Schulte Stad m Omgeving. n AGENDA Alcmaria maakte in laatste minuutgelijk Alkmaarse Boys verloor onfortuinlijk Alkm. Boys verzuimde laatste kans Afkmaarse K P/ers her dachten gevallen makkers Om het districts- en clubkampioenschap kegelen EELTGEZWELLEN aan de grote teen Heiloo Feestavond van Nl-Bu Bergen Schoorl Koedijk Ook Kennemers vrijwel kansloos Blonde Ge Succes voor d ploeg in derd In de Blonde Duinen nabij Bloemen- daal, vond Zaterdagvond door een vier tal K.P.-ers een herdenking plaats van gevallen kameraden. Juist omdat het aantal K.P.-ers in de verzetsbeweging zo klein was, meende men dat het geen herdenking moest worden van 'n groot aantal personen, die niet of slechts ge deeltelijk aan het K.P.-werk hadden deelgenomen. Het werd dus geen grootse herdenking met officiële spee ches. Daar in de Blonde Duinen waren slechts vier mannen, die bij de graven van Klaas Ritzema, Rens Prins en Har ry Elias enkele minuten stilte betracht ten. De eenvoud van deze herdenking deed haar echter in waarde toenemen. Door bloemstukken te leggen bij de graven van Klaas Ritzema, Rens Prins en Harry Elias. eerde men tevens Frits Conijn, Hans Voskuil en andere K.P.- ers waarvan de graven helaas onvind baar zijn. Op de R.K. begraafplaats te Alkmaar werd Gerard Veldman, de enige K.P.- er in de gewestelijke Stormtroepen, her dacht. Zij die vielen voor de vrijheid werden ook dit jaar niet vergeten en ook volgende jaren zaal zeker hun na gedachtenis worden geëerd. Motorraces op Zondag 31 Juli Op 17 Maart werd in handen van B. en W. gesteld een verzoek van de Ver. tot bevordering van het vreemdelingen verkeer „Alcmaria" om toestemming tot het houden van motorraces op Zondag 31 Juli indien dan het verbod om op Zondag motorrijtuigen te gebruiken zal zijn opgeheven. Op 15 Januari 1948 beschikte de raad afwijzend op een dergelijk verzoek om dat niet vaststond, dat het aantal be zoekers op Zondag zoveel groter dan op ehn andere dag van de week zou zijn. Aan B. en W. is inmiddels gebleken, dat het voor velen bezwaarlijk is op Zaterdag de motorraces bij te wonen, zowel voor hen die in winkels, fabrie ken enz. werkzaam zijn als voor diver se middenstanders. Deze bezwaren gelden niet voor de Zondag hoewel velen om principiële redenen dan de races niet zullen bij wonen. Toch nemen B. en W. aan dat per saldo het bezoek Zondags bij op heffing van het verbod tot gebruik van motorrijtuigen groter zal zijn, wat voor de gemeente een grotere ontvangst be tekent wegens aandeel in de winst en de vermakelijkheidsbelasting. Bij de wedstrijden op tweede Paas dag bleken vele bezoekers reeds Za terdags en Zondags in de stad te zijn gekomen wat extra inkomsten voor de middenstand opleverde. Houdt men de motorraces op Zaterdag dan zullen daarvoor reeds Vrijdags geen mensen kofnen. Ook daarom is het houden der races op Zondag van betekenis. Het Sportparkbedrijf zal de meerde re inkomsten ook niet kunnen missen vooral ook omdat het in exploitatie brengen van vier sportvelden in Over- die en Achtermeer weldra de nodige offers zal vragen. B. en W. stellen dus voor te besluiten tot het houden van motorraces op Zon dag 31 Juli a.s. mits op die dag ont heffing wordt verleend van het verbod om op Zondag motorrijtuigen te ge bruiken. Wijziging van veemarkt- data In de Verordening op de Veemarkten zoals deze sedert is gewijzigd, wordt bepaald, dat de tweede najaarsmarkt voor paarden op de laatste Woensdag in October en de najaarsmarkt voor run deren op de eerste Dinsdag en daarop volgende Woensdag in November wordt gehouden. In 1931 is deze bepaling in zoverre gewijzigd, dat in de jaren, dat de R.K, feestdag van Allerheiligen samenvalt met de najaarsmarkt voor runderen, de tweede najaarsmarkt voor paarden ge houden zal worden op de Maandag voorafgaande aan de laatste Dinsdag en Woensdag in October en de najaarsvee markt voor runderen op de laatste Dinsdag en opvolgende Woensdag in October. In de practijk is echter gebleken, dat het verstellen van de tweede najaars veemarkt voor paarden naar de Maan dag voorafgaande aan de grote vee markt onmogelijk langer gehandhaafd kan blijven, omdat dit ten koste van een van béide markten zal gaan. Door wijzigingen in de handel ver wacht men dat de paardenhandelaren de markt op Maandag zullen overslaan. Die dag valt ook samen met de weke lijkse en belangrijkste veemarkt. Daar door ontstaat de moeilijkheid dat ver plaatsing van het marktterrein voor een der op de markten aangevoerde dier soorten overwogen moet worden, welke verplaatsing niet anders dan schade van de marktbelangen tengevolge kan hebben. Teneinde deze bezwaren te ondervan gen stellen B. en W. voor de verorde ning op de veemarkten in die zin te wijzigen, dat de tweede najaarsmarkt voor paarden wordt gesteld op de voorlaatste Woensdag in October wan neer het bovengenoemde samenvallen met ..Allerheiligen" zich voordoet. Buurtvereniging „Bloemwijk" Zaterdagavond heeft de buurtvereni ging „Bloemwijk" haar jaarlijkse feestavond gevierd, en wel met mede werking van Kees Manders Succes variété „Moet je nog peultjes". De heer Jonker, voorzitter der vereniging, heette alle aanwezigen hartelijk wel kom. Na het zingen van het clublied „Buurtvereniging Bloemwijk", ver scheen de bekende radio-artist Kees Manders ten tonele, die met zijn ge zellige babbeltje en liedjes de gehele zaal deed daveren. Hij zong o.a. „Tin- gelingeling", ..Champagne", „De kok is met verlof" enz., waarbij de refrei nen door het publiek werden meege zongen. Daarna maakten wij kennis met het duo Pander-Meester dat voor al succes oogstte met het bespelen van de xylophoon. Het optreden van 't eveneens bekende radio-accordeon trio Jac. Smits had enorm succes waarbij het tapdansen en de schaats- rijderswals bijzonder in de smaak vielen. Voorts noemen wij nog het optreden van Jo v. d. Noord, die en kele liedjes ten beste gaf. De avond werd besloten met een gezellig bal, dat verzorgd werd door „The Instru mental Kings". De buurtvereniging „Bloemwijk" kan terug zien op een zeer geslaagde avond. „DE KAASKOPPEN" IN TRAINING VOOR VIERDAAGSE. Elf leden van de wandelsportvereni ging „De Kaaskoppen" namen Zondag deel aan een wandeltocht, uitgeschre ven door P. en D. te Purmerend. De vijftig km lange tocht werd door de elf Alkmaarders in acht uur volbracht Deze tocht werd beschouwd als een trainingsmars voor de Vierdaagse. Ook volgende week zal weer gewandeld worden. Zeventig km staan op het pro gramma. Het is wel duidelijk dat „De Kaaskoppen" de training voor de Vier daagse serieus aanpakken. HERDENKING GESNEUVELDE MILITAIREN. Het comité verzoekt alle militairen en o"'(-militairen die. in 19391940 onder dienst zijn geweest morgenoch tend 10 Mei om 8 uur bij het standbeeld van mevr. BosboomToussaint (Truit je) aanwezig te willen zijn, ten einde gezamenlijk een bezoek te brengen aan de graven van hun gesneuvelde kame raden. Olympische Spelen 1948 Door de Athletiek Ver. „Alkmaar" wordt Woensdagavond 11 Mei a.s. in de „Aula" van het Gymnasium aan de Ber gerhout een causerie- en filmavond ge organiseerd. De film is van uitstekend gehalte en behandelt achtereenvolgens het leven in het Olympische Dames- en Heren kamp, de opening van de Spelen en dan een lange reeks van opnamen, vooral van die nummers, waaraan de Nederlanders deelnamen, alsmede van de estafettes. Door Ir. Tissot van Patot wordt hierbij een zeer interessante toe lichting gegeven. Frits de Ruyter, één der athleten, die Nederland heeft vertegenwoordigd, geeft een beschouwing over de voorbe reiding van de Olympische Spelen en over de Spelen zelf. Voorts vertelt hij van alle beroemde athleten, waar hij kennis mee maakte. Burgerlijke Stand Geboren Willemke A, zoon van T Ziilstra en A Doodeman Margaretha C dochter van W Vroling en E C Veken Bernai-dus C, zoon van C B van den Bosch en G van den Berg Nanda, dochter van G Moraal en N A Vink Getrouwd: Cornells Reek en Pie- ternella A Miessen Overleden Wilhelmina Terluin, 65 jaar, gehuwd met S Bruin Antje van Gulik 86 jaar weduwe van D Dell ALKMAAR KRIJGT SCHILDERIJEN IN BRUIKLEEN. De „Stichtir t Nederlands Kunstbezit" te Den Haag heeft aan de gemeente Alkmaar ten behoeve van het gemeente museum, drie schilderijen in bruikleen toegewezen t.w., een paneel van C. van F,verdingen, voorstellende Vertum'.us en Pomona; een doek van S. van Ruijs- d.ael, voorstellende een gezicht op Egmond aan Zee en een doek van A. van Croos, voorstellende een gezicht 'op Alkmaar. Het is de bedoeling, dat de gemeente te zijner tijd deze schilderijen tegen zeer aannemelijke voorwaarden in ei gendom zal kunnen verkrijgen, n.l. 2 3/4°/n der waarde van de schilderijen in 1948. Daar de bovengenoemde schil derijen als een belangrijke aanwinst voor het gemeente museum zijn te be schouwen. stellen B. en W. de Raad voor. hen te machtigen deze schilderijen in bruikleen van de „Stichting Neder lands Kunstbezit" te aanvaarden op door met de Stichting nader overeen t komen voorwaarden REPRISE VAN HERMAN HEIJERMANS' „SCHAKELS". Herman Heijermans mag wel de grootste toneelschrijver genoemd wor den die Nederland ooit gehad heeft. De bouw en goed sluitende dialogen van zijn toneelwerken zijn een unicum in de Nederlandse Toneel-literatuur. Het Nederlandse Volks-toneel heeft „Schakels" dit seizoen in zijn repertoi re opgenomen en met deze toneeldaad door heel het land een overweldigend succes behaald. Ook in Alkmaar was onlangs de zaal tot de laatste plaats uitverkocht, waardoor zeer velen die dit bekende stuk graag hadden willen zien, teleur gesteld moesten worden. Een reprise vgn dit prachtige werk vindt plaats op Vrijdag 13 Mei a.s. De rol van Panrras Duif wordt vertolkt door Johan Elsensohn. De regie is van Hans van Meerten. DIERENBESCHERMING. Zwervend is in de omgeving van de Zandersbuurt aangetroffen een Aire dale terrier en in Alkmaar zwerft een zwarte Bouvier. Eigenaars worden dringend verzocht zich zoo spoedig mo gelijk te melden bij de inspecteur C. Verwer, Baanstraat. Ter beschikking °m'ge jonge poesjes. EEN „JAN LIGTHART-SCHOOL". Burgemeester en Wethouders stellen de Raad voor de nieuw te openen open bare school voor gewoon lager onder wijs in het Bergerkwartier (Finse school) te noemen naar de bekende paedagoog Jan Ligthart en deze school de naam te geven ,Jan Ligthartschool". (Ontleend aan onze Advertentierubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Opdat recht geschiede (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Een affaire in Afrika (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: The Bishop's wife (tot 14 jaar onder geleide) DINSDAG Bioscopen als op Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Piano-avond Jan Couvee Ook de dames van de partij Gisteren had in café „Maurits" aan de Admiraal de Ruijterweg te Amster dam de eerste ontmoeting plaats voor bovengenoemde wedstrijden. Na een hartelijk welkom van de voorzitter van de Amsterdamse Kegelbond, de heer Strak van Schijndel, en de voorzitter van de Districtscommissie, de heer Joh. Diepen uit Alkmaar, namen de wed strijden na loting te circa half twaalf een aanvang. Voor de eerste maal namen ook de dames aan deze wedstrijden deel, doch niet in café „Maurits" maar in „Brou wers Wapen". Het Alkmaarse tiental was deze keer niet zo best op dreef als in Haarlem en Leeuwarden. Laten wij voorop stellen, dat de drie- banen technisch in orde waren, doch de gelegenheid was te klein om alle kegelaars een behoorlijke accomodatie te bieden. De Amsterdammers hadden hiervan blijkbaar geen hinder en wierpen in de eerste ronde 1071 hout tegen Haar lem 1935 hout. Alkmaar als derde en Gooi en Eemland als vierde moesten resp. met 993 en 942 hout tevreden zijn. Ook in de tweede en laatste ronde bleek A'dam sterk favoriet mft 1099 tegen Haarlem met 1001 hout. Alkmaar en Gooi en Eeml. wierpen resp. 1016 en 929 hout. De Alkm. dames, die zo als reeds eerder gemeld, in „Brouwers Wapen" gooiden, stonden na de eerste ronde aan de kop met 447, Haarlem was goede tweede met 433, A'dam en Gooi en Eemland wierpen met 1 hout verschil resp. 423 en 422 hout. Ook in de tweede ronde bleken de Alkmaarse dames de sterkste met 452 hout, dank zij de voortreffelijke serie van mevr. Bosch met 111 hout. Om het clubkampioenschap nam de Alk maarse club OKA in de eerste ronde de derde plaats in met 510 hout en wist zich in de 2e ronde naar de twee de plaats te werken met 479 hout. Bij nadere beschouwing geven wij deze Alkmaarse club een goede kans voor 't districtskampioenschap. Hieronder de volledige uitslagen: Districtsbondenwedstrijd: 1 Amster dam 1071 en 1099 2170, 4 punten; 2 Haarlem 1035 en 1001 2036 3 punten; 3 Alkmaar 993 en 1016: 2009, 2 pnt.; 4 Gooi en Eeml. 942 en 9291871 hout 1 punt. Dames bondenwedstrijd: 1 Alkmaar 447 en 452899 4 pnt.; 2 Haarlem 433 442 875 3 pnt.; 3 A'dam 423 en 441 864 2 pnt.; 4 Gooi en Eeml. 422 en 409 831 hout 1 punt. Club-districtskampioenschap: 1 Twee duifjes, A'dam 512 en 5281040, 4 pnt.; 2 OKA Alkmaar 510 en 479 989, 3 pnt.; 3 „De Prins", Haarlem 516 en 451967, 2 pnt.; 4 Houdt Plank, Bussum 469 en 455 924 hout. 1 pnt. Amok in de Oosterkolkstraat Een bewoner van de Oosterkolkstraat bracht Zaterdagmiddag de straat in rep en roer. In een vlaag van verstandsver bijstering smeet de man het huisraad kort en klein en ook de ramën was geen langer leven beschoren. Na deze ravage te hebben aangericht poogde de man brand te stichten. Brandweer en politie moesten uitrukken. De brand weer om de brand te blussen en de politie om de man in verzekerde be waring te stellen. Het bleek dat de man een verpleegde uit een inrichting te Castricum was die zijn beperkte be wegingsvrijheid misbruikt had om zijn woning te Alkmaar te bezoeken. Met behulp van omwonenden wist de po litie de man te overmeesteren waarna hij naar Castricum werd overgebracht. Devsezensmokke! Vrijdagmiddag werd door de Alk maarse politie een 58-jarige koopman aangehouden, verdacht van diefstal subsidiair heling. Hij had 71 Zwits^-se hoi loges bij zich, doch uit het onder zoek bleek, dat de man noch diefstal, noch heling had gepleegd. Toch was er een overtreding begaan, Artikel 43 van de deviezenbesluit 1945 was voor de koopman het struikelblok In samenwerking met een ambtenaar van invoerrechten en accijnzen maakte de politie proces verbaal op, waarna de horloges in beslag werden-genomen. De verbaliseerde werd ingesloten op het politiebureau. Hebt U een eeltknobbel of eeltgezwel aan de voet? Hier is 'n middel dat de pijn verjaagt, de ont steking opheft, de op zwelling vermindert en de misvormde teen zijn normale stand doet hernemen. Dit goede middel, de beroemde Franse „Dalet Balsem" is nu ook weer in Nederland verkrijg baar. Vraag Dalot Balsem aan Uw apo theker of drogist, prijs fl. 2,50 per tube. Uitvoering van manege Bosrand" Voor een tot in de uiterste hoeken gevulde tribune werd Zaterdagavond 1.1. in de manege „Boschrand" te Hei- loo de jaarlijkse uitvoering gegeven door de leerlingen van de directeur de heer D Burger. Bij deze uitvoering, welke ook dit ;aar weer plaats vond in de feestelijk versierde en keurig verzorgde mane ge, hebben de leerlingen in de diverse nummers van het programma getoond öe paardensport met hart en ziel toe gewijd te zijn en, vergeleken bij het vorige jaar, is een belangrijke voor uitgang te constateren. Het programma werd geopend rqet een solo voorgereden door de jongste leerlinge waarna een z.g. klaverblad werd voorgereden door een drietal oudere leerlingen. Vervolgens reden een achttal jonge meisjes, in Spaanse kleding, een vrij dressuur nummer, waarbij de goede zit en de onver schrokkenheid speciaal opviel. Nadat de heer Burger in een sym phonic van Black and White een de monstratie had gegeven, reden een aantal dames, in Biedermayer toilet een buitengewoon gevarieerd en spec taculair nummer. Na de pauze werd door 4 dames en 4 heren een caroussel vertoond, die door haar goede verzor ging opviel, terwijl daarna het echt paar Burger een goedgeslaagde de monstratie gaf. welke een lang en wel gemeend applaus ten deel viel. Vervolgens werd door een aantal heren een springdemonstratie gegeven gevolgd door een z.g. recrutennummer op ongezadelde paarden, hetwelk de note gaie in het programma was en vele aardige momenten te zien gaf. Het programma werd besloten met een stoelendans te paard, waaraan cok enkele toeschouwers enthousiast meededen. Al met al een buitenge woon goed geslaagde uitvoering, waar mede duidelijk is aangetoond, dat de paardensport, een tak van sport, die door jong en oud is te beoefenen en te leren, in onze omgeving leeft en groeit. MEDEMBLIK, 5 Mei 1949. 5800 kg Witlof I 41—44, IB 25—42, IIB 20—31 en III 10—16; 23800 kg Bieten I 6. II 4.50 en III 3; 2800 kg Uien 6.70, grof 7.10; 2300 kg Bevelanders 4.80. Eén van de weinige buurtvereni gingen die vanaf de bevrijding regel matig hebben doorgewerkt is de NI-BU de vereniging uit de buurt van Nicolaas Beetsweg en Burenweg. Zij gaf Zater dagavond in De Rustende Jager een al leszins geslaagde feestavond. Toen voorzitter De Leeuw met 'n kort woord allen het welkom toeriep waren pl.m. 150 genodigden aanwezig. Al spoe dig kreeg het duo WI-JO gelegenheid zijn kunnen te tonen en wat wij van dit duo het is eigenlijk een vijftal te zien en te horen kregen waren weer aardige nummers. Vooral het optreden van de goochelaar Remidol als eerste rummer was voor ons geheel nieuw. Dit viel bijzonder in de smaak. Ook 't verdere optreden van het duo WI-JO was goed verzorgd en heeft de aanwe zigen doen schudden van het lachen. Zij brachten al spoedig de goede stem ming erin. De band van Jan Smit zorg de voor uitstekende muziek zowel voor de opening als tijdens de pauze, terwijl het bal dat de vele aanwezigen tot diep in de nacht bijeen hield, eveneens door hen werd verzorgd. Bij de sluiting wer den de aanwezigen door de voorzitter verrast met de vraag of de NI-BU moest blijven bestaan of dat de ze avond moest beschouwd worden als de laatste avond. Wij hadden de indruk dat deze vraag voor velen als een on aangename verrassing kwam. Het lijkt dan ook juister dit nog eens in 't be stuursvergadering te overwegen. Een feit blijft het, dat voor een vereniging slechts enkelen het belangrijke werk verrichten. Maar wanneer men het eigenbelang negeert en het belang van de buurtvereniging voorop stelt, zal 't ongetwijfeld prettig zijn te weten, dat vele van een zo uitstekend verzorgde feestavond hebben kunnen genieten. BENOEMING. Onze plaatsgenoot de heer C. Ruyter werd benoemd tot hulpkeurmeester bij Egmond aan Zee Brand in de duinen Tot driemaal toe werd in de laatste dagen de brandweer gealarmeerd. Eerst was er brand in het dennenbos tweemaal in de vuilnisbelt, van waar de brand dreigde over te slaan naar de aangrenzende dennenbossen. Gelukkig bleef de schade beperkt tot enkele tien tallen dennen, doordat vrijwel direcj hulp ter plaatse was. Een geluk bij een ongeluk dus, want elke minuut is kost baar, omdat in enkele minuten het langs de Watertorenweg en daarna kurkdroge dennenbos 'n laaiende vuur zee is. De brandweer en gemeente werklieden dus een compliment! De jeugd echter een ernstige waarschuwing want het lijdt geen twijfel, dat hier sprake is van brandje stichten. In het dennenbos is dat al zeer onverantwoor delijk. De jongeluimogenbedenken.dat 't gemeentebestuur tienduizenden gul dens heeft uitgegeven, om de gemeente in een groen kleed te steken. Reeds jarenlang is men daarmede doende en het vroeger boomloze Egmond is nu rohdom, met zijn bebossing en plantsoe nen, een lust voor het oog. Al die jaren lange arbeid en zorg kan in luttele mi nuten té niet gedaan worden door het vuur. Sticht dus geen brand en wees voorzichtig met vuur, het wegwerpen van een brandende sigaret e.d! Cornells Jonker hervat het werk Moesten wij onlangs melden, dat de bekende toonkunstenaar Corn. Jonker zijn werkzaamheden tijdelijk moest staken en volkomen rust houden, thans bereikt ons de heugelijke tijding, dat hij weer geheel hersteld is en al zijn werkzaamheden heeft hervat. UITVOERING VAN HET „SCHOOLVERBOND". Het Schoolverbond hield Zaterdag in het^ Gemeentelijk Slachthuis te Rotter- de zaal van de heer Jac Schu-t .jn Alcmaria moest het in de uitwed strijd tegen Elinkwijk zonder Ever- steijn, van der Lek en Dukers stellen, van wie de beide laatsten zich wegens opgelopen blessures wel aan een' ope ratie zullen moeten onderwerpen. Voor Eversteyn was wederom Geer van Wieringen opgesteld, die echter niet aanwezig kon zijn, terwijl van der Lek door de jeugdige Wassing en Dukers door Noortman werden vervangen. De strijd op het harde veld te Zui len is niettemin nogal sensationeel ge weest, omdat Alcmaria tegen het vrij sterke Elinkwijk reeds in het eerste kwartier twee doelpunten scoorde. Willy Schmidt plaatste een goed doorgespeelde bal naar Untied, die de Elinkwijkkeeper geen kans gaf. Direct daarna verscheen de Utrechtse midvoor alleen voor de massieve Noort man. wiens verschijning blijkbaar zo imponerend werkte, dat de bal met 'n zacht rollertje juist langs de buiten kant van de paal buiten de lijn ging. De verre uittrap van Noortman be landde bij Godvliet, die de blauw-wit- te defensie passeerde, de doelman liep te vroeg uit, wat het tweede doelpunt tot gevolg had. In het volgende kwartier voorkwamen de beide doelverdedigers enige zekere doelpunten. Toen werd de bal in de Alcmaria achterhoede onvoldoende weggewerkt en verkleinde de thuisclub de achterstand tot 12. De blauw-witten waren over het al gemeen in hun spel iets agressiever en slaagden er vlak vóór de rust in om met man en macht de gelijkmaker te scoren. De tweede helft was 7 minuten oud toen de bal te zacht op Noortman werd teruggespeeld en nog juist binnen be reik van de Utrechtse rechtsbuiten kwam, die daarna zijn club de leiding verschafte. Het laatste half uur werd de strijd voornamelijk op de Elinkwijk-helft voortgezet, waar de Utrechtse defensie zich geducht weerde. Van de weinige keren, dat de blauw-witten konden doorbreken noteerden we twee gloeien de kogels, die door Noortman's hand onschadelijk werden gemaakt. Untied kreeg nog een kans om de partijen op gelijke voet te brengen, doch schoot te zacht in en daarmede scheen de mogelijkheid om de versterkte ver dediging van de thuisclub nog eenmaal te passeren, uitgesloten. Er waren nog twee minuten te spelen toen Wassing de bal naar Willy Schmidt plaatste, die het leer naar Untied kop te om vervolgens de gelijkmaker in het Stichtse doel te deponeren. In de resterende 100 seconden li,ep Elinkwijk vergeefs storm, zodat, toen het eindsignaal klonk, Alcmaria zich in de 4e ronde had geplaatst. jaarlijkse Schoolavond, waar de kinde-, ren der hoogste klasse de Kindeoperette „De Prins van Sind" opvoerden. Kinderspel trekt altijd weer de har ten der ouderen, dit bewees ook thans weer de gro*; belangstelling.. De voor zitter, meester Rijnders, getuigde in zijn opening van zijn dankbaarheid hierover en verwelkomde in het bijzonder bur gemeester Schellinger en de Inspecteur L.O., de heer Vernooy. De hoofdrollen werden alle met kin derlijke overgave vertolkt en heel lief en met gevoel gezongen. De grime en costumering waren tot in de puntjes verzorgd. In de pauze werd door het hoofd der school, aan een zevental kin deren, welke de school hebben verla ten, het getuigschrift uitgereikt. Tussen de bedrijven door werd door de oud leerling Adriaan Nieuwland met zijn accordeon voor afwisseling gezorgd. Mw. Lammerschaag, die de operette op de piano had begeleid ontving na afloop'een mooie bouquet bloemen. onverwoestbaar sterk sparen tijd en werk 1 STOKVIS «.ZONEN N.V. Het zat de Alkmaarse Boys gisteren niet mee. Na een gelijk opgaande strijd, waarin de Alkmaarders over het algemeen beter werk deden dan de bezoekers, namens de Zilvermeeu wen beide punten mee naar huis. Het was vooral vóór de rust een frisse wedstrijd, waarbij de Alkmaarse aan vallen, zo niet talrijker dan toch zeker gevaarlijker waren, dan die van Zil vermeeuwen. Doelman Kramer weerde zich goed, al had hij ook een extra zware dag; tientallen Zaankanters Het is Alkmaarse Boys niet mogen gelukken om revanche op Zilvermeeu wen te nemen. Dat is jammer want anders hadden de geblokten nog een zeer redelijke kans gehad op het twee deklasserschap daar Zaandijk de pun ten aan Hilversum moest laten. Evenals Randers zal ook Alkmaarse Boys volgend jaar nogmaals moeten proberen om te promoveren. Weliswaar laat onderstaande stand zien dat de Boys nog een theoretische kans heeft om gelijk met Zilvermeeuwen te ko men maar zelfs de verstokste optimist zal voor die kans weinig geven. Zilverm. Zaandijk Hilversum IW Alkm. Boys 16—10 5—5 10—10 8—7 7—13 In de andere promotie-competitie van de derde klasse wordt het nog een spannende strijd tussen WA, Schoten en SDW. Kennemers is vrijwel uitge schakeld door de nederlaag tegen Scho ten. Schoten 6 4 0 2 16—13 8 WA 5 3 11 10—6 7 SDW 5 3 11 12—8 7 De Kennemers 6 3 0 3 1311 6 Baarn 6 0 0 6 7—20 0 Door een 20 overwinning op BKC heeft Randers haar eer gered. Een be wijs dus dat deze ploeg, nu de zenuwen overwonnen zijn, mee kan komen. Ho- penlijk zal dit een stimulans zijn om seizoen 1949'50 enthousiast te begin nen en nogmaals een kans te wagen. Succes speelde gelijk tegen Grasshop pers en blijft dus derde klasser. Succes 6 4 11 128 9 Grasshoppers HKC Randers 6 6 14—8 8—12 7—13 Schoorl kon het tegen Sporters niet bolwerken en ook LSW incasseerde 'n nederlaag. De stand is hier nu als volgt: Sporters 4 2 2 0 6 Schoorl 4 2 115 Sijbekarspel 4 2 115 ZAP 4 12 14 LSW 4 0 0 4 0 De beker. Het wordt nu spannend in de strijd om de beker. Nog eenenveertig elftallen zijn overgebleven waarvan slechts een- en-twintig eerste klassers. Onze Alk maarse tweede klasser, Alcmaria Vic- trix, heeft zich ook nog weten te hand haven en met belangstelling zien wij de loting tegemoet. Als die loting niet al te onfortuinlijk is en Alcmaria op zijn sterkst, kan uitkomen is de vijfde ronde ook nog in het verschiet. HRC moest, zoals viel te begrijpen, afvallen. Haarlem behaalde echter in den Helder slechts een benauwde over winning. Een verrassing was de 7—0 overwinning van Volendam op EDO. hadden zich achter zijn doel opgesteld en het gebrul en getoeter was niet van de lucht. Als dit niet voldoende was, werd zelfs gebruik gemaakt van een sirene. Het deed allemaal wel heel erg Sp(Z)aans aan. De wedstrijd. Reeds twee minuten na de aftrap doorstond het Alkmaarse doel een zware aanval. Linksbuiten Klok van Zilvermeeuwen schoot hard tegen de lat. De terugspringende bal werd door de Graaf overgeschoten. Hierna volg den enige aanvallen op het Zaanse doel. Na tien minuten spelen loste J. Inari een hard diagonaal schot, waar naar doelman Teeuwis tevergeefs dook O0). Een mooie voorzet van v. d. Meulen werd door Bakker net naast- gekopt. Na een half uur spelen schoot de rechtsbinnen van de bezoekers hoog in en bracht hiermee de partijen weer op gelijke voet (1—1). Bijna had den de Boys weer de leiding genomen, toen Jan Indri tegen de paal schoot. Aan de andere kant voorkwam Kramer een doelpunt dcor de bal via de paal weg te stompen. Met de stand 11 brak de rust aan, welke stand de ver houding in het veld goed weer gaf. Direct na het begin van de tweede helft moest De Grand uitvallen. Deze speler, die zich vóór de rust uitste kend geweerd had, werd vervangen door van Dok. De tweede helft begon met een overwicht van de thuisclub. Beide keepers waren echter goed op dreef en de schoten waren te onge vaarlijk om succes te kunnen hebben. Een schot van de rechtsbuiten van Zilvermeeuwen sprong terug van de borst van Kramer, doch er waren geen spelers aanwezig om van de kans te profiteren. Na een half uur spelen na men de gasten onverwacht de leiding. Uit een vrije trap kwam de bal bij Plooyer terecht, die laag inkoppend Kramer verraste (12). In de reste rende minuten zetten de Alkmaarders alles op de aanval. Admiraal, die links back gespeeld had, verhuisde naar de voerhoede. Het hele elftal drong ver naar voren, doch wat men ook pro beerde, in de stand kwam geen veran dering meer. Dc eerste drie etappes van de Ronde van Ne- «Ierland hebben f";; vele slachtoffers s: gemaakt o-ider de deelnemers. Na de tweede etappe bleek de gehele Italiaans- Zwitserse ploeg uit de strjjd te zijn. In het alge- meen klassement draagt thans de oranjetrui, r het feit, dat gisteren d een eclatant succes werd ge ploeg. De De strijd in de tweede warden—Groningen 278 spannend in de buurt va werd eindelijk een offe tegen de 4 vluchtelingen As, Van Stayen en Si die bijna 100 km de toe gegeven en op een ge; meer dan 9 minuten yc den. Tien renners jachte aan, o.w. Schulte, die no se indruk maakte, de or man, Gerrit Peters en dere geduchte rouleurs 1 ter Middelkamp, Grysol en De Hoog voegden. Zo straf was het tempi de 50 aan en soms nog 1 serieus lijkende achters ogen inkromp. De vier s den nu de.tol van hun ten en de slimme Lakei besefte dat verdere teg loos was, liet zich het ee: was bij Nieuwe Pekela 60 km voor de boeg. Ee 5 verder Werd ook St geabsorbeerd. Van As e zwoegden nog verder tot dam. Toen moesten zij geven, maar de Belg hai bleek, evenals Lakeman reserve overgehouden. 1 phase brak aan. Keteleer niet ver genoeg en liet len. Daarna kwam Schi woord, doch zijn fiets w hij wilde en de blonde G gens pech Middelkapm voorbij laten gaan. Tussen de Punt en G de laatste 12 kilometer of 11 renners elkaar een en dood. Het was tensli die onder grote opwindin ook van de hardhandige litie meester maakte zendkoppig publiek als ei finish in het Stadspark flinke voorsprong op Va op gelijke afstand door volgd werd. Het algemeen klassemei pe LeeuwardenGroningi Lakeman (Ned. B) 12 uur 2. Van Stayen (Belgie B) 10 sec.; 3. Schellingerhout uur 30 min. 26 sec.; 4. K D) 12 uur 30 min. 26 sec.; (Ned. B) id: 6. Meersmpn id.; 7. Schulte (Ned. A) i kamp (Ned. A) id.; 9. Di A) 12 uur 30 min. 39 sec; (Belgie B) 12 uur 31 min. Het ploegenklassement etappes: 1. Nederland B 3' 55 sec.; 2. Belgie B 37.34.11 37.43.48; 4. Nederland A Nederland E 38.03.23. Schu Schulte heeft in de etapj Enschede een zeer tact gereden. Toen al kort na uit Groningen eerst Brasj der Zande, Voorting, Voor Blankenauw er tussenuit geerde hij niet. En toen bi de ook Cor Bakker, van naars, De Korver, Hopste Ruiter uit het peleton maakte blonde Gerrit even ten hun voorbeeld te volg was op zijn qui vive en hi te concurrenten, Lakeman. Schellingerhout, Keteleer man, die vóór hem geplaal het algemeen klassement, d gaten. Van de koplopers 1 te vrezen, zo lang hun voo al te groot werd, maar da wel voor op. Op 25 km vóór het ein Schulte zijn slag. Niet a Meersman, Loos en Van gingen met hem mee. In tempo ging het achter de ki die dikwijls boven de 40 maar desondanks terrein was Schulte echter niet on deze etappe, maar om de oi gonnen. En aangezien z nauwelijks drie minuten dende peloton van 9 bin Nederlands hocke] klopte Ierland me In een der snelste en me wedstrijden, die na de oc Wagenerstadion te Amstelv speeld, heeft het Nederlan elftal een volkomen verdien behaald op de Ierse hocke sedert 1937 niet meer was Met drie doelpunten var één van Boerstra hadden c noten 8 minuten vóór de r zonder veilig schijnende sprong genomen. Veilig schi nog vóór de pauze bracht d« ste man uit de Ierse voorhc binnen Walker, de achtersl terug en in de tweede helft t binnen 10 minuten reeds ge scheen eerst toen wakker te scoorde het winnende doeli

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2