzaal van hotel De Eendracht was het materiaal van de reizende tentoonstelling keurig opge steld, aangevuld en opgeluisterd door verschillende stands, welke waren ver zorgd door de gezamenlijke tuinbouw- verenigingen, de Coöp. zuivelfabriek De Tiid. het Historisch Genootschap te de Rijp e.a. Door de medewerking van enkele deskundigen werden belang rijke inlichtingen verstrekt en toelich- Heer-HupowaarcI Oranjecomité Uit het programma voor de feeste lijkheden van de komende Oranjeda- gen ontlenen wij het volgende: Op Zaterdag 30 April om 1 uur film voorstelling voor alle schoolkinderen, zowel van de bijzondere als van de openbare school. Om 3 uur 30 filmvoorstelling voor de schoolvrije jeugd t.m. 16 jaar Ook voor de kleuters wordt een feestje ge geven en wel in de kleuterschool. 's Avonds om half acht Bonte-avond, te geven door de R. K. gemengde zang vereniging „Zang en Vriendschap", de dames Dekker en het Langedijker Ca baret-gezelschap. In verband met de beperkte zaal ruimte en de wens om alle buurtgeno ten van deze bijzondere avond te laten profiteren, wordt deze avond herhaald op Vrijdag 6 Mei Buurtgenoten kun nen kaarten halen Vrijdag a.s. van 7 tot 9 uur in café Jac Groenland. Men vergelë dit niet. want zonder kaart wordt geen toegang verleend. tingen gegeven, waarbij behalve de propagandisten van de stichting, die hoofdzakelijk de stands van de reizen de tentoonstelling voor hun rekening namen, wij vooral willen noemen de heer J. J. Polter, van de Landbouw- voorlichtingsdienst, die behalve het nut van een goede bemesting, ook de voordelen van wisselweiden, door ge bruikmaking van electrische afraste ring toelichtte. Het was wel zeer te betreuren dat de belangstelling op de tentoonstellings- dagen beneden de verwachting is ge bleven. Bloemen voor H.M. de Koningin Gistermiddag hebben de heren P. Boschman, secretaris van de vereni ging „Neversie" en A. J. Herwig uit Bussum, een bloemstuk aangeboden op paleis Soestdijk, bestemd voor H. M. de Koningin. Het is een grote mand, gevuld met honderden tulpen, die de namen dragen van de leden van de koninklijke familie. Langs de rand is een garnering van rode, witte en blau we hyacinthen. Deze bloemenhulde is bestemd voor de verjaardag van H. M. de Koningin, maar werd reeds giste ren gebracht, omdat de bloemen nu op zijn mooist zijn. De vereniging „Neversie", een insti tuut, gesticht door bollenkwekers, heeft in Limmen (N.-H.) een „hortus bulbo- rum". Hier behartigt men de verzor ging en instandhouding van alle soor ten bollen, ook van de bollen, die al honderden jaren oud zijn en beschouwd kunnen worden als de moederbollen van alle latere soorten. Ere wie ere toekomt In het verslag over de bloembollen dag wordt medegedeeld, dat dank werd gebracht aan de firma Valkering die zoveel doet voor de goede zorgen voor de vermaarde „Hortus Bulbarum". Men wijst ons ér op, dat deze tuin ver zorgd wordt door de firma Hof en Blok ker. K V P-LIJST TE LIMMEN Te Limmen heeft de Kath. Volkspartij haar candidatenlijst voor de Raidsverkie zing als volgt vastgesteld: 7 J Leijen; 2 N Kroone; 3 P Commandeur; 4 N Revers; 5 J Pepping; 6 T Valkering; 7 S Bakkum; 8 G Mooïj; 9 J van Diepen; 19 S Groentjes; 11 N Snel Marktberichten ALKMAAR, 27 April Andijvie 12—28; spinazie 8—14; worteltjes 22—34; rabarber 4—12; witlof: I 19—28 en II 10—16; rode kbol 7—13; gele kool 7,50; prei 8—12; uien 2,70—5,40; bieten 6—7; bloemkool: IA 56—65, I 40—48 en II 22—36; radijs 510; selderie 47; selie 7; sla: II 5 en I 14—16; aardappelen 4—6 NOORDERMARKTBOND, 28 April 1000 kg rode kool 13—13,80; 300 kg uien 3,50—4,30 en grove 6,20—7; 2000 kg peen: II 2,50 en III 2,70; 4500 kg bieten: I 6 en II 4,50: 2000 kg rabarber 6,20—6,70: 7000 kg prei 4—6; 400 kg aardappelen; Beve landers 3,20—4,30; 15,000 kg witlof: I 29— 33. IB 23—30 II 22—26, IIB 18—27 en III 19—22. LANGEDIJK. 28 April 1949. 8200 kg Witlof: I 25^-28. I afw. 20—24, II 1620 en II afw. 1019; 3450 kg Rode kool 13; L400 kg Aardappelen: Bevelanders 4.70 4.80; BI. Eigenheimers 3.20. WARMENHUIZEN. 27 April 1190 kg rede kool 13,10; 2200 kg witlof: I 16—21 en II 10—15 CANADAPLEIN TELEFOON 3500 ZOMERBAD TEL. 3701 Abonnementen Zomerbad en Gebombineerd Zomerbad Overdekte Geldig van 1 Mei tot 9 September reeds aan de kassaVERDEKTE verkrijgbaar OPENING ZOMERBAD 9 MEI Abonnementen alleen Zomerbad zijn van 1 tot 9 Mei ook geldig op Overdelde Dienstregelingen en tarieven worden gratis verstrekt. ingelanden Miedorper Polder bijeen De stemgerechtigde ingelanden van c'e Niedorperpolder kwamen in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van de heer Jac. Kooij Cz. De voorzitter merkte in z'n openings woord op, dat de belangstelling al zeer gering was. Wij zullen maar aan nemen dat dit zijn oorzaak vipdt in hei vertrouwen dat de ingelanden in het bestuur stellen. De notulen wer den gelezen en goedgekeurd. De heer R. Wit bracht namens de re keningcommissie verslag uit over het nazien der rekening 1948. Alles was in volmaakte orde bevonden. Er werd tot goedkeuring geadviseerd. De rekening sloot in ontvangst en uit gaaf op respectievelijk f 11.759,22 en f 7961,22 en een voordelig saldo van f 3798. Als rekeningcommissieleden voor 1949 werden aangewezen de he ren R de Wit, R Kuiper en Tj Groot. De begroting 1949 werd vastgesteld op een ontvangst en uitgaaf van f 12,350. De omslag behoeft niet te worden ver hoogd en werd wederom bepaald op f 13 per ha. Terzake gratificatie sala rissen en restitutie premie pensioen bijdrage, werd overeenkomstig voor schrift provinciaal bestuur besloten. Aan het bestuur werd machtiging verleend tot het uitvoeren van wer ken als in eigen beheer. ITALIAANSE BLOEMEN VOOR DE PRINSESJES De bemanning van het Beechcraft- vliegtuig van de Aero-Holland, dat Dinsdag uit Bordighera, het bloemen- centrum aan de Italiaanse Riviera, op Ypenburg arriveerde, bracht voor ieder der vier prinsesjes een ruiker Italiaanse bloemen mee. Vignal behoedde de Haantjes voor debacle In Hampden Park te Glasgow leed het Franse elftal, thans ten aanschou wen van 130.000 toeschouwers, voor de tweede maal binnen vier dagen een ne derlaag. Met 20 bleven de Schotten lien de baas, nadat de rust met een 10 voorsprong voor de gastheren was ingegaan. De omstandigheden waaronder ge speeld werd waren niet bepaald gun stig. De gehele nacht en ochtend had het geregend en, hoewel de zon scheen, waS het veld zeer zwaar. Bovendien stond er een harde wind. In de eerste helft hadden de Schotten de wind mee en Vignal moest verschil lende malen ingrijpen op schoten van de Schotse voorwaartsen, waarbij de Derby County linksbinnen Steel een hoofdrol speelde. Vignal bleek echter in geweldige vorm en het aantal saves, dat deze donkere athleet verrichtte was zo groot, dat men gerust kan zeg gen, dat hij zijn elftal voor een debacle behoed heeft. Nadat hij in de 20e mi nuut een door Young genomen straf schop wegens hands toegekend, stopte, moest Vignal ten slotte zwichten voor een hard schot van Steel (10). Na de rust bleef het Schotse over wicht aanhouden. Eenmaal kon spil Mindonnet de bal op het nippertje van de doellijn trappen en talrijke andere keren was het steeds weer Vignal die redding bracht. Aan de andere kant tipte Cowan een gevaarlijke kopbal van Baratte juist over- de lat. Het tweede Schotse doel punt kwam na 33 minuten. Steel kreeg de bal op ruim 15 meter van het doel vrij en nu was het raak. Onhoudbaar voor de Franse doelman vloog de bal in de touwen. (20). Schotland bleef in de aanval, maar Salva en Marche, geïnspireerd door het schitterende werk achter hen, hielden hun hoofd koel en daar de Franse atta ques geen moeilijkheden voor dc Schotse verdediging opleverden, bleef het 2—0. DE ENGELLSE LEAGUE De uitslagen van de Woensdagmiddag gespeelde wedstrijden in de Engelse League luiden: Derby CountyAston Villa 22; EvertonManchester United 20; Manchester CityArsenal 03; MiddlesbroughStoke City 11. Een der beestmensen van Loosdrecht gepakt In de nacht van Woensdag op Don derdag is de afdeling opsporing ge vluchte politieke delinquenten van de Rijkspolitie gewest Amsterdam er in geslaagd de sedert 27 Mei 1948 onder gedoken Cornelis Cramer, lid van het SS Jagdcommando Nord-West, te ar resteren. Cramer trachtte met benulp van een paspoort op een andere naam de Belgische grens te overschrijden, doch kon in het grensgebied worden achterhaald en gegrepen. Cramer is één van de lieden, die o.m. te Loos- drecht beestachtige wreedheden, tegen weerloze gevangenen pleegden. DE OPVOLGER VAN KENNETH ROYAL Naar vernomen wordt heeft Curtis E. Calder, die verbonden is aan een groot concern van openbare nutsbe drijven, zich bereid verklaard Kenneth Royal op te volgen als Amerikaans minister voor het leger binnen een termijn van twee maanden. OUD-MINISTER SASSEN GAST VAN H.M. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben de oud-minister van Overzeese Gebiedsdelen en mevrouw mr. E. M. J. A. Sassen, ten paleize ontvangen. De oud-minister heeft met zijn echt genote te Soestdijk gedineerd. Het be zoek gold als officieel afscheidsbezoek in verband met het aftreden van mr. Sassen als minister van Overzeese Ge biedsdelen. O. F. Haardfauteuils met prima kussens 116.-, 85.-, 64.-, Damesfauteuiltjes en Clubjes, prima stoffering 165.-, 115.-, 64.-, Eiken dressoirs, gebeitst nieuwste modellen 185.-, 155.-, 115.-, Compl. Huiskamers, gebeitst, zeer soliede, 515.-, 355.-, Engelse Huiskamers» luxe uitvoering 790.-, 490.-, Bedstellen, Javakapok, 2-pers. 3-dlg. 160-, 145-, Wollen Aa-Be-dekens, 46.-, 30.-, Haarvelours karpetten Cocoslopers en matten. Gordijn- en Meubelstoffen vanaf 3.90. FNIDSEN 121, ALKMAAR. N. V. NOORDER BANK ALKMAAR. Het dividend over het boek jaar 1948 is vastgesteld op 7 betaalbaar op di videndbewijs Nr. 49, na aftrek van 15 dividend belasting met 29.75 per aandeel van 500. 14.87% per aandeel van 250.bij onze kantoren te Alkmaar, Hoorn en Middenmeer en bij de In casso-Bank N.V. te Am sterdam. De Directie, BOS VAN DIJK. Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad llll ER BOVEN UIT™ komen doet U met onze be proefde door Ned. psycholo gen en graphologen ind. schr. of/en mondei, geleide MENTAL TRAINING die U vrij maaktv. lusteloos heid, minderheidsgevoelens, bloos - spreek- en andere angsten en Uwenergie,zelf- vertrouwen, concentratie en geheugen versterkt. Ons boekje DE VOLWAARDIGE MENS zenden wij U gratis en vrijbl. op aanvraag indien U dit blad vermeldt. PELMAN INSTITUUT Damrak68 - Telefoon 41878 AMSTERDAM (Erkend door de Insp.van het Schr. Onderwijs). LONDEN-PARIJS-NEWYORK opger. 1900 Brieven onder No. A 383 Bur. v. d. blad. IN VERBAND MET HET 50-JARIG JUBILEUM WORDEN A.S. ZATERDAG 30 APRIL GEEN DIENSTEN GEREDEN. „DE ALKMAARSCHE VISSER" SLIKSTEEG 6 ALKMAAR Prima Interlock DAMESCAMISOLES 3 pnt. 1.97 Zeer fjjne DAMESKOUSEN links geweven 4 pnt. 3,75 DAMES ONDERJURKEN 2 pnt. New look 2.12 WOLLEN HERENSOKKEN pracht kwaliteit, 2 pnt. 2.15 WOLLEN SKI-SOKJES in rood, geel, blauw 1 pnt. vanaf 1.20 KORTE HERENBROEKJES, prima interlock 1,67 WITTE SKISOKJES Damesmaten, zonder punten 0.59 KOORDWOL in 5 tinten x 3 pnt. 1.49 PRIMA JAEGERWOL 3 pnt. 271, 205, 173, 149, 134 DAMESKOUSEN met foutjes zonder punten 0.50 DAMES DIRECTOIRES fantasie interlock 3 pnt. 1.86 Zware geplatteerde DAMESKOUSEN punt 0.77 Alkmaar, Steenenbrug Egmond aan Zee biedt U weer iets bijzonders Overhemden, met Jongensflusfours, 2 boorden ruime sortering 12.75 - 10.50 - 8.15 Met vast boord Jongensbroekjes in 10.50 - 9.25 - 5.80 khaki en blauw, Werkhemden, 8.75 Gestreepte pantalons, Sokken, vanaf 1.10 Sportkousen, alle maten, v.a. 0.90 Regenjassen, in gabardine, tweed en Petten, vanaf Hoeden, vanaf i 1.90 9.50 linnen op gummi, vanaf IS. Manchesterbroeken in vooroorlogse kwaliteit 13.85

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6