„De Kampioen'' stoffen ZOMER Stad en Omgeving. PELS' Wijnhandel, Alkmaar, Tel. 2585 Bezoek aan Kaasmarkt wil niet vlotten AGENDA PASPOORTEN Alkmaarse kunstenaars in Bergen Verkaveling- en ruilplannen te Hensbroek N.-Hollandse I Aanvoer blijft groot Gecostumeerd voetballen in Bloemwijk Tentzending Belangrijke voordracht voor de middenstand Openbare bijeenkomst Partij van de Arbeid Teraardebestelling wijlen H. J. Haasbroek Receptie 35-jarig bestaan Afd. Alkmaar Spoor- en T ramwegpersoneel Enorme Keus in Sport-Groen Tour- en Trommelrem Rijwielen Zilverstr. 6-8, v/h Goudal toonaangevend in stoffenhuis kousenbar langestraat 93, alkmaar tel. 4326 V.. Burgerlijke Stand Kennemer Damkring Eqmondbinnen Uitslag raadsverkiezing Uitgeest Broek op Langendijk Ds. Barendrecht komt weer Hoe, waar en wanneer deze documenten aangevraagd kunnen worden Stenneberg, Reemer en Commandeur exposeren Voorstel tot verhoging der electriciteitstarieven Gaat met 1 Juli a.s. de ACCIJNSVERHOGING in Polderbestuur neemt gelukkig initiatief HET WORDT Heden ontvangen: KLEUTERPAKJES KLEUTERBROEKJES KLEUTERJURKJES KLEUTERBLOUSJES KLEUTER- OVERGOOIERS ENZ. in zonnige dessins en voordelige prijzen Kolfwedstrijden te Binnen, wijzend Heiloo De avond-vierdaagse voor tourrijwielen De Postduif als t.b.c.-bestrijdster Raadsvergadering op 15 Juni R.K. Esperanto-Vereniging „Sankto Willibrordus" Meer gemet Jaarvergadering Haarlem Predikbeurten Wjj Nederlanders zijn een nieuws gierig volk, wij willen graag van alles en nog wat weten. En de inwoners van Alkmaar maken op die regel geen uit zondering. Zo kon liet ook gebeuren, dat een Amerikaanse dame, die van morgen de kaasmarkt bezocht, een grote kring belangstellenden om zich heen verzameld had, die niet aflieten, hun bewondering uit te spreken voor de prestaties der bezoekster. Of eigen lijk voor de prestaties van haar came ra. Want een fototoestel dat een op name maakt, deze ontwikkelt en af drukt binnen een paar minuten en zonder dat je een vinger behoeft te verroeren is zelfs op de Alkmaarse kaasmarkt, waar wü wel iets gewend zijn, een bijzonderheid. Zo kon men inspecteur v. d. Bosch van de Alkmaarse politie en de heer De Boer van het marktwezen en een groot aantal kaasdragers met enthou siasme zien staren naar hun eigencon- terfeitsel, dat luttele minuten geleden nog slechts een zwart, doorzichtig stukje celluloid was. Zo groot was ook onze nieuwsgierigheid, dat wij bijna het gezelschap Engelse padvindsters niet hadden gezien, met hun coquette uniformen en de woorden ..Sea Ran gers" op muts of mouwbadge, dat wij de bezoekers uit Brits India haast over het hoofd zagen, de dames in kleurige kledij naar landsaard, de he ren in lichte zomerpakken. Zo groot was onze bewondering Wedstrijd met sympathiek doel Het steeds actieve bestuur van een der weinige buurtverenigingen, die Alkmaar nog telt, de buurtvereniging „Bloemwijk", heeft een lofwaardig initiatief genomen. Met medewerking van de zuster vereniging „Rembrandt" zal namelijk op Zaterdag 25 Juni een gecostumeer- de voetbalwedstrijd georganiseerd worden, waarvan de opbrengst geheel ten goede zal komen aan de T.B.C.- bestrijding in Alkmaar. Om half zeven des avondf zal op het Waagplein het vertrek van de deelnemers plaats vinden, waarbij de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer en de „Postharmonie" hun welwillende medewerking zullen verlenen. Langs Waagplein, Houttil, Lange- straat, Koorstraat, Ritsevoort, Straat weg en Prins Bernhardlaan zal de stoet, voorafgegaan door de muziek, naar het sportveld trekken, waar de wedstrijd om 7 uur een aanvang neemt. Omdat het nü eenmaal de bedoeling is, dat zoveel mogelijk geld binnen komt, om hen, die toch al zo veel moeten missen, te kunnen helpen, wordt er tijdens de wedstrijd gecol lecteerd. Nu de buurtvereniging Bloemwijk met dit prachtige initiatief voor de dag komt, hebben wij wel zoveel vertrouwen in het medeleven van het Alkmaarse publiek, dat wij hier de verwachting durven uitspre ken, dat het om het groene veld zwart zal zien van de mensen en bovendien, dat de collectebussen na afloop geheel gevuld zullen zijn. U kent het devies van de t.b c.-be- strijding: „De Sterken voor de Zwak ken". Mogen er veel sterken in Alk maar zijn, om te zorgen, dat veel, héél veel zwakken geholpen zullen kunnen worden! Woensdagavond is in de Evange lisatietent, die haar standplaats heeft op het Canadaplein, de eerstp bijeen komst geweest. De leider van deze campagne, de heer J. Dammuller, evangelist te Alkmaar, besprak de bedoeling van deze tentweek. De heer Neerings van Enkhuizen en de heer Hofhuis van Alkmaar waren de sprekers van deze avond. Met grote aandacht werden hun belang rijke onderwerpen beluisterd. Een dameskoortje verleende medewer king. Tot en met Dinsdag 14 Juni zal elke avond door twee verschillende spre kers het woord gevoerd worden. Het Christelijk muziekcorps Soli Deo Gloria en enkele zangkoren zullen medewerken. Het hoofdthema van deze tentweek is: „Hoe word ik een gelukkig mens?" Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor NoordHolland, kantoor Alkmaar is aan de besturen van de Middenstandsverenigingen in het dis trict van de Kamer een uitnodiging ge richt om op Dinsdag 14 Juni a.s. te 2.15 uur in hotel Victory een vergadering te beleggen waarin een voor de midden stand actueel vraagstuk aan de orde zal worden gesteld. Dan zal de heer H. J. J. Simonis, di recteur van de Stichting Twents Fi nancieringsinstituut Detailhandel spre ken over „De financiering van afbeta lings- en huurkoopcontracten door het Twents financieringsinstituut Detail handel. BAGGERWERK GEGUND Aan de heer J. Pranger te Alkmaa, is het baggerwerk gegund van het uit baggeren van de haven van Volendam voor de som van f 11.700. De bagger moet geperst worden naar het Hobbe land om dat terrein op te hogen. voor die magische camera, dat wij maar nauwelijks qpmerkten, dat er weer veel kaas was. Om precies te zijn 49.000 kilo, verdeeld over 14 sta pels fabriekskaas a f 80.50 per 50 kilo en 6 stapels kleine boerenkaas tegen dezelfde notering, een cent duurder dan vorige week dus. Veel kaas en weinig bezoekers. Ge lukkig zijn de vacanties nog niet aan gebroken, zodat het nog drukker kan worden. Zo weinig bezoekers, dat de auto's, die de kaas aanvoeren en die maar halsstarrig weigeren, een par keerplaats in de Doorbraak of elders op te zoeken, niet eens in de weg stonden. En dat alles onder een stra lende zon, omzweefd door een zwoel zemerwindje, en onder het oog van de magische camera van die Ameri kaanse dame, die haar herinneringen aan deze kaasmarkt kant en klaar met zich meedraagt. De Partij van de Arbeid, afdeling Alkmaar, belegt Maandag 13 Juni a.s. een openbare bij eenkomst. Oorspronkelijk zou tijdens deze bijeenkomst het Zaans Cabaret-gezelschap „De Rode Koers" optreden. Door onvoorziene omstandigheden kan dil niet doorgaan. Onmiddellijk heeft het Kleinkunst-gezelschap, onder leiding van André Carrell, zich bereid verklaard het programma voor deze bijeen komst te verzorgen. Behalve André Carrell verken mede: Marianne van der Bergh en Joop Terweide (pianist en accordeonist). Zij brengen een vlot programma van voordracht, schets, zang en muziek. Als spreker treedt op Bob Agter, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht. De bijeenkomst wordt gehouden in „Het Gulden Vlies" en vangt aan om 20 uur. Zaal open 19.30 uur. In alle eenvoud is gisteren op de Al gemene Begraafplaats het stoffelijk overschot teraarde besteld van de heer H. J. Haasbroek, in leven vele jaren deurwaarder van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Aan het graf werd niet gesproken. Blijken van be langstelling gaven o.a. mr. J. Krabbe, wnd. president van de Arr. Rechtbank, mr. A. J. M. Leesberg, deken van de orde van advocaten, en diverse belang stellenden uit Justitionele personeels- krlngen en een deputatie van „Lief dadigheid naar Vermogen", in welke organisatie de overledene een werk zaam aandeel had. Op 18 Juni des middags om 3 uur wordt in 't Gulden Vlies een receptie gehouden ter viering van het 35-jarig bestaan van de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegper soneel. Het Ned. cabaret van André Carrell zal des avonds voor de jubile rende vereniging een uitvoering geVen. OPBRENGST RODE KRUIS- COLLECTE. De dezer dagen te Alkmaar gehou den collecte voor het Rode Kruis heeft een bedrag van f 2728.92 opgebracht. (Ontleend aan onze advertentierubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur-: Johnny Be linda (18 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Singapore (18 jaar). Cinema Americain, 8 uur: De Prinses en de piraat (18 jaar) VRIJDAG padvindersgezelschap „Les Compag nons de Grand Vent", 8 uur, Gulden Vlies". Openluchtfilmvoorstelling van de Eer ste Ned. Luchtprojectie-onderneming, Canadaplein 9.30—11 uur. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Johny Belinda (18 jaar); Victoria The ater, 7 en 9.30 uur, Singapore (18 jaar. Cinema Americain, 7 en 9.30 uur De prinses en de piraat (18 jaar). Geboren: Gerke, zoon van G. Wielenga en M. Strijbis. Martinus, zoon van M. van Norde en G. C. Descendre. Adriana M. H., dochter van H. M. Pennings en M. A. Ver- hoeckx. Catharina A., dochter van J. Lou ter en A. J. C. Bruin. Gehuwd: Franciscus Maijs en Johanna M. Groene veld. Gisteravond zijn op de clubavond van W.D.O. de voorwedstrijden begonnen om de kampioen schappen van de Kennemer Damkring. Er vie len diverse uitslagen te noteren en wel: Eerste klasse: J. de Zeeuw—C. Dammer 1—1; C. v. d. Himst—H. J. Toepoel afgebroken; v. d. Pavert—Burgert 2—0; C. Ory—J. Geuze-u broek 0—2. Tweede klasse: J. Helder—Bosman 1—1; P. Beukers—G. v. d. Kuyt 0—2; C. Juffermans— Zaadnoordijk 0—2. Derde klasse: C. Deichmann—J. Strijbis 2—0; A. v. d. Werf—J. Schipper 1—1; J Homma— Valk 2-0. JONG HOLLAND Zaterdagmiddag komt het Amster damse „Vlug en Vaardig" met vier elftallen bij Jong Holland op bezoek. Gespeeld wordt op de terreinen van de Alkm. Boys aan de Westerweg, waar senioren; junioren en adspiran ten met elkaar d2 strijd zullen aan binden. We zijn benieuwd, hoe Jong Holland I het er tegen deze sterke Amsterdamse Zaterdagmiddagclub zal afbrengen. Om half vier wordt er be gonnen. Op de gistel- gehouden raadsverkie zing waren uitgebracht 1313 stemmen. Daarvan verkreeg le de lijst van de KVP (Egmond-Binnen) 506 stemmen, 2e de lijst van de KVP (Egmond aan den Hoef) 620 stemmen. De derde lijst Plaatselijk Belang (voor dorpscentra) verkreeg 187 stemmen. Van onwaarde waren 19 stemmen. Gekozen werden op lijst 1 de heren C. Apeldoorn, J. Orij en F. M. van de Reep. Op lijst 2 de heren S. Hopman, P. Simons en J. Valkering. Op lijst 3 de heer H. Dekker. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna Jacoba, d. v. D. Zweeris en J. J. de Vries; Theo, z. v. J. Vermeulen en M. de Niet. Gehuwd: H. Berkhout en D. E. Nijman, beiden te Uitgeest; H. Terra en M. Verduin, beiden te Uitgeest; E. Hijnen te Assendelft en M. B. Roden burg te Uitgeest. Ondanks zijn bedanken voor het beroep door de kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente op hem uitgebracht, heeft ds. Barendrecht, Ned. Herv. predikant te IClundert, het voornemen cm nog een tweede preekbeurt te Broek op Langendijk te vervullen. De datum hiervan ostaat echter nog niet vast. BESOMMINGEN IJMUIDEN De aanvoer van Donderdag was 975 kisten schelvis, 340 kabeljauw, 130 wijting, 30 tong schar, 20 tong, 5 tarbot, 90 koolvis, 80 leng, 510 makreel, 10 bot, 20 schar, 130 schol, 25 poon en 50 kisten diversen. Besommingen: IJM 16 „Bergen" f 22.400; 249 f357; 226 f630; 229 f1026. Nu het reisseizoen weer is aange broken en vele onzer lezers plan netjes in elkaar zullen gaan zetten voor de komende zomermaanden, heb ben wij ons tot de afdeling „paspoor ten" ter secretarie alhier gewend, met het verzoek ons, ten behoeve van de lezers, enige inlichtingen te willen verschaffen. In de allereerste plaats verzocht de ambtenaar ons, de lezers er op te wij zen, dat het van het grootste belang is, dat de gegadigden voor een paspoort zich ongeveer drie weken vóór zij op reis willen gaan, ter secretarie ver voegen. Het is de laatste tijd verscheidene malen voorgekomen, dat mensen, die te laat een pas hadden aangevraagd, bun hele reisplan hebben moeten op geven, omdat het paspoort niet op tijd gereed kon zijn! Twee foto's. Bij het aanvragen van een pas moe ten twee precies dezelfde foto's worden overgelegd, en, voor het geval, dat men al eerder in het buitenland heeft ge reisd, het verlopen paspoort. Vooral dit laatste geeft dikwijls aan leiding tot veel geharrewar, omdat het voorkomt, dat men oude paspoor ten in de oorlog heeft vernietigd. In dit geval kan de pasaanvrager zich op het politie-bureau vervoegen, om daar van het verlies procesverbaal te laten opmaken. Op onze vraag, of er voor sommige landen faciliteiten worden verleend, deelde men ons mede, dat sinds kort Nederlandse onderdanen in Belgie en Luxemburg kunnen verblijven met een paspoort, afgegeven of verlengd nó 1 Januari 1946, hetwelk geldig is, of wel sedert ten hoogste vijf jaren is afge lopen. Geen visum voor Spitsbergen. De visa zijn voor vele landen afge schaft, laatstelijk voor Zwitserland, Zweden, Spitsbergen Noorwegen en Monaco. In dit opzicht zal men onze lezers ter secretarie gaarne nadere inlichtingen verschaffen. We vernamen nog, dat bij het aanvra gen van een pas voor alle werelddelen een verklaring van „geen bezwaar" bij de Inspectie der Rijksbelastingen moet worden aangevraagd, en dat een pas poort bij de aanvrage betaald moet worden. De kersten bedragen te Alk maar voor een enkel paspoort f 12.50; voor een collectief paspoort f 22.50. Het vreemdelingenseizoen in Bergen is geópend en daarmede ook het ten toonstellingsseizoen. Hoewel Bergen niet rijk Is aan expositieruimte, tonen toch verschillende schilders hun erk. F. Kamstra heeft zich met kerk interieurs geïnstalleerd in een zaaltje waar eertijds De Ruiters pottenbak kerij gevestigd was; Jan de Leeuw ontvangt bezoekers In Huize De Klomp aan de Loudelsweg; Kees Boen dermaker vond onderdak bij Hop man tegenover de Ruïnekerk, terwijl Jan P o n s t ij n in ziin atelier zijn werk tentoonstelt. Op Ponstijn komen wij later nog wel terug. Bespreking verdient thans een expositie bü M. Hopman in de Kleine Dorpsstraat, waar schilderijen van de Alkmaarders Piet Stenneberg en Arnold Reemer en beeld houwwerk van Willem Comman deur getoond worden. Zoels niet alles goud is wat er blinkt, zo is niet alles abstractie wat er zich voor uitgeeft. Het werk van deze bei de schilders ontloopt elkander wat op zet en kwaliteit betreft maar heel wei nig. Ze maken ook beiden dezelfde fout' zij trachten niet een in het in nerll'k ontstaan beeld dat als symbool mag gelden voor een algemeen men selijk gevoel de adaequate vorm te geven in kleur en lijn, maar integen deel: zij pogen door het opzetten van kleurvlekjes uit de daardoor willekeu rig ontstane structuur een algemene waarde te ontlenen. Al zullen zij nu hun werk „abstract" noemen, het is 't toch geenszins. Het abstracte kunst werk geeft de essentie van een intuï tieve ervaring weer. Het gaat er van uit dat niet het zintulgelijk waar te nemen object (een boom, huis, appel, schotel, mens) het ware wezen is van het bestaande, maar dat zo'n voor werp één der symbolen is voor de door ons niet gekende werkelijkheid. De abstract ingestelde kunstenaar zal daarom het intuitief beleven van een boom, een huis, een appel, een scho tel, een mens, trachten weer te geven, zodanig, dat hij uit dit object het we zen tbstraheert (dat is: losmaakt) en dit wezen in kleur en lijn vastlegt. Stenneberg en Reemer doen het an dersom: zij bouwen een structuur op in de verwachting dat „vanzelf" wei iets zal ontstaan dat als vertolking hunner intuitieve belevenissen mag belden. Het resultaat is eenvoudig een leegheid, waaraan trucjes als het op plakken van zilverpapier of het in 't doek slaan van met draad omwonden kopspijkers zelfs geen vrolijke noot kunnen geven. Dit werk is zonder enl- noodzaak ontstaan. Willem Commandeurs beeldhouw werk brengt ons in een andere sfeer. Het doet modern aan, wat lof toe zwaaien is aan de Egyptische kunst van een paar duizend jaar voor Chris tus. Commandeur heeft het oud-Egyp tische principe toegepast: uit 't rechte blok steen de figuur te hakken, zonder de oorspronkelijke blokvorm geweld aan te doen. De figuur ligt dan met haar vormen in het blok geconstru eerd. Niet alleen Egyptische invloeden spelen hier een rol, ook Hildo Krop is kennelijk aanwezig. Dat neemt niet weg dat dit werk toch van veel talent blijk geeft. Het is intelligent en het geeft, bijzonderlijk in de koppen, een persoonlijke visie. Commandeurs houten constructies (er zijn er twee van) getuigen van een beminnelijke fantatie waaraan diepere waarde zeker niet mag worden ont zegd. hoewel hier, als bij de genoemde schilders, het uitgangspunt onjuist is. v. d. W. De gemeenteraad van Bergen zal Woensdag 15 Juni v.m. 9 uur in open bare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. het voorstel van B. en W. om de tarieven voor de klein-verbruikers van het gemeente lijk electriciteitsbedrijf te rekenen van 1 Mei j.l. met 1 cent per kwh. te verhogen. Na afloop van deze vergadering zal de jaarlijkse Bonnefaasschouw wor den gehouden. Deze vraag werd ons de laatste week herhaaldelijk gesteld en wfl kunnen er geen antwoord op geven. Daar accijnsverhoging onvermijdelijk prijsverhoging met zich brengt, doet U verstandig voor eventuele familiefeestjes etc. tljans reeds Uw bestelling aan ons op te geven. Wij zullen dan ons best doen alle orders vóór de datum der accijnsverhoging af te werken en vanzelf sprekend tegen OUDE PRIJS. De polder Hensbroek kenmerkt zich door veel sloten en veel los land, dik wijls uit slechts keine percelen be staande. Het on-economische hiervan laat zich al onmiddelijk aanvoelen. Nog te meer klemt deze toestand, wanneer bedacht moet worden, dat de ver schillende percelen van een en dezelf de gebruiker vaak onderling zeer ver van elkaar verwijderd liggen en slechts zelden om het hoekje van de deur. Het vormt geen uitzondering wanneer een tuinbouwer in deze polder dage lijks een uur (of langer) moet t-aren, om zich van en naar zijn land te be geven, dit is 6 uur per week en 300 uur per jaar. Omgeslagen tegen f 0.50 per uur (een te lage norm voor deze tijd, maar wellicht passend in het raam van een tijdsverloop van enkele decennia) betekent dit f 150 per jaar, en over een periode -van 40 jaar f 6000. Behalve nog tal van andere kosten! Zo is dan te Hensbroek (en deze polder staat hierin lang niet alleen!) een situatie geschapen die in de tegen woordige tijd van efficiency niet meer past! Het is dan ook een zeer gelukkig verschijnsel dat het initiatief is geno men om zo mogelijk tot ruiling en verkaveling te kunnen geraken. Van de zijde der Provincie is men reeds geruime tijd bezig met het bestuderen van de plaatselijke situatie, echter be schikt men thans nog niet over volle dige gegevens. Het zal vermoedelijk wel aanstaande winter worden voor definitieve plannen ter tafel gebracht kunnen worden. Wel kan al worden medegedeeld dat het de bedoeling is de Zuid-, Oost- en Westzijde van de polder voor ruiling in aanmerking te doen komen en de Noordzijde voor verkaveling. Het ligt in het voorne men van het polderbestuur om in een vergadering de landeigenaren zelf uit spraak te laten doen over het al of niet doorvoeren der plannen. Wij hebben en vertrouwen dat ons inzicht van de grote noodzakelijkheid zal worden gedeeld. Wij ontveinzen ons niet dat de bezwaren gemaakt kunnen worden tegen de kosten, waar door een verzwaring van lasten wordt verkregen. Wij ontveinzen ook niet dat deze lastenverhoging, die tengevol- LANGESTRAAT 68 ALKMAAR Aan de traditionele 50 slagen-wed strijden, die dit jaar weer in café „De Zeven Groene Bomen" zijn gehouden, hebben van de ruim honderd inge schreven kolfliefhebbers er 83 op vriendschappelijke en sportieve wijze de degens gekruist. De uitslag van deze kolfwedstrijden, die een zeer geanimeerd verloop had den, is de volgende: le Klas: le pr. P. Molenaar, Zuid- Scharwoude 481 punten; 2e pr. J. Klop per, Enkhuizen 468 punten; 3e pr. K. Kistenmaker, Winkel 465 punten. Se- rieprijs: P. Dekker, Andijk 110 punten. 2e Klas: le pr. F. Mienus, Nrd.-Schar- woude 454 punten; 2e pr. G. Masten broek, Venhuizen 436 punten; 3e pr. W. Broertjes, Grotebroek 435 punten; Serieprijs: J. Vlam en P. Berger, bei den uit Nrd.-Scharwoude 103 punten. 3e Klas: le pr. C. Groot, Andijk 432 punten; 2e pr. C. Ruiter, Andijk 401 punten; 3e pr. D. Brouwer, Andijk 383 punten. Serieprijs: C. Dol, Lutjebroek 99 punten. ge van de stichting van de dieselb». maling reeds aanmerkelijk is opge. voerd, onder een eventuele depressie, die zeker niet denkbeeldig is, moeilijk of zelfs niet geheel meer zal kunnen worden opgebracht. Buitendien zul. len er zich nog meer moeilijkheden voordoen, onmogelijk omin dit kort bestek te memoreren, en waarvan on. getwijfeld vele nu nog niet zijn te voorzien. Maar, de tijd jaagt voort. En wij schromen niet de plaatselijke situatie grotendeels verouderd te noemen. Hiermede bedoelen we niet ten aan- zien van welk bestuur, lichaam of persoon ook iets nadeligs te zeggen. Integendeel. Zonder enig chauvinisme kan men immers zeggen dat het gros der landgebruikers te Hensbroek bij de bedrijfsexploitatie met zijn tijd weet mee te gaan. Het is alleen ons verlangen om belanghebbenden ook die andere tekenen des tijds te doen verstaan. Deze grote en gewichtige stap naar ruiling en verkaveling betekent niet meer, maar ook niet minder dan het zijn of niet-zijn binnen zeer afzienba re tijd van het tuinbouw klein-bedrijf! Hensbroek is voor de wijde omgeving een van de eerste kleinere polders voor zulke grootse plannen. Zoals men reeds in ons blad heeft kunnen lezen organiseert de gezamen lijke middenstand in samenwerking met de VVV deze zomer voor het eerst een avondvierdaagse voor tourrijwie len. De afstand zal iedere avond onge veer 25 km zijn en de route zal voe ren door en langs de mooiste plekjes m de naaste omgeving van Heiloo. In velband met feestelijkheden elders, wordt deze vierdaagse 26, 28, 29 en 30 Juli gehouden. De start is 's avonds van 6.30 tot 7 uur en de laatste dag 's middags van 3 tot 3.30 uur. Men kan zich opgeven bij de VW in de omgeving, echter vóór 25 Juli. Het deelnemersbedrag is 1,50. Zij. die alle vier avonden het traject uitrijden ontvangen een fietswimpel en een her inneringsmedaille. Muziek zal bij de finish aanwezig zijn om het een en ander wat op te vrolijken. Er zal ge tracht worden in de buurt wat kermis attracties geplaatst te krijgen. De middenstand zal opgewekt wor den wat meer zorg te besteden aan de etalages en de verlichting te laten branden. Voorts wordt de bevolking opgewekt de vlag uit te steken. In de diverse badplaatsen wil men proberen de belangstelling op te wek ken door middel van reclamebiljetten en het laten rijden van een propa- ganda-auto. Gaarne ondersteunen wij het devies van de organiserende ver enigingen: De mooiste fietstocht van 't seizoen, kunt u per vierdaagse doen! Naar wij vernemen hebben B. en W. toestemming verleend tot het houden van een loterij door de postduivenver eniging Heiloo's Luchtpost, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de beide Verenigingen Het Witte Kruis en Het Wit-Gele Kruis. Er zijn slechts 700 loten a 0.50, terwijl prachtige prijzen beschikbaar zijn. Het aantal 700 is tevens het aantal ringen dat dit jaar is uitgegeven aan de postduivenhouders van bovengenoemde vereniging., Elk lot is genummerd met het zelfde num mer als de betreffende ringen van deze jonge postduiven. Wanneer de postduif aan de wedvlucht van Roosendaal af op 24 Juli terugkomt, wint de le prijs winnaar de le prijs in de loterij voor de houder van het betreffende lot. Wanneer er ingezetenen zijn die in teresse hebben om de opbrengst voor de wedvlucht zo groot mogelijk te ma ken ten bate van de tbc-bestrijding ter plaatse, kunnen zij zich met hun giften in geld of natura tot het bestuur wen den. Op Woensdag 15 Juni zal de raad der gemeente Heiloo in openbare ver gadering bijeenkomen. De agenda voor deze vergadering, die om 8 uur aanvangt, vermeldt cr.m. voorstellen van B. en W. tot het op nieuw vaststellen van de verordenin gen op de heffing van riool- en straat belasting, tot het benoemen van een leerkracht in de Lichamelijke Opvoe ding en tot het opdragen van de aan leg van rioleringswerken in plan- West. Dinsdagavond zal de R.K. Esperanto- vereniging „Sankto Willibrordo" offi cieel worden opgericht in het gebouw van de KJB aan de Stationsweg. De beer L. de Jong, voorzitter van de lan delijke bond zal een inleiding houden. Medewerking verlenen o.a. de „Tokke laars". Er zullen ook enige zangnum mers ten gehore worden gebracht. Veel te gering is het aantal teü, dat lid van uw Bond is". Commissaris der Koningin Holland, Dr. J. F. Baron de gteonwijk, op de algemene let dering die de Noordholl. Pi Brandtveerbond Woensdag te hield. „Het moet vanzelfsprel dal elke gemeente lid van de Men kan nooit beweren, dat gemeentebelang is, nooit óók deputeerde Staten tegen d( voor het lidmaatschap van bezwaar zullen hebben. In i< meente, groot of klein, kan b breken. Het is daarom nodig, Noordhollandse gemeenten lie Bond worden". Het aantal leden van de Bc dan groter kunnen zijn, er da jubileumvergadering grotf stelling. Onder meer merkte: kolonel P. L. van Boven, hoe teur van het brandweerwez tegenwoordigers van de Ko Brandweer Vereniging, van eniglng. van brandweercomm van de Ned. Ver. van branc soneel, van de Bond van Zaan weercorpsen en van andere pi bradweerbonden, alsmede eni; meesters. llerdenl Do voorzitter van de Bond, gemeester van Koog aan de heer L. A. Ankum, hield een ge rede waarin hij een uitner torisch overzicht gaf. Het blee dat eerst de Utrechtse en de landse Bond er waren en d; de Noordhollandse Bond tot gekomen De eerste voorzittel Bond was de heer Gordijn, VOOR ZONDAG 12 JU ALKMAAR: Grote Kerk, 10 uur ds. Den 5 u ds. Wesseldijk. av. 7 u. ds jeugdd. A. I. K. J.; Woensdaj tot 8 uur oecumenische avon vrij toegang. Kapelkerk, 1 Van Wijk. Rem. geref. ge elf ds. Rappold. Luth. ker gracht), half elf ds. S. vd Wc Amsterdam. Doopsgez. kei dienst. Geref. kerk, 10 uur man (voorb. H. Avondm.); 5 Von Meijenfeldt. Geref. k 31 K. O.), in Waakt en Bidt, en half 6 (H. Avondm.), ds. Lingen. Baptisten gem. (in len), 10 uur evangelist Hof hu jongeliedensamenkomst. kerk, geen dienst. Herst. i Toussaintstraat, half 10 en 4 Woensdagavond 8 uur, dienst. Chr. Gemeenschapsbond, in V Bidt, 3 uur jeugdclub; 4.15 ui luchtprediking in de Hout. Dc avond half 8 bijz. samenkom! en B., spr. ds. S. P. de Roos, t dikant. Leger des Heils, hoek 40, 10 uur heiligingsdien Zondagsschool; 8 uur verlossir komst. Ned. Leger des Hi keistraat, 10 uur wijdings-bije 8 uur openbare samenkomst, van Jezus Christus van de he laatste dagen (in Valk's lui half elf Zondagsschool: 5 U' dienstbijeenkomst. Rozek: nootschap, geen tempeldienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur ds. A Nieuwe-Niedorp. BERGEN, Ruïnekerk. 10 uu klus. Geref. kerk, 10 en Zwaan, van Brielle. Maran elf ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK kerk, 10 uur leesdienst. Gc (Art. 31), 10 uur preeklezen. Van der Lingen. Doopsgez. uur da. Schepman (coll. bouv DE RIJP, geen dienst. DIRKSHORN, herv. kerk, 1 Post. Geref. kerk, half Avondm.) en half 3 (nabetracl Van der Sluis. DRIEHUIZEN, 10 uur de 1 bertz. EGMOND AAN ZEE, herv. uur ds. Roobol. Geref. kerl ds. Von Meijenfeldt (voorb. H maal), half 5 leesdienst. kerk, voorm. 8 en 10 uur en dienst. EGMOND AAN DEN HOE1 ds. Plug. GRAFT, 10 uur ds. Kasteii GROOT-SCHERMER, av. h heer Albertz. HEILOO, herv. gem., av. 1 Bloemhoff. Evangelisatie 10.15 uur ds. vd Pol, van M Geref. kerk (in evang. gebou' Kerklaan), half 9 ds. Von M< 4 uur ds. Polman (voorb. H. HEERHUGOWAARD, herv. uur ds. Dikboom, van Alkmaa dienst). Geref. kerk, half 1 3 ds. Kapteijn, van Amsterda HENSBRÖEK, 10 uur, ds. I KOEDIJK, 10 uur de heer LIMMEN, 10 uur ds. Wessel NOORD-SCHARWOUDE, kerk. 10 en 4 uur ds. Middel] St. Pancras. OUDORP, 10 uur ds. Bosch SCHERMERHORN, herv. uur ds. Leendertz. Geref. uur en half 3 ds. Visser. SCHOORL, GROET en C. het gymnastiekgebouw aan d laan te Catrijp, 10 uur ds. D SINT-PANCRAS, 10 uur 1 7 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur m.m.v. vrijz herv. kerkkoor, sterdam en het koor van Sto Evangelisatie, 10 uur, de zinga. van Amsterdam. URSEM, av. 7 uur ds. Spa; WARMENHUIZEN, av. 7 Post

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2