DAVIDS D w tukken siand J Goede tijding I Gehoorzaam de verkeersagent en zorg, dat je de tekens kent DE Bergen e vereist een unie per 1 Juli de binnenland- wordt volgens (economie diri- s kringen als lijk wordt aan- verkeer is ech- mislukken ge- overeenkomstl- selen als bij tweede inflatie Belgie steeg de ons .Uitvoerig lart stil bij de ook tegenover n de V.S. Een e betalingsba- alleen mogelijk nwicht. Thans hot op die ba- dt zich slechts Middelen zijn ering der dol- :n der produc- verrichten in rstel van het keer blijft es- zijn internatio- ropa tot deva- de dollar over antatieve resul- Ituart ook nog politiek van geld naar vo- hij nog gele gen te beant» rzitter der Ka- itz, zijn dank de en liet deze van een stof- ing in de vorm e. de impetitie q gisteravond twee espeeld. Het elf- uitstekend liefst 7—1 van zeer goed doel- Black Boys be llet met kleinere de firma Ypma, brandstoffenhan- etbalcompetitie is 0 12- 2 7 0 8- 3 6 1 14- 3 5 1 8-14 4 1 4- 2 4 1 3- 4 S 1 5- 5 2 3 3-12 1 3 2- 7 0 3 2-19 0 0 5- 3 7 1 9- 8 5 0 5- 4 4 1 7- 3 3 1 3- 2 3 2 4- 5 3 1 2- 1 2 1 2- 2 2 3 4-10 2 2 4- 8 1 0 16- 5 H 0 8- 4 5 1 10- 6 4 1 9- 7 3 1 4- 5 3 1 6-11 3 2 5- 6 2 2 3- 5 O 2 3- 8 0 2 2- 9 0 komt te staan or, tegen en ptn) de oor- e zegswijze proken", in aangescho- die uit- ng aan de /aarvan een een keizer tijd ontaar- in zwelg* ansavonden, g: Kijk, hij ken, niets te wensen iwe vragen: beroemd- j uit de jong hout t gezaagd, jd is het Aat gat nu den? i tot het rture Wil- cende Ne- een cine- se Blaauw- nachts de is? 1.— post- 3 ct. Hij egels van opt hij dan Olympische n? zie men Wij staan in de tijd van de onderwijsvernieuwing en we gaan langzaam maar zeker het Amerikaanse voorbeeld volgen door de afgesleten paadjes te verlaten en nieuwe wegen in te slaan. Een kind zal na zijn schooltijd veel meer van het onderwijs geprofiteerd hebben, als hij b.v. weet, hoe hij een telefoontoestel moet bedienen of een postchèque moet invullen, dan dat hij precies het jaartal kan opnoemen, waar in Jan van Schaffelaar van een toren is gesprongen. Er is in onze tijd zo oneindig veel, dat een kind moet weten, dat de schooltijd in elk opzicht nuttig besteed moet worden en een van de aller eerste dingen waar het tegenwoordig op aankomt zowel voor de veiligheid van het kind zelf als voor dat van alle weggebruikers is het kennen van de verkeersregels. Er worden ieder jaar in ons land nog plus minus 300 kinderen door ver keersongelukken gedood en nu het verkeer door snellere en grotere en vooral door meerdere motorvoertuigen steeds gevaarlijker wordt, is het plicht de mens van jongs af aan bij te brengen, hoe hij zich met de minste kans op ongeluk ken behoort te gedragen. Het verbond voor Veilig Verkeer. 16 scholen een verkeersexamen af- Het verbond voor Veilig Verkeer, dat leder jaar het practische verkeers- boekje uitgeeft, heeft tegenwoordig in de voornaamste plaatsen zijn afdelin gen en ook in Alkmaar is er een, waar van inspecteur J. Haverlag van de verkeerspolitie secretaris is. Het vorig jaar werd contact gezocht met de hoofden van scholen voor ge woon en bijzonder lager onderwijs met het resultaat, dat van 13 scholen on geveer 400 kinderen - van de hoogste klassen aan een schriftelijk en prac- tisch examen deelnamen, waarvan 350 kinderen een verkeersdiploma behaal den. Een 110-tal kinderen uit omlig gende gemeenten legden eveneens in Alkmaar het practisch examen af, waarna alle geslaagden een diploma ontvingen. Deze maand zal over het gehele land een krachtige actie voor veilig ver keer in het bijzonder ter bescher ming van het kind worden gehou den. Gistermiddag hebben ten stadhuize daarover reeds besprekingen met het onderwijzend personeel plaats gevon den en er bestaat grote bereidwillig heid om aan deze nuttige actie deel te nemen. Van 4 tot 11 Juni wordt ze door pers, radio en film zelfs door middel van televisie ingeleid, van 13 tot 18 Juni wordt er op alle scholen een theorieweek gehouden, van 22 tot 26 Juni worden plus minus 500 leerlingen van 16 scholen hier ter stede op de practijk getoetst en van 27 tot 30 Juni wordt er nog een na-actie gehouden. De bedoeling is bij dit alles de kin deren geen droge verkeerslessen te ge ven maar ze op sportieve wijze voor dit belangrijke vraagstuk te interesse ren. Een jeugdtrainer. Daarbij zal er in alle deelnemende verenigingen in Nederland een zekere Bob verschijnen, een jonge man, die opvalt door zijn sportieve kleding, zijn verkeersembleem en zijn manchet als verkeersregelaar. Deze Bob geeft zelf geen verkeerslessen, hij is alleen maar een symbool van veilig verkeer, maar hij zal 'overal tegenwoordig zijn waar dit uit propagandistisch oogpunt wenselijk wordt geoordeeld. Natuurlijk is deze Bob niet overal dezelfde, hij zal wel voor elke gemeen te iemand anders zijn, maar wel is er een prijsvraag uitgeschreven waarbij een prijs wordt vastgesteld voor die gemeente, welke hem op de origineel ste wijze weet in te halen. In Amsterdam zal hij waarschijnlijk met een kruiser of een onderzeeër arriveren, in een andere gemeente be staat het plan hem met een parachute te laten dalen waaruit kan blijken, dat ook zee- en landmacht bij deze propaganda zijn ingeschakeld. Hier in Alkmaar overweegt men op de dag, dat de verkeersdiploma's aan de ge slaagde kinderen in tegenwoordigheid van onze autoriteiten worden uitge reikt een zeer originele wijze om hem in te halen, een manier, welke men in geen andere gemeente kan na volgen, maar waarover wij op dit mo ment nog geen verdere mededelingen mogen doen. Wat er op de scholen gebeurt. In de theorieweek zullen onderwij zers de kinderen voorbereiden. De oudste kleuters en de kinderen van de eerste twee klassen der lagere scholen krijgen toepasselijke kleurplaatjes met een leerzame tekst, de kinderen uit de twee volgende klassen krijgen illustra ties waarop duidelijk staat aangegeven wat mag en wat niet mag, die van de hogere (tot en met het achtste leer jaar) krijgen de instructieformulieren waarin de verkeersregels voorkomen. Ook de ouders zullen bij dit door de vereniging verspreide en door de ge meente betaalde drukwerk niet verge ten worden. Bovendien worden afdrukken van een brief van prins Bernhard onder de jeugd verspreid waarin t.o.v. het ver keer eveneens nuttige wenken worden gegeven. Mochten fr formulieren over zijn, dan zullen waarschijnlijk padvin ders bereid gevonden worden, die op de openbare straat uit te delen. Van deze landelijke actie zal een boekwerk gemaakt worden waarin ook afbeeldingen worden opgenomen van het inhalen van Bob in verscheidene steden en we hebben zo'n vermoeden dat het plaatje van Alkmaar daarin niet zal ontbreken, vooral als het fi nancieel mogelijk blijkt ook kinderen met vlaggetjes getooid langs de weg op te stellen. Opwekking voor de winkelstand. Door bemiddeling van de contact commissie kan ook de winkelstand wor den ingeschakeld en de verkeersinspec- teur, de heer Haverlag alsmede .de heer C. W. Keysper, voorzitter der contactcommissie, zijn gaarne bereid inlichtingen te verstrekken over de aardigste wijze van etaleren of verlo ten van een kleine prijs ten bate van de klanten, dit'alles natuurlijk in het teken van Veilig Verkeer. Het verkeersexamen in 1949. Dit jaar wordt door niet minder dan 519 kinderen een 20-tal klassen van gelegd. Op 3 Mei is in alle scholen van on ze stad onder toezicht van het onder wijzend personeel het schriftelijk ge deelte gemaakt, bestaande uit het be antwoorden van diverse vragen over de voornaamste verkeersregels. Bij deze kinderen zijn er 7 die 0 fouten gemaakt hebben 36 met 1 fout, 63 met 2, 105 met 3. 96 met 4. 67 met 5, 73 met 6, 33 met 7 25 met 8. 6 met 9. 3 met 10, 2 met 11, 1 met 12 1 met 13 en 1 met 14 fouten. De laatste is al afgewezen omdat elke fout hier voor een halve punt telt en men niet meer dan 7 fouten mag ma ken. In de practijkweek, als de kinderen op straat hun proeven moeten afleg gen telt elke fout voor 2 punten, die bij de fouten van het schriftelijk exa men geteld worden waaruit men kan zien, dat het diploma wel degelijk verdiend moet worden. Dit alles is interessant voor hen, die in de bescherming van het kind op de openbare weg belang stellen en het verklaart tevens waarom men in alle couranten, bioscopen, de radio enz. in de eerstvolgende weken allerlei slag zinnen en mededelingen zal aantreffen welke op een veilig wegverkeer be trekking zullen hebben. Moge deze over het gehele land ge voerde actie er toe bijdragen om het verkeer hl nog steeds veiliger banen te leiden en de jeugd te besehermen tegen het verkeersspook, dat reeds te vele slachtoffe-s gemaakt heeft. Brand in een dressoir Gistermorgen, omstreeks half zes, bemerkte een bewoner van de Rem- brandtstraat, dat ef een brandlucht in zijn slaapkamer was. Hij ging naar be neden en zag dat het dressoir in de huiskamer in brand stond. Hij wist het vuur met een emmer water te blus sen. De brand is waarschijnlijk ont staan door een electrische melkkoker die de avond te voren niet was uitge daan en die zich in de loop van de nacht door het blad van het buffet had heengebrand. De schade wordt op 150 geschat. Onder het verlorene bevonden zich een spaarbankboekje, distributiebescheiden en huishoudelij ke voorwerpen. Extra-tram naar Bergen Op Tweede Pinksterdag zal er een extra-tram rijden van Alkmaar naar 3ergen aan Zee; vertrek van Alkmaar om 10.15 uur v.m., aankomst Bergen a. Zee 10.45 uur. HET RODE KRUIS OP DE KAASMARKT Met ingang van gfsteren zal voortaan elke Vrijdagmorgen, als op het Waag-- plein de kaasmarkt wordt gehouden, een Rode Kruispost worden ingericht, waar men steeds paraat zal zijn, om de helpende hand te bieden bij kleine on gevallen. Ursem Raadsverkiezing De uitslag van de verkiezing van ze ven leden voor de gemeenteraad is als volgt: Uitgebracht 715 stemmen, van onwaarde 8, geldig 707, waarvan K.V.P. 544, Plaatselijk Belang 163, K.V.P. 5 zetels, P.B. 2. Gekozen voor de K.V.P C. J. Blom, G. H. de Jong, Th. v. d Lee. G. Seyts en P. J. Duin, welke gekozen werd met 180 voorkeurstemmen. De kiesdeler was 101. Van P.B. zijn geko zen de heren, J. Langereis en H, Volkers In de nacht van 2 op 3 Juni is een hevige brand uitgebroken in een complex van drie pakhuizen, „De Drie Korendragers", die van 1645 dateren, aan de Oude Schans ie Amsterdam. Een overzicht van de felle brand. Heiloo U.L.O.-school Gaarne vestigen wij de aandacht op de aangifte van leerlingen voor de nieuwe cursus 1949/1950 aan de Ulo school te Heiloo op Woensdag 8 en Woensdag 15 Juni a.s, in het school gebouw aan het Slimpad. Ongetwij feld zal het voor velen een genoegen zijn te vernemen dat bij de aanvang van de nieuwe cursus drie nieuwe schoollokalen in gebruik zullen wor den genomen. VASTE AANSTELLING Onze plaatsgenoot G. Kossen, in losse dienst bij het Prov. Ziekenhuis te Me- demblik, kreeg aldaar promotie tot kassier en tevens zijn vaste aanstelling. Nieuwe Niedorp Plattelandsvrouwen bezochten Volendam Dezer (jagen vertrokken in een plassende regen de Plattelandsvrou wen voor hun jaarlijkse uitgaansdag. Met een grote bus van de fa. Pee reboom gingen de 45 dames naar Edam. In Edam werd de grote kerk be zichtigd met haar prachtig geschilder de ramen. In hotel De Boer werd koffie ge- d-onkcn. Aan de overkant stond het museum, daterende uit de 15e eeuw en tot heden toe in stijl gehouden. Vele oude dingen waren te zien en alles was smaakvol ingericht. Ook de pottenbakkerij werd bezocht Het is een prachtige industrie, waal- vele werkloze jonge vissers hun brood verdienen. Het is modern inge licht met vele machines, die de klei tot gladde gepolijste artikelen tover den. Ook de met de hand gedraaide voorwerpen waren op zichzelf kunst stukjes. Van Edam ging de reis naar Volen dam, vanwaar men met een bootje overstak naar Marken. Inmiddels was de regen opgehouden en onder stra lende zonneschijn was het een prach tig boottochtje. Vanuit Marken werd verder gereisd naar Amsterdam, waar in het Von delpark werd gewandeld en thee ge dronken. En om zes uur vertrokken de Plattelandsvrouwen voor hun laat ste etappe, via Haarlem en Bloemen- daal, alwaar het „Kopje" in voorjaars groen gehuld veel schoons bood, langs de duinstreek over Alkmaar. Om 10 uur reed de bus het dorp weer in. Uiterst voldaan keerden de dames huiswaarts. De afgetreden Hoge Vertegen woordiger van de Kroon, dr. L. J. M. Beel, wordt hedenmiddag te 15.15 uur op Schiphol verwacht. J^ANGZAAM SJOKTE DE KARAVAAN VOORT over de stoffige wegen van Judea in de richting van Jeruzalem. De zon brandde als een verterënd vuur op de ruggen der kamelen en de hoofddoeken der drijvers. David, de oude koopman, trachtte vergeefs zijn lastdieren met schorre stem tot groter spoed aan te manen. Bezorgd zag hij nu en dan achterom naar de dreigend donkere stapelwolken die voor de eenzame reiziger niet veel goeds beloofden. Die opkomende onweersbui zou het voortgaan gevaar lijk, zo niet geheel onmogelijk maken. De wegen In het joodse land boden hem en zijn kamelen geen beschutting. Hij was' nog ver van de bewoonde wereld en in deze woestijn was zelfs geen eenzame hut te vinden. Daarbij vreesde de koopman nog het meest voor het verloren gaan van zijn kostbare lading wijn, stoffen en purper. Op een zware regenval had hij niet gerekend en op al z'n reizen naar Damascus had hij nimmer enige overlast der elementen ondervonden. Nu begon hij zijn zorge loosheid te betreuren, maar veel tijd bleef hemdaarvoor niet over. Voorts moest hij, voort naar de heuvels! Wellicht vond hij daar een grot, waar de karavaan kon schuilen tot de storm uitgeraasd was. Bijbels Pinksterverhaa! door P. J. van Gelder DRIJVERS zagen nu ook al be zorgd om naar de onheilspellende wolkenbanken aan de noordwestelijke hemel. Ze porden met hun puntige stok ken in de ruwe kameelhuiden, zodat de dieren, hevig kopschuddend. hun log voortschommelende lichamen in hefti ger beweging brachten En waarlijk, de gang kwam er in. Rond de hoeven dwarrelde nu het stof op in de leren zakken klotste de wijn en David moest zijn pas versnellen om gelijk te blijven in de karavaan Vóór hem lokten de heuvelen van 't Bethelse Zij waren niet zover meer van Jeruzalem, bijna was de grote reis opnieuw volbracht. Maar terwijl de zon nog brandde op de hoofden van mens en dier, kleurde het uitspansel reeds tot een purperrode gloed met dreigend zwarte vegen. „Meester", riep één van de joodse drijvers hem toe, „we mogen Jawèh op onze blote knieën danken als we die bui overleven!" „Daas niet", bromde de koopman wrevelig, „zorg liever dat uw lastdier intijds een onderdak vindt in gindse heuvelen." Zo worstelden zij voort in de opste kende wind. die het zand omhoog deed dwarrelen in ogen. neus en mond Als fladderende vanen dansten de uiteinden van hun hoofddoeken achter de oren van de drijvers Zij bogen hun hoofden en trachtten met de vrije hand 't ge laat enigszins te beschermen tegen de wolken droog stof. Gehoest en gekuch klonk op uit de rijen. Maar met gelijke snelheid als 't aan zwellend zwerk "in het noordwesten naderden nu ook de heuvelruggen van het zuiden. Reeds slingerde het veel gebruikte pad zich voor hun ogen op waarts langs de hellingen en torsten de kamelen hun last hoger en hoger. Toen het achter hem rommelde en de eerste bliksemschicht een ogenblik hef diepzwarte uitspansel ergens boven Samaria in felle gloed zette, ontdekte David niet al te ver af in een afgebrok keldt bergwand een donkere opening Enkele menselijke figuren, uit de te genovergestelde richting komende, zag hij in de lokkende schuilplaats verdwij nen. Een grot! Plotseling herinnerde hij zich deze plek Nog niet zo lang geleden had hij bij het voorbijtrekken hier een profeet cntmoet, een Jezus van Nazareth, die bem verkondigde: „Nog één ding ont breekt U. Verkoop alles, wat gij hebt en deel het uit onder de armen, en gij zult een schat hebben in de hemel. En kom herwaarts, volg Mij!" Maar hij had die profeet in zijn ge zicht uitgelachen. Stel je voor, ai zijn bezittingente verkopen en dat geld onder de armen te verdelen Voor geen schat in de hémel wilde hij zijn aardse goederen cadeau doen en zo'n arme orediker achterna lopen. David was verder getrokken met zijn karavaan in de richting van het rijke Damascus. Hij had er de heerlijkste wijnen, de fijnste zijde en prachtig pur per gekocht, die in Jeruzalem het 5- veudige var de prijs konden opbrengen Het was een lange reis, maar de winst zou alle moeite dubbel en dwars ver goeden. Een schat in de hemel? Neen, daar had je als mens immers niets aan! Geld wilde hij zien, geld! Daar naderden zij de grot. Het was de hoogste tijd De zon ging nu geheel «•chuil achter loodgrijze wolkenmassa's van onafzienbare omvang, dreigender dan hij ze ooit op één van zijn reizen aanschouwd had Onophoudelijk rom melde het in de verte en nu en dan verlichtte een verre flits even het zwerk. Ja, dit was de piaats waar hij die Jezus van Nazareth ontmoet had. Veei tijd om daar verder ovér na te denken bleef er niet want de geleide lijk aangewakkerde wind maakte de kamelen onrustig. Met moeite wisten de drijvers hun dieren in bedwang te houden. „Schiet op, adderengebroed!" toornde David tegen z'n mannen ,Ziet ge niet dat al uw tijd kostbaar is!" Ongeduldig stampvoette hij, terwijl of vermoeide mensen één voor één hun onwillige viervoeter de donkere ruimte b.nnen,io=gen Pas daarna trad hij zelf de grot binnen. In het schijnsel van een walmende onelamp ontdekte hij behalve zijn snuivende kamelen nog een grote groep mannen, die in hevig dispuut verwik keld waren David wilde zich afwen nen van de vreemden, doch een onver- wachtte naam drong tot hem door. Een naam, die hem zoëven ook nog door het hoofd gespookt had. Jezus van Nazareth Een ogenblik weifelde de oude koop- r, an, dan trad hij resoluut op deze on bekende mannen toe. „yREDE OVER U" klonk de bedacht zame groet van de laatst-aangeko- mene,„Vertelt verder. Wat is er met die profeet?" De gebaarde gezichten zagen hem aan met enige verwondering in hun blik. „Waar komt gij vandaan, mees ter, dat gij niet weet wat er te Jeru zalem is geschied?" vroeg één hunner. „Ik kom van Da»..ascus", antwoord de David, „Ik heb die Jezus van Na zareth op één van mijn vorige reizen hier op deze plaats ontmoet. Gij spreekt over Hem. Is er dan iets dat ik nog niet weet?" Het bleef ever. stil in de kring. Dan kwam het ontzettende ni€uws over hun lippen: ,Hij is gekruisigd door Poncius Pilatus en Hij is wederopéestaan!" Vele stemmen spraken dooreen. Da vid hoorde van Golgotha en de ge scheurde voorhang in de tempel. Hij vernam „van de wonderlijke hemel verschijnselen en van Zijn hemelvaart, zittende aan de rechterhand Gods. En er was nog veel meer. Veertig dagen lang waarden de wonderlijkste geruchten door Israel en Juda. Velen hadden de verschijning gezien van Je zus Christus, de Nazaréner, alhoewel ieuer wist dat Hij gekuisigd was. En de lieden in de grot verwonder den zich, dat de oude koopman geheel niets van deze dingen gehoord had. Zij verwachtten een antwoord en spitsten zich reeds om zijn mening over dit al les te vernemen, want zij wisten er zelf geen verklaring voor. Doch David, innerlijk aangedaan, kon van —brik en ontstelling geen woorden meer uitbrengen. Hij leunde als verlamd tegen de rotswand, staarde air versuft in 't flakkerend licht van de olielamp, en zweeg. „Verkoop alles wat gij hebt en deel he onder de armen", had deze profeet hem gezegd, „en gij zult een schat heb ben in de hemel!" Nu was de profeet zélf opgegaan in de hemel. Langzaam wankelde de koopman te rug naar de ingang van de grot, om uit te zien naar het uitspansel en verder na te denken. Alleen. En ziet, hefc was plotseling nacht ge worden, zo donker dreigden de diep zwarte wolkenmassa's. Een bloedrode plek alleen verraadde de plaats van de zo- Een geweldige wind woei rond het steenachtige pad waarlangs de ka ravaan daarstraks gekomen was. Het leek een orkaan, zo loeide de hete lucht langs de bergwand. Daarginds lag Jeruzalem. Vanaf deze hoogte kon hij de tinnen van de tempel reeds duidelijk onderscheiden bij het felle hemelvuur, dat het gehele landschap in gloed zette. Dreigend rolde de donder, weerkaat send nog tussen de heuvels en na gs ommend in de grot. Het was de Koopman wonderlijk te moede. Sprak daar niet een stem In de hoge? Waren het niet dezelfde woorden, die Jezus van Nazareth - sproken had: „Gij zult een schat heb ben in de hemel. En kom herwaarts, volg Mij!" „Volg Mij" donderde het opeens met oorverdovende mokerslagen door de bergen. David kromp ineen bij die galmende stem van de Onzichtbare. Dan ontwaarde hij plotseling vurige tongen en vlammen, die hem van alle zijden beroerden. Er voer een andere geest in hem en hij zag duidelijk weer de profeet voor zich. Die hij destijds had uitgelachen, omdat Hij wilde dat een koopman zijn goederen zou ver kopen en het geld delen onder de ar men. Maar nu lachte David niet meer. Hij Wendde zich om, trad terug in de grot waar allen opsprongen bij zijn r- schijning, omdat hij overdekt was met vuur. „Vreest niet, gijlieden", stelde hij de mannen en zijn eigen drijvers gerust. En ieder werd ontzet, want zij h-oorden hem allen in hun eigen taal, ook al sprak hij deze niet. „Vreest niet", zo sprak de koopman tot hen, „ik zal u de wonderen van deze dagen verklaren, want zo is het geschied: Jezus Christus, de Nazaré ner is waarlijk Gods Zoon!" En al degenen, die in die grot waren, geloofden hem. j7R GOLFDE in die dagen een grote mensenmenigte door Jeruzalem, sprekende van nieuwste wonderen, welke waren geschied. Want daar waren twee volgelingen van Jezus gezien, toen zij de tempel binnengingen, met name Petrus en Jo hannes, en zij hadden een kreupele tot lopen gebracht en zij verkondigden al om de opstanding uit de doden. Er waren er velen, die geloofden In de opstanding van Jezur Christus en zich vergaderden ron-3 de apostelen. „Nog één ding ontbreekt u!" zo spra ken deze, „verkoopt alles, wat gij 1- bt en deelt het onder de armen, en gij zult een schat hebben in de hemel!" Toen geschiedde het, dat een oude koopman naar voren drong, zijn leren geldbuidels .net goudstukken leerlegde voor Petrus en Johannes, aangedaan uitsprak wat zijn ziel beroerde: „Dit is f1- prijs voor al mijn goederen, de wijn, de zijde en het purper. Deel het onder de armen en ik volg u!" En er waren bekenden onder het volk, die op hem wezen en zeiden: „Is dat niet David de sjacheraar, die vijf voudige prijzen weet te naken?" Maar de koopman hoorde dit niet. Hij had afstand gedaan van het aardse en een schat in de hemel gevonden. Lied van de week „Een bond van woningzoekenden Is heden opgericht". Zie hier, mijn medeploeteraars, Het laatste persbericht. Nu, op een bond je min of meer Komt het zo nauw niet aan, Want zonder bonden kan ons land Nu eenmaal niét bestaan. Maar toch, in dit geval, allee, Het kan er nog mee door, Want met de woningruimte i1 Nog altijd huilen, hoor! Wat ruzies zijn er reeds ontstaan, Waf narigheid en leed, Door 't gruw'lijk spooksel, dat tekort Aan woningruimte heet. Enfin, nu is er dan een bond, Genaamd de N.B.W. „Naar Beter Wereld" kan d»t *vn, Maar ook: „Nooit Buren Wee". De bond doet niet aan politiek, Dat is een blij geluid, Alleen vraag ik me ernstig ai: Hoe lang houdf men dit uit? Voorts is er een programma van Maar liefst acht punten groot. En als die in vervulling gaan Dan zijn we uit de nood. Een ieder baas in eigen huis, 't Zou prachtig zijn voorwaar. Ook voor niet woningzoeken den.... Ei, ei, wie grinnikt daar? Ik hoop van ganser harte, dat De bond zijn doel bereikt, En ieder met een eigen huis Heel spoedig wordt verrijkt. Maar toch, hoewel geen pessimist Vrees ik met grote vrees, Dat ik dan reeds mijn staatspensioen Ontvang van vader Drees. JABSON Nationale Reclasseringsdag ZATERDAG 18 JUNI 1949. Al meer dan een eeuw heeft de reclas sering haar werk in stilte gedaan. Slechts éénmaal per jaar treedt zij in de openbaarheid en vraagt zij uw «lier medewerking, daar alleen door uw hulp Ijaar arbeid in stand gehouden kan worden. Zoals bekend, tracht de reclas sering hen, die maatschappelijk geval len zijn en daardoor geheel ten onder dreigen te gaan, weer op te heffen door hen te steunen in hun pogingen om hun verloren plaats in de maat schappij weer terug te winnen. Zovelen, die eenmaal een fout be gingen, zouden voorgoed verloren zijn, indien geen reclasseringsinstellingen bestonden, die hup de reddende en leidende hand toestaken en hen be hoedden voor het anders veelal onver mijdelijke recidivisme. Met haar ar beid beschermen de reclasseringsinstel lingen zowel de maatschappij als het individu. Het gaat dus om grote be* langen. Voor dit doel is een beroep op de liefdadigheidszin van de ingezetenen ten volle gerechtvaardigd. Moge een ieder naar zijn vermogen bijdragen tot het slagen van de op 18 Juni a.s. te houden collecte tot het in standhouden van het reclasseringswerk. Het Ned. Genootschap tot Reclasse ring, de R.K. Reclasseringsvereniging, de Prot. Chr. Reclasseringsvereniging en het Leger des Heils vormden te Ber gen één Comité, waarin zitting hebben! Mr. F. G. G. Boerrigter, voorzitter, Mr. J. N. Alblas, M. W. P. Kappen, secreta ris, Notweg 22, Mr. F. Zeiler, pen ningmeester, giro 377256, Mw. J. Dies- feldtPieters, J. Chr. Kettenborg ep Th J. Sluyter. Het Werkcomité, waarbij collectan ten zich kunnen opgeven, bestaat uit de heren A. G van der Hilst, Breelaan 5, tel. 2610; F. H. Balkenende, Notweg 10, tel. 2344 en G. J. Stockmann, Nas- saulaan 7. Van de politie Gedurende het tijdvak van 25 Mèi tot en met 2 Juni werden aan hét Politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: rode hoofddoek; ka- boutermufsje en padvindersvlag; bruine shawl; lederen riem; rechter damesschoen (slangén- leer); een speelgoedemmer; een portémon- naie, inhoudende twee kwartjes, een lot „Stich ting voor Sociaal Werk van de Ned. Prot.bond'* en twee waardepunten; geel met blauw ge kleurde speelgoed-auto; bril; wollen das; al pinomuts; grijze vulpen; wieldop Opèl; rode autoped op luchtbanden, blanke spatborden, geel gebiesd en nikkelen stuur; wit verpleég- stersschort; zwarte portemonnaie met ritsluiting, Jnhoudende f 10,12; blauw schepje. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: bril met hoor nen montuur; zilveren dasspeld; gouden man chetknoop; een bos sleutels; een grijs zakmes met groot en klein mesje; autoped, nieuw, rood gelakt, met bel; een groene zijden shawl met bruin motief. Weggelopen: klein zwart hondje (teef), krullend haar, rode halsband. Afgewaaid een dienstpet van een conducteur bij halto Oostdorp. Inlichtingen te bekomen aan hét Groeps- fcuréau der Rijkspolitie, telefoon 2444, Karei de Grotelaan 17, alhier, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. DOKTERSDIENST OP EERSTE EN TWEEDE PINKSTERDAG Morgen, Zondag 5 Juni, wordt de medische dienst te Bergen uitgeoefend door dokter Poot, telefoon 2423. Op Maandag 6 Juni (Tweede Pink sterdag) neemt dokter Van Gelder (te lefoon 2027) waar. Besommingen IJmuiden De aanvoer van Vrijdag was 900 kis ten schol, 100 wijting, 15 leng, 280 kool- vis, 220 kabeljauw, 250 schelvis, 50 fijn- vis, 100 haring, 60 makreel 100 schar,. 10 bot, 25 wolf, 70 poon, 20 tongschar, 15 heilbot, 10 griet en 50 diversen. Totaal 2275 kisten. Dit werd aangevoerd door een trawler, die hiervoor een besom ming van f 31.300 maakte. I

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3