Stad m Omgeving, Ma rineblauw in de Raadszaal AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN DE goede weg Bedrijfsvoetballers week „bekeren" gaan de volgende Circus Strassburger naar Alkmaar Tenniswe te B< 1!l IE I •11 Bemanning van Britse kruiser „Devonshire officieel ontvangen Will" ■s*u crooEN - Een bonte show van mensen en dieren N.V.ALKMAAR5E WASSERIJ HARMONIE-THEATER VICTORIA-THEATER CINEMA AMERICAIN Beroepsbescherming van musici en artisten Wat onze v schre s ®:S"- mé r 'v O' s'*y?' v" i V-' v Vier lachende geziphten. Burgemeester mr. dr. H. J. Wytema overhandigt mevrouw Cronyn een kaasje, terwijl de commandant van H.M.S. Devon shire, captain St. J. Cronyn D.S.O. en de gemeente-secretaris, mr. R. Veen- dorp, met zichtbaar welgevallen toekijken. In de kleurige raadszaal van het stadhuis domineerde gisterochtend het marineblauw. Ken gedeelte van de be manning van de Britse kruiser H.M.S. Devonshire, die in het kader van een oefencruise van de Britse Homefieet door de Westeuropese wateren tot 7 Juli ligplaats gekozen heeft in de Am sterdamse haven, werd door burge meester en wethouders en raadsleden officieel ontvangen. Nadat de commandant van de krui ser, captain St. J. Cronyn D.S.O., ver gezeld van zijn echtgenote, door bur gemeester mr. dr. H. J. Wytema wa ren begroet en aan de wethouders, de heren G. v. Slingerland, M. Coerts en R. Bakker, de gemeentesecretaris mr. R. Veendorp en verschillende gemeen teraadsleden waren voorgesteld, richt te de burgemeester zich tot captain Cronyn en diens bemanning. Het deed mr. Wytema een bijzonder genoegen de Engelse gasten in de oude raadszaal te kunnen verwelkomen. Het speet hem slechts, dat een gedeelte van de bemanning aan boord moest blijven en verhinderd was de Alkmaarse kaas markt te bezichtigen. Er wordt dik wijls gezegd, dat deze markt juitslui- tend propaganda is, aldus de burge meester, maar dit is toch niet het ge val. De kaasmarkt is een werkelijke markt. Nadat spr. herinnerd had aan de tachtigjarige oorlog, toen Engelsen en Hollanders tegen de Spanjaarden vochten en aan de tijd van Cromwell, toen de vloten van de twee landen el kander bestreden, constateerde hij het feit, dat de Britse navy sindsdien ge groeid is, terwijl de Nederlandse vloot- strijdkrachten verkleind werden. In de laatste oorlog, waarin Engeland en Nederland in geallieerd verband voch ten, koesterde Nederland een grote be wondering voor het Engelse volk en zjjn marine. Talrijke goede Nederlan ders hielden hun radiotoestellen in stallen, kasten en schuren verborgen en luisterden naar de B.B.C. Als wij in die tijd hoorden van de successen van de Britse vloot, dan hebben wij ons daarover evenals u van harte ver heugd. De burgemeester hoopte, dat het nauwe verband tussen Engeland •n Nederland niet alleen, een hechte vriendschap tot respltaat zal hebben, maar dat tevens die termen uit de Engelse taal geweerd zouden worden, die voor de Nederlanders minder vleiend zijn. Toen het gelach ver stomd was, bood mr. Wytema de echt genote van de commandant, mrs. Cro nyn een kaasje aan. De commandant van H.M.S. De vonshire, CCaptain Cronyn, D.S.O. dankte uit naam van zijn officieren en bemanning. Hij was nooit eerder in de gelegenheid geweest Nederland te be- soeken, daar zijn taak hem steeds el ders 'op de aardbol had doen vertoeven. Toch had de kapitein ter zee veel over Nederland en de Alkmaarse kaasmarkt gehoord en had het bezoek aan onze stad hem veel genoegen gedaan. De commandant achtte het van groot be lang, dat zijn mensen op de trainings kruistocht van de Devonshire andere volken ontmoeten. Gedurende de oor log was er een hechte samenwerking tussen de gemengde groepen van Weer een zelfstandige Kamer van Koophandel? Indien het parlement het wetsont werp betreffende nieuwe regelen voor de Kamers van Koophandel en Fabrie ken aanneemt, zal de Kamer voor Hollands Noorderkwartier, die kan toor houdt te Alkmaar, met ingang van 1 Januari haar zelfstandigheid te rugkrijgen. Hiermede zou een Duitse maatregel, In 1942 genomen, waarbij de Kamers te Alkmaar, Zaandam en Haarlem hun zelfstandigheid verloren en tot een Provinciale Kamer te Amsterdam Werden verenigd, teniet gedaan wor den. Wel wordt in het huidige wetsont werp een vrijwillige samenwerking tussen de verschillende Kamers in onze provincie gesuggereerd. vlootstrjjdkrachten, waarvan Britten, Nederlanders, Noren en zeevarenden van andere naties deel uitmaakten. Het zal misschien nieuw voor u zijn te ho ren, aldus captain Cronyn, dat na de oorlog de Nederlandse marine-attaché in Londen een party bloembollen heeft geschonken, die thans ieder jaar in vele marine-centra in Groot-Brit- tannie bloeien en het bewys vormen van de vriendschap tussen onze lan den. Mr. Cronyn dankte ten slotte burgemeester Wytema voor de vrien delijke woorden en de hartelijke ont vangst in deze prachtige hal. Tot be sluit van de officiële ontvangst werd het gezelschap een kopje koffie en be schuitjes met kaas aangeboden. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de luitenant ter zee der tweede klasse F. J. H. Meyer namens de comman dant Maritieme Middelen, de directie van de Alkmaar Packet, afgevaardig den van het comité Amsterdamse Ha ven, de voorzitter van Alcmaria VVV, de heer D. J. Scheffel en de directeur dezer vereniging, de heer H. Rijs. De bemaning van de Britse krui ser H.M.S. Devonshire bezocht de kaasmarkt. Twee mariniers tussen twee kaasdragers GESLAAGD Voor het propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur slaagde aan. de Technische Hogeschool te Delft on ze plaatsgenoot de heer J. W. Schmidt. EINDEXAMEN MURMELLIUS-GYMNASIUM Voor het eindexamen van het Mur- mellius-Gymnasium A slaagde- mej. H. A van der Laan te Bergen. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De vrijgezel en het bakvisje (tot 14 jaar onder geleide). Victoria Theater,7 en 9.30 uur: De zwarte pijl (14 jaar). Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Bala laika (18 jaar). ZONDAG Bioscoopvoorstellingen om: 2, 4.30, 7 en 9.30 um-. Grote kerk, 7 uur Jeugddienst, ds. A. van Biemen Bentveld: „Waar vinden wij bezieling?" Sportpark, 2 uur: Draverijen met Toto. Korte- en Lange- baan. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: De vrijgezel ent bakvisje (tot 14 j.o.g.) Victoria Theater, 8 uur! De zwarte pijl (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Balalaika (18 jaar). Canadaplein, 20 uur: Gala openings voorstelling Circus Strassburger. ZONDAGSSLUITING VOOR APOTHEKEN Zondag 3 Juli zal de apotheek van de heer B. Schouten, Emmastraat 47, voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN Zondag 3 Juli zijn de doktoren Jb. Maats, Heynstraat 1 (telef. 2387) en E. E. M. van Gilse, Kennemerpark 8 (3136) beschikbaar. Mutaties Rijkspolitie Met 1 Juli 1949 worden verplaatst: Da adspirant L. A. Bethume van de groep Enkhuizen naar de Parket- groep Amsterdam. De wachtmeester G. Westerveld van de Parketgroep Alkmaar naar de groep Langedijk, standplaats Broek op Langendijk. De wachtmeester J. Koopman van de groep Langedijk naar de groep Wognum, standplaats Sijbekarspel. De wachtmeester le klasse H. C. Boerema van de groep Wognum naar de groep Beemster, standplaats De Rijp. - zo n snelle, comfortabele mol muurvaste liggtng betrouwbare, voordelige llS Bergen N.H. lel. 2456 De bedrijfsvoetbalcompetitie 1949 zal spoedig weer tot het verleden behoren, al is het nu nog moeilijk te zeggen wie de kampioenen zullen zijn. De meeste elftallen hebben al zeven wedstrijden gespeeld en daar het dit jaar een hal ve competitie betreft, zullen zij nog maar twee keer voor de competitie in het veld komen. Daarom wordt vol gende week alvast begonnen met de bekerwedstrijden. De uitslagen van de wedstrijden die afgelopen week zijn gespeeld zijn als volgt: Afd. A: TSV—Ringers 2—0; Conijn— Lichtbedrijven 111. Hoge Huys Hulskamp Boys 2—2. De wedstrijd APSV II—Postillon werd uitgesteld. De stand in afdeling A is nu: Povay 6 4 2 0 184 10 Lichtbedrijven 7 4 2 1 285 10 Hoge Huys 7 4 2 1 128 10 T.S.V. '3318—49 Slagers 5 2 2 1 87 6 Ringers I 7 2 2 3 1214 6 APSV II 6 1 2 5 5—11 4 Hulskampboys 6 1 2 3 822 4 Conijn 7 1 2 4 724 4 Postillon 6 0 1 5 411 1 Afd. B: VIVO Boys—Stoel 0—3; Alk- maarsche Crt.Reiniging 11. Rhode siaSOVA 03; Chevrolet BoysMelk boeren 3—2; Centra—Papierduivels 02. De stand in deze afdeling is nu: In de nacht van Zondag op Maandag komt de extra trein van Circus Strassburger van Hilversum naar Alk maar en dadelijk zal dan met de op bouw begonnen worden. Onder leiding van Karei Strassburger zal dan alles worden afgemeten en dan zullen op het Canadaplein al spoedig de vier grote masten de lucht in, gaan, waar op de grote stukken zeil zullen wor den uitgespreid en aan elkaar ge knoopt. Dan komt het interessantste moment van de bouw van een groot circus: het optrekken van het grote zeil, wat altijd weer boeiend is voor oud en jong. Intussen staat het terrein vol grote circuswagens; de stallen zijn opgebouwd en de artisten komen op dagen en er zal dan die eigenaardige sfeer op het terrein hangen, die eigen is aan de opbouw van een groot cir cus. Onder de grote nummers noemen we in de eerste plaats de 80 mooiste circuspaarden van Europa, waardoor Strassburger ver buiten de grenzen een grote vermaardheid geniet. Het zijn bijna alle paarden van Nederlandse bodem, zoals Friezen, Gelderlanders, Brabanders, Overijlselse paarden, maar ook Noren, Engelse en Arabische paarden. Karei en Elly Strassburger vertonen hun viervoetige vrienden in vrijheidsdressuren en Regina rijdt haar beroemde hoge school. Voorts noemen we het Nederlandse leeuwennummer, een unicum in ons land. Het zijn een groep leeuwen gedresseerd door de heer Klant van het DierenparK te Valkenburg (L.), gelegen op de Cau- berg, een der mooiste plekjes van ons land en gepresenteerd door de enige Nederlandse leeuwentemmer Jean Mi ction, vroeger bediende en zoon van een aannemer uit Maastricht. Op een drietal olifanten rijden bekoorlijke meisjes, twee Engelse en een Eindho- vense. Voor het eerst sedert lange ja ren staan weer zeeleeuwen in het programma; een nummer, dat altijd zeer in de smaak valt en dat men se dert de bevrijding niet meer zag. Voorts lama's, kamelen, dromedaris sen, guanaco's, zebra's zeboe's, apen en beren. Er is veel jong leven in het circus, want er zijn behalve jonge po ney's nog als grote zeldzaamheden een jong beertje en een jonge zeboe. En dan komt de internationale stoet van artisten: Chinezen, de beroemde Rivels uit Wenen, de jongleur Bela Kremo uit Zwitserland, Nederlandse acrobaten, wereldvermaarde clowns, luchtnum- mers, pas de deax. Karei Strassburger zelf heeft de regie en dat garandeert tempo goede muziek veel licht en een keurige verzorging van mens en dier. Het circus speelt slechts vier dagen in Alkmaar op het Canadaplein en gaat dan naar Hoorn. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDELING De Bietenbouwers (Orkest zonder Naam) komen op de Kaasmarkt concerteren Het bekende Orkest zonder Naam, o.l.v. Ger de Roos, ook bekend als De Bietenbouwers, dat op het ogen blik op tournée is door ons land, komt a.s. Vrijdag op het Waagplein concerteren. Van tien over half een tot een uur zullen de vrolijke klanken van dit bekende orkest over het be roemde plein klinken en door de KRO worden uitgezonden. Gait-Jan Kruut- moes zal met zijn praatjes de gaatjes van de Alkmaarse kaas trachten te vullen Reiniging Alkm. Courant Chevroletboys Melkboeren Papierduivels Stoel S.O.V.A. Rhodesia Centra V.I.V.O.-boys 7 5 2 0 9— 4 12 7 3 3 1 13—10 9 7 3 2 2 15—10 8 7 3 13 14—11 7 5 3 0 2 7— 5 6 7 3 0 4 11—14 6 5 2 1 2 7— 4 5 6 2 0 4 10—12 4 6 1 2 3 8—13 4 7 115 11—22 3 Afd. C: Black-BoysNagengast 31; B.B.CPerzifo 11; Notenkrakers Ringers II 50; TelefoniaPOA 3—1; Ford BoysKrom 12. De stand is: Krom 7 6 1 0 24—10 13 BBC 7 3 4 0 19—12 10 Telefonia 7 4 12 1819 9 Perzifo 6 3 12 159 7 Fordboys 7 3 13 1514 7 Notenkrakers 7 3 14 1311 7 Nagengast 6 2 13 14.—14 5 Black Boys 7 2 0 5 913 4 POA 6 1 0 5 6—17 2 Ringers II 6 1 0 5 6—20 2 Voor Maandag a.s. zijn de volgende bekerwedstrijden vastgesteld: TSV Conijn om half acht op het terrein te Bergen. Rhodesia—Slagers om half acht op het Alkmaar-terrein. Centra Ford Boys om half acht op het Sport park. Papierduivels—Telefonia kwart vóór zeven op het MEVO-veld. Licht bedrijven—Hoge Huys half acht op het Kolping Boys-veld te Oudorp. Om acht uur tenslotte wordt op het Mevo-ter- rein de wedstrijd BBCAlkmaarsche Courant gespeeld. Deze indeling is door loting verkregen. Wij maken de bedrijfsvoetballers er op attent dat Maandagavond na de wedstrijd Slagers—Povay op het Mevo- terrein een bos sleutels is gevonden. Na de wedstrijd Chevrolet BoysMelk boeren werd op hetzelfde veld een kof fer gevonden waarin zich een oranje shirt met zwarte kraag en een paar kousen bevonden. De gevonden voor werpen kunnen worden afgehaald bij Gemeenschappelijke collecte voor hef sanaforiumwerk De sanatoria „Sonnevanck", „Zonne gloren" en „Zonnestraal" zullen Za terdag 9 Juli a.s. gemeenschappelijk collecteren ten bate van hun sanato- riumwerk. Weliswaar is het t.b.c.-sterftecijfer, dat tijdens en in de eerste jaren na de oorlog, in ons land tot zulk een ontstellende hoogte was gestegen, tot beneden het niveau van 1939 gedaald, doch het aantal lijders aan deze ziek te. dat, dank zij de geperfectionneerde en aanzienlijk uitgebreide opsporings dienst, ontdekt wordt, stelt de t.b.c.- bestrijding en dus ook de sanatoria, voor een steeds zwaardere taak. De sanatoria moeten uitbreiden om het grooter aantal patiënten te kunnen opnemen. Zij behoeven daarvoor de geldelijke hulp van ons volk. Inplaats van drie aparte collecten, zoals vroeger, is sedert 1947 gekomen één gecombineerde, teneinde het aan tal collecten te helpen verminderen. Helaas heeft deze ene collecte de vorige jaren aanzienlijk minder opge bracht dan de drie van voorheen, hetgeen het ernstig streven der sana toria, méér hulp te kunnen bieden, heeft geremd. Het plaatselijk Comité der 3 Sanatoria meent dan ook met grote klem bij de burgerij te mogen aandringen de inzameling extra mild te gedenken, opdat de sanatoria zich beter op him in omvang zozeer toe genomen taak kunnen instellen. Er is nog veel toegewijde hulp nodig van collectrices en collectanten. Wie zich opgewekt mocht voelen aan dit belangeloze werk deel te nemen, wordt vriendelijk verzocht zich ten spoedigste te willen aanmelden bij het secretariaat van het Comité, dat gevestigd is bij mevrouw Schothorst, Nieuwlandersingel 48. DE VRIJGEZEL EN HET BAKVISJE Psychiaters zijn in de regel verstan dige mensen en dr. Bremish geeft daar in deze gezellige film blijk van. Zijn onbezonnen nichtje is op school ver liefd geworden op een achttien jaar oudere schilder, die daar een voor dracht over kunst heeft gehouden Gaat men daar tegen in, dan zal het nog erger worden. Het beste is dus er aan toe te geven en de schilder zo vaak met het meisje te laten uitgaan tot ze er genoeg van zal krijgen. Dat alles geschiedt met toestemming van de oudere zuster van het verliefde meisje, een vrouwelijke rechter vooi wie de schilder juist als beklaagde is verschenen omdat hij een vechtpartii in een nachtclub had ontketend. De situatie wordt enigszins precair als het bakvisje 's nachts op de kamer van de schilder wordt gevonden waar zij op hem wachtende, in slaap is geval len, maar juist die gebeurtenis geef rechter Margaret Turner de macht 'r straf uit te spreken, waarbij de schi' der veroordeeld wordt om met haa zusje op allerlei schoolfeesten te ver schijnen. Het bakvisje aanbidt haar kunste naar, tot grote jaloezie van haar vroe gere schoolvrienden, maar er duiken in allerlei komische situaties zoveel moeilijkheden op, dat zij weldra van haar bevlieging geneest en de weg vrij laat voor haar zuster, die ondanks haar rechterlijke toga, een vrouw met nor male menselijke gevoelens blijkt te zijn. Inderdaad een gezellige film met Cary Grant, Myrna Loy en de wel ouder geworden, maar nog altijd klei ne Shirley Temple in de 'hoofdrollen. Een film voor allen, die de zorgen van de dag eens in een vrolijke avond wil len vergeten. Van het voorprogramma willen wij in het bijzonder de documentaire film noemen, die aan hmet koperen huwe- 'ijksfeest van het vorstelijk paar is ge wijd en ons nog eens laat zien wat er 12% jaar geleden in onze residentie gebeurd is. DE ZWARTE PIJL Wie „Robin Hood" heeft gezien er jaar waarde heeft genoten, zal in „De Swarte Pijl" een broertje of zusje vin den, dat zo'n treffende gelijkenis ver toont, dat wij ons afvragen of hier niet van een tweeling sprake is en of men bij een gecombineerde productie niet grote kosten had kunnen besparen. Men zal in „De Zwarte Pijl" misschien het kleurrijke schouwspel missen, dat nu eenmaal tot de voorrechten van de technicolor behoort, maar overigens geeft deze rolprent een goede middel eeuwse sfeertekening, die voldoende ruimte Iaat tot ridderlijkheid, roman tiek en humor. Het is een film voor mannen geworden. De charmante Ja- net Blair neemt een bescheiden plaats in en ook verder verheft de zwakke sexe zich niet boven de rang van figu rante. Daartegenover staan intrigues, gevechten, overvallen en duels tegen 'n décor van burchten, malienkolders en middeleeuwse tenten, 't Is deze sfeer, die wij meer nog dan de spannende avonturen één der grootste verdiensten vinden van de rijk gemonteerde ver filming van Robert Louis Stevenson's heldendicht „The Black Arrow". In het voorprogramma een aardig 'ilmpje over Macao, een musical en '1 -ebruikelijke nieuws, o.a. een repor age van de Olympische Dag in he' ztadion te Amsterdam. BALALAIKA De titel van deze uitstekende film doet al direct aan Rusland denken, het Rusland van het begin der twintigste eeuw. En men krijgt een boeiend ver haal te zien met uitnemende zaffg en dans, een film, die uitstekend wordt gespeeld en voortdurend boeit. De zoon van een grootvorst, hoofdman bij een Kozakkenafdellng, komt in kennis met Lydia, een meisje met een bijzondere stem, die in diverse etablas- sementen veel succes heeft. Haar ken nismaking met de spontane jonge grootvorstenzoon, die evenals Lydia, bijzonder mooi zingt, doch zich niet in zijn ware gedaante aan Lydia toont, heeft tal van onvoorziene gevolgen, waarvan eerst na de inmiddels uitge broken oorlog, een gelukkig einde komt. Een film, die alleen om de mu ziek en de zang al waard is gezien te worden. De bekende Nelson Eddy zingt nog mooier dan men van hem gewend was (Lied van de Wolga-Sie- pers, een gedeelte uit Carmen, Stille Nacht) en Ilona Massy de bekende Hongaarse operettezangeres, die in zang en spel uitmunt, is een waardige partner voor Eddy. Verschillende kleinere rollen worden prachtig ge typeerd en maken mede het geheel tot een filmwerk, dat men met veel ge noegen zal zien en beluisteren. Een goed journaal en een aantrek kelijke twee-acter leiden het hoofd nummer op geslaagde wijze in. Nieuwe aanwinst van „De Magneet" Het touringcarbedrijf „De Magnetic heeft haar wagen park thans met eeft nieuwe autobus uitgebreid en daarme» het totaal op tien gebracht. Deze laat» se touringcar is, evenals óe andere van dit bedrijf, crèmekleurig en afgezet j met een rode band. De car, die zes en veertig personen kan bevatten, is bui. tengewoon comfortabel. De zitplaat sen, die met licht- en donkerbruin leder zijn overtrokken, zijn alle naar voren gericht. In de zittingen hebben de spiralen plaats moeten maken voor sponsrubber. Voor in ,.e bus wordt ds warme lucht weggezogen, terwijl ach terin verse lucht wordt ingelaten. Da reisleider kan zich door zes luidspre kers, die het geluid gelijk over de ge hele bus verdelen, aan alle inzittenden verstaanbaar maken. Ook de radio kan ingeschakeld worden. Via een goed weggeborgen buizen stelsel kan de wagen 's winters door uitlaatgas verwarmd worden. De 120 p.k. 6 cyl. Volvo benzine motor loopt bijna geruisloos. Kortom, het is een ideale bus. Vanaf 8 Juli wordt deza touringcar ingeschakeld in de dagelijk se boot-busritten, die in samenwerking met de Alkmaar Packet worden ge houden. Touristen uit Amsterdam kun nen met de Packet naar Alkmaar gaan, van waar zij met een bus van de Mag neet een trip door het Westfriese land kunnen maken. De tocht gaat eerst naar de Langedijk waar als bijzondere verrassing een boottocht door het land der duizend eilanden en de beroemde groenteveiling op het programma staat. De heer Zeeman is in dit gebied de kundige gids. Vrijdags worden de touristen ook in staat gesteld de volksdansen gade te slaan. Dan gaat de tocht per bus verder door de Wie- ringermeer naar de Afsluitdijk Via Petten, Schoorl en Bergen gaat het dan terug naar Alkmaar, waar men om ongeveer half zes aankomt. Met deze nieuwe bus wordt de tou rist op comfortabele wijze in staat ge steld een zeer mooi gedeelte van Ne derland te zien en te beleven. Toelatingsexamen Lyceum Voor het toelatingsexamen voor ds eerste klasse van het R.K. Lyceum t« Alkmaar, slaagden de volgende can- didaten: F. Arnold. F. Bak, P. Bakkum, P. Botman, G. Bots, W. de Graaf, E. Hilckmann, J. Houben, H. Jacobse, B. Jaspers. J. Dijkman, R. Jungerhans, F. Kloeg. H. Mooy,' A. Poelman, C. van Rijn, E. Rijs, J. Rupert. B, Tolud, L. de Vreede. R. van Well, allen uit Alkmaar; G. Borst, G. Frankenmolen, A. Leyen en W. Wouda, uit Bergen; H. Festen, R. Groothedde. J. Kareis en IJ. Swart, uit Heiloo; J. Pijnappel en J. Rietveld uit Limmen; J. Louwe en D. Hoberg uit Castricum: P. Peppelenbosch en J. Weel uit Heerhugowaard; J. Apeldoorn, Egmond-Binnen; Th. Bosma, Oude Nie- dorp; G. Dagelet, Schermerhorn; P. Klaver. St. Maarten: J. Nolet, War- menhuizen; A. Twisk, Uitgeest en F. Ruigewaard, Egmond aan Zee. De meisjes, die slaagden, zijn: Lore Fran ken, Melanie Maissan, Leontientje Otten, Maria van Riel, Henriëtte Sluy- mer, Maria Vredenburg, allen uit Alk maar; Josina Ostheimer uit Castricum en Johanna Raas uit 't Veld, Oude Niedorp. Afscheid houtvester De heer P. Boodt houtvester te Alk maar, verlaat de dienst van het Staatsbosbeheer wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hem werd in een afscheidsbijeen komst in Middenmeer een album met foto's aangeboden door den heer B v. d. Bremen, technisch hoofdamb tenaar bij het Staatsbosbeheer te Ber gen. In van waardering getuigend* toespraken werden zijn werkzaam heden herdacht. Nagekomen predikbeurten ALKMAAR. Grote kerk, 5 uur. ds. Den Oudsten. Baptisten Gem., 10 u., dienst in de Nieuwe Doele; 4 uur Doop- dienst in de Overdekte Zweminr.; 5.30 Avondmaal in de Nieuwe Doele. Voor ganger evang. F. Hofhuis. Verbeter de opgave: Ev. Luth. kerk, 10.30 uur, ds. P. G. Roodenburg van Breda. DE RIJP geen dienst. EGMOND BINNEN, 9 uur, ds. Plug. GRAFT geen dienst. GROOT SCHERMER, 10 uur, H. A. Albertz INGEZONDEN Toen ik het voorstel van B. en W. heb gezien ben ik werkelijk geschrok ken van mijn eigen beroep. Ik zag na melijk, dat ik niet-productief was en dat heeft mij getroffen. Op mijn RAO- tournee door Holland en mijn Niwin- tournee door Indonesië ben ik na elke voorstelling toegesproken door mili tairen in de rang van soldaat tot generaal en zij meenden wat zij zeiden. En nu heb ik gelezen, dat beroepsmusici niet beschermd moeten worden want dan wordt terugkeer tot productieve arbeid tegengegaan. Ik denk daarbij met weemoed aan mijn weggegooide lesgeld en studietijd. Het College zegt, dat eisen van vakbe kwaamheid en toetsing ontbreken. Ik heb met een collega verscheidene %cU> spirant-beroepsmusici voor het Gew. Arbeidsbureau getoetst. De mensen, die na de oorlog musicus werden omui dit zo voordelig zou zijn hebben al L»n£ een ander baantje. De arbeidscontraac tanten van de gemeente zuiver ama teurs maken nog steeds muziek. Dat dit ten koste van de beoepsmusici gaat schijnt niet te hinderen. Gelukkig zijn er vele gemeenten die wel de belangen van de kunst met een kleine „k" be srijpen. (Van redactiewege bekort). GER VISSER, seer. Noma afdAlkmaar (Zoals inzender waarschijnlijk wel gezien zal hebben heeft de raad zich inmiddels met het afwijzend advies van B. en W. verenigd. Red.) De Het tennistourno de C-klasse en jui aan de Kruisweg h die gelukkig gekei goed weer, de volg geleverd: Heren Enkelspel: van Limburg Sti Gelder (5—7, 6—1, ningPiet Hoveniei Jan Scholten—Koer rum (61, 63). Eerste ronde: P. d ten (61, 63)I Prins (63. 61); (6—2, 7—5); N. vd nen (6—4. 6-1); dr Jb. Schmidt (6—1, A. W. Kastein (9— Heren Dubbel: V venier en Jan Scl Gelder en Piet de 9—7. Eerste ronde: P. Limburg Stirum—B Finkensieper (64, en J. MobronC. 1 Lau (6—2, 2—6. 6—1 ten en D. MoskH. (8—1, 6—3). Gemengd Dubbe Annie Winder en J T. Luyten en P. C. 7—5). Eerste ronde: Me Jansenmevr. en dt 6—2). Dames Enkelspel: WinderAnneke de Annie WinderSill; 6—3, 6—3). Eerste ronde: Me mevr. E. C. Snell Dames Dubbelspel burg Stirum en Til de Haas en Silly de 6—3). Bij de juniorer Het aantal deelne minder dan in 1948. enkele bijzonder aa: speeld. Het spelpeil van i hoopgevend voor de worden. Alleen is hu sluitend defensief, ralleys ten gevolge I meer naar het net lo de jeugd willen aai Een veelbelovende niet meer tot de jur de Bergenaar P. Le zich kenmerkt door aanval, een speler b prettige stijl. Zijn pa winning werd, tegen Hoorn was het aanzi In de Alkmac van 2 Julij lezer gende: Heden naderde vlaggen versierde Zaanstroom onze van dewelke zich terugkeerende Boi St. Sebastiaansdoe De op den voors kende en met orc sierde houten vog, van anderen, getu de ver{e, dat do overwinning was i door Z.M. den Ki boogschuttersconco aankomst bleek, boogschutter J. tweede vogel wc en alzo de tweede de in een prachtig den kop, schotel i behaald. Was de1 aan dei wordende vreugde minder zigtbaar wt en opgetogene ste mede de terugkeri vervuld waren, hoogst vereereni zorgvolle en ver, vangst, welke zij ondervinden op h tegenwoordigheid beminden Koning geliefde en hoog g ginne en die zij, luide verkondigden den aan allen, die ten en welkom hei Het onmiddellijk Nationale vlag var len waar de Sch bijeenkomsten hadi dan ook van de vr allen bezielde, ten gen eener Serenadi hier gevestigde nootschap DE HAR leiding van den E TER des avonds z Overwinnaar als a dent van de Boogt Heer A. H. GOUW het bewijs heeft dt zeer in die vreugt anderen is deel gei Heeft Zijner Ma gezindheid voorzekt der onderscheiden, terijen in het algei troffen, gewis is z bijzonder bereikt t die der Boogschutt SEBASTIAANS DO maar bij wie deze dagen zullen worde enige der hoogstge eervolle en gelukk hunne jaarboeken teekend.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2