Draverijen te Alkmaar Vincken en Peters baan- kampioenen van 1949 Honderdtwaalf renners startten voor de 4e etappe Schulte krijgi concurrentie in achtervolging Vooren goed op dreef Amerikanen over heersten in Wimbledon Franse successen onder brandende zon Nederlandse ploeg nog volledig Grote prijs van Zwitserland Het Radioprogramma Voor de Huishouding Geslaagde aardbeien-courses Pirrt, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur MAANDAG 4 JULI 1949 Feters rijdt na de overwinning zijn ereronde met de Best, die tweede werd (midden) en A. Vooren (links), die beslag legde op de derde plaats. Zaterdag en Zondag vond de ouver ture plaats van de Nederlandse aam pioenschappen op de haan. De belang rijkste gebeurtenissen van deze iw ee wielerdagen waren de wedstrijden om de nationale titels voor professionals en amateurs over vijftig kilometer zon der gangmaking. In beide categories 1„ het een levendige strijd geworden en de winnaars, Vincken (amateur), en Peters (prof), hebben zich van begin tot einde voor de volle honderd pro cent moeten geven. Vooren goed op dreef. Bij de profs hebben zich, naast Pe ters, vooral Vooren en Van Beek on derscheiden. Direct na de aanvang der wedstrijd ontbrandde het gevecht -tussen de kopstukken. Een zevental renners, waaronder Peters, Van Beek, Vooren, De Best en Bakker, trokken er na enkele ronden tussen uit en de den 'n poging om op de zware 500 me- terbaan een ronde te nemen. Schulte, Pellenaars en Middelkamp, de drie fa vorieten, bleven achter in het pelo ton zitten, in de verwachting dat de uitlopers door het snel-jagende pelo ton 'wel spoedig bijgehaald zouden worden. In de kopgroep zaten ech ter enkele voortreffelijke rouleurs en zienderogen werd de voorsprong van de vluchtelingen groter. Na vijftien kilometer had dit groepje dapperen dan ook aansluiten met het peloton waaruit Schulte, Middelkamp en Van Est vergeefs trachtten weg te komne. <v- midabele poging van Schulte werd door het pechduiveltje verhin derd en overigens droegen de zeven renners, die een ronde voorsprong hadden genomen, er zorg voor, dat de blonde Bossenaar goed werd be waakt. Enkele kilometers vóór de fi nish zagen de Best, Vooren en Peters kans om zich voor de tweede maal van het peloton los te maken en spoe dig werd het duidelijk dat de eind spurt de beslissing tussen dit drietal zou brengen. Arie Vooren, de vinnige Bcverwijker, voelde dit aankomen en wetende, dat Peters over een felle sprint beschikt, trachtte Vooren drie vonden voor het einde te ontsnappen. Verder dan twintig meter kon hij het niet brengen en in de eindspurt gin gen Peters en De Best nog over hem heen. Zoals te verwachten viel, ging Peters als eerste over de eindstreep met De Best op de tweede en Vooren op de derde plaats Veie valpartijen bij amateurs. Het begin van de vijftig km voor amateurs was vrij triest. Reeds in de z.g. „loze" ronde vielen vier. vijf ren ners over elkaar heen. In de vijftien de ronde werd het nog erger. Even voorbij de Marathon-tribune kwam, midden in het peloton, een renner te vallen, daarmede mins,cos twaalf an deren meeslepende Ernstige verwon dingen kwamen gelukkig niet voor en de meesten konden de strijd dan ook voortzetten. Het grote gevecht ontbrandde na 40 ronden. De Amsterdammers Witte- veen, Schotman, Kunst en De Booy renner Loos en zijn tijd in de kwart- eindstrijd was veelbelovend, n.l. 6 min. 28,6, waarmee Evers kansloos werd ge slagen. De andere renners die zich voor de kwart finales plaatsten waren: Mid delkamp, Peters, Voorting, Schulte, Blankenauw, Evers en Van Beek. Van Beek had weinig moeite met Voorting en Peters had in het geheel geen strijd te leveren daar Blankenauw op gaf. De strijd tussen Schulte en Mid delkamp was spannender. Met slechts drie seconden verschil bleef de we reldkampioen Schulte winnaar, doch het was wel duidelijk dat blonde Gerrit zich niet geheel gaf. Sprint amateurs. De sprintfinale amateurs zal gaan tus sen Hijzelendootyi en Geukens. De enige verrassing bij de amateursprin ters was de Alkmaarder Kokkes, die bewees over goede capaciteiten te be schikken, doch door gebrek aan tactiek niet tot de eindstrijd kon doordringen. Twee records Wimbledon heeft wel een record ge maakt voor wat het aantal toeschou wers enhet weer betreft. In de waalf dagen dat het tournooi heeft ge duurd, is er geen spatje regen gevallen. Ook voor de laatste dag was de be langstelling weer enorm groot. Won derlijke toneeltjes speelden zich reeds Vrijdagavond af. Want voor dat de laatste speelsters en spelers Vrijdag middag de velden hadden verlaten, stonden de mensen al weer in de rij voor de wedstrijden vanZaterdag. Om acht uur Zaterdagmorgen stonden si 2000 belangstellenden te „queuen" en sommigen, die aan de kop van de rij stonden, hadden zich in dekens ge durende de afgelopen nacht te slapen gelegd. Het is de dag der Amerikanen gewor den. Immers in drie van de vier eind strijden stonden Amerikaanse spelers en speelsters tegenover elkaar en bij de vierde finale was Louise Brough ook nog betrokken, tezamen met twee Zuid Afrikanen Sheila Summers en Erie Sturgess, alsmede Johnny Brom- wich, de Australiër. In het meest opwindende gevecht, sinds het einde van de oorlog op Wim bledon in het damesenkelspel gezien, slaagde Louise Brough het 25-jarige Californische meisje er in haar titel te behouden. Zij sloeg haar vriendin en partner in, het dubbelspel, Margaret Dupont Osborne met 108 16 108, met andere woorden, de verliezende speelster behaalde meer games dan de winnares. touise Brough en Margaret Dupont wonnen het damesdubbelspel door iij de eindstrijd haar landgenoten Gussie Moran en Pat Todd met 86 75 te slaan. In het herendubbelspel, dat n.b. in straight sets door Gonzales N. Parker werd gewonnen van Schroeder en diens vriend Mulloy, blonk Frank Parker bijzonder uit. Wij hebben hem geen fout zien maken en dank zij ook zijn tactische kwaliteiten konden Schroeder en Mulloy maar niet tot de aanval overgaan. Gonzales had momenten van onzeker spel, maar over het algemeen was hij toch beter dan hij ooft op Wimbledon heeft gespeeld. waagden een uitlooppoging en toen het peloton geen moeite deed de uit lopers vast te houden konden zij 200 meter nemen. Hun voorbeeld werd ge volgd door Sieveking (Amsterdam), Vincken (Geleen) cb Koch (Utrecht), die halverwege de uitlopers en het peloton bleven hangen. Het viertal aar. de kop bleef van dit moment af meer uitlopen en. toen er 55 ronden v/aren gereden, hadden zij aansluiting met het peloton gekregen. Vijftien ronden later waren ook Sieveking, Vincken en Koch bijgekomen, zodat 7 renners met een ronde voorsprong aan de kop lagen. Met nog tien ronden tg rijden was de situatie nog onver anderd en de wedstrijd-commissaris sen besloten alle renners met één of racer ronden achterstand uit de strijd te nemen, zodat er nog slechts zeven renners in de baan bleven. In een laag tempo werden de laat ste kilometers afgelegd. Angstvallig bewaakten de renners elkaar, scherp reagerend bij iedere schijnbeweging. Evenals bij de Profs zou ook hier de eindspurt de beslissing moeten brengen. Tegen de verwachting in v/as het Vincken die als eerste dooi de finish ging. Schotman, Sieveking, De Booy. Koch, Kunst en Witteveen eindigden in deze volgorde. Goede tijd van Van Est. De series en achtste finale van de achtervolging voor beroepsrijders brach ten weinig verrassingen. Alleen de tijd van de „paar maanden oude prof" Van Est is vermeldens waard. In 6 min. 36,6 sec. versloeg hij in de achtste finale de In een brandende zon vingen Zondagmorgen de honderdtwaalf overgebleven renners de vierde etappe van de ronde van Frankrijk aan. De Belg Callens, die winnaar was geworden van de derde etappe, startte vanuit Boulogne met de gele leiderstrui aan, doch na aankomst te Rouen moest hij de trui weer aan Marinelli afstaan. Marinelli wordt echter ernstig bedreigd door de kopman van de Franse A-ploeg Teisseire. die slechts twee minuten achterstand op de lei der heeft. De vierde etappe was een felle strijd tussen deze twee Fransen, een strijd welke door de snelle Lucien Teisseire werd gewonnen. Zatopek ernstig verwond De verwonding aan de voet van Emil Zatopek zou ernstiger zijn dan men aanvankelijk heeft gedacht. Hij ondergaat op het ogenblik een speciale behandeling van zijn geneesheer kolo nel Topinka. Deze speciale behandeling duurt tot 8 Juli en eerst daarna zal het pas mogelijk zijn te constateren of de Olympische kampioen, tevens wereld ïecoi'dhouder op de 10.000 meter, zijn othletiekloopbaan zal kunnen voortzet ten. In ieder geval zal Zatopek verstek moeten laten gaan op de Tsjechische kampioenschappen, welke 9 en 10 luli worden gehouden. VAN VLIET WINT GROTE TRIJS VAN PARIJS Arie van Vliet heeft gister de Grote prijs van Parijs voor prots gewonnen met de Brit Harris op-de iveade en de T-ansman Gerardin op de derde plaats. De Nederlandse deelnemers kregen ook in de vierde etappe .weer meer dan genoeg met de pechduivel te kam pen. Desondanks bleven onze jongens toch allen in de strijd hetgeen een prestatie is daar zelfs renners van naam als Jemaux (Belgie A), Beever (Lux.), Tassin (W. N. Frankrijk), Guiltier (lie de France) in de vierde etappe na de sluiting der centrale bin nen kwamen en dus> de strijd moesten staken. In de etappe BoulogneRouen kwamen De Ruiter en De Hoog binnen met het grote peloton dat ex aequo 21- 74 geklasseerd werd. De Korver werd 77e, Lambrechs 95c, Pauwels 98e en Sijen 99e. Fransen geven de toon aan. Zondag zijn vooral de Fransen van leer getrokken. Velen hadden ver wacht dat de renners het in de vierde etappe, na de inspanning van de vo rige dagen, kalmpjes aan zouden doen temeer daar het snikheet was en de zon meedogenloos brandde op de grij ze wegen. Men meende dat de koers in de laatste kilometers beslist zou worden. Maar de tricolores, die tot dusver nog niet overmatig veel suc cessen hadden geoogst, bleken er an ders over te denken. Toen dan ook kort na de start de Italiaan Ricci zich los reed, sprong Apo Lazarides hem onmiddellijk achterna, gevolgd door vijf, zes andere Fransen, de Nederlan der De Hoog en Fausto Coppi in eigen persoon. De beroemde Italiaan zette echter niet door, hij vertraagde iets en gaf zijn ploegmaats con teken een handje te helpen. Daarvan maakten Chappattie, Fachleitner, Mahe en de Italiaanse „waarnemer" Ricci prompt gebruik om verderuit te lopen. Wat later voegden zich nog meer Fransen, de Belg Lambrecht en de Italiaan Ausenda van de B-ploeg bij de koplo pers, en zo ontstond een groep, welker samenstelling 'zich nog wel enkele malen wijzigde maar waarin het Fan- se element zeer sterk vertegenwoor digd bleef. Zo was het niet alleen een Fransman die de etappe won, maar plaatsten zich negen Fransen onder de eerste tien. Bovendien bezetten zij de eerste en de tweede plaats in het algemeen klassement. Bij de Belgen was Lambrecht de beste Hij kreeg bandenpech toen er nog een dertigtal kilometers gereden moest worden en aangezien niemand hem hielp moet het een wonder heten dat hij nog als 15e binnen kwam. Jo- maux van de Belgische A-ploeg en Ereurer van het B-team kwamen na sluiting der controle binnen neen. '■et was geen goede dag voor onze Bel- "he vrienden. Het klassement van de derde etappe Dick Renooy op zevende plaats Langs het 7.2 km lange circuit van Bern hadden zich vele duizenden toe schouwers geschaard, die getuigen wa ren van een fraaie race 'in de 125 cc- klasse, waarin de Italianen de boven toon voerden. Achttien deelnemers wa ren in deze klasse gestart van 7 ver schillende landen en het resultaat was dat de eerste zes plaatsen door Ita liaanse coureurs werden bezet. Nello Pagani, die op Mondial reed, nam van de vijfde ronde af de leiding, welke hij niet meer afstond. Onze drie landgenoten brachten het er niet zo goed af. Renooy werd zeven met een gemiddelde uursnelheid van 106 km. De winnaar noteerde een gemiddelde uutsnelheid van 114,9 km, een aanmer kelijk verschil dus. De tweede Nederlander, Heyneman, eveneens met Eysink, werd negende en de derde landgenoot, de Wit, viel van het begin af terug èn werd niet ge klasseerd. De uitslag luidde: 125 cc klasse, 14 ronden, totaal 101.9 km: 1 Pagani (Italië) met Mondial, 14 ronden in 53 minuten 12,4 sec., gemid delde uursnelheid 114,9 km; 2 Magi (It.) met Morini, 14 ronden in 55 min. 6.1 sec., gem, uursnelheid 110.9 km; 3 Ca- vaeiuti (It.) met M.V.. 14 ronden in 56 min. 29,4 sec.; 4 Ubbiali (It.) even eens met M.V., -14 ronden in 56 min. 30.4 sec.; 5. Masetti (It.) met Morini, 14 ronden in 56 min. 31 sec.; 6 Bertoni (It.) met M.V., 14 ronden in 56 min. 31,2 sec.; 7 Renooy met Eysink. 13 ronden in 53 min. 30,9 sec. (gem. 106,109 km); 9 Heyneman met Eysink, 13 ronden in 56 min. 18 sec. van de Ronde van Frankrijk van Brus sel naar Boulogne Sur Mer (211 km) luidt: 1. Callens (Belgie a) 6 uur 5 min. 50 sec.; 2. Marcelak (West-Noord) op 2 lengten; 3. Mathieu (Belgie a); 4. Van Steenbergen (Belgie a) 6 uur 9 min. 13 sec.; 5. Geminiani (Frankrijk); 6. Kubler (Zwitserland) 6 uur 11 min. 10 sec.; 7. Martini (Italië b) zelfde tijd; 8. Ockers (Belgie a) 6 uur 11 min. 41 sec.; 9. Deprez (Frankrijk); 10. Dupont (Belgie b). Uitslag vierde etappe. Het klassement van de vierde etap pe, Boulogne—Rouen, 118 km, is als volgt: 1. Teisseire (Fr. a) 5.10.04; 2. Mari nelli (He de France) op 5 lengten; 3. Diot (Fr. a) 5.11.46; 4. Ricci (It. a) 513.50; 5. (lie de France) z.t.; 6. Ideek (lie de France) z.t.; 7. Redolfi (lie de France) z.t.; 8. Chapatte (Fr. a) z.t 9 Fachleitner (Z.O. Fr.) z.t.; 10. Desbatt (Centr. Z.N. Fr.) z.t. Bartali, Coppi, Aopa Lazarides en Kubler kwamen met het grote peloton binnen in 5.23.02. Totaal klassement. Na de vierde etappe luidt het alg. klassement: 1 Marinelli (lie de France) 15.15.13; 2 Teisseire (Fr. A) 25.17.06: 3 Ricci (Italië A) 25.24.03; 5 Diot (Fr. A) 25.24.41; 6 Ideek (lie de Fr.) 25.24.41; 7 Chapatte (Fr. A) z.t.; 8 Magni (It. B) z.t.; 9 Callens Belgie A) 25.25.43; 10 Lapebie (Frankrijk a) 25.25.52. De Ruiter bezet de 55e plaats met een totaaltijd van 25.41.49; Pauwels is 80e met 26.05.21; Syen S3e met 26.08.19, de Kover 92e met 26.18.42; Lambrichs 101e met 26.41.08 en de Hoog 103e met 27.17.15. Het ploegenklassemenf. Na de vierde etappe ziet het ploegen- klassement er als volgt uit: 1 Frankrijk A 76.06.27; 2 lie de France 76.11.10; 3 Belgie A 76.19.17; 4 Italië A 76.28.05; 5 Zuid-Oost Frankrijk 76.30.35; 6 West- Noord Frankrijk 76.40.23; 7 Italië B 76.41.04; 8 Luxemburg 76.41.39; 9 Cen trum-Zuid West Frankrijk 76.45.51; 10 Belgie B 76.52.51; 11 Zwitserl. 77.15.02; 12 Nederlanr (de Ruiter, Pauweis. S-en) 77.55 29- 13 Spanje 78.41.53. S.V.V. kreeg gouden plak Tijdens een receptie, welke SVV ter gelegenheid van het landskampioen schap in het Corner House te Schie dam hield, heeft Karei Lotsy de gouden kampioensmedaille van de KNVB uit gereikt aan aanvoerder de Bruin. Voor de eerste maal sinds het uitbreken van de oorlog was het weer een echte gouden plak, zo vertelde de heer Lotsy, die ook nog opmerkte, dat zelden de kampioensmedaille met zoveel genoe gen werd uitgereikt als nu aan SW, welks elftal en organisatie hij ten voor beeld wilde houden aan heel voetbal lend Nederland. De heer Lotsy heeft ook-nog gesproken over de reis naar het Noorden met het Nederlandse elf tal, waarbij de geest uitstekend v/as. In de pers had hij echter dingen over spelers gelezen, die volkomen onjuist waren. „Zijn er zo langzamerhand krachten in de voetbalmaatschappij ge komen, die een richting uit willen stu ren die wij niet wensen?", zo vroeg hij zich af. Naar hij meedeelde zijn er in de afgelopen competitie met zijn ver sterkte degradatie, minder straffen uit gedeeld dan ooit te voren het geval was. Tilly Schreuder, een 19-jarige analyste uit Amsterdam, kreeg Zater dagavond een met diamant bezette ring om de vinger geschoven, omdat ze de 50.000e bezoeker van de diamantten toonstelling was. SCHAKEN: ZD.-SLAVIE— NEDERLAND Dc tweede ronde van de schaakwed strijd ZuidslavieNederland is met 51/:4 y, punt door Nederland gewon nen. De eindstand is dus 10'/:9y punt in het voordeel van Zuidslavie. AANSLAG OP GRIEKSE TREIN De trein van Saloniki naar Drama (in Thracie) is ten Noorden van Doiran op geblazen. Twee wagons werden ver nield. van het personeel werden twee personen gedood en twee gewond. Er zijn 147 guerillastrijders gevangen ge VOOR MAANDAGAVOND EN VOOR DINSDAG. HILVERSUM II, 415 M. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. AVRO. 6.15 gr.pl. 6.30 The skymasters. 7.— Radio filmkrant. 7.30 In leiding tot muziekbegrip. 7.45 gr.pl. S.05 In hel radio zoeklicht. 8.15 Residentie orkest. 9.25 Boekenhalfuur. 9.50 Vocalisten concours 1949. 10.15 Voordracht. 10.30 Les gars de Paris. 11.15 Boksreportage. HILVERSUM I, 301 M. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. NCRV. 6.15 Sportrubriek. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Landbouwrubriek. 8.05 Programma proloog. 8.15 Kerkconcert. 9.— Een reisverhaal. 9.30 Populaire orgelbe speling. 10.- Sweelinck kwartet. 10.30 NCRV- kwartet. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondmelodie. 11.45 SlotaccoorcL ILVERSUM II, 415 M. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO. 8.15 Ochtendvariatie. 12.- Zangplaatjes. 12.40 Operette melodieën. 6.15 Tom Erich, piaöo. G.30 Lezing. 7.- Orkest Louis Ledricli. 7.25 7.3ng en piano. 7.45 Betekenis van het werk van de parlementaire enquete commissie. 8.05 In het radio zoeklicht. 8.15 Schotse militaire orkest. 8.45 Circus-leven". 9.~ Metropole orkest. 9.45 Buitenlands overzicht. 10.— Parijse wafels. 10.20 Bresser kwartet. 11.15 Dans muziek uit Scheveningen. 11.45 Peer Gynt- suite. HILVERSUM I, 301 M. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. KRO. 8.15 Pluk de dag. 12.03 Zang en piano 12.33 Orkest zonder naam. 6.— Amusementsorkest. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.45 Een kwartiertje gitaar. 7.30 Dit is leven" 7.45 Rubriek. 8.05 De gewone man. 8.12 Kamer muziekconcert. 9.05 Vragen van deze tijd, 9.20 Radio philharm. orkest. 10.45 Avond gebed. 11.15 gr.pl. Mode i,s een kringloop, die zich na verloop van tijd telkens herhaalt. Zo ging het met de schort. Was oma's linnenkast compleet, dan droeg zij af wisselend een geruit exemplaar voor het ruwe werk, een zwart huishoud- schort voor de dagelijkse bezigheden, en niet te vergeten het sierlijk ge kleurde en geborduurde visiteschortje. Die mode verdween. In plaats daarvan kregen wij de stevige huishoudschorten (vaak weinig elegant) en aardige katoenen schortjes met vrolijke gedrukte motieven. Ook jas- schorten en stofjassen moesten helpen om de huisvrouw er zo echt „dege lijk" to doen uitzien. Anderen grepen echter graag naar de zoveel eleganter housecoat, toen die in de mode kwam. De overigen droegen bij het werk haar oude 'jurkjes af. Susan Small, een mode-ontwerpster, bekeek dit eens critisch. Zij vond het helemaal niet nodig de charme van de huisvrouw weg te stoppen onder zo'n zware huishoudjas. En laat de housecoat maar voor de ochtend uren. En het afdragertje? Daarin verenigen we nu het huishoudschort van grootmoeder met haar sierlijke visiteschortje. En omdat we nu weer stojjes kunnen kopen, is het afdragertje geen afdragertje meer, maar een nieuw, fris dingetje, dat ge makkelijk gewassen kan worden. Uit die gedachte groeide dit aardige mo del, dat met zijn schortje van 'tzelfde materiaal en de volant aan de schou ders het jonge mevrouwtje verrukt zal doen zijn. Het werk zal haar dubbel zo licht vallen bij het zeker weten, dat ze er niet meer uitziet als een grauwe huismus, die nu een glanzend siervogeltje is geworden. Zondag hadden op het Gem. Sport park draverijen plaats georganiseerd door de vereniging „Vooruit". Dit wa ren de z.g. aardbeien-draverijen. De nummers hadden tot titel aardbeien namen en de eigenaar en de rijder van elk paard dat een eerste prijs won kre gen en slof heerlijke aardbeien. Het prachtige weer had heel wat bezoekers naar het Sportpark doen gaan en de toto mocht zich in een vrij goede be langstelling verheugen. Er werd ten minste een bedrag van 40.000 omgezet. Lee Axkit. gereden door W. de Graaf wist het eerste, nummer te winnen van de favoriet Larus S. Het tweede num mer werd gesplitst. De eerste afdeling was voor Notre Dqme, de tweede voor Lfeneke, elk uit een veld van zes paar den. Karoline van R. v. Wieringen won in 1.30 de Mizzi Schindler-prijs, terwijl W. H. Geersen weer een prachtige overwinning behaalde met Louis Axkit, die de snelste km-tijd van de dag maakte (1.26.9). Nadat Miss A, gereden door~J„ Wagenaar in 1.28.4 de Elephant- prijs had gewonnen volgde als slot nummer de kortebaan. Met het starten ging het in dit nummer lang niet vlot. Vier starts voor de eerste rit, drie voor de tweede, en twee voor de derde. Een der paarden kwam nog te vallen, waar door mede het kortebaannummer nog al heel wat tijd vorderde en de drave rijen later waren afgelopen dan men verwacht had. Wij vermoeden dat een minder laat einde wel op prijs gesteld zou worden. De kortebaan werd ten- 103. Pim, Pam en Pom willen dol graag ergens gaan slapen, want ze zijn doodmoe van het marcheren, maar nu ze ontdekken dat ze geen geld bij zich hebben, weten ze zich geen raad. Pepi moet werkelijk lachen om de onthutste gezichten van zijn drie vrienden. „Oh oh. oh wat zijn jullie toch nog onnozel" giert hij „In een oei woud heb je toch niets aan geld? Of denk je soms, dat er om de bocht een winkeltje is!" „Ja. maar hoe moeten wij dan eten?" vraagt Pim, die ook zijn maag al danig voelt „Ik heb eerlijk gezegd een reuze hon ger!" bekent hij „Ja hoor eens, dat moeten we zelf zoeken", zegt Pepi die wel begrijpt- dat die drie honden niets van een oerwoud afweten. „Jij hebt makkelijk praten", roept Pim boos uit. „Je kunt geen hand voor cgen zien, zo donker is het! Hoe wil dan dat we voedsel zoeken?" „Wach ten tot het li"ht is", antwoordt Pepi vrolijk. „Oh, ik hoor het al! Het zal wel weer op mij neerkomen om jullie uit de soep te draaien", zegt Pim op schepperig. „Het is maar een geluk voor jou Pepi, dat ik met je mee ben gegaan!" Pepi geeft geen antwoord, maar knipoogt maar eens tegen Pom en Pam. slotte in 58.4 sec. (finale) gewonnen door Madame B, gereden door W. H. Geersen. Lueky Fanfare, Kalumct Ax kit en Klazina Axkit waren dc andere favorieten, waarvan Klazina tweede werd. De uitslagen waren: I. Moulin Rouge-prijs. Prijzendraverij voor paarden, die nog geen 6000 heb ben gewonnen. Afstand 2040 m. Voor amateurrijders. 9 deelnemers. 1. Lee Axkit 204' m van W. de Graaf, rijder eigenaar, tijd 2.57.5 (1.27.1); 2. Larus S. 3. King Spencer. Toto winnend 12.70, pl. 2.30, 1.40 en 1.80. II. Dutch Evern-prijs. Prijzendraverij voor paarden die nog geen 500 heb ben gewonnen. Afstand 2040 m. 12 deel nemers. gelopen in 2 afdelingen. Ie afd. 6 paarden. 1. Notre Dame, 2000 m van Stal Groningen, rijder B. U. de Jong, tijd 3.10.6 (1.35.3); 2. King Axkit, 3. Norton Williams. (Lina Bonnie als 3e uitgeschakeld). Toto winnend 1.60, pl. 1.20 en 1.40. Koppel Notre Dame en King Axkit 2.50. 2e afd. 6 paarden: 1. Lieneke 2040 m van C. Bosch tijd 3.13 (1.36.5). 2. My Boy.. De overige vier uit geschakeld. Toto winnend 1.60, pl. 1.30 en 1.80. Lieneke en My Boy ge koppeld 6. III. Mizzi Schintllerprjjs. Prijzendra verij voor paarden die nog geen 1500 hebben gewonnen. Afstand 2040 m. 15 deelnemers. 1. Karoline, 2040 m, van R. v. Wieringen, rijder eigenaar, tijd 3.03.3 (1.29.9); 2. Mc Heny; 3. Lucky Axville. Toto winnend 2.60. pl. 1.50, 1.40 en 2.30. IV. Amazone-prijs. Prijzendraverij voor paarden die 6000 of meer hebben gewonnen. 5 deelnemers. Afstand 2340 m. 1. Louis Axkit 2340 m van B. Jan sen, rijder W. H. Geersen, tijd 3.23.4 (1.26.9). 2. Eton Brewer, 3. Jacoba, Toto winnen 1.40, pl. 1.20 en 2.30. Ge koppeld 1 en 2 5.40. V. Elephant-prijs. Prijzendraverij voor paarden, die 1500 tot 6000 heb ben gewonnen. Afstand 2360 m. 3 deel nemers. 1. Miss A 2360 m van W. W. v. d. Heyden, rijder J. Wagenaar, tijd '3.28.7 (1.28.4); 2. Little Axkit; 3. Ingo Hanover. Toto winnend 2.10, pl. 1.20. VI. R. v. Heemskerk-prijs. Kortebaan prijzendraverij. Afstand 690—800 m. 20 deelnemers. Ie serie 1. Lucky Fanfare 720 m, tijd 1.05.6; toto 1.60. 2e serie 1. Madame B, 700 m, tijd 59.8 sec.; toto 1.10. 3e serie 1. Kalumet Axkit 720 m, tijd 1.04.6; toto 3.80. 4e serie 1. Klazina Axkit 730 m, tijd 1 minuut; toto 1.50. Finale: 1. Madame B. eig. F Steijger. rijder W. H. Geersen, toto 1.60; 2. Klazina Axkit; 3. Lucky Fan fare; 4. Kalumet Axkit. Toto definitief Madame B 1.50, pl. 1.30; Klazina Ax kit pl. 1.50. Lucky Fanfare pl. 2.10. Gekoppeld 1.50. Na wekenlange onderhandelin- en schijnt thans een wapenstilstands- oveieenkomst tussen Syrië en Israel in zicht te zijn.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5