Volop VITRAGE CITROEN RENAULT 4 Stad en Omgzuwq* AGENDA mm tösïiif fc wagen der toekomst WAT DE THEATERS BRENGEN Nederl. Vereniging van Huisvrouwen in vergadering bijeen Brouwer's Woning-Inrichting Raad van H tr GARAGE VINGERLING - HEILOO Wat onze voorouders schreven N.V.ALKMAARSE WASSERIJ Halve Bedrijfscompetitie Zuinig (1 op 17) Snel Betrouwbaar Voardeüig VICTORIA-THEATER Een avontuur in Berlijn HARMONIE-THEATER Jody en het hertenjong CINEMA AMERICAIN Daar zit muziek in Maar Beverfokkerij begraafplc Bij ontstentenis van de presidente opende de vice-voozitster, mevrouw Veendorp Donderdag de vergadering en heette alle aanwezigen, speciaal de spreker van deze middag, hartelijk welkom. Na enige mededelingen omtrent de streekdag op 21 en een excursie op 28 Juni a.s. gat zij het woord aan de heer Th. S. Hout, die zou spreken over de wichelroede. De wichelroede De wichelroede thans allerwege belangstelling trekkende is al zeer oud. De eeuwen doorgaand haalde de spreker talloze voorbeelden aan, waar uit bleek dat de wichelroede al vroeg bekend was. Zo meent men wel, dat reeds op de pyramiden afbeeldingen ervan .voorkomen; ook zou er een re liëftekening bestaan van een oud chi nees keizer Ju met een, wichelroede. In Weenen bevindt zich een uit 1420 date rend miniatuurhandschrift, waarin een tekening van put met 2 wichelroede lopers voorkomt. In de oorlog 1914-1918 maakte men met succes gebruik van 'wichelroeden om water op te sporen ten dienste van de Franse soldatetn in de loopgraven. De laatste 50 jaar is er een nijging het hanteren der wichel roede met een waas van geheimzinnig heid te omgeven. Volgens spreker is dit onjuist en zou het uitslaan der wichelroede bij personen die daar ge voelig voor zijn, natuurkundig zijn te verklaren. En nu wat is een wichelroede, waar is ze van gemaakt en hoe wordt men wichelroedeloper? Een wichelroede is een gevorkte tak met twee gelijke be nen, vroeger meestal van bomen (berk. hazelaar en els bijzonder geschikt door hun. gladde bast), doch tegenwoordig ook van een of ander metaal. Een ste vige metalen draad in V vorm geboger is al voldoende. De wichelroedeloper houdt beide benen los in de hand, zodat de vork vrij kan draaien, hetgeen ze doet als de wichelroedeloper er mee boven water, metaal of steen komt. Boven metaal draait de wichelroede met een klap sn.el in de hand om, bo ven water gaat dit veel langzamer en geleidelijk, boven steen maakt ze een draaiende beweging met schokjes. De wijze van bewegen houdt verband met de samenstelling van de stof. Wichelroedeloper wordt men niet, maar men is het of men is het niet, m.a.w. er zijn personen, die een zekere gevoeligheid bezitten die anderen missen, waardoor bij hen de wichel roede beweegt als deze zich boven wa ter, metaal of steen bevindt. Spreker demonstreerde ook de verschillende manieren van uitslaa'. door een van zijn vele wichelroeden afwisselend bo ven metaal (een haarspeld of dubbeltje was al voldoende de vork in beweging te brengen) water of steen te brengen. Geheel bij toeval heeft spreker ont dekt, dat hij capaciteiten als wichel roedeloper bezat en heeft toen danig geoefend om deze ten volle tot ontwik keling te brengen. Hij vertelde ook. hoe hij kan aantonen hoe diep water of metaal of steen zich onder de aardop pervlakte bevindt. Sinds 1931 gebruikt men de wichel roede ook nog voor iets anders, n.l. voor het opsporen van z.g. „aardbanen". Men spreekt vaak over „aardstralen", d.i. volgens spreker onjuist. Het is hier niet de plaats uit te wij den over de vraag of „aardbanen" be staan; ben ik goed ingelicht, aldus spr„ dar zjjn zij nooit wetenschappelijk aan getoond. Blijft te vermelden, dat spre ker vast overtuigd is van het bestaan ervan en demonstreerde hoe op be paalde plaatsen in de zaal de wichel roede uitsloeg, z.i. door de aard banen. Bij dit onderzoek wordt de wichel roede in tegenstelling met hetgeen h'erboven is gezegd heel stijf vast- Wij lezen in de Alkmaarsche Courant van 21 Mei 1849 de vol gende advertentie: Ruim vier jaren leed ik aan eene Rheumatische Aandoening in het Hoofd, welke een zeer na- deelige invloed op mijn gezigt uitoefende. Kundige Geneesheren bespaar den tijd, moeite noch kosten om mij te genezen. Hunne ijverige pogingen mog- ten echter weinig baten. Nu bediende ik mij (op drin gend verlangen mijner betrek kingen) van een GOLDBERG- SCHEN Galvano-electrischen Rheumatismus-ketting, uit het Depót van den Heer J. Brongers Gzn. te Alkmaar. Nauwelijks had ik denzelven i' "'rtierl gen volgens het voor schrift gedragen of ik gevoelde reeds verligting, de pijn vermin derde van toen atf al meer en meer en thans nu ik hem bijna een jaar gestendig gebruikt hkb is zij geheel verdwenen. Ik deel dit overeen'--—"*1» waarheid v openlijk mede met den wensch dat zij, die ook hierdoor mogten worden aangemoedigd om in Rheumatische ongesteldheden dezen ketting aan te wenden, zich insgelijks over eene zodanige uitkomst zullen mogen verheu gen als mij. Gode zij dank! te beurt is gevallen. E. VOERMAN, Onderwijzer. Rustenburg bij Alkmaar. Deze kettingen zijn te koop voor f 1.80 en f2.70. Eehouden, teneinde te voorkomen, dat ze tengevolge van de aanwezigheid van water, metaal of stqen in beweging komt. Volgens spreker zijn vele plan ten en dieren gevoelig voor „aardba nen". Zinnias gedijen prima als ze er boven groeien, asters, tomaten, bessen, bloemkool, appel, perzik enz. heel slecht of ze gaan dood. Katten, bijen, wespen, mieren en muggen bevinden zich graag op die plaatsen; honden, paarden, kippen, zwaluwen en ooie vaars niet. Boven die „aardbanen" zou ionisatie van de lucht in sterker mate plaats vinden, waardoor de bliksem zich tot die plaatsen aangetrokken zou voelen. (Blikseminslag vaak in dezelfde toren rf molen.) Ook de mens zou zeer gevoelig zijn voor de invloed van de aardbanen en storingen in de gezondheid of uitblijven van genezing zou een gevolg zijn van het zich steeds daarin bevinden. Wan neer na onderzoek het ledikant van de patient in een aardbaan bleek te staan en het werd op aanwijzing van spreker verplaatst, zou in heel veel gevallen genezing het gevolg zijn. Talloze dank- betuigen heeft spreker ontvangen. Er zijn zelfs volgens spreker al genees heren, die, wanneer hun hulp niet baat, de raad geven: „Laat je huis eens onderzoeken op aardbanen". In appara ten om de werking uit te schakelen had spreker geen fiducie, nooit is hem cie doeltreffendheid daarvan gebleken. Zijn stelregel is: vermijd de aardbaan. Wie zal zeggen in hoeverre of be doeld® theorieën juist ziin. Moeten wij alles wat niet zintuiglijk waar te ne men valt of wetenschappelijk is te be wijzen zonder meer verwerpen of moe ten wij met Hamlet zeggen: There are more things in heaven and earth Hora tio, than are dreamt of in your philo sophy? Een zeer talrijk gehoor volgde ge boeid de uitgebreide lezing. Openbare vergadering Partij van de Arbeid Op de gisteravond gehouden open bare vergadering van de Partij van de Arbeid, afdeling Alkmaar in Valks Lunchroom werd het woord gevoerd door de heer P. J. Kruif, secretaris van het Nederlands Verbond van Mid denstandsverenigingen, over het onder werp „De Middenstand". Spreker wees er in de aanvang van zijn causerie op, dat de laatste tijd de middenstand in het middelpunt van de belangstelling staat, doch dat deze niet werd gestimu leerd door de groep zelf, waarvan slechts twintig proc. is georganiseerd. Hij vroeg zich daarna af, of er reden was de Partij van de Arbeid te wan trouwen bij het vraagstuk van de mid denstand en schetste vervolgens de funeste gevolgen voor deze stand na de crisis van 1929. Ruim 20.000 bedrij ven gingen failliet en daarvan 90 pro cent éénmansbedrijven. Uit het gebrek aan leiding op economisch gebied vloeide nog een tweede gevolg voort: de coöperatie en het grootwinkelbe drijf kwamen op. „Niet de sociaal democratie, maar de liberale economie was oorzaak van de algemene malaise en daarmede is de bewering als zou de S.D.A.P. en later de Partij van de Arbeid het op de middenstand hebben gemunt naar het rijk der fabelen verwezen". Het latere Plan van de Arbeid wens te de koopkracht van de arbeiders te vergroten, maar daarop luidde het antwoord slechts „aanpassing", hoewel vergroting van de koopkracht toch een eerste belang der middenstanders was. De liberale economie deed ook de massawerkloosheid ontstaan. Dit laat ste is pas opgelost met het uitbreken van de oorlog, die ook de middenstand meer armslag gaf. Na de oorlog werd spoedig duidelijk, dat dit niet zo zou b' ven, al was de leuze „leve de vrij heid en vooral geen geleide economie" in zwang. Nu reeds lopen de omzetten in diverse branches terug en wil men in de toekomst een herhaling uit de crisisjaren na <1929 voorkomen, dan dient men in de vestigingswet aller eerst het behoefte-element in te scha kelen. Dit positieve punt wordt in het belang van de middenstanders zelf uit gedragen door de P.v.d.A. Zij zullen daarbij het recht van de overheid moeten erkennen om normen te stellen, zodat het eigen belang niet wordt gesteld boven het algemene. Het democratisch socialisme, de Partij van de Arbeid, is geen vijand van de mid denstand, wenst deze ook niet te laten verdwijnen en is er nimmer op gericht geweest deze te socialiseren. In het beginselprogramma wordt er kend, dat de middenstand een taak heeft. Wil hij bestaanszekerheid, dan zal hij de noodzakelijkheid van orde ning moeten trkennen Bij deze orde ning heeft hij in de Sectie Midden stand van de Partij van de Arbeid een slem in het kapittel, zoals hij die bij andere politieke partijen nici vindt Ziet de middenstand zijn eigen belan gen goed, dan zal hij niet langer in koor met het ondernemersdom de groot-industriëlen tegen de overheid Culmineren. Na afloop van deze inleiding ont stond nog een korte discussie, waarbij spreker diverse punten nader kon be lichten. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Jody en het hertenjong, 14 jaar; Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Een avontuur in Berlijn, 18 jaar; Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Daar zit muziek in, 14 jaar. Sted. Museum, 3 uur: Tentoonstel ling Toulouse Lautrec. Gebouw Kanisstraat, 25 uur Ten toonstelling „Doorwerken" ZONDAG Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Jody en het hertenjong, 14 jaar; Vic toria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Een avontuur in Berlijn, 18 jaar; Cinema Americain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Daar zit muziek in, 14 jaar. Gebouw Ka nisstraat, 105 uur: Tentoonstelling Doorwerken, laatste dag. Sted. Mu seum, 25 uur: Tentoonstelling Tou louse Lautrec. Sportpark. 1.30 uur: Draverijen met toto. Gulden Vlies, 2 uur A.T.V. „Ontwaakt" met gezelschap Charles René. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN: Zondag 22 Mei zal de dienst worden waargenomen door dr. Dege- naar. Emmastraat 95 (telefoon 3393) en dr. Poortvliet, Egmonderstraat 16 (tel. 4282). APOTHEEK: Zondag 22 Mei zal de apotheek van de heer Hartong van Ark, Langestraat, voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de vol gende week de nachtdienst waargeno men. bü Laat 183-185 t/o R.K. Kerk, Alkmaar. De Wegenwacht wat werkeloos alt 'n leder verkoos Snelle levering Bergen N.H. Tel. 2456 NAGEKOMEN PREEKBEURTEN VOOR ZONDAG 22 MEI 1949 ALKMAAR. Grote kerk, 5 uur ds. Wesseldijk (niet Kapelkerk, zoals ons gister abusievelijk werd opgegeven). BROEK OP LANGENDIJK. Herv. gem., nam. half 4 ds. Schmidt. DE RIJP, 10 uur ds. Kastein. GRAFT, geen dienst. GROOT-SCHERMER, ay. half 8 de heer Albertz. NOORD SCHARWOUDE. Herv. gem., 10 uur ds. Schmidt. OOST GRAFTDIJK. 10 uur, cand. Brouwer. WESTERWÈG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDÉLING Beethovenconcert H.O.V. De zeer grote belangstelling deze concert-avond geconstateerd in 't Gul den Vlies, bewijst wel dat „Beethoven" nog steeds staat in het hart van de massa, en dat deze geniale geest, niet zover van ons af staat als de avant garde onder de muziekminnaars wel eens denkt. De vijfde symphonie en het viool concert wel de twee meest geliefde werken van Beethoven vormden het programma. Wanneer men deze twee werken vlak na elkaar beluistert dan dringt zich onwillekeurig de - gedachte op, als of Beethoven in de Vijfde met een conflict streed en in het Viool concert de oplossing vond, want dit werk heeft meer een absolute muzi kale inslag dan een dieper ingaan op beroeringen van de menselijke ziel.' De Vijfde Symphonie werd door de H.O.V. met kennelijke toewijding en enthousiasme gespeeld. Het publiek gaf dan ook zeer gul de waardering welke dirigent Adams voor zijn inter pretatie toekwam. Na de pauze het Vioolconcert, door Dick de Reus zo goed als volmaakt gespeeld, prachtige toongeving, sublieme stokvoering en „artistieke" opvatting. Zo was het voor Alkmaar weer een niet alledaagse ge beurtenis een jong Nederlands violist van groot formaat te horen. Een jong begaafd kunstenaar die ook weer in muzikaal opzicht een deel van Hol lands glorie uitmaakt. De orkest-bege leiding van de H.O.V. ws uitstekend. Het auditorium bracht de solist een welverdiende hulde, welke na her haald terugroepen een ovationele vorm 1 aannam. Er leeft hier een groeiende belang stelling voor de H.O.V. en voorname lijk onder de jongere generatie, dit stemt hoopvol voor de toekomst. Met onvergetelijke herinneringen aan deze concert-avond ging men huiswaarts. Ms. Dewey en zijn vrouw op de kaasmarkt. RECTIFICATIE Men verzocht ons te melden, dat de heer M. J. van Rossum du Chattel te Leiden niet gepromoveerd is tot doctor in de rechtswetenschappen, maar het doctoraal examen in de rechtsweten schappen heeft afgelegd. Kaasdrager biedt een Edammertje aan. Mei ioi slot bekerwedsirijdeu De Alkmaarse Bedrijfsvoetbalvereni gingen zijn gisteravond in café „Royal" van de heer L. vd Leygraaf bijeen ge weest teneinde te overleggen of het mogelijk was de halve competitie om te zetten in een volledige. Op deze vergadering waren o.a. aan wezig de heer Duyvis. official van de KNVB en de heer F. Rentenaar, secre- Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault 4, sedan de luxe 4, bestelwagen 200 kg bestelwagen 300 kg bestelwagen 1000 kg chassis met cabine 1500 kg chassis 1750 kg chassis met cabine 3130 kg chassis 4000 kg chassis met diesel-motor 9000 kg touringcar chassis 3695.- 3040.- 3500.- 5270.- 4400.- 3900.- 5150.- 4600.- I 18330. I 17500.- Dealer voor Alkmaar en Omstreken Telefoon 4183 taris van de scheidsrechtersvereniging. Nadat de voorzitter, de heer G. Hart- iand, gewezen had op de moeilijkheden, welke hieraan verbonden zijn, besloot de vergadering met algemene stemmen een halve competitie te spelen. Als het seizoen vlot verloopt, zal de competitie gevolgd worden door beker wedstrijden. Het ltgt in de bedoeling in deze Cup-wedstrijden twee verlie zersronden te organiseren, zodat ook de zwakkere elftallen een goede kans krijgen nog enkele weken te voetballen. Met erkentelijkheid maakte de voor zitter gewag van de -ver, waarmede een aantal heren het nieuwe terrein i)a orde heeft gemaakt. Een uitvoerige gedachtenwisseling ontstond over het brandende vraagstuk der actieve spelers. Deze kwestie werd nader toegelicht door de heer Duyvis. official van de KNVB. Algemeen was men van oordeel, dat actieve spelers niet in de bedrijfsvoetbalcompetitie dienen te spelen. De oversehrijvingsbe- palingen zullen nader door de KNVB worden vastgesteld. De heer Brinkman, competitie-leider, deelde tot slot van de geanimeerde vergadering het programma voor de volgende week mede. Dit luidt als volgt: Maandag 23 Mei. SlagersLichtbedrij- ven. APSV 2—Conijn, TSV—Postil lon, VIVOReiniging. Dinsdag 24 Mei: Alkmaarsche Courant Centra, RingersHulskamp, Sova— Papierduivels, StoelMelkboeren. Woensdag 25 Mei: RhodesiaChevrolet Boys Vrijdag 27 Mei: Ringers 2Krom, Te- lefoniaFord Boys, YpmaPerzifoi POANagengast. Wie Berlijn na de oorlog nog niet ge zien heeft en zich toch een voorstelling wil maken van de enorme verwoestin gen welke daar zijn aangericht, van de eindeloze puinhopen waartussen de be woners van de eens zo trotse hoofdstad zich thans moeten bewegen, kan deze film gaan zien. Zij is enerzijds een triest document van wat mensen in een tijd van alge mene verblinding kunnen vernielen en zij is daarnaast toch een gezellige rol prent. waarin ernst en humor zo prettig verwerkt zijn, dat men er met genoegen naar kan kijken en luisteren. Een missie van Amerikaanse congres leden begeeft zich naar Berlijn om met eigen ogen te constateren of de geruch ten. dat de Amerikaanse militairen in de Duitse hoofdstad zich te veel met de Duitse meisjes occuperen al of niet iuist zijn. Een kolonel leidt het gezelschap rond laat al'cs van de mooiste kant zien en brengt de heren onder de indruk, dat alle boze geruchten sterk overdreven zijn Maar hij kan niet alle leden van deze missie zand in de ogen strooien want er is een vrouw bii die aan het gezelschap ontsnapt en alleen op avon tuur gaat Zii ontdekt een vrouw, die van adel is en in de Nazi tiid een grote rol heeft gespeeld, een vrouw, die in een concentratiekamp thuis hoorde maar beschermd door een Amerikaanse officier een vooraanstaande plaats in het Berliinse nachtleven m-ieemt. Zii chartert een Amerikaanse kapitein om de vrouw te ontmaskeren, maar zii kiest de verkeerde omdat juist hij haar vriend en beschermer is. Ten einde raad besluit de kapitein het congreshd .het hof te maken, zij bezwijkt voor zijn charme maar bij een inval in een nachtkroeg wordt zij gearresteerd waarna de Duitse vrouw haar redt en haar de gehele situatie uiteenzet. De zaken nemen een nieuwe keer, de Duitse wordt naar net kamp verwezen en het congreslid zoekt triomfantelijk haar bewonderaar, die geen kans meer ziet haar te ontsnappen. Een film vol verrassende wendingen en gezonde humor, een film, die boven dien interessant is doordat een der hoofdrollen vertolkt wordt door Mar iene Dietrich, niet meer zo knap en zo charmant als lang geleden, maar toch nog een markante figuur, die het film spel nog niet verleerd heeft. Onder regie van Clarence Brown is een prachtige gekleurde film gemaakt van het bekroonde boek „The Yearling" (Jody en het hertenjong). Geheel in kleuren op-enomen biedt de film een reeks van de meest fraaie natuuropna men. in tjvelke natuur z\cl- de ceschle. denis afspeelt van de familie Baxter, met Pennv. M: en Jodv Nadat men een inzicht eekropen beeft in het leven van de familie Baxter volgt de boeiende jacht op de beer Daarna de ontmoeting met de familie Forrester en ook met Fodderwing. Als Penny gebeten wordt door een ratelslang, doodt bii een hinde Jodv mag lief tong van de hinde mee nemen en groot brengén en met Vlek" brengt .Todv de mooiste tijd van ziin leven door. Doch als oo«stvem'ellnp door Vlek de familie in sleehte om standigheden brengt, moet Vlek ver- dwiinen. tot diepe droefheid van Jody. die van buis vlucht. Maar hij wordt weer met vader en moeder herenigd en blijkt veel geleerd te hebben. Claude Jarman Jr. heeft op verrassende wijze de rol van Jody ge speeld, ter-vijl Gregory Peck en Jane Wyman als vader en moeder Baxter uitnemende krachten in dit genre ble ken. Jane Wyman was ontroerend in de laatste scene. Tal van inderdaad boeiende momenten zouden nog te noe men zijn. Maar die moet men zien om ze op hun juiste waarde te kunnen schatten Een film dié door inhoud, spel en opnamen twee uur de aandacht ge boeid houdt. Een paar mooie journaals gingen aan l.et hoofdnummer vooraf Het Hnll Nieuws bracht o.m. zeer geslaagde op- ramen van het koninklijk bezoek aan Rotterdam en fragmenten uit do Woens dagavond gespeelde wedstrijd Neder land—Engeland B. Vooral de eerste helft gaf mooie staaltjes voetbal te zien. Dit theater brengt deze week in het lichte genre Daar zit muziek in" met Deanna Durbin in de haar bekende op liet lijfgeschreven col van enfant ter- rable. Een luchtig nismaiïdalletje dat verhaalt van een radio-omroepster- zangeres die door een misverstand een ernstige grief jegens een zeer rijke familie heeft opgevat. Teneinde haai tante recht te doen wedervaren be sluit zii de riikc en machtige familie tot de bedelstaf te brengen. Het loopt echter anders en zingend komt zij via de familie, gevangenis en een show in de armen van de kleinzoon des huizes terecht. Met oma's zegen voor het tweetal eindigt dit Universal nroduct. dat ondanks de slechte ge- luidproductie voor de liefhebbers veel aantrekkeli'ks heeft o.a. doo> de veelvuldige zang van Deanna Durbin 25 Jaar in gemeentedienst' Heden werd op het Stadhuis het 25- jarig jubileum van de adjunct-commies mej. j. M. Kolles herdacht. Mej.' Kolles kwam als schrijfster in 1924 op de afdeling registratuur en expeditie en is sindsdien op deze afde ling werkzaam gebleven. Bij ontstentenis van de burgemees ter werd de jubilaresse hedenmorgen in tegenwoordigheid van familieleden en vrienden toegesproken door de waarnemend burgemeester mr. A. J. M. Leesberg, die de grote verdiensten en plichtsgetrouwheid van deze amb- tenaresse in het licht stelde en haar de bronzen medaille der gemeente en een enveloppe met inhoud overhan digde. Vervolgens uitte de gemeentesecre taris, mr. R. Veendorp, woorden van dank en gelukwens en liet zijn felici tatie vergezeld gaan van een fraaie doos post. Ten slotte voerde de chef der afde ling registratuur en expeditie, de heer H. Wiebols, het woord, die in zijn toe spraak eveneens zijn waardering voor zijn trouwe medewerkster deed uitko men en namens het personeel een fraai divankleed en een bouquet an jers overhandigde. Toontje heeft een paard getekend Lesly Storm's .'.Toontje" heeft de wereld veroverd, Ook in Nederland heeft het Residentie-Toneel van dit kostelijke blijspel een lange reeks suc cesvolle opvoeringen gegeven en dui- zendeh genoten van het Paard dat Toontje tekende. Nu het Toneelgezel schap „De Komedianten" van Johan Raart en Ed. Kinsbergen dit zelfde stuk in zijn repertoire heeft opgeno men, kunnen zij. die in gebreke zijn gebleven Toontje te gaan zien Donder dag a.s (Hemelvaartsdag) de voorstel ling in het Gulden Vlies bijwonen. De raad der gemeente heeft zich door een agei slot nog eens drie punt< hebben aanleiding gegev een gemeente-werkman-t b. en W„ om een percee vestigen van een beverfol school nu trap- of hand Voor de raad, die vol kwam onder voorzittersc gemeester J. Kalff, zich vierp, heeft wethouder dacht gevestigd op een van Will Kalshoven, het Witte Kerkje, dat d< meester werd aangekech gemeente ten geschenke De heer Rus vertolkte \an dankbaarheid, die d den voor deze gift. Naar aanleiding van van B. en W. tot egaiis. gedeelte van het voorms lijk sportterrein vroeg lés (Arb.) Inlichtingen goeding die van de ziide wordt terugbetaald. De (KVP) wilde weten of ook werkelijk gebruikt voor kinderspelen e.d. T« het voorstel aanvaard. B. en W. hadden voori delijk gemeente-werkmai in vaste dienst aan te ste bepaald salaris. Om hem kunnen aanbieden was heer Ploeger de rang va geven. Dit ontlokte critiel Eolten, die bezwaar had tulatuur en daarom teg< heer Kraakman (KVP) de heer Bolten aan en vorig geval, toen het oi feur-monteur ging en de een andere zienswijze h De burgemeester leg Ploeger goed voldoet, da laris ten volle waard is af, of de beloning de h( hoog was. Ook wethoud erop, dat Ploeger goed bruikbaar is voor allerlei Nadat ook de heren Heyn hun mening hadden ge? beer Bolten het voorstel houden, bleek deze laat te worden door wethoud< de heer Kraakman. Ten slotte werd de toch in vaste dienst ber stemmen voor, 1 blanco Een viertal hamerstukk in snel tempo. De vere Volkshuisvesting krijgt ee van f 2500 voor aankoop ceel grond aan de Hollew ningbouw, de gemeente perceel aan de R.K. wo eniging „St. Willibrordus vereniging tevens een voc tot het houwen van 14 de aankoop van de grond ging in de gemeentebeg aanleiding van opmerking Staten werd eveneens z.h De Meer last gaf het voorst W„ een stukje terrein na graafplaats te verhuren Punt en Van Kampen vot gen van een beverfokkeri huurnriis van resn. f 100. voor het eerste, tweede De heer Majolee (Arb) derd over de lage huur huurders betaalden f 300 dan, de heren zijn al bezi| rein. De heer Olivier had mei een geheel ander plan en bestemmen voor het zette: plaatsbare woningen, waa: ruimte zouden kunnen vin gemeester wees erop, dat ningen bouwvolume ope door de heer Olivier betwi: dat de huisjes op wielen horen ze in het wooi thuis" was de mening vat meester. De heer Olivier bij zijn mening en het voo: maakte, om het terrein gewenste bestemming te gestund door de heren (comm.) en Majolee (Arb heer Vermeulen (Chr.) had dat hij de levensvatbaarhe Jaarvergader Wif-Cele Kru De jaarvergadering yan het afdeling Heiloo, in het nieuw de Holleweg was slechts dooi bezocht. Enige ingekomen stuk aandacht, o.a. een schrijven venvereniging Heiloo's luchtpost vlucht ten bate van de t.b,« organiseren. Een afgevaardigde benoemd, t.w, de heer P. afgevaardigden naar andere bijee den benoemd, de heren Torken Zuster Van Helsdingen bracht zoeken aan leden die hulp waarvoor haar speciale dank we De begroting voor 1949 wer< roep op de parochianen sluiti De gemeente Heiloo geeft f 75( ting werd vastgesteld in ontva gaven op 5513,89, met een t 48,49. Bij de bestuursverkiezing wert J Ranzijp en P, Zuurbier herkoj Uitvoerig werd de gezinshulp ook nu toonde voorzitter G. C. pleiter voor deelname aan deze bleek echter weinig belangstellig bestaan. Een verheugend gelui nomen ten aanzien van de dee Moedercursus. Niet minder dan sters namen hieraan deel, Na een geanimeerdo rondvraag DE BOSWACHTER MET De heer K. Mulder, boswacht Ver. tot behoud van Natuurmoi door het bereiken van de pensio leeftijd deze dienst verlaten.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2