Stad at Omgeving* Alkmaarse turners naar Bath KLEREN MAKEN AGENDA SCHUDT UW LEVER WAKKER De Boys' doelman Kramer naar V.S.V. Circusbijgeloof Bij ons is wachten uitgesloten CARTER'S Tuinfeest na de zwem- kampioenschappen van D.A.W. Geslaagd De poppententoonstelling Burgerlijke stand Wie Heeft plaats voor een Frans kind? Met „De Spar" naar Valkenburg Nieuwe composities van Jaap Mooy Bekerwedstrijden van Bedrijfsvoetbal MU.L.O.-examen Concert in de Muziekfuin gaat niet door De Nutsspaarbank geeft een courant uit Oplichter opereerde te Alkmaar Benoeming Hoofd Bosboom-Toussaintschool (Telefonisch van onze speciale ver- slaggever) BATH, 6 Juli. .Hedenmiddag om 3 uur kwamen de dames en heren van Turnlust, na een nogal vermoeiende leis in Bath aan, waar zij werden verwelkomd door de heren Wills en Mortimer; ook de technische commis sie van Turnlust o.l.v. directeur Jb. van Zoonen stond op het perron, om de Alkmaarders te verwelkomen. Wat de reis betreft het volgende: Aan de trein in Alkmaar, waar de dames van Turnlust in donker-blauw trainingspak verschenen, met 'n rood mutsje met witte kwast, stonden vele ouders en belangstellenden, om het gezelschap een goede reis te wensen. Tot Rotterdam verliep de reis vlot, zij het dan dat in Haarlem een tas was zoekgeraakt, die echter weer gauw tevoorschijn kwam. In Rotterdam stond <de bus klaar, die ons gezelschap linea recta naar de Jobshaven bracht, waar de Oranje Nassau, de boot, die ons r.aar de overkant zou brengen, al te stampen lag. De douane-formaliteiten verliepen vlot en de douane trad zeer soepel op. Tegen 7 uur werd de tros losgesme- ten en, nog nagewuifd door enkele Alkmaarders op de kade, bewoog het schip zich langzaam zeewaarts, de Nieuwe Waterweg op. De zon, die heel de dag was schuil gegaan achter de wolken, brak door en maakte het vaartochtje tot een genoegen. Een ge noegen, dat overigens niet lang duur de, want bij het naderen van het open •water werd de zeedeining al spoedig voelbaar. Aanvankelijk werd deze met een gevoel van kermispret begroet, doch, verder op zee veranderde de kermisstemming in een heel ander ge voel, dat men zeeziekte pleegt te noe men. Nagenoeg het hele gezelschap, uw verslaggever incluis, had met de zeeziekte te kampen; er stond dan ook een woelig zeetje. Geen wonder, dat de kooi vroeg werd opgezocht. De dames troffen het niet al te best; zij kregen haar slaap plaats onderdeks, boven de machine kamer. Zij hadden het nogal warm. De heren waren met een slaapplaats boven beter af; het was daar veel frisser. Tegen 4 uur in de morgen, toen en kelen, die vroeg uit de veren waren, al genoten hadden van een mooie zonsopgang op zee. kwam de Engelse loods aan boord, die de Oranje Nas sau de Theems oploodste. In Tilbury werd gemeerd en ook hier verliepen de douaneformaliteiten zeer vlot Per trein vertrokken we van daar naar Fenchurch-Street-Station, waar we de ondergrondse namen- naar Paddington- Station. Ondanks onze ervaren reis leider, waren we eerst in de verkeer de trein gestapt, terwijl een gedeelte van het gezelschap een halte te ver uitstapte. We hadden echter circa twee uur de tijd, voor we de trein naar Bath moesten nemen, zodat wij. toen Iset gezelschap weer compleet was, ge- Door de komst van Strass burger en zijn internationale cir cusprogramma is het woord „circus" weer op veler lippen. Naar aanleiding hiervan lijkt het ons aardig onderstaande regels, die wij aantroffen tussen vergeelde knipsels, te publiceren. Zonder bewering uiteraard dat het op Strassburger c.s. van toe passing is! i Circusmensen lezen de brie ven, die zij van zakenlieden krijgen, nooit terwijl ze in bed liggen, uit angst dat, als ze dit wèl deden, hun bedrijf zou „inslapen". Als het eerste toegangsbewijs aan de kas wordt verkocht aan een vrouw, is dit een gunstig voorteeken. Is de eerste bezoe ker, die binnenkomt, In het bezit van een vrijbiljet, dan zal er bij die voorstelling wei nig geld verdiend worden. Een varken betekent geluk voor de onderneming. En omdat gedresseerde varkens maar weinig voorkomen in een cir cus, zorgt de directeur er voor, een niet gedresseerd biggetje of varken in zijn bezit te heb ben, dat uitstekend verzorgd moet worden. Uit de kas mag geen geld genomen worden, zolang de voorstelling nog niet begonnen is. Hield men zich niet aan dezen regel, dan zouden er heel spoedig financieele zorgen komen. Ieder paard heeft zijn vaste plaats in de stallen. Hierin mag in het reisseizoen geen wijzi ging worden gebracht. In den winter echter mag men de paarden gerust van plaats la ten verwisselen; deze verande ring zal alleen in dien tijd van het jaar geen ongeluk bren gen. Als het circus bij het bin nenrijden van stad of dorp een begrafenisstoet ontmoet, bete kent dit kans op goede zaken, want zo redeneren de be langhebbenden „dan is de narigheid voorbij". Bij een moeilijk nummer, wanneer bijvoorbeeld drie ar- tisten op één paard moeten rijden, klapt de persoon die als derde op den rug van het paard moet springen, het dier eerst driemaal tegen den hals of een der flanken. Met het grootste vertrouwen zal hij dan zijn toer verrichten. legenheid hadden een korte wande ling door Londen te maken; de eerste indruk die wij van Londen kregen, was niet denderend; het leek ons nog al Wat vuil en rommelig. In Kensing ton Gardens kwamen we even op verhaal. Nadat we thee gedronken hadden, kwamen de vermoeide reizigers wat bij en om kwart over één namen we de trein naar Bath, die ons voerde door het mooie landschap van Zuid- Engeland. Jammer, dat sommigen nog te verreisd waren, om van de schoon heid van dit landschap te genieten. Zoals gezegd, kwamen we om drie uur in Bath aan, waar het gezelschap al dadelijk op de gevoelige plaat van de persfotograaf van de Bath Cronicle vereeuwigd werd. Nadat we in ons hotel, het Carfax- hotel in de Pultney-Street ons tegoed hadden gedaan aan een uitstekend maal en ons wat verfrist hadden, brachten we een bezoek aan het ter- trein, waar Turnlust haar demonstra tie zal geven. Kleine kinderen bedel den de geüniformeerden van ons ge zelschap om handtekeningen. Van de heer Van Zoonen vernamen wij, dat het materiaal dat vanuit Alk maar verzonden was, in niet al te goede conditie was overgekomen; de kisten bleken opengebroken en het ringenstel b.v. was incompleet. Tot gis termiddag was het ontbrekende nog niet terecht gekomen, zodat de heer Van Zoonen er nog op uit moest, om met geïmproviseerde middelen de toe stellen te completeren. Hij hoopte daarin te zullen slagen. Over het hotel zijn de deelnemers aan de trip' allen zeer tevreden. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: De vrijgezel en't bakvisje (tot 14 j.o.g.) Victoria Theater, 8 uur: De zwarte pijl (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Balalaika (18 jaar). Canadaplein, 20 uur: voorstelling Circus Strassburger. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Titanenstrijd (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur; Spionnen aan de Theems (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Are. de Triomphe (boven 18 jaar). cn ti zult 'a morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de Dlantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES bm die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. LEVERPIUETJES D.A.W., dat a.s. Zaterdag om 7 uur de zwemkampioenschappen van de Kring N.oord-Holland benoorden het IJ organiseert, heeft toestemming ont vangen om na afloop in het feestelijk geïllumineerde Zomerbad een tuinfeest te houden. Met de overige programma nummers, waarop wij nog terugkomen, zal het een zeer onderhoudende en in teressante avond worden. Voor het doctoraal examen Econo mische Wetenschappen aan de Gem. Universiteit te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot de heer D. A. Imhülsen. Geslaagd is voor het eindexamen aan de Technische Middelbare School te Rotterdam onze stadgenoot de heer H. J. Panhuis (als vliegtuigbouwkundig constructeur) Bij het examen voor het diploma voor kraamverpleegster zijn de volgen de zusters van het Centraal Ziekenhuis geslaagd: Reizgers, Kievits, Van Keu len, Boon, Brons, Keijzer en Mos. In de vergadering van de afd. Alk maar van de Stichting 19401945 is be sloten, dat de poppententoonstelling ook in Alkmaar zal worden gehouden. Op 31 Augustus zal deze expositie wor den geopend en waarschijnlijk duren tot en met 11 September. De tentoon stelling wordt zoals wij reeds meldden, gehouden in het Kofa-magazijn waar van de heer Spruyt in de boven- en een deel van de benedenverdieping daarvoor beschikbaar heeft gesteld. Er komen pl.m. 2000 poppen uit alle we relddelen, o.a. van H. M. de Koningin, mevrouw Roosevelt. Door een Ameri kaans museum is een groep in bruik leen afgestaan. Zoals bekend is de ten toonstelling o.a. reeds gehouden in Maastricht, Tilburg en Den Haag, waar de minister-president dr. Drees ze heeft geopend, die van een poppen- UNO gewaagde. Een groep Alkmaarse kaasdragers zal hier zeker de bijzon dere aandacht trekken. Het bestuur heeft zich gesplitst in diverse commissies .en verwacht een druk bezoek uit Alkmaar en de wijde omtrek. Geboren: Elisabeth M., d. v. W. N. Lutgerink en E. Marchand; Wilhel mus M. J., z. v. C. L. Himmelreich en C. A. Cornelissen; Catharina M. L., d. v. P. J. Nagengast en C. M. L. Hensel- mans; Nico, z. v. N. J. Duijneveld en A. Drygala; Margaretha, d. v. H. Hui- berts en M. Ubbels; Hendrika C. M„ d v. G. Glimmerveen en A. J. van Berkum; Bertus, z. v. G. van de Nes en G. Nol. Gehuwd: Adrianus P. Peperkamp en Geertruida C. van de Kamer; Jaring Sierkstra en Cornelia Admiraal; Chris- tiaan Koning en Susanna J. M. Keijs- per; Jan Bron en Petronella Ottema;: Lammert Ditsel en Dieuwertje Pauw; Dirk van Leijen en Antje Vis. Overleden: Albertus J. Verbeek, 55 jaar, geh. met A. Wagemaker; Ma ria van Baar, 86 jaar, wed. van J. Vcn- neker. Over enkele weken komt in Neder land wederom een groep Franse kin deren aan, die voor herstel van ge zondheid naar hier worden gezonden. Het transport is georganiseerd door de verenigingen Humanitas en Humanis tisch Verbond. Voor de groep, die naar het noorden van Noord-Holland en naar Alkmaar komt, zijn nog niet vol doende pleegouders gevonden. Wie stelt zich daarvoor beschikbaar? Het betreft kindergn uit behoeftige ge zinnen, die ten dele ondervoed zijn. Ze zijn echter alle medisch onderzocht en geheel gezond bevonden. Opgaven worden gaarne ingewacht bij de dames Tappe, Westerweg 258, tel. 3866, Van der Meer, Comanstraat 1 en Eriks, Westerweg 338, te!. 3300, allen te Alkmaar. Deze zomer organiseert de kruide niersorganisatie „De Spar" voor de vierde maal z.g. Spartochten voor haar vaste afnemers. Dit jaar gaat de reis naar Zuid-Limburg, waar Valken burg dan in het middelpunt van de belangstelling staat, hetgeen wil zeg gen, dat dit plaatsje van 17 Mei tot 21 Juli wordt bezocht door ongeveer il 000 Sparklanten. Dinsdag zette een grote groep Alk maarders koers naar het Zuiden. Niet minder dan 270 stadgenoten verzamel den zich Dinsdagochtend om kwart vóór zes op 't Stationsplein. De grauwe lucht voorspelde niet yeel goeds voor do komende dag en de verwachtingen waren, wat het weer betreft, dan ook met hoog gespannen. Het duurde niet lang of de regen kletterde al tegen de ruiten van de door de Cebuto gereser veerde coupé's. De reis ging eerst naar Amsterdam, waar moest worden over gestapt in de trein naar Zuid-Lim burg. Toen de Flyer, de machtige locomotief die dit traject voor zijn rekening nam, Amstelveen in volle vaart passeerde, begon de lucht op te klaren en de rest van de dag bleven de weergoden de touristen yv?d ge zind. Utrecht, Den Bosch en de door Philips wereldberoemd geworden lichtstad Eindhoven werden spoedig gepasseerd. De trein snelde door het sterk variërend landschap voort naar Maastricht, dat om ongeveer half elf werd bereikt. Van hier naar de uit eindelijke plaats van bestemming was toen nog maar een klein stapje. In Valkenburg werd eerst een be zoek gebracht aan de imposante Ge meentegrot. Deze onderaardse wereld van mergelsteen heeft een oppervlakte van 106 H.A. Het was dan ook geen wonder, dat de vreemdelingen in dit Jeruzalem trouw achter het lan taarntje van de gids aanliepen en er argstvallig voor zorgden niet te ver achter te raken. De tocht door het doolhof van gangen, die door deze onderaardse wereld leiden, duurde ruim anderhalf uur, waarbij een af stand van ongeveer drie kilometer werd afgelegd. Nadat gezamenlijk de lunch was ge bruikt, verdeelden de touristen zich in twee groepen; zij, die zich nog fit genoeg voelden, maakten een fikse wandeltocht en zij, die het wat kalmer aan wilden doen, charterden ten autobus en bezagen het prachtige landschap op een minder vermoeiende manier. Ook konden zij een bezoek ran de forellenkwekerij te Gulpen biengen. Nadat men in Valkenburg gezamen lijk gedineerd had, werd om acht uur de terugreis naar Alkmaar aanvaard. Stadgenoten, die elkaar nog niet eer der ontmoet hadden, maakten spoedig kc-ririis et) hierdoor werd de stem ming zo mogelijk nog opgewekter. De reis ValkenburgAlkmaar, die vijf uur duurde, was voorbij voor men het wist en hiermee was het ogenblik van scheiden gekomen. Opvallend bij deze trip was de uit stekende voorbereiding en uitvoering. Di organisatie liet nergens te wensen over; alles was tot in de kleinste klei nigheden geregeld. Bijzonder goed was ook de verzorging van „de in wendige mens". Niet alleen waren de lunch en het diner voor deze 270 pas sagiers uitstekend, doch ook tijdens de reis ontbraken de versnaperingen niet. Het was voor deze groep Spar- kianten een onvergetelijke dag en dat -ai het ongetwijfeld ook worden voor het tweede contingent Alkmaarders, welke binnen afzienbare tijd koers naar het Zuiden zullen zetten, waar Valkenburg ook hen wacht. Voor de economische politierechter in Alkmaar, mr. Peereboom, stond giste ren Alexander Bernard Anton K„ fir mant van een herenkledingmagazijn hier ter stede, terecht. K. was ten laste gelegd dat hij heren- maatkleding maakte en berekende vol gens klasse B„ hoewel hij niet in deze klasse was ingedeeld en het afgeleverde werk niet geheel voldeed aan de eisen die voor deze klasse zijn gesteld. Zo leverde h(j bijvoorbeeld enkele malen machinevverk af waar dit handwerk had moeten zijn. K. verklaarde daarentegen dat hij een andere werkmethode toepaste dan voor klasse B is vereist. Deze werk methode was echter niet minder dan de gewone. Hij had er juist meer werk aan gehad en was het er niet mee eens dat hij nu verplicht was het voor een lagere prijs te doen. K. zeide dat hij dè pantalonmaker opdracht had gegeven pantalons voor klasse B te maken. De man was hier voor ook betaald. Hijhad zich echter niet geheel aan de afspraak gehouden. Zo ging het ook met de vesten. Getuige K. H. G. Louwe verklaarde dat maat werk met de hand gemaakt moet wei den. Sommige klanten verlangen ech ter uitdrukkelijk dat een pak stevig zit en dat kan men slechts bereiken door met de machine te naaien. Dit heeft geen invloed op het te betalen arbeids loon, daar machinewerk niets vlugger gaat dan handwerk. Nadat ook coupeur Eskes als getuige a décharge gelegen heid had gehad zijn mening te zeggen was het woord aan de officier, mr. dr. J. M. Vellinga. Deze meende dat K zich zelf in klasse B heeft gezet doch daar niet in thuis behoort. Al heeft men, door een naaimachine te gebrui ken, niet minder tijd aan het werk be steed, het gaat er hier om hoe het er uit zag en of men volgens het Blauwe Boekje te werk is gegaan. De officier meende dat de prijsovertreding die hier Wft plaats gehad vrij aanzienlijk is en t :slc daarom tegen ieder der twee fir manten f 3000 subs. 3 maanden. De verdediger, mr. H. Schuurman, was van mening dat in feite niéts ver keerds is gebeurd. Als verdachte wel van de vastgestelde regel is afgeweken dan is dat onwetend gebeurd of is dit noodzakelijk geworden door de om standigheden. De firma K. was vroeger in 'n combinatie opgenomen en werkte toen in klasse B. Door uit de combina tie te treden zou zij nu in een lagere klasse vervallen. Mr. Schuurman noemde het onzin dat men verplicht is lid te zijn van de vakgroep om een be paald bedrag te mogen berekenen. Ver dediger was er van overtuigd dat geen onrechtmatige prijzen zijn berekend en vroeg de Politierechter een boete op ie leggen die een fractie van de eis zou zijn. Mr. Peereboom wilde de uitspraak nóg even in beraad houden en stelde deze op Dinsdagmorgen tien uur. Prjjslijst was niet volledig. Toen de Alkmaarse caféhouder Pie- ter B. op 28 April bezoek kreeg van enkele controlerende ambtenaren, bleek, dat hij zich niet had gehouden aan de verplichting de prijzen van in zijn lokaliteit verkrijgbare dranken op duidelijke wijze bekend te maken. Op een onopvallende plaats was een met potlood geschreven prijslijst, waarop niet alle te verkrijgen dranken waren vermeld. B. beriep zich tijdens de rechtszitting tevergeefs op zijn colle ga's, die zich ook niet aan de voor schriften hadden gehouden. Mr. Vel linga was van mening, dat hier 35. boete subs. 15 dagen hechtenis moest volgen. De Economische Politierech ter deed er tien gulden af en ver oordeelde B. tot 25.of 10 dagen. Salaris werd veranderd en bleef gelijk. De dameskapper Cornelis B. uit Alkmaar moest zich verantwoorden, omdat hij in Januari aan een aanko mend bediende tweede jaars, die geen diploma's bezat, een salaris vsji 25. uitbetaalde. Het vreemde in deze af faire was, dat verdachte in December 25.ineens aan deze bediende be taalde. In Januari deed hij dit anders. Hij betaalde de werkneemster het voorgeschreven loon van 13.— en garandeerde haar bovendien een we kelijkse toelage van 12.uit de fooienpot. Het salaris bleef dus ƒ25. Mr. Vellinga zeide sterk de indruk te hebben, dat verdachte nog meer dan 25.betaalde, doch kon dat niet bewijzen. In ieder geval is het loon veel te hoog geweest en daarom eiste de officier 100.subs. 30 dagen. Mr. Peereboom kon zich hiermede verenigen en vonniste conform de eis. Noodslachtplaats was niet nodig. Hierna traden een vader en zoon, beiden afkomstig uit Warmenhuizen, de rechtszaal binnen. De vader, Corne lis T„ was ten laste gelegd, dat hij tot twee maal toe een schaap van het leven beroofde. De zoon, Petrus Ma ria T. had als goed zoon zijn Vader de helpende hand geboden. De vader verklaarde, dat de schapen zo mager werden, dat hij gedacht had „Ik zal d'r maar een end an maken". Hij had de slachting zelf verricht omdat een noodslachtplaats hem „onnodig" geld zou vragen. De manier waarop de slachting plaats vond was minder fraai. De beide dieren hadden een klap op de kop gekregen, waarna hun de keel werd doorgesneden. Verdachte meende, dat de beesten schurft had den, doch dit bleek achteraf niet het geval te zijn. Het was blijkbaar niet tot hem doorgedrongen, dat de beesten ook een andere ziekte hadden kunnen hebben, waardoor het consumeren van het vlees gevaar had kunnen opleve ren. Mr. Vellinga eiste tegen de va der 100.— subs. 30 dagen en tegen de 22-jarige zoon 50.subs. 15 da gen. Mr. Peereboom voelde niets voor het voorstel van de vader om de boete tot honderd centen te verminderen. De uitspraak tegen Cornelis T. was ƒ100 subs. 30 dagen en tegen de zoon 30 subs. 10 dagen. Naar aanleiding van het gerucht dat reeds enige ty'4 hier ter stede circuleerde, als zou de doelverdediger van het eerste eltfal der Alkmaarse Boys, Henk Kramer, voor het lidmaatschap zijner vereniging hebben bedankt en overschrijving naar de eerstè klasser VSV te Velsen heb ben aangevraagd, hebben wij ons tot Kramer persoonlijk gewend om de juistheid van een en ander te controleren. Kramer, die thans 27 jaar oud is, vertelde reeds 12 jaar lid van de Alkmaarse Boys te zijn en 10 seizoenen het doel van het eerste elftal te hebben verdedigd. Met het bestuur en de spelers heeft hij het steeds goed kunnen vinden doch er zijn twee volkomen onafhankelijk van eikaar staande factoren, die hem nopen eerlang van club te veranderen. HENK KRAMER ....naar V.S.V Daar is allereerst de in nagenoeg ieder individu levende wens in sneller tempo maatschappelijk vooruit te wil len komen. Kramer, die de laatste tijd als chauf feur op arbeidscontract in dienst van de P.T.T. was, zag daar voorshands te weinig perspectief. Toen hem dan ook een functie bij de Kon. Ned. Hoogovens te Velsen werd aangeboden, heeft hij vooral ter wil le van zijn gezin gemeend deze te moeten aanvaarden. Een tweede door deze doelman lang gekoesterde wens, was nog eens het doel van een eerste klasser te mogen verdedigen. Drie jaar geleden had het maar een haar gescheeld of hij zou toen reeds voor Ajax zijn uitgekomen. Toen nu in VSV-kringen bekend werd, dat Kramer in Velsen werkzaam zou worden gesteld, volgde uiteraard een aanzoek om in het vervolg ook voor de Velser eerste klasser te willen uit komen, een aanzoek waarin de Boys doelman heeft toegestemd. Of hij reeds met het aanstaande sei zoen voor VSV zal kunnen uitkomen is allereerst afhankelijk van de vraag of er tijdig voor Kramer te Velsen een woning beschikbaar zal kunnen wor den gesteld en of de KNVB in de nog aan te vragen overschrijving op korte termijn toestemming zal verlenen daar Kramer's verhuizing binnen een af stand van 30 km plaats vindt en .het Bondsbestuur in dit geval de bevoegd heid heeft de overschrijving eerst per 1 September 1950 te verlenen. Zou dit onverhoopt het geval zijn hoezeer Kramer ook het tegendeel hoopte dan bleef hij gaarne bereid tot zo lang voor de Boys uit te komen, Keramiek en weefwerk van Lilo en Dirk Hubers In de expositiezaal van Dirk Hubers aan de Sluislaan te Bergen is een ten toonstelling geopend van werken van Jaap Mooy. In tegenstelling met de in zending voor het Kunstenaarscentrum hangen hier de nieuwste composities. Aanvankelijk sterk onder invloed staan de van Hans Arp, gemakkelijk aantoon baar wanneer men in Amsterdams Ste delijk Museum Arps werk bezichtigt, is Mooy meer en meer gekomen tot een eigèn opvatting, waarvan de ontwikke ling uit' de in tijd opeenvolgende com posities is af te lezen. Zijn grootste ver dienste ligt niet daarin dat hij door vorm en door kleur beweging weet te geven, zodat hij ontkomen is aan een verstarde en doodgelopen abstractie. Wat mij steeds in Jaap Mooy's werk op valt is dat hij zeer consequent streeft naar het weergeven van in beweging omgezette emoties. Hij doet dat „ab stract", volkomen terecht, daar de emo tie op zichzelf niet aan een reële voor stelling gebonden is. Maar dat wil niet zeggen dat dit werk buiten de realiteit staat. Ware het zo dan zou ook geen enkele emotie reëel zijn. Zeker heb ik me vaak de vraag gesteld: Waar leidt deze kunst heen? Naar een absoluut wit of absoluut zwart vlak! Deze nieuwe expositie echter toont duidelijk aan, dat de vrees niet gerechtvaardigd was, het getoonde werk is springlevend. Permanent wordt in deze zaal nog ge toond de keramiek van Dirk Hubers en het weefwerk van Lilo Hubers-Scheuff- ler. De laatste heeft een voortreffelijke opleiding gehad in Stuttgart (vóór de oorlog) en later in de practijk bij Het Paapje in Wassenaar. Haar wandkleden zijn zeer fraai van patroon én kleur en misstaan zelfs niet tussen het werk van Mooy! De schalen en vazen van Dirk Hubers hebben we hier reeds meer malen geprezen. Zijn werk is volkomen persoonlijk en onmiddellijk herkenbaar u. welke collectie ook. Figuur en ach tergrond op zijn producten vormen een eenheid, zodat men niet meer kan spre ken van aangebrachte versiering. Ze vormen een organisch geheel. Dit is een expositie waar we graag veel bezoekers zagen om de zuiverheid van het getoonde en het prachtige vak manschap. v. d. W. indien het bestuur dier vereniging daarop althans prijs zou stellen. Ten slotte deelde Kramer ons mede reeds enige weken geleden het be stuur van de Alkmaarse Boys met zijn voornemen in kennis te hebben gesteld. Het zal vele voetballiefhebbers spij ten deze doelverdediger van klasse niet meer in midden en noordelijk N.- Holland in actie te kunnen zien, doch zoals Kramer zijn vertrek heeft menen te motiveren, blijft er niets anders over dan zijn beweegredenen te aan vaarden. Het elftal van Nagengast kwam Dins dagavond in het veld tegen APSV II. Het werd 'n mooie en. spannende wed strijd, waarbij beide elftallen niet voor elkaar onderdeden. Daar de uitslag ge lijk werd, 11, moesten er strafschop pen genomen worden. Hierbij bleek dat de politie over beter schutters beschik te. De einduitslag werd 51 voor APSV II. Nagengast speelt nu verder in de verliezersronde en APSV komt in de winnaarsronde. Ook de wedstrijd TSVConijn eindigde in een gelijk spel. Nadat strafschoppen waren ge nomen werd de stand 4—4 omgezet in een overwinning voor TSV. Lichtbe- drijven—Hoge Huys werd 1—1. Hier werd de stand na het nemen van straf schoppen 46. De overige uitslagen zijn: Ringers IX Stoel 13; HulskampboysPostillon 03; Ringers IChevrolet-boys 21; PerzifoYpma 34; CentraFordboys 21; PapierduivelsTelefonia 2 BBCAlkmaarsche Courant 21. De wedstrijd RhodesiaSlagers ging niet door omdat de slagers niet opgekomen waren. Hierdoor komt Rhodesia in de winnaarsronde en de Slagers in de verliezersronde. Hedenavond worden twee wedstrij den gespeeld. Om kwart vóór zeven ontmoeten SOVA en POA elkaar op het Mevoterrein. Om acht uur volgt op hetzelfde veld de wedstrijd Black Boys VIVO-boys. Gisteren slaagden voor het MULO- examen de volgende candidaten: Voor diploma A: mej. A. v. d. Wen den, W. Welbie, mej. R. Vogel, allen te Den Helder; R. J. de Vries te Hoorn; mej. A. Schermer te Hauwert; T. Koster te Schermerhorn; mej. C. v. Meurs te Beemster; J. Pauw te Beets; E. Zijp te Beemster; mej. R. Pluister te Midwoud; mej. H. G. J. Dumont te Heiloo; mej. A. G. Hulst te Heiloo; mej. A. Huisman te Heiloo; J. Wortel te Alkmaar; H. A. Snel te Castricum; S. Sluijs te Alkmaar. Voor diploma B: mej. J. Keijser te Den Burg; C. R. Alkema te Den Burg; A. J. Pottinga te Den Helder; H. de Boer te Grootebroek; J. Bruin, A. Kamp en P. J. Keesman, allen te Alk maar; L. Hottentot te Hoorn; F. IJ. van Dijk te Schagen; mej. G. M. Kut- terink te Zijpe; A. R. Noorman te Schagen; P. Bimmel, T. de Boer, G. v. d. Hoeff, allen te Den Helder. Naar wij vernemen zal het concert, dat hedenavond in de Muziektuln zou worden gegeven, wegens de slechte weersomstandigheden niet doorgaan. De directie van de Nutsspaarbank verzoekt ons opname van het volgen de: Er gaat een nieuwe krant verschij nen te Alkmaar. Het zal echter geen concurrent worden, noch een commer ciële, want het is een courant zonder adverentie-exploitatie en zonder pri meurs. Tot dusverre gaf onze spaarbank, in samenwerking met andere een jaar lijkse publicatie in tijdschriftvorm uit: De Gelukscent. De Spaarkrant is een vereenvoudigde editie daarvan, die nu wat vaker zal kunnen verschijnen. Hoewel de Spaarkrant zich in de eerste plaats tot de jeugd richt, ligt het in de bedoeling, ook mededelingen voor de ouders, onderwijzers, clubleiders etc. op te nemen en op deze wijze meer regelmaat te brengen in de mededelin gen van de spaarbanken, die thans nu eens per circulaire, dan weer per fol der of affiche worden gedaan. Dit eerste nummer is voornamelijk een acte de présence, opdat alle be trokkenen zich met haar bestaan ver trouwd kunnen maken. Dit eerste nummer werd uitgegeven in samenwerking met enkele andere spaarbanken. Het ligt in de bedoeling, dat de Spaarkrant, welker algemene inhoud onder auspiciën van de Stich ting Spaarpropaganda werd verzorgd, via deze Stichting ook de andere niet- commerciële spaarbanken ten dienste zal staan. Dezer dagen vervoegde zich bij een winkelier in kantoorbehoeften hier ter stede een onbekend persoon, die ver scheidene bestelling deed voor Admi nistratiebureau Schilt aan de Voor- meer. De bestelde goederen nam hij alvast mee. Achteraf bleek de Voor- meer geen Administratiebureau Schilt rijk te zijn, zodat de rekening niet kon worden geïnd. De onbekende is thans aangehouden en heeft bekend zijn practijken ook bij een andere kantoorhandel te hebben toegepast. Hij bleek zelf inderdaad Schilt te heten en een goede bekende van de politie te Amsterdam te zijn. Indien nog andere winkeliers dezer dagen onbetaalde goederen aan een on bekende hebben meegegeven, wordt hen aangeraden zich met de politie in verbinding te stellen. Ter voorziening in de vacature van hoofd der Bosboom-Toussaintschool, welke is ontstaan door de overplaatsing van de heer C. J. Mol naar de Jan Ligthartschool, bieden B. en W. d» volgende voordracht aan: 1. K. Oudes, onderwijzer aan d» school voor voortgezet lager onderwij» te Alkmaar. 2. S. T. van Dijk, hoofd ener open bare lagere school te Anna Paulowna. 3. P. Cornielje, hoofd ener openbar» lagere school te Zuid- en Noord-Scher mer. B. en W. stellen voor de datum der in "unctie treding aan, hun college over te la'.en. i

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2