Jeugdkoerier De wraak van Hermandad Minister Mansholt sprak te Bazel Van der Waals onzeker maar slim Hei Radioprogramma De Nederlands-Zwitserse handelsbetrekkingen Pim, Pam en Pom err het Afrikaanse avontuur rm Ladderraadsel De klas van vader EN NIERVEN;:, (Vervolg van pag. 1) Van 4er Waals vertelt dat hij schril telijk heeft bevestigd lid te willen wor den van de Britse Intelligence. John had een microfoto bij zich van die dienst, waarmee hij zich kon legitime ren. Hij had gezegd, dat er ook wel eens Nederlanders als slachtoffer zouden val len, maar die kleinere offers moesten worden gebracht voor grotere doelen. De president: En dacht TI dat wij dat nu geloven? Waarom hebt tl in Zweden hierover niet gesproken toen U daar was in de kringen van de Nederlandse Inlichtingendienst Daarop heeft Van der Waals óók eeu antwoord: Schreieder vertrouwde de Nederlanders in Stockholm niet alle maal. Er was er één bij. die misschien voor de Duitsers werkte. Daarom mocht hij niets zeggen! U was dus geallieerd agent, vraagt de president op de man af. Ja. zegt Van der Waals. President: Waarom bent U dan uitge leverd? Het is een internationale regel dat agenten niet worden uitgeleverd. TJ spreekt in Uw verslag, dat in het kamp Oxerhof gemaakt is, helemaal niet over uw werk voor de Intelligence. Jawel, zegt Van der Waals onbe wogen, maar dat stuk hebben ze weg gemoffeld! Dat zijt gij! En na deze brutaliteit, te hebben weer legd speelt mr. Haga een van zijn grote troeven uit. Weet U niet wie John is?, vraagt h«. Nee, zegt Van der Waals. Men kan een speld horen vallen op dit moment. Want mr. Haga heft de vinger op en wijst naar Van der Waals: Dat zijt gij zelf! Op 13 Mei 1940 stonden er in Rotterdam twee mannen in de buurt van Nederlands geschut. Ze wer den aangehouden door een onder-offir cler en moesten zich legitimeren, omdat ze aan kinderen inlichtingen hadden gevraagd over de opstelling van ons geschut. De pas van een dier mannen stond op naam van Verhagen en de foto was sprekend Van der Waals. De kerels hebben twee dagen vast gezeten. Op 15 Mei capituleerde Nederland Van der Waals ontkent heftig dat hij het geweest is. Zijn verblijf in die da gen kan van uur tot uur worden nage gaan. I De president gaat dan diep in op de leugen, dat Schreieder voor de geal lieerden zou hebben gewerkt. In Oxer hof heeft Van der Waals verklaard (in 1945) dat hij zijn verraderswerk deed uit haat tegen de illegaliteit. Van der Waals: Dat kan ik niet ver klaard hebben. Dat is onjuist. President: Ja, ja. Al uw verhalen over Verhagen de Secret Service zijn on juist! U was een doodgewone verrader voor f 225 per maand. Later verdiende U f 1100 en de Duitsers gaven U een onderscheiding! Die hebt U gekregen VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 6 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Sport- praatje 6,30 Strijdkrachten 7,00 Ra diostrip 7,15 Negro spirituals 7,45 De Regering-Voorlichtingsdienst antwoordt 8,05 In het Radio-Zoeklicht 8,20 Con- certgebouw-orkest 10,35 „Een lente- vindje waait" 11,15 The Skymasters 11,45 Gramofoonplaten HILVERSUM II 414 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,15 Land- en Tuinbouw 6,30 Sans Souci 7,15 Neder landse organisten 7,30 Met de diesel naar Limburg 8,05 Programma-proloog 8,15 Steravond 9,30 Familie-compe titie 10,05 De vaart der Volken 10,25 Piano-duo 10,45 Avondoverdenking 11,15 Beroemde concerten 11,45 Garmo- foonplaten VOOR VRIJDAG HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Fragmenten AVRO: 12,00 De Papavers 12,33 Ronde van Nederland 1,20 Me- iropole-orkest VARA: 4,00 The Ram blers 6,15 De Vara feliciteert 6,30 Strijdkrachten 7,00 Denk om de bocht 7,15 Accordeola VPRO: 7,30 Vrijzin nig Christendom 7,50 Tien voor acht 8.05 Piano-voordracht 8,30 Prof Dr J Boeke 8,55 Zo juist verschenen VARA: 9,00 Men vraagt.... en wij draaien 9,30 „Zo echt een heer" 10,00 Buiten lands weekoverzicht 10,15 Swing and sweet VPRO: 10,45 Avondwijding VARA: 11,15 Dr W F Storm 11,30 Gra mofoonplaten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7. 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 8,15 Pluk 'de dag 1,20 Septet Johnny Om- bach 6,00 Amusements-orkest 6,20 Actualiteiten 6,45 Ronde van Nederland 7,15 PTT-diensten 7,30 Het land van Hertog Jan 8,05 De gewone man 8,12 Omroep-orkest 9,40 Gramofoonplaten 10,00 „De tien geboden" 10,45 Avond gebed 11,15 Dansmuziek 11,40 Gra mofoonplaten voor het verraden van Uw eigen land genoten! Het England-Spiel De president stelt dan vast, dat Van der Waals wel voortdurend schermt met het England-Spiel, maar dat hij er eigenlijk niets van wist. Hij was het kleine rad in de grote, ingewikkelde machinerie van Schreieder. Hjj werd alleen gebruikt voor het jagen op de illegale werkers. Mr. Haga zegt, dat naar de schuldvraag nopens het Eng- land-Fpiel moet worden gezocht. En als er schuld is I hetzij door verraad, hetzij door nalatigheid) dan zal er op de meest strenge wijze moeten worden gestraft. Gebeurt zulks niet, dan bete kent dat het einde van het recht in Nederland. Maar dat staat buiten de zaak con tra Van der Waals, die een gewone verraadzaak is. Hebt u wel eens zelf geseind? Jawel. —Had u een code? En hoe was die? Van der Waals beweert dat hij een code had met een sleutelgetal van 6 cijfers, maar de verklaring die hij er van geeft is dom en onnozel. Hij weet er kennelijk niets van. Dan komt de rustige stem van de president weer: Wat u zegt kan niet juist zijn, want een code heeft altijd een sleutelgetal van vijf cijfers! Weet u wat double transposition is? Van der Waals stottert een antwoord. Hij heeft er blijkbaar wel een flauw idee van wat het tweemaal omzetten bij de codering is, maar precies kan hij het toch niet verteilen. Voor ieder in de zaal, die van codering verstand heeft is het glashelder: deze man heeft nóóit geseind! De militaire raadsheer, vice-admiraal F. J. Heeris, die zich kennelijk zit te ergeren, valt tegen hem uit: U was een doodgewone verrader, een klein, betaald V-mannetje! Twee uur heeft de president Van der Waals aan de tand gevoeld. Van zijn verdediging is niet. veel heel gebleven. En dan beginnen de raadsheren opr beurten hem te attaqueren over zwak ke plekken in zijn verhalen, over tegen spraken en ongerijmdheden. De verra der wordt onzeker, hij verwart zich soms in zijn woorden. Maar desondanks blijkt hij toch telkens weer de slimme rat, die nerveus zoekt naar een gaatje in de val, waarin hij reddeloos vastzit. Schitterende verdediging. In de middagzitting komt de verde diger, mr. G. J. Jonker, aan het woord. Uit zijn schitterend juridisch betoog valt al spoedig op te maken, dat hij aanstuurt op een nieuw onderzoek. Deze advocaat verstaat zijn vak! Zijn zachte stem draagt nauwelijks de woor den tot over de groene tafel, waaraan de Raad in steeds groter geboeidheid luistert naar het vernuftige, hier en daar zelfs briljante pleidooi, waarin de cassatiemiddelen worden toegelicht. Wat deze stem aan kracht mist wordt ruimschoots vergoed door de keur van argumenten. Van der Waals leefde in een wereld die niet met gewone maat gemeten kan worden. In de oorlog kón men niet al les controleren, men moest veel dingen in de illegaliteit accepteren. Schreie- ders leven hangt er van af, als hij thans zou toegeven voor de Engelsen te hebben gewerkt. Maar Van dei- Waals heeft uit tal van dingen wel moeten concluderen dat het zo was. Onze bondgenoten werken het onder zoek tegen; zij hebben de Nederlanders wellicht opgeofferd om hun agent Schreieder aan „successen" te helpen, opdat hij zich kon handhaven in het Reichs Sicherheits Haupt Amt. Schreie der probeerde de verdediger op een dwaalspoor te brengen bij diens onder zoek naar Verhagen (die bestaan moet!) en zeer subalterne officieren sehrijven over deze zaak. alsof zij zelf het E.- Spiel gemaakt hebben. Maar krachtens internationale overeenkomst wordt Ver hagen niet uitgeleverd. Er is een ver klaring van een gevangene, die per soonlijk door Verhagen geslagen is. De moord op Van der Meer kan nooit ge pleegd zijn om 's mans papieren; het was noodweer. omdat hij Van dei- Waals wilde liquideren in opdracht van Schreieder. En de datums van de ver klaringen omtrent het begin van Van der Waals' activiteit kloppen niet. Zo hamert de verdediger op de be wijsvoering. En tenslotte besluit hij zijn betoog met diepgaande juridische beschouwingen. In de zaal is het zeer warm gewor den. Er hangt, nu de zachte stem van mr. Jonker vragen gaat zeggen, die de grote meerderheid van het publiek niet begrijpt, een slaperige sfeer. Dood stil zit Van der Waals tussen de be wakers, doodstil luistert de Raad naar het pleidooi, waarvoor de advocaat straks van de proc.-fiscaal, professor Langemeijer een waarderen^ woord te horen krijgt. De lampen branden reeds in sombe re namiddagschemer, als professor Langemeijer dit pleidooi bestrijdt. Het England-Spiel noemt hij een raadsel achtige tragedie, waarvoor nog geen verklaring gegeven is. Maar wat Van der' Waals er ook van gedacht moge hebben en wat Schreieder hem ook moge hebben verteld, hij heeft veel te lang zijn gruwelijk werk gedaan. Hij heeft tegen eigen landgenoten het zwaarste verraad gepleegd. Alle kan ten van de zaak beschouwt de procu reur-fiscaal, hét vóór en tegen, de ar gumenten weegt hij objectief tegen el kander af. Soms helt hij er toe over disculperende gronden te aanvaarden, dan weer beschuldigt hii Van der Waals op scherpe wijze. En aan het einde komt hij tot de vernietigende conclusie: Van der Waals heeft al dit verschrikkelijke verraad gepleegd ter bevrediging van een zekere speelzucht en om een broodwinning te hebben. Daarom moet het beroep van requi- rant verworpen worden. Door het gemompel heen, dat na de laatste woorden van prof. Langemeijer opstijgt, zegt de president nog dat de Raad over vier weken zijn beslissing zal geven. Dan wordt de zitting geslo ten. Buiten, in de druilende regen, drom men de mensen samen om de ge vangenwagen, die Van der Waals moet terugbrengen naar de gevangenis in Rotterdam. Op de statige trappen van het gerechtsgebouw spreekt een ille gaal werker mij aan. die vier jaar in concentratiekampen heeft gezeten door verraad van Van der Waals. „Over 4 weken zullen we weten of er nog recht is in Nederland", zegt hij met de oude flikkering in zijn ogen. „En als hij ter dood veroordeeld wordt mag ik lijden dat ze 'm mij in m'n vingers geven! Dan is het gauw ge beurd!" Ter gelegenheid van zJjjn bezoek aan de Zwitserse jaarbeurs te Bazel heeft de minister van landbouw, vis serij en voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt een rede uitgesproken. Na de prestaties van de Zwitserse handel en industrie te hebben ge prezen, maakte minister Mansholt 'n vergelijking tussen de Zwitserse- en de Nederlandse landbouw, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat ten aan zien van de organisatie en exploita tie beide landen veel overeenkomst vertonen. Ook beoordeelde hij de sociale positie van de Zwitserse boe ren en arbeiders vergelijkbaar met die van hun Nederlandse collega's. Vervolgens sprak minister Mans holt over de handelspolitieke betrek kingen tussen de beide landen. In Nederland bestaat er aldus de mi nister een grote behoefte aan Zwitserse industrieproducten, maar de Nederlandse aankoopmogelijkhe den worden onder de tegenwoordige omstandigheden bepaald door de Zwitserse aankopen in Nederland. De bewindsman constateerde met voldoe ning, dat de Nederlandse export, in het bijzonder van land- en tuinbouw, producten, zich gunstig ontwikkelt en dat Zwitserland bereid is de Neder landers te helpen bij hun pogingen, afzet van hun producten te stimule ren. Ook sprak minister Mansholt BATAVIA—KANTON Naar van de zijde van de KLM wordt medegedeeld, betreft de verbinding Ba- tavia-Kanton geen nieuwe lijn, doch een wijziging van de lijn Batavia-Sjang- hai, waarvan het eindpunt in verband met de toestand moest worden verlegd. over het Nederlandse toeristenver keer naar Zwitserland. Nog meer dan voor de oorlog zouden duizenden Nederlandse toeristen hun vacantie in Zwitserland willen doorbrengen, maar de noodzaak de beschikbare weinige „hard currency" zo goed mogelijk te besteden bij de opbouw van de natio nale economie, dwingt er toe dit be zoek tot een minimum te beperken. NEDERLANDS GEBIED AAN DUITSLAND AFGESTAAN? Het Eerste Kamerlid Van Voorst tot Voorst (KVP) heeft aan de minister president schriftelijk de vraag gesteld of de minister kennis heeft genomen van de mededeling in „De Maasbode" van 23 April j.l„ dat bij de afbake ning van de grenscorrecties ook Ne derland zij het .op minimale schaal grondgebied heeft afgestaan aan Duitsland, o.a. van de gemeente Ot- tersum? Beieren tegen de grondwet De Beierse regering zal het staats- parlement verzoeken een volksstem ming uit te schrijven over de te Bor.n aangenomen grondwet voor Wcst-Duits- land. Aan de bevolking zullen de vol gende vragen worden gesteld: l Keurt u de grondwet goed? 2 Zoniet, erkent u haar als bindend voor Beie ren ingeval zij door twee derden van de Westduitse staten wordt aan«aard? De regering, die bestaat uit leden van de christelijk-sociale unie, zal de be volking aapraden de eerste vraag on* kennend en de tweede bevestigend te beantwoorden. Krijgen Sowjets stem in Ruhr-contröle? Frankrijk zal op de komende vier- mogendhedenconferentie aandringen op het deelnemen van de Sowjetunie aan de geallieerde contröle der steenkolen- en staalindustrieën in het Ruhrgebied, aldus wordt uit gewoonlijk betrouwba re bron te Parijs vernomen. HÜ 60. Pim en Pepi zitten elk met een pijnlijk gezicht hun gekneusde lede maten te betasten. „Als ik dat geweten had", roept Pim. „Dan was ik niet zo op je afgevlogen!" „Nee, en ik had jou niet in de dubbele Nelson genomen" lacht Pepi. „Kom laten we daar niet meer over praten. Vertel me liever eens, hoe je hier terecht bent geko men". Pim vertelt alle avonturen, die hem overkomen zijn en Pepi schudt meewarig zijn kop. ..Zo en moet jij hier nu- de hele nacht met die ketting aan je been zitten?" roept hij veront waardigd. „Een schande noem ik het!" Ach ik ben ten einde raad maar in de kooi gekropen", zegt Pim en wijst op een bed in de hoek van de kajuit. „Ik was waarachtig net in slaap ge vallen toen ik plotseling mijn bed weer uitgetrokken werd". „Wacht, we zullen die kapitein eens een raar ge zicht laten trekken", roept Pepi vro lijk. „Even geduld, dan zal ik die ket ting openbreken", „Ach, maar dat kan je toch niet!" roept Pim teleurgesteld. „Die is toch veel te sterk?" (Vervolg). De volgende dag bij de middagvoor stelling troonden op de eerste rijen al len, die een vrijkaart) e van de gulle hardloper hadden weten te bemachti gen. Ze hadden zich de beste plaatsjes uitgezocht en glunderden bij voorbaat om hetgeen komen ging. Dat circus Tossini hieraan niet veel verdiende, kon hen niet deren. De hardloper had door zijn opstootje met Jumbo de vo rige dag en zijn gul uitgedeelde plaats bewijzen er voldoende voor gezorgd, dat iedereen in de stad de naam Tos sini op de lippen had. De avondvoor stelling liet dit ook duielijk zien. Tot achter in het circus was er geen plaats je onbezet. Dadelijk na de acrobaten en clowns trad onze hardloper op. Hoe wel hij er nu heel anders uitzag, werd er toch stevig geklapt en gelachen door 1 honderd gulden. Dat durf ik ook". „En ik ook" werd van bij de ingang geroe pen. Daar verschenen de twee forse politiemannen voor het hek van de arena. „Je hebt honderd gulden uitge loofd voor ieder, die het kunststukje van de leeuw zou durven nadoen. Wel nu, ook wij durven een klontje uit de hand te nemen. Doe dat beest maar eventjes weg, dan zullen we het laten zien". Een bulderend gelach steeg uit de toeschouwers op. De verbouwereerde Tossini wist niet wat te doen. De leeuw, die door het onverwachte la waai onrustig werd, zweepte met zijn staart over het zand van de arena. „Dames en heren" hernam de on gelukkige dierentemmer, ik bedoelde mijn beloning natuurlijk voor degene, die mij wil nadoen, niet voor iemand, In deze ladder komen zeven woorden onder elkaar te staan. Ieder woord be staat uit drie letters. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. allen, die hem herkenden; behalve door de twee dienstdoende agenten, die bij de in- en uitgang stonden opgesteld, om de orde te handhaven. Zij waren de grappen van de vorige dag nog niet vergeten, toen ze temidden van het drukke verkeer machteloos bekneld raakten in Jumbo's lange slurf. Mees muilend stonden ze nu toe te zien. Met grote snelheid werd 't programma af gewerkt en volgde het ene nummer 't andere op. Tot eindelijk als boeiend slotnummer Signore Tossini zelf als dierentemmer enkele staaltjes van on verschrokken doodsverachting zou la ten zien. Dra werd de arena met een stevig hekwerk omgeven, waarvan een overdekte traliegang naar de wagen- kooien leidden. Een zwaar gemaande leeuw verscheen grommend in de lage gang, gevolgd door de dresseur Tos sini, die het onwillige roofdier voor zich uit in de arena dreef. Een diepe stilte viel in de grote circustent. „Dames en heren" sprak Tossini, „wat ik U thans zal laten zien. is nog niet eerder vertoond. Hier wordt niet slechts een wild dier door de temmer op een afstand gehouden. Neen, als vrienden gaan mens en dier met elkander om. Als aan een hond zal ik persoonlijk mijn kameraad Simba, deze prachtige leeuw uit het Atlasgebergte, een sui kerklontje aanbieden. Het trotse dier zal het met zijn geweldige muil uit mijn hand aannemen. Wie van U zou het wagen, dit na te doen? Ik loof hiervoor honderd gulden uit". Het bleef doodstil onder de toeschouwers. Daar nam de temmer een klontje uit de zak van zijn witleren broek en hield het uitnodigend aan de leeuw voor. Deze kwam sluipend naderbij, opende zijn bek wagenwijd als om zijn ver vaarlijk gebit te tonen, dan nam bij voorzichtig met zijn dikke lippen het klontje uit de hand van zijn meester. Een klaterend applaus beloonde direc teur Tossini voor zijn kunststuk. Deze dankte buigend in alle richtingen. Plot seling weerklonk een stem van bij de uitgang. „Kom op, meester, met je die de leeuw wil nadoen". „Neen va der", klonk weer de zware stem van de agent. „Je hebt woordelijk gezegd: Het trotse dier zal het met zijn gewel dige muil uit mijn hand aannemen. Wie van U zou het wagen, dit na te doen? Ik loof hiervoor honderd gul den uit". Nu waren de mensen op de tribunes niet meer te houden. „Hij heeft gelijk, hij heeft gelijk!" werd er ge schreeuwd. Signore Tossini greep ze nuwachtig in de binnen-zak van zijn rode betreste uniformjas en stak de agent door de tralies een bankbiljet toe, dat deze lachend aan het publiek toonde alvorens het weg te, bergen. Joelend en lachend verliet het publiek de tent. Waarlijk, de beide dienaren van Hermandad hadden zich waardig gewroken over de smaad, die 't circus de vorige dag het politiecorps had aangedaan. OPLOSSING PRIJSRAADSEL. In het prijsraadsel, dat jullie de vo rige keer'opkregen, bleek een fout te zitten. De naam O. A. I. Ramen moejt zijn O. A. L. Ramen. De I moest dus een L zijn, want de man was molenaar van zijn beroep. Kinderen die deze naam niet kon den vinden, behoeven niet bang te zijn dat dit als een fout wordt gerekend. De verborgen beroepen waren: 1. Koetsier. 2. Tandarts. 3. Molenaar. De verborgen bloemen: 1. Akelei. 2. Leeuwenbek. 3. Lelie. En hier komen de prijs winnaars: Erica Scholten, Nassaulaan 27, Alk maar (10 jaar). Martha Koster, Acacialaan 1, Be verwijk (8 jaar). Hans Kiewiet, Schildereind 25, Den Burg, Texel. Gcri Ney, Dorpsstraat A. 38, Oter- lcelc <8 jaar). Serlientje Briars, Krugerstraat 21 I, Amsterdam. 1. Een kledingsstuk voor de voet. 2. Kookt moeder het eten in. 3. Een deel van een kippenhok. 4. Getal. 5. Een boom. 6. Een nachtvogel. 7. Een kleur. Wanneer alle woorden tussen de sporten van de ladder goed zijn inge vuld, vormen de eerste letters, van bo ven naar beneden gelezen, de naam van een vogel, die jullie vaak kunnen zien. De oplossingen kunnen vóór Zondag, 22 Mei worden gezonden naar het bu reau van'dit blad. Er worden boeken verloot onder de inzenders van goede oplossingen. Dit prijsraadsel is alleen voor kin deren van zes tot twaalf jaar. Klein Ineke, zes jaar oud, was met moeder mee geweest naar vader's kan toor in een groot gebouw. Hierin wa ren verschillende zaken gevestigd. Dat was een vreugde! De kleine keek haar oogjes uit. Zij was vol bewondering voor „die deftige meneer in de lift" en vond, dat er op „pappies kantoor" alleen maar aardige mensen waren. Niets leuk van mama om zo gauw al weer weg te gaan; ze hadden de helft nog niet gezien. En dat daar gewerkt moest worden, zoals mama gezegd had, nu, je merkte er niets van! Buiten, op de gracht, bekeek Ineke het hoge ge bouw van boven naar beneden en vroeg toen opeens tot verwondering van mama. „in welke klas zit papa nu, mams?" OJJZE MEDEDELINGEN. Voor net correspondentie-hoekje was er een briefkaart, waarop geen naam van de afzender stond vermeld. De afzender of afzendster die voor de eerste keer meedoet, is elf jaar oud en stelt verschillende vragen over de „Jeugdkoerier". Het poststempel op de kaart is van Heiloo. Namens Jeantje Kramer wordt een onbekende Oma in Wognum bedankt voor haar brief met mooie foto's van de prinsesjes. Jeantje is er heel blij mee. Voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. Beste jongens en meisjes, wij beginnen vandaag met het gezellige briefje van „Tuimelaar". Ben je al weer gewend aan de schoolbanken, Tuimelaar? Ja, ik kan best begrijpen, dat je liever gaat voetballen. De duiven zijn dus allemaal weer teruggekomen. Dan zijn ze wel tevreden met hun nieuwe woning. Bedankt yoo1-' de keurige sigarenbandjes, Tuimelaar. Erica Scholten, jij hebt het gehele raadsel gevonden, ondanks de drukfout. Dat was knap hoor! Willy van der Gulik, ben je op öe fiets naar de bloembollenvelden geweest? Dat was een flinke tocht, zeg! Was kleine Nellie er ook bij? „Sterretje", nog hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag, meisje! Heb je een gezellige dag gehad? Wat was dat een leuke tijd, bij je oom en tante. Je bent daar wel verwend, geloof ik. Je briefje ziet er zo gezellig uit, Sterretje, Ik ben ook blij met de sigarenbandjes die je er bij deed. Tini Gerritsen, heb je wel ruimte voor al die konijntjes, 't Wordt nu een grote familie, zeg! Wat zal dat jonge hondje een leuke dikzak zijn. Heb je hem al een naam gegeven? Ik geloof dat ik de vorige keer vergeten heb, om je voor de postzegels te bedanken. Dat was jammer, want ik ben er al tijd erg blij mee. Is de bloempot al bewoond, Tini? Martha Koster, hartelijk dank voor de postzegels. Jouw Grootmoeder woont dus dicht bij de Maastunnel. Ja, dan ben je natuurlijk al vaak door de tunnel gegaan. Die drukte van al die schepen op de Maas vind ik altijd zo gezellig om naar te kijken. Jij ook' Geri Ney, je mag de oplossing van het raadsel altijd dadelijk inzenden. Dag Geri! „Madeliefje", gelukkig dat jij het raadsel zo gemakkelijk vond. De meeste kinderen vonden het deze keer nogal moeilijk. Heb je aardige vrien dinnetjes in Amsterdam? „Sneeuwklokje", wat had jij je vergist, zeg! Geen wonder dat je eerst helemaal niets van dat raadsel begreep. Heb jij nog mee gedaan aan school-wedstrijden op Koninginnedag? Jeantje Kramer, dat was lief van die Oma in Wognum om je zo te verrassen. Kijk maar eens onder de mededelingen, Jeantje. Ik hoop dat de Oma in Wognum het zal lezen. Hartelijk dank voor de postzegels en de sigarenbandjes die je mij voor de zieken zond. Vera v. d. Zeijden, heb je het boek ontvangen en was het naar je zin? Annie Appel, welbedankt voor de postzegels, meisje! Ik was er blij mee. Hoe gaat het de laatste tijd met jou? Ik hoor zo weinig meer van je. Klaas de Ruiter, heb je het pak met postzegels ontvangen en kun je ze gebruiken? Mis schien wil Maarten mij nog eens schrijven hoe het met je gaat. Beterschap ge wenst, Klaas! Annie Jonker, wat heerlijk dat je een fiets hebt gekregen. Kun je er al goed op rijden? Nu kun je binnenkort eens naar Coba en Trijnie fiet sen. Dat zullen ze leuk vinden. Welbedankt voor de postzegels, Annie! Karei van VVessel, ik wil wel eens voor je zoeken. Of er in de grote doos met gebruikte postzegels nog wat buitenlandse exemplaren zitten. Veel zal het niet zijn, vrees ik, maar ik zal in ieder geval mijn best voor je doen. Bedankt voor de keurige sigarenbandjes, Karei! Atie Broer, bedankt voor je gezellige brief. Ik vind het prettig dat je met ons mee wilt doen. Je houdt zeker veel van dieren, Atie. Jammer dat de poes zo'n dievegge is. Onze hond snoept ook Van alles wat hij maar te pakken kan krijgen. Toen de suiker nog op de bon was, is hij eens via een stoel op de keukentafel gesprongen en heeft daar een pond suiker opge geten. Ik behoef je niet te vertellen hoe ziek hij daarvan is geweest, maar die straf had hij wel verdiend. „Sarina", welbedankt voor het zilverpapier. Wat heb je mooi postpapier, meisje. Jouw briefje is zonder versiering al gezellig hoor! Jan Veenstra, ja, het dorp Loppersum bestaat inderdaad. Het is een, al heel oude, Groningse gemeente ten Westen van Appingedam. Zoek maar eens in je atlas, Jan. Kees Krijger, bedankt voor de postzegels, jongen, 't Is een goed idee van je om ze op school te verzamelen. Elsie Rijkers, wat heb jij een alleraardigste tekening gemaakt van spelende kinderen op het strand. Ik heb je werk bewonderd, en ik zal de tekening goed bewaren. Bedankt, meisje! Betsie v. tl. Berg en Bennie Bremmers, jullie zijn welkom bij ons. Martha Visser, hartelijk dank voor alles wat je voor onze zieken hebt gezonden. Jongens en meisjes, de briefjes voor ons volgende correspondentie-hoekje verwacht ik graag voor Zondag 22 Mei. Dag allemaal! Tot de volgende keer! TANTE IET. Zaterdag a.s. ken geleden, da: twintig plaatsen verschoven: eei genoeg is om zo thans Nederlant gebieden, als de ten, welke hierb inzicht te geven van deze correct van het ANP he men, de diverse en de meningen betrokkenen op In het kort nieuwe landgenc zeer tevreden, autoriteiten in U zeker niet. I commissie, welki correcties, correc die dezer dagen gonnen, zal voor en ander te doer Van een vijant ding van de bew bieden is nergei vinden. Iedereen daden hebben zi overal blijkt, da trouwen stelt in teiten. Voor eei hiervan de oorzi deze autoriteiten marechaussee. D welwillende hou haast zeggen he den. van de Ned< zo heel anders da se" collega's gei nagelaten grote i De drie Weste neurs hebben Do gemaakt, dat zij, de „fundamentele Duitse federale re Het voorbehou houdt het volger waarin Berlijn to klaard, wordt voc gedaan; noodma geallieerde goedk heid der geallieei elke wet, die de Duitsland wijzigt Wiirttemberg-Bad< De geallieerden dat de ministers-j Duitse lichaam- v tigd is de uitvoe: oefenen, hangende een federale reger In twee paragrr zet, dat de toepa: tutie in het alger hankelijk is van 1 dat van kracht za federale regering Wederzijdse t Zowel van Britsi zijde worden klach volledige nakominj verplichtingen inzal verkeersbeperkinge: De Britse autori momenteel over h over de Russische zestien treinen daa den mogen rijden. 1 ling van de westeli zestien goederentre vijf personentreinei Door de door de pericing zullen vo goederentreinen pei nen bereiken. Het officiële So blad zegt, dat „de ting tot op heden regelen heeft geno wederom doods den van coloï Uitspraak doende Hijzonder Gerechtsl hedenochtend de tv leden van de coloi H Kobus en W H B eis tot de doodstraf Verwachting tot In de kustprovin de wolkenvelden droog weer. Zwi wind hoofdzakeli en west. Weinig temperatuur. In deelte Van het la dere en koude n selijk nevel of overdag geleidel: bewolking, maar en iets hogere ti vandaag. Weinig v

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6