Abonneer Stad en Omgeving, De Alkmaarse turners in Bath HUIZE L.( kan U Gedenkteken voor wijlen J. Werkman Mr. dr. C. Berkhouwer wint'n wetenschappelijke prijsvraag AGENDA De Kaasmarkt Heiloo Ursem Warmenhuizen Burgerlijke stand Bergen aan Zee STRIKKI N. Zomerd ORIGINELE IMPORT GASAANSTEKEI nu f l.li Theo Gro .(Telefonisch van onze speciale verslaggever) Bath, 7 Juli. Om drie uur vanmiddag werd in Bath het driedaagse carna valsfeest geopend, aan de opluistering waarvan Turnlust meewerkt door het geven van gymnastiekdemonstraties op het Sportterrein. Uit 150 candidaten heeft Bath zijn carnavalskoningin gekozen, die de leden van Turnlust, nadat deze in mars-orde het terrein waren opgeko men, met de Alkmaarse vlag en de Turnlustvlag voorop, hartelijk ver welkomde. De driedaagse koningin stelde de vriendschap tussen Bath en Alkmaar ten voorbeeld aan de wereld en hoopte de Turnlustgasten bij een volgend sportfestijn weer terug te zien in Bath. Nadat het Engelse en het Nederlandse volkslied gespeeld varen, werden de geüniformeerden allen aan de Carnavalskoningin voor gesteld. Turnlust begon daarna het program ma met de rhythmische oefeningen door de dames in haar flatteuse, witte uniformen. Er was veel en hartelijke belangstelling voor de prestaties van êe Alkmaarders, die algemeen zeer goed waren. Terwijl de dames van Turnlust haar toeren aan de brug verrichtten, was het opvallend stil crp het sportterrein; de verrichtingen wer den aandachtig gevolgd, zij werden dan ook knap en stijlvol uitgevoerd. In Februari 1948 overleed plotseling de kapitein Jan Werkman, in leven journalist en oud-redacteur van de Alkmaarsche Courant. Werkman wist zich .gedurende zijn twintigjarig ver blijf hier ter stede volkomen met de Alkmaarse burgerij vertrouwd te ma ken en talloos vele personen en ver enigingen hebben in de loop dier ja- ten een beroep op de journalistieke pen van de te vroeg ontslapene ge daan' of zijn met hun moeilijkheden tct hem gekomen. Vele verenigingen hebben hun op bloei, hun geslaagde demonstraties of andere successen voor een zeer groot deel aan de hulp van wijlen Werkman te danken. In het bijzonder de sport droeg hij een zeer warm hart toe. Soms scheen zijn critiek wel eens wat scherp, maar het gold hier steeds een vriend, die de feiten toonde. Als compagniescommandant in de jaren 1939 en 1940 werd hij door zijn mannen op de handen gedragen, want door zijn intelligentie, gedegen ken nis, moed en volharding toonde hij zich ondubbelzinnig hun aanvoerder, in wie zij ook steeds met hun per soonlijke moeilijkheden een toege wijd vriend vonden. Na de Duitse inval voegde hij zich onmiddellijk bij het verzet, hetgeen later tot zijn arrestatie door de S.D. leidde. Ternauwernood onsnapte hij aan zijn terechtstelling, maar maakte niettemin een moeilijke tijd in Duitse gevangenschap in Amsterdam door. Na zijn straf te hebben ondergaan zette hij het verzetswerk voort, waar na hij zich door onder te duiken aan een nieuwe arrestatie wist te onttrek ken. Direct na de bevrijding trad hij op als kapitein bij het M.G. om na opheffing daarvan als officier van de psychologische dienst over te gaan naar de Indelingsraad der Koninklijke Landmacht alhier, intussen zijn werk zaamheden als sportredacteur en jour nalist voortzettend. Uit zijn vrienden heeft zich thans een comité gevormd, dat zich ten doel stelt zijn graf van een eenvoudig doch niettemin passend gedenkteken te voorzien, dat t.z.t. aan de familie zal worden overgedragen. Dit comité bestaat uit de heren: J. van Maarleveld Commandant van de Alkmaarse Brandweer, voorzitter; A J. Elte, secretaris; C. J. Mol Jr., Con sul van de K.NV.B., Rippingstraat 10 penningmeester: Luit.-Kolonel J. J. F H. Steenmetser, voorzitter van de In delingsraad Alkmaar; W. Middelbeek Chef der Redactie Alkmaarsche Cou rant en H. G. Rijs Directeur van Alc- maria V.V.V en Hoofdbestuurslid van de Ijsbond Hollands Noorderkwartier Het comité zal gaarne zo spoedig mogelijk tot oprichting van het ge denkteken overgaan en stelt bijdragen hiervoor van verenigingen en van de burgerij alsmede van elders wonende Vrienden en bekenden op hoge prijs. Storting kan geschieden op post rekening 350672 van de heer C. J Mol Jr., Rippingstraat -10, alhier, die ook gaarne bereid is giften in contan ten of per postwissel in ontvangst te nemen. Ook voor het groepswerk van de man nelijke leden van Turnlust toonde men veel aandacht. Daar in Engeland de gymnastiek nagenoeg niet be oefend wordt, was het gebodene voor dc vele toeschouwers iets nieuws. Toen onze verslaggever het een en ander wilde vertellen over de presta ties van de heren, werd de telefoon helaas afgebroken; hij kon ons nog vertellen, dat het weer in Bath goed is; het is er vrij bewolkt en daarom niet warm. Morgen hopen wij nadere berichten over het optreden van Turnlust te kunnen geven. Verhandeling voor de Mij. tot Bevordering v. d. Geneeskunst. Tijdens de feestelijke vergadering ter gelegenheid van het eeuwfeest der (thans Koninklijke) Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst werd gisteren in het Concertgebouw te Am sterdam aan mr. dr. C. Berkhouwer de eerste prijs uitgereikt voor zijn inzen ding op een prijsvraag over het pro bleem van de burgerrechtelijke aan sprakelijkheid van geneesheren voor beroepsfouten. De Maatschappij had deze prijsvraag uitgeschreven in het voorjaar van 1948; de antwoorden moesten worden inge zonden onder motto voor 15 Maart 1949. Mr. dr. Berkhouwer schreef een verhandeling 'van omstreeks 60 folio pagina's, waarvoor hij veel buiten landse litte ratuur bestu deerde. Im mers: waar in Nederland slechts zeer sporadisch op zodanige aan sprakelijkheid gebaseerde processen worden ge voerd, hebben ze in het bui tenland en met name in Amerika niets vreemd meer. Van tijd tot tijd zijn er, vooral waar het betreft aesthetische chirurgie, zelfs opzien barende affaires, die breed worden uitgemeten in de sensatiepers. Mr. dr. Berkhouwer zond zijn ver handeling in onder het motto: „Pro excolenda arte medicina" en hij kwam aan het slot tot de volgende conclusie: „Aansprakelijkheid is de medicus die bij zijn behandeling nagelaten heeft de zorgvuldigheid in acht te nemen welke, behoudens bijzondere omstandigheden, door zijn gemiddelde vakgenoten over eenkomstig de algemeen aanvaarde voorschriften van de medische weten schap, in acht genomen pleegt te worden". De jury, die de inzendingen beoor deelde, bestond uit de héren prof. mr. J. Offerhaus, prof. dr. Bregstein en dr. Wibaut. Het behalen van deze wetenschap pelijke prijs is voor mr. dr. Berkhouwer een grote onderscheiding, waarmede wij hem gaarne van harte geluk wensen. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Titanenstrijd (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur; Spionnen aan de Theems (14 jaar) Cinema Americain, 8 uur: Are. de Triomphe (boven 18 jaar). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Ti tanenstrijd (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Spionnen aan de Theems (14 jaar); Cinema Americain. 7 en 9.30 uur: Are. de Triomphe (boven 18 jaar). Zomerbad: Zwemkampioen- schappen en turnfeest (D.A.W.), 7 uur. Schoolmeisje in de Voordam De dag begon vanmorgen slecht voor een schoolmeisje uit de Schermer dat te klokke acht per fiets in de Voor- dam reed. Het kind kwam met grote snelheid de hoek van de Dijk om, nam daardoor de bocht te groot en kwam pardoes in het groezelige water te recht. Het onfortuinlijke meisje bleek de zwemkunst machtig, zwom naar de kant en werd door handreiking op het droge gebracht. De fiets met daarop de tas met schoolboeken, werd met een haak opgehaald. Het bibberende, ongeveer 14-jarige meisje werd door een vriendelijke dp- me van droge kleding voorzien. Langestraat-winkeliers bijeen Gisteravond kwamen de Lange- straatwinkeliers in hotel Victory in besloten bijeenkomst bijeen. Naar wij vernemen, zijn er plannen besproken om de Langestraat-winkels, die nu zo lang in het teken der ver- dxukking hebben gestaan, door een gezamenlijke actie weer in het teken der algemene belangstelling -te plaat sen. Natuurlijk zijn ook de werkzaam heden in deze straat breedvoerig be sproken. Men verzocht ons van be stuurszijde met nadere mededelingen cp een spoedig te verschijnen commu niqué te willen wachten. M.U.L.O.-examens Gister zijn voor de M.U.L.O. examens geslaagd: H.'K. Nichaus te Bergen; C. W. Kweldam te Bergen; mej. K. T. Wolthuis te Oude Niedorp; R. H. de Haan, C. Blokker en J. C. Kooge, allen te Bergen; T. v. Keimpema te Den Helder; mej. M. C. de Visser te Wie ringen; K. Houtman te Hoorn en mej. A. P. E. Goudsbloem te Hippolytushoef. Voor het diploma B: J. J. de Koek koek te Oost Graftdijk; P. Groen te Oude Niedorp; mej. D. v. d. Heer te Oterleek; mej. M. Oudendijk te Hens broek; J. Slikker te Den Helder; G. C. Keijzer te Den Burg; mej. F. Mein- dertsma te De Cocksdorp; mej. H. E. Dijt te Den Burg mej, E. T. Hoekenga te Middenmeer; J. G. Thoma te Den Oever; B. J. Brouwer te Oostwoud en mej. A. Boulogne te Den Burg. Geëxamineerd 28 candidaten. Toelatingsexamen R.K. Lyceum Voor het toelatingsexamen van de eerste klas slaagden: A. van der Berg. Egmondbinnen; J. Dekker, Obdam, J. Jongkind, Heerhugowaard; P. Laan, Assendelft; A. Peeraar, Alkmaar; H. Smit, De Rijp; H. Trompert, Assendelft; Th. van Beek, Alkmaar; L. Ie Fèbre. Alkmaar; M. Schmeddes, Alkmaar; M. Smeets, Castricum en M. Smal. Alk maar. 26 candidaten werden afgewezen Esperanto-examen Bij het op 18 Juni j.l. te Den Haag gehouden Esperanto-examen slaagden voor het diploma A o.a.: J. Bakkum, t« Limmen; P. Klaver te Bakkum en onze stadgenoten P. Bakkum, H. Huls kamp en E. Ruijter. De „Trekvogels" gaan uit Woensdag maakte het reisgezelschap „De Trekvogels" uit het Ooievaarsnest zijn jaarlijks uitstapje, dat in alle delen als zeer goed is geslaagd. Hoe kan het ook anders als de voorbereiding in goe de-handen is, het rollend materiaal in goede conditie en een prima chauffeur. Al deze factoren werkten mede, zelfs de regen, welke in de Gelderse dreven geen spelbreker kon zijn. Per Hooyberg's touringcar ging het op Schiphol aan na een rit door Hil versum en Amersfoort. Het mooiste ge deelte van deze provincie werd door kruist tot men in Otterlo in hotel „Ja- gersrust" bij de koffietafel een elck wat wils bood. Toen allen voldaan waren ging men naar Ouwehands dierenpark waar men genoot van al wat daar te zien was. Na deze bezienswaardigheid trok men naar Utrecht waar een diner te wachten stond waarop velen niet hadden gere kend. Alle eer aan hen die hiervoor hadden gezorgd. Na een rondje door de Oude Bis- schopstad ging het op Amsterdam af waar de illuminatie werd bekeken. Deze stad was de laatste pleister plaats waarna alle deelnemers te mid dernacht zeer voldaan over het geno- tene de oude Kaasstad weder binnen reden. Deze dag was voor deze jonge vereniging een groot succes. Een jubileum Men meldt ons, dat mevrouw Schou- ten-Oele veertig jaar geleden haar di ploma als apothecares behaalde. Zij was in Alkmaar de eerste vrouwelijke apotheker en is steeds in dezelfde zaak werkzaam gebleven. In de oorlogs jaren heeft zij zich «een goed vader lander getoond. Het jubileum wordt niet openlijk gevierd, maar zal in in tieme kring herdacht worden. Collecte met muziek Bij de collecte, welke Zaterdag 9 Juli zal worden gehouden, ten bate van de t.b.c.-bestrijding, zullen muzikanten van de vier plaatselijke vereniging, de Post- Harmonie, St. Caecilia, Soli Deo Glo ria en Excelsior hun muzikale mede werking verlenen. Vertrek Doelen straat 3 uur. Onvoorzichtige wiel- rijdster Gistermorgen om kwart over elf reed een zeventien-jarige wielrijdster met grote snelheid de Ridderstraat uit en passeerde de Oudegracht. Op dat ogenblik kwam van de Oudegracht een z.g. service-wagen. De jongedame bemerkte de auto te laat en kon toen niet meer remmen. Ze kwam te val len en werd aan de rechter knie ge wond. Het rijwiel wbrd zwaar be schadigd. Het meisje is door de chauffeur naar haar woning overgebracht. De bokswedstrijden van morgen Zoals men onlangs in ons blad heeft kunnen lezen, komt Zaterdag een keurgroep amateurboksers naar Alk maar. De wedstrijden zullen plaats hebben in de bovenzaal van café Tom aan het Waagplein. De aanvangstijd is acht uur. Zoals gewoonlijk werd de kaasmarkt ook deze morgen weer door een groot aantal vreemdelingen bezocht. Het sterkst waren de Noren en Denen ver tegenwoordigd. Dit jaar wordt ons land door zeer veel Scandinaviërs bezochten het is te begrijpen dat die, als het enigszins mogelijk is, een bezoek aan de Alkmaarse kaasmarkt niet willen missen. Er werd tussen en naast de stapels ook veel Engels en Frans ge sproken. Vreemdelingen uit andere we relddelen waren hedenochtend niet te zien. Wel werden er Amerikanen verwacht, doch die waren om elf uur nog niet present. „De Bietenbouwers" het orkest zonder naam, die om tien over half één op de kaasmarkt een con cert zouden geven, waren reeds vroeg aanwezig om de markt te bezichtigen In afwachting van de uitzending door de KRO vergastten zij de touristen al vast op enkele nummertjes muziek. Ze waren gekleed in een blauwe kiel en hadden petjes op het hoofd. Een ro de zakdoek en botergele klompen com- d!"teerden het geheel. Evenals andere weken waren er ook nu weer vele schoolkinderen. Zij en andere touristen blikten, als het heel uur was, vol verwachting naar de Waagtoren waar de ruitertjes weer pre sent waren Er is alle reden om aan te nemen dat het carillon de volgende week ook weer bespeelbaar zal ziin. zodat de touristen dan weer zullen kunnen genieten van het traditionele "arillonspel. tie aanvoer van kaas was 56 000 kg Er waren dertien stapels kleine fa- hriekskaas a f 80.50 per vijftig kg. Voorts waren er zes stapels kleine boe renkaas f 81.50. Burgerlijke Stand Geboren: Jewa, d. van J Bek en T Antonowa. Charles A. J„ z. van C Logcher en J W Visser. Ondertrouwd: O P Boskamp en H Gmelig. K Eriks en M A Bijleveld. J A Baart en A Oppersma. G R Steensma en W A Blom, A N Smit en G H Hoogvorst. AANRIJDING Woensdagavond omstreeks zes uur werd op de Van Houtenkade een dame door een auto aangereden. De dame kwam te vallen en kreeg een hersen schudding. De automobilist reed door. De bestuurder en eventuele getuigen wordt verzocht zich met de afdeling Verkeer van de Alkmaarse politie in verbinding te willen stellen. Een goede bonte avond Do tweede dag, georganiseerd door het Co mité tot viering van Nationale- en Oranje feesten, had weer een gunstig verloop. Het was jammer dat er zo weinig belang stelling bestond voor het ringsteken voor dames boven do 18 jaar. Een 12-tal dames was slechts van de partij en de klacht, dat er in Heiloo eigenlijk zo weinig aan volksvermaak wordt gedaan, krijgt door deze gang v?m zaken weer emeer grond. Men kijkt zo graag eens do kat uit de boom. De echtgenote van burgemeester Kalff gaf echter het goede voor beeld en was mede één der deelneemsters. De Ronde van Heiloo had eveneens betere belangstelling verdiend en het was tevens jam mer, dat Piet Tromp door een beenblessure niet kon starten. Wij hadden gaarne deze jeug dige Heilooër athleet aan de start zien ver schijnen. De bonte-avond, die gisteravond in „De Rustende Jager" werd georganiseerd, was uit stekend bezet en de stemming is de gehele avond bijzonder goed geweest. Daar heeft on getwijfeld de goede band van de Rhythm Stars toe bijgedragen, alsmede het Duo Mu-Mu. Een bijzonder woord van lof voor het optre den van Jaap Tol. Deze declamator bracht op goede wijze enkele declamaties. Na afloop was er bal en tot diep in de nacht werd het feest voortgezet en onder een beste stemming. Ook hier verzorgden de Rhythm Stars het muzikale gedeelte. Tijdens de pauze werden door de voorzitter de prijzen uitgereikt van het ringsteken en hardlopen. De uitslagen waren: Ringsteken voor dames boven de 18 jaar: 1. _|nevr. Affourtit; 2. mevr. K. de Vries; 3. mevr. Hoed; 4. mej. Stuveling; 5. mevr. Kalff; 6. mej. Latenstein. De prijzen beston den uit luxe artikelen. De Ronde van Heiloo: 1. T. Hopman, die de 3100 meter aflegde in de tijd van 11 min. 5 sec.; 2. S. Hopman; 3. Linssen; 4. Küs- ters; 5. Jb. Rood; 6. A. Vader. De prijzen bestonden uit lauwertakken en medailles. Komt er verbetering Naar wij vernamen is dezer dagen door een vertegenwoordiger van Riiks- toezicht van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat een bezoek aan Heiloo gebracht om een onderzoek in te stellen naar de opheffing van ver schillende onbewaakte overwegen. De bedoeling is de onbewaakte overweg EwikslaanHerenweg af te sluiten voor verkeer en de onbewaakte over wegen aan de Schuine Hondsbosselaan en Zevenhuizerlaan te bedienen met spoorbomen vanaf het station. De Ker- kelaan-overweg zal zo blijven, terwijl de onbewaakte overweg aan de Rech te Hondsbosselaan eventueel zal wor den voorzien van een zgn. klaphek en alleen toegankelijk zal worden voor voetgangers en fietsers. Laten wij hopen dat t.z.t, deze plan nen werkelijkheid worden! Het reisplan Het doel van de tocht voor de Ouden van Dagen zal, zoals wij reeds meldden, Rotterdam zijn. Het vertrek zal op 14 Juli zijn op de oude Straatweg. De grote karavaan zal pl.m. 8.15 uur terug zijn en worden opgewacht door beide muziekcorpsen. Het gaat dan via Kennemerstraatweg- hoek Stationsweg, Heerenweg, Raad- huisweg, naar. het Raadhuis. Er is een deelname van plm. 275 personen. De torenklok geplaatst Het was gistermiddag een imposant gezicht de torenklok naar boven te zien hijsen. De klok, die plm. 3 jaar te Am sterdam heeft gelegen, weegt 1340 kilo gram. Zij werd door het noordelijke luik naar binnengeloodst en het be hoeft geen betoog, dat een en ander veel bekijks had. Over enkele dagen zal zij haar geluid weer over Heiloo doen klinken. De kerktoren moet worden opgeknapt B. en W. hebben een inschrijving.ge- opend voor het laten schilderen en witten van de toren van de zgn. Witte Kerk aan de buitenkant, 't Zou geen overbodige luxe zijn! Tevens hebben zij 'n inschrijving geopend op 't schil deren van de zeven woningen van het Fonds van Armenzorg, alsmede het rio leringswerk van de betreffende zeven woningen. Het nieuwe postkantoor Onlangs maakten wij reeds melding dat er een nieuw postkantoor zal ge bouwd worden aan de Heerenweg, achter de woning van de fa. Kosters, tegenover de Laarmanstraat. Zijn wij goed ingelicht, dan zal de bouw in Oc tober een aanvang nemen. OR AN JE-VERENIGING 1948 Ter gelegenheid van het 121/2-jarig huwe lijksfeest van Hare Majesteit Koningin Juliana en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, worden twee feestavonden georganiseerd. Woensdag 13 Tuli, 's avonds half acht is er in de zaal van Oudejans een film voor de ieugd van 14—17 jaar. Donderdag 14 Juli, 's avonds half acht, in dezelfde zaal cabaret met na afloop gezel lig samenzijn. Vrijdag 15 Juli is cr des middags in de zaal van de heer Mulder een matinée voor de schooljeugd en 's avonds half acht in dezelfde zaal cabaret met na afloop gezellig samenzijn. Bergen 1939Motet- en Madrigaal Vrouwenkoor —1949 Het Motet- en Madrigaal Vrouwen koor gaf Donderdagavond o.l.v. Corn. Jonker een concert ter herdenking van zijn tienjarig bestaan. Solisten waren Hélène Ludoph, sopraan en Leni HeereHenning, alt, terwijl ver der medewerking werd verleend door het Hcrfstadkwartet en Nico Akker man, piano. Hier werden geen werken uitge voerd, waarin uiterlijk effect de voor naamste rol speelt, maar alle werken waar een zekere betekenis hetzij van stijlkenmerk of van inspiratieve kracht van uitging. Het uitvoeren van zulk een programma stelt aan dirigent en zangeressen hoge eisen. Aan Corn. Jonker is het ten volle toevertrouwd om deze fraaie uitingen te realiseren Met grote liefde voor de toonkunst bezield, dirigeert hij de werken van de meest uiteenlopende stijl. Voornaam heid en distinctie zijn de kenmerken van zijn steeds rustige dirigeertech- niek. Met een enkele blik of een en kel gebaar weet hij steeds datgene naar voren te brengen, wat hem van belang lijkt. Het concert werd geopend met twee gedeelten uit een Mis van Karei Luyten „Kyrie" en „Sanctus". De dirigent wees er in zijn korte toelichting op, hoe het destijds gebruikelijk was, gezamenlijk te zingen uit één misboek, waarbij alle wereldlijke geluid verstomde, er heers te een echt devote sfeer. Nadat de altzangers vervolgens haar gehoor geboeid had met Aria van Der- cea uit „Demofonte" van Hasse en „Virgin Tutto Amor" van Durante, vervolgde het koor met „In Dulci Jubilo" van Praetorius, een oud Kerst lied, geschreven in polyphone-stijl. So pranen en alten hadden zelfstandige melodieën en juichten van vreugde over de geboorte van Jezus. .Stabat Mater Dolorosa" van Pergo- lese (17101736) vormde de hoofd schotel van dit jubileumconcert. Deze miszang, die eigenlijk gezongen moet worden op Vrijdag voor Palm pasen, had op het jubileumconcert op die tijd gezongen zullen worden, als het concert wegens ziekte van de diri gent niet uitgesteld had moeten worden. Pergolese componeerde dit werk, dat een van de beste composities is, reeds op 19-jarige leeftijd. Koor en solisten gaven een pracht- vertolking van deze „Kruisklacht" en de begeleidende strijkers droegen er veel toe bij om de juiste stemming te scheppen. Na de pauze vergastte de sopraan soliste met Nic. Akkerman aan de piano de zaal op een tweetal liederen van Schuman (Requim en Ihre Stim- me) en Liebesbotschaft van Schubert. Het Hofstad-Kwértet wisselde het vocale gedeelte af met de vertolking van het Negerkwartet (Op 96) van Dvorak. Met gedeelten uit de „Goddelijke Co- medie" besloot het Koor de waardige herdenking van zijn tienjarig bestaan. Verdi, die een honderdtal opera's had gemaakt, componeerde op 80-jarige leeftijd nog vier heilige stukken, zijn muzikale testament. De presidente van het koor mevr. Hamilton of Silverton Hill memoreer de bij het bereiken van de tienjarige mijlpaal nog even, hoe in 1939 op ini tiatief van mevr. Klaassen het koor was opgericht en hoe het verder deze tien jaren gevaren was. Dank werd gebracht aan de dames Stam en Plomper voor het vele dat zij voor de vereniging hadden verricht. En nu.met volle zeilen verder. Bloemen zeiden de rest. Ook door Bergens Mannenkoor was een prachtige bloemenmand gezonden. Geboren: Petrus Maria, z. v. Simon Molenaar en Geertruida Maria Goudsblom. Johannes Maria, z. v. Simon Molenaar en Geertruida Gouds blom. Petrus Johannes Maria, z. v. Johannes Petrus Beemsterboer en An na Ruiter. Johannes Cornelis Theo- dorus, z. v. Johannes Meinardus Dek- kei en Margaretha Jacoba Liefting. Theodorus Simon, z. v. Cornelis Zutt en Petronella Ligthart. Eva Alida. d. v. Nicolaas Cornelis Ligthart en Maria Catharina Dekker. Jan Cor nelis, z. v. Cornelis Schrijver en Grietje Trijntje Kroon, Ondertrouwd: Simon Corne lis Band en Petronella Trijntje Mink Gerrit Zoon en Gertruida Ligthart. Gehuwd: Willem Andries Kuil- boer en Regina Anna Ooijevaar. Leudzer Algra en Pietertje Blankman Simon Cornelis Band en Petro nella Trijntje Mink. Simon Tamis en Petronella Maria Ligthart. Ger- n.t Zoon en Gertruida Ligthart. Overleden: Pieter Stet, oud 75 jaar, echtgenoot van Theodora Catharina Baltus. Bergens Mannenkoor concerteert De heer Rjjvordt solist Bergens Mannenkoor gaf onder autp;, ciën van VVV Bergen en Paal 33 vi: Bergen aan Zee een concert te Berac. aan Zee. Het weer was helaas gunstig voor een concert in de open.1 lucht. Het koor liet zich echter nieJ afschrikken door de straffe wind dij over de duinen woei en de donketil] wolkengevaarten die langs het zwerjg joegen en liet zich niet ontmoedigen' door de geringe opkomst van het pu. bliek en zong o.l.v. Karei Böhne mei ernst en volle overgave een negents. werken van verschillende componisten. Het concert werd geopend met „Q bonne Jesu" van Palestrina, dat even, als het volgende nummer „Ave Maria" van Fr. Witt onder ademloze stilte werd aangehoord. Machtig klonk het „Heilig, heilig, heilig, ist der Hen"| uit „Zum Sanctus" van Schubert. Het koorlid de heer J. Rijvordt vier.jj de triumfen met „Standchen" even. eens van Schubert en liet zich ook ali'J solist horen in het volgende nummer van Grieg „Und das war Olaf Tryg. vasonsegelt durch das Nordmeei bin nach seinem jungen Königreich", Na de pauze werden eerst ten ge-i hore gebracht een tweetal werken van" Isr. J. Olman, de prachtige „Morgen, idylle" en het guitige „Breistertje", waarin het ondeugende, mooie Knier.| tje de luisteraars tot het einde toe 1 raden naar de bestemming van dal kousen, waaraan zij zo ijverig werkt,! om dan te onthullen, waarvoor zij well bestemd zijnvoor twee blote voe.j ten! Met „Musica Probita" van Gai.|! teldon en „Bede" van G. A. Heinze, v/aarin de bariton-solist weer viel tt;s bewonderen, werd dit concert op di kille donkere avond besloten, eeti;| concert, dat de weinige luisteraar^ enkele uurtjes van hoog kunstgenot' bezorgde, waarvoor zij met hartelijk applaus hun dank betuigden. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 8 Juli '49 102.000 kg eerstelingen 7.509.30, drie lingen 3.105.40, kleine 3.604.10, rode eerstelingen 88.50, eigenheimers 8 12.10, blauwe eigenheimers 7.6011.20, 750 kg witte kool 10.30, 450 kg rabarber 8.40; 530 stuks bloemkool IA 27 en I 20 LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE, 8 Juli. 110.000 kg Aardappelen: eerstelin gen 7,50 9,40, drielingen 5,50—6,90 .en kriel 4,40—4,50; 1400 bos peen 9,10; 400 stuks bloemkool: 1 29,60 en I afw. 10,10-15,70; 1500 kg rabarber 8,20; 2000 kg gele kool 14,60-15,50; 4000 kg witte kool 17,50; 11.00 kg rode kool 16,90-21,30. WARMENHUIZEN, 8 Juli. - 350.005 kg Aardappelen: Schotse muizen 7,80—9.60, drielingen 5,10-5,40 en kleine 4,20—5,10; 45 stuks bloemkool 25. Predikbeurten VOOR ZONDAG 10 JULI 1949 ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Den Oudsten; 5 uur ds. Wesseldijk,] Woensdag 13 Juli, 7.30 uur, Avondwij. ding. Kapelkerk, 10 uur, ds. Dik. boom (H.Doop). Rem. geref. gem, 10.30 uur ds. Rapp/ld. Luth. kerkl (Oudegracht), 10.30 uur, dr. S. v. d, Woude van A'dam. Doopsgez. kerk, 10 uur ds. G. de Groot (van Drachten), Geref. kerk, 10 uur, ds. von Meijen- feldt, 5 uur dr. Polman ,(3e coll. cl, verpl.) Geref. kerk (art. 31 K.O.) in Waakt en Bidt, 10 en 5.30 uur ds. W. v, d. Lingen. (Coll. extra kerk). Bap tisten gem. (in Nieuwe Doele), 10 uui dienst. Spreker ds. Bakker van A'dam; Jongelïedensamenkomst 7.30 uur. - Herst. Ap. Gem., Toussaintstr., half 19 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst,j Ned. Chr. Gem.schapsb., in W. enB, 3 uur Jeugdclub, 4,15 uur Openluchtpr, in de Hout. Dinsdag 7.30 uur Bijbel- kring Houtweg 14; Donderdag 7.30 uur Ev. samenkomst Waakt en Bidt. Spm Ev. J. Dammuller. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 u. Heiligingsdienst,) 12 uur Zondagsschool, 8 uur Verlos- singebijeenkomst. Ned. Leger des oils, Hekelstraat, 10 uur Wijding dienst, 8 uur openbare samenkomst. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen (in Valk's lunch room), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Rozekruisers- genootschap. Oudegracht 114, 10.30 uur, tempeldienst. Spr. de heer Th. Goud, Onderwerp: Het gouden kruis. OMGEVING AKERSLOOT, 7.30 uur ds. v. Santen, I BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur, dal Bekius. Geref. kerk, 10 en 5 .uur ris; Wristers van A'dam. Maranathsi 10.30 uur ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK. Gere! kerk,( 10 uur ds. Wynia van Kolho" L (bed. H.Avondmaal)3 uur ds. Wyni)1 (H.Avondmaal en Dankzegging).Ge ref. kerk (Art. 31), 10 uur, Leesdienst, 3 uur ds. v. d. Lingen. Doopsgez. kerk, 10 uur, da. Schepman. DE RIJP, geen dienst. DIRKSHORN, herv. kerk, 's avonds 1 uur ds. Post. Geref. kerk, 9.30 en 7 uur ds. v. d. Sluis. DRIEHUIZEN, 10 uur, de heer H. U. Albertz. EGMOND AAN ZEE, herv. gem„ 10 uur de heer Veenhof v. d. Stichting) „Meer en Bosch" Oudkath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst, EGMOND AAN DEN HOEF, 10 unr| ds. Plug. GRAFT, 10 uur ds. Kastein. GROOT SCHERMER, 7.30 uur, del heer H. U. Albertz. HEILOO. Herv. gem., 10.15 uur ds. Bloemhoff (Doop). Geref. kerk (in|J evang.gebouw aan de Kerklaan), 8.' uur dr. Polman; 4.30 uur leesdienst. H HUGOWAARD, herv. gem„ 10 U.l ds. de Jongh. Geref. kerk, 9.30 en; 2 30 uur, cand. Venema (v. Veenwou- den). KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN. 9 uur ds. Bloemhoff. N SCHARWOUDE Geref. kerk, 10 u. Ds. Rutgers van Anna Paulowna (voorb. H Avondm.)4 uur ds. Rutgers coll.) OUDORP, 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem„ 10 u. ds. Leendertz. Geref. kerk, 10 en 2.30 j uur ds. Visser. SCHOORL, Groet en Camp., dienst in f het gymnastiekgebouw te Catrijp. Smeerlaan 10 uur ds. de Jong. SINT PANCRAS. Geref. kerk, 10 uur ds Middelkoop (viering H Avondmaal)! 4 uur ds. Middelkoop (dankzegging). STOMPETOREN, 10 uur. ds Keja. j Evangelisatie, 10 uur, hr. Weeda v. Am sterdam. VEENHUIZEN. 10 uur, J. H. Marwitz. WARMENHUIZEN. 10 uur, ds. Post; loop; extra coll. Zuiderzeefonds. ZUID SCHERMER, 7.30 urm, ds. Kejs- NETTE HUISHOl gevr. b(j oude i Egmond a. Zee, V 28 boven voorz. ref. B. z. a. HUISHOl Moeder met 1 kim Brieven onder n bureau van dit bl£ Gevraagd KOOKSTEï P.G. (of 2e KOK leid te worden). Aanbiedingen „Hof van Sonoy" straat 1, Alkmaar Gevraagd; WENKELMEIS Fa. A. M. KOSSI Langestr. 67, A Wij hebben plaats PITTIGE JONt voor loop- en n werk. Kantoorboekhandel MARIE OUDEJ1 Schoutenstraat 1 EEN NETTE J< gevraagd voor f op Zaterdag. Evei Maandag of Dinsd Brieven onder nc bureau van dit bla GEVR. KOSTH1 geen beroeps. Br. A 127 bureau van i t/o. de Vismarkt i heeft voorrad! Kop en schotels v.; Theepotten porceli aardewerk v.a. Koffiefilterpotten Borrelglaasjes v.af Melkbekers Aluin, fluitketels Aluin, gelakte po's grote maat Emaille kinderpo's Zinken en em. div. pr. Zinken tei maat beperkt. Raamhorren Nesten schalen 4 dig. Speelgoederen ballen, zandvorme mertjes, schopjes, jes enz. VERF, BEHANG en GROENE CARI BIJTS, LAKT JAC. GROOTHUI2 Huigbrouwerstrar Tel. 4298, Alkma glas IJZERMAGAZ1 „DE MAGNEI HOUTTIL kt ALKMAAR TEL 5215 PRACHTIGE DUI REGENJASSEN, REGENJASSEN, 1 Ook KAMGAREN SPORTCOSTUUM! HOUTWEG 5 WIJ VERKOF PLASTIC LE RIPOL TEOLIN STUK VOQ V erdr onkenoor

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2