M. Coerts, Lijst 2 F Stad en Omgeving- Wat was er eerder, mes of tafelpoot? AGENDA Voltooitde doorbraak „Meer Socialisten in de Raad" 294 69c 39' 15' 89' 25 23' VROOM DitEESjMAjVN ALKMAAR AVONTUUR Het was juist zo'n aardig messie" D« politierechter Mr. Van den Wall Bake had Maandagmiddag: de moei lijke opgave om uit te zoeken of de Alkmaarder Jacobus R. eerst met een mes had gestoken en daarna met een tafelpoot werd bedreigd, dan wel eerst genoemde poot voor zijn ogen bad zien draaien om daarna met behulp van zijn zakmes Hendrik Penig bloed af te tappen. Jacobus beweerde dat eerst de tafel gedeeltelijk was gedemonteerd en dat bij ter zelfverdediging zijn mes had ge trokken. De gestokene, Hendrik P., beweerde het tegenovergestelde en zijn verklaring werd bevestigd door een dame, die de schermutseling had aan schouwd. Nu waren in het proces verbaal twee getuigenverklaringen op genomen, waarin stond dat eerst het mes en later de poot was gekomen, doch Jacobus R. had twee getuigen a décharge meegenomen, die verklaringen in zijn voordeel konden afleggen. Die getuigen behoefden echter niet gehoord te worden, daar verdachte de zaak aan kant wilde hebben, hetgeen niet moge lijk was geweest, als eerst die twee ge tuigen, van de officier en de twee getui gen van Jacobus R. gehoord moesten worden. Voordat de officier van justitie, mr. Meischke kon requireren. diende Hen drik P. eerst nog een civiele vordering in. Jacobus had namelijk, om de boven arm van Hendrik te kunnep bereiken, dóór een colbertjasje, een trui, over hemd, hemd en borstrok heen moeten steken, welke kledingstukken dus be schadigd werden. Verdachte had geen bezwaar om te betalen, wanneer hij dan de doorstoken goederen zou krijgen. Dat werd hem toegezegd. Mr. Meischke vorderde hierna een boete van 25, subs. 10 dagen en toe wijzing van de civiele vordering ad 19.25. Politierechter: „Heeft U hier wat op te zeggen?" Verdachte: „Helemaal niet, ik vind het nogal goeiekoop". De politierechter veroordeelde con form de eis, doch voegde er aan tpe, dat het mes, waarmee gestoken was, verbeurd zou worden verklaard. Verdachte: „Dat vind ik jammer edel achtbare, want het was'juist zo'n han dig messie". Voor dit motief kon mr. Van den Wall Pake echter niet zwichten, zodat Ja- ccbus zonder mes en met de weten schap. dat hij eerdaags 44.25 zou moe ten betalen, de rechtszaal met veel bui- Een étalageslaper in de Langestraat WJ, hebben de man ontmoet, wiens dagtaak slaap betekent, die slaapt op het ogenblik, dat U en ik in het zweet des aanschijns ons brood verdienen en die aan het einde van een zesdaagse „slaap- week" zich uitrekt om de sla pend verdiende penningskes in ont vangst te nemen, teneinde op de zevende dag onbezorgd te kunnen uitslapen. Als U nu gaapt, zullen wij U uit de droom helpen. Een zwartharige jongeman, gekleed in pyama en ka merjas, demonstreert in de etalage van de fa. Kofa de vele goede eigen schappen van de Peerless-matrassen en nodigt in een pakkende pantomime het publiek uit tot een bezoek aan de beddenshow, die de fa. Spruyt in haar zaak georganiseerd heeft. Vijf weken geleden kroop de heer H. W. Meyer voor de eerste maal in het openbaar onder de wol en sinds dien. heeft het winkelende publiek in Den Haag, Dordrecht en Haarlem hem in de etalages van vele zaken de slaap der rechtvaardigen zien slapen. Verwondert het U nu nog, dat de heer Meyer er fris en monter, kortom uitgeslapen uitzag, toen wij hem gis teren tussen twee middagdutjes op de zand van een ledikant enige vragen stelden? „Goed geslapen, mijnheer Meyer"? „Uitstekend, dank U." „Je wordt er anders knap moe van". „Als ik van avond thuis kom, kruip ik vroeg in bed", vertelt de Nederlandse kampioen langslaper, die geruime tijd over een originele reclamestunt gepiekerd heeft, totdat hij in bed natuurlijk plotseling op de lumineuze gedachte kwam „etalage-slaper" te worden. Het succes van de pantomime is groot. Al- lerwege verdringen zich vele mensen voor de spiegelruiten om zich je ver- gapen aan de slaap-show en op deze wijze overtuigd te worden van de veerkracht, onverwoestbaarheid, sa menstelling en andere slaapverwek kende middelen, die tussen de stalen veren van de Peerless-matrassen schuilen. De gebeurtenissen rond de schilde rijen-expositie van Kees van Dongen drongen ons de vraag naar de lippen: Nog last van ongezonde belangstel ling?" „Neen", is het overtuigende ant woord, dat zelfs het meest conserva tieve college van B. en W. in slaap gesust zou hebben. „Integendeel, ik heb juist veel publiek nodig". Met een paar mensen voor de kast gaat het stroef. Hoe meer publiek, des te vlot ter verloopt de demonstratie." En des ie lekkerder slaapt hij, dachten wij die met een „wel te rusten" en de stille wens, dat hij slapende rijk mag worden, afscheid namen van deze energieke luilak. Vijf mimiten later was de heer Meyer weer door slaap overmand, gingen en de woorden: „Ik ben U zeer dankbaar Heren", uit wandelde. „Bloedzuiger" Neeltje R. bewoonde in Alkmaar een woning, die door het huisvestingsbureau geschikt voor inwoning werd geacht. Die inwoning kwam en aanvankelijk ging alles van een leien dakje. Later kwamen er moeilijkheden. Men begon wat te vitten, de radio werd wat harder aangezet dan strikt noodzakelijk was, kortom er kwamen haken en ogen. In een onbewaakt ogenblik had Neeltje R. zich het woord „bloedzuiger" laten ont vallen, waarvoor zij zich. gistermiddag moest verantwoorden. De officier eiste 8 of 4 dagen voor deze belediging. Verdachte was het hier niet mee eens, want voordat zij het woord bloedzuiger had gebruikt, was zij al eens voor rotzak en nog wat an ders uitgemaakt. Zij had echter ver zuimd een aanklacht in te dienen, zo dat de politierechter hiermee geen rekening kon houden en overging tot een veroordeling van 7.50, subs 3 dagen. Diefstal van benzine De jeugdige Jacob v. d. V. had ben- zinè gestolen. De hoeveelheid was niet groot, juist genoeg om van het Gym nasium te Alkmaar" naar Amsterdam te rijden en weer terug naar Heiloo. De gestolen benzine vertegenwoordigde •rlechts een waarde van* twee k drie gulden en toch eiste de officier vier maanden gevangenisstraf. Het ging dan ook niet zo zeer om de diefstal van de benzine als wel om het feit, dat de oenzine in het reservoir van een auto zat, welke aan een dokter toebehoorde, waarmee Jacob bovenvermelde toer was gaan maken. De wet Iaat blijk baar niet toe, dat men het gebruiken van een auto. zonder toestemming van de eigenaar, kan straffen, weshalve de officier diefstal van de in het reser voir aanwezige benzine ten laste legde. De politierechter veroordeelde Jacob v. d. V. tot een maand gevangenis straf. Geen belediging De Alkmaarse slager Bernardus K. werd ten laste gelegd, dat hij een groep van de bevolking had beledigd, fn Maart van dit jaar had deze slager een advertentie geplaatst, waarin onder andere de volgende zin voorkwam: „En dan tot afscheid een vriendelijk woord je aan een zwarte, clandestiene Alk maarse slager. U behoeft voor deze re clame geen Keuringsdienst van Waren op mijn dak te sturen, zoals vijf maan den geleden, daar de kwaliteit en sa menstelling, gelijk als toen, aan de hoogste eisen voldoet". Door deze zin voelden de verenigde Alkmaarse slagers zich beledigd en uienden een aanklacht in. Nóch de officier, nóch de politierech ter zag echter in waarom alle Alk maarse slagers zich deze zin moesten aantrekken, zodat Vrijspraak volgde. (Ontleend aan onze advertentierubriekl DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Johnny Be linda (18 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Singapore (18 jaar). Cinema Americaln, 8 uur: De Prinses en de piraat (18 jaar). WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: John ny Belinda (18 jaar)Victoria Theaters 2.30 en 8 uur: Singapore (18 jaar); Ci nema Americain, 2.30 en 8 uur: De prin ses en de piraat (18 jaar). Algemene Friese en Groot- Noordhollandse Bij de Algemene Friese Levensver zekering Mij. te Leeuwarden en de Groot-Noordhollandse van 1845 te Am sterdam was de aanvoer van nieuwe verzekeringen in 1948 groter dan in enig vroeger jaar. Deze beliep 182.5 (v. j. 154.8) millioen. Het verzekerd bedrag van beide instellingen steeg netto met 118.4 (v.j. 98.4) millioen tot 1062.5 millioen. De premiereserve van de Alg. Friese is met 11.6 millioen gestegen tot 217.3 millioen; die van de Groot- Noordhollandse met 27.8 millioen tot 63.6 millioen. Ten aanzien van de beleggingen wordt opgemerkt, dat in 1948 voor het eerst na jaren voor een aanzienlijk bedrag aan nieuwe hypotheken kon worden gesloten. Aan de conversies van vele leningen ten laste van provinciën en gemeen ten in het afgelopen jaar hebben wij, aldus de directie, niet meegewerkt, omdat wij de hierdoor vrijkomende gelden op meer aantrekkelijke wijze konden beleggen. Om gelijke motieven hebben wij slechts de helft van de in ons bezit zijnde staatslening 1938 ge converteerd. De gemiddeld gemaakte rente be droeg bij de Algemene Friese 3.37 pet.; bij de Groot-Noordhollandse 3.36 pet. De rente benodigd voor de premie reserve was bij de Alg. 'Friese 3.10; bij de Groot-Noordhollandse 3.00 pet. De Alg. Friese maakte een bedrijfs winst van 689.400 (v.j. 430.924); de Groot-Noordhollandse van 417.040 (v.j. 22.083). De bedrijfswinst wordt bij beide instellingen toegevoegd aan de extra-reserve. D.A.W. nam deel in Purmerend .Zaterdagmiddag nam DAW met een 13-tal zwemmers en zwemsters deel aan de 1 km wedstrijd welke te Pur merend werd georganiseerd in ver band met de aldaar gehouden feest- week. Er werden enkele goede presta ties geleverd. Zo eindigde W. Bloot- hoofd als achtste bij de heren en H. Ouwehand, T. vd Latum en N. de Waard resp. als 6e, 7e en 8e bij de da mes. De winnaar bij de heren was R, Wilkenhof van DJK en bij de dames was mej. E. de Boer van Neptunus, Zaandam. DIERENBESCHERMING. Sinds enige dagen zwerft een licht gekleurd smoushondje in de "omgeving van de Boezemsingel. Het diertje heeft een haampje om en is goed verzorgd. Ter beschikking een witte keeshond alleen voor buiten de gemeente Alk maar. Adres inspecteur C. Verwer Baanstraat, Anjerdag 1949 Nu de 29e Juni, de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, wederom na dert, is het goed de aandacht te vesti gen op het reeds enige jaren bestaan de gebruik om op deze dag een inza meling te houden ten behoeve van het Prins Bernhard Fonds". Dit fonds, opgericht in Londen op 10 Augustus 1940, hetwelk in de eerste plaats ten doel had alles te doen wat mogelijk was om de bevrijding van Nederland van vreemde overheersing te bevorderen, wil thans de geestelijke en culturele weerbaarheid van ons olk steunen. Het verleent daartoe financiële me dewerking aan het culturele leven van Nederand zoals wetenschap, kunst, volksopvoeding, jeugdbeweging, enz. Gedurende het afgelopen jaar» heeft dit fonds belangrijke bedragen ver strekt ten behoeve van de oprichting van de jeugdherberg te Schoorl, aan schaffing muziekinstrumenten te Wor- mer, aanschaffing muziektent te Me öemblik, inrichting leeszaal in de Wie- ringermeer, hulp aan de vereniging Jeugdbelangen te Enkhuizen en nog vele andere. Hiervoor is echter geld nodig en daartoe wordt elk jaar de e.g. Anjer dag georganiseerd. De witte anjer waarmede het Ne derlandse volk op 29 Juni 3940 uiting gaf aan haar wil tot verzet, zal nu wederom een uiting zijn van de wil van het Nederlandse volk om te ko men tot het geestelijk en cultureel zelfstandig maken van ons volk. AVA-successen in Medemblik Begunstigd door fraai weer werden in Medemblik Zondag athletiekwed- strijden gehouden, georganiseerd dooi de vereniging MFC. Ook de Athletiek vereniging Alkmaar was met een ploeg- je athleten present en wist een amtal prachtige successen te boeken. Dames: 100 m D-klasse: le prijs B. v. Ammers, 3e R. Dekker. 100 m C-klasse: 2e prijs C. Woelders. Heren. 800 m D-klasse 1. M. van Ammers; 100 m C-klasse: 2. A. Meijer. Vèrspringen D: 1. A. Meijer; 4. B. v. Beekum. Hoogspringen D: 3. B. v. Beekum. INTERKERKELIJKE BIJEENKOMST Door de Ned. Christelijke Gemeen- schapsbond wordt a.s. Donderdag een bijzondere bijeenkomst gehouden. Door net hoofdbestuurslid van- deze bond, os. S. P. de Roos, Ned. Herv. predi kant te 's Heer Hendrikskinderen, zal gesproken worden over het belangrij ke onderwerp „Kerk en Gemeen schap". Velen menen dat de Gemeen- schapsbond toch eigenlijk weer een kerkje apart is. Door deze totaal ver keerde gedachte wordt niet altijd het werk van de Gemeenschapsbond be grepen. Anderen denken weer dat het een secte is, die van kerken in het ge heel niets moet hebben. Om deze en dergelijke misverstanden uit de weg te ruimen heeft het bestuur van de afdeling Alkmaar gemeend genoemde spreker te verzoeken, over het aange kondigde onderwerp te willen spre ken. Op duidelijke wijze zal naar vo ren worden gebracht, wat de Gemeen schapsbond wel is, en wat zij niet is. Er zal ook gelegenheid zijn, tot het stellen van vragen. Verkiezingsvergadering van de Partij van de Arbeid De zaal van het Gulden Vlies was gisteravond goed gevuld, toen daar de afdeling Alkmaar van de Partij van de Arbeid een openbare verkiezings vergadering hield, waar als spreker optrad de heer Bob Agter en waaraan werd medegewerkt door het Klem kunstgezelschap onder leiding van André Carrell. Bij velen, aldus de spreker, heeft de gedachte post gevat, dat de P.v.d.A. zou zijn vastgelopen na kleine ver beteringen te hebben bewerkstelligd en men vraagt zich af, wat de mensen nu nog van ons verlangen. Vier jaar geleden hadden wij allen dezelfde droom, doch thans zien wij een wer kelijkheid, die' wel heel anders eruit ziet. Op onze generatie drukt de last van twee wereldoorlogen, van een tienjarige crisis en van de dreiging van alweer een nieuwe oorlog. Spr. vroeg zich af, waar men staat, als er geen geloof meer bestaat aan de waarde van de mens en de menselijk heid. De heer Agter constateerde met nadruk, dat er toch wel iets aan het veranderen is. Niet de macht, maar de bevrediging der behoefte staat num mer één. Misschien zal het zo geen hemel op aarde worden, maar de „kanker van de maatschappij", zoals de heer Agter het uitdrukte, waarbij men zich baseert op wat er aan de ar beider wordt verdiend, zal voorbij zijn. Vervolgens gaf spreker een historisch overzicht over de groei van het socialisme, aan het slot waarvan hij erop wees, dat het plansocialisme aan het democratisch socialisme zijn nieuwe gestalte gaf. Spr. vroeg zich af hoe men het revolutionnaire elan met de ijzeren zelfbeheersing kan ver binden. De hardwerkende socialisti sche leiders zijn er, de massa is er ook, doch waar, aldus spr. is de vonk? De vonk, de begeestering ontbreekt en daarom wordt er nog niet het tien de deel bereikt van wat bereikt kan worden. Men kan een glimlach heb ben voor de „politicus" Herman Gor ter, doch één zijner uitspraken dient men in gedachten te -houden, n.l. dat het parlementair stelsel aan zichzelf ten onder gaat. Indien niet allen medewerken, zullen de grote leiden de figuren aan de top tot werkloos- "heid zijn gedoemd Voor het bouwen aan de socialistische zaak is veel zelf beheersing nodig, zo vervolgde de heer Agter, er zijn grote moeilijk heden te overwinnen. Na nog even gewezen te hebben op de gevaren, die het communisme .in zich bergt, be sloot spr. met de oproep tot samen werking om door gemeenschappelijke krachtsinspanning te komen tot het grote doel: Vrede, vrijheid en kame raadschap. De heer Agter mocht in zijn rede aanstippen, dat het bezoek zeker min der zou zijn geweest, als alleen een rede was aangekondigd, dit nam toch niet w-eg, dpt de talrijke aanwezigen geboeid hebben geluisterd naar de zang van Marianne van den .Berg, naar het accordeonspel van Joop ter Weide en naar het optreden van André, Carrell, die in de schets „Feest" van Herman Heyermans zich zelf overtrof en die ook na de pauze met enkele liedjes een welverdiend succes oogstte. Tot besluit heeft de secretaris van de propaganda-commis- sie, de heer G. W. de Jong, des aanwe zigen opgewekt deel te nemen aan de bijeenkomsten in de open lucht op Vrijdag- en Maandagavond en heeft de tweede voorzitter der afdeling, de heer A. Eriks. de bijeenkomst geslo ten. NATIONALE RECLASSERINGS- DAG Zoals wij reeds eerder in ons blad meldden, hebben de samenwerkende reclasseringsinstellingen het voorne men dit jaar wederom de Nationale Reclasseringsdag te houden. Meer dan ooit is het thans noodzakelijk zoveel mogelijk gelden voor de reclasserings- arbeid bijeen te brengen. Alle instellingen doen aan deze actie mede. Ook in, onze gemeente is een co mité gevormd, dat speciaal met de or ganisatie van deze dag en de daaraan verbonden collecte is belast. Het secretariaat wordt waargenomen door de heer N. C. Bijl, Rozenstraat No. 14. Personen, die zich als collectant(e) voor Zaterdag a.s. wensen beschikbaar ,te stellen, wordt vriendelijk verzocht zich bij het secretariaat aan te melden. Helpt zoveel mogelijk, want ook uw hulp.is onontbeerlijk en de opbrengst der collecte moet steeds groter worden, umdat ook de reclasseringsinstellingen steeds meer werk moeten verzetten. Enkele muziekcorpsen zullen belan geloos hun medewerking verlenen U kent het motto voor dit jaar „Geef hem weer een kans". Spanning in de bedrijfs- competitie Het was gisteren een drukke dag in de Bedrijfscompetitie. Zowel op het MEVO-terrein. als op het Alkmaar- veld deden verschillende bedrijfs- elftallen hun uiterste best om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. In afdeling A speelde het Hoge Huys tegen TSV. De leiders wisten geen zege te behalen en moesten met een 11 gelijkspel genoegen nemen. Dit was naar de zin van Povay, die Ringers 1 met 51 versloeg. In afdeling B blijkt, dat het krachts verschil tussen de ploegen niet groot is. VIVO-Boys won met 3—1 van Centra, terwijl de Papierduivels een kleine 32 zege op Stoel noteerde. Hedenavond worden op het MEVO- terrein gespeeld: Chevrolet Boys Alkmaarsche Courant om 6.45 uur en Hulskamp BoysConijn om 8 uur. UIT HET ZAKENLEVEN Als nieuwe handelszaak werd in het Han delsregister ingeschreven: Hollandse Ijzergie terij', Zeglis 134. Gieten van halffabrikaten in ijzer, metalen en staal. Eigenaar: H. J. T. A. Musktnf. UITSLAGEN JONG HOLLAND VLUG EN VAARDIG De Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijden tussen de Jong Holland-elftallen en Vlug en Vaardig uit Amsterdam hadden de volgende resultaten: Jong Holland a adsp.—Vlug en Vaardig a 1—3; Jong Holland a jun.—Vlug en Vaardig a j'un. 0—0: Jong Holland b adsp.—Vlug en Vaardig b 3—1; Jong Holland T—Vlug en Vaardig I 2—0. Egmonda d Hoef VISWEDSTRIJD IN DE SLOTGRACHT De visclub „De Egmonden" hield dezer dagen haar eerste wedstrijd in de Slotgracht. Het ging om de meeste en de dikste paling. De eerste en tweede prijs werden na loting toegewezen aan: 1, C. van Pel, Egmond aan Zee: 4-delige hengel; 2. S. v. d. Gaag: ten nisschoenen en een schepnet; 3. H. Hilbers (dikste paling): 2 binnen- en 2 buiten-rijwiel banden. Na afloop dankte de voorzitter J. Koopman de heer Visser uit Amsterdam, directeur Hevea- fabriek, voor de belangenloze beschikbaarstel ling van de prachtige hoofdprijzen, die zeer in de smaak vielen. Deze sportieve geste werd door allen op hoge prijs gesteld. Groot-Schermer UIT HET ZAKENLEVEN Als nieuwe handelszaak werd in het Han delsregister ingeschreven: Coöp. Veren, tot Ex ploitatie van Landbouwwerktuigen en Machi nes G.A., «Zuid- en ^Joord-Schermer, Groot- Schermer A 46. Mechanisch Landbouwbedrijf. Heiloo Doves op de wedstrijden te Medemblik Zondag is DOVES met een bus vol athleten op bezoek geweest bij MFC te Medemblik. De resultaten waren prima. Maarten Meyer liep weer een sterke 600 meter, Henk Heida volgde geruime tijd, moest lossen, maar werd toch royaal tweede. De tijd van Meyer 1 min. 32,4 sec. was voor een grasbaan bijzonder goed. De 800 meter Junioren A werd in twee series gelopen. In de eerste lie pen Klaas Blokker en S. Hopman uit op het veld lopers, waar Klaas met een eindspurt de strijd in zijn voor deel besliste. In de andere serie werd Gerrit Koning tweede. In totaal werd Klaas, die er beslist beter in is dan vorig seizoen, eerste, Siem tweede en Gerrit derde. Jan v. d. Horst sprong als Juniore mee bij de Senioren D. Hij werd ruim schoots de eerste en sprong zelfs ho ger dan de C-klassers. Toen de lat op 1,66 meter lag, ging hij er nog over, doch nam jammer genoeg de lat met zijn arm mee. Piet Hopman verraste door eerste te worden met kogelstoten en als Net ty Bakker voortaan de ergste wed strijdzenuwen thuis laat, wordt ze vast ook eerste. Arjan Couwenhoven sprong zoals we van haar gewend zijn. De Olympische estafette werd dank zij Blokker, Wit, Jongejan en Stam, waarbij de eerste twee lopers voor een veilige voorsprong zorgden, een prach tige overwinning voor DOVES. De resultaten waren de volgende: Meisj-es B: A. Couwenhoven le prijs vèrspringen; Idem: 3e pr. 60 meter; N. Bakker 2e pr. vèrspringen. Jongens B: W. van Weenen 2e pr. vèrspringen; Idem 3e pr. 80 meter; M. Meyer le pr. 600 meter; H. Heida 2e pr. 600 meter. Meisjes A: T. de Graaf, 2e pr. hoog springen; N. Blees 3e pr. hoogsprin gen; N. de Graaf 3e pr. kogelstoten. Jongens A: KI. Blokker le pr. 800 meter; S. Hopman 3e pr. 800 meter; G. Koning 4e pr. 800 meter; D. J. v. d. Horst 3e pr. vèrspringen; F Huisman 2e pr. kogelstoten. Dames: Adr. de Groot, 3e pr. hoog springen. Heren: H. C. Stam 2e pr. 100 meter; P. Wit 3e pr. 100 meter; Idem 2e pr. 800 meter; J. v. d. Horst le pr. hoog springen; P. Hopman le pr. kogelsto ten; H. Stam 2e pr. kogelstoten. Olympische Estafette heren: le pr. Zondag a.s. vindt de eerste wedstrijd voor het Junioren Club-kampioenschap van Noord-Holland, distict Noord, plaats op het prachtig gelegen sport veld „De Kortelingen" in het Heiloo- er Bos. St Panera s WELKOM THUIS 9 Juni j.l. arriveerde met het troe- pentransportschip „Johan van Olden- barnevelt" onze plaatsgenoot kcji'p. A. van der Bijl. Donderdag was het groot ste gedeelte van ons dorp met vlaggen getooid. Van der Bijl heeft tijdens het vervullen van zijn dienstplicht een verwonding opgelopen aan zijn voet, waardoor deze nog enigszins stijf is, maar dit zal hopenlijk spoedig beter worden. Van deze plaats roepen wij hem een hartelijk welkom toe. OUDEN VAN DAGEN Dezer dagen vergaderde de com missie van ouden van dagen van de dorpen Sint-Pancras, Koedijk-Zuid einde en Oudorp (tot aan de Halve- maansbrug). De huis-aan-huis-inzame- ling is gehouden en over het resultaat mag men niet ontevreden zijn, maar 't is nog niet voldoende om een behoor lijk tochtje te organiseren. Niettegen staande dat besloot men op Woensdag 13 Juli a.s. een uitstapje naar Rotter dam te organiseren. Op het verloop van de reis zullen wij nog nader te rugkomen. Heer-Hugowaard Hugo Boys-PSCK Zondag j.l. ontving Hugo-Boys het Zaanse elftal PSCK in de tweede ronde van het Gouden Kruis. Vóór de rust was HugoBoys iets meer in de aanval. Maar beide partijen wisten tot 10 minu ten vóór de rust geen enkel doelpunt te maken. H-B zette een mooie aanval op, de P-keeper viel ongelukkig over de bal heen en het was de H-B rechts binnen Kager die mf' een nijdig tikje zijn club de leiding bezorgde. Even la ter kwam er een mooie voorzet van links en was het wederom Kager die scoorde. Na de rust was het spelbeeld aanmerkelijk veranderd. De Zaandam mers waren vinniger en hierdoor zag Hugo-Boys zich genoodzaakt er ook een schepje op te doen. Spoedig loste Kager op 30 meter afstand een hard schot op doel, precies in het rechterhoekje, waardoor de stand 30 werd. Een kwartier vóór het einde kwam er nog een mooi doelpunt tot stand door Doo- deman, die twee man en de keeper pas seerde en daarna in het lege doel schoot. PSCK was geheel uit het veld geslagen en zij had dan ook niets in te brengen. Ongeveer tien minuten vóór het einde was het de linksbuiten var H-B, G. Groot, die voor het vijfde goaltje zorgde. Voorwaar een prestatie van H-B om deze eerste klasser met zulke cijfers te kloppen. VERMIST De burgemeester beeft beriebt ontvangen, dat de soldaat Wim Tesselaar, Middenweg D 67, op 28 Mei nabij Mnraftggitoeng ten gevolge van actie is vermist. Nadere bijzon derheden zijn nog niet bekend. Tob er niet langer overt Wij helpen U ••i«i en brengen op elk gebied artikelen van werkelijk zeer goede kwaliteit voor prij zen die te betalen zijn. Schoenborstels, zuiver haar, alleen morgen Woensdag Schoorl HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving in het Handelsregister: Pension „De Zwaluw", Heèreweg A 6. Eig.; J. h Orij. Luiwagens, goed gevuld, alleen morgen Woensdag Meubel- en vloerwas, grote bus, prima kwaliteit, alleen morgen Woensdag Schuurpoeder, grote strooibus, prima kwal. alleen morgen Woensdag Closetpapier, 12 rol, alleen morgen Woensdag Wasknijpers, met prima veer, 20 stuks, alleen morgen Woensdag Huishoudzeep, ons alom bekend dubbel V D-stuk, alleen morgen Woensdag VAN MARSDIEP TOT IJ Onder auspiciën van de Helderse Sportraad zal binnenkort een voetbal wedstrijd worden gespeeld tussen een Helders elftal'en een sterke Zwaluwen- ploeg'. (-| Op Texgl is een dolfijn van 2% meter lengte aangespoeld. De wedstrijden' gespeeld in het kader van de sportuitwisseling tussen Purmerend en Hoorh, zijn onbeslist geëindigd. 10—10 was de einduitslag. O Daan Pool heeft van het ministerie van O., K. en W. opdracht ontvangen voor het maken van een aantal films voor het te Enkhuizen te stichten Rijksmuseum van de Zuiderzee. Raadslid Jan Kofman van Enk huizen zal Donderdagmiddag om 2 uur voor de radio spreken over het Zuider zeemuseum en de tentoonstelling, die daaraan'vooraf gaat. Nabij de halte VelsenHoogovens is een 17-jarige jongen uit Beverwijk door het slingeren van zijn fiets, met zijn hoofd in aanraking gekomen met een passeerende vrachtauto. In zorg wekkende toestand is hij in het zieken huis opgenomen. Te Oostzaan hebben onbekenden de gehele roofvogelstand van het riet land vergiftigd, waardoor de kieken dief volledig is .uitgeroeid. n Te Mon nikendam is een visroker in het hu welijk getreden, bij'gelegenheid waar van zich voor het raadhuis een ere haag van personeelsleden opstelde, voorzien van bokkingspitten met daar aan het goudgele zeebanket. Raadsverkiezingen in onze provincie Urk. Uitgebracht werden: AR 873 ('46 523), CHU 145 (198), St. Geref. Partij 276 (222), Gem. Belangen 381 (585), Plaatselijke Belangen 105 (83), Lijst Hakvoort 16 (0). Zetelverdeling: AR 5 (oud 4), CHU 1 (1), St. Geref Partij 2 (1), Gem. Belangen 2 (4), Lijst Hakvoort 1 (1). Medemblik. Uitgebracht wer den 2199 stemmen,' waarvan KVP 946, PvdA 419, CHU en AR 421, CPN 240, Gemeentebelangen 213 Zetelverdeling: KVP 5 (oud 5),- PvdA 2 (2), CHU en A R2 (2), CPN 1 (2), Gemeentebelan gen 1(0). Enkhuizen. Uitgebracht werden: P. vd A 1871 ('46 2196), KVP 771 (701), CPN 272 (363), VVD 547 (306), AR en SGR 1362, CHU 895, ('46 AR, CHU en SGP 1839). Zetelverdeling: P. vd A 5 (oud 6), KVP 2 (2), CPN 0 (1), WD 2 (1). AR en SGP 4 (3), CHU 2 (2). In het afgelopen weekend werden uit het museum te Princeton 3 etsen van Rembrandt en een pentekening van Degas gestolen, een totale waar de van 16.800 dollar vertegenwoordi gende. NIEUW Het artikel Daar zitten ze dan, teurs. veilingleiders en artikel, dat zij op de brachten, bleek wel graag. Zo graag, dat hel afgesloten contract reed Ven later, door de feiter haald. Voor de impor groenten werd op de g datum van 2 Mei 1949 contingent van 3 millic schikbaar gesteld voor verse groenten. En zij de sla, de spinazie, de dies meer zij. Zo lekl gang van 13 Juni de moest worden, want dollars verteerd. Scherpe reacties Het nieuws van de groentenexport naar Dl betrekkelijk onverwacht keling van de gang der te voorzien, daar het coord op een gans an< dan het contract in Daarin had de part weinig of geen zegge nieuwe contract was de geschakeld. I ovendien wijzing op basisjaar" door de handelaren ve turns betrokken dan Dus zitten de han< zwart zaad. West-D groenten en de tuinde dat zij hun 'producten nen spuien. Want de ongetwijfeld op een ment. Overal neemt en het wegvallen van markt-, kan tot allerle leiden, die nog bij lan te voorzien. De Lang< Het is op de Langec van zeggen, dat- de veil Cost aanlopen. En de gen om de Oost hebbel scherp gereageerd. Nat Langedijk niet achter was de stemming op voorzichtig en de pr f 14f 16.20, 'welke bereikt werd op f 10 aanvoer was Dinsdag Broek op Langendijk Maandag. LSVV in de verc De strijd tussen Schoo heeft veel belangstelling was dan ook spannend had nog één puntje klasserschap veilig puntje hebben de H< Schoorl kunnen verc LSW wel een veer Nu is een voetbal welke altijd die kant men niet verdacht is. het ongedachte zou LSW in de komende meerdere zou blijven daad niet te verwact geval zouden er nog rondjes gespeeld moe Maar het bestuur LSVV zal Verliezen, zullen dan in de le Hollandse moeten ander heeft niet bepa tige bewondering der ren. Maar anderzijds niet de schuld öp de is bv. zeer te betreurc der .dan 16 spelers nesie vertoeven. Ai training ernstig ve kost het bestuur Hoe daarin verbete zeker een der one bij een komende ter tafel zullen kon Aanbestedin amba De aanbesteding van een gedeelte voor rekening van bacht, die Vrijdag den, leverde het volg> fa. Huibers en Punt N.V. P. Daalder. All wa, Beverwijk f Broek op Langendijk Goethem, Broek f 23400; Gebr. Min, Twisk, Castricum f merland, Heiloo f Alkmaar f 19800; Di Alkmaar f 24200; menhuizen f 27000; num f 25070; fa. waard f 19458; fa. f 30888. De gunning IN DOOR TJEERD APE „Ik begrijp en Steensma „en ik Descheidenheid". Het meisje keek „In welk opzicht „U heeft mij naam gevraagd", „Er zijn omsta de het meisje, gast in moeilijkheden „Maar niet in ma, „niet in de der en de zuster vrijwillig haar leve antwoordelijke w is geworden. Mijn ingenieur Steensma werk in opdracht

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2