De invasie op de Franse kust VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Vorderingen te Parijs en Berlijn maar nog geen beslissingen DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Loon- en inkomsten belasting omlaag? Het tweede rapport der Parlementaire Enquêtecommissie Frans parlement vraagt wapenstilstand in Indo-China Regen De Engelse machinisten geven niet toe Gevallen in Indonesië Nieuwe fiscale wetten in voorbereiding Belastingherziening en dividendbeperking mm K BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Zaterdag 4 Juni 1949 146e Jaargang No. 130 ALKMAARSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden f l.elk woord meer 5 cent uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus incassokosten De besloten vergadering van de raad van ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier eindigde gistermiddag na twee en een half uur. Robert Murphy, de Amerikaanse po litieke adviseur betreffende Duitsland, verklaarde na afloop van de conferen tie, dat de besprekingen „vriendschap pelijk zijn verlopen en dat er enige vor deringen zijn gemaakt". De ministers besloten hedenmiddag opnieuw in "besloten vergadering bijeen te komen. Geen vorderingen in Berlijn. De vier commandanten van Berlijn zijn gisteren voor de eerste maal sinds de Komnjandatura bijna een jaar gele den uiteenging bijeen geweest. Met na druk werd evenwel verklaard, dpt de vergadering geen wedergeboorte van de Kommandatura betekende. Na afloop van de bespreking, die drie en een half uur duurde, verklaarde de Franse commandant, generaal Ganeval, dat de atmosfeer buitengewoon hoffe lijk geweest was, doch dat de bespre kingen tot niets hadden geleid. De wes telijke commandanten deden zes voor stellen, die allen door Kotikof werden afgewezen. De thans ingediende wetsontwerpen tot verlaging van, de belasting op het bedrijfsleven zullen in het najaar wor den aangevufd met voorstellen tol ver laging van de loon- en inkomstenbelas ting. Deze verlaging zal dan gepaard gagn met een verdere afschaffing van de overheidssubsidies op de levensmid delen en een wijziging van de huurpo- litiek, aldus meldt de Volkskrant. Eerder nog zal in behandeling wor den genomen de verhoging van de ben zinebelasting. Verwacht wordt een be lastingverhoging tot 22 gulden per 100 kilogram, wat overeenkomt met een verhoging van de tegenwoordige ben zineprijs met 5 tot 6 cent per liter. Britse, Franse, Amerikaanse en Rus sische deskundigen zijn Vrijdag in Ber lijn bijeengekomen voor besprekingen over de interzonale handel en de op heffing van de blokkade. In een Britse bekendmaking wordt gezegd, dat „de onderhandelingen over financiële, handels- en vervoersaange- legenheden iets vorderden op het punt van het nader brengen van de stand punten t.a.v. interzonale handelsaange legenheden, maar niet tot enige beslis sing konden worden gebracht, doordat de Russische deskundigen op het gebied van vervoer niet aanwezig waren". Schumacher beschuldigt westelijke geallieerden Dr. Kurt Schumacher, leider van. W.- Duitslands sociaal-democratische partij, heeft de westelijke geallieerden er van beschuldigd „de grondwet van Bonn binnen enkele dagen na goedkeuring er van te verbreken". Zij hadden de kies- v et gewijzigd „zoals het hun geschikt voorkwam" en zij hadden eens te meer „hun ovevontwikkeld gouvernante-com plex" getoond, zo zei hij op een pers conferentie. Hij voegde er aan toe, dat zijn partij „ernstig zou moeten overwegen, of zij onder deze-omstandigheden aan de ver kiezingen kan deelnemen". Schumacher zei, dat zijn partij de keuze van Bonn als federale hoofdstad niet aanvaart en de kwestie in het toekomstige federale parlement zal opwerpen. GEEN DEVALUATIE VAN HET POND STERLING. De directeur van de Bank of Eng land. Robin Brook, heeft te New York verklaard, dat het pond sterling dit jaar niet gedevalueerd zal worden. yANDAAG is verschenen de tweede publicatie van de Parlementaire Enquêtecommissie. Dit deel behandelt de volgende punten: Neutraliteitspolitiek, het vertrek van de regering en de eerste maanden in Londen. Wfj ontlenen hieraan, op pagina 3 van dit nummer, gegevens over: De wijze, waarop in de minis terraad het besluit tot het over brengen van de zetel der regering naar het buitenland is tot stand gekomen en de daaraan gegeven uitvoering; De opvattingen, waardoor deze kabinetten en hun leden zich heb ben laten leiden ten aanzien van de voortzetting van de oorlog en de Nederlandse deelneming daar aan; Het aftreden van jhr. mr. D. J. de Geer als minister van alge mene zaken en van financiën en als voorzitter van de raad van ministers, en zijn terugkeer naar Nederland. Foto-vliegtuigje van de KLM maakte noodlanding Gistermiddag heeft de PH-FCB, een éérimotorig tweepersoons Auster-vlieg- tuig van het fototechnisch en cartho- grafiseh bedrijf van de KLM een nood landing moeten maken in de omgeving van Bom. op 15 km afstand van het vliegveld Beek Het toestel is bij die landing zwaar beschadigd. De piloot, de heer H. van Leeuwen werd niet ge wond. De fotografe mej. A. Lien be kwam enige gekneusde ribben. Rijke goudvondst in de Vrijstaat Blijkens een mededeling op de ef fectenbeurs te Johannesburg heeft men op de boerderij Erfdeel, 20 km ten Zuid-Oosten van Odendaalsrust, een zeer rijke goudader aangeboord. Volgens gouddeskundigen te Johan nesburg zou de Vrijstaat, wanneer de berichten over deze goudvondst be vestigd worden, ongetwijfeld het rijkste goudgebied in de wereld wor den. Bomontploffing tc Barcelona In de kathedraal te Barcelona is gis teren een bom ontploft, terwijl gene raal Franco een bezoek aan de stad bracht. Het was niet bekend of de ge neraal de kathedraal zou bezoeken. Woensdag had zich reeds een grotere bomontploffing te Barcelona voorge daan. Er vielen geen slachtoffers. op Pinksteren Zo groot en vaststaand de kans op mooi weer tijdens de Paasdagen was, zo twijfelachtig is het voor de Pink sterdagen. Wel staat het reeds vast dat ons land beide dagen onder invloed zal blijven van oceaandepressies die met het centrum over Schotland naar het Noord-Oosten trekken. In onze naaste omgeving is nergens een gebied van hoge luchtdruk aanwezig, die nog op onverwachte wijze droog en warm weer zou kunen brengen. Hierdoor kart de verwachting dan helaas ook niet erg optimistisch luiden. Op beide dagen is er kans op regen, hoewel voornamelijk in de vorm van buien. De hoeveelheden zullen, zoals dat in de zomer vaak het geval is, zeer verdeeld zijn. De kans dat het op sommige plaatsen in ons land beide dagen geheel droog blijft, is zeer klein. De temperatuur zal ech ter vanwege de Zuidelijke luchtstroom, vrij aangenaam zijn; de wind kan in Noord-Holland af en toe vrij sterk aanwakkeren. De zon zal zich echter ook tijdens langere en kortere perio den laten zien, maar wij raden ieder aan, die er op uit wil trekken de regenjas niet te vergeten. Weerbericht Verwachting tot Zondagavond: Gedurende de nacht meest zwaar bewolkt met bijna overal en kele buien. Morgen overdag: wis selende bewolking met in het Oosten van het land op vele plaatsen nog enkele buien. In de Westelijke provinciën tijde lijk flinke opklaringen en nog slechts enkele verspreid optre dende buien. Krachtige tot ma tige wind tussen West en Zuid west. Tamelijk koel weer. Om de dammen ie beschermen De Fraisse Nationale Vergadering heeft gisteren met algemene stemmen een socialistische motie aangenomen, waarin de regering wordt uitgenodigd gedurende de regenperiode (Mei tot September) in Indo-China een wa penstilstand in acht te nemen om de dammen daar te beschermen. De minister van Overzeese Ge biedsdelen, Coste Floret, verklaarde uit naam van de regering, dat de au tonomistische regering van Ho Tsji Minh „nooit een wapenstilstand heeft voorgesteld". De oproep, die onlangs door de Vietnamse radio was uitgezonden,wil de de minister niet als „een serieuzê basis voor wapenstilstandsvoorstellteii" beschouwen De Franse militaire riteiten hadden deze oproep al beant woord door te verklaren, dat de Fran sen nooit iets gedaan hadden, dat de dammen in gevaar kon brengen. Amerika zet communisten gevangen Drie van de elf Amerikaanse com munistische leiders, die op het ogen blik te New York terechtstaan op be schuldiging van samenzwering, zijn Vrijdag gevangen gezet wegens bele diging van het gerecht. Terwijl de Engelse minister van Ar beid, George Isaacs, de Britse vakbonds leden waarschuwde, dat zij de Labour- regering zouden kunnen vernietigen, werden Vrijdag vergaderingen belegd om de stakingsgeschillen in Engeland bij te leggen. Ondanks vele uren onderhandelen is geen oplossing bereikt van het geschil, dat de treinenloop op Zondag dreigt te verstoren. De directie van de Britse spoorwe gen wejgert de eisen van 8000 machi nisten en stokers in te willigen. Geëist wordt, dat tegen heden de dienstrege lingen, waardoor de betrokkenen niet thuis kunnen Slapen, ongeldig worden verklaard. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koniklijke landmacht: 2e it. H. G. Diederen uit Hoensbroek. Soldaat M. J. Muller uit Boxmeer. Korp. H. J. van Hunnik uit A'dam-W, Serg. J. van der Meulen uit Dantu- madeel. Sold. Ie kl. C. H. van Roekei uit Val- kenswaard. Sold. A. rSchelling uit A'dam-W. Sold H. Warmink uit gem. Gasselte (Dr.) Sold J. M. v. Strien uit SchageniN.H.) Serg. maj. H. Springer uit Hilversum. Sold. H. M. J. Huisman uit Apeldoorn. Sold. W. F. E. van Venrooy uit R'darn. Sold. J. van der Wal u't Lekkerkerk. Sold. T. M? H. van Maarseveen uit Utrecht. Serg. Smits' uit Berkel en Rodenrijs. Sold. T. Schoonheden uit Voorst. Van het Koninklijk Ned.-In. leger sneuvelden vijftien militairen. Overstroming van de Amazone De Amazone heeft haar hoogste peil sinds 1922 bereikt en grote gebieden a;.n haar oevers staan thans blaqk, al dus berichten uit de rivierhaven Ma- naos. Waarnemers, die in vliegtuigen over het overstroomde gebied 1200 km land inwaarts vlogen, verklaarden, dat vele huizen bijna geheel ondgr water ston den en dat grote hoeveelheden jute waarschijnlijk als verloren moeten wor den beschouwd. Het aantal slachtoffers is nog niet be kend. Dr. Herbert Evatt. viee-premier van Australië, is met zijn echtgenote naar Duitsland vertrokken voor „in spectie van de Australische beman ningen, die van het begin af bij de luchtbrug in dienst zijn geweest", al dus verklaarde hij. Bij de gedeeltelijke afschaffing van de subsidies in het najaar van 1948 is met het oog op de stijging van de kos ten van levensonderhoud aan de werk nemers een loontoeslag verleend. Daar bij is bepaald, dat deze loontoeslag door het bedrijfsleven in de regel niet mag worden doorberekend. In verband hier mede is echter een compensatie op net gebied der belastingheffing van de on dernemingen in uitzicht gesteld. In verband hiermede is thans bij de Staten-Generaal een drietal wetsont werpen ingediend, te weten een ont werp van wet belastingherziening 1949, eei ontwerp van wet tot wijziging van de ondernemingsbelasting en een ont werp van wet op de dividendbeperking 1949. Het ontwerp van wet belastingherzie ning heeft in het bijzonder betrekking op de fiscale afschrijvingen. De voor zieningen ten deze dragen niet het ka rakter van een vrijstelling van belas ting. Zij moeten worden gezien als een verschuiving van de belastingdruk p.aar de toekomst, een verschuiving, v/elke met name met het oog op de ogenblikkelijke noodzaak van investe ringen geboden is. Het ontwerp tot wijziging van de on dernemingsbelasting bevat als voor- HIK De filmster Dorothy Ford heeft ongeldigverklaring van haar huwelijk met James Sterling verkregen op grond van het feit, dat zij beiden tijdens de huwe lijksceremonie dronken waren geweest. Dorothy Ford kwam eerst na twee dagen te weten, dat zi/j de bruid was. Wapensmokkel in Frankrijk De Franse Veiligheidspolitie heeft zestien personen verhoord in verband met de ontdekking van wapens in auto's, die naar Parijs reden. Vijf der 16 aangehouden personen zijn in staat van beschuldiging gesteld in verband met activiteit, „die te ma ken heeft met demoralisatie van het leger". On dei- deze vijf bevindt zich ook Jacques Rateau, lid der RPF en gemeenteraadslid van Parijs. De be kendmaking, dat de politie de personen had aangehouden voor een verhoor heeft krachtige protesten uitgelokt van Gaullistische leiders. Het was de zesde Juni van het jaar 1944 yi.JF JAAR GELEDEN BEGON IN NORMANDIE de victorie, waarbij de grondslag werd gelegd voor onze vrijheid. Jaren lang hadden de Duitsers gebouwd aan hun fameuze YVestwall. Zij hadden langs de Franse kust een geweldig netwerk van verdediging aangelegd. „Er is geen macht in de we reld," verklaarde Hitler vol zelfvertrouwen, „die ons uit deze gebieden zou kunnen verdrijven." Het is geen wonder, dat Hitier zich niet kon voorstellen tot welk een for midabele krachtsinspanning de Geallieerden in staat zouden blijken. De voorbereiding alleen al was ontzagwekkend. Millioencn arbeiders werkten in duizenden fabrieken, ze maakten de afzonderlijke stukken, de onderdelen van vreemdsoortige gevaarten, naar tekeningen, die slechts onoverzichtelijke gedeelten vormden van wat er gemaakt werd. En al die stukken en brokken kwamen bijeen op één bepaald punt, waar zjj in het diepste geheim werden gemonteerd. Als mieren zwoegden de millioenen, dag en nacht zonder onder breking ging het werk door en de vijand kon alleen maar vermoeden wat er gebeuren zou. Vele tienduizenden kenden dat ge heim althans ten dele. De vijand kreeg er geen weet van. Beschermd door ne vel en nacht kwam daar dat ontzag wekkende opduiken uit de duisternis. Britse en Amerikaanse" vlootstrjjd- krachten, versterkt met de oorlogs schepen van andere geallieerden, hiel den de zee schoon en beschermden het gigantische convooi, dat bestond uit golfbrekers en landingskaden, uit kunstmatige havens. Binnen een fabel achtige korte tijd had men dit alles kunnen construeren, havenwerken van zulk een omvang," dat hierbij de haven van Dover klein leek. En alles was ge reed om van de schepen naar de kust bruggen te leggen, reusachtige schip bruggen, waarover de tanks zouden rijden om de vijand voor zich uit te jagen. Twee millioen man kwamen over het Kanaal, met alles wat ze no dig hadden voor de strijd, voor de grote worsteling, die over het lot van de mensheid de beslissing zou bren gen. Grootste wapenfeit der historie £)E DUITSERS verwachtten de in vasie, maar waar? Bij Dieppe? Bij Calais? En hoe zouden de Geallieer den er in slagen het Kanaal over te komen In de havens van de Golf van Biskaye lagen op zijn minst hon derd Duitse onderzeeërs op de loer. En overal langs <je kust waren de kust- batterijen opgesteld, die met him zwa re kanonnen de zee konden bestrijken en de schepen tot zinken konden bren gen zelfs vóór ze nog de Franse kust in zicht konden krijgen. Hoe zou men de enornie taak volbrengen, het lang verwachte en stormachtig geëiste tweede front formeren? En dan, als het werd aangepakt, moest het ook succesvol worden volbracht. De Ge allieerden konden zich geen misluk king veroorloven. Er moest worden aangepakt en men moest winnen. Dat betekende dat een wonder moest worden volbracht. Een Armada.. HONDERD MIJLEN over het Ka naal moest alles komen. Een Armada van 4000 schepen kwam aangevaren. Die schepen hadden in totaal 2 millioen man aan boord. Maar niet alleen een leger van 2 millioen man, ook 16 mil lioen ton aan materiaal werd meege voerd. Nog nooit had de werchl zo iets aanschouwd. Alles was planmatig voorbereid, In hét diepste geheim. Duitsers verrast. NIETS WAS AAN het toeval over gelaten. De Armada der 4000 schepen werd beschermd door een fantastisch sterke luchtmacht, bestaande uit 11.000 vliegtuigen, die voortdurend in de lucht opereerden. Als men bedenkt hoeveel organisatorische maatregelen er nodig zijn om 11.000 vliegtuigen te doen ops:ijgen. elk naar zijn eigen doe], elk met zijn eigen grondperso neel, elk met zijn eigen voorziening aan brandstof, munitie en de rest, dan krijgt men misschien een vluchtig beeld van wat er aan dit grote ondernemen v astzat. De invasie kwam voor de Duitsers als een tactische verrassing. Ze had den de aanval bij Calais verwacht, maar niet in Normandie, waar de rots achtige hoge kust de grootste moei lijkheden opleverde. De Duitsers wer den zo lang mogelijk in de onzeker heid gelaten. Het bombardement van de Franse kust was reeds begonnen, maar als er drie bommen op de Nor- mandische kust werden neergeworpen, vielen er vier rondom Dieppe en vier in de omgeving van Calais. Totdat eindelijk de grote aanval begon en er 2000 ton bommen op één bepaald ge bied aan de Normandische kust neer daalden, die de weg moesten openen voor de landingstroepen. Vlak na mid dernacht daalden er onmetelijke zwer men van parachutisten, die hun eigen taak hadden: ze moesten bruggen op blazen, spoorwegen afsnijden, kortom achter het front der Duitsers de ver warring compleet maken. Hierna kwa men de „gliders", de geweldige zweef vliegtuigen, die de strijders bij duizen den aanvoerden, voorzien van kleine tanks, machinegeweren en alles wat ze nodig hadden voor de beslissende strijd. Daarna naderde de grote Ar mada der schepen, beschermd door een „paraplu" van vliegtuigen. Er werd verwoed gestreden, talrijke zweet- vliegtuigen werden door de Duitsers neergeschoten, de kustbatterijen na men de schepen onder vuur en brach ten menig vaartuig tot zinken. Maar zo'n kustbatterij mag dan het voordeel hebben, dat men haar niet tot zinken kan brengen, er staat tegenover, d?t ze zich niet kan verplaatsen. Stuk voor stuk werden de batterijen tot zwijgen gebracht. Elk oorlogsschip, van slagschip tot kannonneerboot toe, had zjjn eigen doelwit Het geheel werd met succes bekroond, hoewel de enige niet te berekenen factor voor de Ge allieerden nadelig was; tijdens de ope ratie woedde de ergste storm, die de Junimaand sinds veertig jaar had ge keild. S hm w EISENHOWER .,..de man aan de top „Meesterlijk uitgevoerd". DE INVASIE in Normandie was niet slechts een wapenfeit van zo grote be tekenis, dat alle krijgsverrichtingen in het verleden en bij verbleken, het was ook de machtigste organisatorische prestatie, die er ooit door mensen werd. volbracht. Velen zien er dan ook een bewijs in, dat de mensheid, die in oorlogstijd hiertoe in staat bleek, ook bij machte zal zijn om de grote vraag stukken in vredestijd, die van de or ganisatie van de productie en van de rechtvaardige verdeling van de wel vaart, tot een gelukkige oplossing te brengen. Maarschalk Stalin, die inmiddels het bevel had gegeven tot een geweldig offensief in het Oosten, uitte zijn grote voldoening over de geslaagde landingsactie. „De geschiedenis der oorlogen", zo zeide hij, „kent geen on derneming', zo breed in opzet, zo gran dioos van omvang en Zo meesterlijk uitgevoerd". Vrjf jaar geleden slaagden de lan dingen in Normandie. We konden weer vertrouwen en hopen. Maar dat we nog bijna een jaar op de uiteindelijke be vrijding moesten wachten, dat lag In die hoopvolle dagen gelukkig' voor ons nog in de schoot der goden verborgen. naamste maatregel de afschaffing van een der beide grondslagen waarnaar deze belasting wordt geheven, n.l. de grondslag bedrijfskapitaal. De heffing naar de grondslag bedrijfswinst blijft evenwel gehandhaafd. Het wetsontwerp inzake de dividend- beperking handhaaft de kern van de bestaande regeling, in het bijzonder om dat de regering meent, dat de facilitei ten op het gebied der afschrijvingen, die grotere reserveringen mogelijk ma ken, geen aanleiding mogen geven tot; een ontoelaatbare verhoging der divi dend-uitkeringen. Dit neemt niet weg, dat een zekere verfijning van de rege ling der dividendbeperking noodzake lijk is. Een algemene verhoging van het dividendplafond brengen de voorstellen echter niet. Ondermaatse eieren Rechercheurs van de afdeling eco nomische zaken van de Amsterdamse politie hebben in verschillende win kels duizenden eieren in beslag geno men. Alle eieren waarvan de prijs weliswaar vrij is moeten voorzien zijn van een stempel welkede ge wichtsklasse vermeldt. De in beslag ge nomen eieren waren onjuist afgestem peld. Zij hadden het stempel 0, dat be tekent dat zij tenminste 70 gram moe ten wegen, terwijl er velen onder wa ren die nog geen 50 gram wogen. Het skelet van Floris V gevonden? Onder leiding van het Rijksbureau voor Oudheidkundig Bodemonderzoek in Nederland worden op het ogenblik opgravingen verricht achter de Neder lands Hervormde kerk te Rijnsburg, de plaats waar vroeger een abdijkerk heeft gestaan, die in 1574 tijdens het be'eg van Leiden werd verwoest. Bij deze opgravingen zijn belangwekkende vondsten gedaan. Men heeft elf skelet ten opgegraven, die naar men aanneemt ae stoffelijke resten zijn van elf leden van het graaflijke geslacht van Hol land. Onder deze skeletten vond men er één, waarvan de schedel ernstig be schadigd was. Men acht het niet onmo gelijk, dat men hier te doen heeft met het skelet van Floris V, die in de om geving van het Muiderslot werd ver moord. De geschiedkundige bronnen maakten er reeds eertijds melding van, dat zich in Rijnsburg deze begraaf plaats bevond, maar daar was nooit jn onderzoek ingesteld. Wereldburger vrij De 19-jarige Britse student Came ron, die met een rubberbootje heen en weervarend voor de Brusselse gevan genis, geprotesteerd heeft tegen de gevangenneming van de Zweed Cla im. heeft gisteren na 45 uur onafge broken gevaren te hebben, de vaste wal weer betreden, nadat de Belgi sche autoriteiten Clarin weer vrij ge laten hadden. Plaatsing gedemobiliseerden In verband met het feit, dat van half Juni af de terugkeer van in totaal 32.000 militairen, n.l. gedurende de eer ste acht maanden 4000 man per maand, wordt verwacht, heeft de Prins dei- Nederlanden in de vergadering van het bestuur van de Stichting van de Ar beid een beroep gedaan op het be drijfsleven. om de plaatsing van gede mobiliseerden zoveel mogelijk te be vorderen. Tweemaal doodstraf geëist Voor de Rotterdamse kamer van het Haags Bijz. Gerechtshof hebben drie Nederlanders terecht gestaan, die na de capitulatie in 1940 de zijde kozen van de vijand en toetraden tot de Waffen SS In 1944 maakten zij deel uit van het Sonderkommando Feldmayer, dat z.g. Silbertar-neacties voerde voor de Duit sers. Verder vermoordden zij Nederlan ders als represaille voor het liquideren van verraders en Duitsers, die zich uit zonderlijk hadden misdragen tegenover het Nederlandse volk. Tegen de 31-jari- ge P. J. Smid uit Nieuweramstel en de 35-jarige G. J. T. Kniest uit Arnhem werd de doodstraf geëist en tegen de 26-jarige A. L. E. Slop uit Rotterdam 12 jaar gevangenisstraf. Amsterdams burgemeester verbiedt verkiezingsleuze De burgemeester van de hoofdstad. Mr. Arn J. d' Ailly, heeft de Revolu- tonnair-Communistische Partij fRCP) bevolen de leuze „Indonesië los var Holland nu", van de op de Amsterdam se bruggen bevestigde borden te ver wijderen. Het bestuur der RCP heeft daarop de borden met een laag rode verf laten bedekken en heeft besloten ..bij wijze van protest de borden voov de verkiezingen niet van andere leuzen te voorzien" MINISTER MANSHOLT NAAR DENEMARKEN EN ZWEDEN. Minister S. L. Mansholt zal van 7— 17 Juni een onofficieel bezoek brengen aan Denemarken en Zweden en in de ze landen verschillende landbouwbe drijven en speciaal coöperatieve in stellingen op agrarisch gebied bezich tigen.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1