J. IELH0LT N.V. Vriesia Modevakschool „EHSAID" tl. zelfst. meisje Aitobeziiters SCANDALLI Fa. J. J. Roebeek, Or. R. J, Hamburger eer draaien Feesten op het kampeerterrein te Camperduin Koekenbier, D. DE BOER WA1A UW Het badseizoen 1949 niet ongunstig Marktberichten De uitslagen Oterleek Na aanrijding overleden Bergen rteiloo St. Pancras Arts voor inwendige ziekten AFWEZIG tot 14 September Restaurant VEILING Fa. Ober □bosal Chemicaliën Drogerijen Specerijen JAN DE VRIES, Alkmaar, tel. 2875 Adverteert in dit blad inschrijving voor de nieuwe cursus Gras- en Klaverzaden ZAADNOORDIJK HERVAT HAAR LESSEN Bel op 4571 OMZET VERGROTEN Alkmaarsche Courant Klooster Kiebert 11 oor de jeugd! veer in het teken van de e jeugd is Alkmaar weer n een geheel ander aanzie,, oude huizen waarvan de iderlyke scheppingen, ware eigerende paarden, levens, hitterende kleuren en om chijnsel van talloze lichtjes re indruk door de speciale cacophonie van gramofoon. J sermisgeur, die aan poffer. ieugd met verrukte gezich. (te prachtige tent waarbin". •t, waarin men de paarden riet gaan, tot de hoge lach ndigd. Courant ook nu weer de te profiteren. Sipkema's walk-attractie is Woensdag esteld. Maandagavond ver. igmorgen om 9 uur tot aan ons bureau Voordan, 9 'r cent per kaartje kunnen zonder entrée toegang tot jaar verdraaid. Het zullen e jeugd een onvergetelijke vrucht in verstandig verleg! /oor U te, voordelige, e comfortabele lurvaste «ggfrij 1 N.H. tel. 2456 in hef vaderland oepentransportschip „Joh an van I dat 11 Augustus van Tandjong vermoedelijk 8 September t0 I aankomen, repatriëren o.m. de sold. J. Lina, Ramen 34; I jsman, Toussaintstraat 12; korp.f nkel, Schermeerstraat 2; C. M.I n Hiel, Kennemerstraatweg 43; ominicus, Troelstrakade 42; T.S.l d. Brink, Geesterweg 62 ea 1 A. ten Pas, Dahliastraat 11A{ iar. Voorts korp. W. de Rover, is tra at 16, Bergen; korp. traat 12, Egmond aan Zee efl Voorstraat 60, Egmond aan S. Vergouw, Molenweg 52, N. C. Mekken, Dorpsstraat ïhuizen. -schiettent op hef 'anadaplein misattracties, die men bij aan de kermis niet mag de schietsalon van Deze schiettent op het een bijzondere aan- Op het ogenblik n.l. dat oos schiet, ontvangt men art of roos, maar een uit- van het moment, waarop loste. Groninger mag de van Nederland ëe' n. Zeven en dertig secon- t automatische fototoeste' ft: levert de sigssss? v' tractie de foto af. van negen avonden goed toneel lan hedenavond de eerstol l plaats vinden van de bijf neelweek, die tot en September in 't Gulden Vlies| it zal trekken, is het eerst aan de beurtl dit blijspel vol mysterie nogl hebben en Nell Koppen I ennen als de eigenares vanl linge hotelletje, dan kuntl tste gelegenheid -om eenl in een uitstekende actrice I t laten voorbijgaan, dag en Maandag is het I eel" van Cor Ruys aanwe- met één van Ruys' laatste I Hij speelt n.l. de hoofdrol ijl Tiomas' nieuwe stuk: „Wiel htDe hoofdrol van de[ nproever. die met zijn fijne I [eld verdient, maar door een d zijn grote kwaliteiten I daarna.maar dat moet I of Maandagavond zelf maar rard, Nel Koppen, Kitty lijs Tersteeg staan met en en James Polland (Corl zijde en zorgen voor een| s. en Woensdag komt het I el onder leiding van Ko I charmante „Mejonkvrouw I glière" van Jules Sandeau. hap behaalde er de vorige 1 uitbundig succes mee, dank I uitnemende bezetting. Ko I ■elt zelf de advocaat Des- indertijd één der succes- Jan Musch). Willy Haak ïes en Emmy Mennier in de I ien mede voor een opvoe-1 n ieder met bewondering n. tdag „Hals over kop", eet ld Engels blijspel. Het zo: I tien als alle bruiden tel ien doen als Pam, die Qp oment als de auto al voor it, bedankt voor de eer. De tuaties, die hierdoor ont- Enny Mennier, Rie Gil de Bree, Steye van Bran- alle gelegenheid tot gees- or hen die in het huwe- enken te stappen, een zeer ik. Egmond aan Zee heeft groot gebrek aan hotelruimte Ata de balans wordt opgemaakt van het badseizoen 1949, is de globale indruk _iet ongunstig. Zo druk als de laatste jaren na de oorlog is het in het begin van het seizoenin Mei en Juni niet geweest. Hoewel geconstateerd kan worden, dat de vacantie-spreiding ook voor onze hadplaats niet zonder uitwerking is ge- hieven en dat het seizoen zich tegenwoordig uitstrekt van begin Mei tot eind September, terwijl vroeger alles zich concentreerde op Juii en Augustus, Het )s met de opname-capaciteit van de badplaats zo gesteld, dat in Juli en Augustus in de verste verte niet aan de aanvragen voldaan kan worden. Vele duizenden heeft het informatiebureau van de VW moeten teleurstellen. Vooral aan hotel- en pensionruimte is er een hopeloos tekort in die maanden. Hier wreekt zich nog steeds het verlies tijdens de oorlog. Voor de herbouw is de tijd nog altijd niet iunstig. Enerzijds wenst de regering hiervoor geen bouwvolume beschikbaar te stellen, maar al zou dit wel zo zijn, dan is het nog zeer de vraag of herbouw innend is, waar berekend wordt, dat de houw van een hotel op 17.000 per bed somt te staan! De gas- en gastenmeter. Zo wijst de balans dan uit, dat on danks het aanvankelijk slechte zomer weer, de maanden Juli en Augustus, een volledige bezetting te zien gaven, maar dat het voorseizoen niet lonend was, terwijl ook de verwachtingen voor het naseizoen niet hoog gespan nen zijn. Het is altijd moeilijk van het vreem delingenverkeer een juist beeld te krijgen, ondanks het feit, dat ieder verplicht is zijn gasten op het ge meentehuis aan te melden en hieraan iteeds beter de hand gehouden wordt. Wel blijkt uit deze gegevens, dat steeds meer buitenlanders onze bad plaats bezoeken, vooral Fransen, Bel gen en Engelsen, maar ook Amerika nen, Noren, Zweden, Denen Italianen I in anderen. Een betrouwbare indruk geeft wel het. gasverbruik, dat door de gemeen- teliike gasfabriek geregistreerd wordt. Hieruit blijkt, dat het verbruik even hoog geweest is als in 1948. Nu was 1948 een goed jaar en waar we thans leven in een tijd van teruggang, mag dus geconstateerd worden, dat men over !Si9 zeker niet ontevreden mag zijn. Het is in de seizoenzaken ook terdege te merken, dat de vreem- I delingen smallere beurzen hebben, dan de eerste jaren na de oorlog Maar blijkbaar is toch de trek naar de badplaatsen, althans naar Egmond aan Zee, zo groot en in ieder geval naar Egmond aan Zee nog steeds toene mend, dat het steeds groter wordend geldgebrek er. globaal genomen, door gecompenseerd wordt. Het dagbezoek was enorm. Dat de trek naar het Egmondse strand jaar op jaar groter wordt, kan men, ook zonder cijfers of tellingen, direct overzien, als het strandweer is Nooit tevoren is het bezoek zo over weldigend geweest als dit jaar en het is maar gelukkig, dat de opname-capa citeit van het mooie, brede strand, eigenlijk oneindig is. Steeds verder strekt de exploitatie zich Noord- en Zuidwaarts uit en langzamerhand is deze van vroeger 2 km., nu tot wel haast 4 km. uitgegroeid, doordat velen er een strandwandeling voor over hebben, om dan betrekkelijk wat rusti ger van het strandleven te kunnen ge nieten. Ondanks het slechte zomerweer in Juni en Juli mocht de gemeentelijke strandexploitatie zich, over het gehele seizoen gerekend, gezien de ontvang sten, verheugen over een bezoek als nooit tevoren. Hoewel zulks uiteraard alleen de mooie zomerse dagen betreft, is het toch ook wel tekenend, dat op die da gen de fietsenstallingen volkomen vol waren, zodat velen hun fiets niet kwijt konden. Een telling van het aantal fietsers op een mooie Zondag tussen half 6 en half 7 wees uit, dat in dit uur meer dan 2000 fietsers van het strand terugkeerden! De WV deed haar uiterste best De VW heeft dit seizoen wel haar uiterste best gedaan om- het de gasten zo aangenaam mogelijk te maken en daardoor de trek naar de badplaats te bevorderen. Over het geheel hoort men over de geboden attracties niets dan lof en zij worden dan ook een volledig suc ces. Alleen do motor-races hadden te lijden van het slechte weer en hoewel het aantal betalende bezoekers niette min nog circa 2500 bedroeg, kwam men financieel niet geheel uit. Daarentegen -werden de wielerwed strijden. die dit jaar voor het eerst georganiseerd werden, in samenwer king met de wielrenvereniging Alcma- ria Victrix, een daverend succes. Het na afloop van deze wedstrijden gege ven vuurwerk, dat dit keer werkelijk schitterend was, trok naar schatting niet minder dan 15.000 bezoekers. Natuurlijk werden ook weer strand feesten georganiseerd, besloten met een lampionoptocht, met medewer king van de Alkmaarse Postfanfare. De deelname hieraan overtrof verre die van enig vorig jaar. Tal van andere attracties werden de gasten geboden: voetbalwedstrijden, 'n sportdag, cabaret, bioscoop, schaak wedstrijden. bridge-drives, oefeningen met de reddingboot en filmavonden van de Reddingmaatschappij, kerk- concerten, bazars, een bonte menge ling, verspreid over het hele seizoen, zodat op elk moment elk wat wils werd geboden. Ook de illuminatie van de kom van bet dorp met het Eymaplantsoen, ge durende enkele weken, schiep een ge zellige sfeer. Slechts twee attracties zal men het volgend seizoen' waarschijnlijk liever willen missen. Het Lunapark, dat ge durende 8 dagen in Juli gehouden werd, moge bij velen in de smaak vallen, bij even zovelen wordt het zonder twijfel slechts als een bron van rustverstoring gezien. Het valt dan ook te betwijfelen of, het volgend seizoen een herhaling te zien zal ge ven. Ook de tochtjes met het amphibie- vaartuig, hoe aardig overigens ook, zullen wel tot het verleden behoren, tenzij maatregelen voor de veiligheid getroffen worden. De stranding van dit vaartuig moge een aardige bijzon derheid geweest zijn. tijdens 't strand leven, er is tevens uit gebleken, dat deze pleziertochtjes niet zonder gevaar zijn. Niet onvermeld mag hier ten slotte blijven, de opening van de speeltuin De Egmonden, waarmede Egmond aan Zee een blijvende attractie rijker is geworden, die zeer in de smaak is ge vallen. Vooral bij' minder goed strand weer vinden de kinderen hief een aar dig tijdverdrijf en gezien het bezoek in dit eerste seizoen mag verwacht worden, dat de speeltuin het wel doen zal. Een bevredigend seizoen Zo mag dan globaal genomen,jjjiet seizoen 1949 worden aangemerkt als een bevredigend seizoen, zeer zeker, als men rekening houdt met de terug gaande tijd, waarin we nu leven. Egmond aan Zee, dat staat vast, be gint zich te ontwikkelen tot een graag bezochte badplaats. Wil het echter een badplaats van de eerste rang worden, dan is herbouw van hotels en pensions zeer dringend nodig. Tijdens dit sei zoen konden de eerste zaken weer ge opend worden op het prachtig nieuw aangelegde Pompplein en omgeving. De trek naar deze zaken café, ga rage en kunstzaak bleek direct enorm. Druk is men reeds bezig met de herbouw van zes andere zaken aan de Noordzijde van het plein. Moge het volgend jaar ook de Zuidzijde- her bouwd zijn, waarmede dan de vroeger zo gezellige „City" van Egmond aan Zee weder zal zijn herrezen. ALKMAAR, 26 Aug. (Exportveiling). Blauwe Eigenheimers 7—8; Slabonen 26—52; Stoksnijbonen 35—52; Stamsnijbonen 22—32; Fronkbonen 25—33; Komkommers 6—17; To maten: A 32—43 en bonken 16—22; Bloem kool: IA 45-57, I 30-40 en II 8-22; Rode kool 5,50—8; Savoye kool 8,30; Groene kool 8,50—11,20; Spinazie 8—27; Postelein 7—26; Sla: I 14—25 en II 4—12; Andijvie 5—14,50; Radijs 4; Rabarber 4—6; Rode bieten 5—7; Bospeen 6—18; Winterpeen 6; Waspeen 6—22 Uien: II en I 6—10; Soepgroenten 1—3; Selie 3—5; Augurken: basterd 48 en grof-fijn 8—18; Rode aalbessen 66—69; Perziken 3—18; Aard beien per doos 18; Druiven: Frankenthalers 76 -1,06 en Alicante 83; Meloenen: suiker 22—57, net 12—42 en ananas 28; Appels: Earley Vic toria 7—14; Perzikrode Zomerappel 7—21; Zi geunerin 12—24; Peren: Clapp's Favorite o— 10; Noordh. Suikerpeer 5—10; Précose de Tré- voux 15. NOORDERMARKTBOND, 27 Aug; 1949. 105.000 kg aardappelen: eerste lingen f 7.10—f 8.20; eigenheimers f 6.30f 7.30; blauwe eigenheimers f 6.90f 7.20; Bevelanders f 5.50 f 6.50; Bnitje f 6.60—f 8.10; IJselster f 6.30f 7.50; 40.000 kg rode kool f 5.50 tot f 6.80; 20:000 kg gele kool f <6.10— f 12.70; 63.000 kg witte kool f 11.10-'- f 14.60; 25.000 kg slabonen f 38—f 54; Slabonen afwijkend f 29f 39; 5000 kg uien f 15.10—f 17.20; 750 kg bieten f5. De sport- en kinderfeesten, die ge houden zijn op het kampeerterrein te Camperduin, mogen zeer geslaagd heten. Wij laten hieronder de uitslagen volgen: Sportavond, dames. Kruiwagenrijden: le prijs mevr. Van Dijk, S. van Baar; 2e prijs mevr. De Wit, Hoiterman. Kikkerspringen: le prijs Mevr. Smits, 2e prijs mevr. J. Leloux, 3e prijs mevr. M. van Baar. Touwtrekken: le prijs mevr. C. Tals- ma, 2e prijs mevr. Schols, 3e prijs mevr. J. Bergström, 4e prijs mevr. Kat. Hardlopen: le prijs mej. J. Talsma, 2e prijs mevr. J. Leloux, 3e prijs mevr. Alkema. Sportavond, heren: Zakslaan op paal: le pr. B. Berg ström; 2e pr. Alkema; 3e pr. Hoiter man; 4e pr. Hoorn. Zaklopen: le pr. A. Matizen; 2e pr. W. Leloux; 3e pr. J. Timmers; 4e pr. Scholts. Touwtrekken: le pr. P. Kok; 2e pr. Joh. Talsma; 3e pr. J. Kruier; 4e pr. B. Plaat. Hardlopen: le pr. H. Meyer; 2e pr. H. de Clercq; 3e pr. K. Pieters. De Kinderfeesten: Kinderen 2 jaar: Bal op glas zetten: le pr. Jopie de Clercq; 2e pr. Nico Kok; 3e pr. Lous de Rijk; 4e pr. Mar ja Talsma. Kinderen 3 jaar; Bal op glas zetten: le pr. Bertje de Mey; 2e pr. Leni Le loux; 3e pr. Peter Wiegerink. Kinderen 4 jaar; Hardlopen met blokjes: le pr. Willy Otigem; 2e pr. Michel Lukin; 3e pr. Ineke Rijk. Kinderen 5 jaar, Hardlopen met bal; le pr. Henny Visser; 2e pr. Loukie Kok; 3e pr. Ada Wiegerink; 4e pr. Carla Schutte. Kinderen 6 jaar; Zaklopen: le pr. EUy Alkema; 2e pr. Rudi van Baar; 3e pr. Gerrit de Mey; 4e pr. Lousje Smits. Gecostuineerdc voetbalwedstrijd: DikkenDunnen 46. Kinderen 7 jaar; zeilkruipen: le pr. Wim Alkema; 2e pr. Jaap Talsma; 3e pr. Corrie Pieters; 4e pr. Willy Hoi terman. Kinderen 810 jaar; meisjes was op hangen: le pr. Corry Talsma; 2e pr. Tini de Wit; 3e pr. Elly v. Berkum. Jongens 810 jaar; Touwtrekken: le De 64-jarige mevrouw A. Groot-de Jolig werd ongeveer twee weken ge leden op de nieuwe weg bij de hoge' brug aan de Omval door een auto aan gereden en met een hersenschudding naar een ziekenhuis in Alkmaar over gebracht.. Naar wij vernemen is mevrouw Groot daar gister aan de gevolgen van deze aanrijding overleden. pr. Otto Hoiterman; 2e pr. Bep Smits; 3e pr. Joop Talsma. Meisjes 1314 jaar; Hardlopen met hindernissen: le pr. Hanna Talsma; 2e pr. Nel Hazenberg; 3e pr. Mia v. d. Braak. Jongens 1214 jaar; Zaklopen; le pr. Eddie Schaap; 2e pr. Cor Hazenberg; 3e pr. Rinus Hazenberg. „De Komedianten" op de planken „De Komedianten" traden Donder dagavond in De Rustende Jager op met een blijspel van Lesly Storm, geti teld „Toontje heeft een paard gete kend". Ondanks de tropische hitte was de zaal geheel vol. Wij mogen de inhoud van dit stuk nu wel als algemeen bekend veronder stellen. De goed sluitende, zuiver op elkaar afgestemde spelers hebben van dit ge noeglijke blijspel iets moois gemaakt. Prachtig was vooral Tilly Perin Bouwmeester als Mrs. Parsons, de ma- ter-familias. Het publiek gaf op ondub belzinnige wijze uiting aan zijt^ bewon dering en met een ovationeel applaus eindigde de avond, DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 18 Augustus, wordt de me dische dienst te Bergeu waargenomen door dr. Engten, telefoon 2700—K 2208, FAILLISSEMENT Opgeheven is het faillissement van J. van der Giessen, Dorpsstraat 74, wegens gebrek aan actief. FORESTERS-NIEUWS De Foresters en Alkm. Boys hebben voor Zondag a.s. verschillende wed strijden vastgesteld. Zo speelt op het Forestersterrein het le ...elftal van de Foresters tegen Alkm. Boys 2 om 2.30 uur, 1.15 uur Foresters-welpen tegen Alkm. Boys wélpen en om 12 uur Fo resters adsp. a tegen Alkm. Boys adsp. Op het Alkm. Boys terrein wordt ge speeld: Alkm. Boys aForesters a en Alkm. Boys 4Foresters 2. Voor de volgende week is Foresters IAlcmaria 2 vastgesteld. Die Zondag zal tevens het handbaltournooi plaats vinden. HSV-NIEUWS HSV I speelt Zondag 4 September tegen de res. 2e klasser Helder 2. Voor de eerste helft van de competitiewed strijden is het volgende programma vastgesteld: 11 Sept. WSVHSV, 18 Sept. HSV—Randers, 25 Sept. RCZ— HSV, 2 Oct. HSVSchellingwoude, 9 Oct. HSV—Energia, 16 Oct. Zeevogels —HSV, 23 Oct. HSV—CSV, 30 Oct. As sendelftHSV, 13 Nov, HSVLimmen. DE MELKBOEREN MET VACANTIE De eerstkomende 14 dagen gaan de melkboeren met vacantie. De melk moet dus zelf gehaald worden. Men lette dus goed op de vastgestelde rege- line. «7» i WaifS WEER! NAAR SCHOOL Donderddg 1 Sept. beginnen weer de r.k. scholen. Ook de kleuterscholen openen dan weer haar deuren. aatste j\jieuws Nico van Suchtelen overleden Te Ermelo overleed in de afgelopen nacht op bijna 71-jarige leeftijd de letterkundige jhr. Nico van Suchtelen, oud-directeur van de Wereldbiblio theek. NEDERLAND—BELG1E TE ROTTERDAM De interlandwedstrijd Nederland Belgie zal plaats vinden op 6 Novem ber in het Feijenoordstadion te Rotter dam. De aanvang is bepaald op 2.30 uur. Huge-Boys programma A.s. Zondag zal Hugo-Boys 6 elftal len in het veld brengen. We zullen beginnen met het programma: Con Zelo IHugo Boys I Con Zelo IIHugo Boys III IC.S.V. I—Hugo Boys IX 3 uur Hugo Boys adsp. AL.S.V.V. adsp A 1.15 uur; Hugo Boys adsp. BL.S.V.V. adsp. B 2.30 uur; Hugo Boys adsp. C— L.S.V.V. adsp. C 12 uur. Predikbeurten ALKMAAR. Grote Kerk. half elf ds. Dikboom (radio-uitzending); 5 uur ds. Den Oudsten; Woensdagavond half 8 tot 8 uur, Oecumenische avondwijding, vrije toegang. Kapelkerk. 10 uur ds. Keers, van Rotterdam. Rem. geref. gem., half elf ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), half elf de heer Schendelaar. Doopsgez. kerk, 10 uur ds. Van der Sluis. Geref. kerk. lb uur ds. Von Meijenfeldt; 5 uur ds. Co- zijnsen, van Hellendoorn. Geref. kerk, (art. 31 K. O.), in Waakt en Bidt, 10 uur preeklezen; half 6 ds. Van der Lingen. Extra coll. kerk. Baptisten gem. (in N. Doelen), 10 uur evangelist Hofhuis; Zaterdagavond 8.15 uur openluchtsamenkomst op het klei ne Waagplein. Oud-kath. kerk, geen dienst. Herst. Ap. Gem., Toussaint straat. half 10 en 4 uur en Woensdag avond 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem. schapsbond, Zaterdagavond en Zondag avond, 8.15 uur openluchtprediking naast de Waag; Zondagnam. 4.15 uur idem in de Hout; Donderdagavond half 8 samenkomst in Waakt en Bidt, br. Polanen, neger-zendeling uit Suriname, Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zondags school; 8 uur verlossingsbijeenkomst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat,. 10 uur wijdingsdienst; 8 uur openbare samenkomst. Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Rozekruisers- genootschap, geen dienst. Verbrei ding der Waarheid, Brouwerstraat 31, av. 7.15 uur dienst. NOORDSCHARWOUDÉ, herv. kerk. 10. uur, de. heer KorndorffeV (Centrale diénst voor Oudkarspel, Z.- en N. Scharwoude. N.-NIEDORP, doopsgez. gem.. 10 uur da. FranckenLiefrinck. Advertenties Getrouwd: G. T. SCHOT en P. KROON Adres: G. Doustraat 48. Heden overleed, na een noodlottig ongeval, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, tot onze droef heid, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw ARIAANTJE GROOT geb. De Jong op de leeftijd van 64 j. Dat zij ruste in vrede Oterleek: P. GROOT D. J. GROOT N. DE RUITER-GROOT M. DE RXHTER En Kleinkinderen. Oterleek, 25 Aug. 1949 De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Maan dag n.m. 3 uur op de Al gemene Begraafplaats te Stompetoren. Vertrek vanaf Centraal Zieken huis te Alkmaar 2 uur. Gevraagd, een FLINKE DIENSTBODE Zelfst. kunnende werken, in- of extern, wegens hu welijk der tegenwoordige. Banketbakkerij Zander, Kennemerstr.w. 91, HeilGo. Boerend., 23 j„ z.z.g.g. als HULP IN DE HUISH voor Oct.Nov. Liefst van Maandag - Zaterdagmiddag. Dipl. Huish.kundige. Brie ven onder nummer A 319, bur. van dit blad. Biedt zich aan NET R.K. WINKELMEISJE met erv., liefst schoenen branche. Adres R. STET, Schoolstraat 10, Castricum Biedt zich aan NET MEISJE 21 jaar, 2 dagen per week, liefst bij kinderen. Brieven onder no. A 316, bureau van dit blad. Gevraagd: BESCHAAFD MEISJE voor dag en nacht, in gezin met 4 schoolgaande kin i- ren. Hulp voor ruw werk aanwezig. Mevr. v. d. Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk. EENV. BESCH. JUFFROUW 32 jaar, P.G., z.z.g.g. als hulp in de huishouding of huishoudster in kl. gezin. Alkmaar of omg. Br. no. A 317, Bur. van dit blad. Gevraagd aanmelding 's avonds tus sen 89 uur. Kennemerstraatweg 18 Voor direct gevraagd EEN FLINK MEISJE in de huishouding, voor dag en nacht bij gezin met 2 kinderen. Zelfstandig kun nende werken en koken, hoog loon en goede behan deling. Van goede getuigen voorzien. Mevr. E. BLOGG, Eeethovenstraat 1561, Am- sterdam-Z. Biedt zich aan: BANKETBAKKER Diploma 3e bediende. Br. onder no. A 318, bur. van dit blad. Voor direct gevraagd LOODGIETER B A. VAN DIJK, v. d. Vel- denstraat 3, Heiloo. Gevraagd NET KOSTHUIS (geen beroeps). Br. onder no A 320 bur. van dit blad. Voor REPARATIES KUNSTGEBITTEN snel en goed - P. Stokman. Kennemer straatweg 74, Alkmaar. TEL. 3711 te HEILOO op Donderdag 1 Sept. a.s. vm. 10 uur, t.v. van de cu rator i.h. faillissement van de Firma v. Rossum Co., Glasindustrie, ten huize van de firmant v. Rossum, aan de ZEEWEG no. 49, aldaar, van de zich in zeer goede staat bevindende MODERNE INBOEDEL w.o. Huis-, zit- en slaapka merameublementen, wortel- noten secretaire, prima ra dio-toestel, bureau-ministre, stoelen, karpetten, gordij nen, haard, rijwielen, ser viesgoed enz. enz. Kijkdag Woensdagmiddag 31 Aug. 35 uur. Inbreng niet toegestaan. KOUDENBURG èc AMOUREUS deurwrs. Alkmaar. RUIMTE TE HUUR aangeboden voor autostal ling en/of opslagplaats op de grens Alkmaar-Heiloo. Br no. 100 Adv. Bur. Avis, Heiloo. Bouwgrond te koop aange boden, gelegen te Groet, groot ong. 5000 m2, met houtgewas, schitt. gel., di rect te aanvaarden. Br. on der letter A 323 bur. van dit blad. Enige tamme jonge Salon- Aapjes te zien en te bevr. aan het Apen- theater, standplaats Sint Laurensstraat hoek Ged. Nieuwesloot. Te koop JONGE DUITSE HERDER. teef met st.b., 3 mnd. Bru- noweg 32, Heiloo. Koningsweg 72, Telef. 3130 STOFFEERDERIJ Prima kapok voorhanden en matrastijk Enige voordelige crapauds ter overname Alle werkzaamheden tegen billijke prijzen. BEHANGERIJ Net persoon, 43 jaar, vaste werkkring, wenst KENNISMAKING met jonge vrouw. Brieven 1. met foto op erewoord re tour onder nr. A 321, bur. van dit blad. Uw was niet helder ge noeg? M De kuip is voorzien van ideale wasribben; wast schoner! Laat Uw handelaar U de monstreren. Bij vonnis van de Arron dissementsrechtbank te Alk maar d.d. 25 Aug. 1949 is ir staat van faillissement verklaard JOHANNES ADRIANUS VAN BEUSE- KOM, landarbeider, wonen de te Alkmaar aan de 2e Landdwarsstraat no. 5, met benoeming van Mr. R. W. J. C v. d. Wall Bake tot Rech- ter-Commissaris en van Mr. C. D. Thijs tot curator. Alkmaar, 26 Aug. 1949. Oudegracht 227. Laat uw wagen door mij Cleaning en simonizing vanaf 10 per wagen. Over al te ontbieden. Aanvrage: Tel K 2206 - 326. Stichting „Kappersvokopleiding' Vakschool Alkmaar Hiermede berichten wij, dat de 19431950, die 13 Sept. aanvangt en gehouden zal worden iedere Dinsdagmiddag in de Am bachtsschool te Alkmaar VANAF HEDEN is opengesteld, OPLEIDING VOOR: Gezel, le bediende en diploma Vakbekwaamheid Inlichtingen en inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar bij: L. VAN MERWIJK, Laat 148, Alkmaar. VERLOREN 26 Aug. 1949, plm. 12 uur, Heerenweg, Heiloo, porte feuille inh. paspoort, reis- papieren voor terugreis n. Indonesië en geld. Vinder wordt verzocht portefeuille en papieren aan eigenaar tegen beloning terug te be zorgen, daar deze wegens spoedige terugreis door ver lies papieren ernstig gedu peerd is. Adres: SCHOL TEN, Claes Persijnlaan 12, Amstelveen. voor blijvende weide en kunstweide. Waagplein Alkmaar PRIMA HENNEN EN EEN DEN. Alle rassen Hennen 10 wk. 4.25, 13 wk. 4.50, 5 mnd. 5.W. Legh. br. '4.8 4.Khaki Campb. 16 wk. 5.—, N.H. Blauwe Eenden 4 mnd. 3.p. st. Erk. Broederjj „Willems hoeve", Parallelweg 98, Veenendaal. Duits: opleiding voor L.O. handelscorr.; conversatie lessen en bijwerken van leerlingen. Engels voor beginners. LANGESTRAAT 47 A ALKMAAR Te koop te Alkmaar RUIM HEERENHUIS op goede stand, vrij van be woning. Br. no. A 315 bur. v. d. blad. Lrat Uw grasperkmaai- machine en heggenscharen vakkundig slijpen, alsook Uw keuken- en' tafelge reedschap. „HET MESSENHUIS", Huigbrouwerstraat 6 I. Nieuw product bekend maken Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koop kraebtig publiek. WEER UIT VOORRAAD LEVERBAAR: ACCORDEONS het beste Italiaanse fabrikaat. Ziet etalage. Mient 22, Alkmaar. Reparatie-inrichting. Acc. stemmen enz. Stationsweg 58, Alkmaar. Tel. 4470. Bezoekt de TENTOONSTELLING van examenwerkstukken op Woensdag en Don derdag 7 en 8 Sept. a.s., van 35 en van Tj2 9'/2 uur aan de school. Dagelijks inschrijving voor de nieuwe cursussen. Kleine clubjes beter onderricht. DANSSCHOOL KEMPEN komt In ALKMAAR voor: Beginners, Gevorderden, Gehuwden, Scholieren, Wedstrijddansers, Besloten clubs en Privélessen. DAT BELOOFT WAT VOOR U! Speciale kinderlessen: van 57 en 813 jaar. U wilt er meer van weten? Natuurlijk, want ons voorstel van kinderlessen is belangrijk enonbekend maakt onbemind". Daarom: Alle gewenste inlichtingen jpf een aan vraag van onze prospectus verstrekken wij U gaarne. De lessen worden gegeven in de mooie ruime bovenzaal van Het Wapen van Heemskerk. Alkmaar, Breedstraat 33. Tel. 2201. Inschrijvingen en/of inlichtingen vanaf heden iedere Maandag en Vrijdag van 3 tot 6.30 uur n.m. Donderdags van 3 tot 8.30 uur n.m. Zondags van 4 tot 6.30 uur n.m. in het Wapen van Heemskerk. Aanvang der lessen vanaf 18 September 1949. DANSLERAAR P. KEMPEN, Lid N.B.D. Ned.; Member Comm. I. S. T. D. Eng.; Unie v. Ler. D.L.C. Belg; Membre S.N.P.D.D.P., Paris. ZO JUIST ONTVANGEN: le KWALITEIT STOFFEN voor autobekleding, losse hoeken en vaste bovenkappen. Specialiteit in: AUTOKAPPEN en BINNEN- BEKLEDING (prima werk). Laat 163, Alkmaar, TEL. K 22002273.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3