- Boottocht voor invalide burgers AGENDA Simpel verleden - Modern heden Eindexamens en Bevorderingen Ambachtsschool j^aaisie ^\jieuws Order „Staakt het vuren" zal gegeven worden Prachtig initiatief van de afdeling Alkmaar van het Nederlandse Rode Kruis Op 24 Augustus per boot naar Zaandam De afdeling Alkmaar van het Neder landse Rode Kruis zal op initiatief van de plaatselijke Rode Kruis Transport colonne op Woensdag 24 Augustus een boottocht organiseren voor invalide stadgenoten, die reeds lange tijd aan stoel of bed gekluisterd zijn. Alkmaar zal met vreugde kennis nemen van dit prachtige plan, dat aan vele stadgeno ten een prettige dag zal schenken. Het plan om iets te organiseren ten behoeve van de invaliden onder de burgers van onze stad is ontsproten aan de brein van de mensen van de Rode Kruis Transportcolonne, die dit jaar haar 35-jarig bestaan herdenkt. De tochten voor ouden van dagen, waaraan de colonne steeds haar gewaardeerde medewerking verleent, brachten de le den op de gedachte een tocht te organi seren voor mensen, die reeds lange tijd invalide zijn en op bed of stoel hun da gen in grauwe eentonigheid slijten. Het initiatief vond bij het bestuur van de afdeling Alkmaar van het Nederlandse Rode Kruis een dankbaar gehoor. On middellijk werd de organisatie ter hand genomen en thans is de dag, waarop de boottocht plaats vindt, bepaald. Aan vankelijk lag het in de bedoeling de boottocht in Juli te doen plaats vinden, maar de moeilijkheden bij het vinden van een geschikte boot, die aan speciale eisen moet voldoen, maakte het nood zakelijk de datum te verschuiven tot Woensdag 24 Augustus. Het doel van de reis is Zaandam. Het staat nog niet vast of de tocht nog zal worden uitge breid tot een trip op het Noordzeeka naal. De invaliden zullen ingescheept worden aan boord van een boot van het type, dat enkele maanden geleden door de fa. J. van der Laarschot werd gebruikt als showboot. Deze schepen, die voldoende beschutting bieden voor het geval het weer mocht tegenwerken, zijn het meest geschikt en beantwoor den aan de gestelde eisen. De deelnemers. Aan de tocht zullen stadgenoten deel nemen van alle gezindten. Aan de huis artsen is verzocht een opgave te ver- Ten toonstelling „Jeugd van Nederland" Dezer dagen worden via de leerlin gen van lagere en middelbare scholen onder de ouders van de opgroeiende jeugd honderdduizenden uitnodigingen verspreid om mee te doen aan een po pulaire prijsvraag ten behoeve van de tentoonstelling „Jeugd van Nederland". In elke provincie zijn een fiets en 24 andere prijzen beschikbaar, die in de eerste dagen van Augustus onder de inzenders van goede antwoorden wor den verloot. Extra inzendingsformulie ren zijn desgewenst verkrijgbaar bij het tentoonstellingsbureau in Den Haag, Stadhouderslaan 148, telefoon 554544. De tentoonstelling ..Jeugd van Ne derland" laat zien, met welke zorg de jongen en het meisje omringd zijn van de geboorte af tot dat zij zelf in het volle leven staan. In het algemeen be stuur der tentoonstelling heeft o.a. zit ting dr. W. J. Lojenga, directeur 'van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, voorzitter van de sectie kinderhygiëne. Ernstig verkeersongeluk Gisteravond vond op de Kennemer- slraatweg een vrij ernstig ongeluk plaats waarvan een 38-jarige aannemer uit Heiloo, de heer O., het slachtoffer- werd. Omstreeks 7 uur reed in de rich ting Heiloo een personenauto, waarvan de bestuurder naar links de Heilooër- dijk wilde oprijden. Hij stak daartoe ongeveer twintig meter vóór deze straat zijn richtingaanwijzer uit en reed iets naar links. Op dit ogenblik wilde de heer O. de auto inhalen. Hij had juist een andere motor gepasseerd en be merkte niet dat de autobestuurder naar de linkerzijde van de weg ging. De heer O. botste tegen de zijkant van de auto en werd een stuk meegesleurd alvorens hij kwam te vallen. Op advies van dr. Lojenga werd de motorrijder, die een heupfractuur had bekomen, naar een ziekenhuis overgebracht. Bei de motorrijtuigen werden bij de botsing vrij ernstig beschadigd. Dief en heler veroordeeld Veertien dagen geleden stond de jeugdige Dirk S. uit Heiloo voor de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, verdacht van het stelen van kleding stukken in Heiloo, Haarlem en Alkmaar en eveneens Andries B. uit A'dam. die bij deze diefstallen van heling verdacht werd. De officier memoreerde toen, dat Verdachte S. reeds zeven veroordelingen achter de rug heeft en een expert in insluipen is. De Amsterdammer An dries B. kon volgens de officier alleen Van heling worden beschuldigd. De eis was toen tegen Dirk S. vier Jaar en drie maanden gevangenisstraf en tegen' Andries B een jaar gevange nisstraf. De rechtbank deed heden uit spraak. Dirk S. werd veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf wegens dief stal en Andries B. tot een jaar ge vangenisstraf wegens heling. MULO -examens Gister zijn geslaagd voor diploma A lie dames F. Stevenson en P, Prins beiden te Den Helder, G. D. Visser te Koedijk. P. E. Knapen te Schoorl, R vd Zee te Enkhuizen. E. M. A. Stevers te Ilpendam, L. C. M. Ettema te Den Burg, K. Dekkers te Andijk. M J N. Roemer te Hooskarspel, A. P de Weij- Zer te Akersloot, J Mulder te Bergen en de heren: T. P. Smit. C. M Klerk A P. Daalder allen te Alkmaar, T Wij- ker en H. Visser te Esmond aan Zee, J. H, T Frieswijk te Schoorl G. W. vd Steen en H C. Hopman te Bergen. Afgewezen 9 candidaten. strekken van de patiënten, die naar hun mening voor de tocht in aanmerking komen. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van het bestuur van de af deling Alkmaar van het Nederlandse Rode Kruis volgende week een pers conferentie te beleggen, waarop mede delingen zullen worden gedaan omtrent de organisatie en alle verdere bijzon derheden zullen worden vermeld. In afwachting van deze nadere berichten zal het nieuws reeds thans in onze stad met warme sympathie begroet worden. Het plan óm een lichtstraaltje te bren gen in het donkere leven van onze in valide stadgenoten, verdient door een ieder gesteund te worden. Wij twijfelen er niet aan of de burgerij zal voor het geval een beroep tot medewerking op haar wordt gedaan, van harte en spon taan deze hulp verlenen. Zeshonderd gulden voor de zwakken Zaterdagavond werd, zoals wij in ons blad van gisteren meldden, in het Gul den Vlies een cabaretavond gehouden ten bate van de t.b.c.-bestrijding. Naar wij vernemen was het batig saldo van deze avond f 585,51. Een goed resultaat van dit lofwaardig initiatief, genomen door het personeel van het Gulden Vlies onder het motto: „De sterken voor de zwakken". BENOEMING In de Zaterdag gehouden jaarverga dering van de N. V. Woningmaatschap pij „Alkmaar", alhier, werd in de plaats van de aftredende directeur Ir. A. Pot, benoemd de bouwkundige J. W. de Heer Kloots. GESLAAGD Dezer dagen behaalde onze stadge noot de heer F. R. Rosevelt het diploma moderne bedrijfsadministratie. Dit examen, dat eerst kortgeleden werd uit geschreven, werd afgenomen door de Vereniging van Leraren. (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 u.: Berlin Express (boven 18 jaar; Victoria Theater, 8 uur: De vrouw uit Sjanghai (boven 18 jaar); Cinema Americain, 8 u.: Canyon Passage (14 jaar). Tentoonstelling: Landbouwhuishoud school 12.302.30 uur; 2.305.30 feest in Waakt en Bidt. WOENSDAG Bioscopen zie Dinsdag. Matinee 2.30 uur. Herwonnen levenskracht Herwonnen levenskracht is de ver eniging tot bestrijding der tuberculose onder de Katholiek georganiseerde ar beiders en hun gezinnen. - Défce vereniging bestaat reeds 36 ja ren en in die reeks van jaren heeft zij duizenden patiënten naar een sanato rium uitgezonden. Vóór de oorlog wer den 4500 patiënten uitgezonden en voor dat doel 2y, millioen gulden uitgege ven. Na de bevrijding werden 2263 pa tiënten naar een sanatorium, 230 pa tiënten naar een ziekenhuis uitgezon den, terwijl nog 994 thuis verpleegde patiënten, voor wie geen plaats was in een sanatorium, met een bijdrage voor extra voeding werden geholpen. In to taal werden voor die verschillende doeleinden 1 millioen 200 duizend gul den uitgegeven. Herwonnen Levenskracht bouwde 't sanatorium „Berg en Bosch" te Bilt- hoven. In dat sanatorium werden reeds bijna 13.000 patiënten verpleegd, waar onder ook meer dan 7.000 niet-leden van de K.A.B. De tuberculose heerst nog steeds on der de Nederlandse bevolking. Wel neemt het sterftecijfer weer geregeld af, zodat in 1948 het aantal sterfgeval len aan tuberculose 2770 bedroeg tegen 3590 in 1947 en 4416 in 1946. Zo laag is het sterftecijfer nog niet geweest, zelfs niet in 1939, in welk jaar het laagste sterftecijfer van vóór de oorlog bereikt werd. Het aantal ziektegevallen is ech ter nog zeer hoog, veel hoger dan vóór de oorlog. In 1948 werden 17.947 actie ve ziektegevallen voor het eerst op de consultatiebureaux ingeschreven. Men blijve daarom paraat. Het is het belang van het gehele Nederlandse volk de tuberculose-bestrijding krachtdadig te steunen. Het plaatselijk comité ver zoekt daarom Zaterdag een milde gift aan Herwonnen Levenskracht en haar sanatorium „Berg en Bosch" te geven. Berg en De winnaar van de hoofdklasse boven 125 cc, Fr. Baudoin, op zijn oude, opgelapte Matchless, op het moment dat hij een van de zwaarste hindernissen in de dui nen te Egmondaan Zee zal nemen OPVOLGER BENOEMD. De heer Ir. I. D. lepers alhier is be noemd tot opvolger van de houtvester P. Boodt. Egmond aan Zee HERIJK De herijk van maten en gewichten zal in deze gemeente plaats hebben op Maandag 1 en Dinsdag 2 Aug. a.s., beide dagen van 1316 uur en de tweede dag ook van 912 uur, in de kleuterschool. Alle maten en gewichten moeten vóór 1 October 1950 gestempeld zijn met de letter S. Na genoemde data bestaat daartoe alleen gelegenheid aan het ijk- kantoor te Amsterdam. Palingvergiftiging In onze gemeente hebben zich de laatste dagen meerdere' gevallen van paling-vergiftiging voorgedaan. Men zij daarom voorzichtig met het eten van gerookte paling. Is' deze enigszins zuur, dan bestaat er kans op vergiftiging. Gevonden en verloren voorwerpen Gedurende het tijdvak van 11 tot en met 17 Juli werden aan het politie-bureau te Ber gen de navolgende voorwerpen als gevon den aangegeven; blauwe badmuts, schapen wollen vest, witte damesschoenen, kinderpak je, linker kindersandaal, linker kinderschoen, motor-stofbril, bril (hoorn montuur), wandel- trekwagentje, zweep, reserve-wiel met band, gummi zak met spons, halskettinkje, ceintuur, koperen broche, blauw colbertjasje, zwarte spaniel, blauw schoolétui met vulpen etc. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: foudraal van parapluie, blauwe alpino-muts, zwarte vulpen, zonnebril, witte ceintuur (stof), zonnebril, schakel-armband (zilver met goud), wandel wagentje, blauwe vulpen, zwarte vulpen, rij bewijs A (t. n. v. N. Visser), zwembroek, zilveren broche, portemonnaie, rood-zwarte vulpen, witte gehaakte dameshandschoen, muntbiljet f 2,50, bruin, colbertjasje, groen shawl met oranje bootjes, damespols-horloge, rose shawl, bril in zwart étui, gouden broche (schaats), zwarte aktetas, rechter kinderschoen, gouden broche (Jean d'Arc), lederen klomp sok (maat 40), vulpen in étui, blauw dames badpak met handdoek, portemonnaie, Bedding ton terrier (teef), grijs-rode vulpen, bruin lederen portefeuille, zonnebril (plastic mon- tuur), padvinders-portemonnaie, gladde gouden ring, groene crêpe shawl, bruin lederen da- mesportemonnaie, shawl (wit met rode bloe men), gouden ring met blauwe steen, kinder schepje, jongensschoenen en blauw wollen heren-badpak. Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan. 17, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m., Telefoon 2444. Openluchtsamenkomsten Naar wij vernemen zullen, evenals vorig jaar, weer openluchtevangelisa- tiesamenkomsten worden gehouden in de muziektuin. Deze bijeenkomsten worden gehouden gedurende het zomer seizoen, telkens op de Woensdagavond om 8 uur. Ze gaan uit van de recht zinnige groepen. Twee sprekers zullen een kort woord voeren, terwijl een zang- of muziekcorps een en ander zal opluisteren. De toegang tot deze samen komsten is vrij. Aan de ingang van de muziektuin zullen de teksten van de te zingen liederen wórden uitgedeeld. Burgerlijke stand Geboren: Theodorus Pieter, z. v. Gerardus Th. de Goede en Antje Wey; Gerardus Antonius, z. v. Franciscus G. Vrasdonk en Willibrorda E. v. Straa- ten. Ondertrouwd: Reinier van den Heuvel en Antcmetta Maria Jo hanna van Campenhout. Gehuwd: Hendrik Jan Jager en Sieuwtje Blokker. Heiloo Opening „Foresters"-terrein De voetbalvereniging „Foresters" gaat Donderdagavond haar nieuwe ter rein aan de Kennemerstraatweg achter de wasfabriek „Hollands Roem" openen. Een sterk militair elftal zal daar een wedstrijd spelen tegen de Alkmaarse Boys. Het militaire elftal is samengesteld uit leden van het in Utrecht gelegerde depót vrbindingstroepen en telt enige zeer goede voetballers. De aanvoerder van Sparta, Schenk, de midvoor van Neptunus Van der Hoe ve, de linksback van Enschede Westen broek en verder nog enkele tweede klassers maken het elftal tot een sterk tegenstander, waaraan Alkmaarse Boys de handen vol zal krijgen. Het zal dan ook waarschijnlijk een aantrekkelijke De Alkmaarse putjesschepper kan zijn wagen wel op stal zetten. De nieuwe Alkmaarse motorwagen voor het schoonhouden van de putten. wedstrijd worden waarvoor veel be langstelling zal bestaan. Een muziek corps van de Geneeskundige Troepen, eveneens uit Utrecht, zal ver moedelijk, de wedstrijd komen opluis teren. Het zal een»* waardige ope ning van het nieuwe Foresters terrein worden waaraan ongeveer een halfjaar met man en macht is gewerkt. Voor de Foresters betekent de ope ning van dit terrein een stap vooruit want het noodterrein aan de Wester- weg was nu niet direct het ideaal voor een voetbalvereniging. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 19 Juli. - 93.000 kg aardappelen: eerstelingen 6,20—8,70, rode eerstelingen 8,70—9,40, bl. eigenheimers 7,30 eigenheimers 8,10—8,70, saskia 7,40—7,50 en drielingen 4,30—6j 16.000 kg witte kool 13,30-14,80; 58 kg slabonen 104-110; 120 kg tuinbonen 6; 2500 kg rode kool 6—6,20. LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE, 19 Juli. 105.000 kg aardappelen; eerste lingen 6.50—8,90, drielingen 6,10—6,50 en blauwe eigenheimers 7,50—8,70; 1000 kg tomaten: A 30, B 27 en C 25; 1000 stuks bloemkool: IA 35-36, I 26,40-33,10 en I afw. 8,10-10,90; 73.000 kg rode kool 6- 15,30; 9400 kg gele kool 8,40-10,40; 3500 kg witte kool 14,7016,20. GEDIPLOMEERD WERDEN DE VOLGENDE LEERLINGEN: S meden-Bankwerkers KI. Bruin, D. Bruntink, J. C. H. Buis, J. J. Damsté, A. Dekker, W. R. A. Delissen, G. M. Dorrestein, J. F. Griffioen, P. Jonker, T. José, L- N. Kleverlaan, J. J. Knegt. K. Kolijn, P. Koomen, J. P. Kuil, PI. S. Kuitwaard, C. Len- gers, J. Molenaar, Fr. A. Muller, J. C. Nat, A. Roos, N. Ruiter, J. M. Sprengers. Th. Bakker, Ch. J. Baltus, A. Bas, KI. Boe- kelaar, C. J. Burger, P. Dekker, J. N. Groot, J. KI Hoogvorst, J. de Jager, P. N. van Roode, A. de Ruyter, Th. P. M. Schilder, Th. J. Schouws, J. J. Schuit, M. C. Smid, H. J. Snijders, N. C. Stam, J. J. Stam, H. de Waal, P. F. de Waard, W. G. Warmenlioven, J. H. de Wilde, C. P. Zijp. A. E. Beemsterboer, E. Brandsma, C. v. d. Busse, C. Groen, W. Ket, J. G. A. Klamer, D. J. Klein, G. de Cock, G. G. Kraakman, J. Pols, A. Ruiter, G. J. Schinkel, KI. Singer, W. van Stralen, N. J. Tuijnman, J. N. Ven- neker, J. Vlaarkamp, A. Wester. F- KI. Zee man, P. Zonneveld, H. W. Verheul. Verklaring voor het volgen van een derde leerjaar kregen de volgende leerlingen: J. Bar- singerkom, J. Breed, H. J. Heremans, A. Pater, R. T. Stoffers en P. A. Zwart. Niet gediplomeerd werden vijf leerlingen. D leerling J. J. Schuit ontving een le prijs. De leerlingen M C. Smid, KI. Singer en J. Vlaarkamp ontvingen ieder een tweede prijs. Motorrijtuig- en Rijwielherstellers: J. P. M. Adricliem, C. J. Appelman, G. C. j. Bakker, J. Blaakmeer, P. C. Blankendaal, P. Blokker, I. Boon, J. Brand, M P. Bregman, J Broers, M. Brommer, J. J. Dekker, J. van Dorth, J. Drentli, E. N. van Duin, G. van Engelenhoven, J. S. Gaarthuis, C. J. Geel, P. Gootjes, A. de Graaf, N. W. Groot, K. de Groote, P. J. F. de Groot, Th. Greuter, H. W. Plart, J. van Herwerden, G. Kindt, C. Boots. C. Kieft, N. C. J. Kuiper, J. Fr. v. d. Lee, W. K. M. v. Lieshout, A. P. v. d. Linden, P. G. Louwe, P. J. v. d. Molen, J. S. L. Mooij, W. J. Prins, J. B. Pureveen, P. J. Hens, J. G. Rikkerink, S. Roozendaal, P. Ros kam, KI. van Schoorl, T. Smit, S. J Smit, Q. A. S. v. d. Veer, VV I. A. v. d. Vorst, A. de Vries, S. Ypma, H. Yzer, G. Th. Zonne veld. Niet gediplomeerd werd één leerling. De leerling N. C. J. Kuiper ontving een le prijs. De leerling J. Fr. van der Lee ontving een 2e prijs. Electriciens: D. J. v. d. Aakster, J. J. Abbo, B. M. v. d. Berg, P. M. Borst, H. E. Bosman, L. Th. Brand, J. Butter, G. Coevert, Kr. Dekker, W. Chr. Dieckman, J. P. v. Dort, Th. W. J. Duncker, A. A. Entius, W. P. Gieling, P. Gul, H. de Haan, P. de Haan, W. J. Habiecht, W. v. d. Heijden, A. Hoekema, S. Houtkoper, L. Huigen, D. Huisman, H. B. de Jong, J. de Jong, J. Jonker, G. Luif. C. Kaag, A. B. van Kraanen, C. H. Kroon, G. C. Kunnen, D. Langendijk, P. van Lienen, Th. v. d. Linden van Sprankhuizen, J. J. v. d. Molen, A. Nieuwland, P. Pijper, G. C. Schot, P. F. Siekman, J. A. Spaans, W. J. Stam, J. E. Teebertman, W. H. Tellegen, R. Troost, C. P. Vasbinder, R. v. d. Veer, A. Visser, J. Chr. Wolf, KI. C. Zwart, A. Zwei-ver, J. C. F. Ger ritsen, J. Scheringa. Niet gediplomeerd drie leerlingen. De leerlingen P. M. Borst, J. Butter en A. Visser ontvingen een 2e prijs. De leerling J. E. Kuipers ontving een ver klaring voor het volgen van een derde leerjaar. Timmerlieden: W. Brommer, J. A. Delis, J. P. Kager, A. de Klerk, P. C. Koger, M. Krom, D. v. d. Laan, H. de Moei, Y. Poland, P. Stins, A. Timmermans, P. de Vries, N. S. Put. H. Beers, J. Boerman, P. H. G. Boesaart, Chr. Bos, A. J. Dudink, D. v. Eeten, C. D. Goudsblom, J. G. Groen, C. A. Gijzen, Th. Hoitinga, J. de Jongh, H. Juckers, J. J. v. d. Kolk, C. A. Koomen, S. Korver, A. Molenaar, Y. C. Oldenburg, H. H. Overtaom, J. Poel, C. P. Schouten, J. Teileman, H. J. Ursem, Fr. Verschuur, G. Zwart. Niet gediplomeerd werden zes leerlingen. De leerling C. A. Gijzeh ontving een 2e prijs. De leerling J. Telleman ontving een 3e prijs. Metselaars: J. Kaandorp, S. Kaandorp, J. Rol, J. P. Mulder. De leerling J. Kaandorp ontving een le prijs. Meubelmakers: W. J. v. d. Aakster, N. Commandeur, J. Dingerdis, C. B. de Goede, W. Hartog, C. P. Kaandorp, J. v. d. Kooi, M. J. Luitjes, J. A. Mooij, A. Tamis. Schilders: W. Blankendaal, L. Keesman, G. H. van Muiden, R. W. Rezelman, A. N. Soeterbroek, E. Schouten, J. J. Moras. De leerling II. de Ridder kreeg een ver klaring. Kleermaken: G. Bakker, A. A. van Berkum, M. H. Boots, G. M. Dekker, M. Hink, M. Klasing, P. A. Kok, J. Loos, L. C. Min, E. H. Smit, Tr. N. Smit, W. Speets, G. Wardenaar, R. J. Zoon. Niet gediplomeerd twee leerlingen. De leerling Tr. Oostindiën kreeg een ver klaring voor het volgen van een 3e leerjaar. De leerling P. A. Kok ontving een le prijs. De leerling V. Bakker ontving een 2e prijs. Banketbakken: G. J. M. Abels, A. Bas, P. J. Beentjes, P do Boer, P. Duin, P. J. Erkamp, J. Glas, J. Jansen, M. Jong, H. Kistenmaker, J. Th. van Kleef, W. H. Koopman, J. A. Louter, W. Th. Ossen, G. Stam, A. Teileman, N. Timmer, J. van Twuijver, H. A. Wigmans. Niet gediplomeerd werden 4 leerlingen. BEVORDERINGEN. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: Smeden-Bankwerkers: J. J. Abbo, J. A. Appelman, D. Bakker, F. D. Becker, A. Beentjes, N. Beentjes, J. Bier steker, S. van der Blom, R. Bos, G. v. d. Brink, J. C. de Bruijn, C. Buizer, J. R. Dekker, N. J. van Diepen, J. Doom, C. van Esseveld, J. M. de Graaf, A. P. de Groot, J. B. M. Geels, F. W. Ackerman, J. Honig, J. van Kessel, R. Middelburg. P. J. de Groot, R. Heinis, N. J. Hoebe, L. Jupijn, J. Kalverdijk, B. W. Kok, C. P. Komen, T. F. Koning, P. J. Korver, C. J* Kuipers, N. M. Melieste, P. Meijer, J. Meijne, A. Mul, C. M. Nestra, W. A. J. Nijdam, C. P. Melker, G. H. v. d. Eerebeemt, E. v. d. Horst, C. K. Dieleman. G. J. Oldenburg, P. G. Olgers, J. J. Out, M. G. N. Pronk, P. A, Rollé, Th. Rozemeijer, A. P. Ruiter, H. A. van Schenk Brill, C. Schot vanger, H. Schuiteman, P, J. Smit, N. Skotarc- zak, G. Th. van Straaten, J. Turfboer, P. C. Vermeeren. P. Vlaar, A. D. v. d. Vlies, G. Warmenhoven, P. G. de Wit, A. van Wonde ren, J. J. van Wijk, J. Baan, Th. Hollander. Niet bevorderd veertien leerlingen. Motorrijtuig- en Rijwielherstellen: N. J. Adrichem, W. Aubertijn, J. de Beurs, J. Boots, J. Borst, G. Bossen, W. J. v. d. Bremen, J. M. Castricum, H. van Dijkhuizen, C. P. Godschalk, M. Gomes, H. Govers, J. Groot, J. de Groot, J. H. de Groot, H. Gul, F. J. de Jong, W. Th. Kaag, Fr. Kaandorp, G. P. Keuning, P. F. v. d. Kolk, R. M. Koopman, L. P. N. Hofsté, J. Eduwaard. H. N. Kom, Fr. M. M. de Lugt, N. L. Ootes, P. G. Oud, J. Pater, J. Pomper, J. v. Poorten, M. J. Schoehuijs, D. C. Smit, Th. J. Stadegaard, J. G. Veel, A. Wagenaar, N. Waterdrinker, J. Wittebrood, Th. Wynia, J. Zwart, S. Gutter. Niet bevorderd zestien leerlingen. Electro-techniek: W. J. Apeldoorn, D. Bergman, W. P. Bos, D. M. Broekhoven, G. de Bruijn, B. Buter, A. C. Dekker, C. Dekker, J. A. Dumont, J. F. Eilander, R. W. Hargraeves, J. G. Hollander, Fr. de Hoo, C. D. Hop, J. J. Hoogendijk, C. J. A. de Groot, C. Jansen, J. S. Jansen, L. Jupijn, B. P. J. van- Kessel, Th. A. Kehl, Fr. A. Klaver, C. Kossen, W. C. v. d. Berg, H. J. Werkman. J. Th. Kuis, G. Fr. Kunst, J. G. M. van Langen, H. Lodder, J. Mous, E. Nicolai, J. Nieman, M. Fr. do Nooij» J. Nijman, A. B. Opdam, K. M. J. Paleari, W. C. v. Raam, H. Rison, M. Rol, R. Schuuring, C. v. Sta ten, E. v. Staverden, G. H. Timmens, W. Tros, J. W. Twisk, H. v. d. Velde, S. J. de Vries, P. J. Witte, H. A. Yspeert, W. Vis- schers. Niet bevorderd zeven leerlingen. Timmerlieden: W. den Adel, Fr. Blanken, A. Breet, A. Dekker, G. M. v. Egmond, H. W. Elzinga, B. J. Giling, W. M. Groot, S. J. M. Hes, J. Hollenberg, P. J. v. d. Idsert, D. Jager, KI. de Jager, C. Kenter, M. M. Klaver, J. Kluit, C. Koning, C. A. Koopman, C. W. Koper, A. M. Langendijk, C. M. Leijen, J. de Boer, A. J. Leek. J. Hollenberg, C. Lub, A. Molenaar, P. Mulder, A. G. N. Noordover, C. G. de Nijs, P. J. Oud, J. M. Overman, C. A. Pepping, J. Rose, D. Schermer, J. P. Schilder, G. Q. Schram, J. N. Slooten, P. Stoop, Th. W. Strooper, H. J. N. Sijm, A. J. W. Tamis, J. J. Veldt, H. Woudwijk, G. J. van Zijl„ N. J. Rozemeijer, J. Visser. Niet bevorderd zeven leerlingen. Metselaars: C. Appelman, O. N. Bakker, Th. J. v. d. Berg, J. W. Blank, Fr. J. v. d. Gragt, A. N Hes, J. de Jongh, P. v. d. Vlies, C. de Koning, C. A. Hageman, P. M. Put, Th. Geel, J. J. van Donselaar. Niet bevorderd drie leerlingen. Meubelmakers: J. Buizer, C. P. Gieling, A. J. Houtenbos, S. M. Kaandorp, H. Nijssen, D. W. Prins, C. J. Sneekes, J. M. Stoop, J. C. Verduin, A. J. Verkruissen, B. M. Winder, J. G. Win kel, J. Zwart, N. M. Ligthart. Niet bevorderd één leerling. Schilders: N. C. Admiraal, J. M. van Assema, J. M. Breed, P. A. Goedhart, Fr. C. Hazeveld, J. Hopman, W. Keetman, J. Klerk, A. J. Rinkel, A. Roele, S. Schut, J. C. Strik, C. P. Tromp, Fr. A. Wit. Kleermaken: Tr. Boon, Cl. Braam, M. Breed, M. Dek ker, M. Th. Groefsema, C. Hink, W. Holties, Fr. J. Kaandorp, A. Kooij, J. E. Miedema, B. Mooij, M. J. Pool, A. Roos, P. dp Rooij, W. Tjeertes, N. v. d. Werf, M. Wiersma, A. Zwart, E. Zwart, P. Zoon, I. A. Aardema, A Kramer, S. de Ree. Niet bevorderd twee leerlingen. Banketbakkers: C. Bak, G. L. Blank, M. Hopman, J. C. v. d. Kamer, J. C. Th. Koelman, J. Kraak man, P. J. Kuilboer, D. C. J. Leek. N. M. Mul, C. Mijlhoff, J. C. Peters, C. Ruiter, A. J. P. Schutte, S. P. v. Westen, J. KI. v. d. Willigen, A. Wijker, W. Wijker, G. Bing, Fr. Peelen. Niet bevorderd negen leerlingen. (Ongecorrigeerd) Maar uitvoering is dubieus „Het is reeds zeker, dat de order tot het staken van het vuren zal worden uitgevaardigd, doch of zij uitvoerbaar zal zijn is een andere kwestie", aldui verklaarde te Djokja de Republikeinse minister van voorlichting, Moh Natsir, aan Aneta. Natsir is van mening, dat de uitvoering der order tot het staken van het vuren en de Ronde Tafcl-con- rentie tegelijkertijd kunnen plaats vin den. Na de overdracht der souvereniteit zal de positie van het Nederlandse le ger die zijn van een vreemd leger, dat geen functie meer heeft, aldus Natsir, die met betrekking tot de verdediging van de archipel meende, dat een aan val van buiten niet kan worden tegen gehouden ook al verdedigt men zich tezamen met de Nederlanders. De In donesische regering zal sterk genoeg zijn voor het handhaven van de bin nenlandse veiligheid. De commissie der Verenigde Naties dient volgens Natsir haar medewer- kng te blijven verlenen totdat de sou- Vereiniteit is overgedragen, een demo cratische regering zal zijn gevormd en het Nederlandse leger uit Indonesië zal zijn teruggetrokken. IJmuiden VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer van Maandag was 2400 kist* baring, 1100 schelvis, 600 makreel, 230 fij vis, 20 griet, 5 heilbot, 30 schartong, kabeljauw, 240 wijting, 800 schol, 60 hasi, 60 schar, 200 hake, 250 koolvis, 50 pooa en 100 kisten diversen. Totaal 6565 kisten. Prijzen per kg: gr. tong 2,40—2,15; gr. mid del tong 2,30—1,95; kl. middel tong 2,40" 2,15; kl. 12,30-2,15; kl. II 1,65-1,35; heil bot 2,20—1,70; tarbot I 2,15—1,60. Prijzen per 50 kg: tarbot II 88—79; tarbot III 79| tarbot IV 39,50—31; schartong 29—26; tong schar 55—50; kl. griet 68; schar 17,50—4,90) verse baring 26—8; makreel 32—10,50; mul' 4 len 9—3 gr. gul 46,50—24; kl. gul 34,50- 8; gr. schol 58-52,50; middel schol 45-18) kl. schol 22,50—4,40; pietermannen 22-12) gr. schelvis 39—31,50; middel schelvis 40- 33,50; kl. schelvis 32—26; kl. schelvis D 19,50—4,80; kl. rode poon 14—8; kl. koolvil 17-12; middel hake 43-41; kl. hake 39- 36,50; poon 7—2; wijting 14—4,90; kl. 14—8. Prijzen per 125 kg: gr. koolvis 34-23) gr. hake 118—104; kabeljauw 162—80. Besommingen: IJM 16 „Bergen" f 27.6001 21 „Jacoba" f29.000; 15 „Comelis" fS 8 „En Avant" f 10.220; RO 15 „Antje" f 9860; KW 64 f 1670; 107 f 1590; 28 f 1650; 166 f1500; 17 f1430; 59 f 1380| 69 f3770; 125 f2450; 89 f2950; 24 f3300) 104 f2300; 37 f720; 91 f1615; 169 f1790) 210 f1750; 53 f665; 92 f1180; IJM 277 f 1580; 276 f800; 230 f775; 316 f 1640) 52 f1320; 53 f1210; 204 f1760; SCH t 6540. ALKMAAR, 18 Juli. Aardappelen: Schot se muizen 6—9 en idem klein 3—6; slabonen (z. dr.) 96—1,22; stoksnijbonen 1,00—1*11' stamsnijbonen 42—85; tuinbonen 5—8,50; P*0' len 5—30; doperwten 8—26; bl. blauwschokker 22—31; komkommers 6—26; tomaten: A 26-38 en bonken 22; bloemkool: IA 24—41, I H" 24 en II 6—12; rode kool 6—15,30; groene kool 6; spinazie 37; postelein 12—27; sla 1,50-8' andijvie 5—16; rabarber 12—20; rode biriefl 6—8; bospeen 7—22; waspeen 8—20; 11101 8—12 (6—8 p. bos); soepgroenten 4—8; 4—8; rode aalbessen 32—48; klapbessen 30- 32; perziken 4—16; frambozen 32—38 doos; aardbeien 80—2,10 per slof. WARMENHUIZEN, 19 Juli. - 44.500 W aardappelen: Schotse muizen 8,10—10, i^eDJ grove 7,10-7,50, drielingen 5,70-6,70. kn'1 4, eigenheimers 7,10—8,50, grove eigenheid 7,10—7,40 en drielingen 3,70; 80 kg bonen 4,10.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2