Brandstoffen TAFELKLEDEN •-N leuws SPECIALE AANBIEDING 2 Wederverkopers sneeuw en ijs Wat d eed de Langedijker markt vandaag? Koude oorlog om bezit van Ulster VEREENIGDE BRAND- STOFFENHANDEL N.V. Het (illSEK rijwiel SCHOORSTEEN- EN DRESSOIRLOPERS ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE mmFBAAY n hei' zilver. raai Spoor stig ziek RSDIEP TOT IJ NIEUWS UIT DE LANGEDIJK Uitgeest Burgerlijke Stand Eecen 1Eecen A gelijk. Broek op Langendijk Vijf en vijftig jaar getrouwd. Heer-Huqowaard Hugo-Boys versloeg plaatselijke tegenstanders. Gesneuveld. Paard op hol. De Rijp Belangstelling voor bezienswaardigheden De Rijp I-Helder III 1—0 Hensbroek „Getrouw schoolbezoek". Premier Costello trekt van leer Materialistische motieven V.A.M.I.-IJS. BON 06 LAAT 211 af! Ook AUTOPEDS reparaties J. BLOKLAND VOOR EEN GOED BESLUIT VAN DE SCHOONMAAK EEN MOOI HANDWEEF TAFELKLEED! Wij HEBBEN EEN PRACHTIGE COLLECTIE HANDWEEF TAFELKLEDEN VOOR ELKE BEURS EN IEDERE SMAAK BIJ DE MEESTE KLEDEN LEVEREN WIJ BIJPASSENDE >.60 9j 16.50 29.75 37.50 ƒ49.- 12.45 22.75 34.75 ƒ45.- 57.50 waaraan men gewoon in ïemd kon deelnemen, tzochten we een kerk en 's Zondags woonden We kerkdienst in het Duits viel ons nog iets bijzon daar we toen in Murin- ekfeest van 36 fanfare- erner Oberland mochten i feest wordt eenmaal in ïouden, dus dat was wel :bben we een tocht met gemaakt en op 't Brien- allen hebben hiervan we overal van hebben veel te gauw naar onze /erblijf in Innertkirchen iadden we onze bonte en we Woensdagmorgen tocht en waren we 's r de jeugdherberg in Et- derdagmorgen was het pstaan en begonnen we etappe en kwamen 's jur thuis. Onze reis was geweldig genoten en al ia geregeld. Van deze voord van dank aan de zeker op zijn plaats. Als e nog zeggen: „het was n we sparen reeds voor ar. g hield^ het bestuur der itbalvereniging GSV een elegenheid van het 25- ler vereniging, t verenigingsleven, in 'n :ent, weet hoeveel ener- ing er voor nodig is, om in stand te houden. Met reugde kan het bestuur zien op een periode, die ilijk was. maar ook zijn rende. Naar wij verne- V thans twee elftallen, iranten elftallen, •ant-leden beloven veel 1st. We spreken de wens log vele jaren de popu- art mag beoèfenen. gecorrigeerd) H. Spoor, opperbevel- derlandse strijdkrachten s Maandagmorgen na iverkt te hebben, plotse- k geworden, aldus is lilitaire zijde te Batavia ;t. De toestand liet zich terwijl in de loop van verandering optrad, zo- I nog steeds zorgwek- ;kte rust is geboden. Beel heeft hedenmorgen eneraal Spoor meege- oij Koninklijk Besluit bevorderd tot generaal, r D. C. Buurman van /an de generale Staf, is waarneming van de ercommandant in Indo uitgesloten is, dat ge- s eerste tijd zijn werk- hervatten en ook bij i van de ziekte 'n lang- ode vereist zal zijn. iana heeft telegrafisch betuigd met de ziekte loor de beste wensen voor zijn herstel. De er in het telegram de hoeveel genoegen zij zijn bevordering had rsbureau AFP verneemt nde bron, dat generaal tanval heeft gehad. Me- met spoed uit Neder- 'ia opgeroepen, waar zij dt verwacht. het zover dat een begin met de verbetering van euwediep. Aan de firma Blankevoort te Bever- ;n van een bouwput op- Je Texelse reddingboot die na het ontbranden arlog uitvoer om En- roepen, zal volgende basis te De Cocksdorp Stompetoren heeft Zon- sen bevestigd als Ned. te Hoogwoud. Tij - [wedstrijd tussen adspi- heeft een spelertje van gebroken. De heer loofd der o.l. school te 1 Juni 25 jaar als zo- Op Hemelvaartsdag /oud de jaarlijkse ka- ;se landdag gehouden; 1- minister prof. dr. Jos toor H. J. A. Drost van n is Zondag een ge- al week-end van de gehouden. Beverwijk vragen de van f 270.200 voor de oningen, waarvan 6 te In een speciaal daar- schouwburgtent met wordt deze week te n reeks revue-voorstel- rij gelegenheid van het iubileu: i van de Hoog- :n wordt de 13e wieler- lam gehouden. Op Pink- den profs en onafhan en nieuwelingen 50 km; engt een andere groep i de start, zomede ama- hebben af te leggen. Dat is de stereotype vraag waarmee Hendrik Glas uit Broek op ^angendijk, evengoed als Reyer Rus van dé» Stroet bij voorkeur een gesprek beginnen over de perspectieven in de tuinderij. Die markt is haast tyranniek.de klok wordt er heet noch koud van of het aangevoerde product een rendabele prijs opbrengt of niet. Mensen, die al jaren en jaren met het veilingwezen meeleven, zo b.v. Simon de Boer van Broek op Langedijk, Jan Kliffen van Noord-Scharwoude om maar twee vei lingleiders te noemen van de vele uit de omtrek weten het maar al te goed: het weer is de koopman en door vakmanschap alleen verwerft een tuin der zich geen behoorlijke boterham. Vragen zonder antwoord Tuinderij en tuinderij is twee. De grove tuinbouw is heel iets anders dan de glascultuur. Hij stelt andere eisen en kent andere problemen. De tuinders van Obdam beoefenen in feite een heel ander ambacht dan die van Zwaag. De fijne tuinbouw vraagt veel ka pitaal. Èen kleine broeibak van schok- beton voor honderd ramen kost op het ogenblik om en bij 200. De ramen komen op ca. 6.50. Aanschaffings prijs van een dergelijk bakje komt dus op ongeveer 850. Een tuinder, die 500 ramen aanschaffen wil, investeert dus ca. 4250. En wanneer sla in April gekocht kan worden voor 15 a 20 ct per krop, dan kan een kind uitrekenen, dat de economische basis voor deze bedrijven niet bepaald breed genoemd kan worden. Voor de kasbedrijven staan de zaken nog scherper. Een voorbeeld daarvan leverde in de afgelopen herfst Aals meer. De asterprijs stond op 25 35 ct„ toen Engeland de invoer stopzette. De prijzen kelderden en prompt kwa men meerdere bedrijven in moeilijk heden. Overkapitalisatle is bij deze be drijven een haast niet te ontlopen ge vaar en menig kweker heeft hierdoor de n$k gebroken. De tuinder, die zich momenteel waagt aan kassenbouw, waagt heel veel. De bouwkosten zijn enorm hoog, een kas van schokbeton kost buiten glas zoiets van een vier of vijfduizend gul den. IJzer is weinig goedkoper. Met de kosten van het glas en verwarmings installaties is al gauw een bedrag ge moeid van een mille of zeven, acht. En dan te bedenken, dat de groentenhan- delaren in Februari spinazie aanboden voor 60 3t 70 ct.. Dus: wortelen en uien? Het is dus niet gemakkelijk een be drijf van grove tuinbouw om te scha kelen op glas. (Nog afgezien van an dere bezwaren). Dus: wortelen en uien? Eén ding heeft de moeilijkheden nog verzwaard: de aardappelmoeheid. Het middel, waarmee de regering deze nieuwe vijand te lijf gaat, betekent voor de grove tuinbouw in de kop van Noord-Holland een ramp. De ver plichting de aardappelen-teelt tot eens in de drie jaar op hetzelfde perceel te beperken, betekent radicaal een streep door alle teeltprogramma's. De landbouwbedrijven hebben uitwijkmo gelijkheden, maar de tuinbouwbedrij- - ven missen die vrijwel geheel en al. Het is toch dwaasheid om van produc ten, waar nu al een overschot van is, nog meer te kweken? Sommigen hebben een schone droom gehad: het heil zou moeten komen van de fruitteelt. En inderdaad zijn b.v. onder Hoogwoud en Midwoud heel wat fruitbedrijven gesticht, maar in de eigenlijke tuinbouwcentra is daarvan nog maar weinig te bespeuren. Weliswaar begint men te zoeken in deze richting, maar van de 83.000 ha fruitteelt-ver gunning, welke na de bevrijding zijn uitgegeven, zijn enkele procenten in de handen van tuinders gekomen. En met fruitteelt is het als met glas, er is geld voor nodig. De aanleg van een boomgaard eist misschien niet zo veel als die van een glasbedrijf, maar fruit heeft tegen dat er jaren over heen gaan eer er van een winstgevende op brengst sprake is. Dus nog eens: alleen maar wortelen en uien? Meningen. Zo is er de mening van ir. Van de Ven, de voorvechter van de tabaksteelt. Het product is arbeidsintensief, vraagt geen grote beginkapitalende prak tijk zegt overduidelijk, dat dit pro duct voor de tuinbouwcentra nog hele maal niets betekent. Dan bevers. De meningen over dit object zijn verdeeld. Hier en daar zijn ondernemende mensen met een farm begonnen, hoe of de uiteindelijke re sultaten zullen zijn. De zilvervos heeft menigeen een onprettige verrassing be zorgd en het is zeer wel denkbaar dat de bevers dat óók zouden kunnen doen. Evenwel: op de buitenlandse markten zijn ook andere producenten van stapel producten gekomen. Zo komt Denemar ken b.v. met koolsoorten aan de markt. Nu is het nog zo, dat het Nederlandse product beter van kwaliteit is en dus afgezet kan worden tegen gunstiger prijzen. Maar dat behoeft niet nood wendig zo te blijven. De Nederlandse zuivel had het vóór de oorlog ook hard te verduren. Het laatste woord. Een afdoende oplossing is niet gemak kelijk te vinden. Wat overblijft is: rege len. Geen ongelimiteerde vrijheid om te telen wat men wil en zoveel als men wil. Zal de grove tuinbouw in stand kunnen blijven, dan moet er steeds weer inbreuk worden gemaaakt op de door de tuinders zo taai- verdedigde „vrij heid". Doelmatige teeltprogramma's, geba seerd op de gebleken behoefte, streven naar een voortdurende kwaliteitsverbe tering, regelmatige verbetering van ver pakking en vervoer, effeciënte bedrijfs voering.... een oplossing vormt het alles niet. Maar omschakeling van de bedrijven op voldoende schaal is prac- tisch onmogelijk. In het Noorden van Noord-Holland wordt dan ook steeds meer de behoefte gevoeld aan indus trieën. In afwachting van de opkomst daar van doen de tuinders goed alles op alles te zetten om het afzetgebied, dat zij hebben te behouden. Want zij hebben weinig meer te verliezen! Geboren: Pieter, zoon van Jan Ger- rit Glas en van Catharina Wilhelmina Bruin. Pieter Jan, zoon van Arend van der Pijl en van Catharina de Wit. Nellie, dochter van Hendrik Keizer en van Neeltje Dekker. Ondertrouwd: Jacobus Besselirtg te Venhuizen en Geertruida Catharina Hoogeboom. Jan de Boer te Wilder - vank en Pieternella Hemke. Willem de Geus te Oterleek en Trijntje Hout. Getrouwd: Gerrit Bakker en Catha rina Margaretha Dekekr. Nicolaas Joseph Stoop te Heerhugowaard en Cornelia Anna Bekker. Jan Jacob Bönker te Zaandam en Cornelia Eli sabeth Anna Koolaard. De wedstrijd Eecen IEecen A is met een daverende animo gespeeld en met gelijke cijfers beëindigd. Er is ge zwoegd, zelfs waren er spelers, die met blakende ijver en onverzettelijke vol harding over de bal heentrapten. Dat deze ontmoeting enthousiasme gewekt heeft, moge blijken uit het voornemen, dat over 14 dagen, dus Dinsdag 7 Juni beide ploegen weer in het veld zullen komen. Er ontbrak aan de wed strijd maar één ding, publieke belang stelling. Maar dat komt hopenlijk de volgende maal ook in orde. Het echtpaar BierstekerSmit her denkt heden de dag, waarop het vóór 55 jaar in het huwelijk trad. De heer en mevrouw BierstekerSmit genie ten nog een goede gezondheid en al eopt de heer Biersteker wat moeilijk, hij houdt het erop nog niet zo „bar" oud te zijn. De heer en mevrouw Smit hopen deze dag in het midden van kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen door te brengen. En dan is het nog een huis vol kinderen, want er zijn 10 kinderen, 43 kleinkinderen en 12 achterkleinkinderen. Hopenlijk zal het echtpaar over enkele jaren zijn dia manten huwelijksfeest kunnen vieren. NIEUWE HANDELSZAAK Als nieuwe handelszaak werd in het Han delsregister ingeschreven: M aatkl eer make rij B. T. Groot, Middelweg 129. Hoewel Hugo-Boys de laatste we ken op voetbalgebied niet veel pres teerde, heeft zij Zondag een beste partij voetbal weggegeven tegen de zuidelijke plaatsgenote S.V.W. De wed- stiijd stond o.l. van scheidsrechter Kes en wij mogen zeggen, dat bij hem ae leiding in goede handen was. In het begin was de wedstrijd wei nig aanlokkelijk en beide partijen wo gen ongeveer tegen elkaar op. Na een kwartier spelen begon H-B uit een ander vaatje te tappen. Plotseling brak de H-B-voorhoede door, de links buiten Groot zette netjes voor en het was voor de midvoor Pancras een tikje werk om hiervan het eerste puntje te maken. Nog geen vijf minuten later was het de heer G. Groot zelf, die met een keihard schot inschoot. Alhoewel keeper Luken nog een wanhopige po ging deed, had hij toch het nakijken. Wel was S.V.W. geregeld in de aan val, maar het ontbrak aan goede schutters in de voorhoede. Met deze 20 voorspi-ong voor de Boys ging de rust in. Na de hervatting kregen we eerst het zelfde spelbeeld. De aanvallen gingen geleidelijk op en neer. Maar al gauw kwamen we tot de ontdekking, dat het S.-team zeer vermoeid was. Hoe kon het ook anders, want het ont brak hun in deze wedstrijd aan de spil Snoek en deze speler is niet gauw ie vervangen. Een kwartier na de rust was het de H-B-speler Kager, die de overwinning bijna zeker stelde, door snel door te breken en met een ver rassend schot op het heiligdom van keeper Luken was het 30. Het laatste kwartier speelde Hugo- Boys met 10 man, daar de linksbinnen V. de Wit wegens een blessure het veld moest verlaten. En nu tekende zich duidelijk het verschil af tussen Hugo-Boys en S.V.W. De meeste S-spelers trokken zich terug in de verdediging, doch niettegenstaande dat wist Hugo-Boys vlak vóór het einde nog een vierde doelpunt te maken. Het was wederom de midvoor Pancras, die de S-keeper liet vissen. De beide keepers speelden een goede wedstrijd en zij hadden daarvoor dan ook menig applaus van liet talrijke publiek in ontvangst te nemen. Zondagmorgen bereikte de droeve mededeling ons dorp, dat de broer van Kapelaan Klinkenberg, bij de vervul ling van ziin vaderlandse plicht in In donesië is gevallen. Het medeleven in ons dorp is zeer groot. Tijdens baggerwerkzaamheden in het Eindhovens Kanaal werden in e ikele dagen ruim 30 granaten van verschillende soort en kaliber opge vist. Het levensgevaar aan dit baggerwerk voor het betrokken personeel verbonden en de kans op zeer belangrijke materiële schadegaven aan leiding tot het besluit een deel van het Eindhovens Kanaal ter lengte van 4 K.M., n.l. van de haven tot en met de Hulsterbrug onder Geldrop ürooq te leggen om de mogelijkheid te verkrijgen de munitie systema tisch op te ruimen. Na het voorbereidend werk, het afdammen en het leegpompen van het pand, is men Zondagmorgen begonnen met het op ruimen van de munitie. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur ging de knecht van de landbouwer P. Oudeman alhier, water halen. Hij ge bruikte hiervoor een driewielige kar met een watertank er op. In de Paar- deboslaan ging het knecht en paard nog niet hard genoeg en het gevolg was dat het paard op hol ging en de knecht het niet meer kon tegenhouden. Al vrij spoedig was de tank van de wagen gevallen. Vlak voor de bocht Paardeboslaan—Middenweg werd het de knecht te benauwd en hij vond het de zekerste weg om maar van de wa gen te springen. Dit was iets wat hij goed bekeken had, want geen minuut later, sloeg de wagen over de kop doordat het hollende stel een, scherpe bocht moest maken. En toen ging het de Middenweg in. Nabij de heer P. Groen kwam het paard tot stilstand. Persoonlijke onge lukken deden zich bij deze draverij niet voor, maar de materiële schade zal niet gering zijn. Zaterdagmiddag brachten een zes tigtal leden van „De Boerenwagen club" een bezoek aan De Rijp en Graft. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de Ned. hervormde kerk, waar de heer van Houwelinge een en ander zou vertellen over de in toeristenkrin gen zo welbekende gebrandschilderde ramen en andere bezienswaardigheden. Doordat het gezelschap belangrijk later aankwam dan in het schema stond vermeld, was de heer van Hou welinge niet in de gelegenheid de door hem altijd keurig verzorgde uiteen zettingen te geven. Hiervoor in de plaats werden door de koster van de kerk, de heer Middelveld, enkele door de excursieleden gestelde vragen be antwoord. Na de koffie, welke in ,,'t Stadhuys van Amsterdam" werd ge dronken en waarbij tevens de lunch pakketten werden uitgereikt, werd een bezoek gebracht aan het raadhuis, v/aar burgemeester Dalenberg het ge zelschap rondleidde en iets vertelde over de bouw en historische waarde van dit door Leeghwater gebouwde r: adhuis. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het in 1613 gebouwde raadhuis te Graft. In een matige wedstrijd gelukte het de Rijp 1 te winnen van Helder 3 zo dat zij zich weer een plaatsje heeft veroverd voor de laatste ronde in de strijd om de N.-Holland beker. Het zag er in de beginne naar uit dat Helder als winnaar uit de strijd zou komen, temeer daar zij met een gelijk spel genoegen kon nemen. Hoe wel De Rijp hard werkte speelde Helder technisch beter. Het plaatsen en de balcontrole was goed. Ook herstelde de gasten zich veel vlugger. De keeper van Helder deed heel verdienstelijk werk en stond steeds keurig opgesteld. Het was daarom onbegrijpelijk dat na twintig minuten spelen in de tweede helft deze voortreffelijke keeper werd gepasseerd. Uit een goed genomen cor ner van links belandde de bal voor doel, tussen een groot aantal spelers waartussen de keeper de bal tevergeefs trachtte te bemachtigen. Een schot ging via de kuiten van de ook overigens heel goed spe lende links back, die precies op de doellijn stond, in het doel. Na deze pluim op de hoed van de gasten, die ons inziens verdiend is, is men geneigd te denken dat De Rijp deze overwinning cadeau heeft gekre gen. Het tegendeel is echter waar. On ze jongens hebben hard gewerkt en verdienden deze overwinnig dan ook volkomen. Het matige in de wedstrijd werd hoofdzakelijk veroorzaakt door het niet schotvaardig zijn van de res pectievelijke voorhoeden. Een en ander werd voor een groot deel nog vergroot door het ons inziens te veel affluiten van aanvallen, door de wel wat al te krap kijkende scl jidsrechter, die ove rigens zeer correct en in geen geval partijdig, de wedstrijd doodfloot. In de laatste 15 minuten trachtte Helder nog door de uiterste inspanning de gelijkmaker te scoren doch de ver dediging van De Rijp wist steeds het gevaar afdoende te keren. BLOKKER. „Op Hoop van Zegen" Kasaardappelen 57—89; Spinazie 14—27; Uien 47.50: Prei 58; Radijs 46; Rabarber 5—9.10; Sla 5.40—7.30; Bloem kool 2567; Bindsla 1734; Aardbeien PO—2,02. De vereniging ter bevordering van „Getrouw Schoolbezoek" kwam dezer dagen in café Kossen in vergadering bijeeér. De penningmeester bleek goed bij kas te zitten. Zijn bescheiden wer den in de beste orde bevonden. In het bestuur waren wegens vertrek uit de gemeente 2 vacatures ontstaan. In de plaats van mevrouw G. Spaander Jonker werd gekozen mevrouw L. Kollenberg'Davidson en voor de heer K. Leegwater de heer P. Roos. Tevens was aftredend de heer J. Oudendijk in wiens plaats mevrouw Kossen werd gekozen. Besloten werd met de klassen 5, 6 cn 7 van 8 Juni t.m. 11 Juni een uit stapje naar Wapenveld (Geld.) te ma ken. (De o.l. scholen Wapenveld en Hensbroek-Obdam onderhouden schooïcorrespondentie). O.m. staat een bezoek aan een ijzerfabriek te Vaassen op het programma. Vrijdagavond zal te Wapenveld een afscheidsavond gege ven worden met zang, voordracht enz. Het is de bedoeling om heen de reis 2840; Perziken 1052; Bindsla 26 per trein te maken en terug met trein "34; Aardbeien 60—2.60. (Van onze correspondent te Londen) n£ FELLE AANVAL door de Ierse premier Costello op de nieuwe Britse „Ierland-wet", is het startsignaal geweest voor het ontketenen van de koude oorlog over Ulster, het aan Engeland behorende noordelijke stuk van Ierland. Costello's uitbarsting in het Ierse parlement richtte zich voornamelijk tegen clausule I van deze nieuwe Britse wet, die inhoudt, dat de status van Ulster alleen veranderd zal kunnen worden door het parlement van Ulster zelf. Hier mee is voor de republiek Eire voorgoed de hoop verloren gegaan op de door haar zo vurig gewenste annexatie van Ulster, waar de recente verkiezingen met een overweldigende meerderheid de wens te kennen gaven om tot het Ver- nigd Koninkrijk te blijven behoren. zullen nu door Dublin gevraagd wor den hun steun aan deze koude oor log te verlenen. Eire is van plan pro- paganda-kantoren te openen in Lon den, de Ver. Staten, en in alle hoofd steden van het Britse Gemenebest. Materialisme. Zelfs de grootste bewonderaar van Eire zal moeten toegeven, dat deze aanspraken op Ulster hoofdzakelijk op materialistische belanger. gebaseerd zijn. Het argument, dat de Katholie ke minderheid in het overwegend Protestantse Ulster onderdrukt zou worden, is weinig steekhoudend, daar zelfs een groot deel dezer Katholieke minderheid zich tegen annexatie door het Katholieke Eire heeft verklaard. De ware reden voor Eire's campagne tot de inlijving van Ulster moet op economisch gebied gezocht worden. In tegenstelling met het jarenlang ver waarloosde, armelijke Eire n.l., dat naast zijn landbouw en veeteelt geen enkele industrie van betekenis bezit, staat in het welvarende, hardwerken de Ulster de industrie op een zeer hoog peil. De Ulsterse linnenindustrie is wereldberoemd. De hoofdstad Bel fast, met bijna een half millioen in woners, bezit uitgestrekte scheeps- bouwwerven, waar een groot percenta ge der Britse oorlogs- zowel als pas sagiersschepen gebouwd wordt. De stad heeft voorts een belangrijke staalindustrie, een aantal grote siga- rettenfabrieken en de grootste touw- fabriek ter wereld. Ook de vliegtuig industrie begint in Ulster een rol van betekenis te spelen. Met dit al valt het niet te verwon deren, dat Eire er op uit is, het uit zes graafschappen bestaande Ulster toe te voegen aan de 26 graafschap pen van haar eigen republiek. Welke maatregelen Eire hiertoe zal treffen, afgezien van de propaganda-oorlog, dient te worden afgewacht. Te Londen wordt in ieder geval niet verwacht, dat Eire er haar handel met Engeland onder zal doen lijden, daar dit het laatste zou zijn, dat de jonge republiek zich zou kunnen veroorloven. jy^ET DEZE REDE van Costello is thans openlijk de koude oorlog be gonnen om het bezit van deze Ulster- se twistappel, die volgens Dublin we gens zjjn geografische ligging aan de republiek Eire toebehoort. Onder een stortvloed van beschuldigingen dat de Britse regering „weigert haar demo cratische beginselen op Noord-Ierland toe te passen", verklaarde Costello dat Eire alles in het werk ze! stellen om de afscheiding van Uister onge daan te maken. Wijselijk legde hjj er echter de nadruk op, dat men alleen niet van gewapend geweld gebruik zou maken. Zuid-Ieren over de gehele wereld en boot vanaf Harderwijk. Een en an der kan echter in verband met het weer nog gewijzigd worden. De kinderen van de klassen 1 t.m. 4 hebben het jaarlijkse schoolreisje op 8 Juli. Er wordt een bezoek aan de kaasmarkt te Alkmaar gebracht, om vervolgens naar Egmond aan Zee en Schoorl te reizen. KOSTELOZE INENTING. 2 Juni a.s. zal er'ten huize van de gemeentegeneesheer van 12 uur ge legenheid gegeven worden voor koste loze inenting. Het is gewenst dat trouw boekje of geboortebewijs worden me degebracht. KROOSSCHOUW. De jaarlijkse kroosschouw zal door het polderbestuur van Hensbroek ge houden worden op 3 Juni a.s. ZWAAG. Aardappelen 5.405.60; Vroege aardappelen 2645; Spinazie 834; Postelein 3243; Slabonen 2.30— 2.90; Tomaten 1.101.40; Peen (per 100 bos) 1045; Rabarber 814; Sla 2.20— 7.20; Bloemkool 1674; Komkommers VERHUISD: L. KLEIBOER, van v Alkmaar, naar Emmastraat 1 HEILOO, Post Blinkenlaan 12. Alkmaar, Worden GEVRAAGD te ALKMAAR om met wagen \js te ver kopen. Voor hen, die morgens werk hebben en '8 middags en Zondags vrij zijn, een goede bijver dienste. Brieven te richten aan het V.A.M.I. Depót, Heilig land 35, Alkmaar. Aangeboden DEG. KOSTHUIS, omtrek station. Br. o. no. A 439 bureau van dit blad. kunt U tot en met 10 JUNI a.s. inleveren aan ons Bijkantoor Noorderkade 2, ALKMAAR TELEFOON 4141—4142. IS Vóór U een RIJWIEL koopt, gaat dat eerst zien! Wettig gedeponeerd merk Hoogst in kwaliteit Laagst in prijs hebben wij prima, voor de laagste prijs Alle voorkomende spoedig, billijk en goed Ll'TTIK-OUDORP 3, ALKMAAR Telefoon 3485 HANDWEEF TAFELKLEED 140/170, een leuk fris kleed, in terra en groen, speciale aanbieding HANDWEEF TAFELKLEED 140/170, een prima halfwol kleed in terra en bruin HANDWEEF TAFELKLEED 140/170, in diverse prachtige dessins in kleuren WoUen KELIM TAFELKLEED, het allernieuwste op het gebied van tafel kleden, met prachtige randen Prachtig KELIM TAFELKLEED, ge heel doorgeweven dessins met prachtige wollen franje HANDWEEF TAFELKLEED 140/170, een halfwol kleed, zeer sterk Zuiver wollen HANDWEEF TAFEL KLEED 140/170, een pracht kleed in 2 tinten met zuiver wollen franje HANDWEEF TAFELKLEED 140/170, prachtige wollen kwaliteit in 12 ver schillende dessins, ons succeskleed Origineel handgeweven TAFELKLEED in zeer artistieke dessins, van elk dessin wordt maar één exemplaar ge maakt. Alleenverkoop voor Alkmaar KELIM TAFELKLEED 140/170, een meesterstukje van weefkunst in div. prachtige randen LANGÉSTRAAT 68 ALKMAAR KARAKTERKUNDE doet U sterk staan in het pers. en maatsch. verkeer. Onze door acad. gevormde psycho- [ogen geleide Cursus verschaft U een luist en practisch bruikbaar inzicht. Geilt prospectus gratis en vriibl. op aanvraag. Desgewenst Katholieke leiding. PELMAN INSTITUUT Oamrak 68, A'dam (Erkend Instituut} HET GEHELE GEZIN ZIET BLIJ NAAR EEN RADIO VAN SCHOUTENSTRAAT 18, ALKMAAR. TELEFOON 4795

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3