i Stad en Omgeving* AGENDA yHuqciin r WAT DE THEATERS BRENGEN De caroussel gaat weer draaien f^Tbadseizoe Dr. R.IMurgi Teraardebestelling Ben Kuyper Wat onze voorouders schreven Er wordt weer een Winkelweek gehouden Een dag om nooit te vergeten HARMONIE-THEATER VICTORIA THEATER: De onsterfelijke wals CINEMA AMERICAIN De rijpe vrucht 'van verstandig Citroen muurvaste ligging^ gif Bergen N.K. tel. 2456 Egmond aan Zee Arts voor inwendige ziekt Bij de Joodse begraafplaats op de Westerweg verzamelden zich gister middag velen, die in Alkmaar of om geving contact hadden gehad met de joviale, vriendelijke Alkmaarder, die zoveel voor het verenigingsleven in zijn gemeente heeft gedaan. De stoet waarin het stoffelijk over schot van de heer Ben Kuyper, naar Joods gebruik in een eenvoudige hou ten kist, naar zijn laatste rustplaats werd gebracht had vele volgauto's en achter familie en naaste vrienden be gaven de belangstellenden zich naar de aula waar de eerste ceremoniën zouden plaats vinden. Wij merkten daaronder op de heren S. W. Arntz, D. J. Scheffel en H. W. Holsmuller voor de Kamer van Koop handel, mr. C. J. de Lange, voorzitter van de 8 October Vereniging Alkmaar ontzet, mr. dr. C Berkhouwer en mr. M. Moens, de heer H. Ringers, voorzit ter van de Vereniging Oud Alkmaar, de heer C. A. Grootegoed, oud-direc teur van de Gemeente Reiniging, de heer F. H. Ringers, voormalig comman dant van de Alkmaarse Brandweer, de heer C. R. Beek en vele Alkmaarders waarmede de overledene in zakelijk of vriendschappelijk contact stond. De teraardebestelling werd geleid door de heer A. Salomons uit Amster dam, die, nadat de kist in de aula was neergezet, er op wees, dat het grote aantal belangstellenden er getuige van was, dat de overledene algemeen lief de en vriendschap had genoten. Hun die er behoefte aan gevoelen de over ledene in een toespraak te herdenken kan daarvoor gelegenheid worden ge geven als de steen later op het graf zal zijn geplaatst. Spreker zegde daarna Psalm 91 en deed dit in het Hebreeuws op de zangerige toon, welke bij plech tigheden als deze gebruikelijk is. De ziel zal rusten tot het moment, da. het de Almachtige zal behagen ze tot het eeuwige leven op te roepen. Door vrienden en verwanten gedra gen werd de kist daarna naar de groe ve gebracht waar zij die daarop prijs stelden in de gelegenheid werden ge steld drie scheppen zand op de neer gelaten kist uit te strooien. Allen die daartoe overgingen staken de schop weer in het zand als bewijs, dat het hier een persoonlijke vriendendienst gold en niet iets, dat men van elkaar overnam en dus als het ware in ge zamenlijke arbeid verrichtte. Opnieuw werden daarna Hebreeuwse dichtregelen op zangerige toon geuit waarin de voorganger werd bijgestaan en soms afgewisseld door de leider der begrafenis. In het gebed werd gevraagd dat het de Almachtige moge behagen deze ziel tot het eeuwige leven op te wekken. Zelfs de dood moet wijken voor de almacht van God, die alleen in staat is de tranen te drogen en de droefheid in blijdschap te veranderen. In een aantal verzen werd tot uitdruk king gebracht, dat de dood, die dit le ven heeft afgesloten slechts de over gang is naar het eeuwige reven.In Psalm 23 kwam de kracht tot uiting, welke God de mens in moeilijke ogen blikken schenkt, zodat hij weet, dat de Almachtige dan naast hem staat. In afscheidsverzen werd vertolkt, dat de doden zullen herleven, dat de afgestor venen weer tot nieuw leven zullen op staan. Nadat verscheidene fraaie bloem stukken op het graf waren gelegd was de plechtigheid geëindigd. Hedenmiddag 3 uur starten in geheel Nederland meer dan 4.000 luchtballons. Tal van deze ballons voeren een paar schoenen met zich mee. Ook U kunt er een paar vinden. Ook het Bata-filiaal in Alkmaar, Langestraat 19, doet mee! Opgelet! Muziekkeuring Hedenmorgen heeft de traditionele keuring van kermismuziek plaats ge vonden. Dit geschiedt altijd voor het politiebureau en hoewel de keurende ^ambtenaren natuurlijk geen musici van professie zijn kunnen zij toch wel be oordelen of dat wat er in deze kermis- week op de bevolking wordt losgelaten al of niet van toelaatbaar gehalte is. Ditmaal was het aantal draaiorgels gering. Er was maar een viertal aan wezig dat een goed cijfer op het rap port kreeg. Geweerd worden b.v. mi niatuurdraaiorgeltjes die op het onder- stel van een kinderwagen staan en ook 'muziekgezelschapjes die uit minder "an vier personen bestaan. Wij lezen in de Alkmaarsche Cou rant van 27 Augustus 1849 het vol gende: De N.R.Ct. meldt, dat de kloek moedige en eerlijke zeeman, welke de Britsche schoener Amalia uit de magt der muiters en roovers gered heeft niet Jan Smit maar P. Smit Hazelbach genaamd en niet van Rotterdam, maar van Den Briel ge boortig is. Hij bevindt zich thans te Rotterdam en ontvangt daar van reeders, gezagvoerders van schepen en van allen, die bij de zeevaart be lang hebben, bewijzen van belang stelling, welke zijn moed en trouw zoo zeer verdienen. Het genoemde vaartuig had eene som van 287.786 dollars (ruim 719.000) in specie aan boord, welke te Honolulu in veiligheid gebragt en aan den En- golschen consul ter bewaring gege ven is. Van 24 September tot en met 1 Oc tober 1949 zal onze stad weer in het teken van de winkelweek staan. Aan de winkeliers is door de Contact-com- missie een schrijven gezonden, waar uit wij het volgende overnemen. Het succes, dat in de achter ons lig gende jaren mocht worden behaald tijdens de winkelweek, is een aandui ding dat er, zowel van de zijde van de winkeliers en in het bijzonder bij het publiek, belangstelling voor deze actie is. Onze commissie wil op de ingesla gen weg voortgaan, om jaarlijks, ter gelegenheid van de Landbouwtentoon stelling, in samenwerking met de diverse landbouworganisaties, een actie te organiseren. In verband met de bepalingen in de Loterljwet rest ons slechts een verkcropactie gelijk aan die welke tijdens de winkelweeK 1948 is gehouden. Gezien de zeer korte tijd van voorbereiding verzoeken wij U direct tot deelname aan de winkel week te besluiten. Verder doen wij een beroep op U om prijzen ter beschikking te stellen voor de wedstrijden. De medewerking, die wij in voorgaande jaren mochten ondervinden, heeft ons de overtuiging gegeven dat deze aangelegenheid pri ma in orde komt. Het door de deelnemers gekochte aantal letters blijft geheim. De winkelweek biedt bij uitstek ge legenheid tot het extra -verzorgen van de etalages om het publiek tot kopen te noden. Met nadruk wil de commis sie wijzen op de noodzakelijkheid door het voeren van reclame Alkmaar de blijvende plaats te geven als koopstad van Noord-Holland. Ten slotte verzoekt zij de deelnemers tijdens de winkelweek geen persoon lijke reclame-acties of wedstrijden te organiseren om aan de koop-actie zo nuttig mogelijk effect te geven. Internationale poppententoonstelling Wanneer straks op 31 Augustus door Alkmaar's Burgemeester de Interna tionale Poppententoonstelling zal wor den geopend zullen honderden, ja dui zenden kijkers zich verlustigen in de wonderlijke aanblik, die 2000 onver stoorbare kleine mensjes schenken. De entourage van Kofa's tentoonstellings ruimte wordt voor deze gelegenheid door deskundigen verzorgd, zodat de bezoekers zich in 'n poppendroomwe- reld zullen wanen. De organisatoren hebben voorzien dat velen gaarne een herinnering aan deze tentoonstelling mede naar hun huis zullen willen nemen. Reeds gedu rende enige weken zijn daarom tien tallen dames onder leiding van mevr. Greidanus van het bestuur van de Stichting 19401945 druk in de weer. Uit zeer eenvoudige materialen weten zij popjes te maken, die getuigen van veel fantasie en vaardigheid. We zagen trouwparen, verschillende sprookjesfi guren, sheiks, muzikanten, kaasdra gers, politieagenten, rechters, ja wat niet al. Deze Alkmaarse dames maken het mogelijk, dat straks in honderden huis kamers in Noord-Holland 'n kleurrijk popje zal zijn als aardige herinnering aan een trip in deze poppenwereld. Motorrijwiel in brand De berijder van het motorrijwiel GZ 84452 kwam gistermiddag omstreeks 4 uur op de Stenen Brug tot de onaan gename ontdekking, dat het voertuig waarop hij zich voortbewoog in brand stond. Hij sprong er haastig af en hoge vlammen schoten weldra op van de plaats waar het vuur blijkbaar gretig voedsel in de benzine had gevonden. Emmers water afkomstig uit de slang van de bloemensehuit vermochten de vlammen niet te doven. De kok van een der omliggende etablissementen zette er een schuimblusser op, waar door de brand in enkele ogenblikken geblust werd. De motor, die nu meer wit dan zwart was, werd ter reiniging naar een naburige garage gebracht en met de hulpvaardige kok, die zijn brandblusapparaat had leeggespoten, zou een billijke financiële overeen komst worden getroffen, zodat de tal rijke belangstellende omstanders alles zins voldaan hun weg konden vervol gen. De Langestraat feestactie De Langestraat-feestactie is een suc ces geworden. Er waren niet minder dan ruim 1000 inzendingen, omvatten de 90.000 bonnen. Het heeft het bestuur van de Lange- straatvereniging veel moeite en tijd gekost om dat alles door te werken en de prijswinnaars vast te stellen. Er waren inzenders, die niet sportief aan de prijsvraag hadden deelgenomen, bv. door 200 bonnen van één en dezelfde winkelier in te zenden. Deze inzen dingen zijn verlaagd of uitgeschakeld. De prijzen zijn vanaf Maandag bij de betrokken winkeliers verkrijgbaar. De prijswinnaars ontvangen daarover na dere berichten. (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) ZATERDAG Harmonie-Theater: 7 en 9.30 uur: De on sterfelijke wals (14 jaar). Victoria- theater: 7 en 9.30 uur: Nicky als de tective (14 jaar). Cinema Ameri- cain, 7 en 9,30 uur: Abbot en Costello zwaaien af (tot 14 jaar o.g.). Gulden Vlies, 8 uur: „Fluffy neemt de leiding", Het Vrije Toneel. Wapen van Heems kerk, 7,30 uur, dansen. Negerhut van Oom Tom, Waagplein: dansen. Beem- ster, Waagplein: dansen. A. Martin, Doorbraak, cabaret. Centrum-hotel, Kraanbuurt: dansen. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Sportpark, 2.30 uur, harddraverijen. Gulden Vlies, 8 uur „Wie het laatst lacht", Het Vrije Toneel. Wapen van Heemskerk, 7,30 uur, dansen. Negerhut van Oom Tom, Waagplein, dansen. Beemster, Waag plein, dansen. A. Martin, Doorbraak, cabaret. Centrum-hotel, Kraanbuurt, dansen. MAANDAG Bioscopen als Zondag. Aanv. 7 en 9.30 u. Gulden Vlies, 8 uur, „Wie het laatst lacht". Het Vrije Toneel. Negerhut van Oom Tom, Waagplein, dansen. Beemster, Waagplein, dansen. A. Martin, Doorbraak, cabaret. Centrum Hotel, Kraanbuurt, dansen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag 28 Augustus zal de apotheek van mevr. Wanna op de Mient voor 't publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nacht dienst gehouden, ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN. Zondag 28 Augustus zijh de huisart sen J. Degenaar, Emmastraat 95 (telefoon 2310) en J. Lourens, Oude gracht 293 (telef. 2892) beschikbaar. beveiligt U en Uw kinderen ter wijl U slaapt tegen muggebeten. FLACON 50 en 90 ct. Gevangene ontsnapte en werd weer gegrepen Toen twee Rijksveldwachters gister middag om half vier een gevangene overbrachten naar de Strafgevangenis aan de Krocht, rukte de gedetineerde zich in de Hout plotseling los en rende weg, De bewakers sommeerden de man halt te houden en maakten daarop van hun dienstrevolvers gebruik. Zij zon den de man verscheidene schoten na, zonder hem echter te raken. Zij moes ten het schieten staken toen dé Vluch teling zich tussen het publiek mengde. De heer Visser uit de Julianalaan, die even uitrustte op een bank bij de marmotjes, zag de man vluchtèn en trachtte hem tegen te houden. Deze bleek ovér flinke lichamélijke kracht te beschikken. Hij draaide de pols van de heer Visser ver om, zodaf déze moest loslaten. Visser kreeg echter bij tijds hulp van een gewezen agent van politie en dat betekende voor de vluch teling het einde van zijn kortstondige vrijheid. Hij werd opnieuw gegrepen en naar de Strafgevangenis overge bracht. De pols van de heer Visset bleek zodanig gekneusd te zijn, dat ge noemde heer zich onder doktersbehan deling moest stellen. Ondanks het heengaan van H.M. Koningin Wilhelmina als regerend vorstin en het uitblijven van uiterlijk feestbetoon op Haar verjaardag zal op 31 Augustus ons hart toch niet kun nen nalaten met geestdrift te geden ken de koninklijke zorg, waarmede Zij vijftig jaren lang land en volk heeft geregeerd en gediend. Op deze dag zal ongetwijfeld aller- wege behoefte blijven bestaan blijk te geven van innige dankbaarheid voor dit alles. Welnu, de gelegenheid daartoe wordt ons geboden in het „Koningin Wilhel- mina-fonds" tot bestrijding van kan ker, dat hier op en na 31 Augustus a.s. zijn jaarlijkse inzameling houdt. In 1948 werd voor dit fonds ruim f 2.000.000 bijeengebracht. Het grond- kapitaal mag echter niet worden aan getast, doch dient veeleer jaarlijks te worden versterkt. Want kankerbe strijding vergt ononderbroken onder zoek en grote uitgaven. Maar kanker bestrijding betekent ook een stap voorwaarts naar de volksgezondheid. En volksgezondheid, beide, de licha melijke en de geestelijke, betekent volksgeluk: het geluk van ons allen. In de actie voor het „Koningin Wil li elmina-Fonds" wordt op ons een be roep gedaan door Haar, wier naam dit fonds draagt en die bij het lenigen van de nood van anderen ons steeds is voorgegaan. Nooit vroeg Zij, maar gaf Zij vorstelijk. Zij gaf zichzelf! De beste hulde, die wij Haar op 31 A-ugustus,- zij het in stilte kunnen brengen, is een gave, waarin ook wij iets geven van onszèlf. G. FIGEE, secretaris van de Sociale Raad, Districts-armenraad. DAW naar de Jeugd kampioenschappen Zondagmiddag a.s. zullen voor de eerste keer de Jeugdkampioenschap pen van de Kring N.Holl. ben. het IJ verzwommen worden en wel in het gezellige houten badje Het Zwet te Wcrmer. D.A.W. zal hieraan met een 25-tal adspiranten deelnemen om te trachten het goede voorbeeld van de oudere leden op de Kringkampioenschappen (6 van de 8 titels) na te volgen. Zij zullen er evenwel zeer hard voor moeten vechten, daar de Zaanse clubs prima krachten hebben. Tot de serieuze candidaten behoren o a de meisjes Schats, Schot en Ren tenaar, terwijl H. de Jong en C. Zut de favorieten bij de jongens zijn. In de pauze zullen mej. N. de Waard en de heer W. Bloothoofd een demon stratie schoonspringen geven. Dezelfde middag gaat onze nieuwe Alkmaarse Kampioen van Nederland naar Heemstede om daar op de natio nale zwemwedstrijden van H.P.C. zijn rivalen gelegenheid tot revanche te gèvèri. Na zijn "süccesvpïle" doch ver moeiende trip naar Kopenhagen heeft Ad 'Boxem verscheidene uitnodigingen ontvangen om op wedstrijden uit te komen, waarvan dit de eerste is. Half September zal hij naar Engeland gaan om daar aan de militaire wedstrijden om het Britannia-shield deel te nemen evenals vorig jaar, toen hij enkele buitengewone successen behaalde. Ook daar zal hij de bekende Franse crack Alex Jany weer tegen zich vinden op dn 100 m. borstcrawl. Er zijn zo nu en dan films gemaakt die zich in velerlei opzicht gunstig van andere onderscheiden. Men ziet ze, men bewondert ze enmen vergeet ze niet. En ziet na vele jaren komt diezelf de film dan weer naar voren als een bewijs, dat ze destijds toch werkelijk iets bijzonders geweest is en men be wondert haar opnieuw, alsof men ze nooit eerder gezien heeft. „Wat goed is, komt op den duur al tijd weer boven", heeft eens iemand gezegd en zo is het ook met de film. Het is waarschijnlijk wel tien jaar of langer geleden, dat de onsterfelijke wals hier op het projectiedoek ver scheen, maar wie haar destijds zag, wil haar weer zien en wie ze niet kende, komt onder de indruk van iets zeer bijzonders, dat nog jarenlang in het geheugen zal blijven. Ja, de onsterfelijke wals is wat deze opnamen betreft hard op weg om een onsterfelijke film te worden en daartoe werkt niet alleen de sfeer van het oude, romantische Wenen, en het eminente spel der artisten mee, maar voor een zeer groot deel ook de muziek, die in dit alles ligt besloten, de prachtige stem van een coloratuur zangeres als Miliza Korjus en aller eerst natuurlijk de muziek van Johann Strauss, de walskoning, die een hon derd jaar geleden het hart van de Oostenrijkse hoofdstad veroverde en wiens walsen waaronder de onster felijke Donauwals tot de beste be horen, die ooit gecomponeerd zijn. Geschichten aus dem Wienerwald en de wals, die aan de „schone blaue Donau" gewijd is, treden hier op de voorgrond en zij worden gespeeld door de beste en grootste orkesten ter wereld, waardoor deze zeer bij zondere muziek zo volmaakt mogelijk vertolkt wordt. De zang van Miliza Korjus, het ro mantisch samenspel met Ferdinand Gravet en Louise Rainer, waarin een liefdesdrama wordt vertolkt, dat waarschijnlijk nooit heeft plaats ge vonden, maar dat buitengewoon goed past in het kader van deze voortref felijke film, maken haar tot een der beste, die wij ooit aanschouwden en die aan geen tijd en plaats gebonden zal zijn om steeds weer te bekoren. Nickey als detective Het filmprogramma in het Victoria- Theater levert deze. week een vlotte bijdrage tot de kermisvreugde, waarin Alkmaar zich gedurende deze dagen zal dompelen. Deanne Durbin, die de kinderschoenen is ontgroeid en daar mede een streep zette onder haar suc cesvolle carrière van lieftallige bak vis, bekoort ditmaal als een charmante amateur-detective. Vanuit de trein ziet zij een moord gebeuren, waarop zij het besluit neemt de dader op te spo ren. Er zijn verschillende verdachten en lugubere personen en via een spannende en ook komische race om een paar pantoffels slaagt Deanne er in de moordenaar te ontmaskeren. De spanning, die een goede crime-story kenmerkt, is ook in „Nickey als de tective" te vinden. Daarbij is het ge val luchtig gehouden en krijgt Deanna zelfs gelegenheid enige liedjes te zin gen. Het voorprogramma vermeldt een aardige tekenfilm in technicolor en uitgebreid Wereld- en Hollands nieuws. Abbott en Costello zwaaien af In bovengenoemde film hebben Abbott en Costello hun lange rij malle avonturen uitgebreid. Duits- lands macht is gebroken en zegevie rend trekken de Amerikaanse troepen Parijs binnen. In de schaduw van de Are de Triomphe begint de onzin al en zij zet zich voort aan boord van het schip, waarmee de beide komieken repatriëren. Zij hebben een Frans meisje aan boord gesmokkeld; het wordt ontdekt en zal na aankomst in New-York naar Frankrijk terug gezonden worden. Het meisje weet te ontsnappen en vormt dan de bron van alle gevaar en hilariteit rond Abbott en Costello. Er volgt een reeks idiote situaties, die ten slotte culmineert in een waan zinnige rit met een race-auto door de straten van New-York. Eind goed, al goed is tenslotte het devies voor deze kostelijke film in deze kermisweek. Vooraf gaan buitenlands nieuws, een Woodpecker-tekenfilm en een muziek filmpje. Een onvergetelijke middag voor de jeugd! Van heden af staat de Alkmaarse kermis weer in het teken van j, I algemene belangstelling. Voornamelijk voor de jeugd is Alkmaar v,tf. I veranderd in een wonderstad. De straten hebben een geheel ander aanzlce I gekregen. Men wandelt er niet meer langs de oude huizen waarvan j,| jeugd nauwelijks notitie neemt, maar langs wonderlijke scheppingen, \vai(l droompaleizcn met gebeeldhouwde fronten, steigerende paarden, levens.1 grote vrouwen- en mannenfiguren, alles in schitterende kleuren en on.l geven door spiegelglas waarin des avonds het schijnsel van talloze lichtjej kaatst. Dat alles maakt op de jeugd een nog sterkere indruk door de specialj kermissfeer waarin het wordt geboden, door de cacophonie van gramofoon.l geluiden en orgelklanken en door de typische kermisgeur, die aan pofferj tjes en wafels herinnert. Maar het mooist van alles, dat waarvoor de jeugd met verrukte gezich.l ten staat te kijken, is de stoomcaroussel. De grote prachtige tent waarbin.l nen men het onophoudelijk spelende orgel hoort, waarin men de paard,, I en schuitjes in eindeloze opeenvolging voorbij ziet gaan, tot de hoge lacli f van een stoomfluit verkondigt, dat de rit is geëindigd. Volgens oude traditie biedt de Alkmaarsche Courant ook nu weer dJ kinderen gelegenheid daarvan naar hartelust te profiteren. Sipkema) Salon-caroussel en de daaraan verbonden cake-walk-attractie is Woensda, I weer voor de kinderen van onze lezers opengesteld. Maandagavond ver. I schijnt er weer een bon in de krant en Dinsdagmorgen om 9 uur kil half zes 's avonds en ook Woensdag zal men aan ons bureau Voordans! op elke bon weer hoogstens 10 kaartjes voor vier cent per kaartje kunnen! kopen waarop van Woensdagmiddag Z uur af zonder entrée toegang tot| Sipkema's etablissement wordt gegeven. Vele tienduizenden kaartjes zijn er het vorig jaar verdraaid. Het zulle er ditmaal zeker niet minder zijn. De Alkmaarsche Courant zal als gewoonlijk de jeugd een onvergetelijks middag bezorgen. V._ m ^^verleg! ,'ook voor U /■zon snelle, voordelige, 'betrouwbare comfortabele Personeel van de firma Hulskamp op stap Begunstigd door ideaal zomerweer vertrokken Donderdag drie grote tou ringcars van de Frieseweg gevuld met het personeel van de fa. Hulskamp, om van het hun door de directie aangebo den uitstapje te genieten. Men ging via Amsterdam naar Austerlitz, waar koffie werd gedronken. Hier werden zelfs de oudsten weer jong op de wippen en draaimolens. Vandaar werd de tocht voortgezet naar de Hoge Ve- iuwe waar men in het bekende restau rant „De Koperen Kop" de lunch ge bruikte. Na een wandeling door het .schitterende-,,bos ging.,,men verder naar, .het unieke .golfslagbad .te- Door- .wertjh, waar - enige., verfrissingen wer den aangeboden, welke zeer op prijs werden gesteld. Hier bleef men enige tijd gezellig bijeen tot de klok nood zaakte op te stappen. Van Renkum ging het door schitterende bossen via de Grebbeberg naar Amersfoort, waar het diner wachtte. Na afloop dankte een der leden van 't personeel de di- zectie voor het gebodene. Eén der directeuren dankte op zijn beurt zijn personeel, waarna men de terugreis aanvaardde en om half twaalf weer in Alkmaar arriveerde. Ensaid-examens Bij het te Amsterdam gehouden exa men der Eerste Nederlandse Modevak schoolver. „Ensaid", slaagden van de school te Alkmaar voor „nuttige hand werken" mej. J. Muntjewerf te Oter- leek voor „Lingerie-huishoud-, sport en babykleding" mevr. DikMettes, mej. T. Bernards en mej. H. Haitsma allen te Alkmaar. Voor costumière en moderne stofver- siering slaagden mej. M. van Westen en mej. G. Hassink beiden alhier. Voor coupeuse met aantekening voor modetekenen, warenkennis en boek houden slaagden mej. N. Wonder te Bergen. Voor moderne sierkunst, ont werpen en kantklossen is geslaagd mej. A. Groen te Egmond aan Zee. Aanbesteding Vrijdagmiddag is door het gemeente bestuur van Langedijk de aanbesteding gehouden van schoeiïngwerk langs de Dorpsstraat. Van de 14 inschrijvingen was die van de firma C. de Geus en Zoon te Broek op Langendijk, de laagste met f 38.265. Hoogste inschrijver was de fa. A. C. van Bezooij'en te Alkmaar met f 57.000. De begroting was f 36900. De gunning is aangehouden. Iiij scheert zich uitsluitend. met p" De start van negen avondet] goed toneel Zo zal dan hedenavond de eertl voorstelling plaats vinden van de bi zondere toneelweek, die tot en rei Zondag 4 September in 't Gulden Vlit| de aandacht zal trekken. „Fluffy" is het eerst aan de beu Mocht gij dit blijspel vol mysterie no| niet gezien hebben en Nell Kopp nog niet kennen als de eigenares vu het zonderlinge hotelletje, dan ku gij de laatste gelegenheid -om ee:| glansrol van een uitstekende actrin te zien niet laten voorbijgaan. Ook Zondag en Maandag is hd „Vrije Toneel" van Cor Ruys aanwel zig en wel met één van Ruys' laatstt| successen. Hij speelt n.l. de hoofdrol Geoffrey Thomas' nieuwe stuk: „Witl 't laatst lachtDe hoofdrol van del geniale wijnproever, die met zijn fijrJ tong veel geld verdient, maar door ceil verkoudheid zijn grote kwaliteite-J verliest en daarnamaar dat moelf gij Zondag of Maandagavond zelf mai] gaan zien. Myra Ward, Nel Koppen, Kitti Kluppell, Gijs Tersteeg staan met er,| kele anderen James Polland (Coil Ruys) ter zijde en zorgen voor eei| groot succes. Dinsdag en Woensdag komt heil Rott. Toneel onder leiding van Kof Arnoldi. Eerst het charmante „Mejonkvroui de la Seiglière" van Jules Sandeaul Het gezelschap behaalde er de vorig| maand een uitbundig succes mee, dan zij ook de uitnemende bezetting. Kil Arnoldi speelt zelf de advocaat Des] tournelles (indertijd één der succes] rollen van Jan Musch). Willy Haa als de barones en Emmy Mennier in dj titelrol zorgen mede voor een opvo ring die een ieder met bewonderisj zal vervullen. En Woensdag „Hals over kop", eel zeer geslaagd Engels blijspel. Het zcT er raar uitzien als alle bruiden t] wereld zouden doen als Pam, die 't laatste moment als de auto al vooj de deur staat, bedankt voor de eer. komische situaties, die hierdoor oct] staan geven Enny Mennier, Rie G: huys, Louis de Bree, Steye van Bran denberg e.a. alle gelegenheid tot gecsl tig spel. Voor hen die in het huwel lijksbootje denken te stappen, een ze«| leerzaam stuk. Als de balans wordt opgema: „let ongunstiS- Zo druk a,ls de het seizoen - i" Mei en Juni - Lt de vacantie-spreiding ook Meven en dat het seizoen zie september, terwijl vroeger all j, met de opname-capaciteit va i„ de verste verte niet aan de {•eeft het informatiebureau var „n pensionruimte is er een hop. steeds het verlies tijdens de o< cunstig. Enerzijds wenst de r te stellen, maar al zou dit wel lonend is, waar berekend word gomt te staan! De gas- en gast 2o wijst de balans dan uit, danks het aanvankelijk slecht. weer de maanden Juli en I „en volledige bezetting te ziei maar dat het voorseizoen me was, terwijl ook de verwa voor het naseizoen niet hoog nen zijn. Het is altijd moeilijk van he delingenverkeer een juist b krijgen, ondanks het feit, ds verplicht is zijn gasten op meentehuis aan te melden en «teeds beter de hand gehoude Wel blijkt uit deze gegev. steeds meer buitenlanders oi plaats bezoeken, vooral Frans 2en en Engelsen, maar ook 1 gen, Noren, Zweden, Denen en anderen. Een betrouwbare indruk g het gasverbruik, dat door de teliike gasfabriek geregistreer Hieruit blijkt, dat het verbr hoog geweest is als in 1948. 1948 een goed jaar en waar leven in een tijd van teruggi dus geconstateerd worden, c over 1949 zeker niet ontevre jijn. Het is in de seiz ook terdege te merken, dat d- ]-. delingen smallere beurzen L dan de eerste jaren na de Maar blijkbaar is toch de trek badplaatsen, althans naar Egn I Zee, zo groot en in ieder ge Egmond aan Zee nog steeds mend, dat het steeds groter geldgebrek er, globaal genorr, gecompenseerd wordt. Het dagbezoek wa Dat de trek naar het I strand jaar op jaar groter w. men, ook zonder cijfers of direct overzien, als het stram Nooit tevoren is het bezoek weldigend geweest als dit jaa is maar gelukkig, dat de opna citeit van het mooie, brede eigenlijk oneindig is. Steeds strekt de exploitatie zich N Zuidwaarts uit en langzame deze van vroeger 2 km., nu haast 4 km. uitgegroeid, door. er een strandwandeling vö< litbben, om dan betrekkelijk i ger van het strandleven te ku nieten. Ondanks het slechte zomer Advertenties Terug in het vaderland Met het troepentransportschip ,Johan val Oldenbarnevelt", dat 11 Augustus van Tandjonll Priok vertrok en vermoedelijk 8 September "I Amsterdam zal aankomen, repatriëren o.m. volgende militairen: sold. J. Lina, Ramen 34;I o.w.i. P. J. Bosman, Toussaintstraat 12; korpi L. Th. van Ginkel, Schermeerstraat 2; C. Mir G. Burlage—Van Riel, Kennemerstraatweg 43;il sold. J. Th. Dominicus, Troelstrakade 42; T.S1 Z.M. H. N. v. d. Brink, Geesterweg 62 «j sold, tandarts-ass. A. ten Pas, Dahliastraat HAL allen uit Alkmaar. Voorts korp. W, de Rovei|_ Matt. Wiegmanstraat 16, Bergen; korp. L-l Frins, Noorderstraat 12, Egmond aan Zee e»| sold. B. M. Wijker, Voorstraat 60, Egmond aaa| Zee; serg.-maj. S. Vergouw, Molenweg Limmen en sold. N. C. Mekken, Dorpsstrfl'T 224 te Warmenhuizen. Een foto-schiettent op het Canadaplein Tot de kermisattracties, die men bi1 een bezoek aan de kermis niet ma6 overslaan, behoort de schietsalon van J. Groninger. Deze schiettent op bel Canadaplein heeft een bijzondere aan trekkelijkheid. Op het ogenblik n.l. dat men in de roos schiet, ontvangt men geen schietkaart of roos, maar een uit stekende foto van het moment, waarop men het schot loste. Groninger mag de snelste fotograaf van Nederland ge noemd worden. Zeven en dertig secon den nadat het automatische fototoeste u geknipt heeft, levert de sigssssï vf deze kermisattractie de foto af. Getrouwd: G. T. SCHOT en P. KROON Adres: G. Doustraat 48. Heden overleed, na een noodlottig ongeval, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, tot onze droef heid, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw ARIAANTJE GROOT geb. De Jong op de leeftijd van 64 j. Dat zij ruste in vrede Oterleek: P. GROOT D. J. GROOT N. DE RUITER-GROOT M. DE RUITER En Kleinkinderen. Oterleek, 25 Aug. 1949 De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Maan dag n.m. 3 uur op de Al gemene Begraafplaats te Stompetoren. Vertrek vanaf Centraal Zieken huis te Alkmaar 2 uur. AFWEZIG tot 1 4 September Gevraagd, een FLINKE DIENSTBODE Zelfst. kunnende werk. in- of extern, wegens h welijk der tegenwoordij Banketbakkerij Zander, Kennemerstr.w. 91, Heil- Boerend., 23 j., z.z.g.g. HULP IN DE HUISH voor Oct.Nov. Liefst Maandag - Zaterdagmidd Dipl. Huish.kundige. Br ven onder nummer A 3 bur. van dit blad. Biedt zich aan NET R.K. WINKELMEIS met erv., liefst schoem branche. Adres R. ST] Schoolstraat 10, Castricu

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2