Wflï HtiiSEVELDT 1 HEDEN BRENG! J. W. R. HEUSEVELOT 1 'T SIERHUIS PEDliOL Suze Kuyper 2 bankwerkers en 2 aank. of leerling-bankwerkers 1ste Verkoopster GESCHENKEN uit ,,'T SIERHUIS" Electriscïie Scheerapparaten Jaarvergadering Centr. Veilingsveren. „Warmenhuizen en Omstreken'' FRMM N.V. Dirkshorn Egmond aan Zee De Egmonden I promoveren Heiloo Damclub Heiloo Egmond aan Zee Heer-Huqowaard Schoorl Beemsier IJ muiden STELT MENIG HUISVROUW WEER CONTENT EXTRA AANBIEDING! Machinefabriek G. J. DOESSHOT te Alkmaar vraagt abonneert u op dit blad t SIERHUIS Langestraat - Alkmaar Juwelier Langestraat 18 Horloger Laat 181 BIJ ELK FEEST GEEFT MEN li li Donderdagmiddag belegde §le Cen trale Veilingvereniging „Warmenhui zen en omstreken" haar 35e jaarverga dering in „De Moriaan". Aanwezig wa ren o.a. de burgemeester van Warmen huizen en Harenkarspel, de heer Nolet, de heer Tromp, erelid der vereniging, de heer Vegter, secretaris der P.C. Nadat de voorzitter, de heer W. Dek ker, een woord van welkom had ge sproken, hield hij de gebruikelijke openingsrede, waaruit het volgende werd ontleend. De omzet was vorig jaar met 50.000 toegenomen. Na" bespreking van de di verse producten, memoreerde spreker nog. dat in de personeelsbezetting een mutatie had plaats gevonden. Als amb tenaar in vaste dienst was de heer P. Blokker, terwijl mej. C. Pronk tot tele foniste werd benoemd. Het fustpakhuis is vrijwel voltooid, terwijl het parkeerterrein, beschoeiing en beplanting gereed kwamen. Van de twee bruggen, welke in de weg naar de veilinggebouwen voorkomen, werd er één door demping overbodig en ge sloopt en de tweede door een nieuwe vervangen. Tenslotte wees spreker nog op het nieuwe contract met Duitsland afge sloten, waardoor voor 4 millioen dollar tuinbouwproducten kunnen worden ge ëxporteerd. Cijfers Voorts deed de voorzitter mededeling van het voornemen om een inventari satie van het beteelde oppervlak in te voeren. Het financieel verslag lokte weinig discussies uit. Uit dit verslag mag het volgende worden aangestipt: het saldo bedroeg per 31-12-48 8398,50; het aan deel in de kosten van de nieuwe brug 6816,64; inkomsten totaal 152.354,56. De balans sloot met 52.232,19; de winst beliep 242,45. Dat de winst over 1948 minimaal klein was, werd veroor zaakt door de kostbare voorzieningen in de loop van 1948 getroffen. Aan fusthuur en dergelijke was binnenge komen 3317,18, waarvan 2146.03 werd aangewend voor onderhoud en af schrijving. Aan vergoeding op geëxpor teerde poters werd uitgekeerd 690,85 over een omzet van bijna 700 ton. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat over 1948 een omzet werd bereikt van f 2.763.436. 27. Het aantal leden bedraagt 641. De financiële toe stand van de vereniging kan zeer goed genoemd worden. Voorstellen Vervolgens kwamen een aantal voor stellen ter sprake. Het eerste hiervan betrof een subsidie-verlening van 600 per jaar gedurende 10 jaren aan het proefbedrijf Geestmerambacht. Het ligt n.l. in de bedoeling het proefbedrijf ook met een boomgaard uit te breiden, teneinde de mogelijkheden van de fruitteelt in het Geestmerambacht ex perimenteel na te gaan. De heer Muik vroeg of het mogelijk is dat men een teeltverguning voor fruit krijgt, waar op de voorzitter mededeelde, dat dit onder zekere bepalingen inderdaad mo gelijk is. Het voorstel werd daarop aangenomen. Het volgende voorstel ontmoette heel wat meer bezwaren. Het betrof een kwestie, waaraan zoveel moeilijke kan ten zitten, dat het bijna op geen enkele wijze afdoende kan worden aangepakt: de poters. Na veel heen en weer ge praat, waarbij vooral de heren Mink, De Groot en Blokdijk het woord voer- Met de wichelroede bij de Plattelandsvrouwen De voorzitster van de afd. Dirks- horn van de Bond van Plattelandsvrou wen, mevr. Broersma, kon. Dinsdag avond een groot aantal belangstellenden het welkom toeroepen, die gehoor had den gegeven om een demonstratie bij te wonen van de heer Hout te Alk maar in de „geheime" kunst van wichelhoede lopen. De belangstelling, aldus de heer Hout, voor de wichel roede begint al meer en meer toe te nemen, hoewel deze „roede" al zeer oud is, want in 1420 werd zij al toe gepast. De wichelroede bestaat niet alléén uit een hazelaartak. Algemeen is men de gedachte toegedaan, dat er z.g. ..aardstralen" aanwezig zijn, doch deze stralen zijn niet anders dan variaties in een magnetisch veld. Vervolgens werd gedemonstreerd, hoe de roede reageert boven metaal, water, steen, enz Uit zijn rijke ervaring als wichel roedeloper werden frappante staaltjes medegedeeld, want door de heer Hout zijn reeds 4718 onderzoekingen gedaan. Onwetend kunnen deze „ba nen" grote invloed uitoefenen op mens on dier, maar ook belemmeringen teweeg brengen bij de plantengroei. Op verschillende dieren hebben deze banen geen invloed, zoals katten, mieren, bijen etc., maar een paard b.v. is er zeer gevoelig voor. Ook werd aangetoond, dat voor mensen met een kwaal, die zich in zo'n baan bevonden, daaruit verwij derd, veelal genezing intrad. Het lang verwachte besluit is nu ge vallen. De Egmonden 1 promoveren zonder het spelen van promotiewed strijden naar de derde klasse van de N.-H. Schaakbond. Gefeliciteerd en „doorzetten om hoger-op te komen", blijve het devies, Egmondianen. De promotie- en degradatiewedstrij den zijn Woensdag j 1. aangevangen. De opkomst was slecht. Zij, die deze moe ten spelen worden verzocht het voor hen vastgestelde programma volgens schema af te werken. Daar vertrouwen we dan op. den, besloot de vergadering in principe alle leden verplicht te stellen hun po ters ter beschikking van de veiling te stellen. Hoe de afzet precies zal worden geregeld, zal nader worden bepaald. Wel rees vooral uit de kringen van de LTB bezwaar tegen mogelijkheid, dat de P.C. dit zal doen, al dan niet in overleg en samenwerking met een coöperatie. Bij de discussies kwam voorts nog de positie van de S.A.E.V. in het geding, zodat de kwestie zonder meer netelig mag heten. Niettemin mag het principiële besluit der vergadering geacht worden een eerste stap in de goede richting te zijn. Het derde voorstel beoogde een vroe ger genomen besluit te hernieuwen en alle leden te verplichten hun aard appelen met inbegrip van de late soor ten te veilen. Voor de late aardappelen bestaat de veilplicht dan tot 15 Octo ber, na welke datum de teler weer volledige vrijheid heeft. Aldus beslo ten. Tenslotte kwam ter sprake het voor stel om verplicht te stellen de slabonen aan te voeren in fust. De kisten zullen een inhoud van 7 y, kg hebben en niet van 10 kg, zoals eerder was veronder steld. Door de heer Tromp werd vervol gens een causerie gehouden over de tuinbouw, vroeger en nu. Na de rond vraag volgde sluiting van deze voor de tuinders van Warmenhuizen en om streken belangrijke vergadering. Woensdagavond j.l. hield de Dam club haar slotavond. De kampioenen K. Tuinman le groep, P. Beukers 2e groep en Jb. Helder 3e groep ontvingen uit hande van de voorzitter de beschik baar gestelde prijzen. Voorts werd be kend gemaakt, dat de topscore prijzen van het afgelopen seizoen gewonnen zijn door C. de Graaf le groep en J. Marsman 2e groep. De eindstand in groep 1 en de voor lopige eindstanden in de groepen 2 en 3 luiden als volgt: Groep X: K. Tuinman 1825; H. Ver ver 1825; J. Geuzebroek 1821; C. de Graaf 18—21; A. Dekker 18—18; J. de Geus 1817; J. de Goede 1817; J. Sprenkeling 1816; C. Adrichem 18 12; S. de Geus 18—11. Groep II: P. Beukers 1623; A. Kroon 1623; W. Hoogenboom 1516; P. Oud 1515; J. Spaans 1616; J. Marsman 13—11; C. de Jong 15—11! D. Langedijk 1310; A. Winterink 1510. Volgens het reglement degraderen C. Adrichem en S. de Geus en promove ren P. Beukers en A. Kroon. A. Kroon wenst echter geen gebruik te maken van de promotie. Nu zullen C. Adri chem en W. Hoogenboom om de be schikbaar gekomen plaats spelen. Groep III: Jb. Helder 2231; B. Hof man 2229; A. Alleman 2228; IJ. v. d. Blom 2126; S. Mellema 2224; C. Lies hout 2123; C. Bruin 22—23; P. v. d. Werf 22—22; J. Weijers 22—19; Snel 22—18; D. Smit 22—12; S. Hottentot 22—7. Jb. Helder en B. Hofman promoveren naar het tweede tiental. WONINGEN AANBESTEED. Door de r.k. woningbouwvereniging alhier werd in café Admiraal aanbe steed het bouwen van 14 woningen in plan-Zuid, onder architectuur van Aad Ham alhier. Er bestond grote belang stelling, er waren "niet minder dan 45 inschrijvingen binnengekomen. De be groting was f 136,328. Hoogste inschrij ver was Gebr. Kuijper alhier voor f 153,940, terwijl de laagste inschrijver was de firma Bosm^ en Bovenkamp te Heemstede met 121.950. De gun ning is aangehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Gerardus Maria, zoon van J. A. Schoorl en van M. Liefting. Clazina Maria, dochter van N. J. Sol ten en van C. Weijers. Margaretha Brigittha Maria, dochter van N. Mole naar en van C. de oBer. Cornelia Johanna Maria, dochter van J. C. Bak ker en van A. Tervoort. Petrus Le- onardus Maria, dochter van P. A. Ver meulen en van H. Mulder. Ondertrouwd: Jacobus Gerardus Veldt te Velsen en Martha Jacoba van der Velden. Paulus Johannes Kor- ver te Enkhuizen en Alida van Veen. Getrouwd. Gerard Jozef Bakker en Theresia Maria Dekker. Johannes Schut en Anna Maria Wit. Wilhel mus Adrianus Vendel en Johanna Ma ria Merks. De gaande en de komende man Ingekomen personen: Wilhelmina Roele- veld, Stationstraat 31 uit Den Haag. Aafje de Vries, Wilhelminastraat 132, uit Purm erend. Margaretha Hopman, van t Speijckstraat 17, uit Egmond-Binnen. Tine Stedehouder, Julianastraat 82, uit Leeuwarden. Maartje Wijker, Voorstraat 65, uit Castricum. Adriaan C. J. Bijl, Voor straat S3, uit Rotterdam. Gerritje E. Vis ser, Julianastraat 82, uit Leeuwarden. Hendrik Hardlooper, Voorstraat 33, uit Am sterdam. Jan Zwart en gezin, Voorstraat lb, uit Heiloo. Christina J. van de Veen, Juli anastraat 82, uit Apeldoorn. Bernardus J. Wijnands, Voorstraat 33, uit Amsterdam. Engelina Stam, Voorstraat 65, uit Castricum. Trijntje Wijbenga, Julianastraat 28, uit Dantumadeel. J Helena J. Verboom, Julia nastraat 67, uit Baarn. Aafje Nielsen, Voorstraat 65, uit Assendelft. Jannetje Deroger, Julianastraat 82, uit Leiden. Ma ria G. Vleerbos, Prins Hendrikstraat 25, uit Hoeven. Marijke de Groot, Julianastraat 67, uit Ruinen. Gerbrigje D. Stallinga, Juliana straat 82, uit Oostdongeradeel. Fenna E. Meedema, Julianastraat 82, uit Delfzijl. Johanna G. Palsenberg, Julianastraat 67, uit Ruinen. Christoffel J. Stikvoort, Pieter Schotsmanstraat 47, met gezin uit Amster dam. Pieternella A. Potter, Boulevard 20, uit Den Haag. Aldert Groen en gezin, 4de Oosterberg 3, uit Alkmaar. Vertrokken personen: Tjibkje de Vries, n. Alkmaar, Kooltuin 25. Jan Stam, naar Katwijk, Drieplassenweg 17. Cornelia G. Wijker, naar Beverwijk, Arendsweg 212. Hendrika J. Anderssen, naar Amsterdam, Nachtegaalstraat 2 hs. Anna van Rensch, naar Nijmegen, Hertogstraat 11. Elisabeth Troost, naar Amsterdam, Sarphatistraat 104. Cornelia A. van der Gaag, naar Amster dam, Oudekerksplein 25 hs. Teunis Broek, naar Beemster, Westdijk 46a. Leendert Zwart en gezin, naar Zandvoort, Zand- voortselaan 313. Pietronella van der Vlugt, naar Oostvoorne, Noordweg 16. Job van der Pol, naar Doorn, Westduinlaan 55a. Tona P. van der Gaast, naar Oostvoorne, Noordweg 16. Lopisa D. M. Mooijman, naar Heel, Sint Annastraat 104. Wilhel mina J. van Zundert, naar Roermond, Msgr. Driessenstraat 6. Tjitske Minnebo, naar Amsterdam, Karei Doormanstraat 104. Nelly v. Leeuwen, naar Oostvoorne, Noord weg 16. Burgerlijke Stand Geboren. Johanna Maria, dochter v. Jacob Tuinman en Catharina Korver. Gerardus Hendrikus, zoon van Leen dert Sloot en Johanna Peters. Knier tje, dochter van Jan de Graaff en An- tonia Groot. Jan Lucas, zoon van Gerard Sander en Hilligje Folmer. Brigitte Jeannette Marianne, dochter van Jannis Jan Blok en Catriena Voorthuijsen. Agina Cornelia, doch ter van Petrus Eibertus Jacobus Hop- pener en Engeltje Wijker. Pieter, zoon van Pieter de Jong en Antje Geer- ligs. Ondertrouwd: Dirk van Oostende te Amsterdam en Hendrika Jacoba Jobje Groen. Leendert Blok en Grada Jon ker te Alkmaar. Getrouwd: Jacob Groen en Jansje Stam. Overleden: Maarten Zwart, oud 57 jaar. echtg. van Maartje Sloot (over leden te Alkmaar) Predikbeurten VOOR ZONDAG 15 MEI 1949 ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Wesseldijk; 5 uur ds. Den Oudsten; 7 uur jeugddienst, ds. J. M. de Jbng van Amsterdam; Woensdagavond half 8 tot 8 uur oecumenische avondwijding, vrij toegang. Kapelkerk, 10 uur ds. Van Wijk. Rem. geref. gem., 10 uur ds. Van Leeuwen van Delft. Luth. kerk (Oudegracht), half elf de heer J. IC. Schendelaar van Den Helder. Doops- gez. kerk, 10 uur ds. Van der Sluis (extra coll. Prot. kerkelijk thuisfront). Geref. kerk, 10 uur dr. Polman 5 uur ds. Von Meijenfeldt. Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur en half 6 ds. Van der Lingen. Baptisten gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur evan gelist Hofhuis: half 8 jongeliedensamen komst. Oud-kath. kérk, in de Luth. kerk, Oudegracht, half 9 dienst. Herst. Ap. Gem., Toussaintstraat, 9.30 en 4 uur en Woensdagavond 8 uur dienst Ned. Chr. Gem sehapsb., in W. en B-, 3 uur jeugdclub 3 45 u. onen- luchtsamenkomst nabij het kerkhof in de Hout; Donderdagavond half 8 evan gelisatiesamenkomst in Waakt en Bidt, spreker de evangelist Van Oostveen van Voorburg. Leger des Heils, Limmer- hoek 40, 10 uur heiligingsdienst: 12 uur Zondagsschool: 8 uur verlossingsbijeen komst. Ned Leger des Heils. Hekel straat, 10 uur wijdingsdienst: 8 uur openb. samenkomst. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool: 5 uur godsdienstbijeen komst. Rozekruisersgenootschap. Oudegracht 114, half elf tempeldienst, de heer A. van cfer ICuyp. Ver. van spiritisten Harmonia, half elf morgen wijding in hotel Centraal, de heer Hen- nekes van Amsterdam. OMGEVING AKERSLOOT, 'alf 10 ds. Van Santen. MARKEN-BINNEN. 11 uur ds. Van Santen (extra coll. prot. ziekenzorg). BERGEN, Ruïnekerk. 10 uur ds. Bekius. Geref kerk, 10 en 5 uur ds. Telkamp. Maranatha, half elf ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Vruggink van Krabbendam. Geref. kerk (Art. 31), 10 uur preeklezen; 3 uur ds. Van der Lingen. Doopsgez. kerk, av. half 8 da. Schepman. DE RIJP geen dienst. DIRKSHORN, herv. kerk, av. 7 uur ds. Post. Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur ds. Va der Sluis. EGMOND AAN ZEE. herv. gem., 10 uur, ds. Roobol. GereL kerk. 10 uur ds. Von Meijenfeldt; half 5 leesdienst. Oud kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en avond 7 uur, dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur ds. Plug (H.Doop) GRAFT, half 3, ds. Kastein. GROET, zie Schoorl. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. Im- mink van Barsingerhorn. Evangeli satie Kerklaan, 10.15 uur de heer De Bruin. Geref. kerk (In evang.gebouw aan de Kerklaan), half 9 ds. Von Meijenfeldt; half 5 dr. Polman. H.-HUGOWAARD. herv. gem., 2 uur ds. Wesseldijk. Geref. kerk. half 10 en half 3 ds. Middelkoop van St. Pan- cras. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, 2 u., ds. Bekius v. Bergen. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk 10 uur leesdienst; half 3 dr. Polman van Alkmaar. OTERLEEK, avond 7 uur, ds. Keja. OUDORP. 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN. herv. gem., 10 uur ds. Leendertz. Geref. kerk, 10 en3u., ds. Visser. SCHOORL. 10 uur, ds. De Jong. SINT PANCRAS, geref. kerk, 10 uur leesdienst; avond 7 uur ds. Middelkoop STOMPETOREN, 10 uur ds. Keja. Evangelisatie, 10 uur de heer Dammul Ier van Alkmaar. URSEM, half 3 ds. Swart. VEENHUIZEN, 2 u., ds. Den Oudsten. WARMENHUIZEN. 10 uur, ds. Post WEST-GRAFTDIJK. 10 uur. cand Brouwer. ZUID-SCHERMER. 10 uur. de heer Albertz. Burgerlijke Stand en Loop der bevolking Geboren: Geertrudis M E, d. van H J T Overtoom en M Weel. Ida C M, d. van A Schuffelen en T Gronhard. Gerardus L, z. van G Tesselaar en C Stoop. Emerentiana G, d. van J W Groenland en J A Ursem. Arieaantje, d. van A Klomp en M Bakker. Elisa beth D M, d. van G Bruin en T van den Bosch. Theodorus C, z. van C T Wester en D G Hoek. Theodorus M, d. van P Kruijer en G van der Gragt. Anna M J, d. van J J Komen en M C Stam. Maria A K, d. van J C van Lan gen en C J M de Wit. Ondertrouwd: C Biersteker te Harenkarspel en C Groot. C Dekker en W T Groot. N Bruin te Langedijk en M C Beers. T G J Bruin te Oude Niedorp en A M Floris. Getrouwd: A van Polanen en M M van Dijk. J Gutter te Opperdoes en A Zwier. C P Veldman te Oude Niedorp en C M Borst. Overleden: Cornelis Vlaar, oud 75 jaar, echtg. van M Vlam. Maria Munster, oud 66 jaar, echg. van A Quant. Pieter W., oud 5 weken, z. van J Molenaar en M A Spaansen, overle den te Alkmaar. Theodorus Ursem, oud 81 jaar, wedn. van J. de Goe de. Cornelis Suiker, oud 70 jaar, echtg. van G Straat, overleden te Heiloo. Nicolaas J.. z. v. A. P. Pirovano en M M Boon. Ingekomen: Immetje de Graaf Gerardus van Leeuwen. Petrus A de Goede. Cornelis L Groot. Petrus C Groot. Jouke Regts. Johanna de Krij ger. Hermina M Verbeek. Willem E Rikkers. Willem Schrieken. Vertrokken: Willem C Huis mans naar Stiens GK, Leeuwardera- deel. Jannie G. Stammis naar A'dam. O.Z. Voorb.wal 4. Maria P. Stet naar Wilh. park 56, Tilburg. Hendrikus B Damhuis naar Oude Niedorp. Abram Glas naar Lakestreet, Kalamazoo 664. Jacob Glas, idem. Cornelis Glim naar Cronjéstraat 22, Den Helder. Wilhel mus C van Meel naar Wouw D 198 Dirk Gootjes naar Willard (USA). A. Zwier naar Opperdoes, Almerdorper- weg 10; Fr. Lubbers naar Vlissingen. Ard. Brouwerl. 29. J. Bruijnes naar Gorssel. C. Hoogland naar Oudkarspel, Dorpssr. 6. A. Over naar Hoogwoud Aartswoud E 39. Alle hens aan dek voor „Onze Kleuterschool" De nu ongeveer anderhalf jaar wer kende stichting „Onze Kleuterschool" mag zich in steeds groeiende belang stelling verheugen. Het aantal leerlin gen is groter dan men had durven verwachten. Dit mag verheugend zijn, het plaatst het bestuur echter voor moeilijk oplosbare financiële proble men. Dank zij de financiële offers, die ouders en donateurs zich steeds ge troostten, wist men de eindjes aan elkaar te knopen. Binnenkort echter zal het kleuteronderwijs niet langer gegeven kunnen worden in het oude gebouw, maar zal een nieuw tehuis moeten worden ingericht, watgrote kosten met zich zal brengen. Om ook deze moeilijkheden te overwinnen or ganiseert het bestuur een grote bazar op 5, 6 en 7 Augustus a.s. Waar het hier gaat om belangen van heel de dorpsgemeenschap, de kleuterschool toch is toegankelijk voor kleuters van alle gezindten, mag worden verwacht, dat iedereen zal medewerken om de bazar schitterend te doen slagen. Burgerlijke Stand Geboren: Juhanna Maria, dochter v. van M. P. Nootebos en M. van Brug gen. Cornelia Geertruida Maria, d. van E. F. de Koning en G. M Timmer Catrien, dochter van P Waiboer en D. de Graaf. Ondertrouwd: Cornelis van Schie- veen en Duifje Dinkla. Getrouwd: Rintje Cornelis van der Veen en Meinoutje van Dok. Klaas Edam en Elisabeth Lange. Nicolaas Stoop en Agatha Poel. Klaas Jonges en Wilhelmina Lakemond. VISSERIJBESOMMINGEN Aanvoer van Donderdag: 370 kisten ma kreel, 45 tarbot, 10 schartong tongschar, 35 haring, 120 kabeljauw, 50 koolvis, 20 leng, 25 hake, 30 wolf, 135 schol, 250 schar, 50 bot, 220 schelvis, 500 wijting, 20 haai, 15 poon en 25 diversen. Besommingen: trawler f 10.500,—; TJM 85 „Wijker" f 17.875,-; KW 84 f1484,-; HD 79 f4438,-; IJM 249 f158,-; IJM 213 f211,-; IJM 241 f267,-; BR 41 f131,-; BR 58 f346,-; IJM 226 f291,-. Purmerender markt Het aanbod van runderen was naar de vraag groot genoeg, daar het kou de weer de groei van het 'gras, vooral in de lage landen, belemmert. De le vering van de vette koeien was al heel bescheiden. De handel in de gel- dekoeien begon dan ook heel kalm; alleen een prima weidebeest was nog verkoopbaar en bleef vrijwel prijshou- dend, maar naar de iets afwijkende dieren was minder vraag. Op de markt voor verse melkkoeien was het wel aardig druk, maar de verkoop ging heel kalm; er wordt op de hoge vraagprijzen sterk gedon gen. Ook met het jonge vee ging het iets minder vlot. Er was nogal een flinke keuze in gebruiksstleren, maar ook daarin was de stemming niet zo vlug als de vorige week. Voor de fok- kalveren was weer aardig animo, de beste werden vrij vlug afgenomen, Op de wolvee-markt was het weer aardig druk; de lammetjes beginnen flink los te komen en daarvoor wa ren de prijzen wel goed, al kan men nu juist niet spreken van een vlugge gang. Met de weideschapen ging het heel goed; en werden voor goede prijzen vrij vlug verkocht. Met de stelletjes blijft het onveranderd stug, maar prijshoudend. Voor de bokken en geiten was iets meer kooplust; deze gingen vrij vlug van de hand. De blggenmarkt gaf sinds de laat ste 25 jaar een record-aanvoer te zien; het hoogste aantal was 900 stuks en thans waren het er 1150. Door het grote aanbod zette de handel kalm in, maar de vraag was van dien aard, dat alles goed en ook nog wel prijshoudend verkocht kon worden. Voor de fokzeugen was de vraag ook iets beter, waardoor de prijzen ook iets beter werden. De paardemarkt bleek ook iets levendi ger; niet alleen dat de slachtpaarden flinke prfjzen verkregen, ook voor de andere was meer vraag. DEURWAARDERS VEROORDEELD WEGENS VERDUISTERING EN MEINEED De 78-jarige oud-deurwaarder J. van W. uit Haarlem werd door de Haarlemse recht bank overeenkomstig de eis veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf wegens valsheid in geschrifte en meineed. Zijn zoon D. G. van W., ex-deurwaarder werd even eens overeenkomstig de eis tot 8 jaar veroor deeld wegens verduistering van f 34.000,— ten nadele van het Beheersinstituut. ENKELE VAN ONDERSTAANDE ARTIKELEN ZIJN BEPERKT LEVERBAAR LAAT UW KANS DUS NIET VOORBIJ GAAN. AARDAPPEL SCHALEN, grote maat 2.74 DEJEUNERS, fraai gedecoreerd aardewerk 3.22, 2.25 SALADEBAKKEN, crème aardewerk 96 ct. MELKBEKERS 26 ct. SOEPTERRIENEN 4.80 THEEPOTTEN, vanaf 1.20 THEE- en ONTBIJT SERVIES met fraai handbeschilderd bloem- décor, compl. 48.67 KOFFIEFILTER- POTTEN, vuurvast aardewerk met de orig. netfilter 5. ROOMKLUTSER met glas vanaf 1.95 P.D. KOFFIEMOLENS 13.88 GLAZEN VUURVASTE SCHALEN voor ovengebruik, direct uit de oven te gebrui ken als dekschaal, compleet met deksel, vanaf 3.60 SCHALEN zonder deksel, div. maten, vanaf „1.90 KOELKASTDOZEN met deksel „1.75 TEILEN in zwaar gegalv. uitvoering, grote maat 10.80 KAMERPOTTEN, wit gespoten 1.90 in glasuitvoering 3.84 ALUM. THEEPOTTEN flinke, maat 2.75 i/2 LTR. MATEN met verdeling 80 ct. ALUM. TROMMEL- KOEKVORM, met pjjp 2.79 RUBBER CLOSET- MATTEN 1.98 WITKWASTEN 1.12 TUINSLANG, per meter 1.80 HANDSTOFFERS, zware vulling, vanaf 77 ct. TUINGIETERS, met koperen sproeier 5.82 NAGELSCHUIERS vanaf 19 ct. ONZE ZAKEN Langestraat 24, Achterstraat, Uouttil en Langestraat 7678, hoek v. d. Bosstr. ZIJN IEDERE VRIJDAG de gehele dag van 9 tot 6 uur GEOPEND. Langestraat 24 Achterstraat Houttil. Houttil 60 ,,'t Is de HOED die het doet" ZATERDAG speciale aanbieding schattig bruin hoedje met bloem en voile 9.95 donkerblauw m. wit de grote mode 19.95, 14.95, 9.95 Grote keuze ZWARTE HOEDJES, ook grote modellen, 19.95, 15.95, 14.50, 9.95 WITTE en GRIJZE HOEDEN 9.95 HINDERHOEDEN alle kleuren) 6.95 8.95. ZIE ETALAGES gevraagd Kastpapier Kastranden Punaises Langestraat 28 Telefoon 2394 ALKMAAR HANDSCHRIFT-ANALYSE Grapholo gische rapporten die U een inzicht geven in Uzelf en anderen, met of zonder aansluitend psych.- advies. 15-jarige ervaring. Gratis prosp. op aanvraag PELMAN INSTITUUT Damrak 68, A'dam (Erkend Instituut) Thans hebben wjj de GROOTSTE SORTERING GERO ZILVER en ZILMETA, KRISTALLEN DRINKSERVIEZEN, GLASWERK, DELFTS BLAUW, THEESERVIEZEN. Prachtfcollectie LAMPEN, SCHILDERIJEN, ETSEN, KLEINMEUBELEN, BIJOUTERIEëN enz, enz. KOP en SCHOTELS en SERVIEZEN. LANGESTRAAT 86 tegenover Stadhuis. P. N. v. d. MEER. ALKMAAR. Philishave „Staalbaard" en Ivoor" Electrotechnisch Bureau Langestraat 1012, Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6