Stad en Omgeving. Naar een gemeentelijk badbedrijf AGENDA r-\ WAT DE THEATERS BRENGEN Scidersknecht Zit- en Slaapkame Drie Eeuwen Danskunst De rijpe vrucht van verstandig Hebt U zakentalent? HARMONIE-THEATER Rumoer op de afdeling Pantoffels VICTORIA THEATER: „De Grote Race" CINEMA AMERICAIN Kermisvreugde Beslissende wedstrijden in Bedrijfscompetitie N.V.ALKMAARSE WASSERIJ Raad Noord Prof. J. A. VERBU HIPP0LYTUSH0EI HUISHOUDSTE meubelen Er wordt onderhandeld Omstreeks het jaar 1935 leefden we in Alkmaar in de periode van de bouw van zwembaden. In die dagen werd, omdat gemeente en particulier initia tief elkaar niet konden vinden, van overheidswege besloten tot de bouw van het Zomerbad, terwijl daarnaast de Overdekte verrees. Indien ooit het spreekwoord „Papier is geduldig" werd bewaarheid, dan geldt dit ten aanzien van de opgezette exploitatierekeningen voor beide bedrijven. Natuurlijk weten we het meest omtrent die van het Zo merbad. Dit was een gemeentelijk be drijf en hoewel de lust daartoe ver moedelijk wel niet groot zal zijn ge weest, moesten de cijfers tenslotte toch aan de raad en daarmee aan de open baarheid worden voorgelegd. Heel roos kleurig waren ze niet en bij de stad was men blij de exploitatie te kunnen overgeven aan de combinatie, die ook de Overdekte in bedrijf had. Van deze Overdekte hoorde men min der. Buitenstaanders hadden met de fi nanciële resultaten natuurlijk niets te maken, vast staat echter wel, dat men ook daar nooit van een lucratief bedrijf heeft kunnen spreken. Wellicht mede omdat er nooit winst werd gemaakt, kwamen de aandelen langzamerhand in andere handen en op het ogenblik is de inrichting grotendeels het eigendom van een Maatschappij tot Exploitatie van Roerende en Onroerende Goede ren „Verzicht" uit Leidschendam. Groot sociaal belang Intussen schrijven we op het ogenblik 1949; achter ons ligt een periode van 14 jaar, waarin we ten aanzien van de exploitatie van badinrichtingen erva ring hebben kunnen opdoen. En wan neer we dan de cijfers, die de practijk heeft opgeleverd, wat nader gaan be kijken, dan is de voornaamste conclu sie, die we daaruit kunnen trekken deze, dat onze zwembaden voor verre weg het grootste deel worden gebruikt door kinderen. Een enkele greep uit de lange reek sen van cijfers over de verschillende ja ren stelt dit duidelijk in het licht. Ne men we bijvoorbeeld het afgelopen jaar 1948. Er werd toen in de Overdekte gezwommen door 151.222 personen. Hiervan waren er om te beginnen 56.227, die zwommen op een kaartje voor kinderen beneden de 16 jaar. Aan het schoolzwemmen werd deelgenomen door jongens en meisjes, die in totaal 36.769 baden namen. Aangezien ook onder de andere rubrieken tal van kin deren voorkomen, mag geriïst worden aangenomen, dat van de rond 151.000 personen, die de Overdekte bezochten, zeker 110.000 kinderen voorkwamen. Bij het Zomerbad liggen de cijfers ongeveer net zo. Van de 16.471 perso nen, die er een bad namen, betraden 7000 de inrichting op een kaartje voor kinderen, 't Aantal abonnementen be droeg 7927 en dit waren ook weer in hoofdzaak kinderen. Er kwamen ver der 438 scholieren, terwijl het aantal kaartjes, verkocht aan ouderen niet meer bedroeg dan 1106. Wanneer men dit alles in aanmer king neemt, kan hieruit nauwelijks een andere conclusie worden getrokken, dan dat onze badinrichtingen in de eerste plaats een dienst bewijzen aan de jeugd en het grote sociale belang er van dunkt ons daarmee wel vast te staan. Hierbij moet men bedenken, dat de badinrichtingen de sportvelden stel lig in zekere mate ontlasten en dat de sportbeoefening door onze jeugd buiten verenigingsverband stellig voor een aanzienlijk deel plaats heeft in het zwembad. Particulier bedrijf of overheid? De vraag dring zich op, of de behar- Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 20 Augustus 1849 lezen wij het vol gende: In het begin dezes jaars is berigt gegeven van de muiterij aan boord van het schoenerschip Amelia, dat met 60.000 p. st. goud en zilver van de kust van Mexico naar Hong- Kong bestemd was. Drie van het scheepsvolk, dat uit 19 personen van verschillende na tiën bestond, vermoordden den ka pitein, den tweeden stuurman, den süper-carga een een passagier, na men 't bevel van 't schip op zich en dwongen de anderen, op verbeurte van hun leven, hun te gehoorzamen. Daarna verdeelden zij het geld on der de manschap, vernietigden alle papieren, die schadelijk konden zijn en gingen zich ten laatste aan de wijn te buiten. Vijf man der equipage aange voerd door Jan Smit, een Rotter dammer, namen nu het besluit zich van de muiters te ontdoen, welke alle drie door den heldhaftigen Ne derlander werden van kant ge maakt. Deze werd hierop tot gezag voerder aangesteld en de schoener kwam den 12den Oct. behouden te Honolulu (een der Sandwlchseilan- den) aan. Zodra de muitelingen wa ren gedood, had men het geld, dat uitgedeeld was terug gegeven en in de kajuit gebragt; een opmerkelijk bewijs van eerlijkheid en goede trouw onder personen van verschil lende landaard. De Sunday Times van den 12den dezer berigt, dat Jan Smit, wiens gedrag bij deze gele genheid boven allen lof verheven is, van onderscheidene verzeke ringsmaatschappijen in Engeland de som van 1100 p.st. en een sextant, met een hoogst vereerende in- schriptie heeft ten geschenke ont vangen. tiging van het sociale belang, waarvan hier sprake is, niet het best in handen kan worden gesteld van de gemeente. Wc geloven niet, dat we de plank ver misslaan, wanneer we veronderstellen, dat de Maatschappij „Verzicht" zich al leen interesseert voor financiële resul taten. Dat is vanzelfsprekend en nie mand kan haar daarvan een verwijt maken. Maar het betekent, dat even tuele verbeteringen of vernieuwingen, die nodfg mochten blijken, alleen kans oo verwezenlijking hebben, wanneer het bedrijf baten afwerpt. Dit laatste nu is niet het geval en, willen de bad inrichtingen hun taak aan de gemeen schap op de duur naar behoren blijven vei vullen, dan zijn er twee mogelijk heden: subsidiëring van overheidswege of algehele overname door de gemeente. Want, dit staat wel vast: Nu Alkmaar zich eenmaal heeft gewend aan het zwemmen) kan er geen sprake van zijn, dat de gelegenheid daartoe weer zou kunnen worden weggenomen. Gelukkig bleek, naar we vernemen, de maatschappij „Verzicht" zeer wel bereid tot het voeren van onderhande lingen en men verzekert ons, dat het gemeentebestuur, dat het grote sociale belang van het zwemmen in het alge meen zeer wel inziet, reeds geruime tijd met deze maatschappij in bespreking is. Omtrent de stand der onderhandelin gen kunnen we natuurlijk niets mee delen, we hopen echter van ganser har te, dat deze in zoverre met succes zul len worden bekroond, "at de exploitatie der badinrichtingen in Alkmaar straks in handen zal worden gelegd van onze gemeentelijke overheid. In de afgelopen 14 jaren is veel ervaring opgedaan en we hebben alle vertrouwen, dat de ex ploitatie wel beter van stapel zal lopen, dan in de aanvang met het Zomerbad het geval is geweest. Wanneer we hier iets krijgen als een gemeentelijk zwembedrijf, hebben we de grootst mogelijke zekerheid, dat aan de zwemsport die aandacht zal worden gegeven, welke ze verdient. Iets nieuws is dit overigens niet, want er zijn ver schillende gemeenten, die in dit opzicht het voorbeeld hebben gegeven. EEN MOOIE EN INTERESSANTE BALLETAVOND Na het succes van de vorige maal is Madame Sonia Gaskell weer in Alkmaar teruggekomen met haar causerie over: Drie Eeuwen Danskunst met daarnaast de fraaie illustratieve dansnummers, uitgevoerd door Marie Jeanne van dei- Veen., Louki v. Oven, Maria Huisman en Pieter van der Sloot. Het ensemble vond een talrijk en dankbaar publiek, waarin het vrouwe lijk element wel sterk vertegenwoordigd was. De heren hadden zeker in even groten getale aanwezig moeten zijn, want er was op 't gebied der dans kunst heel wat te bewonderen. Madame Gaskell gaf als inleiding het verschil aan tussen karakter- en bal- letdans, wat werd gedemonstreerd door Louki van Oven en Maria Huisman aan de barren, waarna de laatste in-Trepak en Zuidrussische dans op uitstekende wijze deze Russische dansen als voor beelden uitvoerde. De Zigeunerdans drong door eri Louki van Oven demdnstreerde dit op tem peramentvolle wijze. Op een Mazurka van Chopin gaven Maria Huisman en Pieter v. d. Sloot een dans vol karakter en hoffelijkheid. Voor een Napolitaanse Tarantella zorgde Maria Huisman, vol temperament, terwijl de Franse hof dans duidelijk tot de aanwezigen sprak in de mooie Menuet van Louki van Oven. Na de klassieke balletoefeningen kwam als slot van het programma vóór de pauze de schitterende gedanste Grand Pas de Deux" (uit de Noten krakers-sufte van Tschaikowsky)waar in Marie Jeanne van der Veen uit blonk en met Pieter v. d. Sloot een zeer goed duo vormde. Een luid ap plaus beloonde telkenmaal de uitvoe renden, waarbij Madame Gaskell in de hulde deelde. Met La Mort du Cygne opende Louki van Oven het tweede programmadeel en met groot succes. Prachtig was de wals uit „Les Sylphides", gedanst door Marie Jeanne v. d. Veen, terwijl v. d. Sloot zich in de Mazurka van zijn beste zijde deed kennen. Nadat Madame Gaskell haar causerie onder veel bijval had beëidnigd, kwam als besluit het Intermezzo op muziek van A. Chatchaturian. Het trio v. d. Sloot als de man, Louki van Oven als de vrouw en Marie-Jeanne van de Veen als de andere vrouw geven hierin het beste van hun kunnen, zowel in soli als in ensemble. Op fraaie wijze werd dit nummer uitgevoerd en de uitvoerenden kregen zeer verdiend een daverend applaus, wat ook een hulde inhield aan Madame Gaskell. Het was een zeer fijn besluit van een mooie balletavond, die niet alleen boeiend maar ook zeer instructief was. G. DIERENBESCHERMING Zwervend zijn aangetroffen 2 jonge hondjes 3 maanden oud. Deze die ren die in zeer goede conditie zijn, donker masker hebben, licht en don ker bruin van kleur, worden zeker een paar mooie honden. Liefhebbers kunnen zich melden bij de Inspecteur C. Verwet-, Baanstraat, Alkmaar. GESLAAGD. De heer J. M. Schell alhier, be drijfsleider van Dekker's Banketbak kerij, Corfstraat 20, slaagde voor de te Voorhout gehouden examens voor het Vakdiploma Banketbakkerij. Van de 17 candidaten slaagden er 3. Q^verlegl ,'ook voor U r rzo n snelle, voordelige, betrouwbare comfortabele UTRÖËN muurvaste ligging Bergen N H. tel. 2456 (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Ru moer op de afdeling pantoffels; Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De grote race: Cinema Americaln, 7 en 9.30 uur: Ker misvreugde. Alle theaters toegang tot 14 jaar o.g. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Operettever. Danza. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Het Gulden Vlies, f uur, Optreden India. MAANDAG Bioscopen als Zondag. Aanvang 8 uur. Doktersdienst voor dit weekend Zondag 21 Augustus zijn de huisart sen Dr. Jb. Maats, Steynstraat 1 (tele foon 2387) en Dr. van Gilse, Kenne- merpark 9 (telefoon 3136). beschik baar. Zondag 21 Augustus zal de apotheek Wanna op het Ritsovcrort voor het pu bliek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nacht dienst gehouden. Het is buiten onze grenzen in het algemeen, en in Engeland en Amerika in het bijzonder, gebrui kelijk, dat de vrouw uit elke stand, die daarvoor in'de gelegen heid is, in haar eigen onderhoud voorziet. „The business woman" (de zaken vrouw), zoals men haar daar noemt, doet dit niet alleen om on afhankelijk te zijn, doch ook om een bezigheid te hebben, die haar past en bevredigt. Een zeer groot deel der intelligen te jonge vrouwen heeft zaken talent en vindt in de warenhuizen, aanvankelijk als verkoopster, een voor haar aantrekkelijke en interessante werkkring met goede promotiekansen. Vroom Dreesmann te Alkmaar biedt dezelfde mogelijkheden voor goed onderlegde, energieke jonge dames van 18 jaar af, met behoor lijke schoolopleiding. Ook haar, die nog niet zodanig werkzaam waren en blijk geven zakentalent te bezitten, wordt door een korte opleiding de gelegenheid geboden zich in een voor haar geschikte afdeling te békwamen. Er zijn en kele zeer interessante vacatures. Wenst U hieromtrent een onder houd, schrijft dan persoonlijk aan het Personeelsbureau van Vroom Dreesmann te Alkmaar. Lappendag in Alkmaar Op initiatief van de afd. Alkmaar van de Centrale Vereniging van Markt straat- en Rivierhandel, is besloten op 28 September ook te Alkmaar een z.g. Lappendag te houden. Deze valt dan samen met de land bouwtentoonstelling en het is de be doeling dat in de zeer vele kraampjes die dan op de Laat aanwezig zullen zijn, voornamelijk textiel zal worden verkocht. Het was oorspronkelijk de bedoeling de laatste kermisdag tot Lappendag te maken, wat evenwel niet mogelijk bleek, omdat er dan nog kra men op de Laat staan. Het is opmerke lijk, dat de plannen voor deze Lappen dag tot stand gekomen zijn in samen werking met de Laat-winkeliers. Wij hebben altijd gedacht, dat marktkraam en winkel eikaars concurrenten waren, maar dit blijkt niet het geval te zijn. Men denkt blijkbaar aan het ou.de Hollandse spreekwoord: „Waar het volk is, daar is de nering" en daarvan kunnen dan beide groepen profiteren. Het ligt in de bedoeling deze Lappen dag voortaan elk jaar op de tentoon stellingsdag te houden. Carillonconcerf Door de heer R. .Heering, stads- beiaardier te Haarlem, en de Alkmaar- se beiaardier de heer B. J. van der Veen, zal een zomeravond ruil-beiaard- concert worden gegeven. Het carillon van de Waagtoren zal hedenavond van 89 uur door de heer Heering worden bespeeld, terwijl de bespeling van het carillon der St. Ba- vo te Haarlem door de heer Van der Veen zal plaats hebben op Maandag aanstaande. Het programma van hedenavond luidt als volgt: I. Concerto, A. Vivaldi; 2.v a. Zijt vroolijk groot en kleine, oud Ned. lied, b. Lestmaal op een zomersche dag, oud Ned. lied,, c. Mite confit, oud Ned. lied; 3. Menuet, J. S. Bach; 4. a. Klokken- klanken, T. v. d. Elst-Boonzajer, b. Van een smeder, H. Zagwenn, c. Oene van Sneek, F. Sneek; 5_. Menuet, W. A. Mozart; 6. Thema met variaties W. J. A. P. Créman; 7. Dansje, C. Roelofs; 8. a. Wiegelied, W. A. Mozart, b. Schlafe. schlafe, F. Schubert; 9. Hin- coe-lied uit „Sadko", H. Rimsky; 10. Improvisatie over: „O God, die droeg ons voorgeslacht", W. Croft (1678-1727). Portret van de week Service en eerlijkheid Een Alkmaarse dame, die deze week van uit Amsterdam een rondreis maakte over Marken, Volendam en Monnikendam, liet te Volendam in het toilet een ring liggen. Zij vermiste die pas op de terugreis dicht bij Amster dam. Zij vertelde het aan een der lei ders, die zou trachten haar het ver miste indien enigszins mogelijk terug te bezorgen en zie, twee dagen later werd de ring haar hier in Alkmaar keurig netjes thuisgebracht. De eer lijkheid en welwillendheid bestaan toch nog wel al hoort men wei eens van ervaringen, die daaraan zouden doen twijfelen. Men behoeft niet te werken met massa-regie, met klinkende namen, met beroemde boeken,, om een film te ma ken, die „het doet", zoals men dat dan u uitdrukt. De rolprent, die Sam Wood maakte naar het vlotte, luchtige boek „The devil and miss Jones", is genoeg lijk en vol dwaze invallen. De geschie denis van een bullebak, die als eigenaar van een warenhuis zijn ondergeschikten voor zich doet sidderen, en die, hoewel niemand hem nooit heeft gezien, zich gehaat heeft gemaakt als geen ander wordt tot een uitstekend thema voor allerlei verwikkelingen, als deze direc teur incognito in een van zijn eigen warenhuizen gaat werken, om de oor zaken van deze ontevredenheid op te sporen. Natuurlijk is er een (in dit geval zelfs dubbel) happy ending, maar voor het zover is, heeft de film een serie kostelijke vondsten op het doek gesmeten, die de toeschouwer van de ene lach in de andere doen vallen. De hoofdrollen zijn in goede handen. Jean Arthur, een actrice van de oude garde, Charles Coburn als de steenrijke mr. Merrick, die toch een gouden hart had, Robert Cummings als de jonge heet hoofd met agitatorische talenten en last but not least Szöke Szakall als de schutterige butler zorgen ervoor, dat deze pantoffel-oproer is geworden tot een luchtige, amusante ontspanning. Zou het spel in „De Grote Race" ge> lijke tred gehouden hebben met het on waarschijnlijke verhaal, dan zou deze rolprent als een baksteen gevallen zijn. Dat een boer een prachtig renpaard ten einde raad verloot en een 12-jarig meisje met deze edele viervoeter de „Grand National" wint, vergt teveel van onze fantasie, om het zonder het bekende korreltje zout te nemen. Het onmiskenbare talent van Mickey Roo- ney weet echter de zaak ten dele te redden. Sedert de thans 27-jarige Joe Yule Mickey's oorspronkelijke naam de poorten van het filmmekka Hollywood opende, heeft hij meerdere malen met zijn ontwapenende acteer- kunst op hol geslagen scenarioschrij vers aan zich verplicht. „De Grote Race" maakt hierop geen uitzondering. Men kan zich nu eenmaal, ondanks de verdiensten en enkele humoristische scènes niet losmaken van het gevoel, dat Hollywood de nuchterheid van het bioscoop-publiek heeft onderschat. Een der beste ogenblikken is nog de sfeer volle verfilming van de race zelf, die niet nalaat de aandacht gespannen te houden. Behalve Mickey Roony spelen o a. Elizabeth Taylor, Donald Crips en Jackie .Jenkins belangrijke rollen in deze film. De „Twentieth Century Fox" heeft de jaarlijkse StateAFair, een Lunapark met wedstrijden voor de landbouw bevolking in Iowa aangegrepen om te verfilmen. Vóór de oorlog draaide deze film met de bekoorlijke Janet Gaynor in de hoofdrol. Ditmaal is het Jeanne Crain die deze meisjesrol vertolkt. Met Fay Bainter, Charles V.'inninger, Dana Andrews en de in middels overleden Donald Meek, die in „Kermisvreugde" voor het laatst zijn komisch talent liet zien, is de be zetting van deze rolprent uitstekend. Desondanks is „Kermisvreugde" niet meer geworden dan een gezellige film, met veel en goede zang, senti mentele en onwaarschijnlijke liefdes' avonturen, kortom een pretentieloze film waaraan romantische naturen hun hart kunnen ophalen. De kleuren ac centueren nog de zoete tafereeltjes, die met elkaar voldoende bleken om deze Foxifjlj» te bekronen. Vele van onze lezers zullen zich de kruispolka, de Spaanse wals, de Veleta en de charleston nog wel herinneren. Hiejvoor in de plaats zijn de quick-step, slow-fox, tango, Engelse wals en niet te vergeten de Samba gekomen. Deze evolutie heeft de heer H. W. Arendsen wel intens mee gemaakt. Hij heeft zich steeds bij iedere verandering moeten aanpassen want hij is al dertig jaar dansleraar. De laatste tien van deze dertig jaar heeft hij in Alkmaar gewoond, waar hij de danslustigen het „slow-quick- quick-slow" en andere, meer ingewikkelde, danspassen heeft bijgebracht In September gaat de heer Arend sen het zesde lustrum dat hij dans leraar is en het tweede lustrum dat hij dit beroep in Alkmaar uitoefend met een feestavond vieren. Het is de bedoeling dat het een reünie van oud-leerlingen zal worden, hoewel het niet te verwachten is, dat zij allen acte-de-présence zullen geven. In de loop der jaren heeft de dans school van de heer Arendsen onge veer tienduizend leerlingen gehad en die zijn nu niet direct gemakkelijk in een zaal onder te brengen. Voordat de heer Arendsen in Alk maar kwam, gaf hij danslessen in Amsterdam, Leiden en Castricum, waarna 'hij in Bergen kwam wonen en les gaf in café „Centraal" in Alk maar. „Dat was een aardige job" zei ons portret van de week, want het gebeurde vaak dat wij daar 's zomers een paartje voorbij zagen komen, dat 's winters op een danscursus kennis had gemaakt en meer dan eens heb ik meegemaakt dat er huwelijken uit voortkwamen. De heer Arendsen heeft nog een tijdlang een clandes tiene dansgelegenheid gehad. Wij mogen dit nu wel verklappen, want dat was in de periode dat de Duitse taal in onze straten klonk. Naast alle mo gelijke bepalingen kwam toen ook het dansverbod en dat werd, evenals zovele andere bepalingen, rustig ontdoken. Het beroep van dansleraar brengt met zich mede dat het niet voldoende is om een aantal diploma's te behalen en dan te denken dat men er ts. Om de veertien dagen zijn er studiedagen waar de nieuwste variaties worden gedemonstreerd. Hierdoor blijft de heer Arendsen steeds op de hoogte en zal men ook niet licht bij hem uitgestudeerd raken. Een dans instituut is niet alleen een gelegenheid waar men dansen leert. Men leert er ook omgangsvormen. Overigens schijnen deze moeilijker te zijn dan de danspassen. „Als je sommige leerlingen later in een danszaal ontmoet, is het soms niet om aan te zien, je zou ze dan door elkaar rammelen", zei de heer Arendsen. „Het is om er grijze haren van te krijgen!" '-■K -:M KlIflÉ DE HEER H. W. ARENDSEN dansende door het leven 9 7 2 0 38—5 16 9 6 3 0 23—5 15 9 4 3 2 13—11 11 9 4 2 3 13—14 10 8 3 2 3 10—12 8 9 3 2 4 15—15 8 9 3 15 16—15 7 9 1 3 5 7—16 5 8 12 5 15—31 4 9 1 2 6 7—33 4 De uitslagen van de deze week ge speelde Bedrijfsvoetbal-competitiewed strijden zijn als volgt: Ringers 1Lichtbedrijven 01, Krom Perzifo 1O (Perzifo niet opgeko men. POAFordboys 13, Notenkra kersNagengast 10, SOVA—Centra 20, BBCPerzifo 1—0 (Perzifo niet opgekomen) De stanijen in de verschillende afde lingen zijn nu: Afdeling A: Lichtbedrijven Povay TSV Hoge Huys Slagers Ringers 1 Postillon APSV 2 Hulskampboys Conijn Afdeling B: Reiniging 9 7 2 0 144 16 Alkm. Courant 9 4 4 1 15—11 12 Chevroletboys 9 4 2 3 2215 10 SOVA 9 4 2 3 15—9 10 Papierduivels 9 4 1 4 913 9 Melkboeren 8 3 14 14—13 7 Stoel 9 3 1 5 16—20 7 Rhodesia 9 2 2 5 13—16 6 Centra 9 2 2 5 11—20 6 VIVO Boys 9 2 1 5 15—23 5 Afdeling C: BBC 9 6 3 0 27—14 15 Krom 9 7 1 1 25—13 15 Telefonia 9 5 1 3 24—26 11 Notenkrakers 9 5 13 1711 11 Fordboys 9 4 2 3 20—17 10 Perzifo 9 4 0 5 15—11 8 Nagengast 9 2 3 4 1718 7 Black Boys 9 3 0 6 12—15 6 POA 9 2 0 7 9—22 4 Ringers 2 9 1 1 7 9—28 3 De resterende competitiewedstrijden ;ijn: Afd. B: VivoboysMelkboeren Dinsdag 6.45 uur op het Mevoterrein. Afd. A: SlagersHulskampboys Woensdag 6.45 uur op het Mevoterrein. Beslissings wedstrijd om het kampioenschap van afdeling "C: Krom—BBC Maandag 6.45 uur op het Kolpingboysveld. De al gemene kampioenswedstrijden zijn: ReinigingLichtbedrijven Maandag 6.45 uur op het Alkmaar-terrein. Licht bedrijvenKrom of BBC Vrijdag 6.45 uur op het Alkmaar-terrein. Krom of BBC—Reiniging Dinsdag 30 Augustus 6.45 uur op het Alkmaar-terrein. Bekerwedstrijden. De uitslagen van de bekerwedstrij den, winnaarsronde, zijn: Rhodesia Povay 21 (onder protest van Povay). PostillonSOVA 1—4. Verliezersronde: Ringers 2Black Boys 14. Voor de vierde Bekerronde hebben zich nu in de winnaarsronde geplaatst: SOVARingers 1 Dinsdag 6.45 uur op het Kolping Boys-terrein. PovayTe lefonia Dinsdag 6.45 uur op het Alk maar-terrein. Verliezersronde: Black BoysNagengast Maandag 29 Augustus 6.45 uur op het Kolping Boys-terrein. Melkboeren Maandag 29 Augustus 6.45 MelkboerenAlkm. Crt. Maandag 29 Augustus 6.45 uur op het Alkmaar terrein. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDELING Alkmaarse dame exposeerf op de poppententoonstelling Op de in de bovenzalen van Kofa in de Langestraat, alhier te houden Internationale Poppententoonstelling zal een plaatsje worden ingeruimd voor een pracht collectie poppen, ver vaardigd door onze stadgenote TobI Griffioen, wonende in de Frans Hals straat. Een aantal van haar scheppin gen heeft zij voor een bescheiden be drag aan het bestuur van de afd. Alkmaar van de Stichting 19401945 afgestaan. Deze poppen zullen tijdens de a.s. tentoonstelling te Alkmaar worden verloot. Bij Tobi Griffioen's kleine exposi tie op de a.s. tentoonstelling bevindt zich een creatie van een zeer bekende figuur onder de Alkmaarse kaasdra gers, zo kunstzinnig uitgevoerd, datj een ieder, die al was het ook éénmaal de Kaasmarkt bezocht, hem daarin zal herkennen. Zo zagen wij een heks compleet met zwarte kat en. bezem, met een aangezicht zo onheilspellend, dat ons de hare te berge rezen. Ook èen Westfriese boerin in oude kleder dracht, was zeer fraai uitgevoerd. Wij kunnen ons na dit bezoek leven dig voorstellen, dat de door Tobi Grif fioen vervaardigde poppen veel aftrek vinden in diverse kunstzaken, waar zij gretig verkocht worden aan hen, die daarmede hun interieur wil len verfraaien. Door de expositie van onze Alk maarse poppenmaakster zal de a.s. tentoonstelling, die reeds een uniek schouwspel biedt, nog aan aantrekke lijkheid hebben gewonnen, zodat dan ook een overweldigend aantal bezoe kers wordt verwacht. Reflecterende verf op Singel en Schermerweg Donderdag is onder toezicht van Openbare Werken in Alkmaar begon nen met het aanbrengen van een ge heel nieuw soort witte verf op het mid den van het wegdek van de Singel tot Truitje en op de Schermerweg. In deze verf, die reeds geruime tijd t in Amerika wordt gebruikt, zijn glas bolletjes van verschillende grootte op- gènomen. Het gevolg hiervan is, dat de verf zeer sterk reflecteert en het mid den van de weg duidelijk zichtbaar blijft voor het snelverkeer. Voor slecht verlichte wegen is deze verf een wa re uitkomst. Het opbrengen van de verf geschiedt machinaal en daarom zeer snel. Een ander voordeel van de ze verf is, dat zij lang houdbaar is. Heropening sigarenmagazijn Het sigarenmagazijn van de heer L. de Vries aan het Verdronkenoord 88 is herboren. Dezer dagen is de verbouwing gereed gekomen en hedenmiddag heeft de Heer De Vries zijn zaak, die juist 12Vs jaar bestaat, officieel her opend. Een belangrijke uitbreiding in deze zaak is de electrische droogkast, waarin de sigaren op de juiste temperatuur worden bewaard. De heer De Vries vertelde ons dat hij voorheen een kachel in de winkel stookte om de sigaren droog te houden. Als echter de sigaren dioog bleven werd ook de shag droog, hetgeen niet de bedoeling is. Dat euvel is met de nieuwe droogkast op gelost en de verschillende rookartikelen kunnen thans op de juiste wijze bewaard worden. Bejaarde dame aangereden Gistermiddag omstreeks half twee werd een 70-jarige .dame, die zonder op het verkeer te letten bij de spoor wegovergang de Bergerweg overstak, door een wielrijder aangereden. Zij kwam te vallen en werd aan hoofd en arm verwond. Nadat een juist passe rende arts eerste hulp had verleend, werd zij per ziekenauto naar het Cen traal Ziekenhuis overgebracht, Nadat zij aldaar verbonden was, kon zij te voet naar haar woning terugkeren. Een raadsvergadering derdagavond gehouden. De voorzitter, burgeme priessen, feliciteerde di Oudejans, die zjjn vrij e voor studie en het tot opj naar wist te brengen. Voorgesteld werd dat B. len' proberen de presentii raadsleden te brengen op zitting. Verder ia door B. en W gedaan bij het P.W.N. om op het waterleidingnet te voor Zaanweg, Oostelijk, dgk. Hierop was afwijzen daar de percelen ter plai uiteen liggen dan 75 M. Nc gemerkt, dat Z.- en N.-S gemeente is, waar men wjjze het slechtst is aan) het waterleidingnet. B. en W. zullen echter n nodige stappen doen om ht doel te bereiken. 'Het voorstel tot wiizigi: groting 1949 werd aanvaa dienst 1948 werd gewi dienstjaar sluit met een 1 van ƒ4191.97, terwijl voor van wegen en bestrating moeten worden uitgetrokki Tot het vlrlenen van e catie ten bedrage van 2", personeel der gemeente v ten. Op een subsidie-aanvra: vereniging „Het Noor< Landschap" werd besloten opzegging ƒ10.— te verier De heer Oudejans vroeg vies werd verstrekt dooi noemde vereniging inzaki ting van bomen enz. GEVESTIGD: AR Speciaal voor Tropische Dermatolo Corresp.-adres: Mej, E. HEYNES, le Helmerstraat 22 A, Amsterdam-W. Tel. 80 R. K. DAGMEISJE. Wordt per 1 Sept. net R. K. dagmeisje vraagd. Netjes kunne wérken. Meerdere I aanwezig. Mevr. BERENTZEN, van Stolberglaan 4, maar. Gevraagd wegens i 'huizing v. li. tegenw. NET MEISJE voor de morgenuren. Aanm. 's av, 89 uur. Bergerweg' 82, Alkmaar Gevraagd te A'dam per Sept. zelfst. goed k. koken. 2e mei en werkster aanw. Aanm. tot 1 Sept. RusS' weg 14, Bergen. Terstond gevraagd: H ALFW AS-TIMMERM4 B. VORMER, Ursem U GEVRAAGD. Veel binnenwerk. FREEK STROOMER, Schermerhorn. Tel. K 2202—286. Onderwijzeres zoekt ong z. pension. Br. onder A 287 bureau van dit b! 1937 194! SIGARENMAGAZIJN DE VRIES Voor het 1244-jarig staan van ons bed hebben we in het heli van het publiek onze zi in moderne stijl verand en een sigarenkast aan schaft met electris drooginstallatie. Verdronkenoord 88, Alkmaar. Tel.2750. HEDENAVOND 8 UUR Fragmenten uit 5 operettes doo Oper. Ver. DANZé in het Wapen van Heei kerk, Breedstraat Alkm Tel. 2201. Kaarten k 1.50 aan zaal, BAL NA. BAL I -0 CHEMISCH REINIGEN van lu, JM ABCOUDE l Wrnd,,ü,'ot d««rk«ndo WoBln inrichtingen-Motexagenten

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2