CARTON? CITROËN Stad en Omgeving, AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN DEVERFPOT Districtswedstrijden padvinders Victoriegroep werd winnaar der Nederlandse N.V.ALKMAARSE WASSERIJ Daar stonden ze dan, de patrouilles uit het district Noorderkwartier van de N.P.V. keurig' in hoefijzervorm rond de vlag'gemast op het prachtige lè-ndgoed „Nijenburgh" even buiten onze stad. En met het breken van de vlag is het grote moment aangebro ken, de districtswedstrijden zijn be gonnen. Maandenlang is gezwoegd door de verkenners, die deel uitmaak ten van de deelnemende patrouilles, er is gekookt, gepioneerd, geseind, gipsafdrukken gemaakt, situatieteke ningen gemaakt, EHBO beoefend, en zoveel meer, allemaal vaardigheden, die een verkenner onder de knie be hoort te hebben. Talloze uren zijn er aan besteed om zich voor te bereiden voor deze wedstrijden om zo goed mogelijk voor de dag te komen, om te trachten de winnende patrouille te worden, en dan naar de Nationale Pinksterwedstrijden te Ommen te mo gen gaan. We zien daar opgesteld bij de vlaggenmast twaalf patrouilles uit het district en als gast een zeeverken nerspatrouille uit Krommenie, die bul ten mededinging deze wedstrijd mee maakt. De districtscommissaris P. H. L. Nieuwenhuysen zeide in zijn kort ope ningswoord padvinders praten nooit lang dat het hem verheugde, dat er zoveel patrouilles waren, waardoor alle groepen vertegenwoordigd waren. De D.C. wenste allen een goed kamp en veel succes. En toen begon het, de ingehouden werklust kon nu tot uiting komen, het werd een rennen, draven en sjouwen, en iedere patrouille ging met zeer veel enthousiasme aan het werk om het patrouillekamp in orde te maken. Voorgaande jaren kam peerde men op het bij het landgoed gelegen weiland en stond alles naast en bij elkaar. De districtsleiding had nu een veel beter kampterrein, mid den in de rimboe; tussen struiken, gras en pijpekruid moesten de tenten wor den opgeslagen, de patrouilles op be hoorlijke afstand van elkaar, waar door de patrouillesfeer veel beter tot uiting kwam.- Het voor de eerste dag vastgestelde programma kon vlot worden afge werkt. De patrouillekampjes zagen er keurig uit, en ieder kamp had een eigen sfeer, met aparte dingen, de keukens mochten er zijn, al was de één dan beter verzorgd dan de ander. Na de broodmaaltijd en inspectie werd sport beoefend als volleybal, slagbal, trefbal. Om 9 uur werd het kamp vuur gehouden in Indiaanse stijl. En tot slot van de avond een reuze avond- oefening met reukspoor, morse seinen met de lamp en kompaswerk. De tweededag, Hemelvaartsdag, kondigde zich aan met een trieste grijze lucht. Helaas kon niet het ge hele programma worden uitgevoerd door het slechte weer. De aandacht werd gehouden door de ADC voor Geestelijke Training, de heer Stulp. Het middagmaal kon ondanks de plen- sende regen nog gekookt worden. Het was een smakelijk menu, gepofte aardappelen, macaroni, kabob, ei in tomaat en een broodje (zelf gebakken ter plaatse). NATUURLIJK naar op de LAAT, hoek Hofstraat Nieuwe aanwinsten voor de leeszaal Leeftijd 1214 jaar. B 52.5 Beuving. „Vuur aan bakboord!" B 64.8 Blyton. De vallei der raadselen. "D 11.8 Dahl. Wat zong in hun hart. H 16.4r Hagers. De reportage-club. H63j Hiehtum v. Jelle van Sipke-Frouk- jes. t M 71.5 Molenkamp. Hollandse jongens in Australië. M 73g Molt. Het geheim van de torenburcht. 040f Ott. Fanny. 0401o Ott. Lofodden-Lise. S 52.2 Schutte vaér-Velthuys. Peter Snel. S57sa Selleger-Elout. Sef's grote avontuur. T 21.5 Terpstra. De kinderen van de lichtwachter V 98.3 Vuyk. De kinderen van Boeton Leon. Leeftijd 1416 jaar. H 55.3 Hertog, Machteld den. Kam- peertócht naar de Mont-Blanc. H 89.2w Huisinga-Scaf. Wij en de Hoef. K 30a Kent, Andrews. Avontuurlijke reizen (met) Christoffel Columbus. T 38.3 To renvliet. Burgemeester Joachim. V 91.1 Vries, G. de. Dimin, de dwangarbeider. Sprookjes. B 99.7 Bijlsma. Bollebobs en Janne- man. A 14.2 Abeleven. De avonturen van Flap de aardman met het schip „Mandarijntje". is historisch; t is christelijk. AVA-athleten in Enkhuizen De vereniging „HBSFlevo" te Enk huizen organiseerde op Hemelvaartsdag athletiekwedstrijden, waaraan ook de athletiekvereniging „Alkmaar" met 'n klein ploegje athleten deelnam. De re sultaten waren: M. van Ammers 3e op 800 m. heren D-klasse. A. Meijer, le op 100 m. heren C. A. 'Teijer, 4e op vérspringen D. Me. C. Woelders, 2e op 100 m. da mes C. Mej. B. van Ammers, 2e op 100 m. dames D. De slechte weersomstandigheden maakten goede prestaties onmogelijk. Opvallend was, dat ondanks de stro mende regen de stemming perfect bleef. Het werd echter te erg met het weer, zodat de leiding moest be sluiten de wedstrijden te bekorten. En in de neergutsende regen ston den de jongens dan aangetreden om de uitslag te vernemen. Stil en nieuwsgierig, zoals elk jaar. In ieder hart de vraag „Wie zal er naar Om men gaan?" De gelukkigen waren dit jaar de Zeeverkenners uit Alkmaar, De Victoriegroep met 147 punten; verdere uitslagen zijn: Dirk Duivel, Alkmaar 142 pt.; Boghemheimers, Castricum 141 pt.; Geuzen, Alkmaar 139 pt.; Kennemer Woudlopers, Alk maar 139 pt.; De Duintrappers, Ber gen 136 pt.; Adm. van Kinsbergen, Beverwijk 133 pt.; De Zeeduivels, Krommenie (buiten mededinging) 131 pt.; M'Halla Panzi, Beverwijk 128 pt.; Die Wijekers, Beverwijk 123 pt.; Duin- jaghers, Beverw'ijk 113 pt.; Abel Tas man, Castricum 108 pt.; Oude Heem, Alkmaar 101 pt. Glunderend keken de Victoriezeeverkenners toe, toen hun bakleider Sikko Parma naar voren trad om de lelie in ontvangst te ne men. De Victoriegroep zal dus de eer van het district Noorderkwartier trachten hoog te houden op Ada's Hoeve in Ommen. Good luck, sea- scouts. Hulp gevraagd voor Alkmaarse zangers 1 September 1949 zal het 75 jaar ge leden zijn dat de afdeling Alkmaar van de Maatschappij ter bevordering der Toonkunst werd opgericht. 75 jaar is een lange tijd, en veel zou er zijn te vertellen van die jaren, maar de be perkte plaatsruimte laat dat niet toe. Vele bekende solisten werkten méde aan de 150 concerten die door de af deling zijn gegeven. Vele meesterstuk ken werden uitgevoerd. Zoals alle verenigingen die een lang leven achter zich hebben, heeft ook Toonkunst haar ups en downs gehad. Het is verblijdend dat juist nu een nieuwe periode is ingeluid, waarin ent housiasme en degelijke studie samen gaan. De afdeling kan de plaats die zij in de Alkmaarse muziekwereld be hoort in te nemen, weer waardig ver vullen. Het koor werkt hard onder de bezielende leiding van Herman Zaal, terwijl het orkest serieus studeert on der Richard Sombroek. Ter viering van het jubileum stelt het koor zich voor een concert te ge ven in het a.s. seizoen dat een fees telijk karakter zal hebben, en dat daar door voor vele muziekliefhebbers aan trekkelijk zal zijn. Men wil een opera-programma uit voeren met medewerking van solisten die hun sporen op dat gebied verdiend hebben. Immers in de operamuziek vindt men werken die niet onderdoen voor die van het klassieke repertoire. Het is alleszins verantwoord uit een artistiek oogpunt fragmenten van deze werken ten gehore te brengen. Daarvoor wordt ook elders in dit blad nu de medewerking gevraagd van Alkmaarse zangers. Successen voor Soli Deo Gloria Soli Deo Gloria heeft op het con cours in Krommenie, uitgeschreven door de Noordhollandse Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen, twee prijzen behaald. In de tamboers-wed strijd behaalde de tamboer maitre met zijn tien tamboers het hoogste aantal punten, een 1ste prijs met 32 punten. In de concertwedstrijd behaalde het corps een 2e prijs met 91 punten in afd. C. Dit is een goed resultaat, want verleden jaar werd een le prijs be haald in afd. A, dus twee afd. lager. EINDEXAMENS H.B.S. EN R.K. LYCEUM. De minister van Onderwijs heeft be sloten lo. te bepalen, dat de eindexa mens van de openbare hogere burger scholen en van de aangewezen bijzon dere hogere burgerscholen dit jaar, voor zover het mondeling gedeelte be treft, zullen worden afgenomen op de hieronder voor elke school of afdeling er van vermelde dagen; 2o. aan te wijzen als deskundige, tevens lid der commissiën, belast met het af nemen van de eindexamens de nader aangegeven personen: voor Alkmaar, Rijks hogere burger school afdeling A Mr. A. J. L. Liesker, Haarlem; mr. C. H. Roosegaarde Bis schop, 's-Gravenhage; mevr. M. Hem- peniusHissink, Overveen; data van de mondelinge examens 13, 14, 15, 16, 17 18 en 20 Juni; Rijks hogere burgerschool afdeling B dr. ir. W. M. van Rossum du Chattel, Alkmaar; P. P. W. van Leeu wen, 's-Gravenhage; mej. dr. G. M. J. Duyfhuizen, Rotterdam; data van de mondelinge examens 25, 27. 28, 29 en 30 Juni en 1, 2, 4 en 5 Juli; R.-K. lyceum afdeling h.b.s. A mr. A. J. L. Liesker, Haarlem; mr. C. H. Roosegaarde Bis schop, 's-Gravenhage; mr. J. L. San ders, Zaandam; data van de mondelinge examens 4. 5, 6 en 7 Juli; R.-K. lyceum afdeling h.b.s. B dr. H. H. Niessen, Haarlem; J. H. Heite, Alkmaar; mevr. J. M. MeyeringOosterhuis, Zeist; data van de mondelinge examens 21, 22, 23 en 24 Juni. De eindexamens aan de Middelbare Meisjesschool te Bergen worden afge nomen op 20, 21, 22 en 23 Juni. Gecom mitteerden zijn mej. H. C. A. Hoetink uit Vechten, dr. J. J. Lohuis uit Voor burg en mevr. S. M. van ZantenJut uit Leiden. (Ontleend aan onze Advertenti'erubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 8 uur: De beste jaren van ons leven, 14 jaar; Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Vier stappen in de wolken, 19 jaar; Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: New Orleans, 14 jaar. Sted. Museum: 1012 en 25 uur: Ten toonstelling ToulouseLautrec. ZONDAG Bioscopen: Films als boven. Harmonie Theater, 2, 5.30 en 9 uur; Victoria Thea ter en Cinema Americain 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Stedelijk Museum, 25 u.: Tentoonstelling ToulouseLautrec. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: De beste jaren van ons leven, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Vier stappen in de wol ken, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: New Orleans, 14 jaar. Sted. Museum: 1012 en 25 uur: Tentoonstelling ToulouseLautrec. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. zal de apotheek van de heer Kruizinga, Koorstraat 47 voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst gehouden. ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN. Zondag a.s. zal de Zondgsdienst voor huisartsen worden waargenomen door dr. Leeuwenberg, Oudegracht 283 (tel. 2384) en dr. Poortvliet, Egmonderstraat 16, (tel. 4282). Op alle wegen komt U tegen I Bergen N.H. Telefoon 2456 Spreekuur wethouder voor Volkshuisvesting De wethouder voor Volkshuisvesting zal zijn eerstvolgend wekelijks spreek uur houden op Donderdag 2 Juni a.s. van 2 tot 3 uur ten Stadhuize. Wie helpt Marian? De kleine Marian Wolters, die in de Dahliastraat woont, is ontroost baar. Marian had een popje, dat in een klein wagentje sliep en daarmee werd rondgereden. Het popje was Marians troetelkind. Het ging mee naar bed, het mocht 'Dij haar zitten aan tafel en het was altijd' in haar na bijheid. Nu is het popje weg, net als het wa gentje. Marian speelde ermee buiten en toen ze thuiskwam, was dat zon der wagentje en.zonder haar kind. Waar het ponje gebleven is, weet Ma rian niet. Haar ouders weten het al evenmin. Maar er is zeker wel een an der kindj#; dat nu met Marians popje speelt. Dat kindje kan natuurlijk nooit zoveel van Marians kleine hou den als Marian dat deed. Het ponje mag dan geen mooi popje zijn, het mag dan een gelijmd pootje hebben, maar het was het kind van Marian, tegen wie ze praatte en dat ze ver troetelde. Daarom is dit een héél groot verlies voor Marian, een onherstelbaar ver lies. En daarom vraagt Marian aan alle kinderen uit de buurt: „Toe, wees niet zo wreed, geef mij m'n popje te rug. Want het is nu zo stil in huis en zo leeg in bed. Het wagentje kan me niet eens zoveel schelen, als ik mijn popje maar terug heb, want dat is toch een heus, levend kindje?" Wie maakt Marian weer gelukkig? HERVORMDE JEUGDRAAD Steeds weer en thans weer voor a.s. Zondag vraagt de Hervormde Jeugd raad de aandacht van de Jongeren voor de Jeugddiensten. Doch zo langza merhand is dit een vaste kern gewor den, maar er zijn nog zo veel jongeren voor wie ook deze Jeugddiensten geor ganiseerd worden en die toch steeds weer ontbreken. En nu komt a.s. Zon dag Ds. Kalf uit Amsterdam, die tot voor kort nog Rotterdam tot standplaats had en daar zeer bekend was om het vele werk dat hij daar verrichtte en met onvermoeide ijver heeft hij thans dit werk in Amsterdam aangevat. Ds. Kalf spreekt in de Grote Kerk, HANDBALNIEUWS A.V.A. Zondagmorgen spelen twee AVA- combinaties van de heren een wedstrijd op het BSV-terrein. Aanvang half tien. De handballiefhebbers in Bergen krij gen dus de gelegenheid ook eens de herijhandballers aan het werk te zien. De dames van BSV spelen hierna een wedstrijd. Wat de AVA dames be treft, het eerste trekt Zondag naar Oudkarspel, om revanche te nemen op de DTS-dames. Dat zal zeker een span nende ontmoeting worden. IN EXAMEN-COMMISSIE BENOEMD. Dr. M. E. Adriani, leraar aan het ge meentelijk gymnasium en de RHBS te Alkmaar is benoemd tot lid van de commissie aan welke in 1949 is opge dragen het afnemen van het examen bedoeld in artikel 12 der Hoger-onder- wyswet. HARMONIE-THEATER De beste jaren van ons leven Inderdaad dit is toch wel een heel bijzondere film. Na lange tijd hebben wij „De beste jaren van ons leven" weer teruggezien en heeft deze prach tige film ons opnieuw gedurende twee en een half uur van het begin tot het einde geboeid. In de geschiedenis van de drie uit de oorlog terugkerende militairen Al (Frederic March), Fred (Dana Andrews) en Homer (Harold Russell) is zoveel moois en dit drietal speelt de geheel verschillen de rollen zo buitengewoon dat ieder onder de indruk komt. Voeg daarbij het niet minder voortreffelijke spel van Myrna Loy (Al's vrouw), Teresa Wright (de dochter), Virginia Mayo (Freds vrouw) en de verloofde van Homer, de man met de haken als handen, dan is het succes van deze film gemakkelijk te verklaren. Ongetwijfeld zullen er zijn, die van de vorige reeks vertoningen niet één voorstelling heb ben kunnen bijwonen. Laten zij nu de kans benutten. En wie de film voor de tweede maal gaat zien, zal er heus geen spijt van hebben, integendeel hij of zij zal wellicht er nog meer van genieten dan de eerste maal omdat dan diverse fijne details nog meer de aan dacht zullen trekken. Twee goede journaals gaan aan de hoofdfilm vooraf. In het Hollands Nieuws trekt vooral het bezoek van de heer en mevrouw Dewey aan de Alk maarse kaasmarkt bijzonder de aan dacht. CINEMA AMERICAIN New-Orleans Wie over de film New Orleans, die deze week in Cinema Americain loopt, gaat schrijven, begeeft zich op glad ijs. Want het is onmogelijk iets van deze film tezeggen, zonder zich te verdiepen in de uiting der muziek, die men jazz noemt. En juist de jazz is het, die nog altijd zoveel stof doet opwaaien en die de beoefenaren en kenners der klas sieke muziek tot razernij of wanhoop brengt. Wat „New Orleans" brengt is de zuivere jazz-muziek. Niet de commer ciële zwijmelarij al dan niet op Hol landse tekst, maar de oervorm der jazz, die gegroeid is in de weergaloos muzi kale zielen der negerslaven, die hun leed en hun vreugde, hun tragiek en hun levensblijheid uitten in een muziek vorm, die geen bouw heeft, die bestaat uit louter improvisatie op een heel een voudig thema Deze jazz werd en wordt door slechts zeer weinigen gebracht. Door enkele uitverkorenen, die de muziek in hun bloed hebben en het rhythme tintelend in de toppen van hun vingers. „Satchmo" Louis Armstrong is één van die uitverkorenen. Daarom is de film New Orleans een film voor slechts enkelen. Niet voor hen, die de jazz bij voorbaat afwijzen, niet voor hen die geen onderscheid kennen tussen jazz en „schlagers", zelfs niet voor hen, die dwepen met Ramblers of Skymasters. Alleen voor de héél weinigen, die we ten wat jazz is. en die deze vorm van kunst (met een grote KI weten te waarderen. Want rond Armstrong en Woody Her man en de New Orleans Ragtime Band is deze film gebouwd. En nog niet eens slecht gebouwd ook. De camera heeft verdienstelijk werk geleverd, het ver haal is logisch en de (vrijwel onbèkën- de) spelers hebben verdienstelijk ge werkt. Maar de muziek blijft de hoofdzaak. De muziek van Basin Street in New Orleans, van Harlem, van de negerwij- ken van St. Louis. De vaal^ verguisde maar toch-zo eerlijke jazz. VICTORIA-THEATER Vier stappen in de wolken Italië heeft geruime tijd niets van zich laten horen, maar hier is dan een Italiaanse film en een zo opmerkelijk goede, dat ze het predicaat „Film van de maand" heeft gekregen. Een handelsreiziger, blijkbaar vader van een groot gezin, moet voor dag en dauw op om in allerlei dorpen in de omtrek te proberen zijn bonbons te verkopen waarvan hij de monsters in een grote tas heeft. Nauwelijks uit bed spoort zijn kijvende vrouw hem al aan de melk voor de kinderen te koken en als hij een half uur later de deur achter zich dicht gooit, heeft hij ternauwer nood tijd zijn bus en zijn trein te halen. In de stampvolle trein staat hij zijn plaats aan een knap maar verdrietig voor zich uitkijkend meisje af, hij ont moet haar later weer in de bus en op de plaats waar zij moet uitstappen krijgt de bus een klein ongelukje zodat de reizigers even moeten wachten en hij het meisje behulpzaam kan zijn haar zware koffer tegen de berg op te dra gen. Dicht bij haar huis bekent zij hem. dat zij niet naar binnen durft om dat zij moeder moet worden en niet ge trouwd is. Haar ouders zullen haar de straat opjagen en in haar wanhoop ver zoekt zij haar geleider even mee te gaan om zich te presenteren als haar echtgenoot. Daarna kan hij zaken voor wenden en vertrekken. Na vele protesten geeft hij uit mede lijden toe enwij zullen er niet meer van vertellen. Hoe het verder ver loopt moet men zelf gaan zien. Een opmerkelijk goede film, een na tuurgetrouwe uitbeelding van mensen wier bloed nu eenmaal sneller stroomt dan het onze. Buitengewoon goed heeft de regisseur de typen gekozen, die zich inde bus woedend maken over het lange wegblijven van de dikke chauf feur en even later zingen en feesten als één grote familie als bliikt. dat de chauffeur de geboorte van zijn eerste kind heeft willen afwachten en dat het een jongen en stamhouder is geworden. Anderzijds de vader en broer van het meisje, de strenge harde mannen bij wie familietrots en fatsoen elk mense lijk gevoel dreigen te verstikken, die als het bedrog ontdekt wordt op het punt staan het ongelukkige meisje als een hond van het erf te jagen totdat haar ontmaskerde „man" de juiste woorden vindt waarmee hij de zwakke plek in deze keiharde gemoederen weet te tref fen. Onwillekeuri hebben wij nu toch nog wat van de afloop verteld, maar men moet dit bonte spel van groot en klein avontuur van kinderlijke verrukking er cynische geslotenheid, waarin Ginn Cirvi, Adriana Bennetti en Carlo Ro mano de hoofdrollen vertolken, werko lijk gaan zien om er ten volle van te kunnen genieten. De stand van de bedrijfs- competitie De stand van de elftallen, die aan de Bedrijfscompetitie deelnemen is nu als volgt: Afdeling A: Lichtbedrijven 3 2 10 141 5 Povay 3 2 10 10—1 5 't Hoge Huis 2 2 0 0 52 4 A.P.S.V. 2 2 1 1 0 2—1 3 Ringers 1 2 10 1 64 2 Slagers 2 10 1 5—5 2 T.S.V. 2 10 1 2—2 2 Conjjn 3 0 1 2 3—10 1 Postillon 2 0 0 2 15 0 Hulsk. Boys 3 0 0 3 219 0 Afdeling B: Alkm. Courant 3 2 1 0 84 5 Reiniging 3 2 1 0 4—2 5 Centra 2 110 4—3 3 Chevrolet Boys 2 10 1 62 2 Papierduivels 2 10 1 21 2 Rhodesia 2 10 1 22 2 Stoel 3 1 0 2 4—9 2 SOVA 2 0 11 0—1 1 VIVO 2 0 11 3—5 1 Melkboeren 3 0 1 2 04 1 Gisteravond ontmoetten de" elftallen van afdeling C elkaar. Nagengast, dat over een schotvaardige voorhoede be schikt, won met liefst 51 van POA. Krom en Ypma behaalden beide een 21 overwinning, respectievelijk op Ringers 2 en Perzifo. Telefonia en Ford Boys deelden de punten, 11. De stand in afdeling C is nu: Krom 3 3 0 0 94 6 Nagengast 3 2 0 1 10—6 4 Ford Boys 2 110 73 3 B.B.C. 2 110 4—2 3 Telefonia 2 110 '54 3 Ypma 2 110 4—3 3 Perzifo 2 0 0 2 3—5 0 Black Boys 2 0 0 2 36 0 Ringers 2 2 0 0 2 3—8 0 P.O. A. 2 0 0 2 2—9 0 Het programma voor Maandag a.s. vermeldt de volgende wedstrijden: Postillon—Povay (6.30 Alkmaar), Hoge HuysAPSV 2 (6.30 Mevo), LichtbedrijvenRingers 1 (7.45 Alk maar), TSV—Conijn (7.30 Bergen), SOVAVIVO-Boys (7.45 Mevo). Ouders opgelet1 Gisteravond omstreeks zeven uur werd op het Luttik Oudorp nabij de St. Annastraat een 7-jarig meisje door een onbekende man aangesproken. De ze vroeg het kind mee te gaan om een ijsje te kopen. Toen het meisje weiger de pakte de man haar vast, zette haar voor op zijn fiets en reed er mee naar Heiloo. Bij het afstappen wist het kind te ontsnappen en vluchtte naar de Zandersloot waar een juist passerende kruideniersbediende zich over haar ontfermde en haar naar de ouderlijke woning aan de Ingelandstraat over bracht. Het vermoedelijke signalement van de man luidt: lang ongeveer 1.80 m., licht blond plat gekamd haar, smal ge zicht en een blauwe overall waarover een grijs colbertjasje. Ouders doen er goed aan hun kin deren te zeggen dat zij moeten weglo pen als zij door onbekenden worden aangesproken. Mimosa Mimosa bloeit in Zuidelijke landen, aan de boorden van de Middelalndse Zee. Toch is het niet altijd nodig, zo'n verre reis te maken, om zich te verlustigen aan de riike aanblik van mimosa. Want sinds tien uur bloeit de Mimosa op in de Alkmaarse Langestraat. Op precies dezelfde plek, waar tot voor kort het parfumeriehuis gevestigd was, opende een nieuwe zaak de deuren, een /aak, die in geur en kleur niet onder doet voor echte mimosa, een zaak namelijk in par fums, in zeep van de fijnste soorten, in reuk wateren en tal van dingen meer, die het vrou welijk hart kunnen bekoren. Mimosa beschikt over een verfijnd uitge voerde étalage, waarin met indirect licht, dat zacht over het glas en de pasteltinten speelt, wonderlijk tere effecten worden bereikt. De étalage, het visitekaartje van de winkelier is hier wel heel smaakvol uitgevoerd. Ook bin nen is veel veranderd. Van het oude interieur is niet veel meer overgebleven en wat er voor in de plaats kwam, glanst van de verse verf en wordt overgoten door een zee van licht uit plafond-armaturen en neon-daglicht- buizen. Ook de vitrines baden in een zee van licht, Waardoor de daar uitgestalde flacons, dozen zeep en wat al niet meer uitnemend tot hun recht komen. Mimosa, inderdaad voor deze winkel vol ver fijnde geuren een uitgelezen nam. Toontje heeft een paard getekend De ondeugend Toontje is Donderdag weer bezig geweest. En al krijgt men hem dan niet te zien, zijn tekening brengt heel wat op schudding in de familie, waarvan Toontje maar een klein onderdeel is. Het alleraardigste blij spel van Leslie Storm heeft het bij het tal rijke publiek weer uitstekend gedaan. Men heeft zich echter niet alleen met het stuk, maar ook met het vlotte spel kostelijk ver maakt, waartoe Tilly Perin—Bouwmeester, Joh. Valk en vele anderen, in niet geringe mate hebben bijgedragen. Het was voor het gezelschap van Joh. Kaart, die echter zelf niet in dat stuk op treedt, een doorslaand succes. Die Toontje toch ZES RIJWIELEN WACHTEN OP HUN EIGENAARS. Aan het bureau van politie zijn in lichtingen te bekomen over zes^rijwie- len die onbeheerd op de openbare weg zijn aangetroffen. De drie dames- en drie herenfietsen zijn nog steeds niet door de eigenaars afgehaald. n. v. i WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDELING Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 28 Mei 1849 lezen wij liet volgen de: De leden van den Raad der Moederlijke Sociëteit te Alk maar hebben van Heeren Bur gemeester en Wethouders de vergunning bekomen om weder om langs de huizen der Inge zetenen een COLLECTE te mo gen doen, teneinde zij zouden kunnen blijven voortgaan om aan de behoeftige kraamvrou wen binnen deze Stad hulp en bijstand te verlenen. Brengen ter kenisse van hunne mede-ingeze tenen, dat zij het voornemen hebben om binnenkort van die vergunning gebruik te maken, omdat alsdan tevens, als naar gewoonte, eene Inteekenings- lijst zal worden aangeboden voor hen, die, inplaats van in de Col lecte te geven, op deze wijze mogten verlangen deel te nemen. Het oog vestigendeop al de wel daden, welke zij reeds zoo vele jaren achtereen hebben kunnen bewijzen, in oogenblikken waar in de behoefte aan hulp en bij stand zoo zeer wordt gevoeld, doet de leden met vertrouwen de uitkomst tegemoet zien van eenen maatregel, waartoe zij van tijd tot. tijd verpligt zijn hunne toevlucht te nemen; zij durven zich vleijen, dat ZV> die tot dus verre deze zoo liefdadige instel ling hebben begunstigd, tot de instandhouding daarvan wel zul len willen blijven medewerken, „00 de leden zult-s, voor weinigen tijd geleden, nog mog ten ondervinden, toen het Hare Majesteit, thans de Koningin weduwe, behaagde Hare gewone jaarlijksche aanzienlijke gift van f 100.wederom aan hen toe te zenden. Met levendigen aandrang nemen zij de vrijheid Alkmaars ingeze tenen tot een ruime bijdrage aan te sporen en willen hier gaarne de verzekering bijvoegen, dat zij steeds alles in het werk zullen blijven stellen, om op de meest doeltreffende wijze de gelden te besteden, welke zij zullen mogen ontvangen. De Leden van den Raad voor noemd, Douairière FONTEIN VERSCHU1R DE DIEU, Presidente. Douairière TINNE VAN EGMOND GREGORY, Secretaris. De huishoudschool exposeert 1 en 2 Juni wordt er een tentoon stelling gehouden van het werk van de leerlingen van de Huishoud- en In dustrieschool, Emmastraat 52, Alk maar. Het doel van deze tentoonstelling is, een overzicht te geven van de ver schillende opleidingen en cursussen, die aan de school verbenden zijn. De tentoonstelling is gratis toegankelijk. Wij komen nog nader op deze expo sitie terug, maar bevelen nu reeds een bezoek aan deze tentoonstelling aan. Wie lief een pakje liggen? Ongeveer acht weken geleden kocht een dame hier ter stede een regenman tel en een paar kousen. Zij ging daarna naar een andere winkel en liet daar het pakje liggen. De betreffende dame is later wel in de winkel terug ge weest, doch toen was het pakje nog niet gevonden. De dame wordt ver zocht zich even met de politie in ver binding te willen stellen. STATUTEN OPGENOMEN In de Staatscourant zijn opgenomen de gewijzigde statuten van de Ver. tot bevordering van Christelijke belangen, gevestigd te Alkmaar. Bergen. GESLAAGD De heer J. Vis alhier slaagde te Am sterdam voor het examen van hulp keurmeester van vee en vlees. Predikbeurten ZONDAG 29 MEI ALKMAAR: Grote Kerk, 10 uur ds Dik- boom; 5 uur ds Wesseldijk; 7 uur ds Kalf ('eugdienst). Woensdagavond half 8 tot 8 uur oecumenische avondwijding, vrij toegang. Kapelkerk, 10 uur ds Den Oudsten. Rem. Geref. gem., half elf ds Kleyn van Den Haag Luth. kerk (Oudegracht), half elf mevr. ds Mostert—Schendelaar van Oegstgeest. Doops- gez. kerk, 10 uur ds Bekius, herv. pred. te Bergen (Koorzang). Geref. kerk, 10 uur ds Von Meijenfeldt (Openb. belijdenis); 5 uur dr Tolman. Geref. kerk (art. 31 K. O.), jn Waakt en Bidt), 10 uur en half 6 ds Van der Lingen (coll. hulpbeh. kerken). Oud-Katli. ,kerk, in de Luth. kerk, Oudegracht, half 9 dienst. Herst. Ap. gem., Toussainstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Leger des Heils, Limmerlioek 40, 10 uur Heiligingsdienst; 12 uur Zondagsschool; 8 uur Verlossingsbijeenkomst. Ned, Leger des Heils, Ilekelstraat, 10 uur Wijdingsdienst; 8 uur openbare samenkomst. —Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lucliroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Rozekruisers ge nootschap, Oudegracht 114, half elf Tempel dienst, de heer T. H. Ritman. ALKMAAR, Baptisten Gemeente in Nw. Doele, 10 uur, evangelist Hofhuis; 19.30 jongeliedensamenkomst. N.-NIEDORP. 10 uur, ds. Appel. OUDE NIEDORP, geen diepst. OUDKARSPEL, 10 uur, ds. Schmidt ZUIDSCH AR W OUDE, Ned. herv kerk, 10 uur, ds. Schmidt (H. Avond maal) OUDKARSPEL, Ned. herv. kerk, uur, n.m., ds. Schmidt.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2