SCHUDT UW LEVER WAKKE Residen Stad en Omgeving* Gezin met twee kleine kinderen op straat gezet AGENDA Circus Strassburger naar Alkmaar Uii de Alkmaarse Raad Een onverkwi Koed avontuur Kon dat niet anders? CARTERS Tragisch gebeuren op de Mient Vanmorgen heeft zich op de Mient, voor de winkel van Van der Kuip, een tragisch gebeuren afgespeeld, dat, uit menselijk oogpunt gezien, niet minder dan een grof schandaal moet heten. Een tijdelijk alleenstaande vrouw, moe der van twee kinderen van respectievelijk drie en één jaar, is met haar kleu ters en haar meubilair op straat gezet. Om half tien vanochtend kon men, temidden van beddegoed en stoelen een kinderbox zien staan, waarin een kindje met wankele pasjes rondliep, met verwonderde ogen kijkend naar de talrpke toeschouwers, die hun verontwaardiging over dit gebeuren niet onder stoelen of bankeh staken. Het was dan ook een wel zeer schrijnend geval. In de thans ontruimde woning von den tot dusvei onderdak mevrouw VogelBakker, de echtgenote van de voormalige filiaalhouder der firma v. d. Kuip, en haar beide kinderen. Haar man, die een misstap beging in dienst der firma gedureade de oorlogsjaren, toen de verleiding door de zelfstandige positie en de moeilijkheden om aan het eten te blijven hem te groot waren geworden, komt volgende week weer vrij. Intussen heeft de firma v. d. Kuip (de eigenaar woont in Utrecht) hem ontslagen en bij rechterlijke uitspraak ontruiming van de boven de winkel gelegen woning gevorderd. De rech ter heeft, op juridische gronden, deze eis moeten toewijzen, aangezien de huur van het huis bij arbeidscontract was vastgelegd. Op 4 Mei viel de uit spraak: ontruiming binnen twee da gen. Dit vonnis werd betekend op 7 Mei en dus had mevrouw Vogel toen tot 9 Mei de tijd, om naar een nieuwe woning om te zien. Daar zij zonder inkomen is en op gemeentelijke steun is aangewezen, moest zij in Alkmaar blijven. Pogingen om via het bureau voor huisvesting een oplossing te verkrij gen, faalden. Tien jaar woont Vogel reeds in Alkmaar, zijn vrouw zeven jaar maar in de dreiging van het gerechtelijk vonnis werd klaarblijkelijk niet gerekend met de absolute onmo gelijkheid, om op zo korte termijn on derdak te krijgen. Dit nu is een zaak, die breder aandacht verdient dan thans het geval schijnt. Indien ontruimingen nodig worden krachtens opzegging van een huurcontract, kunnen B. en W. daarvoor een termijn van 180 dagen stellen; bij ontruimingen krachtens verbreking van een arbeidsovereen komst werkt de rechter met uiterst korte termijnen. Hier botsen juridische theorie en practische onmogelijkheid op elkaar en wee de slachtoffers, die er tussen bekneld raken. In dat geval komen de babyboxen en de kinderen onder een dreigende regenlucht op straat te staan ten aan schouwen van veel medelijdende, maar niet tot helpen in staat zijnde burgers. Dan komt er, zoals naar verluidt de heer Van der Kuip Jr. vorige week tot omstanders zeide: „een voorstelling".. Inderdaad: maar dan een voorstelling van de allerslechtste, aller-onchriste- lijkste, aller onsociaalste soort. Dan wordt er, in alle openbaarheid, een demonstratie gegeven van een ka rakter, dat wij in geen enkel opzicht kunnen goedpraten. Omdat het er bij ons maar slecht in wil, dat het zover moet komen alvorens in een beschaafde gemeenschap de helpende hand wordt uitgestoken. Ook al onderschatten wij geenszins de enorme moeilijkheden, waarmee het bureau voor huisvesting te kampen heeft, moeilijkheden, waar in het college van B. en W. ongetwij feld deelt. Wat weth. Coerts er van zegt. Toen wij om half elf vanochtend wethouder Coerts opbelden, Om hem te vragen naar zijn standpunt in deze droeve affaire, bleek de wethouder nog helemaal niets van de uitzetting te weten. Men had hem niet op de hoogte gebracht en het moet ons van het hart dat dit enigermate ver wonderlijk mag worden geacht. De heer Coerts noemde het een geval," dat een beetje eigenaardig is en dat hij nog niet heeft kunnen oplossen. De rechter heeft uitspraak gedaan en er is geen huis ter beschikking. De laatste weken is het geval niet bij de wethouder ter sprake gebracht, maar hij was er enige tijd geleden wel van in kennis gesteld. De heer Coerts beklaagde er zich sterk over, dat het nog altijd mogelijk is dat de rechter op zulke korte ter mijnen ontruiming kan gelasten. Een oplossing is dan volstrekt onmogelijk. „En per slot van rekening kunnen ze ons wel geregeld voor dergelijke moeilijkheden zetten". Is het een kwestie van huurovereenkomst, dan hebben we een termijn van 180 dagen achter de hand, maar in gevallen van arbeidscontract worden we maar voor een voldongen feit gesteld. Aldus de wethouder. Inderdaad: juridisch is zulk een af faire precies in orde, maar menselijk? Op geen stukken na. Dé" heer Spaans over zijn moeilijkheden. De directeur van het bureau voor huisvesting, de heer Spaans, gaf ons soortgelijke inlichtingen. Hij was reeds de gehele morgen druk in de weer, om het gezin te helpen, maar stond voor een vrijwel hopeloze taak. Op onze vraag, of er nu waarlijk geen grote panden in Alkmaar zijn, waarin een dergelijk gezin, bij wijze van noodop lossing kan worden ondergebracht ant woordde hij ons in ontkennende zin. Voor vordering was de tijd te kort. Er moest in dit geval getracht worden langs vrijwillige weg een oplossing te vinden. Er lopen, zo vertelde ons de heer Spaans, nog meer van dergelijke von nissen. Dit drama kan zich ieder ogen blik en dan in nog groter omvang herhalen. Rechterlijke uitspraken op zo korte termijn stellen de ambtenaren en B. en W. voor voldongen feiten. En het ontstellend gebrek aan woonruim te maakt, dat men dan muurvast loopt. Er is op het bureau voor huisvesting volkomen begrip voor de schrijnende menselijke kant, die aan zulke geval len zit, maar waar niet is verliest de keizer zijn recht. Men kan nu eenmaal geen ijzer met handen breken. Woning toegewezen! Juist vóór het afdrukken van ons blad vernemen wij van de heer Spaans, fiat hij er, na eindeloze telefoonge sprekken, in geslaagd is het gezin Vogel een woning toe te wijzen op Luttik Oudorp. Het is een bovenhuis, gelegen boven een pakhuisruimte, in eigendom toebehorend aan de firma Rath en Doodeheefver te Amsterdam, die direct bereid bleek hulp te ver lenen. Het is een huisje met een woonkamer, twee slaapkamers en een keuken. Bommenwerpers boven Alkmaar Natuurlijk heeft U ze gisteravond ge hoord en mogelijk ook gezien. Eén van de vele avonden uit de ver vlogen oorlogsjaren scheen weerge keerd. Nog- was de duisternis op deze heer lijke, late zomeravond niet volkomen ingetreden, toen de eerste zware bom menwerpers van de gecombineerde luchtvloten van de bij het Atlantisch Pact aangesloten landen weer in het bijzonder boven het westelijk deel on zer gemeente verschenen, later gevolgd door wijd geëchelonecrde andere for maties. Zwaar en monotoom basten de mo toren hier en daar mens en dier opschrikkend om tenslotte in het Oosten weg te sterven. En toch was er een kenmerkend on derscheid met de jaren 1940'45. Ditmaal wisten we, dat dat het de grootste na-oorlogse luchtmanoeuvre gold, ditmaal brandden alom de licht jes op de grond ditmaal ook geen snor kende berichten over ..feindlioh» Bom ben" uit het „Fuhrerhauptkwartier". Neen ditmaal wisten we, dat wij bii een onverhoopte nieuwe wereldbrand niet als in 1940 alleen zullen staan. Want gisteravond vlogen boven Alk maar de machtige vogels van de vrij heid! Bouw Jan Ligfhartschool begonnen Heden is de N.V. Padox te Warmond met de bouw van de zogenaamde Finse school in het Bergerwegkwartier nabij de spoorwegovergang begonnen. Onvoorziene omstandigheden voorbe- hou -n hoopt men het nieuwe gebouw na het einde van de grote vacantie ge reed te hebben. Opbrengst collecte Ten bate van de Ned. Bond van Doofstommen-verenigingen is hier ter stede gecollecteerd na de vertoning van de film Johnny Belinda in het theater Harmonie. De collecte heeft opgebracht f 1257.06. Een woord van dank aan de collectan ten en het personeel. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 u.: Abbott en Costello en Frankenstein. Vic toria Theater, 2.30 en 8 uur: Hildegard (14 jaar). Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Noordwestelijke doortocht (18 jaar), i- Restaurant „Tom", Waagplein, 7.30 uur: Jaarvergadering Ver. Uitvaart verzorging Alkmaar en Omstreken. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Abbott en Costello en Frankenstein. Victoria Theater, 8 uur: Hildegard (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Noordwestelijke doortocht (18 jaar). Bedrijfsvoetbal Bij de gisteravond gespeelde Be drijfsvoetbalwedstrijden ontmoetten de elftallen van het Hoge Huys en Huls kamp elkaar op het Kolping Boys terrein. De Hulskamp Boys deden goed werk door het Hoge Huys een gelijk spel af te dwingen. De einduitslag was 2—2. Op het MEVO-terrein speelden de Black Boys en Nagengast tegen elkaar. De brandstoffenhandelaren toonden zich de sterksten door met 31 te winnen. De wedstrijd Rhode siaSOVA die hierna op het MEVO- terrein werd gespeeld, eindigde met 'n 30 overwinning voor de Spoorman- nen. Hedenavond worden op het MEVO-terrein twee wedstrijden ge speeld. Om kwart vóór zeven spelen Chevrolet Boys en de Melkboeren, bei de uit afdeling B, tegen elkaar. Om 8 uur volgt de wedstrijd APSV 2 Postillon. Deze twee elftallen zijn in gedeeld in afdeling A. Denk om de Coloradokever In het tuintje van een huis in het Bergerkwartier werd gisteren een colo radokever aangetroffen. De inwoners van Alkmaar wordt verzocht zich er van te overtuigen of er in hun tuintje ook kevers aan het passagieren zijn. Zoals men weet heeft de kever, die zwart-geel gestreept is, de grootte van een centimeter. De larven zijn rood van kleur. Indien men kevers vindt is men verplicht deze direct bij de politie in te leveren. Eindexamen gymnasium Geslaagd zijn de volgende Candida- ten: A. Dorgelo, J. C. S. Geusebroek, A. J. IngenHousz, mej. M. Kriek, J. W. Schuurman (allen B); J. W. Bezijn, P. C. Blankers 't Hooft, mej. G. H. Bolt, mej. M. D. C. E. v. d. Brink, J. H. C. Geusebroek, K. M. v. d. Sterre (allen A). Geslaagd voor B 5 cand. afgewezen voor B 3 cand. Met 1 cand. voor B. wordt het examen voortgezet. Ge slaagd voor A 6 cand. Met 1 cand. wordt het examen voortgezet. Jean Miction, de eerste Nederlandse leeuwentemmer bij circus Strassburger. Maastricht, Aanhangwagen te water Van een vrachtauto, die gisteren over de Kanaalkade reed, brak plotseling de koppeling van de aanhangwagen, waar door déze ter hoogte van de Bokken- brug in het water reed. Men slaagde er vrij spoedig in de wagen met behulp van een hijskraan van de V. B. op het droge te brengen. Jubileum mej. C. Mijlhoff Morgen zal mej. G. Mijlhoff de dag herdenken, dat zij 40 jaar in de zaak van de heer Spruyt (Kofa-magazijn) werkzaam is. De jubilaresse zal in hotel Victory worden gehuldigd waar van 8%11 uur gelegenheid is de feestviering bij te wonen. STERKE DRANK VOORRADIG Opnieuw is proces-verbaal opge maakt tegen twee Alkmaarse café houders. Zij hadden beiden in hun lo kaliteit sterke drank voorhanden zon der hiertoe gerechtigd te zijn. Een aanzienlijke hoeveelheid drank werd in beslag genomen. Voorstellingen vanaf Maandag a.s. Circus Strassburger komt met een geheel nieuw programma weer vier dagen naar Alkmaar en zal er op het Canadaplein spelen van Maandag 4 Juli af tot en met Donderdag 7 Juli. Woensdag worden er twee voorstel lingen gegeven. Strassburger heeft dit jaar een geheel nieuwe zitinrichting, die deze winter gemaakt werd door Nederlandse vaklieden van de firma Ribbens uit Bergen op Zoom en die van alle rangen een goed zicht biedt op de piste. Staanplaatsen zijn er niet meer en de prijzen zijn aangepast aan de nieuwe tijdsomstandigheden. Het circus is nu reeds van Pasen af op tournee (Alkmaar is de twin tigste plaats van deze tournee) en al gemeen is het oordeel van pers en publiek, dat Strassburger's program ma nog beter is dan andere jaren. Deze winter speelde Strassburger in ge bouw Carré te Amsterdam meer dan drie maanden lang steeds weer voor volle zalen. Onder de tienduizenden bezoekers waren ook de prinsesjes Beatrix en Irene met een aantal vriendinnetjes, die van de prachtige paarden en het overige programma zeer genoten. Het circus werkte op de verjaardag van H.M. de Koningin mede met het grootste gedeelte van zijn dierenmateriaal aan het Stadion- spel „Wie wint de pot", waarbij bleek, hoe populair Karei en Regine Strass burger bij het Nederlandse publiek zijn, daar zij bijzonder hartelijk wer den ontvangen door het stampvolle stadion. Toen het circus te Eindhoven speelde, trad een van zijn zeeleeuwen als gast voor de televisie op, hetgeen een bijzonder succes was. Dezer da gen kocht Strassburger weer een aan tal dieren van de dierentuin te Rot terdam, die gedresseerd zullen wor den, terwijl er ook nog andere dier- Jeugdige recidivist Dezer dagen meldden wij, dat de dief, die een groot aantal portemon- naies, uit de kleedkamers van het Sportpark stal, gegrepen was. Het bleek een 13-jarige jongen te zijn. Nadat de jongeman verhoord was en er proces-verbaal was opgemaakt, werd hij op vrije voeten gesteld. Blijk baar heeft het politiebureau niet angstwekkend op hem gewerkt, want hij maakte van zijn herwonnen vrij heid gebruik om direct weer zijn slag te slaan. Uit de kleedkamers en keten stal hij niet alleen portemonnaies, doch ook horloges en kleding. Ook in Heiloo sloeg hij zijn slag. De jongeman is opnieuw aangehou den en nu in verzekerde bewaring ge steld. Na onderzoek zal hij ter beschik king van de Officier van Justitie ge steld worden. groepen in Nederland in dressuur zijn voor het circus. Strassbui ger's tijgers er, Zeeuwse paarden werken in het buitenland en versterken als zodanig de deviezenpot. Strassburger komt Zondagnacht met zijn gehele tros van dieren en mensen, waaronder ook nog steeds de bekende circusverzame laar en administrateur J. Best uit onze stad, naar Alkmaar van Hilversum en zonder twijfel zul len er weer duizenden uit Alkmaar en omgeving zijn, die niet zullen nalaten om gebruik te maken van de unieke gelegenheid cfm nog eens een van de weinige echte klassieke circusssen te gaan zien, die nog bestaan. Het cir cus bezoekt dit seizoen niet Den Hel der, maar wel Hoorn. Klaas Boot in Nederlandse Turnkeurploeg Een ploeg van vier turners van het KNGV zal deelnemen aan het interna tionaal zes-landen tournooi, dat op 9 en 10 Juli a.s. in Luxemburg wordt ge houden. De Nederlandse ploeg zal bestaan uit: K. Boot (De Halter, Alkmaar), kampi oen van Nederland 1949; G. J. C. Linde (Hercules, Hengelo), kampioen van Nederland 1948 en M. J. Vos (Simson, Amsterdam), kampioen van Neder land 1947. Voor de vierde man zal een keuze worden gedaan tussen G. J. Wit haar (Turnlust, Haarlem) en M. Krill (VTV, Vaals). Leider van de ploeg is de heer A. F. Klazema uit Den Haag en als Neder landse juryleden zullen fungeren de heren: J. D. de Jong (Leeuwarden), A. Metz (Leiden) en J. Schenke (Amster dam). Aan dit tournooi nemen ploegen deel uit Italië, Zwitserland, Frankrijk, Bel- gie, Luxemburg en Nederland. De te verwerken onderdelen zijn.: vrije oe feningen, rek, brug, paardvoltige, rin gen en paardspringen. Alle oefeningen zijn vrij naar keuze. Voor het landen- klassement zullen de resultaten van de drie hoogst geplaatste turners van elk land gelden. Burgerlijke stand Geboren: Annie, dochter van J. Schats en E. den Das. Berendina H„ dochter van F. J. Bruin en A. Duijker- sloot. Veronica B., dochter van J. P. van Wonderen en A. J. Goedhart. Gehuwd: Adiranus W. Gerritsen en Elisabeth Th. Braun. Bijenzwerm in de Spoorstraat Gisteren ontdekte een zwerm bijen, dat er in een vuilnisvat in de Spoor straat een restje honing was achter gebleven. De bijen zetten zich op het vat neer en hielden alle toeschouwers met hun gegons op een veilige af stand. Er moest een imker aan te pas komen om de dieren te verwijderen.. Vadertje Staat is een machtig man, die al zijn kinderen even lief heeft en in zijn huishouden zijn overtalrijk kroost zoveel mogelijk op het rechte pad tracht te houden, opdat de een niet groeit ten koste van de ander. Maar het getal zijner beschermelin gen is te groot om op allen persoonlijk loezieht te kunnen uitoefenen en, hoe wel wij hem geenszins van polygamie willen beschuldigen, moeten we dui- delijkshalve toch verklaren, dat hij overal een Moedertje Stad heeft, die zijn zorgen deelt en de kleine beslom meringen van het grote huishouden van hem heeft overgenomen. Zij is een toevlucht voor allen, die in geldnood verkeren, zij heeft in veror deningen de rechten en plichten vast gesteld van allen die onder haar juris dictie leven, zij is toegankelijk voor ieder, die om haar wijze raad en be scherming komt vragen. Zo waren dan ook Maandagmiddag weer velen met hun wensen en ver langens naar het Stadhuis getogen. Tal rijke verenigingen vroegen om subsi die en haar werd medegedeeld, dat men de noodzaak daarvan te gelegener tijd rustig zal onderzoeken. Duiven en be roepsmusici moesten beschermd wor den. De eerste mogen niet met de radio in aanraking komen althans met de antennedraden en de anderen heb ben bescherming nodig omdat ze juist te weinig met de radio in contact ko men en bovendien bij uitvoeringen en concerten de noodlottige concurrentie ondervinden van amateurs, die te wei nig bedenken dat door hun optreder ae bestaansstrijd van de echte muzen 'onen nodeloos verzwaard wordt. De leerlingen van middelbare scho ion wilden grotere erkenning hunner echten. Zij willen parlementje spelen en daartegen had Moedertje Stad geen bezwaar als het maar bij spelen blijft maar zij besliste, dat jongens en meisjés, die te groot voor een slab- betje en te klein voor een servet zijn, net school-besturen zelf maar aan hun rijpe en tot oordelen bevoegde leraren moeten overlaten. Zij beschermde de jeugd door de deuren van de plaatsen des publieken vermaaks of der verleiding tegen bed tijd onherroepelijk voor haar te slui ten, zij waakte opnieuw tegen misdaad en zedeloosheid door een betere rege ling van de nachtregisters en zij zou op verzoek van de heer Van der Borden zelfs de concubines uit de woningen der ongehuwden hebben ge haald, als zij niet bang was geweest van al te grote bemoeizucht te worden beschuldigd. Zij hielp de financiën van haar eigen huishouden verstevigen door aan- en verkoop van grond, bezuiniging op te duur geworden weeskinderen en ver huring van paviljoens voor de t.b.c.- bestrijding. Zij loste de steeds kostbare problemen op van het altijd geldhonge- rige onderwijs en zij zou, na het rege len van al die rechten en plichten, haar deuren hebben kunnen sluiten als daar niet plotseling iets was voorgevallen dat de rust in het grote huishouden ho peloos verstoorde. Dat de behandeling der agenda plot seling wordt afgebroken en de deuren voor geheime besprekingen worden ge sloten, is altijd het bewijs, dat er hier ■f daar een bommetje is gevallen, dat lirect onschadelijk moet worden ge naakt. Maandagmiddag om drie uur gingen Je deuren van onze raadszaal hermetisch iicht en toen ze om vijf uur nog ge- ,'oten waren, moesten alle journalis ten mitsgaders enkele met Jobsge duld wachtende belangstellenden wel tot de conclusie komen, dat er een bom van formidabele grootte was in geslagen. De antichambrerende journa listen mopperden harder dan wij ze ooit hebben horen brommen. Zij kun nen hun kostbare tijd wel beter gebrui ken, zij zijn al jarenlang uitgekeken op het Nierop-porcelein van de polder kamer, op het levensgrote portret van de geharnaste Willem II of Willem III en op dat van de grijsgepruikte meneer met de rode jaskraag, wiens naam op de lijst door het vele koperpoetsen vol komen is verdwenen. Zij beweerden in alle toonaarden en tongvallen elke courant doet dat op de haar eigene karakteristieke wijze dat men zulke verrassingen maar tot 't slot van de agenda moet bewaren, maar de harde woorden verstomden en de boze blikken verzachtten in nieuws gierigheid toen diverse raadsfracties de grote zaal verlieten om zich elders in het gebouw afzonderlijk te gaan be raden. Men zag al die vroede vaderen en moederen daar met hun denkerskop pen en -kopjes voorbij schrijden, de voorhoofden gefronst, de blikken pein zend in zichzelf gekeerd en we behoe ven hier niet de gemoedsaandoeningen te beschrijven van .raszuivere journa listen, die aan alle kanten copy roken zonder te beseffen welke politieke drama's zich in hun onmiddellijke na bijheid afspeelden. Dc beide aanwezige communisten hadden geen afzonderlijke raadkamer nodig en de eenlingen, de vertegen woordigers van de W.D., van de A.R. en van de C.H U. waren in de zaal ge bleven omdat toch niemand er iets van verstaan kan als zij in zichzelf taan te praten. Totdat óm vijf uur de deuren weer geopend werden en de journalisten in een zaal. die vol blauwe rook stond, naar hun vulpenhouders grepen om 't wereldschokkende nieuws in ijltempo te kunnen noteren. Laten we eerlijk zeggen, dat het althans wat de nieuwswaarde betreft niet meeviel, of liever, dat het ver wondering wekte, dat dit alles zó lang had moeten duren. Het hoofd van de Tesselschadeschool, die voorbestemd was om als leider van de nieuwe centrale school op te treden, had principiële bezwaren; zijn collega van de school voor voortgezet lager on derwijs had na rijp beraad beslo ten evenmin te solliciteren en bij ge brek aan tijd en geschikte candidaten zou de oprichting der centrale school geboren uit de reorganisatie van het L.O. nog een jaar moeten wor den uitgesteld. Het kon erger en men kreeg dan ook de indruk, dat de zo juist gedemonteerde bom niet van het kaliber was, dat men in journalistieke kringen algemeen verwacht en ge vreesd had. Maar betreurenswaardig was de mededeling van de burgemees ter, dat ouders, die zich met de reorga nisatie niet kunnen verenigen, pogin gen aanwenden hier een bijzondere neutrale school te stichten. Een school, die van staat en stad cverbodige financiële offers zal eisen en wier bestaansrecht bepleit wordt met volkomen misleidende argumenten waarbij men de ouders tracht wijs te maken, dat zij in de schoolkeuzevoor hun kinderen voortaan niets meer te vertellen zullen hebben. Het is de kracht van het godsdienstig r.ijzonder onderwijs, dat men daar niet naar een standenschool streeft, maar de opvatting huldigt, dat contact met teerlingen uit alle maatschappelijke kringen de jeugd alleen maar ten voede kan komen. En het is het noodlot van de openba re school, dat men door kortzichtigheid en tweespalt zelf verdeelt en versplin tert wat men uit de grote politieke -triid om de toekomst van het kind nog heeft kunnen redden en als een kost baar bezit door samenwerking en eens gezindheid tot nieuwe groei zou moe ten brengen. Aangehouden Dezer dagen is een 37-jarige man aangehouden wiens gedragingen dg politie de laatste tjjd verdacht voor- kwamen. Het is nu gebleken, dat ds man zich schuldig heeft gemaakt aan strafbare handelingen op zedelijk ge- bied, zoals genoemd in art. 247 subs. 248 van het Wetboek van Strafrecht! Daar de man de strafbare handelin- gen pleegde in een naburige gemeente, is hij aan de politie aldaar overgege! ven. T.b.c.-bestrijding bij koeien De Dir. Prcrv. Gezondh. Dienst v. Dieren, de heer D. Rempt, verzoekt ens opname van het volgende: Open lijders zijn, ook in de weide, gevaarlijk en kunnen door aanhoesten U vrije koeien besmetten 11 Daarom is het noodzakelijk, dat in de weide, vrije koeien en reageerders te scheiden Houdt uw kalveren apart! Zorgt dat ze niet in aanraking komen met dt koeien! Dierziekten. Penicilline is een machtig hulpmid del bij de bestrijding van uierziekten veroorzaakt door streptococcen. De melk van dergelijke patiënten is de eerste twee malen ongeschikt voor de zuivelbereiding. Dus, vanavond behandeld met peni cilline, morgen de melk thuis houden! I Kaas uit dergelijke melk bereid is ondeugdelijk en de room blijft dun. Er is maar weinig „penicilline-melk" nodig crm een hele bak melk in de fabriek ongeschikt te maken voor de zuivelbereiding! Neemt u hiervan goede nota! 't Is in uw eigen belang, maar ook in het belang van uw medeleveranciers! Bergen Velerlei attracties op de kermis Het kermisterrein in de Stations straat en het Van Reenenpark zal dit jaar niet zo dicht bezet zijn als in 1248. „Kijkspul", zoals Griekse won- dermeisjes, griezeltenten en meer der gelijke bezienswaardigheden zal men er niet aantreffen. Het ontbreken van een theater zal door sommigen als een gemis worden gevoeld, gezien de grote belangstelling die hiervoor in 1948 bestond. Maar de kermisenthousiasten kunnen toch nog aan een kleine dertig verschillende attracties hun hart op halen. Nieuw voor Bergen zijn: de Kari- mata (een Deense hoogvaart, 16 meter hoog), een golfbaan en een poffertjes kraam. Voorts komen er o.a. een auto- skooter, een rubsbaan, een octopus (spin) en een luchtschommel. Voor de kinderen een draai- en een hangmolen. Verder zal een nougatkraam van 14 meter lengte verrijzen, terwijl ook de onmisbare zweefmolen en minder om vangrijke kermisstukken als hoofd van jut, koekhakstal en schiettent dei- traditie getrouw nauurlijk ook niet zullen ontbreken. Een gebakkraam, een ijsbuffet, speel goed-, paling- en fruitkraampjes krij gen ook een plaats, evenals twee vliegbomsporten en een paar oefe- ningsspelen (pyramidesport en lijn trekken) en een sjoelbaktent. De kermis zal geopend zijn op Za terdag, Maandag en Dinsdag van 2 tot 12 uur n.m.; op Zondag van 2 tot 5 en van 7.30 tot 12 uur n.m. Verkeersomleiding Het centrum van Bergen staat al ge heel in het teken van de naderende kermisviering. Diverse wegen rond om 't Van Reenenpark en de Stations straat zijn reeds afgesloten voor het verkeer, met het oog op de in 'in bouw zijnde kermis. De standplaats van de NACO-bus voor Egmond-Castricum-IJmuiden is momenteel bij de Bevrijdingsboom, die van de NHADO-busdienst op Alkmaar zal gedurende de kermisdagen bij de garage aan de Prins Hendrikstraat zijn. De bus naar Schoorl-Groet-Cam- perduin stopt gewoon op de hoek van de Jan Oldenburglaan en de Breêlaan. Het verkeer naar Bergen aan Zee zal buiten het Van Reenenpark omge leid worden. Rond het kampvuur Padvinders en K.J.V.O.-ers schaar den zich Maandagavond tegenover huize Kranenburg aan de Hoflaan, rond het kampvuur. Terwijl het vuur hoog oplaaide lieten de jonge mensen hier op deze ideale plek tussen het hoge hout, waar anders „vink en lijs ter orgelen" hun liederen schallen on der aanvoering van de heer L. Post- ma van de Volkshogeschool enmet medewerking van de steeds groeiende mensenmenigte. De heer J. Ivangh, consul A.N.W.B., heette allen hartelijk welkom rond het kampvuur en sprak een woord van dank tot allen, die deze avond hadden mogelijk gemaakt. GESLAAGD Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot, de heer Adr. Veenhuyzen voor het candidaats- exameh medicijnen. St. Pancras Van wie is dit en dat? Gevonden en verloren voorwerpen over de maand Juni. Verloren: bruin hoornen bril, ringe tje met Zeeuws knopje, portemonnaie inhoudende f 48.50, een bril, een porte feuille inhoudende f 60. Gevonden: rechter rubber laars, één vulpen, 1 auto-contact sleuteltje, groen kinder mutsje (capemodel), roodbruine portemonnaie met inhoud, 1 zonnebril (wit montuur, bruin micca), geel kin- derkruiwagentje (opschrift „Adri"), bosje kleine sleuteltjes, een geelbruine "eblokte shawl, een vulpen en 'n blauw zwart kinderkapje. Inlichtingen te bekomen tussen 10— 11 uur ten gemeentehuize of bij de Rijkspolitie, post Sint Pancras, Boven- weg 285 alhier De vroede vaderen kwamen dagavond in openbare zitting t onder voorzitterschap van burger ter C. J. Schellinger. De voorzitter richtte in zijn ningswoord een woord van danl de leden, die deze mooie avond ha willen opofferen om de belangen Koedijk te behartigen. Van de ingekomen stukken we jaarverslag van de commissie tot ring van Schoolverzuim voor ke geving' aangenomen. Besloten werd te voldoen aan verzoek van de voorzitter van Staten om in het reglement Sc Zorg de bepaling op te nemen, d allen tijde door of vanwege het co van Ged. Staten de kas en de bo van de secr.-penningmeester ku worden opgenomen. Het verzoek van de Bond teger schenden door het vloeken van i Heilige Naam, om een jaarlijkse sidie werd met 4 tegen 3 sten: afgewezen. B. en W. hadden gemeend geen vies te moeten geven. De heer Brammer zag er wel goeds in. De heer Hart zei, geen princi tegenstander te zijn, maar vroeg af of er met het verspreiden vai lerlei spreuken enz. wel iets te reiken was en dan: is het vloeke Koedijk nu zo erg? Spr. zag er bewust schenden van Gods naan beschouwde het meer als een gem< Uiting. De heer Lammertschaag wees dat er ook andere streken zijn, n gunstig. De heer Blaauwboer meende, di het niet op de weg van de gen: lag deze actie te subsidiëren. Vier van de zeven leden ste ten slotte tegen subsidieregeling B. en W. boden vervolgens aan 8e begrotingswijziging 1948 in band met de wijziging van de be tings- en rekeningsvoorschriften een 9e begrotingswijziging betreff af- en overschrijvingen. Nieuwe raadslc De heren Hes en Blaauwboer zochten hierna de geloofsbrieven de nieuwbenoemde raadsleden. en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter uw ingewanden doen stromen, anders teert uw voedsel niet, het bederft U verstopt, wordt humeurig en loom. Neem plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJ om die liter gal op te wekken en uw vertering en stoelgang op natuurlijke te regelen. PILLETJES, VAN MARSDIEP TOT 1= De hoofdprijs van de te Den gehouden O. en O.-huisvlijttentoon ling is toegekend aan sergeant-to naker J. S. Goedemans voor een an een verankerde mijn. Vrijdag a.s. zal ten stadhuize Hoorn de Westfriese Adviescomm voor Bouwplannen worden gi eerd, een gebeurtenis die voor lcomstige bouwkundige ontwikke in dat gewest van het allergrootste ang is. De Hoornse Jeugdraa voornemens op Zaterdag 16 Ju vliegerwedstrijd te houden. 1 luiting op de voorstellingen vr Juli te Alkmaar, zal Circus Str ger op 8, 9 en 10 Juli Hoorn be: De aanvoer van aardbeien streek Kennemerland blijft te; en. De gemeenteraad van Bei besloot in samenwerking met liggende gemeenten tot het ii van een schooltandartsendienst, werd afwijzend beschikt op een zoek om te Wijk aan Zee een peerterrein te mogen inrichten, en W. van Uitgeest doen de raac voorstel tot het instellen van een penning. Mej. M. Taams viert dag a.s. haar 40 jarig jubileum derwijzeres aan de chr. scho Heemskerk. B. en W. van Zaandam vra gemeenteraad een crediet van f voor het vergroten van de raadsi het daarin aanbrengen van een schildering. Tevens wordt een van f 1.323.000 verlangd voOr het rijp maken van bouwgronden uitbreidingsplan „Midden-Oost", biedende aan 395 woningen. IN DE DOOR TJEERD ADEM A Een postbode. Dat was in het ziekenhuis nieti zonders. Hij keek onmiddellijk zich en verdiepte zich weer spannende feuilleton van de H; Ccurant. De zware voordeur, die Sti opentrok, had zich automatische geluidloos achter hem gesloten Niemand dan zuster Blanc: hem herkend. Hij liep op straat met een van grote voldoening. In de binnenzak van zijn zaten veilig opgeborgen de documenten. Het enige nog overblijvende

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2