W4k Truman vraagt 1450 millioen dollar voor militaire hulp aan Pact-landen ESTEIJN Kort Bestek ONTUUR De vooravond van de Vierdaagse Plan voor een nieuwe provincie Zuiderzeeland Uitgeest VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN )PJES! 7een atoombommen West-Europa krijgt het leeuwendeel Weerbericht naar welk land ook Enquête over winkel sluiting te Bloemendaal Krijgt Nederland twaalf provincies? Gebied zou polders omvatten Moeilijkheden in het Franse kabinet Opgewekte stemming in de Keizerstad Wrijving om een gratificatie Goese vrouw slachtoffer van bigamist? De indeling der Ook de Reserve-klassen zijn bekend vierde klassers RMIS IS BEGONNEN. en door een stralende lomer, istermiddag de kramen en dj van de kermis geopend. Het er werkte er toe mede om k, zowel van de gemeentena. m het publiek van de omlig, neenten, te stimuleren. |je ddag is vanouds de middag inderen, die dan met vader r komen draaien, spelen en Sr heerste gistermiddag een stemming in het dorp, die i wanklank werd verstoord, inwoners hadden familieleden ekenden op bezoek, omdat de ag van de kermis traditiege- t „gastdag" is. BJREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro .87294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Dinsdag 26 Juli 1949 146e Jaargang No. 173 ALKMAABSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per' millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter v'raag en aanbod tot 16 woorden f 1.- elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kw^rrtaal plus incassokosten Marktbericht IORN, 22 Juli. 97.400 ippelen: grove schot 7.80— I. 6.607.50, driel 4.805.50, rode schot 88.60, 1500 a Rond 6.106.60, slabonen warte bessen 90, zilver nep amescamisoles nu 0.98 witte olton dekens 4.70 [nderhemdjes, diverse maten, vanaf 0.69 lange renpantalons nu 2.48 prima tricot ierenhemden, e mouw, nu 2.48 zonder punten IOND AAN ZEE zijn niet in staat „knieën" in Uw broek van Pejeha-stof te ma- en 't Elastische wol- ia r verdraagt 40 °/0 zonder blijvende iiverandering. Een sgen Pejeha-maat- ne, dat U 's avonds )t. ziet er 's morgens s nieuw uit. Vraag :maker een costume ia-stof. Als bij die U geluk. president Truman heeft het Con gres verzocht het program ten bedra ge van 1450 millioen dollar voor mi- Itaire hulp aan de landen van het [oordatlantische pact en andere mo gendheden goed te keuren ter uitban ning van de vrees voor aggressie en [internationaal geweld. Zijn boodschap ging vergezeld van een wetsontwerp ter uitvoering van het program. De president zeide: „De gebeurte nissen in de wereld sinds 1945 bieden ons geen zekerheid, dat alle leden van de Ver. Naties de principes tot behoud van de vrede in practijk zullen bren gen. Er zijn bewijzen voor het tegen deel, bewijzen, dat bij het nastreven van zelfzuchtige doelen sommige na ties zijn overgegaan en misschien op nieuw zullen overgaan tot bedreiging met of gebruik van geweld. De door deze ervaringen geschapen vrees kwelt de wereld en verwekt onzeker heid en onstabiliteit, die de economi sche en sociale vooruitgang in de weg staan. Zolang het gevaar van aggres sie bestaat, is het nodig te denken in ^termen van de strijdmacht, die nodig is deze te voorkomen. Het is ongeluk kig maar waar. Wij kunnen echter ons doel een duurzame vrede liet bereiken door de moeilijke en inplezierige taak die voor ons ligt, lit de weg te gaan". De president onderstreepte het doei 'an het program door de Sowjetunie net name te noemen als de mogend- leid, die een atmosfeer van vrees en ievaar had geschapen. Geen atoombommen Op het ogenblik, dat president Truman een beroep deed op het Con gres, maakte de regering het wetsont werp bekend, waarin verstrekkende bevoegdheden tot handelen worden voorgesteld, doch uitdrukkelijk de verzending van atoombommen naar •welk land ook uitsluit. Het wetsontwerp geeft de president de bevoegheia te beslissen, of hij de pilp beschikbaar zal stellen als gift, Modernste wapens voor Atlantisch Pact-landen Ambtenaren van het Amerikaanse hinisterie van buitenlandse zaken nebben verklaard, dat de landen, die aangesloten zijn bij het Atlantisch act, in het kader van het program Voor Amerikaanse wapenlevering, dat itaandag door president Truman aan het Congres is voorgelegd, de modern ste uitrusting zouden ontvangen. Er zouden zich echter geen geheime (wapenen of militaire vindingen onder Devinden, die sedert het einde van de oorlog waren uitgedacht. Deze ambtenaren, die het program jhebben helpen opstellen, zeiden, dat 'Jfêlle atoomwapens met name waren [uitgesloten, maar dat zware eenheden, zoals slagschepen. lange-afstands- bommenwerpers en vliegtuigmoeder- Kchepen, zouden worden uitgesloten jop grond van beperkingen van het tprogram. mmy", denkt hij, „maar tap op en laat je wegen", in aan 'de andere kant", ie auto na als ze we0- gaiiw van opinie", deniet Verwachting geldig tot Woens dagavond: Veranderlijke bewol king met hier en daar een regen- of onweersbui. Aanvankelijk zwakke wind uit uit. inlopende richtingen, later zwakk- tot ma tige wind op de meeste - plaatsen uit Westelijke richtinger Vooral in de Noordelijke helft Van het land minder warm. tegen contante betaling, op crediet of cp leenbasis. Van de 1450 millioen dollar zou het merendeel ten goede komen aan West- Europa, „een gebied, welks belang voor onze veiligheid in twee wereld oorlogen is aangetoond". Het voorstel tot militaire hulpverlening recht streeks vastkoppelend aan het Noord- atlantisch verdrag, verklaart 't Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat het program het verdrag zou „completeren" door de daarin ver vatte beginselen van „zelfhulp en we derzijdse bijstand" ten uitvoer te leg gen. Wat het verzoek om wapens be treft, dat door Westeuropese leden van het verdrag verscheidene maanden geleden aan het ministerie werd ge richt, verklaart het ministerie verder, dat „hun verdediging ook onze verde diging is en een grote zorg voor ons zal blijven zolang hun militaire zwak te tot aggressie uitnodigt". West- Europa zou 938.450.000 dollar aan wa pens, technische hulp en opleiding van strijdkrachten ontvangen alsmede 155.000.000 dollar voor de productie van oorlogsmateriaal. Hierdoor zou slechts 300.590.000 dollar overblijven voor militaire steun aan bevriende lan den waaronder Griekenland en Tur kije, daar 45.000.000 dollar bestemd is vcor een noodfonds en 10.970.000 dol lar voor administratiekosten. Afgezien van de landen van het Noordatlantische pact stelt de regering zich voor hulp te verlenen o.m. aan Grikenland, Turkije, Korea, de Philip- pijnen en Perzie. Stap naar wereld vrij van vrees President Truman heeft Maandag de ratificatie-oorkonde van het Noordatlantisch Pact ondertekend. Ter gelegenheid hiervan heeft de president de volgende verklaring uitgegeven: „Voor. het Amerikaanse volk zijn vrede en vrijheid meer waard dan wat ook. Onze ratificatie van het Noordatlantisch Pact niet de overweldigende steun van de Senaat en het volk is het bewijs, dat wij vastbesloten zijn deze vrede en vrijheid te bewaren. Dit verdrag is een historische stap naar een wereld van vrede, een vrije wereld, vrij van vrees, maar het is slechts één stap. Wij dragen niemand een kwaad hart toe. Met onze bondgenoten in 't pact en andere gelijkgezinde vol ken moeten wij met Gods hulp en leiding met alle ons ten dien ste staande middelen werken voor de vrede. Wij moeten mo reel en materieel sterk blijven. Wij moeten meehelpen overal de vrijheid te versterken. Wij moe ten geduldig en onvermoeid wer ken om de Verenigde Naties steeds doeltreffender te maken voor haar grote taak. Wij moeten streven naar steeds groter een heid van doel en streven in het belang pan de vrede". Meerderheid voor vaste middag voor alle zaken B. en W. van Bloemendaal hebben onder de raadsleden en het gemeente- personeel een enquête gehouden met betrekking tot de nieuwe regeling van de winkelsluiting. In totaal zijn 234 enquête-formulieren ingeleverd, waar van de helft door mannen. Het over grote deel van de inzenders, 167 per sonen of 71%, gaf de voorkeur aan winkelsluiting op een vaste middag in de week voor alle zaken; 54 inzenders (23%) wilden liever een sluiting zoals thans gebruikelijk is. De sluiting op Zaterdagmiddag bleek nogal op be zwaren te stuiten; slechts negen inzen ders (3.8%) voelden hiervoor. Drie in zenders meenden dat de winkeliers in het geheel niet moeten sluiten. Eén in zender gaf geen mening, omdat hij al leen de winkeliers hierover wilde laten beslissen. De behoefte aan openstelling van winkeliers gedurende één avond in de week bleek betrekkelijk gering te zijn; maar 22 inzenders (dertien man nen en negen vrouwen), of nog geen 10%, gevoelden hiertoe behoefte. Zolang de Noordoostpolder geen eigen gemeenteraad heeft, wordt het bestuur er van, zoals bekend isr" ge vormd door de Landdrost, welke wordt bijgestaan door een „poldercommissie voor algemene belangen". In deze pol dercommissie zijn de laatste tijd wel eens vragen over de provinciale inde ling van het nieuwe land naar voren gekomen en naar aanleiding daarvan heeft de polderdirectie haar stand punt kenbaar gemaakt. Uit thans ge dane mededelingen blijkt zij het vor men van een provincie „Zuiderzee land", omvattende zeven gemeenten, gewenst te achten. Geographisch is de aansluiting van de Noordoostpolder bij Overijsel (in mindere mate bij Friesland) en van de Zuidwestpolder bij Noord-Holland wel te verdedigen. Een aansluiting Formateur Eyskens heeft sueces De eerste besprekingen van de Bel- pgische kabinetsformateur Eijskens met liberalen en socialisten hebben tot het resultaat geleid, dat de voorzitters dier j beide partijen er in hebben toegestemd L delegaties aan te wijzen, die de bespre- kingen met de formateur zullen voort- Izetten. Hij zal dezer dagen de liberale en de socialistische delegatie ontvan- I gen. Eijskens verklaarde voorts, dat hij Ime' Gutt uitsluitend internationale fi- Inanciële kwesties heeft besproken. Van Cauwelaert bij Koning Leopold der Belgen Frans van Cauwelaert, de voorzitter i van de Belgische Kamer, heeft een onderhoud gehad met koning Leopold i in diens villa te Pregny. 1 Na het onderhoud verklaarde Van I Cauwelaert „niets dienstigs" te kun- 1 nen mededelen. Hij zou onmiddellijk naar Brussel terugvliegen, om aan- wezig te kunnen zijn bij de parle mentsvergadering van heden. Maandagavond heerste in Nijmegen een Vierdaagse en Beneluxstemming. Uit de „Kraayenhof" trok tegen half acht, toen de parade zou aanvangen, een indrukwekkende militaire stoet» samengesteld uit afdelingen van het Nederlandse leger en Belgische en Luxemburgse detachementen, welke aan de Vierdaagse deelnemen. De muziekkapel van de Belgische bezettingstroepen in Duitsland mar cheerde voorop. Tien- en tienduizen den mensen uit alle delen van Neder land en delegaties van een 50-tal verenigingen met hun clubvlaggen hadden zich op de wedren opgesteld voor de officiële vlaggenschouw, die door talrijke militaire, geestelijke en burgerlijke autoriteiten ward bijge woond. Boeiend was het ogenblik, toen -onder het spelen der volkslie deren de negen nationale vlaggen van de vertegenwoordigende buiten landse wandelgroepen gehesen wer den. Na de parade, die geleid werd door de heer Van der Dennen, werd een grote tocht door de stad gehou den en tegen half negen defileerden honderden binnen- en buitenlandse wandelgroepen, terwijl de Nederland se en Belgische muziekcorpsen op wekkende marsen ten gehore brach ten, voor de autoriteiten op het bor des van de vereniging aan het Keizer Karelplein. Ook hier omgaf een zee van men Qe hebt ongetwijfeld wel eens ge hoord van de automatische pols horloges, vrienden, die door een Zwit serse fabriek worden vervaardigd. Bin nenkort brengt deze fabriek weer iets nieuws aan de markt. Men heeft name lijk een automatisch dameshorloge ge construeerd, dat een kogellager bevat, waarin een rotor naar twee kanten ronddraait. Het zijn maar heel kleine kogeltjes, die in het klokje rollen. Er gaan er duizend in een gram. En de rotor windt het horloge op bij de ge ringste armbeweging. Dat komt dus hier op neer: hoe meer de draagster opgewonden raakt, hoe meer het hor loge wordt opgewonden. Op het gymnasium in Leeuwarden is een on gewoon verschil van mening ontstaan. De curatoren en de leraren hebben ru zie over de vraag, of een aantal leer lingen nu eigenlijk is overgegaan of niet. De curatoren vonden de leraren te streng en de leraren zeiden in goed Latijn, zoals dat op een gym hoort: „Be- moe je met je eigen zaken". Toen heb ben de curatoren zelf beslist over dr vraag: overgaan of niet overgaan, wan dat was de kwestie. Zn de leraren zier zegt men, om naar bezigheden elder Er gebeuren rare dingen op dit oi dermaanse, vrienden, zelfs al vallen geen griezelbibbers of zenuwflodders t melden. Luistert naar wat te Hardinx veld geschiedt: De vroede vaderen de zer gemeente en die van het aangren zende Giessendam moeten zich beraden over de samenvoeging van de twee plaatsen En zoiets is reen appelepap. V. ant de nieuwe raad z-1 rechts zijn net als de huidige van Giessendam. Har- .dinxveld is links. En moeten nou de sen de stoet, die daarna zijn weg nam door de feestelijk verlichte en met ontelbare vlaggen getooide binnen stad van Nijmegen. Heden gaat de eerste tocht door de Betuwe. De Belgische militaire kapel, onder leiding van onderluitenant Mo rel, zal op de Markt van Eist een concert geven en het gemeëntebe-" stuur van Eist zal de leiding van de Vierdaagse ten stadhuize ontvangen. Men verwacht, dat minstens 7500 deelnemers aan de start zullen ver schijnen. Willy Croes gaat de sprong wagen Mevrouw Willy Croes-Van Rijsel is hedenochtend te drie uur plaatselijke tijd uit haar hotel vertrokken. Zij zal zich per motorboot naar Kaap Gris Nez begeven. Men verwacht, dat zij aldaar te ongeveer acht uur Neder landse tijd te water zal gaan, om te trachten zwemmend de Britse kust te bereiken. Suriname ontstemd Het college van algemeen bestuur van Suriname heeft medegedeeld, zich ten volle te kunnen verenigen met het standpunt van de Staten van Surina me, dat de door de Tweede Kamer aangenomen amendementen op de in terimregeling inbreuk maken op de beginselen der regering, daar de daar in vervatte materie 'n inwendige aan gelegenheid van Suriname is. iiiiiiiiiiii!IIi«i!!iiiiui[||!IIiiii|!I!iiiiii![iii!iiiiiiiiiiii[!Iiiii!Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Hardinxveldse café's straks op Zondag open of dicht, mag je in Hardinxveld voetballen op Zondag of niet? Is het wonder dat de vroedschappen moei zaam met het grijze spul piekeren? Qndanks zulke wereldschokkende problemen en sensationele feiten draait de wereld verder. De mensen hebben vacantie en de jeugd doet exa men. In Spekholzerheide en in Vlissin- gen, in Ter Apel en in Rotterdam. Zo werd in de Maasstad een examen in stenografie afgenomen, waaryoor vijftig procent der candidaten zakte. Niet alzo de twaalfjarige Elly Berkelmans uit Tilburg. Zij behaalde het diploma kan- toorstenografe 130 lettergrepen met de De Franse premier, Henry Qucuille, heeft een speciale kabinetszitting bij eengeroepen, waarop de Franse rege ring de critieke politieke situatie zal bespreken, die is geschapen door het besluit van de socialistische minister van Arbeid, Daniel Mayer, om het personeel van de nationale organisatie voor sociale zekerheid een belangrijke salarisverhoging toe te kennen, zonder dat hij daarvoor eerst het advies van de andere ministers heeft gevraagd. De rechtse Republikeinse Partij van de Vrijheid heeft reeds gedreigd haar twee ministers uit het kabinet te zul len terugtrekken als het besluit van minister Mayer niet ongedaan wordt gemaakt. De door Mayer toegekende verhogin gen bestaan uit vacantiegratificaties Tyfoon teisterde Sjanghai en Okinawa Door het hoofdkwartier van de op perbevelhebber der geallieerde troe pen in Japan, generaal Douglas Mac- arthur, is medegedeeld, dat boven Sjanghai een tyfoon heeft gewoed, waardoor de meeste straten aldaar onder ongeveer een meter water kwa men te staan. De baan van de tyfoon voerde ook over Okinawa, dat acht uur lang door het geweld van de wervelstorm werd getroffen; installaties van de Ameri kaanse luchtmacht ter plaatse wer den beschadigd. In Leeuwarden schijnt een baantje vrij te komen! Zuiderkruis brengt' 1500 militairen thuis Gistermorgen ontscheepten ruim 1500 militairen, die met het troepen transportschip „Zuiderkruis" van In donesië in Rotterdam aankwamen. De militairen behoorden tot het 1-15 R.I., aan- en afvoertroepen (A. A.T.) en detachementen van marine, mariniers en K.N.I.L. cijfers 7, 8 en 9. Elly heeft les gehad van Maart af en is nu de jongste typo- stenografe in Nederland. Hoed af voor Elly Berkelmans! Uit datzelfde nij vere Rotterdam komt het verhaal van de moeder van acht kinderen geboren en getogen in Indonesië, die in 1945 tot haar ontsteltenis naar Holland werd gezonden met haar gezin èn op Schier monnikoog werd ondergebracht. In ons kille klimaat hunkerde zij naar haar vaderland en ziet, gisteren is zij met de Sibajak vertrokken. Eindelijk, na jaren van wachtenNederland helpt In- die" betaalde de reis van Schier naar Rotterdam, want dat is met acht kin deren geen kleinigheid! De douane kneep een oogje dicht en liet haar een dag eerder aan boord gaa- om rustig te slapen. Nu vaart zij in de Golf van Biscaje en is gelukkig. Dank zij N.h.I. en de kommiezen. £)e filmacteur Richard Conté heeft zich bitter beklaagd, toen hem werd gevraagd, hoe het was, als hij !n zijn films zoveel mooie vrouwen mocht zoenen. „Sof" zei Richard, „één keer in m'n lip gebeten, één keer m'n wang opengekrabd en één keer een oorbel in riijn mond. Dat ik niet gestik' ben toen, nap ik zelf niet." Het is niet alles goud, 'at er blinkt, vrienden, q Een aantal oge militairen, waaronder de opper- evelhebber van de Westeuropese strijd krachten te land, generaal De Lattre de Tassigny en generaal Kruis, heeft een bezoek gebracht aan Circus Strassbur ger in Scheveningen. Verwondert u daarover niet. want ook generaals zijn mensen en in een „ircus evengrote kin deren ais u en ik. gelijk aan twee procent van het sala ris en verschillende andere voordelen. Werkgevers vrezen, dat dit prece dent aanleiding zal geven tot eisen om loonsverhoging van andere werkne mers, vooral omdat het personeel van de reusachtige organisatie voor natio nale zekerheid reeds hogere salarissen geniet dan andere ambtenaren, die het zelfde werk doen. Minister Mayer, die gisteren een on derhoud had met Queuille en minister Moch, verklaarde naar afloop hiervan, dat een regeling in zicht is. Een Goese weduwe maakte in het begin van de oorlog kennis met een Joodse landgenoot, die haar vertelde, dat hij éen geheim agent was geweest in dienst van de Verenigde Staten doch nu enige tijd was gepension- neerd. De oorlog, die immers iedere verbinding tussen ons land en Ame rika onmogelijk had gemaakt, ver stoorde echter de verzending van zijn pensioengelden. De weduwe geloofde hem, vooral toen hij haar het hof be gon te maken en het bleek dat hij niet onbemiddeld was. Zij huwde met hem. Nadat de man, N. genaamd, ondergedoken was in het grote Am sterdam, keerde hij na de bevrijding volkomen berooid en ziekelijk terug. Hij moest in een ziekenhuis worden opgenomen en overleed na enige maanden. De tijd verliep en de wedu we, die aan de fantastische verhalen van haar overleden man begon te twijfelen, besloot tenslotte ze maar voor kennisgeving aan te nemen. Maar de man had niet opgesneden. Want enige tijd geleden werd zij plotseling verrast met een zending dollars uit Amerika. Het pensioen, waar N. zovele jaren op had gewacht, begon zijn tocht over zee. De Goese weduwe zag zich al een vrouw in bonus worden toen echter haar vreugde plots verstoord werd, want .nog een weduwe diende zich aan als de wettige echtgenote van N. Het was een vrouw uit Brussel, die de Amerikaanse autoriteiten had aan geklampt met de mededling, dat ook zij al jaren op de dollars had zitten vlassen. Als zij de waarheid spreekt kan de Goese dame zich het slacht offer van een bigamist noemen en zal de Amerikaanse dollarstroom waarschijnlijk naar Brussel vloeien. van de Zuidoostelijke polder bij Gel derland stuit evenwel, als gevolg van de brede waterscheiding tussen de beide gebieden, op bezwaren. Voor de instelling van een twaalfde provincie is de geografische ligging van de drie IJselmeerpolders niet on verdeeld gunstig. De Noordoostpolder en de Zuidoostelijke polder zijn als gevolg van het jongste plan dichter tot elkaar gebracht. Een groot be zwaar voor het onderling contact zul len de waterscheidingen tussen de drie IJselmeerpolders niet opleveren. De Noordoostpolder staat daarom aan de instelling van een twaalfde provin cie Jh'et in de weg. Efficiënte provincie Wanneer de denkbeelden van de polderdirectie omtrent de gemeente lijke en provinciale indeling van de IJselmeerpolders ingang vinden, zal ontstaan een provincie Zuiderzeeland, omvattende zeven gemeenten. Men re kent hier op een gemeente voor de Noordoostpolder, vijf gemeenten in de beide Zuidelijke polders, alsmede op de gemeente Urk, welk voormalig eiland door de Noordoostpolder wordt omsloten. Urk maakt tha-.s deel uit van de provincie Noord-Holland. Voor een dergelijke provincie zal met een weinig kostbaar bestuursap paraat kunnen worden volstaan. Zij zal de eerste provincie zijn, waarvan de opzet door de doelmatigheid is be paald en reeds uit die hoofde effi cient kan werken. Franse ballonvaarder landde in Belgie De Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart ontving Maan dagmiddag nog bericht, dat de Frans man Cormier, die de kleinste ballon voer, welke meedeed aan de wedstrijd om de Coupe Andries Blitzz, is geland bij de plaats Roeselare. Hierdoor is, voor zover thans be kend is, door Cormier de grootste af stand afgelegd. Hij maakte een vlucht van ongeveer 150 km, terwijl onze landgenoot De Vos, die ten Noord- Westen van Gent landde, 120 km af legde. Thans is er alleen nog geen bericht van Cormier's landgenoot Pierre Ja cquet, die een van de grootste ballons van deze wedstrijd bestuurde. Britse regering heeft geen devaluatieplannen Lord Addisson, de lord Privy Seal, heeft in het Hi gerhuis verklaard, dat de Britse regering „generlei voorne men koestert om over le gaan tot het onbezonnen experiment van devalu atie van het pond sterling." Hij zeide dit in een debat over de economische toestand naar aanlei ding van een opmerking van Lord Brand, een vooraanstaand bankier, die beweerde, dat de wereld het ver trouwen in het Engelse pond aan het verliezen is. KONINKLIJKE FAMILIE OP BUCKINGHAM PALACE Koningin Juliana, Prins Bernhard en de Prinsesjes Beatrix *n Irene hebben gisteren op Buckingham Palace het noenmaal gebruikt met de koning en koningin van Engeland. Kampioenschappen Landelijke Rijverenigingen Op 4 Augustus zullen te Midden- Beemster wedstrijden worden gehou den van de vier districten van de Noordhollandse Bond van de Kon. Federatie van Landelijke Rijvereni gingen. Het gaat om het kampioen schap enhet reserve-kampioenschap voor Noord-Holland. In September zullen dan de wedstrijden om het landelijke kampioenschap worden ge houden. Arbeider van brugpeiler gevallen De 28-jarige arbeider M. Middelkoop uit Echteld, nabij Tiel, is Maandagmid dag van een brugpeiler gevallen in het in aanbouw zijnde AmsterdamRijn kanaal. De man kwam op een beton nen voetstuk terecht en was vrijwel op slag dood. Hij laat een vrouw en een kind achter. Blijkens het officieel orgaan van de KNVB „De Sportkroniek" is de inde ling van de vierde klassers voor het komende voetbalseisoen als volgt: 4 A: Bergen, BKC, Grasshoppers, Nw. Niedorp, Oudesluis, Vrone, Schoorl, Watervogels, Wieringerwaard, Texel. 4 B: RK AFC, Berdos, De Rijp, WW, Westfriezen. Zouaven, ZAP, Andijk, St. George, Purmerend. 4 C: Randers, WSV '30, CSV, Limmen, Zeevogels, HSV, Schellingwoude, As sendelft, Energia. RGZ. 4 F: Swift, BPC, WMHO, RK AVIC, ASV, VVB. DSS, IEV, Rivalen, Vlie gende Vogels. Oranje Zwart. Res. 2e kl. B: Ajax 3, DWV 3. VSV 2, EDO 2, Alcm. Victrix 2, Heider 2, Zee- burgia 2, AFC 3, Blauw Wit 4, West Frisia 2. Res. 3e kl. A: WA 2, Zaandijk 2, LOC 2. WMS 3, Alcm. Victrix 3, ZW 2, OSV 3, Helder 3, KW 2, Spartaan 3, Meteoor 3. Res. 3e kl. B: HRC 2, KFC 4, VSV 3, ZFC 3, DWS 4, Zeeburgia 3, QSC 2, WSV '30 2, Zilvermeeuwen 2, RCH 3, DCG 3 Res. 3e kl. C: Westfrisia 3, Volewijc- kers 4, Volendam 3, Assendelft 2, HRC 3. AFC 4, Alkm. Boys 2, ZFC 4, TOG 2, WFC 2, Watergraafsmeer 3. Res. 3e kl. E: DWV 4, Volewijckers 3, Meteoor 2. VVB 2, WZ 2, Velsen 2, Bloemendaal 2. Kennemers 3, SDZ 2, Zandvoortm 2, OWO 3. Res. 3e kl F: Olympus 2. RAP 2, DCG 2, St Pancratius 2, Kennemers 2, Schinkelhaven 2, Ontwaakt 2, Wils kracht 2, Madjoe 2, Hollandia 2, SDW 2.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1